رسپینا
راهنمای سفر

راهنمای کنسلی بلیط هواپیما

روزانه مسافران زیادی به دلایل مختلفی مانند مشکلات پزشکی، تغییر برنامه سفر یا اتفاقات ناخواسته دیگر مجبور می شود بلیط هواپیما که خریداری کرده اند را کنسل کنند. معمولاً هر شرکت هواپیمایی، قوانین و مقررات مخصوص به خود را در این زمینه دارد که اکثر مسافران از آن بی اطلاع هستند. حتی کنسلی بعضی بلیط ها در شرایط خاصی با سوخت شدن کل مبلغ بلیط همراه است.

در ادامه این مقاله، به هر سوالی که در مورد قوانین کنسلی بلیط هواپیما داخلی و خارجی، نحوه استرداد وجه، میزان جریمه کنسلی و … داشته باشید پاسخ داده ایم. اگر هم سوالی بی پاسخ ماند، حتما و لطفا در قسمت نظرات برای ما بنویسید تا تیم پشتیبانی پرواز رسپینا در اسرع وقت به آن پاسخ دهند.

چگونه بلیط هواپیما را کنسل کنیم
کنسلی بلیط هواپیما

جریمه کنسلی بلیط هواپیما چقدر است؟

بطور کلی، کنسلی بلیط هواپیما با جریمه همراه است. یعنی اگر شما بعد از صدور بلیط به هر دلیلی امکان استفاده از پرواز را نداشته باشید، استرداد وجه با کسر مبلغی تحت عنوان جریمه همراه خواهد بود. میزان جریمه کنسلی هم به 4 عامل زیر بستگی دارد:

 • نوع بلیط (سیستمی یا چارتر)
 • ایرلاین برگزار کننده یا شرکت چارترکننده
 • شناسه نرخی
 • زمان استرداد بلیط

شناسه نرخی یا کلاس نرخی بلیط هواپیما یک کد انگلیسی چند رقمی است که بر روی بلیط درج می شود و میزان بار مجاز داخل کابین، بار داخل انبار هواپیما و جریمه کنسلی بلیط را مشخص می کند. قوانین هر شناسه نیز متفاوت است؛ بطور مثال اگر بلیطی را با شناسه نرخی V یا U از هواپیمایی کاسپین رزرو کرده باشید، نمی توانید بلیط را کنسل کنید و در صورت عدم استفاده از پرواز، تمام مبلغ پرداختی شما سوخت می شود.

علاوه بر این، زمانی هم که درخواست کنسلی بلیط هواپیما می دهید بر میزان جریمه تاثیرگذار است؛ بطوریکه هر چقدر به زمان پرواز نزدیک تر شوید، جریمه کنسلی بلیط هم بیشتر می شود. مثلا اگر دو ساعت مانده به پرواز بلیط خود را کنسل کنید نسبت به زمانی که 2 روز مانده به آن درخواست کنسلی می دهید، میزان جریمه بیشتر خواهد بود.

اما 2 عامل دیگر که بر میزان جریمه کنسلی بلیط هواپیما اثر می گذارند، نوع بلیط (سیستمی یا چارتر) و ایرلاین برگزار کننده یا شرکت چارترکننده هستند که نسبت به عوامل قبلی مهم ترند و توضیحات مفصل تری هم دارند. بنابراین ادامه مطلب را از دست ندهید.

جریمه کنسلی بلیط هواپیما

شرایط کنسلی بلیط هواپیما سیستمی

بلیط سیستمی، بلیطی است که به وسیله شرکت هواپیمایی برگزارکننده پرواز به فروش می رسد. این بلیط ها، قوانین کنسلی آسان تری نسبت به بقیه بلیط ها دارند و جریمه کنسلی آن ها نیز کمتر است. هر ایرلاین یک جدول کنسلی مخصوص به خود دارد و شما در صورت درخواست کنسلی بلیط هواپیما، براساس شناسه نرخی بلیط و میزان ساعات باقی مانده تا پرواز، می توانید بخشی از مبلغ بلیط را پس بگیرید.

 میزان جریمه کنسلی شرکت های هواپیمایی مختلف

اگر به شناسه نرخی بلیط دسترسی دارید، با مراجعه به صفحه قوانین استرداد پرواز داخلی می توانید میزان دقیق جریمه کنسلی بلیط خود را مشاهده کنید. درغیراینصورت، حداقل و حداکثر جریمه کنسلی بلیط هواپیما تمامی ایرلاین های داخلی به صورت زیر است.

ایرلاینمیزان جریمه کنسلی
هواپیمایی ماهانبین 30 تا 60 درصد
هواپیمایی ایران ایرتوربین 20 تا 60 درصد
هواپیمایی آتااز 10 تا 100 درصد (شناسه نرخی X و U: صد درصد)
هواپیمایی زاگرس0 تا 90 درصد
هواپیمایی سپهران30 تا 96 درصد
هواپیمایی قشم ایر30 تا 100 درصد
هواپیمایی وارش0 تا 90 درصد
هواپیمایی ساها60 تا 100 درصد
هواپیمایی کاسپین30 تا 100 درصد
هواپیمایی تابان20 تا 100 درصد
هواپیمایی کارون30 تا 100 درصد
هواپیمایی معراج30 تا 90 درصد
هواپیمایی ایران ایر30 تا 60 درصد
هواپیمایی آسمان30 تا 70 درصد
هواپیمایی فلای پرشیا30 تا 85 درصد
جریمه کنسلی بلیط در صورت تاخیر پرواز

شرایط کنسلی بلیط هواپیما چارتر

بلیط چارتر همان بلیطی است که شرکت های چارترکننده آن را از ایرلاین خریداری کرده و با قوانین و نرخ متفاوتی به مسافر می فروشند. یکی از مهم ترین خصوصیت این بلیط ها، شرایط سخت کنسلی شان است؛ به طوری که در صورت کنسلی بلیط هواپیما چارتر قبل از پرواز، جریمه بیشتری نسبت به بلیط های سیستمی پرداخت خواهید کرد. حتی در مواقعی هم چارترکننده امکان کنسلی به مسافر ارائه نمی دهد و درصورت عدم استفاده از پرواز، کل مبلغ بلیط سوخت خواهد شد.

در جدول بلیط های سایت رسپینا، امکانی وجود دارد تا قبل از رزرو پرواز، مطمئن شوید این بلیط امکان کنسلی دارد یا خیر. در زمان ورود مشخصات مسافر، روی گزینه “شرایط استرداد” کلیک کنید تا درصد جریمه نمایش داده شود. ممکن است با پیام ” جهت اطلاع از شرایط استرداد با پشتیبانی تماس بگیرید.” مواجه شوید. این پیام به این دلیل است که شرکت چارترکننده قوانین کنسلی را اعلام نکرده است و براساس شرایط مختلف هم جریمه تغییر می کند. بنابراین حتما باید با تیم پشتیبانی رسپینا تماس بگیرید تا قوانین کنسلی این بلیط را استعلام بگیرند و به شما اطلاع دهند.

کنسلی آنلاین بلیط هواپیما

شرایط کنسلی بلیط هواپیما خارجی

در پروازهای خارجی نیز با کنسل کردن بلیط از طرف مسافر، بازگشت وجه با کسر جریمه ایرلاین همراه خواهد بود. اگر پرواز کانکشن رزرو کرده باشید یعنی دارای نقطه توقف در یک یا چندین کشور متعدد باشد، کنسلی براساس سگمنت صورت می گیرد. منظور از سگمنت، هر مسیر پروازی است که طی آن شماره پرواز، ساعت بلند شدن پرواز، ساعت رسیدن به فرودگاه مقصد و … تغییر می کند. به عنوان مثال، پرواز تهران فرانکفورت هواپیمایی قطرایرویز که یک توقف در دوحه دارد، دارای ۲ سگمنت است (تهران دوحه – دوحه فرانکفورت) که در کنسلی بلیط، جریمه هر سگمنت بصورت جداگانه اعمال می شود.

کنسلی پروازهای ترانزیت خود ترانسفر

پرواز خود ترانسفر، پروازی است که شما خودتان بلیط هر مسیر پروازی را جداگانه رزرو می کنید. در مثال بالا که مسیر پروازی تهران فرانکفورت را عنوان کردیم، اگر بلیط تهران دوحه و دوحه به فرانکفورت را جداجدا خریداری کنید، پرواز خود ترانسفر می شود. درصورتیکه در حالت قبلی که توضیح دادیم، شما فقط پرواز تهران فرانکفورت را خریداری می کنید، ترانزیت، تحویل بار و … یک بار انجام می شود.

اگر پرواز خود ترانسفر باشد، شما باید بلیط تمام مسیرها را به صورت جداگانه کنسل کنید و هر بلیط نیز به صورت مجزا شامل جریمه کنسلی می شود. با اینکه در پروازهای کانشکن هم شرایط کنسلی همین گونه است اما در آن حالت، جریمه کنسلی کمتر می شود و از این لحاظ برای مسافر به صرفه تر خواهد بود. به همین دلیل است  که اغلب به مسافر توصیه می شود پرواز خودترانسفر رزرو نکنند.

جدول درصد جریمه بلیط های خارجی

تمام عواملی که بر میزان جریمه پروازهای داخلی اثر می گذارند، در پروازهای بین الملل نیز وجود دارند. اما این نکته نیز وجود دارد که شرکت های هواپیمایی خارجی، کلاس های پروازی متنوعی مانند فرست کلاس، پریمیوم اکونومی و … دارند و هم چنین پروازها اکثر غیرمستقیم برگزار می شوند. به همین دلیل، در ادامه، قوانین و جریمه کنسلی چندین شرکت هواپیمایی خارجی که از مبدا ایران پرواز برگزار می کنند را به صورت مجزا بررسی کرده ایم.

نوشته های مشابه

اگر ایرلاین پرواز شما در لیست زیر نبود، در قسمت نظرات برایمان بنویسید تا متن صفحه را ویرایش کنیم. هم چنین می توانید با کارشناسان پشتیبانی ما تماس بگیرید تا به صورت کامل راهنمایی شوید.

قوانین کنسلی بلیط هواپیما ترکیش

در صورت خرید بلیط هواپیما ترکیش، جریمه کنسلی براساس هر سگمت به صورت زیر محاسبه می شود:

 • هزینه کنسلی بلیط تا ساعت 12 دو روز قبل از پرواز هر سگمنت: 110 دلار
 • هزینه تغییر تاریخ بلیط تا ساعت 12 دو روز قبل از پرواز هر سگمنت : 55 دلار
 • ازساعت 12 دو روز قبل از پرواز به بعد، امکان کنسلی بلیط هواپیما ترکیش یا تغییر تاریخ پرواز وجود ندارد.

قوانین کنسلی بلیط هواپیما فلای دبی

هواپیمایی فلای دبی یک ایرلاین اماراتی است که از مبدا چندین فرودگاه در ایران از جمله اصفهان، شیراز، لار و مشهد پروازهای منظمی را برگزار می کند. قوانین کنسلی بلیط های آن نیز به صورت زیر است:

 • هزینه کنسلی تا 24 ساعت قبل از پرواز هر سگمنت: 105 دلار برای کلاس پروازی اکونومی و 155 دلار برای کلاس پروازی بیزینس
 • هزینه تغییر تاریخ تا 24 ساعت قبل از پرواز هر سگمنت: 35 دلار برای کلاس پروازی اکونومی و 65 دلار برای کلاس پروازی بیزینس
 • امکان کنسلی پروازهای دبی از مبدا تهران، شیراز، اصفهان و بندرعباس هواپیمایی دبی وجود ندارد.
 • از 24 ساعت قبل از پرواز به بعد، امکان کنسلی بلیط هواپیما فلای دبی وجود ندارد.

قوانین کنسلی بلیط هواپیما امارات

هواپیمایی امارات یا Emirates airline، بزرگ ترین ایرلاین خاورمیانه است که قوانین کنسلی آن با توجه به کلاس نرخی و مسیر پروازی متفاوت است. در جدول بلیط های سایت رسپینا، امکان مشاهده قوانین و جریمه استرداد هر بلیط وجود دارد.

قوانین کنسلی بلیط هواپیما پگاسوس

پگاسوس دومین ایرلاین کشور ترکیه است که از مبدا بعضی فرودگاه های ایران، پرواز برگزار می کند. در صفحه بلیط هواپیما پگاسوس در مورد قوانین کنسلی پروازهای این ایرلاین و شرایط آن کامل توضیح داده شده است که توصیه می کنیم برای اطلاعات بیشتر به آن مراجعه کنید.

5 نکته مهم قبل از کنسلی بلیط هواپیما خارجی

 • در سایت رسپینا، کنار هر بلیط، قوانین کنسلی آن درج شده است که می توانید قبل از رزرو، آن را بصورت کامل مطالعه کنید.
 • در صورت درخواست مسافر برای ویرایش اطلاعات، بلیط باید کنسل و مجدد صادر شود. این مورد نیز مستلزم پرداخت جریمه است اما ممکن است در شرایطی خاص، ایرلاین جریمه ای لحاظ نکند.
 • هزینه های مربوط به کنسلی، تغییر تاریخ و عدم حضور مسافر در گیت پرواز (no show)، متناسب با قوانین ایرلاین محاسبه می شود.
 • طبق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری، هزینه ی کنسلی یا no show بعد از 72 ساعت برگردانده خواهد شد.
 • برای انجام هرگونه تغییر یا درخواست کنسلی بهتر است با کارشناسان رسپینا تماس بگیرید.

جریمه کنسلی بلیط هواپیما در صورت جاماندن از پرواز

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بلیط خود را روزها یا حتی ماه ها قبل از پرواز خریداری کرده و برای انجام سفر هوایی خود برنامه ریزی کرده اید؛ اما به علت مشکلات پیش بینی نشده، از پرواز جا مانده اید. بهتر است بدانید حتی در صورت جا ماندن از پرواز شما می توانید بلیط خود را کنسل نموده و بر طبق قوانین هر ایرلاین با کسر جریمه کنسلی، مبلغ پرداختی را دریافت کنید. اما این کار برای هر نوع بلیط، قوانین مفصلی دارد که می توانید به لینک بالا مراجعه کرده و آن را مطالعه نمائید.

چگونه بلیط هواپیما را کنسل کنیم؟

برای كنسل كردن بليط هواپيما، باید با مرجعی که از آن بلیط را خریداری کرده اید، تماس بگیرید. حتی اگر بلیط را حضوری تهیه کرده اید، بسیاری از آژانس های هواپیمایی این امکان را دارید تا به صورت تلفنی درخواست کنسلی را ثبت کنید. اکثر وب سایت های فروش اینترنتی بلیط هم پشتیبانی 24 ساعته دارند که ثبت درخواست کنسلی بلیط را برای شما انجام می دهند.

در صورت خرید بلیط از رسپینا، به 2 صورت اینترنتی و تلفنی می توانید کنسلی بلیط هواپیما را انجام دهید. در روش اینترنتی باید به حساب کاربری خود مراجعه کنید که راهنمای تصویری و مرحله به مرحله آن در صفحه استرداد بلیط در رسپینا قرار داده شده است.

اگر امکان ثبت درخواست کنسلی به صورت اینترنتی را ندارید و یا اینکه مراحل انجام آن برای شما مشکل است نیازی به نگرانی نیست. با شماره تلفن 02191012900 تماس بگیرید و مشخصات بلیط را اعلام کنید. مابقی مراحل کنسلی بلیط هواپیما را برعهده تیم پشتیبانی رسپینا بگذارید. ضمنا رسپینا هیچ کارمزدی برای کنسل کردن بلیط از طرف خود لحاظ نمی کند و تنها جریمه ایرلاین یا شرکت چارترکننده را از وجه پرداختی کسر می کند. واریز مبلغ نیز در کمتر از 72 ساعت به شماره حساب شما انجام خواهد شد.

کنسل کردن بلیط هواپیما

چرا کنسلی بلیط هواپیما با جریمه همراه است؟

ازآنجایی‌که کنسلی بلیط از طرف مسافران باعث خالی ماندن صندلی های هواپیما و ایجاد ضرر به شرکت هواپیمایی یا چارترکننده می شود، به همین دلیل نیز کنسلی بلیط برای مسافر با جریمه همراه است. با نزدیک شدن به زمان پرواز، احتمال خرید بلیط و جایگزینی با مسافر دیگر کاهش می یابد و لذا جریمه کنسلی بیشتر می شود. البته چون مسافر نوزاد (زیر 2 سال) صندلی اضافه ای اشغال نمی کند و خدمات خاصی در پرواز نیز به او تعلق نمی گیرد، کنسلی بلیط های آن ها در اکثر مواقع بدون جریمه و یا با میزان جریمه اندک همراه است.

شرایط کنسلی بلیط هواپیما بدون جریمه

بعضی شرایط وجود دارد که در آن کنسلی بلیط هواپیما بدون جریمه انجام می شود. این اتفاق زمانی می افتد که:

 1. تاخیر پرواز بیشتر از 2 ساعت طول بکشد.
 2. پرواز از طرف ایرلاین کنسل شود.

حالت اول، مسلما برای هر مسافری کلافه کننده است. شما برای هر ساعت از سفر برنامه ریزی کرده اید ولی بیشتر از 2 ساعت در فرودگاه معطل می شوید. در این شرایط می توانید درخواست کنسلی بلیط بدون جریمه دهید. در فرودگاه، نسخه چاپی بلیط مهر می شود و شما این نسخه را برای شرکت هواپیمایی یا چارترکننده ارسال می کنید. البته در این حالت، استرداد وجه با توجه به قوانین ممکن است تا 2 هفته هم طول بکشد. در مورد حالت دوم که ایرلاین پرواز را کنسل می کند در پارگراف بعدی توضیح داده ایم.

کنسلی پرواز چه تفاوتی با کنسلی بلیط هواپیما دارد؟

گاهی ممکن است شرکت هواپیمایی پروازی را به علت نامساعد بودن شرایط جوی، شرایط سیاسی و. . . کنسل کرده یا زمان آن را به تعویق بیندازد. در این شرایط، خود ایرلاین با شما تماس گرفته و در صورت رضایت، پرواز را برایتان جایگزین می کند تا حدالامکان برنامه سفر بهم نریزد. اما در صورت عدم رضایت، می توانید درخواست کنسلی بلیط هواپیما بدون جریمه را بدهید. توجه داشته باشید کنسلی پرواز تنها با صلاح دید ایرلاین انجام می شود و حتی در شرایط نامناسب جوی هم ممکن است پرواز انجام شود.

اما کنسلی بلیط هواپیما متفاوت است و زمانی اتفاق می افتد که پرواز طبق ساعت انجام می شود ولی شما امکان استفاده از آن را ندارید. در این حالت استرداد وجه با جریمه همراه است؛ اما با این وجود در شرایط خاص و محدودی ممکن است استرداد بدون جریمه انجام شود.

قوانین کنسلی بلیط هواپیما

شرایط ناخواسته ای که مجبور به کنسلی بلیط هواپیما می شویم

در بعضی زمان ها با وجود این که شما قصد کنسلی بلیط را ندارید، اما بنا به ایجاد شرایطی مجبور به کنسلی بلیط خواهید شد. در هر صورت، استرداد وجه با کسر جریمه کنسلی همراه است که این شرایط عباراتند از:

1- ورود مشخصات اشتباه در زمان خرید بلیط

اگر زمان رزرو پرواز، مشخصات مسافر را اشتباه وارد کنید؛ بطوریکه مشخصات بلیط با مندرجات کارت شناسایی او مطابقت نداشته باشد دراینصورت بلیط باطل است و در فرودگاه، کارت پروازی صادر نمی شود. حتی اگر اطلاعات اشتباه شامل غلط املایی جزئی هم باشد، بلیط معتبر نخواهد بود. در این شرایط برای اینکه پرواز را از دست ندهید، باید ابتدا بلیط را کنسل کرده و سپس با مشخصات درست، آن را مجدد خریداری کنید.

*توصیه می کنیم در زمان رزرو بلیط، نسبت به ورود اطلاعات دقت و همه اطلاعات را دبل چک کنید.

پیشنهاد خواندنی: اشتباهات رایج رزرو اینترنتی پرواز

2- دیر رسیدن به فرودگاه

معمولا در پروازهای داخلی 45 دقیقه و در پروازهای خارجی 1 ساعت قبل از پرواز، گیت چک این بسته می شود و اگر دیرتر از این زمان به فرودگاه برسید، نمی توانید کارت پرواز بگیرید. برای جلوگیری از این اتفاق حتما زمان خود را طوری تنظیم کنید که حداقل 1 ساعت قبل از پرواز داخل فرودگاه باشید. درغیراینصورت پرواز را از دست می دهید و ناچار به کنسلی بلیط هواپیما خواهید شد.

پیشنهاد خواندنی: چند ساعت قبل از پرواز در فرودگاه باشیم؟

3- فراموش کردن کارت شناسایی در زمان مراجعه به فرودگاه

حتی اگر در موعد مناسب به فرودگاه برسید اما کارت شناسایی معتبر و عکس دار همراهتان نباشد، باز هم نمی توانید کارت پرواز بگیرید. قبل از رسیدن به فرودگاه از همراه داشتن مدارک شناسایی اطمینان حاصل کنید تا با مشکل و دردسری مواجه نشوید.

4- تغییر تاریخ پرواز

گاهی شما به دلایلی مجبور هستید پروازتان را به تاخیر بیندازید. در این حالت، جدول بلیط ها را چک می کنید و متوجه می شوید که پرواز مشابه دیگری از همان ایرلاین چند روز بعد موجود است. در اکثر پروازهای داخلی، تغییر تاریخ بلیط وجود ندارد و برای این کار باید بلیط را کنسل کرده و مجدد پرواز دلخواه خود را رزرو کنید. اما در ایرلاین های خارجی این کار در بعضی موارد انجام می شود. البته تغییر تاریخ با کارمزد یا جریمه همراه است که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر شرکت هواپیمایی تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا اگر به دلیل ورود اطلاعات اشتباه (مثل نام، سن و …) مجبور به کنسلی شویم، در اینصورت میزان جریمه کمتر یا صفر (بدون جریمه) خواهد بود؟

بستگی به قوانین ایرلاین یا شرکت چارترکننده دارد. گاهی مسافر این امکان را دارد بدون نیاز به پرداخت جریمه و یا با میزان جریمه پایین، مشخصات بلیط خریداری شده را تغییر دهد. اما در اکثر مواقع می بایست بلیط را با کسر جریمه طبق قوانین بطور کامل کنسل کرده و بلیط را مجدد خریداری کند. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان رسپینا تماس بگیرید.

آیا مسافری که از پرواز جا می ماند با مسافری که قبل از پرواز بلیط را کنسل می کند، مشمول یک میزان جریمه خواهند شد؟

بله. مسافر جامانده از پرواز اصلاحا نوشو نامیده می شود و اگر بلیط وی سیستمی باشد، با کسر جریمه می تواند بلیط را استرداد کند. اگر هم بلیط از نوع چارتری باشد کل مبلغ بلیط سوخت خواهد شد. اما مسافری که قبل از زمان پرواز بلیط را کنسل می کند و مدت زمان باقی مانده تا پرواز نیز طولانی باشد (بیشتر از 2 ساعت)، جریمه کمتری پرداخت خواهد کرد.

اگر پرواز به دلیل نقص فنی، شرایط جوی و یا هر علت دیگری از طرف ایرلاین کنسل شود، آیا بازگشت وجه مسافر بصورت کامل انجام می شود؟

بله. مسافر این حق را دارد که در صورت تاخیر بیش از 2 ساعت درخواست کنسلی بلیط بدون جریمه را بدهد.

آیا راهی وجود دارد قبل از رزرو بلیط، از قوانین کنسلی و میزان جریمه آن مطلع شویم؟

بله. در جدول بلیط های سایت رسپینا، قوانین و میزان جریمه کنسلی هر بلیط برای مسافر نمایش می یابد. کارشناسان رسپینا نیز بصورت 24 ساعته آماده پاسخگویی و راهنمایی مسافران خواهند بود.

لیلی عسکری

در سفر، دنیای جدیدی را می‌بینید؛ از مهمان‌نوازی مردم و فرهنگ آنان تا طبیعت بکر و جاذبه‌های تاریخی، سفر به دور از روتین زندگی فرصتی است برای رشد! با مطالعه و تجربیات شخصی، جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری رو معرفی می‌کنم و نکاتی که به مسافران در طی سفر کمک می‌کنه رو ارائه میدم.

نوشته های مشابه

‫9 دیدگاه ها

 1. یکماه پیش از طریق اینترنتی بلیط پرواز ایران ایرتور مشهد به تهران را از سایت علی بابا خریدم الان یک هفته مانده به پرواز پیام اومده بلیط شما باطل میباشد با غلی بابا تلفنی تماس گرفتم میگه با ایرلاین تماس بگیر پرواز در سیستم کنسل نشده با ایرلاین تماس گرفتم میگه جایگزین یه روز قبل و بعد میتونم جابجا کنم اگه ما میخواستیم کنسل کنیم 60 درصد را کسر میکردند الان بلاتکلیف موندم

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت لغو پرواز از طرف ایرلاین، وب سایت صادرکننده بلیط و شرکت ایرتور می بایست مراتب اطلاع رسانی و هماهنگی برای استفاده از پرواز جایگزین را انجام دهند. در صورت عدم تمایل برای استفاده از پرواز جایگزین نیز تمام وجه پرداختی، بدون جریمه به حساب شما عودت خواهد شد.
   ضمن تاسف بابت شرایط و ناهماهنگی بوجود آمده، تیم پشتیبانی پرواز رسپینا برای احترام به حقوق شما مایل است تمام راهنمایی های لازم را ارائه دهد و پاسخگوی سوالات شما باشد. لطفا شماره تلفن خود را اعلام کنید تا در اسرع وقت از طرف کارشناسان پشتیبانی پرواز تماس گرفته شود. شماره تلفن 02191012900 هم بصورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به شما است.

 2. پرواز من برای ۱۸ بهمن بوده برای قشم از طرف آژانس مسافرتی اشتباه شده ۱۸ دی گرفتن الان برای کنسلی میگن باید ۵۰ درصد پرداخت کنم رفت و برگشت میشه ۸ میلیون ده روز به پرواز ۱۸ دی مونده
  باید چی کار کنم

  1. سلام دوست عزیز میتونین شماره تماستون رو برای ما بنویسید تا کارشناسان باهاتون تماس بگیرن و بطور کامل راهنماییتون کنن

 3. سلام من به قطر رفتم و بلیط رفت وبرگشت گرفتم بع قطر من از قطر اوردن ایران به حساب خودشان من بلیط برگشت رو کنسل کردم چند درصد باید به حسابم بریزند

 4. سلام من به قطر رفتم و بلیط رفت وبرگشت گرفتم بع قطر من از قطر اوردن ایران به حساب خودشان من بلیط برگشت رو کنسل کردم چند درصد باید به حسابم بریزند ۰۹۳۸۵۷۲۳۶۸۴

 5. من برای مسافرم پرواز ایرفلوت با استاپ یکروزه در روسیه رو گرفتم الان مسافرم تو رفت مشکل خورد ولی الان مشکل برطرف شد وداره میره ولی ایرلاین میگه پرواز برگشت هم سوخت کامل هست ومسافر نمیتونه استفاده کنه ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

  1. در این موارد خاص که مسافر در مورد شرایط سفرش سوال داره ما فقط میتونیم بلیتی که از طرف ما صادر شده بررسی کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا