ویزای ترانزیت یکی از مدارک و مجوزهای لازم برای سفرهایی می باشد که برای رسیدن به مقصد، لازمه تا در کشور سوم به عنوان میانجی، توقف کوتاهی داشته باشین و ادامه ی مسیر رو با هواپیمای دیگه طی کنید. ویزای ترانزیت مانند سایر انواع ویزا، شرایط و قوانین خاص خودش رو داره و اطلاع از اونها نقش مهمی در سفر بدون دردسر رو داره. برای اطلاع از شرایط دریافت ویزای ترانزیت در ادامه با رسپینا24 همراه باشین.

خرید بلیط هواپیما خارجی رسپینا24

معرفی ویزای ترانزیت

اگه تا بحال برای خرید بلیط هواپیما خارجی اقدام کرده باشین، ممکنه با اصلاح non stop و connection روبرو شده باشین. به پروازهایی که برای رسیدن به مقصد، در فرودگاه های میانی توقف صورت میگیره، اصطلاحا کانکشن گفته میشه. برای توقف کوتاه در فرودگاه و ادامه ی پرواز از آن، برخی از کشورها که احتمال درخواست پناهندگی در اونها زیاد هست، نوعی ویزا رو تعریف میکنن که به ویزای ترانزیت معروف هست.

خرید بلیط هواپیما خارجی

انواع ویزای ترانزیت

با توجه به شرایط پرواز دو نوع ویزای ترانزیت در حالت کلی تعریف میشه. نوع اول ویزای ترانزیت که در کشورهای عضو شنگن به ویزای نوع A معروف هستن، مسافر اجازه ی خروج از فرودگاه و سالن ترانزیت رو نداره و پرواز بعدی دوباره از همین فرودگاه انجام میشه.

ویزای ترانزیت نوع B، به نوعی ویزا گفته میشه که مسافر برای ادامه ی مسیر باید به فرودگاه دیگه در همون کشور بره. این نوع ترانزیت دارای مدت زمان مشخص هستن.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا ترانزیت

مراحل دریافت ویزای ترانزیت سخت نیست و بعد از گرفتن ویزای مقصد می تونین با ارائه ی مدارک زیر به سفارت کشور میانجی، ویزا رو دریافت کنین. از جمله مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای ترانزیت میشه به موارد زیر اشاره کرد:

* ویزای کشور مقصد

* عکس 4*3

* بلیط های رفت و برگشت

* گذرنامه با اعتبار کافی

* فرم درخواست ویزای ترانزیت

* هزینه دریافت ویزای ترانزیت

خرید بلیط هواپیما

نکات مهم برای دریافت ویزای ترانزیت

برای دریافت ویزای ترانزیت، علاوه بر شرایط و قوانینی که توسط هر کشور اعلام میشه، لازمه تا برخی از نکات عمومی رو بدونین که عبارتند از:

* تمام افرادی که به هر طریقی برای مدت زمان محدود وارد کشور میانجی برای رسیدن به مقصد میشن، اعم از خلبان، خدمه هواپیما، خدمه کشتی، مسافران هوایی، زمینی و غیره، همگی باید ویزای ترانزیت همراه داشته باشن.

* مدت زمان اعتبار ویزای ترانزیت با توجه به مسیر پروازتون مشخص میشه و حدود چند ساعت تا 10 روز ممکنه اعتبار داشته باشه.

ویزای ترانزیت

ویزای ترانزیت آلمان

اگه قصد دارین به کشورهای اروپایی سفر کنین، لازمه بدونین که اغلب پروازها در آلمان توقف دارن. دریافت ویزای ترانزیت آلمان که از نوع ویزای نوع A شنگن به شمار میاد و کشورهای مانند ایران، افغانستان، هند، عراق، اتیوپی، بنگلادش، غنا، امارات، ارتیره، مالی، نیجریه، لبنان، سومالی، پاکستان، سریلانکا، سودان جنوبی، سودان، سوریه، ترکیه باید این ویزا رو دریافت کنن. البته افرادی که ویزای آمریکا دارن، می تونن بدون ویزای ترانزیت وارد سالن ترانزیت فرودگاه آلمان بشن.

از جمله فرودگاه های آلمان که ترانزیت هستن میشه به فرودگاه اصلی فرانکفورت، فرودگاه مونیخ، فرودگاه دوسلدورف، فرودگاه هامبورگ، فرودگاه برلین و فرودگاه کلن-بن اشاره کرد.

ویزای ترانزیت آلمان

ویزای ترانزیت روسیه

ویزای ترانزیت روسیه برای افرادی لازمه که قصد دارن به مدت چند ساعت در فرودگاه این کشور توقف داشته باشن. با ارائه ی مدارک لازم مانند، ویزای ورود به مقصد، فرم درخواست ویزای ترانزیت، عکس و بلیط های رفت و برگشت و پرداخت هزینه ی مورد نیاز، می تونین ویزای ترانزیت دریافت کنین. لازمه بدونین که ویزای ترانزیت روسیه دو نوع یک بار ورود و دوبار ورود داره و حداکثر اعتبار اون 10 روز هست.

ویزای ترانزیت چین

اگر برای مثال قصد دارین از ایران به تورنتو سفر کنین، لازمه در پکن یا شانگهای توقف داشته باشین و ادامه ی مسیر رو از این شهرها طی کنین. به همین خاطر لازمه تا ویزای ترانزیت چین رو دریافت کنین تا مشکلی براتون بوجود نیاد. ویزای ترانزیت چین دارای انواع مختلف 24 ساعته، 72 ساعته و 144 ساعته هست. ویزای ترانزیت 72 ساعته برای ورود به فرودگاه شانگهای پودانگ، فرودگاه مرکزی پکن، فرودگاه بین المللی شانگهای هونگچیائو ضروری هست.

شرایط مختلف برای دریافت ویزای کشورهای مختلف رو می تونین در مجله گردشگری رسپینا24 مطالعه کنین تا در حین سفر با مشکل خاصی روبرو نشین و تمام مقدمات سفرتون قانونی فراهم بشه. با خرید بلیط هواپیما خارجی رسپینا24 روی زمین نمی مونین.