رسپینا
ایرلاین

آشنایی با هواپیمایی بریتیش ایرویز

هواپیمایی بریتیش ایرویز یکی از به صرفه ترین و در عین حال راحت ترین پروازها را برای شما فراهم می کند.  بریتیش ایرلاین یک شرکت هواپیمایی انگلیسی بوده که در رده هفتم شرکت های هواپیمایی جهان قرار دارد. می توانید در وب سایت رسیپنا بلیط هواپیما بریتیش ایروز را با تضمین ارزانترین قیمت رزرو کنید. کافیست در لیست پروازها برای مقصد خود با استفاده از فیلتر نوع ایرلاین، این شرکت هواپیمایی را انتخاب کنید.

این شرکت در سال 1974 راه اندازی شده و هم اکنون روزانه به 169 مقصد در سراسر جهان پرواز های مستقیم دارد. دفتر اصلی شرکت هواپیمایی بریتیش ایرلاین در شهر لندن قرار دارد. این ایرلاین دارای رتبه دوم بزرگترین شرکت هواپیمایی در انگلستان از لحاظ تعداد پروازها و جابجایی مسافر پس از ایزی جت است. لازم به ذکر است که این هواپیمایی به فرودگاه امام خمینی نیز پرواز مستقیم دارد و برای خرید بلیط هواپیمایی بریتیش ایرلاینز میتوانید به سایت رسپینا و یا اپلیکیشن رسپینا، قسمت خرید بلیط هواپیما خارجی مراجعه کنید.

خرید بلیط هواپیمایی بریتیش ایرویز

برای خرید بلیط هواپیما با توجه به این موضوع که این هواپیمایی به ایران نیز پرواز مستقیم دارد شما می توانید با مراجعه به وب سایت رسپینا و به ترتیب مراحل زیر، بلیط هواپیمایی بریتیش ایرویز را رزرو کنید.

  1. ابتدا وارد صفحه اصلی سایت رسپینا به آدرس respina24.ir شده و یا با کلیک روی respina در بالای صفحه، وارد صفحه اصلی شوید.
  2. سپس در این صفحه روی گزینه بلیط هواپیما و گزینه بلیط خارجی کلیک کنید.
  3. در ادامه ابتدا مبدا و مقصد و تاریخ سفر را وارد کنید و با انتخاب گزینه جستجو، وارد صفحه لیست پروازها شوید.
  4. در این صفحه باید با استفاده از فیلتر نوع ایرلاین، روی بریتیش ایرویز کلیک کنید تا تنها پروازهای این ایرلاین به شما نمایش داده شود.
  5. پس از انتخاب بلیط هواپیما وارد صفحه اطلاعات مسافرین خواهید شد که باید شماره پاسپورت و کد ملی به همراه اطلاعات تماس را وارد کنید.
  6. با تایید نهایی اطلاعات وارد صفحه پرداخت بهای بلیط خواهید شد که پس از پرداخت با کارت شتاب، لینک بلیط برای شما ارسال خواهد شد.
خرید بلیط هواپیمایی بریتیش ایرویز
خرید بلیط هواپیمایی بریتیش ایرویز

شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز لندن

شروع به کار این شرکت در ماه های نخست پس از پایان جنگ جهانی اول همراه بود. در سال 1935 تعدادی از شرکت های هوایی خصوصی و کوچک انگلیس با یکدیگر ادغام شده و شرکت هواپیمایی خصوصی بریتیش ایرلاین را بنیان نهادند. این شرکت نوپا در همان سالهای آغازین به رقیبی همه جانبه برای شرکت امپریال ایرویز تبدیل شد تا اینکه در سال 1939 با پیگیری دولت بریتانیا این دو شرکت با یکدیگر ترکیب شده و شرکت بریتیش آورسیز ایرویز شکل گرفت. بریتیش ایرلاین در سال 1987 همچنان تحت نظر دولت انگلستان اداره میشد. تا اینکه با روی کار آمدن دولت محافظه کار این شرکت به بخش خصوصی واگذار شد.

ناوگان هوایی بریتیش ایرویز
بریتیش ایرویز

ناوگان هواپیمایی بریتیش ایرویز

این شرکت هواپیمایی به عنوان یکی از قدیمی ترین مشتریان بوئینگ، دارای یکی از بزرگترین و مدرن ترین ناوگان پروازی در بین تمامی ایرلاین های دنیا است. علاوه بر شرکت بوئینگ، شرکت هواپیمایی بریتیش در سال 1998 سفارش خرید 59 فروند هواپیمای ایرباس A320 را به شرکت ایرباس ارائه کرد. در هنگام خرید بلیط هواپیمایی بریتیش ایرویز می توانید اطلاعات مربوط به نوع هواپیما را نیز مشاهده کنید.شرکت هواپیمایی شرکت بریتیش به دنبال نوسازی و تجهیز ناوگان خود ، 12 فروند هواپیمای ایرباس A380 و 24 فروند بوئینگ 787 خریداری کرد. لیست ناوگان بریتیش ایرلاین به شرح زیر است:

نام هواپیماتعداد (فروند)
ایرباس 800-38012
بویئنگ 200-77743
بوئینگ 300-77716
ایرباس 200-32118
ایرباس 200-32067
بوئینگ 9-78718
بوئینگ 9-78712
ایرباس 100-31935
Embraer 19024

مقاصد پروازی بریتیش ایرلاین

شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز یکی از معدود شرکت های هواپیمایی است که دارای مقاصد پروازی به شش قاره است. لندن ، نیویورک و میامی از مهمترین مقاصد سفرهای مردمی در بریتیش ایرلاین است . این ایرلاین با بهره گیری از جدیدترین و به روز ترین هواپیماها به 183 فرودگاه در کشورهای مختلف دارای پرواز مستقیم است. پرواز مستقیم از فرودگاه هیترو لندن به فرودگاه امام خمینی یکی از این پروازهاست که شش بار در هفته انجام می شود. پروازهای این ایرلاین از تهران در روزهای خاصی وجود دارد ولی می توانید بلیط هواپیما استانبول به لندن را از این ایرلاین خریداری کنید.

کلاس های پروازی ایرلاین بریتیش ایرویز

ایرلاین بریتیش ایرویز ارائه دهنده 4 کلاس پروازی بوده که میتواند بهترین و راحت ترین خاطره پروازی را برای شما رقم بزند. خرید بلیط هواپیمایی بریتیش ایرلایز برای هر کلاس پروازی به راحتی در سپینا 24 امکان پذیر است. کلاس های پروازی این شرکت عبارتند از اکونومی ، پرمیوم اکونومی، بیزینس و فرست . در فرست کلاس ای هواپیمایی، مسافرین میتوانند در پرواز های طولانی مدت از خدمات و امکانات فرست کلاس استفاده کنند.

پرواز اکونومی بریتیش ایرویز
پرواز اکونومی بریتیش ایرویز

کابین اختصاص یافته برای هر مسافر دارای فضای بزرگ و راحتی بوده و صندلی های این قسمت قابل تبدیل شدن به تخت هستند. بیزنس کلاس این هواپیمایی دارای فضایی بسیار گسترده جهت استراحت و خوابیدن مسافرین است و بسیار مناسب برای پروازهای طولانی مدت میباشد. دو کلاس اکونومی و پرمیوم اکونومی نیز دارای پایین ترین قیمت هاس که کلاس اکونومی مناسب برای پروازهای کوتاه بوده و اگر یک پرواز طولانی مدت را در نظر گرفته اید میتوانید از کلاس پرمیوم اکونومی استفاده کنید

سرویس پذیرایی در هواپیمایی بریتیش ایرلاینز

در این هواپیمایی برای هر یک از کلاس های ارائه شده بسته به مدت پرواز،  وعده ها و خدمات متغیر است .در مسافت های کوتاه و در کلاس اکونومی منوهای غذایی متنوع سرو میشود که میتوانید غذاهای گیاهی و فاقد گلوتن را انتخاب نمایید. در پرواز های طولانی این کلاس علاوه بر 4 وعده غذایی ، یک میان وعده نیز قبل از نشستن مسافر سرو میشود .در بیزنس کلاس برای پروازهای صبح ، مسافران میتوانند یک صبحانه گرم سفارش دهند.

در برخی از پروازها لبنیات به همراه نان گرم و کروسانت برای صبحانه در نظر گرفته شده است در سایر کلاس ها پروازی نیز غذاهای تازه از جمله صبحانه انگلیسی گرم و یک صبحانه بین المللی در وعده صبحانه ودر سایر وعده ها نیز از غذاهای محلی نیز استفاده کنند. در هنگام خرید بلیط هواپیمایی بریتیش ایرویز باید به کلاس پروازی توجه کرد تا وعده غذایی مورد انتخاب شما سرو شود.

قوانین حمل بار در ایرلاین بریتیش ایرویز

در پروازهای کلای اکونومی و پرمیوم اکونومی شما میتوانید با خرید بلیط هواپیمایی بریتیش ایرویز یک چمدان دستی و یک شی همراه مانند گوشی ، لپ تاپ ، کیف دستی  و غیره را به همراه خود داشته باشید. ورن بار شما نباید بیشتر از 23 کیلو گرم باشد در غیر اینصورت شامل اضافه بار خواهید شد و باید به ازای هر چمدان و کیف اضافه مبلغی را به عنوان جریمه پرداخت کنید.

بار مجاز بریتیش ایرویز
بار مجاز بریتیش ایرویز

قانون حمل بار در فرست کلاس و بیزینس کلاس کمی متفاوت است به این ترتیب که شما در پرواز بیزنس کلاس می توانید دو چمدان به مجموع 32 کیلو با خود به همراه داشته باشید.در فرست کلاس نیز هر مسافر قادر خواهد بود با خود سه چمدان با حداکثر وزن 32 کیلو گرم همراه داشته باشد. برای اطلاع از بار مجاز در هر پرواز می توانید هنگام انتخاب بلیط این ایرلاین با کلیک روی گزینه قوانین بار، آن را مشاهده کنید.

خرید بلیط هواپیمایی بریتیش ایرویز در رسپینا

در وب سایت رسپینا شما می توانید برای پروازهای خارجی خود، بلیط هواپیمایی بریتیش ایرویز را تهیه کنید. فرآیند تهیه بلیط در رسپینا تنها با چند کلیک و در کوتاه ترین زمان در دسترس است . در صورتی که در هر مرحله از خرید بلیط هواپیما با مسئله ای روبه رو شدید، می توانید با کارشناسان رسپینا در بخش پشتیبانی 24 ساعته تماس بگیرید.

سوالات متداول

قوانین حمل بار در هواپیمایی بریتیش ایرویز چگونه است؟

در پرواز های اکونومی میتوان یک چمدان با وزن 23 کیلو گرم حمل کرد. در کلاس های بیزینس و فرست شما میتوانید دو چمدان با وزن حداکثر 32 کیلو به همراه داشته باشید.

چگونه میتوانم بلیط هواپیمایی بریتیش ایرویز را خریداری کنم؟

برای خرید مستقیم بلیط این هواپیمایی با ارزان ترین قیمت شما میتوانید در قسمت بلیط هواپیمای خارجی با انتخاب فیلتر ایرلاین، پروازهای این ایرلاین را انتخاب کنید.

آیا هواپیمایی بریتیش ایرویز به ایران پرواز مستقیم دارد؟

بله ، این هواپیمایی دارای پرواز مستقیم به فرودگاه امام خمینی است . این پروازها شش بار در هفته می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا