در چند سال اخیر سفر به کانادا و خرید بلیط پرواز خارجی آن به شدت مورد توجه ایرانیان قرار گرفته و به دلایل مختلفی مانند تحصیل، کار، تفریح و یا اقامت دائم و موقت هر روز افراد زیادی به این کشور وارد می شوند. دریافت ویزای کانادا کار چندان مشکلی نیست و با داشتن مدارک و شرایط مورد نیاز می توانید به راحتی برای آن اقدام کنید. در ادامه نحوه ی جزئیات و راهنمای دریافت آن بیش تر مورد بررسی قرار گرفته است. با ما همراه باشید.

راهنمای دریافت ویزای کانادا

انواع ویزای کانادا

اگر قصد سفر به کانادا دارید، در اولین مرحله می بایست بر اساس هدف خود از سفر، نوع مناسب ویزا را انتخاب و بعد از طی مراحل قانونی و ارائه ی مدارک مورد نیاز، نسبت به دریافت آن اقدام کنید. انواع ویزاهای کشور کانادا عبارتند از:

ویزای یکبار ورود کانادا

همان طور که از نام آن مشخص است، با دریافت ویزای یکبار ورود می توانید تنها یک مرتبه وارد کانادا و از آن خارج شوید. لازم به ذکر است که حتی اگر ویزا ما اعتبار داشته باشد و شما قبلا یک مرتبه با آن وارد کانادا شده باشید، برای ورود مجدد به خاک کانادا می بایست نسبت به دریافت ویزا اقدام کنید. این ویزا در زمان ورود به کانادا باید حداقل یک ماه اعتبار داشته باشد.

ویزای کانادا چند بار ورود

ویزای چند بار ورود یا ویزای مولتی کانادا که 5 سال اعتبار دارد، این امکان را برای شما فراهم می کند تا در عرض 5 سال و به هر تعداد که تمایل داشته باشید وارد خاک این کشور شوید. البته لازم است بدانید که با ویزای مولتی و یک بار ورود در هر سفر فقط 6 ماه میتوانید در کانادا اقامت داشته باشید.

ویزای دانشجویی

یکی از اصلی ترین دلایل برای سفر به کانادا تحصیل در دانشگاه است که هر روز هم به میزان تقاضای آن افزوده می شود. افرادی که قصد دارند به مدت چند سال در یکی از دانشگاه های کانادا تحصیل کنند یا دانش آموزانی که قصد گذراندن دوره ی مدرسه را در این کشور دارند، باید ویزای  دانشجویی کانادا را دریافت کنند. افرادی که قصد دارند به مدت کوتاه در دوره های آموزشی خاص شرکت کنند، می توانن به جای ویزای بلند مدت دانشجویی نسبت به دریافت ویزای مولتی اقدام نمایند.

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای توریستی کانادا

گردشگری و شرایط ایده آل برای تجربه ی سفرهای فوق العاده هیجان انگیز در کانادا سبب شده تا به یکی از مقاصد گردشگری خارجی برای ایرانیان تبدیل شود. اگر شما هم قصد دارید برای دیدار خانواده، دوستان و یا تفریح به هر کدام از شهرهای کانادا سفر کنید، باید ویزای توریستی و با حداکثر 6 ماه اقامت دریافت کنید.

ویزای ترانزیت کانادا

افرادی که قصد دارند تنها به مدت چند ساعت در کانادا حضور داشته باشند و قصد بازدید و خرید در این کشور را ندارند و به عبارت دیگر بخاطر داشتن سفرهای چند مسیره و کانکشن مجبور به توقف کوتاه در کانادا هستند، باید ویزای ترانزیت را به صورت رایگان دریافت کنند.

سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزا یا ویزای والدین نوعی ویزا مخصوص والدین افرادیست که دارای اقامت دائم یا موقت و حقوق سالانه بالای 24 هزار دلار هستند. این ویزا برای ایرانی ها 5 سال اعتبار دارد و با هر بار ورود میتوانید 2 سال در این کشور حضور داشته باشید.

مراحل قانونی مورد نیاز برای دریافت ویزای کانادا

یکی از مراحل اصلی برای دریافت ویزای کانادا، انجام مصاحبه با افسر ویزا در سفارت این کشور است. با توجه به اینکه کانادا در ایران سفارت خانه ندارد، در نتیجه باید به یکی از کشورهای همسایه مثل ارمنستان، ترکیه، گرجستان یا امارات بروید.

ارائه ی مدارک برای دریافت ویزای کانادا

برای دریافت ویزا می بایست مدارک مورد نیاز را بدون کم و کاستی ارائه دهید تا بدون مشکل با درخواست  شما موافقت شود. از اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا کشور کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

* شناسنامه ترجمه شده

* ترجمه سند ازدواج

* اصل پاسپورت های قدیمی و جدید

* تکمیل فرم های مورد نیاز

* دو قطعه عکس 3.5 * 4.5 با زمینه سفید

* مدارک شغلی و تحصیلی ترجمه شده

* سند ملکی ترجمه شده

* ارائه ی بلیط هواپیما رفت و برگشت و فرم رزرو هتل

* ارائه ی مدارک لازم برای اثبات تمکن مالی

شرایط ویزای کار کانادا

ریجکت شدن ویزای کانادا

بعد از ارائه ی فوق که بدان اشاره کردیم، می بایست با افسر ویزا در سفارتخانه مصاحبه کرده و با جواب دادن به سوالات مطرح شده در این جلسه، وی را برای برگشت به کشور خود بعد از مدت زمان اعتبار ویزا متقاعد کنید. یکی از بدترین مواردی که بعد از این جلسه ممکن است دریافت کنید، نامه ای مبنی بر رد شدن درخواست ویزا یا همون ریجکت است که از اصلی ترین دلایل آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

* عدم ارائه ی دلایل کافی برای متقاعد کردن افسر ویزا برای برگشت به کشور

* نداشتن تمکن مالی مناسب

* داشتن موارد منفی در سفرهای گذشته

* ناقص بودن پرونده و فرم های مورد نیاز برای دریافت ویزا

* نداشتن تمکن مالی مناسب فردی که برای شما دعوت نامه ارسال کرده است.

* نداشتن برنامه ی مناسب و مشخص در مقصد سفر

بخاطر داشته باشید که هر اندازه پرونده ی بهتر و کامل تری را برای دریافت ویزا ارائه دهید، بدون شک شانس شما برای موافقت با درخواست ویزا افزایش پیدا می کند. سعی کنید اسناد مالی و ملکی معتبری را برای نشان دادن تمکن مالی ارائه دهید؛ چراکه این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد و اغلب افراد به این خاطر ریجکت می شوند.

از اینکه تا اینجای مطلب همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم. شما می توانید بروز ترین اخبار و مطالب حوزه گردشگری را از وبلاگ دنبال بفرمائید.