خرید بلیط اتوبوس تهران به استانبول رسپینا 24

خرید بلیط اتوبوس تهران به استانبول چه قیمتی دارد؟ جهت سفر به شهر استانبول گزینه های متفاوتی پیش روی شما می باشد. برای افرادی که قصد دارند سفر آسان و سریعی داشته باشند بهترین گزینه خرید بلیط هواپیما تهران به استانبول است. اما برای افرادی که قصد دارند یک سفر مقرون به صرفه ای را شروع کنند گزینه های دیگری مانند خرید بلیط قطار تهران به استانبول و یا خرید بلیط ارزان اتوبوس تهران به استانبول بسیار مناسب است.

جهت خرید بلیط هواپیما استانبول کلیک کنید.

خرید بلیط قطار تهران به استانبول

 مسیر زمینی تهران به استانبول از کدام شهرها عبور می کند؟

از تهران تا استانبول ۲۴۴۲ کیلومتر راه است. این راه بین شهرهای قزوین، زنجان، تبریز ، بازرگان ، ارزروم ، ارزنجان ، بولو و استانبول تقسیم می شود.

اتوبوس های این مسیر معمولاً از مرز بازرگان و مرز رازی ترکیه وارد خاک این کشور می‌شوند. در مرز بازرگان جهت کنترل مدارک توسط مامورین ایران باید به صورت تک به تک از اتوبوس خارج شوید و مورد کنترل قرار گیرید و در مرز رازی ترکیه تمامی مدارک شما توسط  مأمورین ترکیه مورد بررسی مجدد قرار خواهد گرفت. پس از کنترل مدارک و بررسی کامل وسایل مسافران می توانید به مسیر خود ادامه دهید. 

 هزینه سفر از راه زمینی به استانبول چقدر است؟

تعیین قیمت ثابت برای خرید بلیط اتوبوس تهران به استانبول منطقی نیست زیرا این رقم در طول سال و پس از شرایط متفاوت تغییر می کند. به عنوان مثال قیمت خرید بلیط اتوبوس تهران به استانبول در مهرماه سال ۹۸ برابر ۶۰۰ هزار تومان است اما نباید انتظار داشت که این مقدار در طول تمام سال یکسان بماند. زیرا بلیط اتوبوس مانند بلیط هواپیما و سایر سرویس های گردشگری بر اساس معیارهایی تعیین می شوند. این معیارها به شرح زیر می باشد:

جهت خرید بلیط اتوبوس استانبول کلیک کنید.

1-اولین فاکتور موثر در قیمت خرید بلیط اتوبوس تهران به استانبول : زمان سفر شما

 مهمترین چیزی که قیمت بلیط شما را تعیین می کند زمان سفر است. اگر شما در بازه ای قصد سفر به استانبول را بکنید که  آن شهر در شلوغ ترین شهر وضعیت خود قرار داشته باشد نباید انتظار خرید بلیط ارزان قیمت اتوبوس تهران به استانبول را داشت. 

قیمت بلیط اتوبوس تهران به استانبول در ایام معمولی سال ۱۵۰ تا ۲۰۰ لیر می باشد اما این رقم در زمان های شلوغ سال به ۳۵۰ و حتی ۴۰۰ لیر هم خواهد رسید.

2- دومین فاکتور موثر قیمت خرید بلیط اتوبوس تهران به استانبول : نوع اتوبوس

هرچند قیمت بلیط های اتوبوس با اختلافات بسیار کمی نوسان می‌یابند اما بسیاری از مسافران تمایل دارند که حتی از قیمت تعیین شده هم ارزان تر خریداری کنند.

اما درباره ی بلیط اتوبوس تهران به استانبول خوب است بدانید که این اتوبوس ها تنها در نوع وی آی پی خود ارائه می شوند تا سفر راحتی را برای مسافرین خود فراهم کنند. 

3- سومین فاکتور موثر در قیمت خرید بلیط اتوبوس تهران به استانبول : قیمت لیر

قیمت بلیط اتوبوس استانبول تهران با لیر محاسبه می گردد و بنا بر رشد و یا افول ارزش ریال قیمت ثابتی نخواهد داشت. در ایام معمولی سال قیمت این بلیط بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ لیر خواهد بود. 

4- چهارمین فاکتور موثر در قیمت خرید بلیط اتوبوس تهران به استانبول : شرکت اتوبوس رانی

شرکت های اتوبوسرانی که وظیفه انتقال شما را به استانبول بر عهده دارد تاثیر زیادی در قیمت بلیط اتوبوسی که قصد سفر با آن را دارید خواهد گذاشت. هر شرکت اتوبوسرانی بر اساس امکاناتی که به مشتریان خود ارائه می دهد قیمت خرید بلیط اتوبوس را بالا و پایین خواهد کرد.

 از کدام ترمینال تهران به استانبول حرکت خواهیم کرد؟

 پس از خرید بلیط اتوبوس تهران به استانبول باید خود را به یکی از پایانه ها بیهقی و یا پایانه آزادی ( همان پایانه غرب ) برسانید از این  دو پایانه امکان حرکت اتوبوس های استانبول وجود دارد.

 البته در بلیط اتوبوس شما پایانه ای که از آن حرکت خواهید کرد ، قید شده است اما اگر مشکلی از این نظر داشتید کافیست به یکی از کارشناسان خرید بلیط اتوبوس ۲۴ تماس حاصل فرمایید.

 اتوبوس تهران به استانبول از کدام نوع هستند؟

 موضوع دیگری که خوب است به آن اشاره شود ، نوع اتوبوس تهران به استانبول می باشد. اتوبوس تهران به استانبول از نوع اتوبوس های وی آی پی هستند و امکانات بسیار خوبی برای مسافران ارائه می دهند. 

امکانات اتوبوس تهران به استانبول vip

 همان طور که اشاره شد این اتوبوس ها از نوع وی آی پی هستند اتوبوس های وی آی پی از نظر راحتی سفر در صدر لیست دسته بندی اتوبوس ها بر اساس کیفیت آنها قرار دارد .

امکانات اتوبوس های وی آی پی به شرح زیر می باشد:

- صندلی های بسیار راحت با امکان خواباندن پشتی به اندازه ۱۴۰ درجه 

- مانیتور اختصاصی جهت تماشای فیلم در طول مسیر

- پذیرایی با پک های خوراکی در طول سفر

- سیستم تهویه هوا

برنامه زمانی حرکت اتوبوس تهران به استانبول

به دلیل استقبال بسیار خوب مسافران ایرانی از خرید بلیط اتوبوس تهران به اصفهان شرکت اتوبوسرانی آذرآهو و تابان سیر اتوبوس های ایران را معمولا از ساعت 9 تا 12 ظهر همراه با مسافران به مقصد استانبول میفرستند. 

این اتوبوس ها در کل روز های هفته از طرف شرکت های اتوبوسرانی بین المللی گیتی پیما ، آذرآهو و تابان سیر ارائه می شوند .

جهت خرید بلیط قطار استانبول کلیک کنید.

هزینه سفر از راه زمینی به استانبول

مدت زمان سفر با اتوبوس از تهران به استانبول

مدت زمان اتوبوس تهران استانبول به مسیری که اتوبوس انتخاب می کند مرتبط است. همانطور که گفته شد فاصله بین تهران تا استانبول دو هزار و ۴۴۲ کیلومتر می باشد اگر این فاصله را با سرعت مجاز اتوبوس محاسبه کنید و آن را با زمانی که در گمرک صرف بررسی مدارک شما می شود جمع نمایید باید گفت که این مسیر حدودا بین ۳۴ تا ۳۶ ساعت از شما زمان خواهد برد. 

البته ذکر این نکته بسیار مهم است که اتوبوس های مسیر استانبول بسیار راحت هستند به گونه ای که شما در مسیر به هیچ عنوان رنج سفر نخواهید داشت.

نحوه خرید بلیط اتوبوس تهران به استانبول

جهت خرید بلیط اتوبوس تهران به استانبول بهترین شیوه استفاده از اینترنت است. خرید اینترنتی بلیط اتوبوس تهران به استانبول مزایای زیادی دارد که مهمترین آنها امکان مقایسه از طریق نمایش دیگر اتوبوس های استانبول است.

 شما می توانید این کار را طریق اپلیکیشن رسپینا ۲۴ و یا سایت خرید بلیط اتوبوس رسپینا ۲۴  اقدام به خرید نمایید و یا از طریق وب سایت مراحل زیر را جهت خرید بلیط اتوبوس تهران به استانبول طی کنید:

1- منوی اصلی صفحه بر روی گزینه بلیط اتوبوس کلیک کنید. 

2- در داخل جدول جستجوی بلیط اتوبوس ظاهر شده مبدا و مقصد و تاریخ را وارد نمایید

3- از میان لیست اتوبوس های  نمایش داده شده گزینه‌ای که مد نظرتان می باشد را انتخاب نمایید ( توجه نمایید که برای تصمیم گیری راحت شما  فیلترهایی در سمت راست صفحه قرار داده شده است)

4- حال کافی است اطلاعات خود را ثبت کنید تا به صفحه پرداخت بلیط هدایت شوید.

ترمینال تهران به استانبول

سخن آخر درباره خرید بلیط اتوبوس تهران به استانبول

در این مقاله سعی شد هر آنچه که درباره خرید ارزان ترین بلیط اتوبوس تهران به استانبول نیاز دارید گفته شود با این وجود کارشناسان رسمی رسپینا ۲۴ به صورت شبانه روزی برای پاسخ به سوالات شما درباره سفر زمینی به استانبول آماده هستند.

در نظر داشته باشید که بلیط اتوبوس استانبول به تهران خلاف تهران به استانبول ممکن است به راحتی در دسترس نباشند لذا پیشنهاد می شود هنگام خرید بلیط اتوبوس استانبول حتماً بلیط برگشت خود را هم تهیه نمایید. 

جهت خرید بلیط اتوبوس استانبول به تهران کلیک کنید.

اتوبوس های مسیر استانبول به تهران معمولاً از ساعت  ۱۰ صبح تا ۱۲ از آ کسارای به سمت تهران حرکت خواهند کرد.

راهنمای سفر به استانبول

تا این قسمت درباره چگونگی خرید راحت تر و مقرون به صرفه تر بلیط اتوبوس صحبت شد، حال می توانید از اینفوگرافیک زیر جهت اطلاع از نکات سفر به این شهر استفاده نمایید.

در سفر به استانبول به چه چیزهایی نیاز خواهید داشت؟

 حتما ضرب المثل سبک سفر کنید را شنیده اید با وجود این که این عبارت بسیار صحیح است با این حال در هنگام سفر باید مواردی را نیز همراه خود داشته باشید. رسپینا ۲۴ به شما پیشنهاد می کند که از اینفوگرافی زیر استفاده نمایید.

سفر به استانبول

مکان هایی که باید در استانبول بازدید کنید

 از جاذبه های گردشگری استانبول یکی از غنی ترین شهرهای ترکیه است. این شهر که به شهر مساجد معروف است دارای بناهای بسیار مهمی می باشد. از طریق اینفوگرافی زیر می توانید این  ساختمان ها را به همراه موقعیت قرارگیری آنها در شهر مشاهده کنید.

بهترین زمان برای سفر به استانبول بنا بر شرایط آب و هوایی مطابق با زیر است.

 جاذبه های گردشگری استانبول

در استانبول چه کارهایی باید انجام دهید

 یکی از مهمترین موضوعاتی که مسافران این شهر به آن توجه نمی کنند جستجو درباره لیست فعالیت های بسیار خوبی است که در این شهر می توانند آن ها را تجربه نمایند.

در اینفوگرافیک سوم چهارستون از تمامی فعالیتهای که می توانید در این شهر داشته باشید آورده شده است آنها را از دست ندهید.

لیست موزه های استانبول

قبل از سفر به استانبول این کارها را انجام دهید

قبل از آنکه به استانبول سفر کنید پیشنهاد می شود که حتما با استفاده از رسانه هایی صوتی و تصویری آشنایی مختصری با این شهر داشته باشید جهت فراهم آوری این آشنایی می توانید از موارد زیر استفاده نمایید.

قبل از سفر به استانبول

در این مطلب سعی شد هر آن چه که در هنگام سفر به استانبول باید به آن توجه کنید ، گفته شود با این حال اگر سوالی برای شما وجود دارد می توانید در همین صفحه مطرح کنید تا در کمتر از یک روز کاری پاسخ داده شود. با رسپینا24 روی زمین نمی مانید.

جهت دانلود راهنمای سفر به استانبول pdf کلیک کنید.