رسپینا
راهنمای سفر

استعلام بلیط هواپیما با کد ملی چگونه انجام می شود؟

استعلام بلیط هواپیما با کد ملی تنها با مراجعه به سایت ایرلاین مربوطه و با واردن کردن اطلاعات بلیط از جمله شماره استعلام یا تاریخ بلیط به همراه کد ملی امکان پذیر است. در برخی ایرلاین ها تنها اطلاعات بلیط برای استعلام و اعتبارسنجی آن دریافت می شود. همچنین تنها می توان برای بلیط هواپیما سیستمی استعلام بلیط را انجام داد و برای بلیط های چارتری این امکان وجود ندارد. همچنین برای پروازهای خارجی در حال حاضر نمی توان بلیط هواپیما را استعلام کرد. در صورتی که بلیط خود را از سایت رسپینا تهیه کنید می توانید با ورود به صفحه پیگیری بلیط هواپیما، نسبت به مشاهده اطلاعات بلیط اقدام کنید.

استعلام بلیط هواپیما با کد ملی
استعلام بلیط هواپیما با کد ملی

استعلام بلیط هواپیما با کد ملی

برای استعلام بلیط می توان از کد ملی و یا کد رزرو استفاده کرد که باید از ایرلاین مربوطه اقدام کنید. البته برخی ایرلاین ها هر دو مورد را از مسافر درخواست می کنند. همچنین استعلام انواع بلیط سیستمی و چارتری با یکدیگر متفاوت است.

تخفیف بلیط هواپیما

استعلام بلیط هواپیما سیستمی و چارتری با کد ملی

شما به راحتی می توانید با در اختیار داشتن کد ملی و شماره پیگیری یا تاریخ دقیق پرواز خود، در هر لحظه نسبت به استعلام بلیط هواپیما سیستمی اقدام نمایید. اما این روش برای بلیط های چارتری غیر قابل انجام است. به این دلیل که لیست پروازهای چارتری دو ساعت پیش از حرکت از سوی چارتر کننده به شرکت هواپیمایی ارسال خواهد شد. از این رو شما امکان استعلام بلیط چارتر تنها دو ساعت قبل از پرواز وجود دارد.

مشاهده بلیط هواپیما با کد ملی
استعلام بلیط هواپیما با کد ملی (سیستمی و چارتر)

استعلام بلیط هواپیما با کد ملی از ایرلاین های مختلف

پیگیری بلیط هواپیما با کد ملی از ایرلاین های مختلف از جمله قشم ایر، ماهان، ایران ایر، آسمان، تابان و کاسپین امکان پذیر است و شما می توانید با ورود به سایت ایرلاین موردنظر نسبت به استعلام آنها اقدام نمایید.

استعلام بلیط هواپیمایی آسمان: برای استعلام بلیط هواپیما آسمان کافیست وارد سایت ایرلاین شده و در صفحه اعتبارسنجی بلیط، کد رزرو و شماره بلیط وارد کنید تا وضعیت پرواز و مشخصات آن نشان داده شود.

استعلام بلیط هواپیمایی آسمان
استعلام بلیط آسمان

استعلام بلیط هواپیما با کد ملی وارش: به منظور استعلا بلیط هواپیما وارش باید وارد صفحه اعتبارسنجی بلیط شوید که کد ملی برای پرواز داخلی و شماه پاسپورت برای پرواز خارجی به همراه تاریخ سفر را از شما درخواست می کند.

استعلام بلیط هواپیما با کد ملی وارش
استعلام بلیط وارش

استعلام بلیط هواپیما زاگرس: در صورتی که بلیط هواپیما زاگرس خریده اید باید به سایت این ایرلاین و صفحه اعتبارسنجی بلیط بروید. سپس با وارد کردن کد رزرو و کد ملی یا شماره پاسپورت، می توانید بلیط خود را مشاهده کنید.

استعلام بلیط هواپیما با کد ملی زاگرس
استعلام بلیط زاگرس

استعلام بلیط آتا: برای استعلام بلیط هواپیمایی آتا، پس از ورود به سایت اصلی باید به صفحه اعتبارسنجی بلیط در پایین صفحه اصلی رفته و کد رزرو (pnr) و تاریخ سفر را وارد کنید.

استعلام بلیط هواپیمایی آتا با کد ملی
استعلام بلیط آتا

استعلام بلیط معراج: به منظور استعلام بلیط هواپیما معراج باید به صفحه اصلی و سپس اعتبارسنجی بلیط بروید که باید کد ملی و کد رزرو را وارد کنید.

استعلام بلیط هواپیما با کد ملی معراج
استعلام بلیط معراج

استعلام بلیط کاسپین: برای استعلام بلیط هواپیما کاسپین پس از ورود به سایت ایرلاین باید در انتهای صفحه گزینه وضعیت بلیط را انتخاب کنید. سپس با ورود کد رزرو و کد ملی می توانید بلیط خود را مشاهده کنید.

استعلام بلیط هواپیمایی کاسپین
استعلام بلیط کاسپین

راه دیگر مشاهده بلیط هواپیما با کد ملی، ورود به صفحه پیگیری بلیط هواپیما وب سایت رسپینا است. در این صفحه شماره همراه ثبت نام هنگام خرید بلیط، کد پیگیری و کد امنیتی را وارد نموده و پس از کلیک بر روی پیگیری رزرو خود نسبت به چاپ مجدد بلیط هواپیما با کد ملی اقدام کنید.

استعلام بلیط هواپیما خارجی

استعلام بلیط هواپیما خارجی نیز همانند بلیط های داخلی با داشتن شماره پیگیری بلیط از سایت رسپینا امکان پذیر است. اگر به شماره پیگیری دسترسی ندارید، کافیست با کارشناسان رسپینا تماس گرفته و کد ملی و یا شماره تلفن همراهی که با آن از سایت خرید انجام داده اید را اعلام نمائید تا به شما شماره پیگیری بلیط را اطلاع دهند. بصورت اینترنتی نیز می توانید از طریق پنل کاربری خود در سایت رسپینا برای کارشناسان شرکت درخواست (تیکت) ارسال کنید تا در کمتر از چند دقیقه، به شما پاسخ گویی شود.

استعلام بلیط پروازهایی که با ایرلاین های غیرایرانی مثل ترکیش یا قطرایرویز انجام می شود از وب سایت رسمی این ایرلاین ها نیز امکان پذیر است. اما توصیه می شود پیگیری های لازم را از طریق آژانس یا وب سایتی که از آن بلیط را خریداری نمودید، انجام دهید.

استعلام بلیط هواپیما خارجی

چند نکته مهم پیش از خرید اینترنتی بلیط

هرچند که اینترنت فرایند خریدها را آسان و کمک نموده رزروها با  راحتی بیشتری انجام شود. اما استفاده و بهره گیری از روش های زیر به شما کمک خواهد کرد که خرید مطمئن تری داشته و از دردسر و عواقب بعدی ناشی از خرید اشتباه به واسطه درگاه های جعلی و فیشینگ در امان بمانید.

  • پیش از هر کاری از داشتن “نمادهای الکترونیکی یا ای نماد”، “مجوز رسمی سازمان میراث فرهنگی، گردشگری” و “مجوز رسمی سازمان هواپیمایی کشوری” از سایت خرید بلیط اطمینان حاصل نمایید.
  • پیش از خرید بلیط می توانید از وب سایت مورد نظر ارائه دهنده ای گواهی ها به منظور اطمینان بیشتر استعلام بگیرید. استعلام به شما اطمینان خواهد داد که سایت مورد نظر در مراجع کشوری ثبت و در صورت تخلف، بایستی به مراجع زیربط پاسخگو باشد و همچنین شما می توانید در صورت تخلف، اقدامات قانونی بر علیه آن مجموعه انجام دهید. 
  • یکی دیگر از موارد شایع استفاده از بلیط ها لحظه آخری بوده که در این موارد به علت نزدیکی زمان پرواز و زمان خرید بلیط، کلاهبرداری هایی در این زمینه اتفاق افتاده است. پس در هنگام خرید بلیط خود دقت نموده تا بلیط خود را از سایت معتبری خریداری نموده باشید.  
  • مورد بعدی استفاده از https در کل سایت بوده که نشان دهنده امنیت بالای سایت بوده و امکان هک شدن اطلاعات بانکی شما را به صفر می رساند
  • چنانچه پس از خرید بلیط و پرداخت مبلغ، نسخه الکترونیکی و قابل چاپ آن پس حداکثر 15 دقیقه برای شما ارسال نشد، به سرعت با بخش پشتیبانی سایت خرید تماس گرفته و این مورد را گزارش دهید.
پیگیری پرواز با کد ملی
استعلام بلیط هواپیما با کد ملی

سوالات متداول

چگونه می توان استعلام بلیط هواپیما با کد ملی را انجام داد؟

شما می توانید با مراجعه به وب سایت ایرلاین صادرکننده بلیط نسبت به دریافت اطلاعات و چاپ بلیط اقدام کنید. همچنین امکان استعلام از طریق سایت رسپینا در صفحه پیگیری بلیط وجود دارد.

نحوه پیگیری بلیط هواپیما با کد ملی در پروازهای چارتری چگونه است؟

پروازهای چارتری دو ساعت پیش از حرکت از سوی چارتر کننده به شرکت هواپیمایی ارسال خواهد شد. از این رو شما امکان استعلام این بلیط را در این بازه زمانی دارید.

در کدام ایرلاین ها می توان بلیط هواپیما را با کد ملی استعلام کرد؟

در تمامی ایرلاین ها این مورد امکان پذیر است. برخی از ایرلاین ها مانند کاسپین، معراج، آتا، زاگرس، آسمان و وارش نیز پیگیری بلیط را از طریق وب سایت رسمی خود برای مسافر امکان پذیر ساخته اند.

نحوه استعلام بلیط هواپیما خارجی چگونه است؟

اگر به شماره پیگیری بلیط دسترسی دارید کافیست وارد صفحه پیگیری بلیط هواپیما در وب سایت رسپینا شده تا اطلاعات بلیط برای شما نمایش یابد. اگر هم به شماره پیگیری دسترسی ندارید می توانید با کارشناسان شرکت تماس بگیرید تا بصورت کامل راهنمایی شوید. در صورتیکه هم که خرید بلیط را از سایت رسپینا انجام نداده اید استعلام بلیط از طریق مراجعه به وب سایت ایرلاین برگزارکننده پرواز و یا تماس با واحد پشتیبانی وب سایت یا آژانس صادرکننده بلیط امکان پذیر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا