بلیط اتوبوس تبریز وان

بلیط اتوبوس تبریز وان

قیمت بلیط اتوبوس تبریز وان

به دلیل نزدیکی شهر وان به ایران و ارزان بودن این سفر سالانه مسافران ایرانی زیادی راهی این شهر می شوند. وان شهر کوچکی است که در نزدیکی مرز ایران و ترکیه قرار دارد و فرصت مناسبی را برای یک سفر کوتاه خارجی برایتان فراهم می آورد. قیمت بلیط اتوبوس تبریز وان تحت تاثیر عوامل مختلفی می باشد که می توانند روی قیمت تاثیر مستقیمی بگذراند. از جمله این عوامل می توان به زمان سفر، نوع اتوبوس، قیمت لیر، شرکت اتوبوسرانی و... اشاره کرد.

1-زمان سفر

وان شهر چهار فصلی می باشد؛ به این معنا که زمستان هایی سرد و تابستان هایی گرم را در آن جا می توانید تجربه کنید. واضح است بهترین زمان برای سفر به این شهر اوایل بهار و پاییز می باشد. البته در زمان هایی که آب و هوای وان مطبوع باشد، به دلیل برگزاری جشنواره های مختلف، هزینه بلیط ها و تور با افزایش چشمگیری مواجه خواهد بود.

2-نوع اتوبوس

هرچند قیمت بلیط های اتوبوس نوسان بسیار پایینی دارد اما بسیاری از افراد ترجیح می دهند که حتی از قیمت تعیین شده هم بلیط خود را ارزان تر تهیه نمایند. اگر به دنبال بلیط ارزان هستید اتوبوس های معمولی یا درجه 1 انتخاب مناسبی برای این سفر کوتاه خواهند بود.

3-قیمت لیر

قیمت بلیط اتوبوس تبریز وان با لیر محاسبه می گردد و مشخص است که بنا بر افول یا رشد ارزش ریال، تعرفه ثابتی نخواهد داشت

4-شرکت اتوبوسرانی

شرکت های اتوبوسرانی که وظیفه انتقال شما به وان را بر عهده دارند تاثیر زیادی بر نرخ بلیط خواهند گذاشت. هر شرکت اتوبوسرانی بر اساس امکاناتی و خدماتی که به مسافران خود ارائه می دهد قیمت بلیط را افزایش یا کاهش می دهد.

بلیط اتوبوس تبریز وان

مسیر زمینی تبریز وان از کدام شهرها عبور می کند؟

اغلب گردشگران ایرانی برای رسیدن به شهر وان، از مرز رازی گذر می کنند که کوتاهترین مسیر برای رسیدن به مقصد می باشد. برای رسیدن به این مرز کافیست از تبریز به خوی بروید و پس از آن به مرز رازی برسید. لازم به ذکر است عبور و مرور از مرز رازی تنها در ساعات خاصی امکان پذیر می باشد (ساعت 9 صبح تا 17 عصر) البته بهتر است به دلیل بازرسی، حداقل 2 ساعت قبل از بسته شدن مرز در آن مکان حضور داشته باشید.

از کدام ترمینال تبریز به سمت وان حرکت خواهیم کرد؟

برای حرکت از تبریز به سمت وان باید خود را به ترمینال مرکزی تبریز برسانید. بهتر است حداقل یک ساعت قبل از حرکت با در دست داشتن بلیط اتوبوس تبریز وان در ترمینال حضور داشته باشید.

اتوبوس های تبریز به وان از کدام نوع هستند؟

روزانه اتوبوس های متنوعی از تبریز به سمت وان حرکت می کنند؛ از اتوبوس های درجه 1 گرفته تا اتوبوس های وی آی پی که مسافران با توجه به بودجه خود می توانند اتوبوس مورد نظر را انتخاب کنند. اتوبوس های درجه 1 بسیار ساده هستند و خدمات و پذیرایی خاصی در این اتوبوس ها صورت نمی گیرد اما قیمت مناسبی دارند.

امکانات اتوبوس های VIP تبریز وان

اتوبوس های VIP به 2 نوع تخت خواب شو و نیمه تخت خواب شو تقسیم می شوند و تنها تفاوت این 2 اتوبوس در تعداد صندلی ها و حالت تخت خواب شدن می باشد. از امکانات دیگر این اتوبوس ها می توان به: وای فای، تهویه مطبوع، یخچال و تجهیزات سرد کننده، ارائه وسایل خواب، ارائه پک های خوراکی و... اشاره کرد.

بلیط اتوبوس تبریز وان

زمان حرکت اتوبوس های تبریز به وان

معمولا اتوبوس ها و ون های این مسیر ساعت 7 صبح از تبریز به سمت مرز رازی حرکت می کنند؛ در مواقعی که ترافیک مرز بالا باشد ممکن است یک ساعت زودتر نیز حرکت کنند.

مدت زمان سفر زمینی از تبریز به وان

از تبریز تا مرز رازی واقع در شهر خوی شما حدود 2 ساعت در راه هستید و پس از بازرسی، از مرز رازی تا وان فقط 1ساعت و نیم فاصله است. بنابراین در مجموع بدون احتساب ترافیک و مدت زمان سپری شده در مرز، شما 3 ساعت و 30 دقیقه از تبریز تا وان فاصله دارید.

بهترین فصل برای رزرو بلیط اتوبوس تبریز وان

آب و هوای شهر وان برای ایرانی ها آب و هوای آشنایی می باشد؛ تابستان هایی گرم و زمستان هایی سرد. معمولا در اوایل بهار در این شهر بارندگی زیادی رخ می دهد. بنابراین بهترین زمان برای سفر به وان اواخر تابستان و پاییز می باشد.

نحوه خرید بلیط اتوبوس تبریز وان

امروزه دیگر نیازی نیست برای خرید بلیط مد نظر خود به پایانه های مسافربری مراجعه کنید و در صف های طولانی منتظر دریافت بلیط شوید. کافیست از داخل گوشی همراه یا کامپیوتر خود وارد یک سایت معتبر شوید و بلیط اتوبوس تبریز وان را به صورت اینترنتی خریداری نمایید.

بلیط اتوبوس تبریز وان

خرید بلیط اتوبوس تبریز وان از رسپینا

در این مقاله سعی شده است به تمام سئوالات شماعزیزان پاسخ داده شود. با این وجود اگر در هنگام رزرو یا پیش از آن سئوالی برایتان پیش آمد می توانید با همکاران ما در تیم پشتیبانی 24 ساعته رسپینا تماس حاصل نمایید.