ویزای پزشکی چیست و چطور باید دریافت کرد

ویزای پزشکی مانند ویزای تحصیلی، توریستی، کار و غیره نوعی مجوز برای ورود به کشورهای خارجی برای درمان بیماری هست که دریافت اون نیاز به ارائه ی مدارک و شرایط خاصی داره. در ادامه قصد داریم نکاتی رو در خصوص دریافت ویزای پزشکی و باید و نبایدهایی این نوع ویزا معرفی کنیم. اگر قصد دریافت ویزای پزشکی دارین، در ادامه با رسپینا24 همراه باشین.

ویزای پزشکی

ویزای پزشکی یعنی چه؟

همان طور که از نام ویزای پزشکی مشخص هست، به ویزایی گفته میشه که شخص برای ادامه ی درمان در کشور خارجی دریافت میکنه و میتونه با برخی اولویت ها و به صورت اورژانسی سفرش رو شروع کنه. در چند سال اخیر تقاضا برای این نوع ویزا خیلی زیاد شده و شاهد روی کار اومدن نوع خاصی از گردشگری به نام گردشگری سلامت هستیم.

با توجه به تجهیزات پزشکی پیشرفته، آلمان، سوئد و انگلیس در لیست برترین های گردشگری سلامت و صدور ویزای پزشکی برای ورود به این سه کشور قرار گرفتن. البته لازمه بدونین که دریافت ویزای پزشکی فرآیند ساده ای نداره و نیاز به رعایت برخی نکات رو داره، در غیر این صورت امکان سفر با ویزای پزشکی امکان پذیر نیست.

گردشگری سلامت

صدور ویزای پزشکی برای بیماری های خاص

اولین چیزی که باید برای دریافت ویزای پزشکی بدونین این هست که این ویزا برای تمام بیماری ها صادر نمیشه، بلکه شخص بیمار باید مدارکی رو ارائه بده که در کشور خودش امکان معالجه وجود نداره و باید به سایر کشورها برای معالجه سفر کنه. دومین مورد که اهمیت زیادی داره، طولانی نبودن دوران درمان و خطرناک نبودن بیماری برای افراد کشور مقصد هست. سومین مورد در ویزای پزشکی، ارائه ی مدارک لازم برای اثبات تمکن مالی و نداشتن مشکل برای پرداخت هزینه های درمان و زندگی در طول سفر هست.

در حالت کلی میشه گفت که ویزای پزشکی برای بیماری های زیر قابل صدور هست:

* تورمورهای سرطانی بدخیم و قابل درمان

* تومورهای نخاعی، ستون فقرات و مغز

* تومورهای چشمی، کلیه، کبد، پانکراس، سینه، رحم، مغز و استخوان و غیره

* جراحی های پیوندی

* تومورهای ثانویه (متاستاز)

خرید بلیط هواپیما خارجی

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای پزشکی

برای دریافت ویزای پزشکی مثل هر نوع ویزای دیگه نیاز به ارائه مدارک هست که عبارتند از:

* ارائه ی شناسنامه، گذرنامه با اعتبار کافی و سایر مدارک شناسایی

* ارائه ی مدارک برای اثبات داشتن تمکن مالی

* فرم درخواست ویزای پزشکی

* بیمه مسافرتی

* دعوت نامه از پزشک یا بیمارستان خصوصی

* گواهی پزشک معالج و مشخص شدن نوع بیماری و فرآیند طی شده برای درمان

ویزا پزشکی

لازم به ذکر است که برای دریافت ویزای پزشکی باید دعوت نامه از سمت پزشک یا بیمارستان خصوصی همراه داشته باشین. البته مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای پزشکی از کشورهای مختلف با هم فرق دارند و مدارک ذکر شده در بالا، بین تمام کشورها مشترک می باشد. پیشنهاد می کنیم با جستجو در اینترنت، شرایط دریافت ویزای پزشکی از کشورهای مختلف و میزان هزینه های مورد نیاز و محدودیت های موجود را بدرستی بررسی کنید تا با خیال آسوده سفرتان را شروع کنین و زمان کمتری را برای دریافت ویزای پزشکی از دست بدهید.

نکات مهم در دریافت ویزای پزشکی

* فرآیند دریافت ویزای پزشکی درست مانند سایر انواع ویزا می باشد و باید برای مصاحبه به سفارت رفته و مراحل اداری را طی کنید. اما با توجه به شرایط جسمی و حاد بودن مساله ی زمان، با همراه داشتن مدارک مورد نیاز می توانید بدون نوبت و با اولویت بیشتر زمان مصاحبه بگیرید.

* یکی دیگر از نکات مهم در دریافت ویزای پزشکی، مدت زمان اعتبار محدود آن می باشد. اگر در طول درمان متوجه شدید که نیاز به زمان بیشتری دارید و تا تاریخ پایان اعتبار ویزا، دوره ی درمانتان به اتمام نخواهد رسید، با ارائه ی مدارک و گواهی های پزشکی نسبت به تمدید ویزای پزشکی باید اقدام کنید.

گردشگری سلامت

سایت رسمی خرید اینترنتی بلیط هواپیما رسپینا24، امکان خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی از 950 ایرلاین را فراهم نموده و علاوه بر این، می توانید برای مدت زمان درمان با امکان رزرو آنلاین هتل با رسپینا24 مقدمات سفرتون رو براحتی فراهم کنید. رسپینا24 آرزوی سلامتی و سفرهایی بدور از هرگونه بیماری رو داره. با رسپینا24 روی زمین نمی مونین.

همکاران ما از طریق راه های ارتباطی زیر، پاسخگوی سوالات شما در زمینه ی خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی و رزرو آنلاین هتل هستن.