بلیط ایران ایر

بلیط های هواپیمایی سیستمی، با اینکه قیمت ثابتی دارند ، به خاطر مزیت های زیادشان، همیشه طرفدارهای خودشان را دارند، در این مطلب قصد داریم، شما رو با خرید اینترنتی بلیط هواپیما، اولین شرکت هواپیمایی ملی ایران، بلیط هما آشنا کنیم.

بلیط هما

هما، مخفف شده ی اسمِ، اولین شرکت هواپیمایی ایران و از "هواپیمای ملی ایران " اختصار شده است. این شرکت هواپیمایی از سال 1340، تاسیس شده، و نزدیک به 6 دهه، در زمینه پروازخارجی وداخلی، فعالیت داشته. اوایل شرکت هواپیمایی هما، ناوگان کوچکی از هواپیماهای داگلاس DC3 ، DC4 و ویسکانت داشت و هفته ای یک بار ،یک پرواز باری به اروپا انجام می داد. 20 سال بعد از تاسیس شرکت هواپیمایی هما، با پیروزی انقلاب، اسم این شرکت رو از هما، به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تغییر دادند.

هواپیمایی جمهوری اسلامی

لوگو ی شرکت هما، که از سازه‌های سنگیِ پرنده‌ی اساطیری هما، در تخت‌ جمشید الهام گرفته شده، در سال 2013 در حالی که،خطوط هوایی ایران با تحریم‌های بین‌المللی مواجه بود، به عنوان، بهترین لوگوی خدمت رسانی هوایی معرفی شد. لوگو معروف هما، سه ویژگی منحصربه‌فرد دارد: سر عقاب، گوش گاو و یال اسب. در ضمن، جالب است  بدانید که، شرکت  هما در سال 1976 میلادی توانست، بعد از شرکت استرالیایی کوانتاس، عنوان ایمن ترین شرکت هواپیمایی جهان رو به خودش اختصاص دهد.

امروزه، دفتر های فروش ایران ایر در 41 شعبه‌ی بین‌المللی در سراسر دنیا و 23 شعبه‌ی داخلی در سراسر کشور، در زمینه‌ی فروش بلیط و پشتیبانی و خدمات پس از فروش، به مسافران ایرانی و بین‌المللی خدمات رسانی می کنند.

هواپیمایی جمهوری اسلامی

اولین چیزی که باید راجع به خرید اینترنتی بلیط هما بدانید، اینست که، بلیط هما، بلیط های سیستمی هستند، و پرواز های این شرکت، از طریق خطوط هوایی ایران ایر، که یکی از مهم ترین خطوط پروازی در ایران است، انجام میشود.

بلیط هما، هم مثل سایر بلیط های سیستمی، پرواز های منظمی هستند. بلیط هما،  توسط  ایران ایر، برنامه ریزی می شوند و برای ساعت های مشخصی، و معمولا برای یک دوره زمانی طولانی سازمان دهی شدند. ایران ایر به عنوان برگزار کننده ی پروازهای این شرکت،  وظیفه ی مشخص کردن، نرخ قیمت بلیط هما رو بر عهده دارد. شما می توانید بلیط هما را، هم از طریق آژانس های مسافرتی و هم به صورت مستقیم از خط هوایی ایران ایر بخرید. در ادامه، طبق قوانینی که برای پرواز های سیستمی وجود دارد، مزیت های خرید اینترنتی بلیط هما رو، برای لیست کردید.

مزیت های خرید اینترنتی بلیت هما:

قیمت خرید بلیط، برای بچه ها، با رده ی سنی 2 تا 12 سال، با 50% تخفیف محاسبه میشود.

ایرلاین، ایران ایر برای ایثارگران واجد شرایط، قیمت بلیط را با تخفیف مخصوص ایثار گران محاسبه می کنند.

در پروازهای ایران ایر امکان استرداد بلیط برای مسافرها وجود دارد، شما می توانید با خرید بلیط هما، درصورتی که نتوانستید از پرواز استفاده کنید، مطابق قوانین استرداد بلیط در ایران ایر، می توانید بلیط تان را کنسل و مبلغ را با کسر مبلغ جریمه، پس بگیرید.

کلاس‌های پروازی در ایران ایر:

ایران ایر بر اساس متغیرهای مختلف، کلاس‌های پروازی مختلفی، برای پروازهایش، تعریف کرده که تفاوت آنها هم از لحاظ ارایه‌ی خدمات و شرایط قرار گیری صندلی هاست. این کلاس‌ها در دو گروه «هما کلاس» و «کلاس اکونومی» تعریف شدند، که مسافران هما کلاس خدمات ویژه‌ای در سطح بیزینس‌کلاس، در ایرلاین‌های دیگه دریافت می‌کنند. زیرگروه‌های این دو گروه اصلی به این ترتیب تعریف شدند:

بلیط هما کلاس: گروه‌های نرخی I, J, C

بلیط هما کلاس اکونومی: گروه‌های نرخی L, N, M, Q, V, Y

کلاس پرواز

برای خرید اینترنتی بلیط هما می توانید وارد سایت خرید بلیط رسپینا شوید و با وارد کردن مبدا و مقصد سفرتون، اقدام به خرید اینترنتی بلیط هما، کنید. در حال حاضر، این سایت امکان استرداد آنلاین را برای خریداران بلیط فراهم کرده است و شما می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز، بدون مراجعه به آژانس هواپیمایی، درخواست کنسل کردن پرواز خودتان را در سایت رسپینا ثبت کنید. اهمیت این امکان وقتی مشخص می‌شود که بدانید درصد جریمه‌ی کنسلی که از هزینه‌ی بلیط کسر می شود، بر اساس فاصله‌ی کنسل کردن بلیط تا زمان پرواز محاسبه می شود. استفاده از رسپینا ، بیرون از ساعات اداری یا در روزهای تعطیل، آسان‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راه برای خرید و یا استرداد، خرید تور، ارائه انواع بلیط قطار ،هواپیما و رزرو هتل ست.در صورت نیاز به راهنمایی خرید اینترنتی بلیط هما و یا استرداد بلیط و هر گونه مشاوره سفر می تونین از طریق شماره های زیر با همکاران ما تماس بگیرید.