رسپینا
راهنمای سفر

استعلام بلیط هواپیما با کد ملی

استعلام بلیط هواپیما در بیشتر موارد به منظور بررسی صحت و اعتبار بلیط رزرو شده و همچنین مشاهده مجدد آن انجام می شود. به دلیل وجود سایت هایی که بلیط هواپیما تقلبی به مسافران می فروشند، شرکت های هواپیمایی امکان استعلام صحت بلیط پرواز را فراهم کرده اند. همچنین ممکن است مسافران، اطلاعات بلیط رزرو شده را فراموش کرده باشند که می توانند با استفاده از کد ملی، بلیط هواپیما خود را مشاهده و مجددا چاپ کنند.

استعلام بلیط هواپیما با کد ملی

استعلام بلیط هواپیما با کد ملی چگونه انجام می شود؟

استعلام بلیط هواپیما با کد ملی تنها با مراجعه به سایت ایرلاین مربوطه و با واردن کردن اطلاعات بلیط از جمله شماره پرواز یا تاریخ بلیط به همراه کد ملی امکان پذیر است. اطلاعاتی که ایرلاین ها برای استعلام بلیط هواپیما دریافت می کنند متفاوت است. دقت داشته باشید که تنها می توان برای بلیط سیستمی استعلام انجام داد و برای بلیط های چارتری این امکان وجود ندارد. همچنین در صورتی که بلیط هواپیما خود را از سایت رسپینا تهیه کنید می توانید با ورود به صفحه پیگیری بلیط هواپیما، نسبت به مشاهده اطلاعات بلیط هواپیما با کد ملی اقدام کنید.

استعلام بلیط هواپیما از طریق سایت رسپینا

به منظور مشاهده بلیط هواپیما با کد ملی در وب سایت رسپینا، پس از ورود به صفحه پیگیری بلیط هواپیما باید شماره همراهی که هنگام خرید بلیط وارد کرده اید، کد پیگیری و کد امنیتی را وارد نموده و پس از کلیک بر روی پیگیری رزرو می توانید بلیط و تمامی اطلاعات مربوط به پرواز خود را مشاهده و نسبت به چاپ مجدد آن اقدام کنید.

نحوه استعلام بلیط هواپیما در سایت رسپینا

مشاهده و استعلام بلیط هواپیما با کد ملی در ایرلاین های مختلف

به منظور پیگیری بلیط هواپیما با کد ملی در ایرلاین های مختلف از جمله ماهان، ایران ایر، آسمان، ایران ایرتور، تابان، کاسپین می توانید با ورود به سایت ایرلاین مورد نظر نسبت به استعلام آنها اقدام نمایید. در ادامه این مطلب نحوه استعلام بلیط هواپیما را از چندین ایرلاین معروف بررسی کرده ایم.

مشاهده بلیط هواپیما با کد ملی

استعلام و پیگیری رزرو بلیط هواپیما ماهان

امکان استعلام بلیط هواپیما ماهان با کد ملی در این ایرلاین وجود نداشته و باید شماره پرواز را همراه داشته باشید. جهت استعلام بلیط هواپیما ماهان بعد از ورود به سایت این شرکت هواپیمایی، روی گزینه سفرهای من کلیک کنید. سپس با وارد کردن شماره رزرو، نام خانوادگی و تاریخ پرواز و کلیک بر روی جستجو، اطلاعات پرواز رزرو شده شما نمایش داده می شود.

نحوه استعلام بلیط هواپیمایی ماهان

استعلام بلیط هواپیما ایران ایر

برای استعلام بلیط ایران ایر ابتدا وارد سایت ایرلاین ایران ایر شوید و در بخش مدیریت رزرو؛ نام خانوادگی و شماره رزرو پرواز خود را وارد و روی گزینه مدیریت رزرو کلیک کنید. سپس وضعیت بلیط همراه با کلیه اطلاعات پرواز را مشاهده خواهید کرد.

استعلام بلیط هواپیما ایران ایر

استعلام بلیط هواپیمای آتا

استعلام بلیط هواپیمایی آتا با کد ملی امکان پذیر نبوده و باید کد رزرو را همراه داشته باشید. برای استعلام بلیط هواپیما آتا با کد ملی، پس از ورود به سایت اصلی باید به صفحه اعتبارسنجی بلیط در پایین صفحه اصلی رفته و کد رزرو (pnr) و تاریخ سفر را وارد کنید.

استعلام بلیط هواپیمایی آتا با کد ملی
استعلام بلیط آتا

استعلام بلیط هواپیما ایران ایرتور

به منظور استعلام بلیط هواپیما ایران ایرتور بعد از ورود به سایت روی گزینه وضعیت بلیط کلیک کنید. سپس باید شماره رفرنس و شماره بلیط خود را وارد کرده و گزینه جستجو را انتخاب کنید. سپس مشخصات کلی پرواز از اطلاعات مسافران تا پرواز نشان داده می شود.

استعلام بلیط هواپیما ایران ایرتور با کد ملی

استعلام بلیط هواپیمایی آسمان با کد ملی

امکان استعلام بلیط هواپیما با کد ملی در هواپیمایی آسمان وجود دارد. برای استعلام بلیط هواپیما آسمان کافیست وارد سایت ایرلاین شده و در صفحه اصالت سنجی بلیت، کد ملی در پرواز داخلی و شماره پاسپورت در پروازهای خارجی را به همراه شماره رزرو وارد کنید تا وضعیت پرواز و مشخصات آن نشان داده شود.

استعلام بلیط هواپیمایی آسمان
استعلام بلیط آسمان

استعلام بلیط هواپیمایی وارش

 به منظور استعلام بلیط هواپیما با کد ملی در هواپیمایی وارش باید وارد صفحه اعتبارسنجی بلیط شوید. سپس در این صفحه باید کد ملی را برای پرواز داخلی و شماره پاسپورت را برای پرواز خارجی به همراه تاریخ سفر وارد کنید.

استعلام بلیط هواپیما با کد ملی وارش
استعلام بلیط وارش

استعلام بلیط هواپیما زاگرس

برای استعلام بلیط هواپیمایی زاگرس نیازی به کد ملی ندارید و تنها با کد رفرنس می توانید، بلیط خود را مشاهده کنید. در صورتی که بلیط هواپیما زاگرس رزرو کرده اید پس از ورود به سایت این ایرلاین بر روی گزینه وضعیت بلیط کلیک، و کد رفرنس پرواز را وارد کرده و دکمه جستجو را انتخاب کنید.

استعلام بلیط هواپیما زاگرس

پیگیری و استعلام بلیط هواپیما معراج

 به منظور استعلام بلیط هواپیما با کد ملی در هواپیمایی معراج باید به صفحه اصلی این ایرلاین بروید، سپس با کلیک بر روی گزینه استعلام بلیط باید کد رزرو و کد ملی یا شماره پاسپورت را وارد کنید تا اطلاعات بلیط هواپیما معراج نمایش داده شود.

استعلام بلیط هواپیما با کد ملی معراج
استعلام بلیط معراج

پیگیری و استعلام بلیط هواپیمایی کاسپین

برای استعلام بلیط هواپیمایی کاسپین پس از ورود به سایت رسمی این شرکت هواپیمایی باید در انتهای صفحه گزینه وضعیت بلیط را انتخاب کنید. سپس با ورود کد رزرو و کد ملی می توانید بلیط خود را مشاهده نمایید

استعلام بلیط هواپیمایی کاسپین
استعلام بلیط کاسپین

استعلام بلیط هواپیمایی ساها

استعلام بلیط هواپیما با کد ملی در هواپیمایی ساها امکان پذیر بوده که بدین منظور باید وارد وب سایت آن شوید. پس از ورود به سایت هواپیمایی ساها باید کد رزرو، کد ملی و یا شماره پاسپورت را وارد کرده روی اعتبارسنجی بلیط کلیک کنید.

استعلام بلیط هواپیما ساها با کد ملی

استعلام بلیط هواپیما کیش ایربا کد ملی

به منظور استعلام بلیط هواپیمایی کیش ایر باید کد رزرو و شماره بلیط را همراه داشته باشید. پس از ورود به وب سایت هواپیمایی کیش ایر باید روی گزینه استعلام بلیط کلیک کرده و در صفحه بعدی، با ورود کد رزرو و شماره بلیط را در قسمت های مشخص می توانید بلیط رزرو شده را مشاهده کنید.

استعلام بلیط هواپیما کیش ایر

استعلام بلیط هواپیما سیستمی و چارتری با کد ملی

شما به راحتی می توانید با در اختیار داشتن کد ملی و شماره پیگیری یا تاریخ دقیق پرواز خود، در هر لحظه نسبت به استعلام بلیط هواپیما سیستمی اقدام نمایید. اما نمی توان بلیط چارتر را با این روش مشاهده کرد زیرا لیست پروازهای چارتری دو ساعت پیش از حرکت از سوی چارتر کننده به شرکت هواپیمایی ارسال خواهد شد. از این رو تنها استعلام بلیط هواپیما چارتر دو ساعت پیش از پرواز وجود دارد. استعلام بلیط هواپیما سیستمی در وب سایت رسپینا و همچنین از طریق شرکت های هواپیمایی امکان پذیر است.

استعلام بلیط هواپیما خارجی

استعلام بلیط هواپیما خارجی نیز همانند بلیط های داخلی با داشتن شماره پیگیری بلیط از سایت رسپینا امکان پذیر است. اگر به شماره پیگیری دسترسی ندارید، کافیست با کارشناسان رسپینا تماس گرفته و کد ملی و یا شماره تلفن همراهی که با آن از سایت خرید انجام داده اید را اعلام کنید. استعلام بلیط پروازهایی که با ایرلاین های غیرایرانی مثل ترکیش یا قطرایرویز انجام می شود از وب سایت رسمی این ایرلاین ها نیز امکان پذیر است. به منظور استعلام بلیط ترکیش ایرلاین ، قطر ایرویز، امارات، پگاسوس و یا شرکت های هواپیمایی دیگر به شماره پرواز و مقصد نیاز دارید.

استعلام بلیط هواپیما خارجی

آیا لازم است بلیط هواپیما را چاپ کنیم؟

در ابتدا لازم به ذکر است که شما برای دریافت کارت پرواز در فرودگاه نیازی به ارائه بلیط چاپ شده ندارید و تنها با کد ملی مسافران، می توانید نسبت به دریافت کارت پرواز خود اقدام کنید. با این حال بعضی از افراد برای اطلاع از شماره پرواز، کد مرجع و میزان بار مجاز نیاز به چاپ بلیط دارید.

همچنین در صورتی که پرواز بیشتر از 2 ساعت تاخیر داشته باشد، می توانید نسبت به لغو پرواز بدون جریمه کنسلی اقدام کنید. بدین منظور باید روی بلیط شما در فرودگاه توسط متصدی مربوطه مهر زده شود و بلیط مهر شده را برای ایرلاین یا شرکت چارترکننده ارسال کنید تا هزینه بلیط به طور کامل به شما عودت شود.

آیا چاپ بلیط هواپیما ضروری است؟

چند نکته مهم پیش از خرید اینترنتی بلیط

هرچند که اینترنت فرآیند خریدها را آسان و کمک کرده رزروها با  راحتی بیشتری انجام شود. اما استفاده و بهره گیری از روش های زیر به شما کمک خواهد کرد که خرید مطمئن تری داشته باشید و از دردسر و عواقب ناشی از خرید اشتباه به واسطه درگاه های جعلی و فیشینگ در امان بمانید.

  • پیش از هر کاری از داشتن “نمادهای الکترونیکی یا ای نماد”، “مجوز رسمی سازمان میراث فرهنگی، گردشگری” و “مجوز رسمی سازمان هواپیمایی کشوری” از سایت خرید بلیط اطمینان حاصل نمایید.
  • در صورتی که به اعتبار یک وب سایت یا آژانس مسافرتی شک داشتید می توانید با مراجه به سازمان هواپیمایی کشوری، نام وب سایت را در قسمت لیست آژانس های معتبر جستجو کرده و از معتبر بودن آن، مطمئن شوید.
  • وب سایت های مطمئن و ایمن در ابتدای آدرس اینترنتی آن ها از https استفاده می شود. وجود این عبارت، نشان دهنده امنیت سایت برای انجام تراکنس بانکی است.
پیگیری پرواز با کد ملی

سوالات متداول

چگونه می توان استعلام بلیط هواپیما با کد ملی را انجام داد؟

شما می توانید با مراجعه به وب سایت ایرلاین صادرکننده بلیط نسبت به دریافت اطلاعات و چاپ بلیط اقدام کنید. همچنین امکان استعلام از طریق سایت رسپینا در صفحه پیگیری بلیط وجود دارد.

نحوه پیگیری بلیط هواپیما با کد ملی در پروازهای چارتری چگونه است؟

پروازهای چارتری دو ساعت پیش از حرکت از سوی چارتر کننده به شرکت هواپیمایی ارسال خواهد شد. از این رو شما امکان استعلام این بلیط را در این بازه زمانی دارید.

چگونه می توانم از بلیط هواپیمای رزرو شده برای ایرلاین آتا استعلام بگیرم؟

برای استعلام بلیط هواپیما آتا باید وارد وب سایت شرکت هواپیمایی شده و در صفحه اعتبارسنجی بلیط در پایین صفحه اصلی، کد رزرو و تاریخ سفر را وارد کنید.

لیلی عسکری

در سفر، دنیای جدیدی را می‌بینید؛ از مهمان‌نوازی مردم و فرهنگ آنان تا طبیعت بکر و جاذبه‌های تاریخی، سفر به دور از روتین زندگی فرصتی است برای رشد! با مطالعه و تجربیات شخصی، جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری رو معرفی می‌کنم و نکاتی که به مسافران در طی سفر کمک می‌کنه رو ارائه میدم.

نوشته های مشابه

‫5 دیدگاه ها

  1. ضمن عرض سلام وخسته نباشید در تاریخ 1402/06/30 بلیط تهران چابهار از هواپیمایی وارش گرفتم جهت ارائه به سازمان و دریافت هزینه های انجام شده نیاز به پرینت بلیطها را دارم خواهشمند است راهنمایی کنید چگونه می توانم پرینت بلیط ها را تهیه کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا