درباره ما - رسپینا

رسپینا، وب سایت جامع ارائه خدمات مسافرتی است که در سال 1390 تحت مدیریت وسرپرستی شرکت سامان سیر رسپینا تاسیس شد. فعالیت رسپینا که با نام تجاری رسپینا 24 آغاز شد، با تیمی کوچک و متعهد همراه بود که اهداف و ارزش هایی فراتر از ارائه خدمات به شیوه های سنتی را جستجو می کردند. ماحصل این نگرش، راه اندازی اولین سرویس فروش آنلاین بلیط هواپیما کشور  بود که به مرور زمان با گسترش خدمات، امکان رزرو اینترنتی بلیط اتوبوس، قطار، تور مسافرتی و هتل داخلی و خارجی نیز به امکانات این وب سایت افزوده شد. در طول سال های فعالیت رسپینا، بیش از ۱ میلیون مشتری وفادار از سرتاسر کشور، همراه و همسفر این وب سایت بوده اند و بیش از 100 پرسنل آموزش دیده و حرفه ای در بخش های مختلف شرکت مشغول به فعالیت اند.                   مجوز های رسپینا

خط مشی ارتباط با مشتری در رسپینا

رسپینا مانند هر مجموعه دیگری، رشد و حیات خود را مدیون مشتریانی می داند که برای رزرو خدمات سفر خود صادقانه به او اعتماد کرده اند. این برند موفق با صدور بیش از 15 میلیون بلیط، با عنوان بزرگ ترین آژانس هواپیمایی آنلاین شرق کشور فعالیت می کند و هم چنان در مسیر اهداف خود بدون خستگی پیش می رود. تیم تخصصی و آموزش دیده پشتیبانی رسپینا، در ۳ شیفت کاری و بدون تعطیلی آماده پاسخگویی و همراه مشتریان خواهند بود. برقراری ارتباط با تیم پشتیبانی و پیگیری درخواست ها و مشکلات در این شرکت به هیچ عنوان مشکل نیست. کافیست تلفن تان را بردارید و با شماره پشتیبانی 24 ساعته رسپینا تماس بگیرید. 
همراهی رسپینا با مشتریان خود تحت هر شرایطی ادامه دارد و پایبندی به تعهد کاری و اخلاقی، یکی از مهم ترین شاخصه های تمایز این برند در صنعت گردشگری است. گویای این ادعا، شروع شرایط بحرانی کرونا در سال 99 است که با کنسل شدن سفرها، رسپینا با وجود ضررهای مالی، هم چنان بر شرافت کاری خود استوار ماند و تمامی بلیط ها را مشابه شرایط عادی در کمتر از 72 ساعت به مسافران عودت داد. 

منابع انسانی، ارزشمندترین دارایی رسپینا 

آنچه رسپینا را در بیش از یک دهه، از یک دفتر کوچک با کمتر از 10 کارمند به سازمانی بزرگ با بیش از 100 هم تیمی حرفه ای تبدیل نموده، زحمات شبانه روزی منابع انسانی ارزشمند آن بوده است. همکاری در رسپینا، هدفی والاتر از گذراندن اوقات یا کسب درآمد را دنبال می کند، چراکه مهم ترین ارزش سازمانی این خانواده رشد و ارتقا شخصیت حرفه ای هر یک از اعضا تیم ها و همکاری از جنس احترام و اعتماد متقابل است.
در رسپینا، تمامی پرسنل با هر سمت و جایگاهی مانند یک هم خانواده به شمار می روند که در کنار هم، چالش های کاری را پشت سر می گذراند، آموزش می بینند و آموزش می دهند و هیچ دستاوردی مهم تر از رشد اخلاق حرفه ای و در یک کلام “کار را زندگی کردن“ نیست. تیم تخصصی مدیریت منابع انسانی رسپینا برای بهبود تجربه های کاری تمام اعضای این خانواده تلاش می کند تا گنج های وجودی افراد به ثمر بنشیند و تحولی از جنس ناممکن ها خلق شود.

رسپینا، برند دانش بنیان صنعت گردشگری کشور

یکی از بزرگترین افتخارات رسپینا، کسب عنوان ممتاز شرکت دانش بنیان است که در سال 1400 از طرف معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری به اخذ آن نائل آمد. این عنوان، دستاورد تیم متخصص فناوری اطلاعات رسپینا است که در جهت ایجاد وب سایتی پویا و قدرتمند، تجربه ی به یادماندنی از سفر را برای کاربران به ارمغان می آورد. 
البته استفاده از دانش روز فناوری اطلاعات تنها منحصر به ارائه خدمات شرکت نیست. بلکه بخش مهمی از فرآیند های درون سازمانی شرکت نیز بصورت سیستمی انجام می پذیرد. اتوماسیون آنلاین پیشرفته اداری رسپینا به تمامی پرسنل این امکان را می دهد تا در اسرع وقت و با حذف استفاده از کاغذ، درخواست های سازمانی خود را مطرح و پیگیری کنند. هم چنین، سیستم اطلاعاتی منابع انسانی به سرپرست های هر یک از تیم ها این امکان را می دهند تا بتوانند عملکرد اعضا را رصد و آنالیز کنند و بازخورد بگیرند.

افتخارات و گواهینامه های رسپینا

بدون شک هیچ افتخار و دستاوردی بالاتر از مشتریان وفادار و منابع انسانی برای یک سازمان نخواهد بود. رسپینا در تمامی سال های فعالیت خود و سفری که از ابتدای شکل گیری تا به امروز پشت سر گذاشته، در کنار کسب این دو، افتخارات دیگری را در کارنامه کاری خود داشته که مهم ترین آن ها به شرح زیر است:
تقدیرنامه رسمی نماینده برجسته فروش از طرف شرکت هواپیمایی ماهان
تقدیرنامه رسمی فروش و خدمات بلیط از طرف مدیرعامل شرکت ریل پرداز نوآفرین
عضو رسمی کمیته فنی ساماندهی کسب و کارهای گردشگری در فضای مجازی
تقدیرنامه رسمی از طرف مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ریلی فدک
تقدیرنامه رسمی از طرف مدیرعامل و مدیریت شرکت ریلی رجا در خراسان
عنوان واحد گردشگری برتر استان از طرف مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
 گواهینامه حرفه ای گردشگری سلامت از طرف مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری
گواهینامه امنیت نرم افزار و نفوذ ناپذیری از طرف شرکت آشنا ایمن، اولین شرکت تخصصی در حوزه امنیت فناوری اطلاعات