خرید بدون مشکل بلیط چارتر و بلیط هواپیما در سایت رسپینا24

در سفرهای هوایی، خرید بلیط چارتر یکی از گزینه هایی است که اغلب مسافران، انتخاب می کنند. سفر ارزان و با کیفیت، چیزی است که در این انتخاب سهیم است. درست است که این بلیط ها در برخی موارد با بلیط های سیستمی در تضاد هستند؛ اما ویژگی های بارز و سودمند بلیط چارتر، این بلیط ها را برای خرید، در اولویت قرار داده است. در این مطلب بیشتر با بلیط چارتر و نحوه ی خرید آن، آشنا خواهید شد. با رسپینا24 همراه باشید.

چارتر

شاید وقتی فکر سفر با هواپیما و هم مسیر شدن با ابرها، در ذهنتان رژه می رود، بخواهید تمام تلاش خود را برای خرید یک بلیط چارتر هواپیما و شروع یک سفر خاطرانگیز بکار بگیرید؛ اما وقتی وارد سایت های فروش بلیط هواپیما می شوید، با دیدن عنوان بلیط چارتر و بلیط سیستمی، در انتخاب بلیط خود دچار تردید می شوید که کدام بهتر است. مسلماً آن چیزی که بیشتر شما را برای سفرهای هوایی ترغیب خواهد کرد، بلیط چارتر ارزان هواپیما است. اگر می خواهید بدانید که اصلاً چارتر به چه بلیطی می گوییم و چرا خرید بلیط چارتر، سفر ارزانی برای شما خواهد بود، ادامه ی مطلب را از دست ندهید.

بلیط چارتر

چارتر چیست؟

 چارتر(charter) به معنای “اجاره ی دربست”، واژه ای که زیاد در لیست بلیط هواپیماها دیده می شود. حالا دلیل اینکه چرا به این بلیط ها چارتر می گویند، این است که شما بلیطی را می خرید که آژانس های هواپیمایی، آن را قبلاً از ایرلاین های هواپیمایی اجاره کردند. آژانس های هواپیمایی در طول سال یا روزهای خاصی، تعدادی از صندلی های یک هواپیما در مسیرهای مورد نظر را اجاره می کنند که در این صورت به  آن سیت چارتر“Seat Charter” می گویند و در صورت اجاره ی تمام صندلی های هواپیما به آن فول چارتر “Full Charter” می گویند.

چارتر چیست

بلیط ارزان چارتر

حالا که با بلیط چارتر آشنا شدید می خواهیم با بلیط ارزان چارتر آشنا بشید. نرخ قیمت بلیط های چارتر بستگی به شرایط و روزهایی دارد که شما قصد سفر می کنید. آژانس های هواپیمایی به دلیل اینکه قبلا هزینه ی اجاره ی صندلی ها را پرداخت کردند، طرف مستقیم شما برای خرید بلیط محسوب می شوند؛ در واقع تغییر قیمت ها دست خودشان است. گاهی پیش می آید که وقتی به زمان حرکت این هواپیماهای چارتر شده نزدیک می شوند؛ با صندلی های خالی مواجه می شوند. پرواز هواپیمای چارتر شده با صندلی خالی که قبلاً آژانس هزینه ی آن را پرداخت کرده، به آژانس خسارت وارد می کند؛ بنابراین آژانس ها برای جلوگیری از این خسارت، این صندلی های خالی را با قیمت ارزان تر به فروش می گذارند تا سریع تر فروخته شوند.

بلیط های چارتر

در این مواقع بلیط چارتر را ارزان بخرید:

خرید بلیط ارزان چارتر اصولی دارد که با رعایت آنها می توانید ارزان ترین بلیط چارتر را از آژانس های هواپیما بخرید. مهم ترین اصل در خرید بلیط ارزان چارتر، در نظر گرفتن زمان سفرتان است. سفر در زمان های غیر پیک سفر و لحظه آخری، احتمال خرید ارزان بلیط چارتر را افزایش می دهد.

بلیط ارزان

پروازهای لحظه آخری

پروازهای لحظه آخری یکی از گزینه های خرید بلیط ارزان است. همانطور که گفتیم، هرچه به زمان حرکت هواپیماهای چارتر شده نزدیک تر می شوید، احتمال ارائه کردن بلیط ارزان از طرف آژانس ها، بیشتر است. شما می توانید در لحظات آخر که احتمال فروش بلیط چارتر به قیمت مصوب تقریباً صفر می شود، این بلیط ها را به زیر قیمت از آژانس ها بخرید. این ویژگی در مورد تورهای لحظه آخری هم صدق می کند و شما می توانید با خرید تور لحظه آخری سفری ارزان تر را تجربه کنید.

پرواز لحظه آخر

زمان های غیر پیک سفر

اگر می خواهید در نوروز و ایام تعطیلات خاص که موقع سیر و سفر است بلیط هواپیما بخرید، تقریبا شانس پیدا کردن بلیط  چارترارزان را ندارید. در این ایام معمولاً مسافر برای تک تک صندلی های هواپیمای چارتر وجود دارد؛ پس انتظار نداشته باشید که آژانس ها بلیط های خود را زیر قیمت بفروشند، در مقابل اگر در روز های غیر پیک سفر، قصد مسافرت داشته باشید یعنی در روزهایی که تقاضا برای سفر پایین است؛ احتمال خرید ارزان بلیط هواپیما بالا می رود  و می توانید ارزان ترین بلیط چارتر را بخرید.

سفر راحت

نحوه ی خرید بلیط چارتر ارزان هواپیما

اکنون با داشتن اطلاعات کامل راجع به بلیط چارتر و زمان خرید ارزان بلیط  چارتر، می توانید ارزان ترین بلیط هواپیما را بخرید؛ فقط باید با روش خرید بلیط هواپیما هم، آشنا بشوید. نگران نباشید! ما به شما آسان ترین روش را معرفی خواهیم کرد.

خرید بلیط

ابتدا باید یک سایت فروش بلیط هواپیما که معتبر هم باشد انتخاب کنید؛ رسپینا24 یکی از معتبر ترین سایت ها برای امور خرید بلیط است که کلیه ی خدمات گردشگری را به شما ارائه می دهد. شما می توانید از طریق بخش بالای همین صفحه و یا ورود به سایت خرید بلیط هواپیما رسپینا24، با انتخاب مبدأ، مقصد و تاریخ حرکت، لیست تمام پروازهای ایرلاین های مختلف و قیمت های بلیط را مشاهده کنید. اگر کمی حوصله به خرج دهید، می توانید با مقایسه ی انواع قیمت ها و ایرلاین ها، ارزان ترین بلیط چارتر را بخرید؛ همچنین می توانید جهت خرید بلیط هواپیما و بهره مندی از حمایت تیم پشتیبانی رسپینا24، با شماره های زیر تماس بگیرید.