اسپانیا یه کشور اروپایی و عضو پیمان شینگنه! با توجه به این موضوع که اسپانیا، شهرهای توریستی و جذابی برای سفر کردن داره و نمیشه خیلی راحت به خاطر قوانین نسبتا مشکل ویزای شینگن، از سفر به اسپانیا گذشت؛ بهتره قبل از خرید بلیط هواپیما و رزرو آنلاین هتل اسپانیا اطلاعات مون رو راجع به شرایط ویزا توریستی شینگن کشور اسپانیا بالا ببریم. ما تو این مطلب تصمیم داریم یه راهنمایی کامل راجع به شرایط، مدارک مورد نیاز و خلاصه هر چیزی که بهتون کمک می کنه که راحت تر ویزا بگیرین بهتون اطلاعات بدیم. با رسپینا24 همراه باشین.

اسپانیا

چطوری برای سفر به کشور اسپانیا ویزای شینگن توریستی بگیریم؟

اگه قصد دارین به کشوری مثل اسپانیا که از کشورهای ناحیه ی شینگن هست و به عبارتی جزئی از اروپای بدون مرزه، سفر کنین باید بدونین که گرفتن ویزای شینگن و سفر کردن به اروپای بدون مرز،  برای ما ایرانی ها کار ساده ای نیست و نمی تونیم خیلی راحت چمدونمون رو ببندیم، بلیط هواپیما مون رو بخریم، رزرو هتل مون رو انجام بدیم و از قبول شدن درخواست ویزا مون مطمئن باشیم!! این موضوع سختگیری ها هم دلایل سیاسی داره و هم به خاطر رفتار نامناسب هموطن هامون در خارج از کشور و مسائلی مثل پناهنده شدن و اینجور مسائله!

اینم بهتون بگیم که این سختگیری ها زیاده ولی گرفتن ویزای شینگن نشدنی نیست، فقط باید حسابی اطلاعاتتون رو راجع به ویزا گرفتن بالا ببرین، یا کارای ویزاتون رو به آژانس های گردشگری که بارها، این راه رو رفتن و خم و چم کار دستشونه بسپرین!

سفر به اسپانیا

خوشبختانه کشور اسپانیا تو تهران سفارت داره، و مسافرهایی که تصمیم دارن خودشون ویزا بگیرن می تونن با مراجعه حضوری به سفارت، کارای دریافت ویزا شون رو انجام بدن.

انواع ویزا ی اسپانیا :

ویزا ی توریستی شینگن

ویزا ترانزیت فرودگاهی

ویزای اقامت ( برای کار یا تحصیل)

ما تو این مطلب می خوایم شرایط دریافت ویزای توریستی شینگن برای سفر به اسپانیا رو بهتون بگیم. همونطور که از اسمش پیداست، ویزای توریستی به مسافری تعلق میگیره که می خواد با خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل برای یه مدت کوتاه، برای تفریح و گردش به ناحیه ی شینگن سفر کنه. این نوع ویزا یه زمان محدود و مشخصی داره و نمیشه بیشتر از زمان ویزا تون در ناحیه ی شینگن بمونین.

سفر به شهر های زیبا اسپانیا

مدارک لازم برای درخواست ویزای اسپانیا:

1. شناسنامه

2. پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه بیشتر از پایان مدت زمان ویزای درخواستی

3. سه قطعه عکس رنگی زمینه سفید (بدون روتوش)

4. مدارک که نشون میدن شما تمکن مالی دارین

5. مدارکی که نشون میدن شما در کشورتون شغل دارین و یا محصل هستین و مجبورین به کشورتون برگردین

6. پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی و مهرشده به سفارت تحویل داده بشه

7. بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد اسپانیا

8. گاهی وقت ها سفارت ازتون فاکتور پرداخت‌ شده‌ هتل، برای کل مدت اقامتتون می خواد

9. بیمه مسافرتی کامل که رد تمام کشورهای منطقه ی شینگن معتبر باشه و شرکت بیمه گذار باید نمایندگی معتبر در اسپانیا داشته باشه

مدارک لازم برای درخواست ویزای اسپانیا

صدور ویزا اسپانیا چقدر زمان میبره؟

معمولا بررسی اولیه مدارک دو هفته ای طول میکشه و احتمال داره تا صدور قطعی ویزا و تکمیل مدارک و مصاحبه  شش هفته ای زمان ببره. در ضمن فراموش نکنین که ویزای اسپانیا نیاز به مصاحبه حضوری داره و باید شخصاً به سفارت اسپانیا در تهران مراجعه کنین.

نکات مهم راجع به ویزا اسپانیا:

در زمان مصاحبه باید یک کپی از همه ی مدارکتون با خودتون ببرین. چون اصل مدارک تون روز مصاحبه بهتون تحویل داده میشن و کپی مدارک باید تو پرونده تون بمونه.

همه ی مدارکتون باید به صورت رسمی ترجمه بشن.

سفارت اسپانیا در تهران:

نشانی: دروس، بلوار شهرزاد، خیابان شادی، کوچه اول شرقی، شماره ۱۰

ساعت کاری: یکشنبه تا پنج‌شنبه ۹ تا ۱۶

وب‌ سایت سفارت اسپانیا  www.exteriores.gob.es

ویزا شینگن توریستی اسپانیا

برای سفر به کشورهای اروپایی و همینطور کشورهای ناحیه ی شینگن، می تونین ارزون ترین نرخ قیمت خرید بلیط هواپیما خارجی رو از سایت رسپینا۲۴ خریداری کنین. رسپینا۲۴، به عنوان سایت رسمی خرید بلیط هواپیما، انواع بلیط های سیستمی و بلیط چارتری رو با ارزون ترین قیمت، در اختیارتون قرار میده، و شما می تونین بلیط هواپیما تون رو از بین ۹۵۰ ایرلان مختلف خارجی و داخلی انتخاب کنین ، علاوه بر خدمات خرید بلیط هواپیما  می تونین با امکان رزرو هتل و خرید آنلاین تور رسپینا24 سفر خوبی رو تجربه کنین.

برای هر گونه مشاوره سفر و یا خرید تور می تونین از طریق شماره های زیر با ما تماس بگیرین.