{{ctrl.notification}}

بلیط اتوبوس را می توان ارزان ترین راه برای یک سفر خوب دانست. از گذشته تا کنون همواره اتوبوس ها نقشی مهم و اساسی در مسافرت های ما داشته اند. زمانی که همگان از سفر های طولانی با مشقت فراوان با چهارپایان به استیصال رسیده بودند، ماشین های دودی و کم کم اتوبوس ها به کمک ما آمدند. در زمانی که مسافرت های هوایی مقدور نبود، سفر های لوکس با آنها انجام می شد. هر چند امروزه نیز با اضافه شدن اتوبوس های با کیفیت به ناوگان جاده ای، می توانید سفری راحت را تجربه کنید. امروز قصد داریم به صورت کامل به مقوله خرید بلیط و روش استرداد و قیمت اتوبوس یک سفر با این وسیله ی نقلیه بپردازیم. در ادامه مطلب با رسپینا همراه باشید.

بلیط اتوبوس

خرید بلیط اتوبوس؟ چرا؟

هر کاری موافقان و مخالفانی دارد، حال می خواهد طرفداری از یک تیم فوتبال باشد یا پیروی از یک سبک خاص مسافرت. عده ای بر این باورند که بهترین روش برای جا به جایی سفر ریلی است و عده ای دیگر پرواز را بهترین راه سفر می دانند. با احترام به سایر نظرات، رزرو بلیط اتوبوس به دو دلیل بسیار مهم، ممتاز ترین روش مسافرت می باشد.

قیمت بلیط اتوبوس ارزان است

زمانی که اسم سفر ارزان اتوبوس به میان می آید، هواپیما تا حدود زیادی از گردونه انتخاب ما حذف می شود. بلیط اتوبوس و قطار رقابتی نزدیک دارند، ولی با یک بررسی کوچک روی یک مسیر خاص در سایت رسپینا، خواهید دید که قیمت اتوبوس رسپینا به صرفه ترین روش مسافرت می باشد. البته قیمت بلیط اتوبوس دلیلی بر بی کیفیت بودن آن نیست. ناوگان جاده ای کشور عزیزمان ایران با اضافه شدن با اتوبوس اسکانیا ، وولو و اتوبوس vip مبدل به یکی از راحت ترین و در عین حال ارزان ترین راه های مسافرت  داخلی و حتی خارجی شده است.

رزرو بلیط اتوبوس

اتوبوس و پایانه اتوبوس همه جا هست!

برتری محسوسی که اتوبوس نسبت به سایرین دارد، همیشه در دسترس بودن آن است. هر زمانی اراده کنید می توانید سفرتان را با تهیه بلیط اتوبوس آغاز کنید. در شهرهای کوچک و متوسط، معمولا پروازها به مقاصد مختلف هر روز انجام نمی شود؛ حتی برای قطار نیز داستان به همین شکل است.

برای مثال از شهرهای کوچک قطار و هواپیما هر روز به مقصد دیگر شهر ها موجود نیست. در این شرایط است که اهمیت رسپینا اتوبوس بیش از پیش نمایان می شود.اتوبوس vip تقریبا در همه شهر های ایران وجود دارد و به مراکز استان و برخی شهرهای هم جوار و بزرگ نیز سرویس دهی می کنند.

فروش بلیط اتوبوس آنلاین چه مزایایی دارد؟

دنیا به سمت دیجیتالی شدن رفته است و ما نیز نباید از این قافله عقب بمانیم. در گذشته خرید انواع محصولات و خدمات، اکثرا به صورت حضوری امکان پذیر بود و مشکلات خاص خود را داشت و معمولا در هنگام رزرو بلیط اتوبوس، هزینه بیشتری نیز از شما به عنوان پورسانت دریافت می شد ولی با جایگزین شدن خرید آنلاین اتوبوس، دیگر پرداخت هزینه های اضافی حذف گشته و بسیار آسان تر نیز شده است. در ادامه 2 دلیل مهم برای ارجحیت خرید بلیط اتوبوس اینترنتی بیان خواهیم کرد.

تخفیف بلیط اتوبوس

این بخش از مقاله را به صورت عملی تجربه کنید! بلیت اتوبوس یک مقصد خاص را که قبلا به صورت حضوری خریداری کرده اید و از قیمت بلیت اتوبوس آن آگاه هستید را هم اکنون داخل سایت رسپینا جستجو نمایید. در کادر بالای صفحه نام شهر مبدا و مقصد و یک تاریخ دلخواه وارد کنید. در لیستی که از اتوبوس مسیر مورد نظر شما به نمایش در خواهد آمد، مشاهده می کنید که قیمت بلیط اتوبوس آنلاین از حالت حضوری آن ارزان تر و با تخفیف ویژه همراه است. 

زمان رزرو بلیط اتوبوس

آنقدر مشغله های روز مره زیاد شده که دیگر زمانی برای بعضی کار ها وجود ندارد . مثلا دیگر معنی ندارد برای جا به جایی پول به شکل کارت به کارت تا یک خودپرداز بروید و به راحتی این امر با تلفن همراهتان امکان پذیر است. خرید بلیط نیز به همین صورت است و دیگر لازم نیست وقت با ارزش خود را صرف مراجعه به دفاتر فروش کنید و در کمترین زمان ممکن می توانید از طریق سایت یا اپلیکیشن رسپینا این مهم را انجام دهید. رزرو هتل در شهر های دیگر نیز از همین قاعده پیروی می کند و با یک بررسی کوچک در سامانه آنلاین رسپینا می توانید محل اقامت خود را نیز مثل رزرو بلیط اتوبوس رزرو نمایید.

امکان مقایسه آنلاین بلیت اتوبوس

باخرید از طریق سایت های اینترنتی این امکان در اختیار شما قرار می گیرد که با مقایسه ی کامل نرخ اتوبوس ها بتوانید بهترین قیمت بلیط اتوبوس را خریداری کنید. رسپینا به علاوه ی این مورد امکان منحصر به فردی را در اختیارتان قرار می دهد که می توانید کم ترین قیمت در روز ها و حتی ماه های آتی را ببینید و در صورت این که بتوانید در زمان سفر خود انعطاف به خرج دهید می توانید بهترین تاریخ که کمترین نرخ بلیط اتوبوس را دارد برای شروع سفر انتخاب کنید. همچنین می توانید توضیحات کاملی را راجع به اتوبوس های موجود در مسیر مورد نظرتان مطالعه بفرمایید.

بلیط اتوبوس ارزان

بلیط اتوبوس در قیاس با سایر وسایل نقلیه

 1. در سفر با اتوبوس، نیازی به تشریفات سنگین و وقت گیر ارایه بلیط و بازرسی و استرس رسیدن به پرواز نیست. کافی است فقط بلیط تان صادر شود. می توانید سریع و بدون هیچگونه تشریفاتی، بار همراه خود را در قسمت بار بگذارید، وارد شده و بدون استرس درجای خود مستقر شوید.
 2. نیازی نیست که از چندین ساعت قبل، در محل ترمینال حاضر باشید تا مقدمات حرکت خود، اعم از تحویل ساک ها، بازرسی، چک کردن بلیط اتوبوس، دریافت کارت پرواز، و... را انجام دهید. می توانید بدون تکلّف و مقدمه خاصی، بلیط خود را تهیه و به سمت اتوبوس رفته و سوار آن شوید. همیشه حرکت بر روی زمین، احساس امنیت و آسودگی خاطر بیشتری را به ما می دهد.
 3. در بلیط اتوبوس VIP علاوه بر صندلی های راحت و زیرپایی تنظیم شونده آنها، یک سری تشک های کوچک بادی وجود دارد که خستگی مسافر را در حین سفر می گیرد، درصورتی که در وسایل نقلیه ی دیگر، چنین امکانی وجود ندارد.
 4. در سفر با بلیط اتوبوس ارزان در هنگام سفر، چمدان گم نخواهد شد یا از شهر دیگری سر درنخواهد آورد. با آسودگی خاطر، چمدان خود را به مهماندار اتوبوس تحویل بدهید و در مقصد، صحیح و سالم تحویل بگیرید.

خرید بلیط اتوبوس VIP

VIP یا به  عبارتی Very Import Person به معنای "افراد بسیار مهم" می باشد. اگر قصد دارید سفر طولانی تری را  طی کنید و یا حتی در سفر های کوتاه راحت تر باشید، بلیط اتوبوس وی آی پی بهترین گزینه در برابر اتوبوس های معمولی برای شماست. صندلی های راحت اتوبوس vip و امکانات بیشتر آنها، شما را کمتر دچار خستگی و فرسودگی سفر می کند و در عین حال قیمت اتوبوس vip کمتری را نسبت به قطار پرداخت می کنید. صندلی های اتوبوس وی آی پی نرم و راحت تر هستند و قابلیت خوابانده شدن پشتی را تا حد زیادی دارند. بعضی از آنها طرح های تشویقی مثل ناهار و شام رایگان یا اینترنت بی سیم رایگان نیز دارند.

اتوبوس vip موجود در ایران اکثراً مان، ولوو و اسکانیا هستند که بر اساس نظر سنجی انجام شده اتوبوس‌های مان از محبوبیت بیشتری برخوردارند. ‌ وی آی پی ها حداکثر 25 عدد صندلی را در ردیف‌های سه تایی در خود جای داده اند. فراموش نکنید که قیمت بلیط اتوبوس vip گران تر می باشد.

وی آی پی

قوانین خرید بلیط آنلاین اتوبوس

قبل از هر کاری باید با قوانین و مقررات آن آشنا شوید تا با مشکل مواجه نشوید. در مورد اتوبوس نیز باید قوانین خرید اینترنتی بلیط اتوبوس و استرداد بلیط را بدانید تا با ضرر ناخواسته مواجه نشوید.

قوانین و نکات رزرو بلیط اتوبوس

 1. در صورتی که بعد از پرداخت هزینه بلیط اتوبوس و اتمام فرایند پرداخت شتابی با قطعی اینترنت مواجه شدید و بلیط برای شما نمایش داده نشود، می توانید با کارشناسان پشتیبانی رسپینا تماس گرفته (05191012900 – 02191012900) و مشخصاتی که از طریق سامانه رسپینا برای شما ارسال شده است را جهت استعلام برای آن ها بازگو نمایید.
 2. اگر بعد از پرداخت کامل قیمت اتوبوس و قطعی شدن خرید بلیت اتوبوس، بلیت برای شما صادر نشود، بعد از 48 ساعت به صورت خودکار و توسط بانک هزینه به حساب شما عودت داده می شود.
 3. در هنگام وارد کردن اطلاعات ارتباطی، حتما شماره همراه و ایمیل درست را وارد کنید زیرا هرگونه اطلاع رسانی در خصوص خرید یا استرداد بلیط اتوبوس از این طریق انجام خواهد شد .
 4. دریافت کد 12 رقمی شماره بلیط به منزله خرید قطعی می باشد.
 5. شما می بایست حداقل 30 دقیقه قبل از حرکت اتوبوس، به دفاتر شرکت مسافربری در پایانه ی شهر مبدا مراجعه کنید و بلیط سفر خود را با ارایه کد 12 رقمی تایید نمایید.

قوانین استرداد بلیط

 1. تنها در صورت خرید اینترنتی از سامانه ی رسپینا امکان استرداد بلیط وجود خواهد داشت .
 2. شما حتی تا بعد از از حرکت اتوبوس زمان دارید تا بلیط خریداری شده ی خود را کنسل کنید اما توجه داشته باشید که هر چه دیرتر اقدام به این کار کنید جریمه بیشتری شامل حالتان می شود.
 3. امکان خرید مجدد بلیطی که کنسل کرده اید وجود ندارید .
 4. در صورتی که برای استرداد بلیط تقاضا داشته باشید ، پس از کسر درصد جریمه از مبلغ پرداختی شما مابقی هزینه به حساب بانکی شما برگشت خواهد خورد .
 5. هزینه استرداد بلیط اتوبوس تخفیف دار به همان حسابی بر می گردد که با آن بلیط را خریداری کرده اید .

معرفی تعاونی اتوبوس رانی داخلی

در حال حاضر شرکت های اتوبوس رانی مختلفی در کشور مجوز فعالیت دارند و روزانه به جابه جایی مسافران در بین شهرهای مختلف می پردازند، این شرکت های تعاونی اتوبوس بر حسب دارایی ها و اعتبار خود، اتوبوس های مختلفی با خدمات متنوعی را عرضه می کنند. در ادامه به چند مورد از شناخته شده ترین شرکت های اتوبوسرانی اشاره می کنیم.

خرید بلیط اتوبوس همسفر

این شرکت از اسفند ماه سال 78 و با مرکز مدیریتی در پایانه بیهقی تهران کار خود را شروع کرد. تعاونی همسفر به غیر از مسیر ها و مقاصد داخلی، بعضی مسیرهای خارجی مثل استانبول را نیز پوشش می دهد. شرکت همسفر هم اکنون مجهز به بیش از 600 دستگاه اتوبوس است که اکثر آن‌ها در گروه اتوبوس‌ vip همسفر قرار می‌گیرند. صندلی‌ها در برخی از اتوبوس‌های وی آی پی شرکت مسافربری همسفر به مانیتورهای شخصی مجهز شده اند. اگر بخواهیم به بعضی خصوصیات و امکانات این اتوبوس‌ها اشاره کنیم، می‌توان به سیستم تهویه‌ مطبوع، سیستم گرمایشی و سرمایشی کارآمد و کفپوش pvc می ‌توان اشاره کرد.

خرید بلیط اتوبوس ایران پیما

این شرکت که خدمات خود را در زمینه خدمات مسافربری و باربری و عرضه بلیط‌اتوبوس عرضه می کند در سال 69 فعالیت خود را در اصفهان آغاز کرد. تعاونی اتوبوس ایران پیما در شهرهای مختلف کشور دارای نمایندگی می باشد. اولین اتوبوس استفاده شده در این شرکت، اتوبوس ماکروس بود. بعد از ماکروس نوبت به بنز 302 بود که ناوگان ایران پیما را تامین کند. این نوع از  که به رنگ‌های قرمز و کرم بود، به اتوبوس کادیلاکی ایرانپیما نیز شهرت داشت. ولوو B12 و B7 اتوبوس های بعدی این شرکت قدیمی بودند که ناوگان اتوبوس vip ایران پیما را تشکیل می دهند.

بلیت اتوبوس سیر و سفر

این شرکت که در سال 1369 به عنوان نخستین شرکت خصوصی در زمینه حمل و نقل جاده ای برای جابجایی مسافران در مسیرهای بین شهری آغاز به فروش بلیط اتوبوس، امروزه به 28 شهر در سراسر ایران سفر می کند. تعاونی سیر و سفر به دلیل امکانات فراوانی از جمله سیستم های گرمایشی و سرمایشی در اتوبوس ها صندلی های راحت تر امکان پخش فیلم و... یکی از شناخته شده ترین شرکت های مسافرت جاده ای محسوب می شود. این شرکت دارای بیش از 45 نمایندگی فعال در سراسر کشور است. بلیط اتوبوس وی آی پی سیر و سفر جزو محبوبترین ها شناخته می شود.

خرید بلیت اتوبوس رویال سفر

این شرکت کمی دیرتر از رقبای قدیمی خود و در سال 85 شروع به کار کرد. اما شروع به فعالیت دیر تر این شرکت باعث شد که از اتوبوس های به روزتری استفاده کند و دراین زمینه دست برتری نسبت به رقبای خود داشته باشد. اتوبوس‌های شرکت رویال سفر ایرانیان از گروه اتوبوس vip رویال هستند و با 24 نفر ظرفیت فضای بسیار راحتی برای مسافران فراهم می‌آورند. این اتوبوس‌ها در دو گروه تخت خواب شو و نیمه تخت خواب شو مسافران را جابجا می‌کنند. شرکت، مقاصدی نظیر استانبول، آنکارا و ارمنستان را نیز پوشش می‌دهد و حتی در آن‌ها مراکز خرید بلیط اتوبوس نیز دارد. 

سایر شرکت های مسافرتی

شرکت های مسافرتی مختلفی در بخش حمل و نقل جاده ای در کشور مشغول به فعالیت هستند. که چند مورد از شناخته شده ترین آنها را به شما معرفی کردیم از جمله دیگر شرکت های اتوبوس رانی می توان به آریا سفر، بلیت اتوبوس همسفر، اتوبوس گیتی پیما، ماهان سفر و... اشاره کرد. 

بلیط اتوبوس وی آی پی

خرید بلیط اتوبوس مان، ولوو، اسکانیا

امروزه اتوبوس های مختلفی در جاده های کشور در حال فعالیت هستند که هر کدام از آنها ویژگی های خاص خود را دارند اما برای نمونه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بلیط اتوبوس اسکانیا

اتوبوس های scania در چند مدل خاص در کشور ساخته می شوند گرچه بعضی مدل های قدیمی نیز همچنان در حال تردد و خدمت رسانی هستند. از مدل هایی که در حال حاضر در کشور مونتاژ می شوند و در شرکت های اتوبوسرانی خدمت رسانی می کنند می توان به مدل های اتوبوس اسکانیا کلاسیک، بیلیط اتوبوس اسکانیا مارال و اسکانیا درسا اشاره کرد. عایق بودن اتاق های این اتوبوس از دیگر امکانات آن است که باعث ورود سر و صدای کمتر به داخل اتوبوس می گردد. از جمله امکانات رفاهی اتوبوس اسکانیا می توان به صندلی های راحت چرمی، تلوزیون و دربرخی مدل های جدید این برند هم شاهد صندلی هایی بسیار راحتی هستیم که بعضا با صندلی های هواپیمایی مقایسه می شوند.

بلیط اتوبوس ولوو

ولوو ها جزو شناخته شده ترین انواع اتوبوس در ایران می باشند. بعد از از رده خارج شدن اتوبوس های قدیمی، اولین سری اتوبوس ولوو به عنوان نسل جدید اتوبوس در ایران شناخته شد. شرکت ولوو نه فقط در اتوبوس های خود که در تمامی محصولات خود به رعایت سطح بالایی از ایمنی محصولاتش شناخته شده است. بسیاری از مدل های اتوبوس volvo عایق نیز هستند تا سر و صدای کمتری را به داخل کابین راه دهند. تا امروز 7 اتوبوس ولوو بین شهری و توریستی را وارد ناوگان حمل و نقل جاده ای ایران کرده است.

بلیط اتوبوس مان

این برند تولید شده در کشور آلمان است و از ورود آنها به ناو گان حمل و نقل بین شهری ایران مدت زمان زیادی نمی گذرد در حال حاضر از اتوبوس های برند مان 3 مدل وجود دارد که توسط شرکت زرین خودرو مونتاژ گردیده اند. راننده های این اتوبوس ها مهمترین ویژگی اتوبوس خود را بدنه قدرتمند و تنومند و همچنین خوش دستی و امنیت بالای آن معرفی می کنند. در بخش مسافران اتوبوس MAN، با اینکه طراحی ساده وشیکی را مشاهده می کنیم اما خیلی شاهد امکانات رفاهی سطح بالا و صندلی های بسیار راحت نیستیم.

بلیط اتوبوس ترمینال جنوب

بلیط اتوبوس پایانه

از رسپینا می توانید به شکلی خرید کنید که ترمینال مبدا و مقصد شما مشخص باشد. شما می توانید با خرید بلیط اتوبوس رسپینا، از ترمینال کاوه، ترمینال بیهقی، ترمینال آرژانتین، بلیط اتوبوس ترمینال جنوب، ترمینال امام رضا (ع) مشهد، ترمینال شرق (تهران پارس)، ترمینال کاراندیش، ترمینال شهید کلانتری، ترمینال کاوه و همه ترمینال اتوبوس سفر خود را آغاز کنید و یا در این پایانه ها پا در مقصد خود بگذارید.

تهیه بلیط اتوبوس کودکان اجباری است؟

بر خلاف قطار و هواپیما، قوانین خاصی برای استفاده تخفیف دار کودکان و نوزادان برای رزرو بلیط اتوبوس موجود نیست. به طور کلی اگر قرار است از یک صندلی اتوبوس جداگانه برای کودک و حتی نوزادتان استفاده کنید خرید بلیط اتوبوس کودکان را فراموش نکنید. به این شکل، فقط در زمانی می توانید به شکل رایگان از اتوبوس برای کودک یا نوزاد خود استفاده کنید که او را در آغوش خود نگه دارید و صندلی برای او اشغال نکنید. 

بلیط اتوبوس رسپینا

در کنار تمام ویژگی هایی که سامانه ی رسپینا دارد ، خدماتی قبل و بعد از خرید نیز برای شما در نظر گرفته است که در کنار خدمات اصلی این سایت می توانید از آن ها بهره مند شوید . سرویس خبرم کن یکی از این خدمات است که با فعال کردن آن روی مسیر های مد نظرتان برای سفر می توانید در لحظه از بلیط ارزان اتوبوس شدن بلیط مورد نظرتان آگاه شوید. امکان استرداد آنلاین هم از جمله امکانات منحصر به فرد رسپیناست که شما عزیزان می توانید در هر جایی با گوشی همراه خود یا کامپیوتر درصورت کنسل شدن سفرتان بلیط تان را استرداد نمایید. کارشناسان خبره ی ما نیز از لحظه ی ورود شما یه سایت برای خرید بلیط تا زمانی که به مقصد برسید به صورت 24 ساعته پشتیبان شما خواهند بود.

همچنین شما پس از هر خریدی که از سایت رسپینا داشته باشید به صورت اتفاقی هدیه ای دریافت می کنید و نکته ی جذاب هدیه این است که به میزان خرید شما بستگی ندارد و با کمترین هزینه نیز می توانید از آن بهره مند گردید.

با رسپینا روی زمین نمی مانید...

زمان رزرو :
قیمت
نرخ هر نفر :
{{bus.price | fee}}
جمع کل :
{{(confirm.ticket.finalprice)/10 | fee}}
مبدا
{{bus.busType}} {{bus.vip}} {{bus.busType}}
مقصد
{{bus.source}}
{{bus.deparureTime}}
شرکت : {{bus.company}}
ظرفیت : {{bus.capacity}} نفر
در حال بارگذاری صندلی ها
لطفا در انتخاب صندلی به جنسیت مسافر صندلی مجاور دقت فرمایید. براساس دستورالعمل ابلاغی انتخاب صندلی ردیف اول برای خانم های محترم غیر مجاز میباشد در صورت عدم رعایت این موارد بلیط شما مورد قبول نمی باشد.
airline_seat_recline_normal
{{row0.chairNumber}}
airline_seat_recline_normal
{{row1.chairNumber}}
airline_seat_recline_normal
{{row2.chairNumber}}
airline_seat_recline_normal
{{row3.chairNumber}}
قابل انتخاب
airline_seat_recline_normal
خریداری شده برای آقایان
airline_seat_recline_normal
خریداری شده برای خانم ها
انتخاب شده توسط شما

اطلاعات مسافر

مسافر
قبل از زدن دکمه ثبت و ادامه قوانین رزرو اینترنتی را مطالعه نمودم و آن را قبول دارم.
اطلاعات صندلی
تعداد مسافر :
{{confirm.ticket.numberp}} نفر
شماره صندلی :
{{chairList(confirm.ticket.chairs)}}
اطلاعات مسافران
جنسیت :
آقا
خانم
نام و نام خانوادگی :
{{confirm.ticket.name}}
کد ملی :
{{confirm.ticket.nid}}
اطلاعات تماس
تلفن همراه :
0{{confirm.ticket.mobile}}
آدرس ایمیل :
{{confirm.ticket.email}}
اطلاعات مالی
موجودی :
{{(confirm.wallet)/10 | fee}} تومان
اعتبار :
{{(confirm.etebar)/10 | fee}} تومان
جمع کل : {{(confirm.ticket.fprice)/10 | fee }} تومان
تخفیف : {{confirmDisscount() | fee}} تومان
قابل پرداخت : {{(confirm.ticket.finalprice)/10 | fee }} تومان
{{confirm.discountCodeMessage}}

warning لطفا اطلاعات وارد شده را کنترل کرده و پس از اطمینان از درستی آن ها برای پرداخت هزینه اقدام کنید.

warning لطفا توجه داشته باشید: در صورتیکه اطلاعات زیر را اشتباه وارد نموده اید و یا نیاز به تغییر آن دارید میتوانیداز دکمه ویرایش اطلاعات استفاده کنید.

لینک پیش فاکتور

در حال جستجو اتوبوس
location_on
location_on
لطفا منتظر بمانید ...

error_outline نیاز به راهنمایی دارید؟

اگر پس از پرداخت هزینه ، بلیط صادر نشود چه کاری را باید انجام بدهیم ؟

در صورت عدم صدور بلیط بعد از خرید قطعی بلیط ، بعد از 48 ساعت به صورت خودکار و توسط بانک هزینه به حساب مسافر برگشت داده خواهد شد

آیا پس از ثبت اطلاعات امکان ویرایش زمان حرکت و مقصد وجود دارد ؟

قبل از تایید و خرید قطعی، به زمان و مقصد سفر باید دقت شود. در صورت انتخاب اشتباه زمان و مقصد سفر توسط مسافر، امکان تغییر و جابه جایی تاریخ حرکت وجود ندارد

اگر از خدمات اتوبوس و راننده نارضاریتی داشته باشیم چگونه آن را می توانیم اعلام کنیم؟

جهت پیگیری از رفتارهای نامناسب پرسنل ترمینال راننده ، عدم حرکت به موقع اتوبوسها و امکانات داخلی اتوبوسها ،عدم به موقع رسیدن اتوبوسها فقط به مدیریت شرکت مسافری شکایت خود را انجام بدهیم و اگر نتیجه ای نگرفتید به نمایندگی سازمان حمل و نقل راهداری مراجه کنید تا پیگیر مشکل شوند

چه مدارکی برای استفاده از اتوبوس باید به همراه مان باشد؟

برای دریافت بلیط، کارت شناسایی معتبر باید به همراه داشته باشید.

در صورتی که در مراحل خرید بلیط اتوبوس دچار مشکل شدیم چه کاری باید انجام دهیم؟

اگر در طی خرید بلیط اتوبوس یا خرید هر کدام از خدمات مختلف اتوبوس با مشکلی مواجه شدید، بلافاصله تلفن را بردارید و با شماره 05131402 تماس بگیرید. کارشناسان رسپینا به شکل شبانه روزی پاسخگوی شما می باشند.

آیا اطلاعاتی مثل مسیر، نام مسافر، جنسیت و ... را در بیلیط خریداری شده می توان تغییر داد؟

در سیستم‌های خرید آنلاین بلیط امکان ویرایش اطلاعات یا تعویض بلیط وجود ندارد ، بنابراین برای تعویض بلیط یا ویرایش اطلاعات باید اول بلیطی که خریده بودید را کنسل کنید و بعد دوباره بلیط مورد نظرتان رو از سایت خریداری کنید.

اگر بیلیط اتوبوس را بخریم ولی سوار اتوبوس نشویم می توانیم هزینه ی ان را پس بگیریم؟

باید با تعاونی ذکرشده در بلیت تماس بگیرید و اعلام کنید که نمی خواهید سوار اتوبوس شوید. هزینه استرداد بلیط‌هایی که از ساعت حرکتشان گذشته طبق قوانین با کسر ۵۰ درصد حساب می شود.

مسافران تا چه زمانی فرصت ابطال یا استرداد بلیط خود را دارند؟

مسافر بعد از خرید بلیط ، تنها تا 2 ساعت قبل از حرکت اتوبوس فرصت دارد تا نسبت به ابطال و استرداد بلیط خود اقدام نماید

هر مسافر، چند کیلو بار می تواند همراه خودش داشته باشد؟

طبق قوانین سازمان راهداری، وزن بار مجاز برای هر مسافر حدود ۲۰ کیلوگرم است. البته در سفرهای خارجی حمل بار تا سقف ۳۰ کیلوگرم هم می‌تواند در نظر گرفته می شود. اما برای بیش‌تر از ۲۰ کیلوگرم بار باید هزینه‌ای به شرکت مسافربری بابت اضافه بار پرداخت نمایید