{{ctrl.notification}}

بلیط اتوبوس را می توانیم ارزان ترین راه سفر بنامیم. از گذشته تا کنون همواره اتوبوس ها نقشی اساسی در مسافرت های ما داشته اند . زمانی که همگان از سفر های طولانی با شتر به استیصال رسیده بودند ، اتوبوس ها به کمک ما آمدند. شاید امروزه خرید بلیط هواپیما را ، راحت ترین راه سفر در نظر بگیرند ، ولی زمانی که مسافرت های هوایی مقدور نبود ، سفر های لوکس با اتوبوس انجام می شد . هر چند امروزه نیز با اضافه شدن اتوبوس های با کیفیت به ناوگان جاده ای ، می توانید سفری راحت را چه با یک تور مسافرتی و چه در رفت و آمد های کاری خود تجربه کنید . امروز قصد داریم به صورت کامل به مقوله خرید بلیط و روش استرداد و قیمت یک سفر با اتوبوس بپردازیم . با رسپینا همراه باشید .

خرید بلیط اتوبوس

چرا با اتوبوس سفر کنیم ؟

هر کاری موافق و مخالفانی دارد ، حال می خواهد طرفداری از یک تیم فوتبال باشد یا پیروی از یک سبک خاص مسافرت . عده ای بر این باورند ، بهترین روش برای جا به جایی ، قطار است و عده ای دیگر پرواز را بهترین راه سفر می دانند . با احترام به سایر نظرات ، اتوبوس به دو دلیل بسیار مهم ، ممتاز ترین روش مسافرت می باشد .

اتوبوس همه جا هست!!!

بگذارید با یک خاطره این قسمت را توضیح بدهیم . طبس شهری است که به 3 راه ارتباطی: پرواز، قطار و اتوبوس دسترسی دارد . زمانی که برای کار در آن شهر زندگی می کردم ، می بایست بین مشهد و طبس جا به جا می شدم . مشکل کار این جا بود که قطار گاهی یک روز در میان حرکت می کرد و پرواز نیز هفته ای یک یا گاهی نهایتا دو بار بیشتر وجود نداشت . در همین شرایط اتوبوس ها در چند نوبت به سمت مشهد حرکت می کردند و دیگر نگرانی بابت رفت و آمد خود نداشتم.

اتوبوس ها تقریبا در همه شهر های ایران وجود دارند و به مراکز استان و برخی شهر های هم جوار و بزرگ نیز سرویس دهی می کنند . پس می توانیم با قدرت دوباره این جمله را بگوییم که "اتوبوس همه جا هست ".

ارزان ترین روش سفر

زمانی که اسم سفر ارزان به میان می آید ، هواپیما تا حدود زیادی از گردونه ی انتخاب ما حذف می شود . خرید بلیط قطار و اتوبوس رقابتی نزدیک دارند ، ولی با یک بررسی کوچک روی یک مسیر خاص  در سایت رسپینا ، خواهید دید که اتوبوس به صرفه ترین روش مسافرت می باشد . البته قیمت پایین دلیلی بر بی کیفیت بودن اتوبوس نیست . ناوگان جاده ای کشور عزیزمان ایران با اضافه شدن اتوبوس های با کیفیتی چون اسکانیا ، وولو و vip  ، مبدل به یکی از راحت ترین و در عین حال ارزان ترین راه های مسافرت شده است .

رزرواسیون بلیط اتوبوس

خرید اینترنتی بلیط اتوبوس چه مزایایی دارد ؟

دنیا به سمت دیجیتالی شدن رفته است و ما نیز نباید از این قافله عقب بمانیم . در گذشته برای خرید یک شارژ برای تلفن همراهتان می بایست از خانه بیرون می رفتید تا به نزدیک ترین سوپر مارکت برسید ، سپس یک شارژ 2000 تومنی را با قیمت 2200 خریداری می کردید و در آخر گوشی شما 1800 تومن شارژ می شد . ولی با جایگزین شدن خرید های آنلاین دیگر پرداخت هزینه های اضافی حذف گشته و صد البته بسیار آسان تر نیز شده است . در ادامه 2 دلیل مهم برای ارجحیت خرید بلیط اینترنتی بیان خواهیم کرد .

تخفیفات خرید اینترنتی

این بخش از مقاله را به صورت عملی تجربه کنید . بلیط یک مقصد خاص را که قبلا به صورت حضوری خریداری کرده اید و از قیمت آن آگاه هستید را هم اکنون داخل سایت رسپینا سرچ کنید . در کادر بالای صفحه نام شهر مبدا و مقصد و یک تاریخ دلخواه وارد کنید . در لیستی که از اتوبوس های مسیر مورد نظر شما به نمایش در خواهد آمد ، مشاهده می کنید که قیمت بلیط از حالت حضوری آن ارزان تر و با تخفیف همراه است . این تخفیفات هر چند کوچک می توانند صرفه جویی مناسبی در هزینه های شما ایجاد کند.

صرفه جویی در زمان

آنقدر مشغله های روز مره زیاد شده که دیگر زمانی برای بعضی کار ها وجود ندارد . مثلا دیگر معنی ندارد برای کارت به کارت تا یک خودپرداز بروید و به راحتی این امر با تلفن همراهتان امکان پذیر است . خرید بلیط نیز به همین صورت است و دیگر لازم نیست وقت با ارزش خود را صرف مراجعه به دفاتر فروش کنید و در کمترین زمان ممکن می توانید از طریق سایت یا اپلیکیشن رسپینا این مهم را انجام دهید . رزرو هتل در شهر های دیگر نیز از همین قائده پیروی می کند و با یک بررسی کوچک در سامانه ی آنلاین رسپینا می توانید محل اقامت خود را نیز رزرو نمایید .

خرید اینترنتی بلیط اتوبوس

دلایلی برای برتری اتوبوس نسبت به قطار و هواپیما

 1. در سفر با اتوبوس، نیازی به تشریفات سنگین و وقت گیر ارائه بلیط و بازرسی و استرس رسیدن به پرواز نیست. کافیست فقط بلیطتان صادر شود. می توانید سریع و بدون هیچگونه تشریفاتی وارد اتوبوس شده و بدون استرس، درجای خود مستقر شوید. حتی سریعاً با فردی که در صندلی کناری شماست؛ باب هم صحبتی را باز کنید.
 2. نیازی نیست که از چندین ساعت قبل، در محل ترمینال حاضر باشید تا مقدمات حرکت خود، اعم از تحویل ساک ها، بازرسی، چک کردن بلیط، دریافت کارت پرواز، و... را انجام دهید. می توانید بدون تکلّف و مقدمه خاصی، بلیط خود را تهیه و به سمت اتوبوس رفته و سوار آن شوید. همیشه حرکت بر روی زمین، احساس امنیت و آسودگی خاطر بیشتری را به ما می دهد.
 3. در برخی اتوبوس های VIP علاوه بر صندلی های راحت و زیرپایی تنظیم شونده آنها، یک سری تشک های کوچک بادی وجود دارد که خستگی مسافر  را در حین سفر می گیرد. در نتیجه ورم پا و خستگی و درد کمر را به حداقل می رساند. درصورتی که در وسائط نقلیه ی دیگر، چنین امکانی وجود ندارد.
 4. دیگر هنگام سفر با اتوبوس، چمدانتان گم نخواهد شد یا از شهر دیگری سر درنخواهد آورد. با آسودگی خاطر، چمدان خود را به مهماندار اتوبوس تحویل بدهید و در مقصد، صحیح و سالم تحویل بگیرید.

با قوانین خرید بلیط اتوبوس بیشتر آشنا شوید

قبل از هر کاری باید با مقررات آن آشنا شوید تا با مشکل مواجه نشوید . مثلا تا زمانی که قوانین راهنمایی رانندگی را ندانید ، رانندگی اشتباه محض خواهد بود . در مورد سفر با اتوبوس نیز باید قوانین خرید و استرداد بلیط را بدانید تا با ضرر ناخواسته مواجه نشوید .

بلیط vip اتوبوس

قوانین خرید بلیط

 1. در صورتی که بعد از پرداخت هزینه ی بلیط و اتمام فرایند پرداخت شتابی با قطعی اینترنت مواجه شدید و بلیط برای شما نمایش داده نشود ، می توانید با کارشناسان پشتیبانی رسپینا تماس گرفته (05191012900 – 02191012900) و مشخصاتی که از طریق سامانه رسپینا برای شما ارسال شده است را جهت استعلام برای آن ها بازگو نمایید.
 2. اگر بعد از پرداخت کامل هزینه و قطعی شدن خرید ، بلیط برای شما صادر نشود، بعد از 48 ساعت به صورت خودکار و توسط بانک هزینه به حساب شما عودت داده می شود.
 3. در هنگام وارد کردن اطلاعات ارتباطی حتما شماره همراه و ایمیل درست را وارد کنید زیرا هرگونه اطلاع رسانی در خصوص خرید یا استرداد از این طریق انجام خواهد شد .
 4. دریافت کد 12 رقمی شماره بلیط به منزله خرید قطعی می باشد.
 5. شما می بایست حداقل 30 دقیقه قبل از حرکت اتوبوس ، به دفاتر شرکت مسافربری در پایانه ی شهر مبدا مراجعه کنید و بلیط سفر خود را با ارئه ی کد 12 رقمی تایید نمایید.

قوانین استرداد بلیط

 1. تنها در صورت خرید اینترنتی از سامانه ی رسپینا امکان استرداد بلیط وجود خواهد داشت .
 2. شما تا 2 ساعت قبل از حرکت اتوبوس زمان دارید تا بلیط خریداری شده ی خود را کنسل کنید.
 3. امکان خرید مجدد بلیطی که کنسل کرده اید وجود ندارید .
 4. در صورتی که برای استرداد بلیط تقاضا داشته باشید ، پس از کسر درصد جریمه از مبلغ پرداختی شما مابقی هزینه به حساب بانکی شما برگشت خواهد خورد .
 5. هزینه ی استرداد به حسابی بر می گردد که با آن بلیط را خریداری کرده اید .

ارزانترین نرخ بلیط اتوبوس

خدمات آنلاین رسپینا

در کنار تمام ویژگی هایی که سامانه ی رسپینا دارد ، خدماتی قبل و بعد از خرید نیز برای شما در نظر گرفته است که در کنار خدمات اصلی این سایت چون خرید بلیط چارتر ، اتوبوس و رزرو انلاین تور می توانید از آن ها بهره مند شوید . سرویس خبرم کن یکی از این خدمات است که با فعال کردن آن روی مسیر های مد نظرتان برای سفر می توانید در لحظه از ارزان شدن بلیط مورد نظرتان آگاه شوید .

همچنین شما پس از هر خریدی که از سایت رسپینا داشته باشید به صورت رندوم هدیه ای دریافت می کنید و نکته ی جذاب هدیه این است که به میزان خرید شما بستگی ندارد و با کمترین هزینه نیز می توانید از آن بهره مند گردید .

با رسپینا روی زمین نمی مانید...

زمان رزرو :
قیمت
نرخ هر نفر :
{{bus.price | fee}}
جمع کل :
{{(confirm.ticket.finalprice)/10 | fee}}
مبدا
{{bus.busType}} {{bus.vip}} {{bus.busType}}
مقصد
{{bus.source}}
{{bus.deparureTime}}
شرکت : {{bus.company}}
ظرفیت : {{bus.capacity}} نفر
در حال بارگذاری صندلی ها
لطفا در انتخاب صندلی به جنسیت مسافر صندلی مجاور دقت فرمایید. براساس دستورالعمل ابلاغی انتخاب صندلی ردیف اول برای خانم های محترم غیر مجاز میباشد در صورت عدم رعایت این موارد بلیط شما مورد قبول نمی باشد.
airline_seat_recline_normal
{{row0.chairNumber}}
airline_seat_recline_normal
{{row1.chairNumber}}
airline_seat_recline_normal
{{row2.chairNumber}}
airline_seat_recline_normal
{{row3.chairNumber}}
قابل انتخاب
airline_seat_recline_normal
خریداری شده برای آقایان
airline_seat_recline_normal
خریداری شده برای خانم ها
انتخاب شده توسط شما

اطلاعات مسافر

مسافر
قبل از زدن دکمه ثبت و ادامه قوانین رزرو اینترنتی را مطالعه نمودم و آن را قبول دارم.
اطلاعات صندلی
تعداد مسافر :
{{confirm.ticket.numberp}} نفر
شماره صندلی :
{{chairList(confirm.ticket.chairs)}}
اطلاعات مسافران
جنسیت :
آقا
خانم
نام و نام خانوادگی :
{{confirm.ticket.name}}
کد ملی :
{{confirm.ticket.nid}}
اطلاعات تماس
تلفن همراه :
0{{confirm.ticket.mobile}}
آدرس ایمیل :
{{confirm.ticket.email}}
اطلاعات مالی
موجودی :
{{(confirm.wallet)/10 | fee}} تومان
اعتبار :
{{(confirm.etebar)/10 | fee}} تومان
جمع کل : {{(confirm.ticket.fprice)/10 | fee }} تومان
تخفیف : {{confirmDisscount() | fee}} تومان
قابل پرداخت : {{(confirm.ticket.finalprice)/10 | fee }} تومان
{{confirm.discountCodeMessage}}

warning لطفا اطلاعات وارد شده را کنترل کرده و پس از اطمینان از درستی آن ها برای پرداخت هزینه اقدام کنید.

warning لطفا توجه داشته باشید: در صورتیکه اطلاعات زیر را اشتباه وارد نموده اید و یا نیاز به تغییر آن دارید میتوانیداز دکمه ویرایش اطلاعات استفاده کنید.

در حال جستجو اتوبوس
location_on
location_on
لطفا منتظر بمانید ...

error_outline نیاز به راهنمایی دارید؟

مسافران تا چه زمانی فرصت ابطال با استرداد بلیط خود را دارند؟

مسافر بعد از خرید بلیط ، تنها تا 2 ساعت قبل از حرکت اتوبوس فرصت دارد تا نسبت به ابطال و استرداد بلیط خود اقدام نماید

اگر پس از پرداخت هزینه ، بلیط صادر نشود چه کاری را باید انجام بدهیم ؟

در صورت عدم صدور بلیط بعد از خرید قطعی بلیط ، بعد از 48 ساعت به صورت خودکار و توسط بانک هزینه به حساب مسافر برگشت داده خواهد شد

آیا پس از ثبت اطلاعات امکان ویرایش زمان حرکت و مقصد وجود دارد ؟

قبل از تایید و خرید قطعی، به زمان و مقصد سفر باید دقت شود. در صورت انتخاب اشتباه زمان و مقصد سفر توسط مسافر، امکان تغییر و جابه جایی تاریخ حرکت وجود ندارد

برای کودکان و اطفال زیر ۲ سال هم باید بلیط بخریم؟

بله، هر کسی که روی صندلی میشیند و صندلی اختصاصی برای او در نظر گرفته میشود باید بلیط برایش تهیه شود. البته در مواقعی که کودک زیر ۲ سال در آغوش مادرش باشد نیازی به تهیه بلیط برای او نیست

هر مسافر، چند کیلو بار می تواند همراه خودش داشته باشد؟

طبق قوانین سازمان راهداری، وزن بار مجاز برای هر مسافر حدود ۲۰ کیلوگرم است. البته در سفرهای خارجی حمل بار تا سقف ۳۰ کیلوگرم هم می‌توناند در نظر گرفته می شود. اما برای بیش‌تر از ۲۰ کیلوگرم بار باید هزینه‌ای به شرکت مسافربری بابت اضافه بار پرداخت نمایید

اگر بلیط را بخریم ولی سوار اتوبوس نشویم می توانیم هزینه ی ان را پس بگیریم؟

باید با تعاونی ذکرشده در بلیت تماس بگیرید و اعلام کنید که نمی خواهید سوار اتوبوس شوید. هزینه استرداد بلیط‌هایی که از ساعت حرکتشان گذشته طبق قوانین با کسر ۵۰ درصد حساب می شود.

اگر از خدمات اتوبوس و راننده نارضاریتی داشته باشیم چگونه آن را می توانیم اعلام کنیم؟

جهت پیگیری از رفتارهای نامناسب پرسنل ترمینال راننده ، عدم حرکت به موقع اتوبوسها و امکانات داخلی اتوبوسها ،عدم به موقع رسیدن اتوبوسها فقط به مدیریت شرکت مسافری شکایت خود را انجام بدهیم و اگر نتیجه ای نگرفتید به نمایندگی سازمان حمل و نقل راهداری مراجه کنید تا پیگیر مشکل شوند

آیا اطلاعاتی مثل مسیر، نام مسافر، جنسیت و ... رو در بلیط خریداری شده می توان تغییر داد؟

در سیستم‌های خرید آنلاین بلیط امکان ویرایش اطلاعات یا تعویض بلیط وجود ندارد ، بنابراین برای تعویض بلیط یا ویرایش اطلاعات باید اول بلیطی که خریده بودید را کنسل کنید و بعد دوباره بلیط مورد نظرتان رو از سایت خریداری کنید.