{{ctrl.notification}}

error_outline نیاز به راهنمایی دارید؟

در حال جستجو
لطفا منتظر بمانید ...
-

بیمه مسافرتی یا بیمه سفر یکی از اصلی ترین مقدمات برای شروع سفرهای خارجی می باشد که خرید آن در بسیاری از مواقع کاملا الزامی بوده و برای دریافت ویزا ضروری است. این نوع بیمه تنها در سفرهای خارجی کاربرد داشته و خدمات متعددی از قبیل پزشکی و درمانی و همچنین گم شدن مدارک و چمدان های مسافر را نیز شامل میشود. خرید بیمه مسافرتی رسپینا24 یکی خدمات ارائه شده توسط این مجموعه می باشد که سفر را گارانتی نموده و به مسافران کمک می کند تا با خیال آسوده سفر خود را به هر نقظه از دنیا آغاز کنند.

بیمه مسافرتی چیست؟

بیمه سفر همان طور که از نامش مشخص است، نوعی بیمه می باشد که توسط شرکت های بیمه گر داخلی صادر شده و برای سفرهای خارجی مورد استفاده قرار میگیرد. از مهم ترین تفاوت های این نوع بیمه با بیمه های داخلی می توان به پوشش خدماتی از قبیل گم شدن چمدان ها و مدارک بیمه گذار (مسافر بیمه شده) و همچنین جبران هزینه تاخیر در پروازها و پشتیبانی از مسافر در صورت بروز بلایای طبیعی از قبیل سیل و زلزله در طول سفر اشاره نمود. همچنین لازم به ذکر است که خرید بیمه مسافرتی برای خرید بلیط خارجی هواپیما و دریافت ویزا شنگن و برخی از کشورهای خارجی کاملا الزامی بوده و بدون ارائه آن به سفارت خانه، مدارک ناقص تلقی شده و ویزا اخذ نمی گردد.

دلایل زیادی برای تهیه خرید بیمه سفر وجود دارد و یکی از مهم ترین آنها، استفاده از خدمات شرکت های بیمه داخلی در سفرهای خارجی می باشد. به عبارت دیگر، می توان برای پرداخت هزینه های درمانی و پزشکی از خدمات بیمه های داخلی که در برخی از کشورها نیز قابل ارائه می باشند استفاده نمایید.

خرید بیمه مسافرتی

انواع بیمه مسافرتی

با توجه به مدت زمان اعتبار بیمه و خدماتی که در آنها ارائه می گردد می توان بیمه های سفر را در چند گروه کلی تقسیم نمود که عبارتند از:

بیمه انفرادی

تصور اشتباهی که اغلب افراد در انتخاب نوع بیمه دارند، عدم توجه به مدت زمان اعتبار آنها و همچنین تعداد دفعات استفاده از بیمه در سفر می باشد. به عنوان مثال، با بیمه انفرادی مسافرتی هر مسافر می تواند حداکثر تا 92 روز از بیمه در سفرهای خارجی استفاده نماید و این زمان از لحظه خروج وی از مرز خواهد بود. نکته بسیار مهم در بیمه های انفرادی این است که بک بار خروج می باشند، یعنی با اولین خروج از کشور حتی در صورت عدم اتمام مدت زمان اعتبار بیمه، برای سفرهای خارجی بعدی نمی توانید از آن استفاده نمایید. به عنوان مثال، اگر بیمه را برای سفر به روسیه خریداری می کنید و قبل از 92 روز به ایران برمی گردید، امکان استفاده برای سفر بعدی از این بیمه وجود ندارد، حتی اگر مدت زمان اعتبار آن به 92 روز نرسیده باشد.

بیمه گروهی

بیمه های گروهی یا multi نقطه مقابل بیمه های انفرادی بوده و مدت زمان اعتبار آنها دوازده ماه می باشد. از این نوع بیمه می توان برای سفرهای متعدد استفاده نمود و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. در این نوع بیمه نیز زمان آغاز اعتبار آن اولین روز خروج از مرز می باشد و تا یکسال می توان از خدمات آن بهره مند شد.

خدمات قابل پوشش با بیمه مسافرتی

از جمله خدمات قابل پوشش با بیمه مسافرتی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • ارائه خدمات پزشکی از قبیل جراحی های سرپایی، فیزیوتراپی، دندان پزشکی، انجام آزمایشات
  • پیگیری مشکلاتی از قبیل گم شدن چمدان و مدارک مسافر و پرداخت هزینه برای خرید وسایل ضروری تا پیدا شدن مدارک
  • پشتیبانی از مسافر و خانواده آنها در صورت بروز سیل، زلزله، جنگ و غیره
  • تهیه داروهای مورد نیاز مسافر درصورت نبود آنها در کشور مقصد
  • ارائه خدمات مشاوره حقوقی
  • پرداخت خسارت برای تاخیر پروازهای ترانزیت

لازم به ذکر است که این خدمات با توجه به قوانین بیمه گر متفاوت بوده و در زمان خرید بیمه متن کاملی از قرارداد و خدمات قابل پوشش ارائه می گردد تا مسافر با آگاهی کامل نسبت به خرید بیمه مسافرتی اقدام نماید.

خرید بیمه سفر

نحوه استفاده از بیمه مسافرتی

در صورت مواجه شدن با بیماری هایی که فرد قبلا در این زمینه سابقه نداشته و ارثی نیز به شمار نمی رود و همچنین بروز مشکلاتی مانند گم شدن چمدان و غیره، فرد بیمه گذار باید با شماره های ارائه شده پس از خرید بیمه، تماس بگیرید. شرکت های بیمه گر دارای پشتیبانی 24 ساعته می باشند و در هر ساعت از شبانه روز که به مراکز درمانی و بیمارستان مراجعه می کنید، کافیست با این تیم ها تماس بگیرید تا کدهای رهگیری ارائه دهند و از آنها برای استفاده از تخفیف در هزینه بیمارستان استفاده نمایید. همچنین لازم به ذکر است که اگر هزینه درمان را مسافر پرداخت کند، به محض ورود به کشور می تواند به شرکت بیمه گر مراجعه نموده و با ارائه مدارک و اسناد مبلغ درمان را دریافت نماید.

شرایط تمدید بیمه سفر

همان طور که اشاره شد، بیمه ها به دو گروه انفرادی و گروهی تقسیم میشوند که به ترتیب دارای 92 روز و یکسال اعتبار می باشند. پس از اتمام این بازه زمانی امکان تمدید بیمه وجود نداشته و مجدد لازم است نسبت به خرید آن اقدام نمایید.

قیمت بیمه سفر

قیمت و هزینه ای که برای بیمه های مسافرتی باید از طرف مسافر پرداخت گردد، با توجه به شرکت بیمه کننده متفاوت می باشد. علاوه براین، مواردی مانند سن افراد و همچنین مدت زمان اعتبار بیمه بر قیمت نهایی آن تاثیرگذار خواهد بود. همچنین لازم به ذکر است که مبلغ 25 یورو به عنوان فرانشیز در نظر گرفته شده و پس از کسر این مبلغ از هزینه درمان، مابقی بر اساس قرارداد اولیه از طرف بیمه کننده پرداخت می گردد. به عبارت دیگر، اگر هزینه درمان و خسارت در طول سفر کمتر از 25 یورو باشد، شرکت بیمه کننده مبلغی را پرداخت نخواهد کرد.

خرید بیمه سفر از رسپینا24

  • برای خرید بیمه سفر از رسپینا24 کافیست مقصد و مدت زمان اقامت و همچنین تاریخ تولد را وارد نموده و روی دکمه جستجو کلیک کنید.
  • سپس لیست کاملی از خدمات قابل ارائه در بیمه با توضیحات کامل نمایش داده میشود و در صورت تمایل بر روی دکمه انتخاب کلیک کنید.
  • اطلاع مسافر باید بر اساس اطلاعات درج شده بر روی پاسپورت وی تکمیل گردد و در نهایت ثبت اطلاعات را انتخاب نموده و هزینه را با کارت های عضور شتاب پرداخت نمایید.
headset_mic

error_outline نیاز به راهنمایی دارید؟