چرا سفر و خرید بلیط اتوبوس جزو پرطرفدارترین روش های سفر می باشد

10 دلیل برای سفر با اتوبوس، که معمولاً نادیده گرفته می شود...

ایا شما هم متوجه این امر شده اید که هرگاه مجلات گردشگری را برای سفر ورق می زنید و یا وارد وبسایت ها و وبلاگ های گردشگری می شوید، با انبوهی از این پیام ها روبرو می شوید:

آفر ویژه تورهوایی، پکیج هتل و پرواز، و... ! و هیچ اثری از پیشنهادات ویژه برای سفرهای اتوبوسی نیست! واقعاً چرا اینگونه است؟  

در کنار این تبلیغات سفرهای هوایی، برخی شرکت ها، برای اینکه بتوانند تورهای هوایی خور را به اصطلاح سریعتر جمع کنند و بفروشند؛ اقدام به ارائه منوهای خاص به مسافران هواپیما می کنند. از جمله ی این اقدامات، ارائه ی مرغ کاری  و یا پاستای ویژه در برخی سفرهای هوایی است؛ تا ضمن خاص بودن و به یاد ماندن خدماتشان در ذهن مشتری، بتوانند رضایت حداکثری آن ها را بدست آورند.

اما آیا هواپیما تنها راه و وسیله ی حمل و نقل است؟ پس تکلیف قطار و اتوبوس چه می شود؟ آیا سفر با خرید بلیط قطار و بلیط اتوبوس ، هیچگونه جذابیتی ندارد؟

بلیط اتوبوس - رسپینا 24

اما در واقعیت، آمارها چیز دیگری می گویند. بیشترین سفرهای بین شهرها، با اتوبوس ها صورت می گیرد. پس می توان گفت که اتوبوس، هنوز هم بهترین و در دسترس ترین وسیله جهت حمل و نقل و سفرهای کاری و تفریحی است. خصوصاً با اتوبوس لوکس و مدرنی که طی چندسال پیش به صنعت حمل و نقل وارد شده اند.  مانند اتوبوس های VIP  و MegaBus. 

اگر بخواهیم امتیازاتی برای سفر با اتوبوس بیان کنیم؛ می توان 10 نکته ی شاخص را اشاره کرد:

1. در سفر با اتوبوس، نیازی به تشریفات سنگین و وقت گیر ارائه بلیط و بازرسی و استرس رسیدن به پرواز نیست. کافیست فقط بلیطتان صادر شود. می توانید سریع و بدون هیچگونه تشریفاتی وارد اتوبوس شده و بدون استرس، درجای خود مستقر شوید. حتی سریعاً با فردی که در صندلی کناری شماست؛ باب هم صحبتی را باز کنید.

2. نیازی نیست که از چندین ساعت قبل، در محل ترمینال حاضر باشید تا مقدمات حرکت خود، اعم از تحویل ساک ها، بازرسی، چک کردن بلیط، دریافت کارت پرواز، و... را انجام دهید. می توانید بدون تکلّف و مقدمه خاصی، بلیط خود را تهیه و به سمت اتوبوس رفته و سوار آن شوید. همیشه حرکت بر روی زمین، احساس امنیت و آسودگی خاطر بیشتری را به ما می دهد. 

3. اتوبوس، به دلیل عدم نیاز به تشریفات و بازرسی ها و حمل و نقل مسافران، عملاً نیاز به هزینه های اضافی ندارد. پس قیمت خرید بلیط اتوبوس، بسیار به صرفه تر از سایر وسائط نقلیه است. و این عامل، یکی از جذابیت ها و امتیازات ویژه ی اتوبوس، نسبت به سایرین است.

بلیط اتوبوس - رسپینا 24

4. جدیداً در هنگام سفر با اتوبوس، مسافران می توانند علاوه بر استفاده از اینترنت سیمکارت، از WIFI  رایگان موجود در داخل اتوبوس که از جانب بسیاری از شرکتهای خدمات اتوبوسرانی به مسافرانشان ارائه می شود؛ بهره مند شوند. 

5. در برخی اتوبوس های VIP علاوه بر صندلی های راحت و زیرپایی تنظیم شونده آنها، یک سری تشک های کوچک بادی وجود دارد که خستگی مسافر  را در حین سفر می گیرد. در نتیجه ورم پا و خستگی و درد کمر را به حداقل می رساند. درصورتی که در وسائط نقلیه ی دیگر، چنین امکانی وجود ندارد.

6. دیگر هنگام سفر با اتوبوس، چمدانتان گم نخواهد شد یا از شهر دیگری سر درنخواهد آورد. با آسودگی خاطر، چمدان خود را به مهماندار اتوبوس تحویل بدهید و در مقصد، صحیح و سالم تحویل بگیرید.

7. بدون اینکه نیاز به برنامه ریزی های آنچنانی و استرس نیافتن بلیط داشته باشید؛ می توانید برای سفر خود برنامه ریزی کنید. هر زمان که دوست داشتید، حرکت کنید و در هرکجا که دوست داشتید توقف کنید. نیازی نیست ساعتها وقت صرف کنید تا بلیط تهیه کنید.

8. ایستگاههای پیاده و سوار کردن مسافران برای اتوبوس ها، برخلاف هواپیما، در مرکز شهرها واقع شده است. دیگر نیازی نیست مانند رفتن به فرودگاه و بازگشت از آن تا محل اقامت خود، دو ساعت وقت صرف کنید. از طرفی هم هزینه های گزاف تاکسی را برای انتقال به محل اقامتتان، نخواهید داشت. پس در هزینه ها صرفه جوئی خواهد شد.

9. می توانید در حین سفر، در توقفگاها، از اتوبوس پیاده شده، خستگی به در کنید. هوایی تازه کنید. غذایی بخورید. باطری موبایل خود را شارژ کنید و حتی حمام کنید. درصورتی که در سایرین، چنین امکانی وجود ندارد.

بلیط اتوبوس - رسپینا 24

10. با اتوبوس، می توانید به کوچکترین شهرها و قلب جنگل ها سفر کنید. درصورتی که با قطار و هواپیما، فقط این امکان را خواهید داشت، به شهرهایی سفر کنید که دارای فرودگاه  و ترمینال مخصوص، جهت پذیرش آنهاست. اما با اتوبوس، می توانید دقیقاً تا چند قدمی مقصد خود بروید. بدون اینکه نیاز به هزینه ی اضافی داشته باشید.

اتوبوس را می توان بهترین وسیله نقلیه، برای کشف ناشناخته ها و طبیعت بکر دانست. لذت حرکت بر روی یک بزرگراه بی انتها... 

 اتوبوس

برای رزرو بلیط اتوبوس، برای مقاصد دلخواه خود، کافیست وارد رسپینا24 شوید.

علاوه بر آن، می توانید از سایر امکانات سایت که شامل بلیط هواپیما ، بلیط چارتر ، بلیط قطار ، رزرو هتل در ایران و سراسر دنیا، و اخذ ویزای کشورهای مختلف دنیاست، بهره مند شوید. 

رسپینا24، یار و همراه شما در تمامی سفرهای داخلی و خارجی.

بلیط اتوبوس , خرید بلیط اتوبوس , خرید اینترنتی بلیط اتوبوس ,