{{ctrl.notification}}

بلیط اتوبوس را می توان ارزان ترین راه برای یک سفر خوب دانست. از گذشته تا کنون همواره اتوبوس ها نقشی مهم و اساسی در مسافرت های ما داشته اند. زمانی که همگان از سفر های طولانی با مشقت فراوان  به وسیله چهارپایان به استیصال رسیده بودند، ماشین های دودی و کم کم اتوبوس ها به کمک ما آمدند. در زمانی که مسافرت های هوایی مقدور نبود، سفر های لوکس با آنها انجام می شد. هر چند امروزه نیز با اضافه شدن اتوبوس های با کیفیت به ناوگان جاده ای، می توانید سفری راحت را تجربه کنید. امروز قصد داریم به صورت کامل به مقوله خرید بلیط و روش استرداد و قیمت یک سفر با این وسیله ی نقلیه بپردازیم. در ادامه مطلب با رسپینا همراه باشید.

بلیط اتوبوس

چرا سفر با خرید بلیط اتوبوس؟

هر کاری موافقان و مخالفانی دارد، حال می خواهد طرفداری از یک تیم فوتبال باشد یا پیروی از یک سبک خاص مسافرت. عده ای بر این باورند که بهترین روش برای جا به جایی سفر ریلی است و عده ای دیگر پرواز را بهترین راه سفر می دانند. با احترام به سایر نظرات، اتوبوس به دو دلیل بسیار مهم، ممتاز ترین روش مسافرت می باشد .

ارزان ترین روش سفر

زمانی که اسم سفر ارزان به میان می آید، هواپیما تا حدود زیادی از گردونه انتخاب ما حذف می شود.  بلیط اتوبوس و قطار رقابتی نزدیک دارند، ولی با یک بررسی کوچک روی یک مسیر خاص در سایت رسپینا، خواهید دید که اتوبوس به صرفه ترین روش مسافرت می باشد. البته قیمت پایین دلیلی بر بی کیفیت بودن آن نیست. ناوگان جاده ای کشور عزیزمان ایران با اضافه شدن اتوبوس های با کیفیتی چون اسکانیا ، وولو و مدل هایvip ، مبدل به یکی از راحت ترین و در عین حال ارزان ترین راه های مسافرت  داخلی و حتی خارجی شده است.

رزرو بلیط اتوبوس

اتوبوس همه جا هست!

برتری محسوسی که این وسیله نقلیه نسبت به سایرین دارد، همیشه در دسترس بودن آن است. به طوری که هر زمانی اراده کنید می توانید سفرتان را با خرید بلیط اتوبوس آغاز کنید. در شهر های کوچک و متوسط معمولا پروازها به مقاصد مختلف، هر روز انجام نمی شود؛ حتی برای قطار نیز داستان به همین شکل است.

برای مثال از شهرهای کوچک قطار و هواپیما هر روز به مقصد دیگر شهر ها موجود نیست. در این شرایط است که اهمیت این وسیله ی نقلیه بیش از پیش نمایان می شود.اتوبوس ها تقریبا در همه شهر های ایران وجود دارند و به مراکز استان و برخی شهرهای هم جوار و بزرگ نیز سرویس دهی می کنند. 

خرید اینترنتی بلیط اتوبوس چه مزایایی دارد ؟

دنیا به سمت دیجیتالی شدن رفته است و ما نیز نباید از این قافله عقب بمانیم. در گذشته خرید انواع محصولات و خدمات، اکثرا به صورت حضوری امکان پذیر بود و مشکلات خاص خود را داشت و معمولا در هنگام خرید، هزینه بیشتری نیز از شما به عنوان پورسانت دریافت می شد ولی با جایگزین شدن خرید های آنلاین، دیگر پرداخت هزینه های اضافی حذف گشته و صد البته بسیار آسان تر نیز شده است. در ادامه 2 دلیل مهم برای ارجحیت خرید بلیط اتوبوس به صورت اینترنتی بیان خواهیم کرد.

تخفیف ویژه خرید اینترنتی

این بخش از مقاله را به صورت عملی تجربه کنید! بلیط یک مقصد خاص را که قبلا به صورت حضوری خریداری کرده اید و از قیمت آن آگاه هستید را هم اکنون داخل سایت رسپینا جستجو نمایید. در کادر بالای صفحه نام شهر مبدا و مقصد و یک تاریخ دلخواه وارد کنید. در لیستی که از اتوبوس های مسیر مورد نظر شما به نمایش در خواهد آمد، مشاهده می کنید که قیمت بلیط از حالت حضوری آن ارزان تر و با تخفیف همراه است. این تخفیفات هر چند کوچک می توانند صرفه جویی مناسبی در هزینه های شما ایجاد کند.

صرفه جویی در زمان

آنقدر مشغله های روز مره زیاد شده که دیگر زمانی برای بعضی کار ها وجود ندارد . مثلا دیگر معنی ندارد برای جا به جایی پول به شکل کارت به کارت تا یک خودپرداز بروید و به راحتی این امر با تلفن همراهتان امکان پذیر است. خرید بلیط نیز به همین صورت است و دیگر لازم نیست وقت با ارزش خود را صرف مراجعه به دفاتر فروش کنید و در کمترین زمان ممکن می توانید از طریق سایت یا اپلیکیشن رسپینا این مهم را انجام دهید. رزرو هتل در شهر های دیگر نیز از همین قاعده پیروی می کند و با یک بررسی کوچک در سامانه آنلاین رسپینا می توانید محل اقامت خود را نیز رزرو نمایید.

امکان مقایسه آنلاین

باخرید از طریق سایت های اینترنتی این امکان در اختیار شما قرار می گیرد که با مقایسه ی کامل قیمت ها بتوانید بهترین قیمت برای بلیط اتوبوس را خریداری کنید. رسپینا به علاوه ی این مورد امکان منحصر به فردی را در اختیارتان قرار می دهد که می توانید کم ترین قیمت در روز ها و حتی ماه های آتی را ببینید و در صورت این که بتوانید در زمان سفر خود انعطاف به خرج دهید می توانید بهترین تاریخ که کمترین قیمت بلیط را دارد برای شروع سفر انتخاب کنید. همچنین می توانید توضیحات کاملی را راجع به اتوبوس های موجود در مسیر مورد نظرتان مطالعه بفرمایید.

بلیط اتوبوس ارزان

دلایلی برای برتری بلیط اتوبوس نسبت به سایر وسایل نقلیه سفر

 1. در سفر با اتوبوس، نیازی به تشریفات سنگین و وقت گیر ارایه بلیط و بازرسی و استرس رسیدن به پرواز نیست. کافی است فقط بلیط تان صادر شود. می توانید سریع و بدون هیچگونه تشریفاتی، بار همراه خود را در قسمت بار بگذارید، وارد شده و بدون استرس درجای خود مستقر شوید.
 2. نیازی نیست که از چندین ساعت قبل، در محل ترمینال حاضر باشید تا مقدمات حرکت خود، اعم از تحویل ساک ها، بازرسی، چک کردن بلیط، دریافت کارت پرواز، و... را انجام دهید. می توانید بدون تکلّف و مقدمه خاصی، بلیط خود را تهیه و به سمت اتوبوس رفته و سوار آن شوید. همیشه حرکت بر روی زمین، احساس امنیت و آسودگی خاطر بیشتری را به ما می دهد.
 3. در برخی اتوبوس های VIP علاوه بر صندلی های راحت و زیرپایی تنظیم شونده آنها، یک سری تشک های کوچک بادی وجود دارد که خستگی مسافر را در حین سفر می گیرد، درصورتی که در وسایل نقلیه ی دیگر، چنین امکانی وجود ندارد.
 4. در این روش از سفر دیگر هنگام سفر با، چمدانتان گم نخواهد شد یا از شهر دیگری سر درنخواهد آورد. با آسودگی خاطر، چمدان خود را به مهماندار اتوبوس تحویل بدهید و در مقصد، صحیح و سالم تحویل بگیرید.

خرید بلیط اتوبوس VIP

VIP یا به  عبارتی Very Import Person به معنای "افراد بسیار مهم" می باشد. اگر قصد دارید سفر طولانی تری را  طی کنید و یا حتی در سفر های کوتاه راحت تر باشید، بلیط اتوبوس وی آی پی بهترین گزینه برای شماست. صندلی های راحت اتوبوس vip و امکانات بیشتر آنها، شما را کمتر دچار خستگی و فرسودگی سفر می کند و در عین حال قیمت کمتری را نسبت به قطار پرداخت می کنید. صندلی های اتوبوس وی آی پی نرم و راحت تر هستند و قابلیت خوابانده شدن پشتی را تا حد زیادی دارند. بعضی از آنها طرح های تشویقی مثل ناهار و شام رایگان یا اینترنت بی سیم رایگان نیز دارند.

اتوبوس‌های VIP موجود در ایران اکثراً مان، ولوو و اسکانیا هستند که بر اساس نظر سنجی انجام شده اتوبوس‌های مان از محبوبیت بیشتری برخوردارند. ‌ وی آی پی ها حداکثر 25 عدد صندلی را در ردیف‌های سه تایی در خود جای داده اند.

وی آی پی

با قوانین خرید بلیط اتوبوس بیشتر آشنا شوید

قبل از هر کاری باید با قوانین و مقررات آن آشنا شوید تا با مشکل مواجه نشوید. مثلا تا زمانی که قوانین راهنمایی رانندگی را ندانید، رانندگی اشتباه محض خواهد بود. در مورد بلیط اتوبوس نیز باید قوانین خرید و استرداد بلیط را بدانید تا با ضرر ناخواسته مواجه نشوید.

قوانین و نکات خرید بلیط

 1. در صورتی که بعد از پرداخت هزینه ی بلیط و اتمام فرایند پرداخت شتابی با قطعی اینترنت مواجه شدید و بلیط برای شما نمایش داده نشود، می توانید با کارشناسان پشتیبانی رسپینا تماس گرفته (05191012900 – 02191012900) و مشخصاتی که از طریق سامانه رسپینا برای شما ارسال شده است را جهت استعلام برای آن ها بازگو نمایید.
 2. اگر بعد از پرداخت کامل هزینه و قطعی شدن خرید ، بلیط برای شما صادر نشود، بعد از 48 ساعت به صورت خودکار و توسط بانک هزینه به حساب شما عودت داده می شود.
 3. در هنگام وارد کردن اطلاعات ارتباطی حتما شماره همراه و ایمیل درست را وارد کنید زیرا هرگونه اطلاع رسانی در خصوص خرید یا استرداد از این طریق انجام خواهد شد .
 4. دریافت کد 12 رقمی شماره بلیط به منزله خرید قطعی می باشد.
 5. شما می بایست حداقل 30 دقیقه قبل از حرکت اتوبوس ، به دفاتر شرکت مسافربری در پایانه ی شهر مبدا مراجعه کنید و بلیط سفر خود را با ارئه ی کد 12 رقمی تایید نمایید.

قوانین استرداد بلیط

 1. تنها در صورت خرید اینترنتی از سامانه ی رسپینا امکان استرداد بلیط وجود خواهد داشت .
 2. شما حتی تا بعد از از حرکت اتوبوس زمان دارید تا بلیط خریداری شده ی خود را کنسل کنید اما توجه داشته باشید که هر چه دیرتر اقدام به این کار کنید جریمه بیشتری شامل حالتان می شود.
 3. امکان خرید مجدد بلیطی که کنسل کرده اید وجود ندارید .
 4. در صورتی که برای استرداد بلیط تقاضا داشته باشید ، پس از کسر درصد جریمه از مبلغ پرداختی شما مابقی هزینه به حساب بانکی شما برگشت خواهد خورد .
 5. هزینه ی استرداد بلیط اتوبوس به همان حسابی بر می گردد که با آن بلیط را خریداری کرده اید .

معرفی شرکت های اتوبوسرانی داخلی

در حال حاضر شرکت های اتوبوسرانی مختلفی در کشور مجوز فعالیت دارند و روزانه به جابه جایی مسافران در بین شهرهای مختلف می پردازند، این شرکت ها بر حسب دارایی ها و اعتبار خود، اتوبوس های مختلفی با خدمات متنوعی را عرضه می کنند. در ادامه به چند مورد از شناخته شده ترین شرکت های اتوبوسرانی اشاره می کنیم.

شرکت مسافربری همسفر

این شرکت از اسفند ماه سال 78 و با مرکز مدیریتی در پایانه بیهقی تهران کار خود را شروع کرد. همسفر به غیر از مسیر ها و مقاصد داخلی، بعضی مسیرهای خارجی مثل استانبول را نیز پوشش می دهد. شرکت همسفر هم اکنون مجهز به بیش از 600 دستگاه اتوبوس است که اکثر آن‌ها در گروه اتوبوس‌های وی آی پی مدرن قرار می‌گیرند. صندلی‌ها در برخی از اتوبوس‌های وی آی پی شرکت مسافربری همسفر به مانیتورهای شخصی مجهز شده اند. اگر بخواهیم به بعضی خصوصیات و امکانات این اتوبوس‌ها اشاره کنیم، می‌توان به سیستم تهویه‌ مطبوع، سیستم گرمایشی و سرمایشی کارآمد و کفپوش pvc می‌توان اشاره کرد.

شرکت مسافربری ایران پیما

این شرکت که خدمات خود را در زمینه خدمات مسافربری و باربری عرضه می کند در سال 69 فعالیت خود را در اصفهان آغاز کرد. این شرکت در شهرهای مختلف کشور دارای نمایندگی می باشد. اولین اتوبوس استفاده شده در این شرکت، اتوبوس ماکروس بود. بعد از ماکروس نوبت به بنز 302 بود که ناوگان ایران پیما را تامین کند. این نوع از  که به رنگ‌های قرمز و کرم بود، به اتوبوس کادیلاکی نیز شهرت داشت. ولوو B12 و B7 اتوبوس های بعدی این شرکت قدیمی بودند.

شرکت سیر و سفر

این شرکت که در سال 1369 به عنوان نخستین شرکت خصوصی در زمینه حمل و نقل جاده ای برای جابجایی مسافران در مسیرهای بین شهری آغاز به فروش بلیط اتوبوس، امروزه به 28 شهر در سراسر ایران سفر می کند. سیر و سفر به دلیل امکانات فراوانی من جمله سیستم های گرمایشی و سرمایشی در اتوبوسها صندلی های راحت تر امکان پخش فیلم و... یکی از شناخته شده ترین شرکت های مسافرت جاده ای محسوب می شود. این شرکت دارای بیش از 45 نمایندگی فعال در سراسر کشور است. 

شرکت رویال سفر

این شرکت کمی دیرتر از رقبای قدیمی خود و در سال 85 شروع به کار کرد. اما شروع به فعالیت دیر تر این شرکت باعث شد که از اتوبوس های به روزتری استفاده کند و دراین زمینه دست برتری نسبت به رقبای خود داشته باشد. اتوبوس‌های شرکت رویال سفر ایرانیان از گروه اتوبوس‌های وی آی پی هستند و با 24 نفر ظرفیت فضای بسیار راحتی برای مسافران فراهم می‌آورند. این اتوبوس‌ها در دو گروه تخت خواب شو و نیمه تخت خواب شو مسافران را جابجا می‌کنند. شرکت، مقاصدی نظیر استانبول، آنکارا و ارمنستان را نیز پوشش می‌دهد و حتی در آن‌ها مراکز خرید بلیط اتوبوس نیز دارد. 

سایر شرکت های مسافرتی

شرکت های مسافرتی مختلفی در بخش حمل و نقل جاده ای در کشور مشغول به فعالیت هستند. که چند مورد از شناخته شده ترین آنها را به شما معرفی کردیم از جمله دیگر شرکت های اتوبوس رانی می توان به آریا سفر، همسفر، گیتی پیما، ماهان سفر و... اشاره کرد. 

بلیط اتوبوس وی آی پی

اتوبوس های مورد استفاده در خطوط جاده ای

امروزه اتوبوس های مختلفی در جاده های کشور در حال فعالیت هستند که هر کدام از آنها ویژگی های خاص خود را دارند اما برای نمونه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اتوبوس اسکانیا

اتوبوس های اسکانیا در چند مدل خاص در کشور ساخته می شوند گرچه بعضی مدل های قدیمی نیز همچنان در حال تردد و خدمت رسانی هستند. از مدل هایی که در حال حاضر در کشور مونتاژ می شوند و در شرکت های اتوبوسرانی خدمت رسانی می کنند می توان به مدل های اسکانیا کلاسیک، اسکانیا مارال و اسکانیا درسا اشاره کرد.  عایق بودن اتاق های این اتوبوس از دیگر امکانات آن است که باعث ورود سر و صدای کمتر به داخل اتوبوس می گردد. از جمله امکانات رفاهی اتبوس اسکانیا میتوان به صندلی های راحت چرمی، تلوزیون، دربرخی مدل های جدید این برند هم شاهد صندلی هایی بسیار راحتی هستیم که بعضا با صندلی های هواپیما مقایسه می شوند.

اتوبوس های ولوو

ولوو ها جزو شناخته شده ترین انواع اتوبوس در ایران می باشند. بعد از از رده خارج شدن اتوبوس های قدیمی، اولین سری های ولوو به عنوان اتوبوس های نسل جدید در ایران شناخته شدند. شرکت ولوو نه فقط در اتوبوس های خود که در تمامی محصولات خود به رعایت سطح بالایی از ایمنی محصولاتش شناخته شده است. بسیاری از اتوبوس های ولوو (مخصوصا در مدل های جدید تر) نیز عایق هستند تا سر و صدای کمتری را به داخل کابین راه دهند. ولوو تا امروز 7 اتوبوس بین شهری و توریستی را وارد ناوگان حمل و نقل جاده ای ایران کرده است.

اتوبوس های مان

این برند تولید شده در کشور آلمان است و از ورو د آنها به ناو گان حمل و نقل بین شهری ایران مدت زیادی نمی گذرد در حال حاضر از اتوبوس های برند مان 3 مدل وجود دارد که توسط شرکت زرین خودرو مونتاژ گردیده اند. راننده های این اتوبوس ها مهمترین ویژگی اتوبوس خود را بدنه قدرتمند و تنومند و همچنین خوش دست بدون و امنیت بالای آن معرفی می کنند. اما در بخش مسافران، با اینکه طراحی ساده وشیکی را مشاهده میکنیم اما خیلی شاهد امکانات رفاهی سطح بالا و صندلی های بسیار راحت نیستیم.

بلیط اتوبوس ترمینال جنوب

پوشش تمام ترمینال های اتوبوسرانی کشور

از رسپینا می توانید به شکلی خرید کنید که پایانه مبدا و مقصد شما مشخص باشد. شما می توانید با خرید بلیط اتوبوس از رسپینا، از ترمینال کاوه، ترمینال بیهقی، ترمینال آرژانتین، ترمینال جنوب، ترمینال امام رضا (ع) مشهد، ترمینال شرق (تهران پارس)، ترمینال کاراندیش، ترمینال شهید کلانتری و ترمینال کاوه سفر خود را آغاز کنید و یا در این پایانه ها پا در مقصد خود بگذارید.

برای کودکان و اطفال زیر ۲ سال هم باید بلیط اتوبوس بخریم؟

بر خلاف قطار و هواپیما، قوانین خاصی برای استفاده تخفیف دار کودکان و نوزادان برای رزرو بلیط اتوبوس موجود نیست. به طور کلی اگر قرار است از یک صندلی جداگانه برای کودک و حتی نوزادتان استفاده کنید باید بلیط جداگانه برای یک صندلی تهیه کنید. به این ترتیب فقط در زمانی می توانید به شکل رایگان از اتوبوس برای کودک یا نوزاد خود استفاده کنید که او را در آغوش خود نگه دارید و صندلی برای او اشغال نکنید. 

خرید بلیط اتوبوس از رسپینا

در کنار تمام ویژگی هایی که سامانه ی رسپینا دارد ، خدماتی قبل و بعد از خرید بلیط اتوبوس نیز برای شما در نظر گرفته است که در کنار خدمات اصلی این سایت می توانید از آن ها بهره مند شوید . سرویس خبرم کن یکی از این خدمات است که با فعال کردن آن روی مسیر های مد نظرتان برای سفر می توانید در لحظه از ارزان شدن بلیط مورد نظرتان آگاه شوید. امکان استرداد آنلاین هم از جمله امکانات منحصر به فرد رسپیناست که شما عزیزان می توانید در هر جایی با گوشی همراه خود یا کامپیوتر درصورت کنسل شدن سفرتان بلیط تان را استرداد نمایید. کارشناسان خبره ی ما نیز از لحظه ی ورود شما یه سایت برای خرید بلیط اتوبوس تا زمانی که به مقصد برسید به صورت 24 ساعته پشتیبان شما خواهند بود.

همچنین شما پس از هر خریدی که از سایت رسپینا داشته باشید به صورت اتفاقی هدیه ای دریافت می کنید و نکته ی جذاب هدیه این است که به میزان خرید شما بستگی ندارد و با کمترین هزینه نیز می توانید از آن بهره مند گردید.

با رسپینا روی زمین نمی مانید...

زمان رزرو :
قیمت
نرخ هر نفر :
{{bus.price | fee}}
جمع کل :
{{(confirm.ticket.finalprice)/10 | fee}}
مبدا
{{bus.busType}} {{bus.vip}} {{bus.busType}}
مقصد
{{bus.source}}
{{bus.deparureTime}}
شرکت : {{bus.company}}
ظرفیت : {{bus.capacity}} نفر
در حال بارگذاری صندلی ها
لطفا در انتخاب صندلی به جنسیت مسافر صندلی مجاور دقت فرمایید. براساس دستورالعمل ابلاغی انتخاب صندلی ردیف اول برای خانم های محترم غیر مجاز میباشد در صورت عدم رعایت این موارد بلیط شما مورد قبول نمی باشد.
airline_seat_recline_normal
{{row0.chairNumber}}
airline_seat_recline_normal
{{row1.chairNumber}}
airline_seat_recline_normal
{{row2.chairNumber}}
airline_seat_recline_normal
{{row3.chairNumber}}
قابل انتخاب
airline_seat_recline_normal
خریداری شده برای آقایان
airline_seat_recline_normal
خریداری شده برای خانم ها
انتخاب شده توسط شما

اطلاعات مسافر

مسافر
قبل از زدن دکمه ثبت و ادامه قوانین رزرو اینترنتی را مطالعه نمودم و آن را قبول دارم.
اطلاعات صندلی
تعداد مسافر :
{{confirm.ticket.numberp}} نفر
شماره صندلی :
{{chairList(confirm.ticket.chairs)}}
اطلاعات مسافران
جنسیت :
آقا
خانم
نام و نام خانوادگی :
{{confirm.ticket.name}}
کد ملی :
{{confirm.ticket.nid}}
اطلاعات تماس
تلفن همراه :
0{{confirm.ticket.mobile}}
آدرس ایمیل :
{{confirm.ticket.email}}
اطلاعات مالی
موجودی :
{{(confirm.wallet)/10 | fee}} تومان
اعتبار :
{{(confirm.etebar)/10 | fee}} تومان
جمع کل : {{(confirm.ticket.fprice)/10 | fee }} تومان
تخفیف : {{confirmDisscount() | fee}} تومان
قابل پرداخت : {{(confirm.ticket.finalprice)/10 | fee }} تومان
{{confirm.discountCodeMessage}}

warning لطفا اطلاعات وارد شده را کنترل کرده و پس از اطمینان از درستی آن ها برای پرداخت هزینه اقدام کنید.

warning لطفا توجه داشته باشید: در صورتیکه اطلاعات زیر را اشتباه وارد نموده اید و یا نیاز به تغییر آن دارید میتوانیداز دکمه ویرایش اطلاعات استفاده کنید.

لینک پیش فاکتور

در حال جستجو اتوبوس
location_on
location_on
لطفا منتظر بمانید ...

error_outline نیاز به راهنمایی دارید؟

مسافران تا چه زمانی فرصت ابطال با استرداد بلیط خود را دارند؟

مسافر بعد از خرید بلیط ، تنها تا 2 ساعت قبل از حرکت اتوبوس فرصت دارد تا نسبت به ابطال و استرداد بلیط خود اقدام نماید

اگر پس از پرداخت هزینه ، بلیط صادر نشود چه کاری را باید انجام بدهیم ؟

در صورت عدم صدور بلیط بعد از خرید قطعی بلیط ، بعد از 48 ساعت به صورت خودکار و توسط بانک هزینه به حساب مسافر برگشت داده خواهد شد

آیا پس از ثبت اطلاعات امکان ویرایش زمان حرکت و مقصد وجود دارد ؟

قبل از تایید و خرید قطعی، به زمان و مقصد سفر باید دقت شود. در صورت انتخاب اشتباه زمان و مقصد سفر توسط مسافر، امکان تغییر و جابه جایی تاریخ حرکت وجود ندارد

هر مسافر، چند کیلو بار می تواند همراه خودش داشته باشد؟

طبق قوانین سازمان راهداری، وزن بار مجاز برای هر مسافر حدود ۲۰ کیلوگرم است. البته در سفرهای خارجی حمل بار تا سقف ۳۰ کیلوگرم هم می‌توناند در نظر گرفته می شود. اما برای بیش‌تر از ۲۰ کیلوگرم بار باید هزینه‌ای به شرکت مسافربری بابت اضافه بار پرداخت نمایید

اگر بلیط را بخریم ولی سوار اتوبوس نشویم می توانیم هزینه ی ان را پس بگیریم؟

باید با تعاونی ذکرشده در بلیت تماس بگیرید و اعلام کنید که نمی خواهید سوار اتوبوس شوید. هزینه استرداد بلیط‌هایی که از ساعت حرکتشان گذشته طبق قوانین با کسر ۵۰ درصد حساب می شود.

اگر از خدمات اتوبوس و راننده نارضاریتی داشته باشیم چگونه آن را می توانیم اعلام کنیم؟

جهت پیگیری از رفتارهای نامناسب پرسنل ترمینال راننده ، عدم حرکت به موقع اتوبوسها و امکانات داخلی اتوبوسها ،عدم به موقع رسیدن اتوبوسها فقط به مدیریت شرکت مسافری شکایت خود را انجام بدهیم و اگر نتیجه ای نگرفتید به نمایندگی سازمان حمل و نقل راهداری مراجه کنید تا پیگیر مشکل شوند

آیا اطلاعاتی مثل مسیر، نام مسافر، جنسیت و ... رو در بلیط خریداری شده می توان تغییر داد؟

در سیستم‌های خرید آنلاین بلیط امکان ویرایش اطلاعات یا تعویض بلیط وجود ندارد ، بنابراین برای تعویض بلیط یا ویرایش اطلاعات باید اول بلیطی که خریده بودید را کنسل کنید و بعد دوباره بلیط مورد نظرتان رو از سایت خریداری کنید.

چه مدارکی برای استفاده از اتوبوس باید به همراه مان باشد؟

برای دریافت بلیط، کارت شناسایی معتبر باید به همراه داشته باشید.

در صورتی که در مراحل خرید بلیط اتوبوس دچار مشکل شدیم چه کاری باید انجام دهیم؟

اگر در طی خرید بلیط اتوبوس یا خرید هر کدام از خدمات مختلف اتوبوس با مشکلی مواجه شدید، بلافاصله تلفن را بردارید و با شماره 05131402 تماس بگیرید. کارشناسان رسپینا به شکل شبانه روزی پاسخگوی شما می باشند.