آشنایی با مزیت ها و معایب خرید بلیط هواپیما سیستمی

بلیط های سیستمی با مزیت های بسیاری که دارند، شاید اولویت خرید شما هم باشد؛ اما این بلیط ها بعضی مواقع، علاوه بر مزیت هایی که دارند، معایبی هم دارند که بهتر است با بررسی کامل مزیت ها و معایب این بلیط، انتخابی آگاهانه تر و به صرفه تر داشته باشید. با رسپینا 24 همراه باشید.

زمانیکه قصد سفر داریم و می خواهیم بلیط هواپیما بخریم؛ سایت رسمی خرید بلیط هواپیما را باز می کنیم و با انتخاب مبدأ، مقصد و تاریخ حرکت، روی کلمه ی جستجو کلیک می کنید. با لیستی از پرواز هایی به مقصد مورد نظر رو به رو می شوید؛ ایرلاین های مختلف با هزینه ی بلیط متفاوت؛ اما چیزی که نظر شما را جلب می کند انتخاب نوع بلیط هواپیما است. برخی از پروازها تحت عنوان چارتر و برخی دیگر با نام سیستمی ثبت شده اند. اگر می خواهید بلیط سیستمی را خریداری کنید، بهتر است با اطلاعاتی راجع به مزیت ها و معایب بلیط سیستمی، اقدام به خرید کنید. ما در این مطلب شما را با ویژگی های این نوع بلیط آشنا می کنیم. با رسپینا 24 همراه باشید.

مزیت ها و معایب بلیط سیستمی

 شما می توانید بلیط سیستمی را همه روزه از آژانس های هواپیمایی خریداری کنید.

قیمت بلیط های سیستمی، ثابت است و شما می توانید در هر زمانی که قصد سفر کردید، حتی در ایام تعطیل و نوروز که مسیرها پرتردد می شوند، این بلیط را با نرخ ثابت خریداری کنید. هر چند ممکن از قیمت بلیط اندکی تغییر کند اما برای شما که خرید کرده اید همانطور ثابت می ماند و قابل تغییر نیست.

در این نوع بلیط ها امکان تغییر تاریخ و زمان پرواز وجود دارد

شما می توانید از خیلی قبل تر اقدام به خرید کنید و با امکان رزرو بلیط برای طولانی مدت (مثلا چند ماه بعد)، از نگرانی بابت نبود بلیط در روزهای پایانی راحت شوید.

نکته: بلیط های سیستمی به دلیل مزیت های ذکر شده، نسبت به سایر بلیط ها مانند چارتر، گران تر است.

در صورت انصراف از سفر بلیط شما قابل استرداد خواهد بود و فقط با کسر هزینه ای، بقیه ی پول بلیط بازگردانده می شود.

نکته: هزینه ی کسری با توجه به شرایط و زمان کنسلی متغییر است و گاهی ممکن است تا صد در صد هزینه کسر شود؛ یعنی غیر قابل استرداد باشد.

برای کودکان زیر 12 سال می توانید از تخفیف ویژه برخوردار شوید و با نصف قیمت بلیط بزرگسالان، بلیط خریداری کنید.

برای نوزادان زیر 2 سال باید مبلغی معادل 10 درصد از هزینه ی کامل بلیط بزرگسالان پرداخت کنید.

نکته: به کودکان زیر 2 سال صندلی جداگانه تعلق نمی گیرد.

با خرید بلیط سیستمی وقت کافی برای آماده شدن برای سفر را دارید و با یک برنامه ریزی کامل و بدون استرس، می توانید به سفر بروید.

هزینه ی بالای بلیط های سیستمی برای اغلب آژانس ها به صرفه نیست بنا براین معمولا برای تورهای خارجی و داخلی از این پرواز ها استفاده نمی کنند.

بلیط پروازهای سیستمی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر اطلاعاتی راجع به بلیط چارتری داشته باشید، متوجه می شوید که اگر می خواهید با فرزندانتان سفر کنید (کودک زیر 2 سال) خرید بلیط سیستمی برای شما به صرفه تر خواهد بود و شما می توانید سفر ارزان تری را نسبت به خرید بلیط چارتر داشته باشید.

سفر کردن با استفاده از بلیط های سیستمی در روزهای پیک سفر که تقاضا برای مسافرت زیاد است از نظر هزینه به صرفه تر است؛ زیرا بلیط های چارتر با اینکه ارزان تر هستند در روز های پرتردد احتمالاً گران تر هم فروخته می شوند.

اگر از سفر خود مطمئن نیست و ممکن است برنامه ی سفر شما تغییر کند، برای اینکه با مشکلات مربوط به تغییر تاریخ و استرداد هزینه ی بلیط روبه رو نشوید، انتخاب بلیط سیستمی بهترین گزینه است.

حالا که با بررسی تمام مزایا و معایب بلیط سیستمی، تصمیم به خرید این نوع بلیط گرفته اید، رسپینا 24؛ یکی از معتبرترین سایت های خرید بلیط سیستمی و چارتر، امکان خرید اینترنتی بلیط  هواپیما موردنظرتان را فراهم کرده است. شما می توانید در ساده ترین روش از قسمت بالای صفحه، اقدام به خرید اینترنتی بلیط هواپیما رسپینا24 کنید. این سامانه با برگزاری تورهای داخلی و خارجی، امکان سفر بدون دغدغه و آرام را برای شما عزیزان فراهم کرده است. جهت خرید تور و اطلاعات بیشتر با همکاران ما در بخش فروش تماس بگیرید.