{{ctrl.notification}}

قیمت خرید ارزان ترین تور تبریز با قطار چقدر است؟ چطور می توانم اقدام به خرید اینترنتی تور تبریز کنم؟ راحت ترین شیوه جهت سفر به تبریز کدام است ؟ و هزاران سوال مشابه این ! دیگر احتیاجی به نگرانی نیست، چون ما امروز قصد داریم برای شما از صفر تا صد قیمت خرید تور تبریز را توضیح دهیم.

شهر تبریز یکی از قدیمی ترین و اصیل ترین شهرهای ایران است. این شهر دارای فرهنگ بسیار اصیل و مردمانی بسیار مهمان نواز و خونگرم می باشد. بهترین شهری که می توانید در آن اندکی خود را از خستگی زندگی روزمره خلاصی دهید همین جاست چرا که تبریز یکی از شهرهایی است که همیشه برای حتی مردمانش تازه است.

اگر تا به حال به این شهر سفر نکرده اید و یا از این شهر اطلاعات زیادی ندارید این نوشته را تا انتها رها نکنید.

تور تبریز - رسپینا 24

خرید ارزان ترین تور تبریز  و موقعیت جغرافیایی این شهر

خرید تور تبریز و سفر به شهر تبریز در مرکزیت  استان آذربایجان شرقی که پرجمعیت ترین شهر در بخش شمال غربی ایران است لذت بخش خواهد بود. از نظر جغرافیایی در سمت غرب ایران قرار دارد و از سمت شمال تا شرق این شهر مشرف به دامنه کوه های سهند، گوزنی و باباباغی است. اما ارتفاع این شهر از سمت شرق به غرب آن کاهش یافته و در سمت غرب این شهر دشت تبریز قرار دارد.

قیمت خرید ارزان ترین تور تبریز  و آب و هوا این شهر

آب و هوای این شهر از جغرافیای آن تاثیر گرفته است. شما تور تبریز را با تابستان های گرم و زمستان های سرد از بهترین سفرها خواهید دید. اقلیم این شهر بیشتر به اقلیم استپی شباهت دارد اما وجود کوهستان های اطراف و باغ های همیشه خرم تبریز گرمای تابستان این شهر را ملایم می کند. می توانید برای کاهش هزینه ها با خرید بلیط اتوبوس هم به تبریز سفر کنید.

تور تبریز - رسپینا 24

قیمت خرید ارزان ترین تور تبریز با قطار

قیمت خرید ارزان ترین تور تبریز با قطار را نمی توان به راحتی عنوان کرد زیرا بنا بر فاکتورهای متفاوتی مدام در حال تغییر است. اما بهتر است با فاکتورهای تعیین قیمت آن آشنا شوید. این فاکتورها به شکل زیر هستند:

زمان سفر معیار اول در قیمت خرید ارزان ترین تور تبریز با قطار  

جهت اطلاع از قیمت خرید ارزان ترین تور تبریز با قطار تنها کافیست که رفتار سایر مسافران این شهر را ابتدا بررسی کنید و پس از آن ضد آن عمل نمایید. به عنوان مثال در ایام نوروز که همه قصد سفر به دیار آذربایجان را می کنند ، شما اصلا این شهر را انتخاب نکنید. در عوض زمانی را برای سفر انتخاب نمایید که کمتر مسافری در تبریز پرسه می زند .  در این ایام نرخ هتل ها در تبریز و قیمت بلیط هواپیما تبریز نیز به شدت کاهش می یابد و حتی قیمت بلیط هواپیما شاید به کاهش 30 درصدی می رسد.

بازه زمانی که شما برای سفر خود انتخاب می کنید بسیار در قیمت خرید تور تبریز موثر است. هوشمندانه ترین روش کاهش تاثیر زمان سفر در قیمت این است که رفتار سایر مسافران تبریز را مشاهده کنید و برعکس آن را انجام دهید. بدین معنی که اگر تبریز در تابستان گزینه محبوب مسافران است، شما سعی کنید در این ایام به تبریز سفر نروید. البته که تبریز به دلیل اب و هوای سردش ، در فصول گرم سال دلچسب تر است اما بهار هم گزینه خوبی برای تماشای این شهر است.

نوع قطار معیار دوم در قیمت خرید ارزان ترین تور تبریز با قطار 

قطار ها انواع مختلفی دارند و از نظر کیفی درجه بندی می شوند ، به عنوان مثال قطارهای اتوبوسی معمولا ارزان ترین قیمت را دارند . این قطارها در سطح سرویس متفاوت هستند ، به عبارتی دیگر این سطح سرویس در مواردی مانند ظرفیت کوپه ها ، سطح خدمات قطار و ... متغیر است. در حقیقت پول اضافی که برای هر قطار شما پرداخت می کنید بابت سرویس اضافی است که آن قطار برای شما ارائه می کند.

تور تبریز - رسپینا 24

بهترین زمان خرید ارزان ترین تور تبریز با قطار

بهترین زمانی که شما می توانید ارزان ترین تور تبریز با قطار را تهیه کنید ، در ماه های خلوت سال است. اما اگر شما می خواهید در آب و هوای خوب به این شهر سفر نمایید بهتر است ماه هایی مانند بهار و تابستان را انتخاب کنید. با این حال زمستان هم طرفداران خاص خودش را میان ورزش زمستانه دوستان دارد.

بهترین زمان خرید تور تبریز بر اساس شلوغ ترین و خلوت ترین ماه های آن

قابل حدس است که شلوغ ترین ماه سفر به تبریز تابستان است زیرا این ماه نسبت به سایر شهرهای کشور هوا مطبوع تر و خنک تر است و جشنواره های تابستانی هم در سراسر این ایام ، برای تبریز دوستان هیچ بهانه ای باقی نگذاشته است.

خلوت ترین فصل تبریز هم زمانی است که سرمای هوا با یخبندان مسیرها ادغام می شود و حرکت ماشین ها و سایر وسایل حمل و نقل عمومی به سرعت صورت می گیرد.  اما با این حال رویدادهایی مانند جشنواره آدم برفی شور و حرارت به این شهر خاموش تزریق خواهد کرد.

بهترین زمان خرید تور تبریز بر اساس رویدادهای تبریز

در تبریز رویدادهای متنوعی در طول سال اتفاق می افتد که هر کدام از آن ها به تنهایی شما را برای سفر به تبریز وسوسه می کند. پیش از این درباره جشنواره آدم برفی صحبت کردیم حال تنها به اشاره ای درباره سایر جشنواره های این شهر بسنده خواهیم کرد.

جشنواره تابستانی : که هر ساله در تیرماه در عمارت شهرداری برگزار می گردد

جشنواره ورنی اهر : که همه ساله از تاریخ 24 تا 28 شهریور در شمال شرق کشور برگزار می شود و در آن ورنی و سایر صنایع دستی اهر به نمایش در می آید.

جشنواره گل محمدی : این جشنواره که همه ساله در دومین جمعه تیر برگزار می گردد ، تمام مردم را به تماشای گلاب گیری دعوت می کند.

تور تبریز - رسپینا 24

جاهایی که باید در تبریز دیدن کنید

تبریز دارای گذشته بسیار بزرگی است. این شهر که زمان صفویه پایتخت ایران بوده است دارای فرهنگ بسیار فاخر و جاذبه های تاریخی بسیاری است.

طبیعت تبریز یکی دیگر از نقاط قوت این شهر است که با باغ های سرسبز و تپه های زیبا در اطراف این شهر می تواند برای طبیعت دوستان خاطره ای منحصر به فرد بسازد.

جاذبه های طبیعی تبریز

طبیعت تبریز زبانزد است. از این شهر که در خاطرات سفر جهانگردان به عنوان شهر محاط شده توسط باغات یاد شده است به "باغ شهر ایران" معروف است.

پارک گلستان: این پارک که یکی از مشهور ترین و قدیمی ترین باغ های تبریز است قدمتش به زمان پهلوی اول می رسد. دسترسی به این باغ با کمک ایستگاه مترو فونقا بسیار راحت گشته است.

پارک شاه گلی: این پارک که با نام پارک ائل گلی نیز شناخته می شود یکی دیگر از مجموعه های سرسبز این شهر است که می تواند برای توقف و یا سپری کردن یک روز عالی در هوای مطبوع آن شما را شگفت زده کند.

پیست اسکی سهند: این پیست اسکی که در جنوب غربی تبریز قرار دارد یکی از تفرجگاه های دائمی است که در فصول سرما گردشگران را به خود جذب می کند. شما می توانید از آذر تا خرداد از این مجموعه استفاده کنید و طعم هیجان را به همراه امنیت بچشید.

پارک جنگلی صائب: این پارک که در اتوبا شهید کسایی قرار دارد یکی از زیباترین پارک های جنگلی این منطقه است.

جاذبه های تاریخی و انسان ساخت تبریز

شهر تبریز دارای قدمت بلند بالایی است که حتی آثاری مربوط به 1500 سال قبل از میلاد مسیح در آن به کشف رسیده است. این شهر با وجود این که سال ها مورد هجوم بیگانگان قرار گرفته است و یا در حوادث طبیعی آسیب دیده است باز هم بقایای تاریخی آن می تواند برای هر ایران دوستی جذاب باشد.

ارگ تبریز: این بنا که مربوط به سال 701 هجری شمسی است ( حدود 700 سال پیش) بر روی بقایای ویران شده ی یک مسجد بنا شده است. مصالح مورد استفاده شده در این بنا آجر است و مقاومت و همجنین معماری ساده آن برای هر فردی حیرت آور است.

بازار تبریز: این بازار یکی از معروف ترین بازار های سنتی ایران است که در فهرست آثار ثبت شده در لیست یونسکو قرار دارد. بازار تبریز که هم اکنون بعد از گذشت چندین سال از احداث آن باز هم قلب تجارت تبریز است در مرکز شهر واقع شده است.

مسجد کبود: این بنا در سال 829 هجری شمسی احداث شده است و به علت معماری شاهکار و کاشی کاری منحصر به فردش یکی دیگر از آثار جالب نظر مسافران است.

انواع غذاهای محلی در تبریز

در سفر به تبریز با تور تبریز حتما از غذاهای محلی متنوعی در تبریز وجود دارد امتحان کنید. مشهور ترین غذای تبریز کوفته تبریزی می باشد که مورد پسند تمام مردم ایران است و شما می توانید آن را در سفره های سایر ایرانیان پیدا کنید. پس از آن دلمه برگ مو و شیرینی هایی مانند باسلوق، پشمک، نوقا سایر متعلقات تبریز هستند.

 تور تبریز - رسپینا 24

اقامت در تبریز به چه شکلی است؟

معمولا تور تبریز با رزرو هتل همراه است و تبریز از نظر حوزه هتل داری یکی از پیشگامان اصلی در ایران است. اولین هتل مدرن در ایران در این شهر به اسم "مهمان خانه نظافت" در این شهر در حدود 100 سال پیش احداث شد.

هم اکنون با توجه روند رو به رشد گردشگری در این منطقه حدود 18 هتل آماده خدمت رسانی به مسافران هستند.

هتل های تبریز مختلف هستند و  با درجه کیفی و البته قیمت متفاوت می باشند که بهترین های آن ها هتل 5 ستاره پارس و یا هتل کایا لاله ( در میدان شهید فهمیده) می باشند و دیگر هتل های خوب این شهر می توان به هتل های دریاريال سینا، قدس، نگین و... اشاره کرد.

 بهترین زمان برای سفر به تبریز:

تبریز بهترین زمان نمی شناسد. شما می توانید در هر زمان از سال که هوای ایران قدیم به سرتان زد، شال و کلاه کنید و توشه سفر ببندید.

این شهر که مقصد بسیاری از گردشگران خارجی است در تمام 4 فصل سال زیبایی دارد و شما را در هیچ محدودیتی برای گردش و سیاحت قرار نمی دهد.

مراکز خرید تبریز

مراکز خرید در این شهر هم به شکل سنتی وجود دارد و هم به شکل مدرن.

همان طور که پیش از این اشاره شد بازار معروف سنتی تبریز یکی از بهترین مراکز خریدی است که گردش در آن حتی برای تازه کردن روحتان واجب است.

خیابان تربیت به عنوان یک بازار سنتی دیگر تبریز ( که باقیمانده ای از جاده ابریشم است) برای خرید می تواند به شما کمک کند.

دیگر مراکز مدرن تبریز مانند مرکز خرید لاله پارک، برج بلو، پاساژ اشکان و مرکز خرید گلدیس از دیگر مراکز مدرن خرید این شهر هستند.

دسترسی به تبریز:

دسترسی به تبریز برای هر گردشگری بسیار آسان است. در این شهر حمل و نقل هوایی و زمینی با تنوع بالایی وجود دارد. وجود فرودگاه، راه آهن، ترمینال به این امر کمک فراوانی کرده اند.

اتوبوس های تندرو، مترو و تاکسی در سطح شهر آماده خدمت رسانی به گردشگران هستند.

سفر با اتوبوس مقرون به صرفه ترین روش برای سفر به این شهر است و تا تهران 7 ساعت زمان از شما خواهد گرفت. پایانه مسافربری تبریز در جنوب آن قرار دارد که اتوبوس های شرکت واحد و تاکسی های مقابل ترمینال پس از آن به شما در رسیدن به هتل کمک خواهند کرد.

 تور تبریز - رسپینا 24

نحوه خرید تور تبریز

شما می توانید جهت خرید تور تبریز به دو شیوه عمل کنید. شیوه اول خرید از طریق مراجعه حضوری به اژانس است و شیوه دوم خرید اینترنتی تور تبریز می باشد. حقیقتا در دنیایی که همه افراد چه کودکان 6 ساله و چه پیرمرد و پیرزن ها ی 106 ساله از اینترنت برای کارهای خود استفاده می کنند ، چرا باید با انتخاب روش حضوری خود را آزار داد.

شما با استفاده از خرید اینترنتی تور تبریز ارزان می توانید به لیست تمام تورهای این شهر دسترسی داشته باشید. با اینترنت می توانید در همان حال که در حال تماشای سریال محبوب خود هستید ( شاید کیمیای 3 ) خرید تور تبریز خود را انجام دهید و احتیاجی حتی به برداشتن قدمی نباشید.

هر چند نمی توان محبوبیت خرید حضوری را نسبت به خرید اینترنتی کتمان کرد اما در شیوه اینترنتی چندین برابر کمتر زحمت به خود خواهید داد.

حالا که درباره شیوه خرید تور تبریز به توافق رسیدیم بهتر است درباره نحوه انجام آن توضیحاتی ارائه کنیم.

نحوه ی خرید تور تبریز در سایت رسپینا 24

جهت خرید تور تبریز در سایت خرید تور رسپینا 24 کافی است در نوار اصلی سایت بر روی گزینه خرید تور کلیک نمایید. پس از ظاهر شدن صفحه جست و جو تور ، مبدا خود را از منو انتخاب کنید و نوع تور را بر روی " داخلی " تنظیم نمایید. پس از آن که سرچ کردید ، از طریق فیلترهای سمت راست صفحه ، مقصد خود را تبریز و وسیله حمل و نقل را قطار تنظیم کنید. پس از آن که مجددا جست و جو را انجام دادید می توانید لیست تمام تورهای تبریز را مشاهده کنید. جهت مشخص کردن ارزان ترین تور تبریز ، شما باید  آیکون " قیمت " را کلیک کنید تا تمامی تورها به ترتیب ارزان به قیمت بیشتر مرتب شوند.

تور تبریز , خرید اینترنتی تور تبریز ,ارزانترین تور تبریز ,  قیمت خرید ارزان ترین تور تبریز 

فرم نظر سنجی

لیست نظرات
expand_less

فرم نظر سنجی

امتیاز شما به امکانات تور: :

error_outline نیاز به راهنمایی دارید؟