هتل ترنج است بهتر است یا داریوش

هتل دریایی ترنج و هتل مجلل داریوش دو مورد از شناخته شده ترین اقامتگاه های این جزیره می باشد که انتخاب گزینه بهتر از میان این دو برای بسیاری از مسافران جای سوال است. با ما همراه باشید تا در ادامه مقایسه جامع این دو را از زبان کارشناسان رزرو هتل داخلی رسپینا با یکدیگر بررسی نمائیم.

هتل ترنج بهتر است یا داریوش

هتل ترنج گران تر است یا داریوش؟

مساله قیمت، اولین و مهم ترین فاکتوری است که مسافران جویای آن می شوند. معمولا قیمت هر شب اقامت بر اثر فاکتورهایی مثل نوع اتاق انتخابی و تعداد کل مسافران تغییر می کند. همچنین بازه زمانی سفر همان طور که بر قیمت بلیط تاثیرگذار است بر قیمت هتل هم موثر است. به عنوان مثال، چنانچه مسافرین از مبدا مشهد، قصد سفر به جزیره در فصل پاییز و زمستان را داشته باشند، نرخ بلیط هواپیما مشهد کیش آنها گران تر از فصل تابستان خواهد شد. همین امر بر قیمت هتل نیز صدق می کند. در یک بررسی کلی می توان نرخ اقامت در این دو هتل را به صورت های زیر با یکدیگر مقایسه کرد. 

مقایسه قیمت هتل ترنج و داریوش برای یک خانواده 4 نفره

برای این دسته از مسافران، هتل ترنج سوئیت های امپریال را ارائه داده است که قابلیت پذیرایی از 4 نفر را دارد. از طرف دیگر، هتل داریوش، سوئیت های رویال لوکس رو به باغ یا دریا را دارد. در مورد نرخ اقامت برای این خانواده، انتخاب سوئیت های داریوش نسبت به ترنج با اختلاف زیادی به صرفه تر خواهد بود. (قیمت دقیق به دلیل تغییرات نرخی زیاد طی سال آورده نشده است.)

مقایسه سوئیت های امپریال ترنج با سوئیت های رویال لوکس داریوش

مقایسه قیمت هتل ترنج و داریوش برای ماه عسل

علی رغم خانواده ها، زوج ها برای انتخاب اتاق در این دو هتل با تنوع بالایی رو به رو خواهند بود. در ترنج هم سوئیت و هم اتاق برای زوج ها قابل رزرو است که گران ترین آن سوئیت های امپریال رو به غروب و ارزان ترین آن اتاق های دو تخته رو به ترنج (منظور رو به فضای هتل) است. از طرف مقابل، در هتل داریوش کیش گران ترین اتاق ها برای زوج ها سوئیت های لوکس آتوسا و ارزان ترین اتاق ها، اتاق های دو تخته کابانا در محوطه باغ است. در یک مقایسه نظیر به نظیر، نرخ هر شب اقامت اتاق های نامبرده ترنج از داریوش گران تر خواهد بود.

هتل ترنج برای ماه عسل بهتر است یا هتل داریوش

مقایسه قیمت هتل ترنج و داریوش برای سایر مسافران

ممکن است تنهایی راهی کیش شده باشید و به دنبال رزرو بهترین اتاق در این دو هتل باشید. هیچ کدام از این دو هتل، اتاق های تک نفره برای ارائه ندارند اما بستگی به بودجه شما، پیشنهادات زیادی پیش روی شما قرار خواهد گرفت.همچنین در صورتی که به هر دلیلی زمان پیک سفر مجبور به خرید بلیط شده اید و مثلا بلیط هواپیما تهران کیش را گران تر از حد معمول خریده اید و بابت اقامت با کمبود بودجه مواجه شده اید، بهتر است هتل داریوش را انتخاب کنید. شما می توانید اتاق دو نفره یا سوئیت رزرو کنید که گزینه های موجود، مشابه موارد ذکر شده برای زوج ها خواهد بود. 

امکانات هتل ترنج بهتر است یا داریوش؟

برخی از مسافران، صرف نظر از هزینه به دنبال بهترین و رویایی ترین انتخاب برای اقامتگاه خود خواهند بود. امکانات هر هتل شامل امکانات موجود در اتاق ها و امکانات و خدمات عمومی می باشد که در ادامه به صورت جداگانه هر یک بررسی شده است:

امکانات هتل ترنج بهتر است یا داریوش؟

مقایسه امکانات اتاق های هتل ترنج با داریوش

با توجه به طراحی و معماری متفاوت هرکدام از این هتل ها، انتخاب اتاق بهتر کاملا به سلیقه مسافر بستگی دارد. اما اصلی ترین وجه تمایز و تشابه آن ها از یکدیگر عبارتند از:

- کف برخی از قسمت های اتاق های هتل ترنج کیش به صورت شیشه ای است و دنیای زیرآب و حرکت ماهی از آن قابل مشاهده می باشد. از طرف دیگر، اتاق های داریوش بر اساس معماری لوکس طراحی شده است.

- تمامی امکانات اولیه موردنیاز هر اتاق از قبیل وسایل بهداشتی، چای ساز، مبلمان، دمپایی و. . . در هر اتاق های هر دو هتل موجود است.

- در هتل داریوش، آب رایگان تنها برای رزرو اول ارائه می شود اما در ترنج این مورد بنا به درخواست مسافر در سایر روزهای اقامت قابل ارائه خواهد بود.

- هر دو هتل فاقد سرویس بهداشتی ایرانی در داخل اتاق ها می باشند. اما در هتل داریوش، سرویس بهداشتی ایرانی در لابی و راهرو طبقات قرار داده شده است.

- اتاق های هر دو هتل به اینترنت نامحدود رایگان مجهز است.

- در هتل داریوش امکان رزرو اتاق به صورت هافبرد (صبحانه + یکی از وعده های غذایی ناهار یا شام به انتخاب مسافر) وجود ندارد. اما با اقامت در ترنج این مورد امکان پذیر است.

مقایسه خدمات عمومی هتل ترنج و داریوش

علاوه بر امکانات اتاق ها، هر هتل خدمات دیگری را به تمامی مسافران خود با هر اتاقی که رزرو نموده اند، ارائه می دهند. در مقایسه این دو هتل، موارد تشابه و تمایز زیر قابل توجه است:

هتل داریوش دارای یک رستوران به نام آپادنا می باشد که معماری آن شبیه ایران باستان است و در آن انواع غذاهای ایرانی، فرنگی و دریایی سرو می شود. از طرف مقابل، هتل ترنج دارای 2 رستوران مجزا با چشم انداز دریایی دارد. یکی از آن ها رستوران خورشید است که یکی مخصوص طبخ غذاهای ایرانی، فرنگی و دریایی و دیگری مخصوص طبخ غذاهای فست فود با استیک و میگو کبابی های معروف است.

- هتل داریوش دارای پارکینگ با ظرفیت 12 خودرو است اما پارکینگ هتل ترنج تا 50 خودرو را به صورت رایگان پذیرش می کند. 

- هتل ترنج دارای آتلیه مخصوص برای عکس برداری است. ولی هتل داریوش فاقد آن می باشد.

- هتل داریوش دارای مرکز خرید مخصوص به خود می باشد که ترنج فاقد آن است.

- هر دو هتل دارای مجموعه های مخصوص به سونا، جکوزی و خدمات ماساژ می باشند.

- هتل داریوش دارای ساحل اختصاصی می باشد اما در مقابل هتل ترج یک هتل دریایی است که مستقیما روی آب بنا شده است.

مقایسه امکانات اتاق های هتل ترنج با داریوش

هتل ترنج به مراکز تفریحی کیش نزدیک تر است یا داریوش؟

یکی از بزرگترین معایبی که در هتل ترنج به چشم می خورد، دور بودن آن از مراکز تفریحی و خرید جزیره است. ترنج به علت دوری از ساحل و قرار گرفتن در غرب جزیره کیش از مراکز رفاهی و تفریحی نسبت به داریوش دورتر می باشد. چراکه بیش ترین مراکز مهم و دیدنی جزیره در شرق آن واقع شده ولی ترنج در غربی ترین نقطه جزیره قرار گرفته است. از طرف مقابل، هتل داریوش در یکی از پرترددترین خیابان های کیش قرار گرفته است و فاصله بسیار کمی تا جاهای دیدنی کیش دارد. بنابراین از این نظر انتخاب هتل داریوش نسبت به ترنج بهتر خواهد بود. البته در نظر داشته باشید که هتل ترنج در روز 2 بار سرویس رفت به مراکز خرید اعزام می کند که استفاده از آن برای مسافران رایگان است.

مقایسه قوانین پذیرش هتل ترنج با داریوش

هر دو هتل دارای قوانین دارای قوانین مشابهی در پذیرش مسافر می باشند که اصلی ترین موارد قابل توجه در این خصوص به صورت زیر است:

- ساعت تحویل اتاق در ترنج، ساعت 14 و در داریوش ساعت 15 می باشد.

- در هر دو هتل، هزینه اقامت کودکان زیر 5 سال در صورت عدم استفاده از سرویس اضافی رایگان محاسبه می شود.

- در هر دو هتل، خانم های تنها بدون نیاز به مجوز اماکن و صرفا با ارائه مدارک شناسایی معتبر پذیرش خواهند شد.

- قوانین کنسلی هر کدام از این دو هتل اما متفاوت است و نرخ جریمه در بازه های زمانی مختلف تغییر می کند. هم چنین امکان عودت وجه در بازه های زمانی پیک در هر دو هتل امکان پذیر نیست.

مقایسه هتل ترنج با داریوش

مقایسه هتل ترنج با داریوش از نظر مسافران

با همه موارد گفته شده تا اینجای مقاله، اصلی ترین موردی که به شما در انتخاب بهترین گزینه کمک خواهد کرد، نظر مسافران قبلی می باشد. سامانه رسپینا به عنوان یکی از بزرگ ترین مراجع ارائه دهنده خدمات مسافرتی و اقامتی در کشور، پس از پایان یافتن مدت اقامت، از مسافر نظرسنجی نموده و نظرات وی را بدون کم و کاست در صفحه همان هتل قرار می دهد. لذا قبل از قطعی کردن رزرو خود توصیه می کنیم با مراجعه به صفحات هر کدام از این هتل ها (از طریق لینک های بالای صفحه) نظر مسافران پیشین را حتما مطالعه نمائید. چنانچه شما نیز تجربه ای در این خصوص دارید و از لیست بالا جا افتاده است، دعوت می کنیم در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید. امیدواریم اطلاعات این مقاله برای شما مفید و کاربردی بوده باشد.