رسپینا
کیش

جاهای دیدنی کیش که هرگز فراموش نمی‌کنید!

جاهای دیدنی کیش در این جزیره محبوب، با وسعت نود و یک کیلومتر مربع در خلیج فارس سالانه مسافران ایرانی و غیر ایرانی زیادی را به سمت خود جذب می کند. کیش با وجود آن که مساحت زیادی ندارد اما با جاذبه های طبیعی و همچنین غیر طبیعی زیادی که دارد، به مقصد محبوب مسافران زیادی تبدیل شده است.

قطعا دیدنیهای کیش قابلیت این را دارند که تمام افراد خانواده در سنین مختلف را سرگرم کنند. این جزیره برای افراد علاقه مند به تاریخ، طبیعت و انواع تفریحات دیگر، انتخاب مناسبی است و نیازهای تمامی سلیقه ها را به خوبی پاسخگو است. در این مقاله از وبلاگ رسپینا می خواهیم به معرفی محبوب ترین جاهای دیدنی کیش بپردازیم.

هتل های کیش
جاهای دیدنی کیش

مکان های تاریخی کیش

این جزیره از نظر تاریخی بسیار غنی تلقی می شود. جزیره کیش سالانه نظر تاریخ دوستان زیادی، چه ایرانی و چه غیر ایرانی را به سوی دیدنی های تاریخی خود جلب می کند. حال به سراغ آشنایی با جاذبه های تاریخی معروف در کیش می رویم.

نام جاذبه موزه خلیج فارس
نوع جاذبه موزه تاریخی
آدرس کیش، جاده جهان
روزهای تعطیل ندارد
تلفن 09121167225

به یاد داشته باشید که آثار و بقایای تاریخی در هر منطقه ای رنگ و بوی خاص خود را دارد. کیش هم از این امر مستثنی نیست و در طول تاریخ ایران، به عنوان جزیره ای مهم شناخته شده است. همچنین برای هر سلیقه ای حداقل یک جاذبه گردشگری دارد.

مکان های تاریخی کیش
تور کیش

موزه خلیج فارس از مکان های دیدنی کیش

مجموعه فرهنگی و هنری خلیج فارس که از دیدنیهای کیش شناخته می شود در ساحل جنوبی جزیره واقع شده و با هدف آشنایی با تاریخ جزیره ایجاد گردیده است. این موزه دارای مساحت بیش از ۳۰۰۰ متر مربع جهت برگزاری انواع نمایشگاه ها، فروش آثار هنری صنایع دستی داخلی و خارجی احداث شده است.

آثار این مکان به یکی از قطب های مهم هنر ایران تبدیل شده است. این موزه در طبقه زیرین ساختمانی قرار گرفته که دارای ۵ گالری شامل اسناد و مدارک تاریخی مرتبط با خلیج فارس و نمایشگاه آثار هنری می باشد.

موزه تاریخی خلیج فارس
موزه خلیج فارس از جاهای دیدنی کیش

معماری این مجموعه، شما را شگفت زده خواهد کرد و حتما از دیدن آن لذت خواهید برد. این موزه دارای بخش های مختلفی از قبیل آمفی تئاتر،کافی شاپ و بخش های مدیریتی می باشد. در نظر داشته باشید بازدید از این مجموعه رایگان بوده و برای ورود به آن نیاز به پرداخت وجه نخواهید داشت.

دره پرتغالی های کیش

نام این مجموعه که یکی از جاهای دیدنی کیش شناخته می شود، با قرار گرفتن درخت سبز کهنسال به این درخت اجین شده است. در واقع تمام شهرت دره پرتغالی ها کیش به خاطر همین درخت افسانه ای است. مردم جزیره کیش اعتقاد دارند که این درخت 600 ساله برای آنها شانس می آورد و باعث خوشبختی اهالی دره می شود. این درخت لور یا انجیر در دره پرتغالی ها کیش، کهنسال ترین درخت انجیر است. در واقع مکانی که درخت سبز یا کهنسال کیش در آن قرار گرفته به دره پرتغالی ها معروف شده است.

دره پرتغالی ها کیش

درخت ذکر شده که به درخت سبز نیز معروف است عامل اصلی جذب گردشگر در منطقه دره پرتغالی ها کیش است. این درخت که در مناطق شرجی رشد می کند ظاهری عجیب و زیبا دارد. هنگام رشد شاخه ها به سمت پایین حرکت می کنند و ظاهری اسرارآمیز به این درخت می بخشند. هنگام پایین رفتن شاخه ها پس از مدتی به داخل زمین فرو رفته و خود را به ریشه درخت متصل می کنند و در آخر به یک تنه تبدیل می شوند. این روند تا جایی ادامه پیدا می کند تا درختی با شاخه های در هم تنیده به وجود آید.

شهر حریره کیش

شهر باستانی حریره کیش که در تجارت بین چین، آفریقای شمالی و اروپا نقش مهمی داشته است، در قسمت شمالی جزیره کیش واقع شده است. این مکان امروزه از جاهای دیدنی کیش شناخته می شود. زمان احداث شهر حریره به اواخر دوره ساسانی برمی گردد.

مردم این شهر با استفاده از سیستم قنات، آب آشامیدنی را نگهداری و مصرف می کردند. طبق بعضی اسناد تاریخی مانند نوشته های شاعر بزرگ، سعدی شیرازی، در این شهر خانه های چند طبقه وجود داشته است که البته بعد از یک زلزله از بین رفته اند. قدمت این مجموعه به پیش 800 سال پیش باز می گردد. شهر حریره در کنار مجموعه ورزشی المپیک جزیره واقع شده است.

شهر حریره کیش
شهر حریره از مکان های دیدنی کیش

اوج شکوفایی شهر باستانی حریره به قرن چهارم تا دهم هجری قمری باز می گردد. شهر باستانی حریره کیش شامل ۱۲۰ هکتار مساحت است. بر اساس کاوش های انجام شده در این منطقه، خانه اعیانی، مجموعه ساحلی مسجد امام و قنات های قدیمی بسیاری در این منطقه کشف شده اند.

آدرس شهر حریره کیش روی نقشه


View Larger Map

روستای باغو کیش

خانه مردم شناسی بومیان کیش متعلق به یک تاجر مروارید بوده و 200 سال قدمت دارد. این خانه با 15 اتاق و حیاط، مکانی است که توریست های علاقمند می توانند برای تجربه زندگی در خانه های بومی کیش در آن اقامت کنند و از محیط دست نخورده آن نهایت لذت را ببرند. همچنین بازدید این خانه که از مناطق دیدنی کیش به شمار می رود، تجربه جذابی است که توریست ها از آن لذت فراوانی می برند.

روستای باغو کیش

احداث این روستا به سال 981 هجری قمری برمی گردد. درختان بومی به نام لور در این روستا بسیار دیده می شوند. شغل مردمان این روستا دامداری است. اهالی روستای باغو با اجرای مراسم های خود برای توریست ها و پخت غذاهای سنتی برای آنها سعی در زنده نگه داشتن فرهنگ، آداب و رسوم خود دارند. یکی دیگر از دیدنی های کیش در این شهر باستانی مسجدی قدیمی به نام مسجد النبی است که توریست ها را جذب خود کرده است.

آدرس روستای باغو کیش روی نقشه


View Larger Map

خانه بومیان کیش

خانه مردم شناسی بومیان کیش متعلق به یک تاجر مروارید بوده است 200 سال قدمت دارد. این خانه با 15 اتاق و حیاطی که دارد مکانی است که توریست های علاقمند می توانند برای تجربه زندگی در خانه های بومی کیش در آن اقامت کنند و از محیط دست نخورده آن نهایت لذت را ببرند. همچنین بازدید از این خانه تجربه جذابی است که توریست ها از آن لذت فراوان می برند.

خانه بومیان کیش
خانه بومیان از جاهای دیدنی کیش
آدرسجزیره کیش، بلوار میرمهنا، حد فاصل میدان المپیک و میدان فارور، شهر کاریز کیش
شماره تلفن076-44431553

آدرس خانه بومیان کیش روی نقشه


View Larger Map

شهر زیرزمینی کاریز کیش

شهر زیرزمینی کاریز که 2500 سال قدمت و  10 هزار متر مربع وسعت دارد از بهترین جاهای دیدنی کیش محسوب می شود. هوای خنک و محیط زیبا به همراه نورپردازی جذاب این شهر زیرزمینی باعث شده است که روزانه تعداد زیادی از مسافران از آن بازدید کنند. این شهر پس از بازسازی، محیطی زیبا برای توریست ها فراهم آورده تا از خدمات رستوران، کافه و عکاسی نیز بهره مند شوند.

آدرسسفین قدیم، 200 متری بازار ماهی به سمت کشتی یونانی، مقابل بندرگاه صیادی
شماره تلفن07644432844
قیمت بلیط ورودی60 هزار تومان
شهر زیرزمینی کاریز کیش
شهر زیرزمینی کاریز کیش

آدرس شهر زیرزمینی کاریز کیش روی نقشه


View Larger Map

خانه اعیانی از جاهای دیدنی کیش

خانه اعیانی در شهر حریره، قسمت شمالی جزیره کیش، واقع شده است. این خانه که با معماری خود نظر بسیاری از توریست ها را به خود جلب کرده، در اوایل دوره ایلخانی ساخته شده است. خانه اعیانی در زمان قدیم محل زندگی چند خانوار بوده است. با توجه به بقایای خانه می توان گفت که سبک ساخت این خانه مشابه سبک خانه ها در شهرهای اصفهان، یزد و کاشان بوده است و همین قضیه آن را به یکی از جاذبه های کیش تبدیل کرده است.

خانه اعیانی کیش
خانه اعیانی از مناطق دیدنی کیش

آب انبار دوقلو کیش

از آب انبار دوقلو کیش در قدیم برای ذخیره آب باران در زمان بی آبی استفاده می کرده اند. این قنات بازسازی شده دارای نورپردازی بسیار زیبا است که باعث شده به یکی از بهترین جاهای دیدنی کیش در شب تبدیل شود. از این رو بازدید از آن که به صورت رایگان خالی از لطف نیست.

آب انبار دوقلو کیش
آب انبار دوقلو از جاهای دیدنی کیش

آدرس آب انبار دوقلو کیش روی نقشه


View Larger Map

کشتی یونانی کیش

کشتی یونانی کیش که نام اصلی آن کشتی بخار کارگو (cargo steamship) است در سال 1943 ساخته شده است. آخرین صاحبان آن یونانی ها بودند به همین دلیل نام آن به کشتی یونانی تغییر کرد. این کشتی در سال 1966 خراب شد و همان جا در فاصله ای کم از ساحل در حاشیه جزیره کیش تا به امروز باقی مانده است. حال قبرستان این کشتی مورد علاقه بسیاری از توریست ها قرار گرفته است.

کشتی یونانی کیش
کشتی یونانی از جاهای دیدنی کیش

امروزه بازدیدکنندگان زیادی در طول روز به منظور عکاسی، دیدن شترها و مخصوصا برای دیدن منظره غروب خورشید به دیدن کشتی یونانی می روند. کشتی یونانی در غرب جزیره به گل نشسته و به دلیل موقعیت خاص قرارگیری آن هنگام غروب منظره ای را در پیش چشمان مخاطبان خود به وجود می آورد این کشتی عظیم الجثه دارای اهمیت تاریخی بسیار زیادی بوده و درباره آن داستان های بسیار زیادی وجود دارد.

آدرس کشتی یونانی کیش روی نقشه


View Larger Map

مجسمه مرد ماهیگیر کیش

این مجسمه که در کرانه شرقی جزیره قرار دارد با 12 متر ارتفاع بزرگترین مجسمه کشور محسوب می شود. مجاورت با ساحل و پارکی که این مجسمه در آن قرار دارد نظر هنر دوستان زیادی را به خود جلب کرده است. این مجسمه در سال 1393 توسط چهار مجسمه ساز مشهدی طراحی و ساخته شد و در حال حاضر یکی از جاهای دیدنی کیش محسوب می شود.

مجسمه مرد ماهیگیر کیش

آدرس مجسمه مرد ماهیگیر کیش روی نقشه


View Larger Map

قلعه جنی کیش

قله جنی کیش که در نزدیکی کشتی یونانی است. در واقع این قلعه در سایه ی جذابیت فراوان کشتی یونانی به دست فراموشی سپرده شده است و خیلی از مسافران از وجود آن بی خبرند. دلیل متمایز بودن این قلعه از سایر بناها افسانه هایی است که بومیان جزیره درباره آن می گویند. این قلعه زمانی محل اقامت ژاندارمری بوده است.

قلعه جنی کیش
قلعه جنی از جاهای دیدنی کیش

پس از پیدا شدن جسد 4 سرباز در قلعه، دیگر هیچ سربازی به آنجا نرفت و برای همیشه تخلیه شد. این افسانه ها که ادعا می کنند که این قلعه جن دارد هنوز هم گفته می شود. دوست داران ژانر وحشت می توانند از بازدید این قلعه لذت ببرند.

آدرس قلعه جنی کیش روی نقشه


View Larger Map

پایاب کیش

این مکان که از 2 عبارت پای + آب گرفته شده، به مکانی گفته می شود که در جوار آب قرار گرفته است. این مکان گذرگاهی برای آب است که دارای شیبی تند در دهانه و کنار قنات می باشد. ارتباط پایاب از سطح زمین معمولا از طریق چند پله صورت گرفته و هرچه تعداد این پله ها بیشتر بوده، پایاب عمق بیشتری دارد. پایاب این جزیره در بلوار المپیک و در نزدیکی هتل ترنج کیش واقع شده است.

پایاب کیش
پایاب از جاهای دیدنی کیش

پایاب کیش به علت قدمت 2000 ساله آن نزد مسافران معروف شده و دما و رطوبت زیاد این مکان باعث شده در گذشته از این مکان ها به عنوان کولر استفاده شود. پایاب یکی از جاهای دیدنی کیش بوده که در قسمت ورودی آن باید بلیط تهیه کنید و مسافران می توانند با یکی دو ساعت صرف زمان در این مجموعه، با تاریخ آشتی کنند. در صورتی که قصد بازدید از این مکان را دارید می توان از ساعت 9 الی 22 به این مجموعه مراجعه کرد. شایان ذکر است این مکان به جز قنات دارای رستوران و چایخانه نیز می باشد.

مکانهای بکر کیش

کیش از مناطق جذاب و مهم کشور است که تقریبا تمام جاهای آن پر از گردشگران مختلف است. بنابراین اگر بتوانید به مکانی بکر در این جزیره یا در نزدیکی آن سفر کنید، می تواند تا سال ها این یادگاری را همراه خود داشته باشید. با توجه به جذب گردشگران فراوان در کیش این جزیره تقریبا مناطق بکر کمی دارد. در این قسمت این مناطق را به شما معرفی می کنیم.

جزیره هندورابی از جاهای بکر کیش

این جزیره با اسم خاصی که دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در واقع نام این جزیره از عبارت اندر آبی گرفته شده است که به معنای درون آب است. جزیره هندورابی در جهت غربی جزیره کیش واقع شده و 23 کیلومتر مربع مساحت دارد. از جاذبه های این جزیره که می توان آن را متروکه نامید، سطح صاف جزیره، خانه های قدیمی، سفید و گچی اهالی آن است.

جزیره هندورابی کیش
جزیره هندورابی از جاهای دیدنی کیش

در واقع همین محیط صمیمی و بکر است که باعث تمایز این جزیره و روستای هندورابی شده است. افرادی که برای رسیدن به آرامش سفر می کنند می توانند از سواحل بکر و محیط آرام این جزیره لذت ببرند، چرا که هنوز پای هیچ رستوران شیک و یا هتلی به این جزیره باز نشده است.

جزیره هندورابی روی نقشه


View Larger Map

ساحل کلبه هور کیش

یکی از جاهای دیدنی کیش ساحل کلبه هور در غرب جزیره کیش است. این ساحل صخره ای با آب شفافی که دارد هر غواصی را به وسوسه می اندازد. همچنین یک غار با طول 5 متر هم به زیبایی آن افزوده است که بازدید از آن در زمان مد بسیار جذاب است.

کلبه هور کیش
کلبه هور از جاهای باحال کیش

آدرس ساحل کلبه هور کیش روی نقشه


View Larger Map

بهترین سواحل تفریحی و دیدنی کیش

علاوه بر اماکن تاریخی جذاب، جزیره کیش دارای تعدادی جاذبه های گردشگری طبیعی است که طرفداران زیادی دارد. در ادامه به ذکر بعضی از جاذبه های طبیعی در این جزیره می پردازیم.

جاذبه های طبیعی کیش

ساحل مرجانی کیش

در بررسی جاذبه های گردشگری کیش محال ممکن است نامی از ساحل مرجانی کیش در شرق این جزیره به میان نیاید. این ساحل های زیبا که آب شفافی دارند بستر مرجان های مرده هستند که همین باعث زیبایی نقره فام و خیره کننده آنها شده است. همچنین آب شفاف باعث شده تمام موجودات از جمله ماهی ها و صدف ها به راحتی دیده شوند و علاقمندان زیادی را به سوی خود جذب کند.

ساحل مرجانی کیش
ساحل مرجانی از اماکن دیدنی کیش

از جذابیت های ساحل مرجانی که یکی از جاهای دیدنی کیش شناخته می شود، تفریحات آبی آن شامل جت اسکی، پاراسل، بنانا، فلای برد، غواصی، پیست دوچرخه سواری و بازدید از دنیای ماهی ها است.

آدرس ساحل مرجانی کیش روی نقشه


View Larger Map

ساحل سیمرغ کیش

در حالت کلی کشور ما ساحلی با شن های نرم که بتوان روی آن بدون کفش قدم گذاشت، ندارد اما این ساحل را شاید بتوان تنها ساحلی در نظر گرفت که این قابلیت را برای گردشگران به همراه دارد. جالب است بدانید زیبایی این ساحل زمانی دو چندان می شود که در مسیرهایی که برای پیاده روی در کنار ساحل تعبیه شده، تندیس ها و مجسمه هایی با طرح های گوناگون و همچنین گیاهانی چون نخل و کاکتوس تزیین گشته و می توانید اقدام به عکاسی و ثبت خاطراتی ماندگار کنید.

ساحل سیمرغ کیش
ساحل سیمرغ از دیدنیهای کیش

ساحل سیمرغ کیش دارای 1500 متر زیر بنا است. علاوه بر زیبایی های این ساحل شما می توانید از تفریحات مختلف این ساحل شامل بانجی جامپینگ و شاتل استفاده کنید.

آدرس ساحل سیمرغ کیش روی نقشه


View Larger Map

ساحل درختان نارگیل کیش

درختان نارگیل که نیاز به آب و هوای استوایی دارند در حاشیه خیابان فردوسی قرار دارند. این درختان زیبا و نادر که تعدادشان حدودا به سه هزار اصله می رسد، صحنه بسیار زیبایی از ساحل مخصوصا در زمان غروب خورشید ایجاد می کنند که طرفداران زیادی دارد.

ساحل درختان نارگیل کیش
ساحل درختان نارگیل از جاهای دیدنی کیش

این ساحل با وجود درختان بلند قامت نارگیل، آب های زلال دریا و شن های روشن آن، حس و حال جزایر مدیترانه ای را به مسافران القا می کند. در صورتی که قصد بازدید از جاهای دیدنی کیش به صورت رایگان دارید این ساحل می تواند از بهترین انتخاب ها برای شما باشد.

درخت سبز کیش

درخت کمیاب لور یا انجیر که در نزدیکی شهر حریره و آب انبار سنتی قرار دارد بسیار مورد اقبال واقع شده و امروزه از جاهای دیدنی کیش است. دلیل این شهرت را هم می توان ظاهر جذاب آن و هم افسانه های محلی که اعتقاد دارند این درخت شگون دارد دانست. درخت سبز کیش برای مدتی طولانی به عنوان یکی از جاهای دیدنی کیش شناخته می شود.

درخت کهنسال کیش
جاهای دیدنی کیش مانند درخت کهنسال

آدرس درخت سبز کیش روی نقشه


View Larger Map

نخلستان باغ بهشت کیش

پرورش درختان نخل از گذشته در این جزیره یکی از کارهای اصلی ساکنین جزیره کیش است. اما امروزه تنها نخلستان باقی مانده از آن دوران، باغ بهشت است. علاوه بر ارزش تاریخی، این نخلستان دارای 3000 اصله درخت است که با اقلیم کیش سازگاری خوبی دارد. همانطور که از نام این مکان پیداست، بیشتر درختان این باغ را نخل تشکیل می دهد اما درختان دیگری نیز در این منطقه که یکی از جذاب ترین جاهای دیدنی کیش شناخته می شود، وجود دارد.

نخلستان باغ بهشت
نخلستان باغ بهشت از جاهای دیدنی کیش

از سایر درختان این نخلستان می توان به اکالیپتوس، تمبر هندی، کاسیا و. . . اشاره کرد. باغ بهشت در منطقه بومیان کیش واقع شده و مسافران در حین بازدید از این جاذبه می توانند با افراد حاضر در این جزیره نیز معاشرت نموده و از آداب و رسوم کیش نیز مطلع شوند.

مراکز شکم گردی از لذیذترین جاهای دیدنی کیش

جزیره کیش به علت داشتن گردشگران فراوان در هر سال، رستوران ها و مراکز شکم گردی فراوان و با کیفیتی دارد. این رستوران ها از غذاهای دریایی گرفته تا غذاهای جنوبی، شمالی و محلی مختلف و کباب و سالاد و غذاهای فرنگی و فست فود را در اختیار مشتریان قرار می دهند. طبیعتا باید توجه داشته باشید قیمت منوی غذایی این رستوران ها نسبت به رستوران ها و فست فودهای شهرهای دیگر، بالاتر است. در این قسمت قصد داریم به معرفی مهم ترین رستوران ها، فست فودها و کافه های کیش بپردازیم.

مراکز شکم گردی کیش

رستوران هوک لانژ با منوی غذایی انواع برگر، غذاهای گوشتی، غذا مخصوص افراد گیاهخوار، غذاهای سنتی، مرغی، فاهیتا (مکزیکی)، انواع پاستا، پیتزا، فیده، نچوز (میان وعده ها) و غذاهای دریایی در آدرس بلوار اندیشه، خیابان نسیم، مجموعه آوای خلیج فارس

کلاس قیمتیلوکس
آدرسبلوار اندیشه، خیابان نسیم، مجموعه آوای خلیج فارس

رستوران توتی فروتی از رستوران های ساحلی کیش با موسیقی سنتی و ارائه انواع غذاهای ایرانی و فرنگی از قبیل ماهی کبابی، جوجه تندوری، انواع پیش غذا، سوپ ها و ساندویچ آماده در آدرس بلوار دریا مسیر دوچرخه سواری کیش

کلاس قیمتیلوکس
آدرسبلوار دریا، مسیر دوچرخه سواری کیش
تلفن09347698454
رستوران توتی فروتی

رستوران فودسان ساحلی با ورودی جذاب و سرسبز از جاهای دیدنی کیش شناخته شده و منوی غذاهای کبابی دریایی از قبیل ماهی جاش، بشقاب دریایی، ماهی کافر (ویژه رستوران فودسان) لابستر، فیله ماهی شیر، ماهی حلوا سیاه و ماهی باراکودا در آدرس بلوار جاسک، جاده جهان قرار دارد.

کلاس قیمتیمتوسط
آدرسمیدان سنایی، خیابان کناره
تلفن09368434077

رستوران میرمهنا از بهترین و قدیمی ترین رستوران های جزیره کیش ارائه دهنده منوی غذایی ماهی شانک، ماهی کباب، میگو سوخاری، قلیه ماهی با چلو، کباب برگ، کباب بلدرچین و انواع استیک است که در آدرس خیابان فردوسی، خیابان اعتصامی و در فاصله 5 دقیقه ای از هتل داریوش کیش قرار دارد.

کلاس قیمتیلوکس
آدرسخیابان فردوسی، خیابان پروین اعتصامی
تلفن09347698820
رستوران میرمهنا

رستوران فودلند کیش این مجموعه که با غذاهای لذیذ خود به عنوان یکی از معروف ترین دیدنیهای کیش شناخته می شود، دارای متنوع ترین منوی غذایی در بین رستوران های جزیره است. در منوی این رستوران می توان انواع غذاهای ایرانی ای جمله باقالی پلو، ته چین، چلو جوجه، خورش فسنجان و بسیاری غذاهای دیگر را نام برد. همچنین منوی کباب و سالاد، منوی غذاهای بین الملل و پیتزا و سوخاری این مجموعه طرفداران خاص خود را دارد. رستوران فودلند در آدرس انتهای لاین غربی بازار مرجان، جنب دانشگاه شیراز قرار دارد.

این رستوران از جذاب ترین منوهای غذایی را در بین رستوران های جزیره داشته و به همین دلیل انتخاب این رستوران پس از بازدید از جاهای دیدنی کیش می تواند انتخاب مناسبی برای هر مسافر باشد. در این قسمت قسمت های مختلف این منوی غذایی را معرفی می کنیم.

 1. منوی غذاهای بین المللی
 2. منوی پیتزا و سوخاری
 3. منوی کباب و سالاد
 4. منوی غذای ایرانی
کلاس قیمتیمتوسط
آدرسانتهای لاین غربی بازار مرجان، جنب دانشگاه شیراز
تلفن076-44466333
رستوران فودلند کیش

فست فود زیتون این مجموعه به صورت کارفود در آدرس بلوار پیامبر، مسیر دوچرخه سواری کیش، کشتی یونانی مورد استفاده قرار می گیرد. این فست فود انواع همبرگر، فلافل، سوسیس بندی و غذاهای متنوع فست فودی را به مشتریان ارائه می دهد.

رستوران هشتگ کیش این رستوران که از بهترین جاهای دیدنی کیش شناخته می شود، به فولکس قدیمی و عتیقه ای که دارد معروف شده و به همین خاطر از زرق و برق های سایر رستوران های کیش در این مجموعه خبری نیست. در رستوران هشتگ بیش از 100 نوع غذا در منوهای مختلف از قبیل منوی پیتزا، پاستا، برگر، استیک، سالاد، منوی ایرانی، کباب، سیب زمینی و پیش غذا، سوپ و سالاد، اشتها آور و مزه ها سرو می شود. این رستوران در آدرس میدان خانه گستر کیش، مجتمع گنجینه ۲، طبقه دوم قرار دارد.

این رستوران دارای انواع غذاهای مختلف و خوشمزه دریایی و فست فود و ایرانی است که در ادامه به معرفی منوی غذایی این رستوران می پردازیم.

 • منوی سیب زمینی و پیش غذا
 • منوی غذای ایرانی (شاهنامه)
 • منوی سوپ و سالاد
 • منوی استیک
 • منوی پاستا
 • منوی سالاد
 • منوی کباب
 • اشتها آورها
 • منوی برگر
 • منوی پیتزا
 • مزه ها
کلاس قیمتیارزان قیمت تا لوکس
آدرس میدان خانه گستر کیش، مجتمع گنجینه ۲، طبقه دوم
رستوران هشتگ کیش

رستوران شاندیز صفدری که به پدر شیشلیک ایران معروف است، منوی غذایی آن شامل انواع غذاهای کبابی از قبیل جوجه کباب، کباب بختیاری، فیله، گردن مخصوص گوسفندی، ماهیچه مخصوص، ماهی شیر، کباب لقمه همچنین انواع استیک و ماهی ها در میدان پردیس، خیابان رودکی کیش قرار دارد.

کافه بام ایرن کیش با چشم انداز 360 درجه از بنام ترین کافه رستوران های کیش می تواند مکانی مناسب برای جشن ها و اجرای نمایشنامه (به علت آثار هنری نظیر نقاشی های مفهومی و حکاکی های زیبا) باشد. ز جمله غذاهای این رستوران می توان به کباب یونانی، کیفسکی، پاستا آلفردو، برگر ویژه ایرن، استیک گوشت، شاورما، برنج ساده و مخلوط، انواع برگرها و پیش غذا ها، همچنین نوشیدنی های قهوه دار، چای، دمنوش و انواع شیک ها اشاره کرد. کافه بام ایرن کیش در آدرس میدان سنایی، بام مجتمع بیست قرار دارد.

کافه بام ایرن کیش

رستوران سالود که در نزدیکی دریا قرار دارد و ترانسفر رفت و برگشت به مشتریان خود ارائه می دهد، منوی غذایی شامل انواع غذاهای کبابی از جمله شیشلیک، کوبیده، جوجه، لقمه، ماهیچه، گردن و غذاهای فرنگی نظیر استیک های گوشت، چیکن استیک و بشقاب مخصوص و همچنین غذاهای دریای مانند میگو، انواع ماهی، لابستر، بشقاب دریای و صدف دارد. این رستوران در آدرس جاده جهان، جنب کلبه هور که خود یکی از جاهای دیدنی کیش شناخته می شود قرار دارد.

رستوران سالود

رستوران پایاب با فضایی سنتی، دلنشین و قدیمی در یکی از بهترین جاهای دیدنی کیش یعنی پایاب قرار دارد. ارائه دهنده غذاهایی مثل خورشت قورمه سبزی، قیمه، جوجه کباب، کوبیده، لقمه و بختیاری و همچنین دیزی سنگی است. رستوران پایاب در آدرس میدان المپیک، بلوار المپیک قرار دارد و در 2 سانس ظهر و عصر، آماده پذیرایی از مشتریان می باشد.

رستوران کوه نور که به تنهایی از مکان های دیدنی کیش شناخته می شود، به علت قرار گرفتن در دل کوه در ارتفاع 27 متری، یکی از بهترین رستوران های کیش از لحاظ جذابیت و چشم انداز می باشد. همچنین در رستوران کوه نور از ساعت 20 الی 23 موسیقی زنده پخش می شود.

منوی غذایی این رستوران شامل غذاهای کبابی از قبیل شیشلیک، گردن گوسفندی، چنجه، وزیری، غذاهای دریایی مانند میگو کبابی، ماهی کباب، فراید فیش، قلیه ماهی، ماهی سوخاری و ماهی هامور گریل شده و استیک هایی نظیر استیک مینیون، تی بن، چیکن پیکاتا و. . . می شود. همچنین سرویس بوفه و سالاد بار رستوران کوه نور را می توانید به صورت جداگانه سفارش دهید. این رستوران در آدرس بلوار دانش رو به روی دانشگاه کیش و نزدیک به جاهای دیدنی کیش قرار دارد.

کلاس قیمتیلوکس
آدرسلوپ دیدار، بلوار دانش
تلفن09347689192
رستوران کوه نور

رستوران لاکچری پاشا این مجموعه که یکی از بهترین جاهای دیدنی کیش می باشد، دارای 2 طبقه است که طبقه اول با قوس های سنتی و طبقه دوم آن با سقف متحرک طراحی شده و پس از ساعت 22 ارائه دهنده موسیقی زنده به مشتریان خود است. در این رستوران انواع غذاهای فرنگی، پیتزاها، غذاهای ایرانی کبابی و سنتی، انواع صبحانه ایرانی و فرنگی، نوشیدنی های سرد و گرم، سالاد سزار و فصل، انواع ساندویچ های ایرانی و فرنگی به مشتریان ارائه می شود. رستوران پاشا در آدرس منطقه سفین کیش، پشت بازار دیپلمات قرار دارد.

کلاس قیمتیلوکس
آدرسمیدان امیرکبیر، بلوار ساحل
تلفن09347689192
رستوران لاکچری پاشا

کافه سلسیوس که برای شما لذت غذا خوری در دمای منفی 10 درجه سانتی گراد را تداعی می کند، در هوای گرم تابستان کیش، سرمای قطب شمال را احساس کنید. در این مجموعه لباس گرم (ضدعفونی در حضور شما) به هر نفر اهدا می شود. به همین علت از جذاب ترین مناطق دیدنی کیش شناخته می شود. در این کافه انواع نوشیدنی های سرد و گرم، آش رشته، سوپ شیر، عدسی و لوبیا به فروش می رسد. آدرس کافه سلسیوس واقع در گلدیس جدید، پشت ابزار شهر، پلاک 3 است.

کلاس قیمتیلوکس
آدرسمیدان هرمز، بلوار ایران
تلفن09391455191
کافه سلسیوس

حمل و نقل در جاهای دیدنی کیش

طبیعتا با توجه به این که جاهای دیدنی کیش در تمام مناطق این جزیره قرار دارند، برای سر زدن به آن ها به جز کرایه خودرو در کیش، باید راه دیگری وجود داشته باشد.. در این قسمت به بررسی وسایل حمل و نقل در کیش می پردازیم.

مینی بوس های جزیره کیش: مینی بوس یکی از وسایل حمل و نقل عمومی در کیش بوده که گزینه مناسبی برای تردد در جزیره کیش می باشد. این مینی بوس ها قیمت پایینی داشته و اکثر نقاط جزیره را پوشش می دهد. ایستگاه های مینی بوس در نزدیکی مکان های مهم گردشگری واقع شده است که می توانید به راحتی به این مکان ها دسترسی داشته باشید.

این مینی بوس در 2 مسیر حرکت می کند که مسیر شماره 1 از ایستگاه میرمهنا آغاز و پس از عبور از ایستگاه های گلدیس، صدا و سیما، بازار ونوس، میدان ساحل، بازار مروارید، بازار پردیس، بازار مرجان در ایستگاه پارک دلفین ها به پایان می رسد. مسیر شماره  نیز2، مسیری طولانی بوده و از ایستگاه پارک دلفین های کیش شروع شده و پس از عبور از ایستگاه های متعدد دوباره به پارک باز می گردد.

مینی بوس کیش

تاکسی های سفید کیش: این تاکسی ها به عنوان تاکسی بی سیم و دربستی شناخته می شوند که از نوع خودروهای تویوتا کمری هستند و قیمت نسبتا بالاتری نسبت به سایر تاکسی ها دارند. اگر قصد بازدید از جاهای دیدنی کیش را به صورت دربستی داشته باشید می توانید روی این تاکسی ها حساب باز کنید.

تاکسی های زرد کیش: این تاکسی ها که نرخ ارزانتری نسبت به تاکسی های سفید دارند را اغلب مدل تویوتا کرولا تشکیل داده است. این تاکسی ها در 5 مسیر زیر که از جاهای دیدنی کیش محسوب می شوند به مسافران خدمات ارائه می دهند.

ایستگاه ساحل مرجان به میدان ساحل
ایستگاه میدان ساحل به میدان امیرکبیر
ایستگاه میدان ساحل به بازار مروارید
ایستگاه میدان سعدی به کلیه نقاط در میرمهنا
ایستگاه میدان خلیج فارس به میدان سعدی

تاکسی های سفید کیش

تاکسی های لندنی کیش: این تاکسی ها که به تنهایی از دیدنیهای کیش به شمار می روند، در ناوگان حمل و نقل عمومی کیش نیز وجود دارد. این تاکسی ها که مانند تاکسی های لندن به رنگ مشکی ساخته شده و در آن امکان سوار شدن افراد معلول و سالمند با ویلچر فراهم شده است.

تاکسی لندنی کیش

تاکسی های هیبریدی کیش: تاکسی های هیبریدی که در سال 1397 از آن ها رونمایی شد و با نام تاکسی های سبز شنخته می شوند، از نوع تویوتا پریوس هستند و مصرف سوخت آن ها 4 لیتر در هر 100 کیلومتر است. با استفاده از این وسیله نقلیه با کمترین مصرف سوخت می توانید از مشاهده تمام جاهای دیدنی کیش لذت ببرید.

تاکسی اینترنتی: علاوه بر تاکسی های اینترنتی رایج شهرهای مختلف، می توان از برنامه “های کیش” نیز جهت دریافت تاکسی اینترنتی و بازدید از جاهای دیدنی کیش استفاده کرد. شما می توانید این برنامه را از گوگل پلی دانلود کرده و با تعیین مبدا و مقصد خود میزان هزینه، نوع خودروی خود را مشاهده و سفر خوشی را تجربه کنید.

تاکسی اینترنتی کیش

اجاره ماشین در کیش

برای تماشای زیبایی ها و جذابیت ها و زیبایی های کیش در مدت زمان کوتاه نباید توقع داشت بدون داشتن خودرو این مسیر را پیمایش کنید و از تمام جاهای دیدنی کیش در این مدت زمان کوتاه بازدید کنید. اما در صورتی که خودرویی همراه داشته باشید به راحتی می توان برای بازدید از تمام جاهای دیدنی کیش آن را استفاده کرد. البته کرایه خودرو در این جزیره شامل رنت ماشین های گران قیمت و لوکس مثل پورشه، لامبورگینی و لند کروز شده اما ماشین های ارزانتری مثل مزدا را نیز شامل می شود.

آدرس برخی از هتل های کیش مثل ترنج و داریوش
بازه قیمتیمتوسط تا لوکس
اجاره ماشین در کیش

جاهای دیدنی و تفریحی کیش با آدرس

برخی از مکان های دیدنی کیش شامل تفریحات جذابی می شوند که گردشگران می توانند از آن ها به عنوان جایی برای تفریح و لذت بردن و بازی استفاده کنند. در ادامه این مکان ها را نام برده و آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

پارک های آبی کیش

پارک آبی کیش از دیگر جاذبه های گردشگری جزیره کیش بود امکانات متنوعی را برای گردشگران خود فراهم کرده است پارک آبی روباز در سال ۱۳۹۵ در جزیره کیش افتتاح شده و یکی از جدید ترین مراکز تفریحی کیش نیز محسوب می شود. تم پارک آبی کیش با استفاده از به روزترین و مدرن ترین تجهیزات روز جهان جهت جلوگیری از خروج از کشور و کسب درآمد ارزی در سیستم گردید. ساخت این مجموعه توسط کارشناسان شرکت کانادایی و قسمتی از آن نیز توسط تجهیزات کشور بلژیک راه اندازی شد.

پارک آبی اوشن کیش در مساحتی بیشتر از ۵.۵ کیلومتر مربع، پذیرای روزانه ۱۳۰۰ گردشگر است. از نکات مثبت طراحی این مجموعه آبی می توان به حریم هوایی پرواز ممنوع اشاره کرد که باعث می شود هیچ ساختمانی بلند در اطراف آن ایجاد نشود و همچنین انجام پروازهای هوایی نیز از بالای این پارک آبی ممنوع باشد ساعت کاری این پارک دوشنبه و پنجشنبه از ساعت ۹ الی ۱۸ برای بانوان و چهارشنبه و جمعه از ساعت ۹ الی ۱۸ برای آقایان می باشد.

آدرسبزرگراه خلیج فارس، میدان ابوموسی، خیابان ابوموسی، تقاطع خیابان جهان
هزینه ورودی520 هزار تومان
تلفن076-44465985
پارک های آبی کیش

باغ پرندگان کیش

باغ پرندگان در مجموعه تفریحی پارک دلفین های کیش قرار گرفته که با بازدید از این باغ می توانید با بیش از ۵۷ گونه پرنده از نزدیک آشنا شوید از میان پرندگان موجود در این باغ می توان به فلامینگو انواع لک لک تاجدار و طاووس اشاره کرد. این مجموعه در زمینی وسیع در شرق جزیره کیش احداث شده است. باغ پرندگان در سال ۱۳۸۳ با هدف آشنایی گردشگران با محیط زیست ایجاد شد. مسافران می‌توانند با مراجعه به باغ برندگان همزمان با آشنایی با این حیوانات زیبا از نزدیک، با محل زندگی آنها و شرایط نگهداری از آنها نیز آشنا شوید.

در این منطقه علاوه بر پرندگان بسیار زیبای باغ می توانید از مشاهده تمساح پوزه کوتاه، میمون و آهو لذت ببرید. جالب است بدانید پرندگان وحشی نیز در این باغ وجود دارد اما آسیبی به شما نمی رسانند. پرندگان وحشی یا آن دسته ای که به هر دلیل امکان فرار آن ها وجود دارد، در فضایی سربسته و قفس مانند نگهداری می شوند. بازدید از این مکان زیبا نیاز به دریافت بلیط است البته بلیط های این مجموعه به همراه تئاتر کمدی، مجموعه خزندگان و پارک دلفین ها که در یک مجموعه قرار دارند، فروخته می شود. بازدید از مجموعه پرندگان نیز از ساعت 16 الی 20 امکان پذیر است.

آدرسضلع جنوب شرقی کیش، بلوار مرجان، مجموعه دلفیناریوم
تلفن 07644445237

آدرس باغ پرندگان کیش روی نقشه


View Larger Map

پارک دلفین کیش

پارک دلفین ها یکی دیگر از جاهای دیدنی کیش است که سالانه گردشگران بسیار زیادی را به سوی خود جلب کند. این مجموعه در زمینی به وسعت 100 هکتار ساخته شده و در جنوب شرقی جزیره قرار گرفته است. دلفین های بامزه همیشه در هر کجا که باشند سبب شادی افراد حاضر در آن مکان می شوند. در این مجموعه می توانید از حرکات نمایشی دلفین ها لذت ببرید و حتی با این حیوانات دوست داشتنی شنا کنید.

پارک دلفین کیش
پارک دلفین از دیدنیهای کیش

همچنین به غیر از دلفین ها می توانید از نمایش جذاب سایر حیوانات چون شیر دریایی نیز لذت ببرید. برخی از گونه های گیاهی موجود در این منطقه می‌توان به بنجامین درخت نخل اکالیپتوس درخت لور گل ختمی آکاسیا و گونه های متنوع کاکتوس ها اشاره کرد. همچنین با توجه به مطلبی که در قسمت قبل گفته شد مطلع شدیم که در نزدیکی پارک دلفین های کیش، پارک پرندگان، خزندگان و تئاتر کمدی نیز وجود خواهد داشت. ساعت بازدید از پارک دلفین های کیش معمولا در زمان عصر صورت می گیرد. البته این موضوع با توجه به هر فصل متفاوت است.

آدرسبزرگراه خلیج فارس، میدان ابوموسی، خیابان ابوموسی، تقاطع خیابان جهان
هزینه ورودی520 هزار تومان
تلفن076-44465985

آدرس پارک دلفین کیش روی نقشه


View Larger Map

قلعه وحشت کیش

این مجموعه که در نزدیکی هتل ارم کیش قرار گفته یکی از بهترین تفرجگاه ها و جاهای دیدنی کیش محسوب می شود. قطعا همانطور که نام این قلعه نشان می دهد، شامل قسمت های ترسناک برای مسافران است که آدرنالین آن ها را به اوج می رساند. در نتیجه کودکان زیر 5 سال حق ورود به این مجموعه ترسناک را نخواهند داشت.

همچنین بهتر است افرادی که دارای بیماری های قلبی، تنفسی، مشکلات حرکتی و همچنین بانوان باردار نیز نباید به این مکان قدم بگذارند. یک لحظه تصور کنید در یک مسیر حدودا صد متری، دیوارهایی را مشاهده کنید که تار عنکبوت بسته و دید کافی ندارید. بنابراین می بایست این راه را با چراغ قوه طی کنید. یکی از سخت ترین قسمت های این مسیر، فردی است که اره برقی در دست دارد. پس مسیر را اشتباه نروید که ممکن است با مشکل مواجه شوید.

کارتینگ کیش

برای افرادی که با این واژه آشنا نیستند، باید بگوییم کارتینگ یکی از انشعابات اتومبیل رانی بوده که یادگیری آن برای افراد بالای 12 سال کار نسبتا آسانی است. برای استفاده از خودروهای این پیست ها نیازی به ارائه گواهینامه ندارید. اما برای استفاده از کارتینگ که یکی از جاهای دیدنی کیش شناخته می شود، می بایست کلاه و لباس های ایمنی ارائه شده را حتما بپوشید. در غیر این صورت مجوز استفاده از کارتینگ به شما داده نمی شود. این مجموعه در آدرس میدان امیرکبیر، بلوار خلیج فارس، رو به روی هتل دریا کیش قرار دارد.

کارتینگ کیش

هزینه استفاده و رزرو کارت ها به زمان استفاده شما از این ماشین ها بستگی دارد. در صورت استفاده 5 دقیقه ای از کارتینگ، 30 هزار تومان و در صورت استفاده 10 دقیقه ای از این مجموعه، می بایست 40 هزار تومان پرداخت کنید. اگر قصد استفاده از کارتینگ دارید باید قد شما بالاتر از 140 سانتی متر باشد و برای استفاده 6 دقیقه ای یا 10 دقیقه ای از این مجموعه می بایست مدارک شناسایی معتبر خود مثل کارت، ملی، شناسنامه یا کپی آن ها را به مامور مربوطه تحویل دهید. ساعت کاری استفاده از این مجموعه از 19 الی 1 بامداد می باشد.

آدرسمیدان امیرکبیر، بلوار خلیج فارس، روبه‌روی هتل دریا
هزینه ورودی120 هزار تومان
تلفن076-44422225

آدرس کارتینگ کیش روی نقشه


View Larger Map

مسیر دوچرخه سواری کیش

یکی از معروف ترین جاهای دیدنی کیش مسیر دوچرخه سواری این جزیره است که یکی از طولانی ترین پیست های دوچرخه سواری در خاورمیانه نیز شناخته می شود. دوچرخه سواری در این جزیره یکی از بهترین تفریحات آن است که در هر جای آن می توان از امکان دوچرخه سواری بهره مند شد. با دوچرخه سواری در پیست مخصوص آن، می توانید علاوه بر تجربه تفریحی سالم، از دیدنی های بی نظیر در طول مسیر نیز بازدید کنید.

دوچرخه سواری در کیش

مسیر 75 کیلومتر مربعی کیش برای دوچرخه سواری نیاز به 2 تا 3 ساعت زمان برای پیمایش دارد. این مسیر علاوه بر جاده های اصلی، دارای مسیر فرعی نیز می باشد. در برخی از اقامتگاه های جزیره کیش، دوچرخه های معمولی و برقی به مسافران اجاره داده می شود. هزینه اجاره این دوچرخه ها نیز بستگی به هتل و زمان اجاره شما دارد. به طوری که به ازای هر 15 دقیقه هزینه اجاره این دوچرخه ها افزایش می یابد. برای اجاره این وسایل، نرم افزارهایی ارائه شده که به آسانی بتوان آن را در هر نقطه ای از کیش استفاده کنید.

آدرس مسیر دوچرخه سواری کیش روی نقشه


View Larger Map

نمایشگاه خزندگان کیش

نمایشگاه با شکوه خزندگان که از جاهای دیدنی کیش و جالب این منطقه شناخته می شود دارای 100 گونه مختلف و جذاب از خزندگان گوناگون است. در این نمایشگاه از مار پرنده تایلندی گرفته تا عقرب سیاه افریقایی را می توانید مشاهده کنید. از دیگر خزندگان این نمایشگاه باید به عنکبوت کبوتر خوار برزیلی، سوسمار، آفتاب پرست و انواع مارها اشاره کرد. اگر تاکنون مستندهای حیات وحش را تماشا کرده باشید، با این حیوانات جذاب مواجه شده اید.

آدرسبخش ساحل شرقی کیش، خیابان فردوسی، کنار پارک آهوان
هزینه ورودی100هزار تومان
باغ خزندگان کیش
باغ خزندگان از مکان های دیدنی کیش

همچنین نمایشگاه حیوانات فرصت مناسبی برای یادگیری، آموزش و ریختن ترس کودکان شما از این حیوانات می باشد. نمایشگاه خزندگان کیش در ساحل شرقی کیش و خیابان فردوسی و کنار پارک آهوان قرار گرفته است. بازدید از این نمایشگاه در تمام ایام سال از ساعت 8 الی 18 می باشد اما برای بازدید از آن حدودا 1 تا 2 ساعت زمان قائل شوید.

تفریحات آبی کیش

تفریحات آبی متنوعی در جزیره کیش وجود دارد که هر کدام به تنهایی یکی از جاهای دیدنی کیش به شمار می روند. این تفریحات شامل پاراسل، قایق سواری، اسکوتر زیر دریایی، جت اسکی، اسکی روی آب، فلای بورد، بنانا سواری، غواصی، شاتل سواری و پدل بورد می شوند. در این قسمت قصد معرفی و بررسی تمام این موارد جذاب را داریم.

پدل بورد کیش

پدل بورد که به پارو زنی ایستاده نیز معروف است از ورزش های آبی مورد علاقه اکثر مردم امریکا شناخته می شود. این تفریح به صورتی که است که شما روی پدهایی قرار دارید که می بایست به صورت ایستاده پارو زده و روی آن ننشینید. بنابراین تفریح پدل سواری در آب های آرام استفاده می شود.

پدل سواری در سواحل جزیره کیش شامل کفش مخصوص، آموزش استفاده و یک ناجی اختصاصی می شود. مبلغ استفاده از این تفریح در تیر ماه 1401 به ازای هر یک ساعت، 200 هزار تومان است. کلوپ های تفریحی مارینا، سی من، آتلانتیس، ناتیلوس، کلوپ مرکز غواصی و داریوش ارائه دهنده این وسیله تفریحی هستند.

پدل بورد سواری در کیش

شاتل سواری کیش

شاتل سواری که نام تغییر یافته همان تیوپ سواری است، یکی از تفریحات آبی جذاب جزیره است که در سواحل و جاهای دیدنی کیش انجام می شود. برای استفاده از این وسیله تفریحی یک یا چند نفر روی یک تیوپ بزرگ بادی قرار گرفته و در آب حرکت می کنند. این شاتل ها اغلب به قایق های تندرو متصل می شوند و به حرکت در می آیند.

جذابیت استفاده از این وسیله تفریحی هنگام تغییر جهت قایق رخ می دهد. برای استفاده از این وسیله باید در نظر داشته باشید که سقوط در آب از اتفاقات بدیهی آن است و نباید از آن بترسید. اتفاقا در برخی اوقات ناخدای قایق ها عمدا برای جذابیت بیشتر، طوری حرکت می کنند که کاربران شاتل، داخل آب بیفتند. توانمندی شما زمانی نشان داده می شود که خود را روی شاتل نگه دارید.

شاتل سواری در کیش

پاراسل سواری کیش

پاراسل کیش یکی از جذاب ترین وسایل تفریحی کیش است که بر خلاف سایر تفریحات آن، در داخل آب نبوده و مانند یک بالن بر فرار زمین به پرواز در می آیید. این وسیله جذاب علاوه بر داشتن ترس و هیجان، آرامشی جذاب را برای کسانی که از این وسیله استفاده می کنند در پی دارد. استفاده از این وسیله در سواحل و جاهای دیدنی کیش بسیار لذت بخش است. در واقع پاراسل به 2 بخش ترسناک و آرامش بخش تقسیم بندی می شود.

قسمت اول که در حال افزایش ارتفاع هستید بخش هیجان انگیز و زمانی که در ارتفاع مشخصی قرار می گیرید، حس آرامش به شما القا می شود. زمانی که در این وسیله جذاب قرار دارید با طنابی حدودا 150 متری به میزان 100 متر از سطح دریا بالاتر می روید. پیشنهاد می شود برای استفاده از این وسیله نقلیه یک نفر از همراهان را با خود ببرید تا در آسمان احساس تنهایی نکنید.

پاراسل سواری کیش

اسکوتر زیر دریایی کیش

اسکوتر که وسیله ای برای جست و جوی اعماق دریا است، به صورت انفرادی در اختیار مسافران قرار می گیرد. اگر اهل غواصی هستید اما از آن هراس دارید این وسیله برای شما بهترین انتخاب است. چرا که با استفاده از محفظه ای که دور شما قرار می گیرد، کوچکترین آسیبی به شما نرسیده و با خیال راحت می توانید از مشاهده اعماق دریا لذت ببرید. برای استفاده از این اسکوتر، نیازی به مهارت شنا ندارید و برای بانوان و آقایان قابل استفاده است.

شما می توانید از این وسیله در کلوپ مرکز غواصی که یکی از جاهای دیدنی کیش شناخته می شود، از این اسکوتر استفاده کنید. همچنین برای استفاده از این وسیله تنها نیاز به شلوارک، حوله و دمپایی دارید. البته کودکان زیر 12 سال و با قد کمتر از 150 سانتی متر حق استفاده از این وسیله را ندارند.

اسکوتر زیر دریایی کیش

فلای بورد کیش

در این ورزش، فرد ورزشکار می بایست به کمک جت اسکی های قدرتمند تا ارتفاع 12 متری از آب خارج شده و در فضا ثابت مانده و مجددا به آب باز گردد. این وسیله با استفاده از این وسیله می توانید در روی اب حرکات جذابی انجام دهید. برای استفاده از فلای برد می بایست شنا بلد باشید.

همچنین افراد سنگین تر از 90 کیلوگرم نمی توانند از فلای بورد استفاده کنند. برای استفاده از این وسیله می توانید از ساعت 9 الی 16 به مراکز ارائه دهنده آن مراجعه کنید. ساحل سیمرغ که از جاهای دیدنی کیش به شمار می رود، جایگاه اصلی استفاده از این وسیله است. علاوه بر این، ساحل دامون نیز می تواند انتخاب مناسبی برای استفاده از فلای برد باشد.

فلای بورد کیش

بنانا کیش

همانطور که از اسم این وسیله پیداست، این شیئی بادی، وسیله ای است که شبیه به موز است. بنانا به وسیله ی یک نوع تیوب تندرو برای حرکت و کشیده شدن روی آب دریا استفاده می کند. اینکه بنانا را در کیش می توان به صورت دسته جمعی استفاده نمود از جذابیت های اصلی این تفریح است. نحوه ی استفاده از بنانا به این شکل است که افراد سوار تیوب که به شکل موز است شده و توسط قایق های تندرو با سرعت زیاد کشیده می شود.

ساحل دامون که یکی از جاهای دیدنی کیش شناخته می شود، بنانا را برای گروه 4 نفره به بالا ارائه می دهد. برای استفاده از این وسیله می بایست از ساعت 9 تا 16 به این ساحل مراجعه کنید. بنانا قابلیت استفاده همزمان آقایان و بانوان را دارد. قبل از سوار شدن به بنانا، کلاه ایمنی و جلیقه نجات در اختیار شما قرار می گیرد. همچنین بهتر است بدانید برای استفاده از این وسیله حتما حوله همراه داشته باشید. بنانا تقریبا شبیه به فلای برد است با این تفاوت که در شاتل افراد در کنار هم می نشینند و در بنانا به صورت ردیفی و پشت سر هم قرار می گیرند.

بنانا سواری در کیش

غواصی در کیش

غواصی از ورزش ها و تفریحاتی که است که علاقه مندان آن باید کمی به آن مسلط باشند تا از آن استفاده کنند. البته انتخاب سایت غواصی مناسب در جزیره کیش در نحوه استفاده از این وسیله موثر است. شما می توانید از سواحل سیمرغ و دامون و اسکله تفریحی که از جاهای دیدنی کیش محسوب می شوند، این تفریح جذاب را تجربه کنید. استفاده از این وسیله نیز از ساعت 9 الی 16 در اختیار مسافران قرار می گیرد. حداقل سن برای غواصی در کیش، 10 سال است. برای غواصی در این سواحل 2 ساعت در قایق و 15 دقیقه در زیر آب خواهید بود.

غواصی در کیش

جاهای لاکچری کیش

طبیعتا اگر قصد بهره مندی از اکثر مکان های دیدنی کیش را داشته باشید، باید پول خوبی خرج کنید. جاهای دیدنی کیش شامل برخی جاذبه های رایگان و برخی مکان های گران قیمت می شوند که رفتن به آن ها هزینه نسبتا بالایی طی این سفر در پی دارد. اما سفر چند روزه و تفریحی به جزیره کیش ارزش استفاده و رفتن به مناطق لاکچری را دارد. بنابراین تصمیم گرفتیم برخی از بهترین جاهای دیدنی کیش با هزینه نسبتا بالا و لوکس را در این قسمت به شما معرفی کنیم.

کشتی های تفریحی

این کشتی ها از جمله تفریحات جالبس هستند که می توانید بر روی عرشه کشتی و داخل کشتی های مجلل آن را تجربه کنید. درست است که این کشتی ها از جاهای دیدنی کیش و لاکچری این جزیره محسوب می شوند، اما اگر هزینه شام و برنامه های کمدی این جزیره را حساب کنید، شاهد قیمت ارزانی برای این تفریحات خواهیم بود.

کشتی تفریحی کیش

اسکله مارینا کیش

مجموعه تفریحی و اقامتی مارینا جزیره کیش که در بلوار مرجان و مرجان 7 قرار دارد، دارای دارای اسکله اختصاصی با 278 جای پارک برای شناورها و قایق های مختلف می باشد.

سوارکاری در کیش

باشگاه سوارکاری کیش که از جمله جاهای دیدنی کیش لوکس محسوب می شود، از سال 1372 برای برگزاری مسابقات بین المللی در ای جزیره احداث گردید. اما چند سال پس از آن به هنرجویان و علاقه مندان این رشته لوکس در آن آموزش سوارکاری داده شد. این مجموعه در سال 1385 و 1386 میزبان مسابقات کشوری بوده و از سال 1382 به مدت 20 سال به بخش خصوصی واگذار شده است. این بدین معنی است که تا سال 1402 در اختیار بخش خصوصی قرار دارد.

با توجه به آموزش هایی که در این باشگاه در زمینه های درساژ و کورس سرعتی دریافت می کنید، می توانید از یک فرد مبتدی به حرفه ای تبدیل شده و وارد عرصه مسابقات سوارکاری مختلف شوید. باشگاه سوار کاری کیش در آدرس میدان حریره این جزیره و در نزدیکی دهکده المپیک کیش قرار گرفته و به همین دلیل آن را با نام باشگاه سوارکاری المپیک نیز می شناسند.

باشگاه سوارکاری کیش

سافاری کیش

سافاری به معنای بازدید و گشت و گذار است که عموما به برنامه هایی اتلاق می شود که با استفاده از وسایل نقلیه مختلف یا حیوانات به گشت و گذار در مکان های دیدنی می پردازند. بزرگترین مجموعه ای که به ارائه خدمات گردشگری سافاری در کنار سایر خدماتی از جمله بانجی شوتینگ، موتورهای ATV ،کارتینگ ، ماشین باگی و … می پردازد، مجموعه پارس سافاری کیش است.

شما می توانید در این مجموعه به صورت گروهی در ماشین لندکروز (حداکثر 4 نفر) سپس با یک راننده ماهر به گشت و گذار در صحرا بپردازید.. با انتخاب این تور vip این جزیره در رسپینا راننده به محل اقامت شما آمده و حدود یک ساعت و نیم به بازدید از نقاط مختلف جزیره در مسیر های آفرودی می پردازد. در مجموعه پارس سافاری کیش علاوه بر ماشین های آفرود، موتور سوای و همچنین شتر سواری سافاری نیز برای استفاده در دسترس مسافران قرار دارد.

آدرسبلوار امام خمینی- بلوار سافاری- جنب فاز ۳ صنعتی
تلفن 07644450440
هزینه ورودیدر صورت رزرو تور از رسپینا رایگان، در صورت رزرو آزاد 50 هزار تومان
سافاری کیش

آکواریوم دریایی کیش

آکواریوم کیش یکی از زیباترین جاهای دیدنی کیش بوده که هر سال پذیرش گردشگران بسیار زیادی می باشد. شما می توانید انواع ماهی های رنگارنگ خلیج فارس را از پشت شیشه ها مشاهده نمایید.

در این مجموعه، 2 آکواریومی بزرگ وجود دارد که یکی از آن ها با حجم ۵۰ هزار لیتر مخصوص ماهی های بزرگ بوده و آکواریوم کوچکتر حجمی بالغ بر ۲۰ هزار لیتر داشته که در آن ۷۰ ماهی کمیاب وجود دارد. شما می توانید در این مجموعه انواع حیوانات تاکسیدرمی شده و دیرینه شناسی را هم مشاهده نمایید. انواع خزندگان و مانند تمساح مار و انواع پرندگان کمیاب و برخی از پستانداران بخش دیگری از این مجموعه می باشد.

آدرسبلوار مرجان، ساختمان کانون هنر
تلفن021-72806529
هزینه ورودی100 هزار تومان
آکواریوم دریایی کیش

پلاژ آقایان کیش

پلاژ آقایان کیش علت داشتن آب زلال جزیره ناشی از طبیعت ساختار مرجانی آن موقعیتی عالی برای آب تنی و ورزش عضلات شنا برای گردشگران فراهم کرده است. پلاژ آقایان و بانوان کیش به این دلیل جداگانه راه اندازی و اجرا شده اند که به گردشگران و ساکنین جزیره این امکان را بدهند که از تجربه شنا در آب های شفاف و زلال این منطقه لذت ببرند.

آقایان می‌ توانند در سایر قسمتهای جزیره نیز اقدام به شنا نمایند اما به علت وجود انواع تفریحات و امکانات مختلف در این منطقه باعث شده با یک پکیج بسیار جذاب از ورزش ها رو به رو باشید و سرانجام ورزش های مانند جت اسکی والیبال اسکی روی آب فوتبال ساحلی قایق های بادبانی والیبال ساحلی و غواصی در این منطقه لذت ببرید. به همین دلیل انتخاب پلاژ آقایان کیش روزی جذاب را در کنار ساحل برای مسافران ایجاد می کند.

پلاژ آقایان کیش

آدرس پلاژ آقایان کیش روی نقشه


View Larger Map

پلاژ بانوان کیش

شاید این مکان را تنها مکان گردشگری در کشور برای بانوان دانست که شنا در آن آزاد می باشد. البته باید قوانین آن را رعایت کنید. این مجموعه با مساحت حدوداً 20 هزار متر مربع در بلوار ایران، خیابان سنایی، انتهای خیابان آرین بخش شمال شرقی کیش قرار گرفته است. توجه داشته باشید استفاده از این پلاژ برای بانوان از ساعت 7 تا 18 امکان پذیر است. یکی از مهم ترین امکانات این پلاژ که باعث جذابیت آن می شود، استفاده از آب شیرین در حمام های اختصاصی آن است.

سایه بان، بوفه خوراکی پلاژ بانوان، اجاره تیوب، وسایل بازی مختلف و مهم ترین مسئله غریق نجات های حرفه ای این مجموعه است که خیال شما را بابت شنا در آب های این پلاژ راحت می کند. فضای داخلی این مجموعه به نحوی طراحی شده که امکان دیدن از این پلاژ را غیر ممکن می سازد.

آدرسبلوار ایران، خیابان سنایی، انتهای خیابان آرین بخش شمال شرقی کیش
تلفن07644424624
هزینه ورودی50 هزار تومان
پلاژ بانوان کیش

آدرس پلاژ بانوان کیش روی نقشه


View Larger Map

جاهای دیدنی کیش در شب

کشتی تفریحی جزیره کیش: یکی از مهم ترین جاهای دیدنی کیش در شب است. حرکت این کشتی ها حدودا ساعت 21 از مبدا ساحل آغاز و تا ساعت 24 الی 1 بامداد نیز ادامه دارد. در این کشتی ها همراه با انواع برنامه های شاد چون استند آپ کمدی، موسیقی، قرعه کشی و اهدای جوایز را می توانید همراه با صرف شام روی آب های خیلج فارس تجربه کنید.

علاوه بر کشتی تفریحی شبانه، گزینه های دیگری هم برای تجربه این تفریح، چون کشتی تفریحی اوستا، تارا، آرتمیس، نوید دریا، دنا یا کشتی های آکواریوم و قایق های کف شیشه ای وجود دارد که هر کدام دارای امکانات و خدمات متفاوتی می باشند که می توانید با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید، یکی از آن ها را انتخاب کنید.

جاهای دیدنی کیش در شب
جاهای دیدنی کیش در شب

بولینگ مریم: این مجموعه که در آدرس بلوار سنایی، خیابان دریا قرار دارد شامل تفریحات جذابی نظیر سالن بدنسازی، گیم نت، میز بیلیارد، سونا و… می شود. در طبقه بالای این مجموعه، رستوران و کافی شاپی قرار داده شده است که می توانید برای سرو غذا به همراه خانواده از آن استفاده کنید. این مجموعه در بلوار دریا، خیابان سنایی و در نزدیکی هتل شایان کیش واقع شده است.

برنامه های زنده کیش: از بهترین جاهای دیدنی کیش که اغلب در زمان شب و در حوالی ساعت 21 انجام می شود، برنامه ها و کنسرت های زنده این جزیره هستند. استندآپ، موسیقی، شعبده بازی، مسابقه به همراه جایزه و تئاتر های کمدی از برنامه های این جُنگ های شادی شناخته می شوند. در بعضی ایام سال، کنسرت های بسیاری از خواننده های مختلف برگزار می شود. در صورتی که بخواهید در کنسرت خواننده های محبوب شرکت کنید، بایستی منتظر اعلام زمان کنسرت ها نیز باشید.

جاهای ديدنی كيش در روز

تفریحات آبی در سواحل مختلف کیش از بهتری جاهای دیدنی کیش در روز شناخته می شوند. علاوه بر این با توجه به هوای گرم کیش در روز حتی در فصل زمستان، سفر به مناطقی که آب و هوای سردی دارند بهترین پیشنهاد است. برای این منظور می توانید پارک برفی پنگوئن را در مجاورت هتل ویدا کیش برای این منظور انتخاب کنید. چرا که این پارک با تولید برف مصنوعی، دمای منفی 6 درجه سانتی گراد را در هوای شاید 50 درجه ای کیش برای مسافران رقم می سازد و زمستان را در اوج گرما پدید می آورد.

جاهای دیدنی کیش در روز
جاهای دیدنی کیش در روز

جاهای دیدنی کیش برای کودکان

بهتر است بدانید در تورهای این جزیره، هزینه کودکان برای وسایل نقلیه مختلف، خدمات گردشگری و همچنین اتاق هتل برای آن ها ارزانتر است. پس چه بهتر که سفر به کیش را با کودکان خود انجام دهید و هزینه کمتری برای آن ها پرداخت کنید. پس اگر این سفر را با فرزندان خود انجام می دهید، به راحتی می توانید از جاهای تفریحی کیش برای کودکان که در ادامه به آنها می پردازیم مطلع شوید.

جاهای دیدنی کیش برای کودکان

شهربازی هایلند

این شهربازی که تقریبا تمام تفریحات مورد نیاز برای کودکان را دارد از ساعت 11 الی 13 به مسافران خدمات ارائه می دهد. از جمله وسایل بازی این مجموعه می توان به چرخ و فلک، سفینه، سینما 7 بعدی، آبشار، دستگاه بازی های مناسب برای سنین کودکان به همراه جایزه، دستگاه های بازی های رایانه ای جایزه دار، شبیه ساز خلبانی، رنجر، مینی گلف و بولینگ، سینما گیم، سورتمه، اتاق فرار، ترامبولین، تالار ارواح، ماشین ضربتی آبی، سیمیلاتور، سینما 2000، رولر کاستر هوایی، قطار پلاستیکی و رودخانه وحشی نام برد.

همانطور که مشخص است این شهربازی سرگرمی های متنوعی برای تمامی سنین دارد و یک تفریح خانوادگی جذاب می باشد. این شهربازی در میدان امیرکبیر، پارک شهر و ورودی کارتینگ آن قرار دارد.

آدرس میدان امیر کبیر، پارک شهر، ورودی کارتینگ
تلفن09347681362
هزینه ورودی50 هزار تومان
شهربازی هایلند کیش

پارک بازی ماسه

بازی با شن همواره برای کودکان جذابیت های خاصی داشته است. اغلب مشاهده کرده اید زمانی که برای خرید اجناس بازی در سواحل می روید، کودکان شما به خرید سطل های شن بازی علاقمند هستند. این بازی ها علاوه بر سرگرمی می تواند آموزشی مناسب برای هنر تزئین وسایل همراه با سرگرمی برای کودکان شما ایجاد کند. خصوصا زمانی که پارکی به همین خاطر در این جزیره وجود دارد و رقابت ایجاد طرح های هنری با ماسه را برای کودکان شما فراهم ساخته است.

پارک بازی ماسه

پارک کودک در مرکز تجاری

شاید اگر از مراکز خرید کیش بازدید کنید، ساعت های اول گشت و گذار و بازار گردی مشغول دیدن وسایل باشند اما پس از آن حوصله آن ها سر رفته و شروع به بهانه گیری برای رفتن می کنند. در این صورت می توانید پاساژی برای خرید انتخاب کنید که فضای مخصوص نگهداری کودکان در آن وجود داشته باشد.

شهربازی و پارک بادی کودک کیش

پارک های بادی برای کودکانی که تحرک بالایی دارند، بهترین انتخاب است. اگر از سر و صدا و تحرک کودکان خود خسته شده اید، می توانید آن ها را به پارک شهربازی بادی کودکان در آدرس مرکز تجاری کیش، طبقه سوم واحد 43 بسپارید و با خیال راحت از آن مجتمع خرید کنید. این شهربازی برای کودکان زیر 10 سال قابل استفاده است و پذیرش آن در 2 شیفت صبح و عصر صورت می گیرد.

پارک بادی کودک کیش

مراکز خرید کیش

مراکز خرید را شاید بتوان به عنوان سوغات و یکی از بهترین جاهای دیدنی کیش برای فروشندگان و افرادی که قصد خرید اجناس برند یا ارزان قیمت را دارند، در نظر گرفت. در این پاساژها می توانید انواع برندهای خارجی را با ارزانترین قیمت ها خریداری کنید و آن را در شهر خود با قیمت های بالاتری به فروش برسانید. در این قسمت به معرفی پاساژهای خوب کیش، تعداد غرفه ها و آدرس آن اشاره می کنیم.

مرکز خرید دامون با حدود 100 غرفه در آدرس خیابان وصال
مرکز خرید ونوس با 310 غرفه در آدرس خیابان سنایی
مرکز تجاری کیش در آدرس خیابان فردوسی
مرکز خرید پدیده در آدرس خیابان جهان
مرکز خرید صدف در آدرس شهرک صدف، خیابان بینالود

مرکز خرید سارینا 1 با 218 غرفه در آدرس بلوار خیام، خیابان باباطاهر، روبروی هتل ارم
مرکز خرید سارینا 2 در آدرس میدان امیرکبیر
مرکز خرید مروارید در آدرس شهرک صدف
مرکز خرید پردیس 1 در آدرس بلوار فردوسی، رو بروی پارک هنگام
مرکز خرید پردیس 2 با 230 غرفه در آدرس بین خیابان رودکی و فردوسی
مرکز خرید رویا مال با 76 غرفه در آدرس بین خیابان رودکی و خلیج فارس و در مجاورت هتل کوروش کیش
مرکز خرید مریم با 55 غرفه در آدرس خیابان سنایی

پانیذ مال کیش با 183 غرفه در آدرس خیابان فردوسی، رو بروی هایپر مارکت کیش
مرکز خرید زیتون با 12 غرفه اداری و 96 غرفه تجاری و فروشگاهی در آدرس بلوار ساحل
بار عربها (صفین) با 70 غرفه در آدرس بلوار پیامبر کیش
مرکز خرید دیپلمات در آدرس خیابان رودکی
مرکز خرید مرجان در آدرس میدان مرجان، خیابان مرجان

مراکز خرید کیش

بهترین زمان بازدید از جاهای دیدنی کیش

با توجه به این که جزیره کیش از گرم ترین مناطق ایران شناخته می شود، بنابراین در زمان های گرم سال مثل اواخر بهار، فصل تابستان و اوایل فصل پاییز، گردشگران کمتری به خود جذب می کند. بنابراین اگر قصد انجام سفری ارزان قیمت به این جزیره را دارید، فصل تابستان و اگر قصد دارید از آب و هوایی مطبوع در جزیره کیش لذت ببرید، فصل زمستان را انتخاب کنید. در این قسمت به بررسی جاهای دیدنی کیش در 4 فصل مختلف سال اشاره می کنیم.

جاهای دیدنی کیش در بهار

با فرا رسیدن عید نوروز و تعطیلات آن، جزیره کیش بیشترین میزان گردشگر را همواره جذب کرده است. بنابراین بازدید از تمام جاهای دیدنی کیش در مدت 4 روز تعطیلات فصل بهار تقریبا غیر ممکن به نظر می رسد. لذا بهتر است سفر خود را طوری برنامه ریزی کنید که از مکان های خلوت این جزیره بازدید کنید. یکی از این مکان های دنج و خلوت، اسکله های تفریحی کیش هستند. اسکله تفریحی کیش امکانات بسیار زیادی را در اختیار گردشگران جزیره قرار می دهد.

جاهای دیدنی کیش در بهار

مهمترین تفریحاتی که می توان در این قسمت انجام داد شامل مواردی از قبیل قایق های پدالی با ظرفیت ۴ نفر، قایق های ماهیگیری، سه چرخه های آبی، قایق های پارویی، امکانات غواصی و قایق های کفشی می شوند. گردشگران می توانند با کرایه آنها از تماشا آبزیان زیبای خلیج فارس لذت ببرند. مجموعه اسکله تفریحی در نزدیکی چند مرکز تفریحی قرار گرفته که یافتن آن را برای گردشگران آسانتر کرده و شما با مراجعه به این منطقه حق انتخاب های گسترده‌ ای را خواهید داشت در صورتی که در فصل های بهار یا پایان زمستان به کیش سفر کرده اید بازدید از این مجموعه زیبا را از دست ندهید.

از سایر مناطق مناسب برای فصل بهار می توان به شهر باستانی حریره، بوستان آهوان، آکواریوم و شهر زیر زمینی کاریز اشاره کرد. همچنین با شروع سال و آغاز بهار، زمان تخم گذاری لاک پشت های دریایی نیز در کیش فرا می رسد. سواحل این جزیره هر ساله میزبان لاک پشت های پوزه عقابی است که خطر انقراض در یک قدمی آن ها است. بهترین زمان برای مشاهده تخم گذاری این لاکپشت ها نیز فصل بهار است.

تخم گذاری لاکپشت ها

جاهای دیدنی کیش در تابستان

سفرهای ارزان به جزیره کیش در فصل تابستان طبیعتا باید شامل تفریحات آبی این جزیره شوند که شما کمتر با گرمای این جزیره مواجه شوید و بیشتر زمان خود را داخل آب باشید. البته باید در نظر داشته باشید که حتما قبل از سفر به جاهای دیدنی کیش در فصل تابستان از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

در فصل تابستان کیش می توان از تفریحاتی شامل اسکوتر زیر دریایی، شاتل، فلای بورد، کیبل اسکی، قایق کایاک، قایق کاتاماران، کایت بوردینگ، قایق های کف شیشه ای، ماهیگیری، ماساژ، کارتینگ و موتور سواری، سافاری، زورب بال، پارک آبی اوشن و کشتی های تفریحی بهره مند شوید.

جاهای دیدنی کیش در تابستان
جاهای دیدنی کیش در تابستان

جاهای دیدنی کیش در پاییز

در فصل پاییز نیز برای بازدید از جاهای دیدنی کیش باید با گرمای قابل توجهی مواجه شوید. هر چقدر این زمان به فصل زمستان نزدیک تر باشد، هزینه سفر شما به کیش با مبالغ بیشتری همراه شده و همچنین آب و هوای بهتری دارد. یکی از بهترین جاهای دیدنی کیش در فصل پاییز، ساحل کلبه هور است.

با نشستن در آلاچیق های این کلبه، غروب خورشید را می توانید به زیبایی تماشا کنید. همچنین حرکت خرچنگ ها در این منطقه زیبایی خاصی به آن بخشیده است. در نزدیکی این ساحل نیز یک متعلق به بومیان کیش وجود دارد که 10 سال قبل به گل نشسته و منظره جذابی در این منطقه پدید آورده است.

جاهای دیدنی کیش در پاییز
جاهای دیدنی کیش در پاییز

جاهای دیدنی کیش در زمستان

از لحاظ آب و هوایی بهترین زمان برای سفر به جزیره و لذت بردن از دیدنی های کیش در زمستان است. در این زمان با توجه به آب و هوای مطبوع جزیره، قیمت پرواز و تورهای کیش با نرخ بالاتری به مسافران ارائه می شود. آکواریوم کیش یکی از زیباترین جاهای دیدنی کیش بوده که هر سال پذیرای گردشگران بسیار زیادی می باشد که شما می توانید انواع ماهی های رنگارنگ خلیج فارس را از پشت شیشه ها مشاهده نمایید.

جاهای دیدنی کیش در زمستان
جاهای دیدنی کیش در زمستان

با ورود به این آکواریوم‌ها به راحتی می‌توانید ماهی‌ هایی را مشاهده کنید که در بالای شما مشغول شنا کردن هستند. چنین منظره‌ ای، علاوه بر هیجان فوق العاده، ترس جذابی نیز برای شما فراهم می سازد که حتما باید آن را امتحان کنید. این آکواریم یکی از جاهای دیدنی کیش در زمستان است.

سخن پایانی

در این نوشتار به معرفی تعدادی از جاهای دیدنی کیش از مکان های تاریخی گرفته تا جاذبه های طبیعی در این جزیره پرداختیم که قطعا ارزش دیدن را دارند. هم چنین اگر قصد دارید با خودروهای لوکس و به راحتی هر چه تمام در جزیره گردش کنید، در صفحه اجاره ماشین در کیش تمامی اطلاعات مورد نیاز از قبیل، قوانین، قیمت و مراکز ارائه دهنده این خدمات را بررسی نمودیم که توصیه می کنیم این مقاله را نیز حتما مطالعه نمایید.

سوالات متداول جاهای دیدنی کیش

کدام جاهای دیدنی کیش جزء اماکن تاریخی این جزیره شناخته می شوند؟

جاذبه های دیدنی و تاریخی کیش شامل دره پرتغالی ها و درخت کهنسال با قدمت 600 سال، شهر باستانی حریره با قدمت 800 سال، روستای باغو و خانه بومیان با قدمت 200 سال و شهر زیر زمینی کاریز با قدمت 2500 سال می شوند.

کدام جاهای دیدنی کیش مناسب کودکان هستند؟

اغلب مراکز خرید کیش دارای مکانی برای نگهداری و بازی کودکان هستند. همچنین از سایر مکان های دیدنی کیش برای کودکان می توان به پارک بازی ماسه، شهربازی هایلند، شهرهای بازی و پارک بادی کودک بهترین مکان های کیش برای کودکان شناخته می شوند.

بهترین زمان بازدید از جاهای دیدنی کیش کدام فصل است؟

با توجه به آب و هوای گرم جزیره کیش، پیشنهاد می شود تور خود را در فصول پاییز و زمستان رزرو کنید. اما اگر قصد دارید جاهای دیدنی کیش را با کمترین هزینه تماشا کنید، پیشنهاد می شود فصل تابستان را برای سفر به کیش انتخاب کنید.

چه مکان های دیدنی در کیش معروف تر هستند؟

آب انبار دوقلو، کشتی یونانی، باغ پرندگان و شهر زیر زمینی کاریز از معروف ترین جاهای دیدنی کیش هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا