شرکت های ریلی

قطار الوند

خرید بلیط قطار الوند رجا

برای خرید بلیط قطار الوند کافیست از قسمت زیر مبدا ، مقصد و تاریخ سفر خود را انتخاب کرده و در صفحه بعد از قسمت شرکت ریلی، گزینه مربوط به “رجا” را انتخاب کنید. و در میان قطار های موجود رجا قطار الوند را انتخاب کنید.

قطار الوند از جمله قطار هایی است که توسط شرکت حمل و نقل ریلی رجا هدایت میشود. با توجه به تفاوت هایی که در هر یک از قطارهای موجود در ناوگان ریلی وجود دارد، لذا بهتر است قبل از خرید بلیط قطار آشنایی کافی با امکانات موجود در قطار و شرایط و قوانین آن داشته باشید. در ادامه با قطار الوند و امکانات آن آشنا خواهید شد.

قطار الوند

چرا سفر با قطار الوند ؟

نکته مهمی که درباره قطار الوند وجود دار این است که تمامی واگن های این قطار به دلیل بازسازی های انجام شده توسط شرکت مسافربری رجا جدید هستند. در کنار نوسازی واگن ها ، امکانات زیادی نیز در این قطارها جهت رفاه حال مسافران ارائه شده است. این قطار یکی از قطارهای کوپه ای 4 تخته متعلق به شرکت رجا می باشد که با قیمت ارزان شرایط ایده آلی را برای پیمودن مسیرهای طولانی فراهم می کند.

امکانات قطار الوند

در هر واگن 2 عدد سرویس بهداشتی قرار دارد در ابتدا و انتهای سالن وجود دارد.

همچنین اگر زمانی شما احساس گرسنگی کردید می توانید با مراجعه به رستوران انتهای قطار خود را به یک وعده غذا میهمان کنید.

کوپه های این قطار مجهز به سیستم صوتی و تصویری است تا در زمانی که شما تمایل به تماشای فیلم و یا گوش کردن موسیقی داشتید به راحتی در اختیار شما باشد.

پریزهای برق 220 ولت جهت استفاده شارژ موبایل و وسایل الکترونیکی شما در کوپه ها موجود است.

بد نیست اشاره ای به امکانات سرویس خواب این قطار بیاندازیم . در کوپه های قطار ، سرویس خواب نیز با رویه هایی یک بار مصرف در اختیار شما قرار می گیرند تا خیال شما از نظر بهداشتی مطمئن گردد.

صندلی های قطار الوند

مسیرهای تردد قطار الوند

هزینه ای که برای سفر با قطار الوند پرداخت می کنید، با توجه به امکاناتی که به مسافران عرضه می کند بسیار مناسب است. بر خلاف بلیط های پرواز که در سایت های مختلف تلورانس قیمتی دارند ، هزینه رزرو بلیط قطار تقریبا در تمام سایت ها برابر است. اما اگر به دنبال ارزان ترین قیمت قطار الوند هستید بهتر است زمان مناسبی را برای سفرتان انتخاب نمایید. منظور از زمان مناسب ، آخر تعطیلات و ایامی است که درخواست و تقاضای زیادی جهت سفر با قطار وجود ندارد. البته برخی از شرکت ها تخفیف هایی را به مسافران در برخی از ایام سال ارائه می دهند که تنها می توانید از طریق شبکه های اجتماعی پیگیر اتفاقات باشید.

با توجه به قیمت مناسب و امکانات ایده آل، قطار الوند در مسیرهای مختلف از قبیل موارد زیر تردد دارد:

تهران مشهد

تهران شیراز

این قطار برای مسافرت از تهران به مشهد از شهرهای ، سمنان ،دامغان ، شاهرود و نیشابور عبور میکند . و برای رفتن از تهران به شیراز از شهرهای محمدیه ، کاشان ، شهرضا ، آباده و اقلید می گذرد . همچنین شما در ایستگاه های میان مسیر می توانید از قطار خارج شوید و خود را از هوای تازه خارج قطار بهره مند سازید.

مسیر های تردد قطار الوند

قوانین قطار درجه 3 الوند

هر یک از قطارها برای رزرو صندلی و کوپه دارای قوانین متفاوتی می باشند که برخی از آنها عبارتند از:

به نظر ساده است اما بسیاری از مسافران در هنگام خرید بلیط این اشتباه ساده را تکرار می کنند. در صورت مغایرت میان اطلاعات وارد شده در سیستم و مشخصات مسافر از ورود شخص به قطار جلوگیری خواهد شد و تمام مسئولیت آن به عهده مسافر خواهد بود.

نوشته های مشابه

مسافرانی که قصد سفر با دو قطار متوالی را دارند، باید به این نکته توجه داشته باشند حتما یک فاصله 3 ساعته میان زمان رسیدن قطار اول و لحظه حرکت قطار دوم وجود داشته باشد تا در صورت بروز هر گونه مشکل ، قطار دوم را از دست ندهند.

اتباع خارجی دقت کنند که علاوه بر اطلاعات عمومی که همه مسافران باید وارد کنند باید شماره گذرنامه خود را هم در سیستم به ثبت برسانند. در صورت نداشتن گذرنامه ، باید اقدام به تهیه برگه تردد با حداقل 10 الی 15 روز اعتبار کنند. دارا بودن برگه اعتبار برای تمام افراد و البته کودکان 10 سال به بالا الزامی است.

جهت احتیاط حدود یک ساعت قبل از حرکت قطار در ایستگاه حضور داشته باشید ، 10 دقیقه قبل از حرکت ، درهای قطار بسته می شود و اجازه ورود به کسی داده نمی شود. ممکن است زمانی را بخواهید صرف خداحافظی با آشنایان و دوستانتان و یا حتی تحویل بار کنید که خوب است آن را هم در نظر بگیرد.

طبق قوانین تعریف شده ، مسافر بالای 12 سال در رده بندی بزرگسال محصوب می شود و باید هزینه کامل را جهت خرید بلیط بپردازد. لذا مطابق با قوانین حرکت کنید تا اتفاقی مخل آرامش سفر شما نشود.

میترا عزیزی

به رقص درآوردن واژگان، دنیایی است که من در آن زندگی می کنم. صفحه سفید، نمایشگاهی از احساسات و عواطف درونی یک نویسنده است که با نوشتن دنیا را از دید خود به خوانندگان انتقال می دهد. پس بیایید از دیدگاه من با دنیا آشنا شوید.
دکمه بازگشت به بالا