رسپینا
تهران

جاهای دیدنی تهران، روایتی از تاریخ و مدرنیته

جاهای دیدنی تهران تجربه ای متفاوت برای کسانی که به پایتخت سفر می کنند، به ارمغان خواهد آورد. شهر تهران در کنار تمام شلوغی هایی که دارد، مکان هایی برای گذران وقت دارد که بازدید از آن ها خالی از لطف نخواهد بود. اگر راهی تهران هستید، با اندکی مطالعه و آگاهی در رابطه با جاذبه های دیدنی و گردشگری این شهر می توانید، تور تهران خاطره انگیز تری را برای خود رقم بزنید. در ادامه این مطلب، مهم ترین مراکز دیدنی تهران را مورد بررسی قرار خواهیم داد، لذا دعوت می کنیم تا پایان مقاله با ما همراه بمانید.

شهر تهران که چندین سال است که به عنوان پایتخت ایران شناخته شده می باشد. این شهر به عنوان قطب سیاسی کشور، پیشرفت زیادی در زمینه توسعه و تاسیس مناطق و شرکت های مهم داشته است. درست است که بیشتر سفرهایی که به این شهر انجام می شود، ماهیت کاری، تحصیلی یا حتی سیاسی دارد؛ اما در این بین افراد زیادی هستند که برای بازدید از جاذبه های تفریحی و گردشگری در تهران کنجکاو اند.

جالب است بدانید، تهران مناطق دیدنی زیادی را در خود جای داده است، به همین دلیل برای راحتی بیشتر شما عزیزان در ادامه به معرفی معروف ترین مکان های دیدنی تهران به همراه اطلاعات ضروری آن خواهیم پرداخت.

عکس جاهای دیدنی تهران
عکس جاهای دیدنی تهران

جاهای دیدنی تاریخی تهران

خانه های تاریخی تهران

در ادامه لیست خانه های تاریخی، موزه ها و باغ موزه ها را معرفی خواهیم کرد.

موزه های تاریخی تهران

موزه ها از جاهای دیدنی تهران بوده که در ادامه به معرفی لیست موزه های پایتخت شامل موزه ملی، موزه فرش، موزه سینما، موزه اتومبیل، موزه آبگینه، زمان، جواهرات، هنرهای معاصر، خانه مقدم، پول، ارتباطات بانک ملی، عروسک ها، علوم زمین و موسیقی می باشد.

موزه ملی

موزه ملی ایران دارای دو ساختمان بوده که هرکدام دوره های مختلف تاریخی را به نمایش می گذارد. یکی از این موزه های باستان شناسی و هنر دوران سالمی بوده و دیگری موزه ایران باستان نام دارد.

نوشته های مشابه

موزه ایران باستان: این موزه در دوران رضاشاه کلنگ زنی آن انجام گرفت. معماری این بنا از طاق کسری، الهام و توسط معمار و هنرمند فرانسوی آندره گدار ساخته شد. این مجموعه دارای هفت تالار، بوه که به نمایش آثار به جای مانده از تاریخ ایران باستان می پردازد. در این موزه می توانید سر ستون های باشکوه تخت جمشید، حفاری های انجام شده در نقاط مختلف و همچنین مرد نمکی و آثار تاریخی دیگر در این محل نگهداری می شود.

موزه دوران اسلامی: در این موزه می توانید آثار کشف شده در دوران اسلامی را مشاهده نمایید. همچنین با سیر تغییرات در وسایل و آثار هنری ایران آشنا شوید.

موزه ملی

ساعت کاری:

بهار و تابستان همه روزه از ساعت ۹ تا ۱۹
پاییز و زمستان همه روزه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷

آدرس موزه ملی ایران: خیابان امام خمینی – ابتدای خیابان سی تیر – خیابان پروفسور رولن – شماره یک

آدرس موزه ملی روی نقشه

موزه آبگینه

این موزه واقع در خیابان جمهوری بوده که بنای آن مربوط به اواخر دوران حکومت قاجار است. این موزه که اولین و تنها موزه تخصصی سفال و شیشه کشور بوده که هرساله پذیرای بازدیدکنندگان و علاقه مندان بسیاری بوده نیز در این زمینه محسوب می شود. موزه آبگینه در خانه سیاستمدار نامی و معروف ایران، قوام السلطنه واقع شده است.

موزه آبگینه

ساعت بازدید: همه روزه (به غیر از دوشنبه ها) از ساعت 9 صبح الی 17

آدرس موزه آبگینه: خیابان سی تیر، نرسیده به خیابان جمهوری، پلاک 59 (مشاهده نقشه)

آدرس موزه آبگینه روی نقشه

موزه خانه مقدم

موزه مقدم یکی از بناهای دیدنی به جای مانده از دوران قاجار است که اصلی ترین دیدنی آن معماری و بنای ساختمان است. برای دسترسی به این خانه می توانید از ایستگاه های حسن آباد و دانشکده امام علی خط 2 استفاده کرده و با 5 دقیقه پیاده روی به به این موزه برسید.

موزه مقدم

 آدرس موزه در خیابان امام خمینی، بعد از خیابان شیخ هادی، جنب بانک ملت می باشد.
ساعت بازدید: یکشنبه تا جمعه از 9 صبح الی 16

آدرس موزه خانه مقدم روی نقشه

موزه تماشاگه زمان

این مکان اولین موزه ساعت در ایران است. موزه زمان در واقع یک خانه تاریخی حسین خداد بوده که مربوط به دوره قاجار است در این خانه مجموعه ای از ابزارهای سنجش زمان و تاریخ در محیطی به مساحت 5000 متر مربع و زیربنایی 700 متر مربع ساماندهی شده و به عنوان نخستین موزه ساعت ایران نیز مشهور می باشد. ساختمان موزه بنایی 2 طبقه بوده و در آن سیر تکامل انواع ساعت های مکانیکی متعلق به قرن های 17 الی 20 میلادی به نمایش عمومی گذاشته شده است.

موزه تماشاگه راز

ساعت بازدید: 9 صبح الی 18:30
آدرس موزه تماشاگاه زمان: زعفرانیه – خیابان ولیعصر – نبش چهارراه پرزین بغدادیچ

آدرس موزه تماشاگه زمان روی نقشه

موزه جواهرات

جواهرات سلطنتی ایران در دوره های مختلف صفوی، قاجار و پهلوی در موزه جواهرات ملی ایران نگهداری شده و از معروف ترین جواهراتی در این موزه نگهداری می شوند می توان به الماس دریای نور، تاج فرح پهلوی، جقه نادری، تخت طاووس، تخت نادری و کره جواهرنشان اشاره کرد. این موزه جواهرات ملی ایران در تهران، خیابان فردوسی و مقابل سفارت ترکیه قرار گرفته است. محل موزه واقع در زیرزمین بانک مرکزی است.

موزه جواهرات

ساعت بازدید: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 14 الی 16:30
آدرس موزه جواهرات: میدان امام خمینی – خیابان فردوسی – نرسیده به چهار راه استانبول – نیش کوچه بانک مرکزی ساختمان بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران – خزانه جواهرات ملی

آدرس موزه جواهرات روی نقشه

موزه هنرهای معاصر

موزه هنرهای معاصر فعلی گنجینه از هنرهای نوگرا و گذشته بوده که از جاهای دیدنی تهران بوده است. این موزه به دستور فرح پهلوی در ضلع غربی پارک لاله امروزی ساخته شد. که می تواند بازدید پارک مقصد بعدی شما پس از این مجموعه موزه باشد. بنای این مجموعه توسط کامران دیبا، معمار و هنرمند مطرح ایرانی با الهام از بادگیرهای منطقه یزد ساخته شد.

این موزه آثار ارزشمندی از هنرمندانی نظیر جاکومتی، ولویت، اندی، ارنست وارهول، پیکاسو و لویت درون خود جای داده است. چنانچه به کارهای هنری علاقه مند هستید بازدید از این مجموعه ارزشمند را از دست ندهید.

موزه هنرهای معاصر

ساعت کاری: 10 الی 17
آدرس موزه هنرهای معاصر: خیابان کارگر شمالی – جنب پارک لاله

آدرس موزه هنر های معاصر روی نقشه

موزه فرش تهران از جاهای دیدنی تهران

موزه فرش تهران نیز مانند موزه هنرهای معاصر به دستور فرح پهلوی و در نزدیکی پارک لاله تهران (پارک فرح) ایجاد شد. این موزه به منظور جمع آوری و نمایش تاریخچه صنعت فرش ایران و انجام پژوهش در این حوزه در سال 1356 شروع به کار کرد. ای مکان هنوز هم از جاهای دیدنی تهران محسوب شده که علاقمندان به فرش های ایرانی را به سوی خود جلب می کند.

موزه فرش تهران

ساعت بازدید: 9 الی 17
آدرس موزه فرش تهران : پارک لاله تهران – ضلع شمالی – روبرو فروشگاه سپه خیابان فاطمی

نمایش روی نقشه

موزه موسیقی

چنانچه به موسیقی ایرانی علاقمند هستید، بازدید از این موزه را از دست ندهید. موزه موسیقی در یکی از خانه های قدیمی باصفای تهران در تجریش برپا شده و بیش از 240 ساز در سالن های مختلف به نمایش گذاشته است. سازهای این موزه را انواع سازهای بادی، سنتی، زهی و کوبه ای تشکیل می دهد.

در این قسمت علاوه بر سازها، کارگاه نمایش مراحل ساختن سازه ها، کتابخانه تخصصی، انبار مخصوص نگهداری سازها و محصولات مکتوب نیز از دیگر بخش های این موزه می باشند. در صورت تمایل می توانید از کافی شاپ این موزه استفاده و خستگی خود را برطرف کنید. سپس با انرژی بیشتری گشت خود را ادامه دهید.

موزه موسیقی

ساعت بازدید: 9 الی 17
آدرس موزه موسیقی: میدان تجریش – خیابان شهید دربندی – سه راه تختی – کوچه نمازی – پلاک 9

آدرس موزه موسیقی روی نقشه

موزه رضا عباسی

رضا عباسی از هنرمندان نامی دوران صفوی بوده که به علت کارهای خطاطی و مینیاتور خود مشهور است. البته موزه رضا عباسی از جاهای دیدنی تهران بوده که تنها به آثار این هنرمند محدود نشده و در بازدید از این مجموعه می توانید از آثار سایر هنرمندان در این مجموعه دیدن کنید. این موزه دارای سه تالار بوده که شامل از تالارهای  پیش از اسلام، تالار اسلامی 1، خوشنویسی و نگارگری می شود.

موزه عباسی

ساعت بازدید موزه رضا عباسی: 9 صبح الی 17
آدرس موزه رضا عباسی: خیابان شریعتی – نرسیده به پل سید خندان – شماره 892

آدرس موزه رضا عباسی روی نقشه

موزه پول ایران

موزه به خاطر گنجینه های سکه و اشیای قیمتی که داخل آن قرار دارد، ارزش بازدید از این مجموعه را دارد. ساختمان این مجموعه به نام ساختمان دفینه نیز شناخته می شود. این مجموعه در پیش از انقلاب ساخته شد. همچنین موزه پول ایران در سال 1399 پس از مرمت، تغییرات و بازسازی دوباره بازگشایی شد.

اولین بخش این مجموعه را، موزه سکه و پول تشکیل داده که بیش از 1200 قطعه سکه را در معرض نمایش بازدید کنندگان خود قرار داده است. موزه گوهر و آرایه های تاریخی دارای 900 شی ارزشمند بوده که در طبقه دوم موزه واقع شده و در انتها موزه هنرهای اسلامی و جهانی می باشد.

موزه پول ایران

ساعت کاری : 9 صبح الی 16
آدرس موزه پول ایران : خیابان میرداماد – نبش کوچه دفینه

آدرس موزه پول ایران روی نقشه

موزه ارتباطات

سال ساخت این ساختمان موزه به 1311 باز می گردد و از آن زمان تاکنون بارهای تغییر کاربری داده است. این محل در ابتدا اداره پست ایران بود که پس از مدتی تبدیل به موزه شد. بنای این مجموعه سقف شیشه ای بسیار بلندی داشته که به نوبه خود جلب توجه می کند. در این موزه شما می توانید با تاریخچه پست، تلگراف و تلفن آشنا شوید و از دستگاه های تلگراف قدیمی، کلکسیون تمبرهای این مکان بازدید نمایید.

موزه ارتباطات

ساعت بازدید : 8 صبح الی 14
آدرس موزه ارتباطات : خیابان امام خمینی – سر در باغ ملی ایران

آدرس موزه ارتباطات روی نقشه

موزه بانک ملی

بانک ملی ایران در سال 1307 شروع به کار نموده که از ابتدای فعالیت خود تاریخچه پرفراز و نشیبی داردکه در بازدید از این موزه با آشنا شوید. اولین اسکناس های چاپ شده در ایران مشاهده نمایید. در این مجموعه علاوه بر اسکناس های قدیمی می توانید از آثار خطاطی، تابلوهای نقاشی نفیس و انواع دیگر آثار هنری که در این موزه نگهداری می شوند نیز بازدید نمایید.

در بخش دیگر موزه، هدایایی قرار دارد که از سوی کشورهای مختلف نظر فرانسه و آلمان در آن زمان به دولت ایران تقدیم شده اند نگهداری می شود. طراحی این مجموعه با الهام گرفتن از معماری قدیمی ایرانی  و تلفیق آن با معماری مدرن اروپایی آن زمان طراحی شده است.

موزه بانک ملی

ساعت کاری: ساعت 13 الی 19
آدرس موزه بانک ملی: خیابان فردوسی – روبروی سفارت آلمان

آدرس موزه بانک ملی روی نقشه

موزه قرآن کریم

چنانچه از علاقمند به بازدید از آثار و نسخ تاریخی قرآن کریم هستید بازدید از موزه قرآن کریم را از دست می دهد در این محل می توانید از 650 نسخه قرآن خطی که در سه طبقه موزه قرار گرفته است دیدن نموده علاوه بر قرآن های خطی در این موزه برخی از اسناد تاریخی از قبیل سند زمین، سند ازدواج های قدیمی کتب اسلامی و تابلوهای قرآنی را مشاهده نموده و از دیدن آن لذت ببرید.

موزه قرآن کریم

در این موزه یک بخش کامل به آثار هنرمند بزرگ و برجسته ایرانی استاد امیرخانی اختصاص یافته که در آن کتب قرآن، سعدی، حافظ و. . . به یادگار مانده است. که از زیباترین آثار خوشنویسی ایران به شمار می آیند.

ساعت بازدید: 9 صبح الی 16
آدرس موزه قرآن کریم: خیابان ولیعصر – تقاطع خیابان ولیعصر و خیابان امام خمینی

آدرس موزه قرآن کریم روی نقشه

موزه علوم و فناوری ایران

همانطور که از نام این موزه نیز مشخص است در آن شما می توانید از دیدن آثار، لوازم علمی پیش و پس از اسلام آشنا شوید. در این موزه شما می توانید در تعاملی مستقیم با تئوری های علمی مختلف در آن دوران در تالار علوم آشنا شوید. همچنین در این تالار به شما این امکان را می دهند تا برخی آزمایش های فیزیکی را خودتان انجام داده و نتایج آن را از نزدیک مشاهده نمایید.

بخش های مختلف موزه علوم فناوری ایران شامل گالری ابزارهای جراحی قدیمی و علوم پزشکی، گالری های تلفن، نور، هسته ای و گالری ابزارهای نجومی و تلسکوپ های قدیمی و جدید آشنا شوید.

موزه علوم فناوری جدید

ساعت بازدید: 9 صبح الی 15
آدرس موزه علوم و فناوری ایران: خیابان امام خمینی  – خیابان سی تیر – بالاتر از موزه ملی ایران – ساختمان سابق کتابخانه ملی ایران

آدرس موزه علوم و فناوری ایران روی نقشه

موزه علوم زمین

چنانچه از علاقمندان به رشته های زمین شناسی بوده و یا از دانشجویان و طرفدار این حوزه می باشید. بازدید از این موزه می تواند برای شما جذاب باشد. در این موزه می توانید از نزدیک کانی ها و سنگ های مختلف را مشاهده نمایید. در بخش دیگر این موزه فسیل انواع جانوران باستانی قرار گرفته که از نقاط مختلف ایران جمع آوری شده است. همچنین ابزارهای کار با معدن نیز در این موزه برای علاقمندان قرار داده شده است.

موزه علوم زمین

ساعت کاری: 9 صبح الی 15
آدرس موزه علوم زمین: ضلع غربی میدان آزادی – بلوار معراج – جنب سازمان نقشه ‌برداری

آدرس موزه علوم زمین روی نقشه

موزه عروسک‌های ملل

چنانچه کودک در خانواده خود دارید، بازدید از خانه عروسک های مجموعه ملل را در برنامه خود بگذارید در این مجموعه می توانید از 1500 عروسک مختلف که از جاهای مختلف دنیا قرار گرفته مشاهده نمایید. این موزه دارای بخش مختلف عروسک های ایرانی، اسباب بازی های ملل و عروسک های ملل تشکیل می باشد. چنانچه به خرید عروسک نیز علاقه دارید فروشگاهی در این مجموعه قرار داراد که می توانید انواع اسباب بازی و عروسک ها را برای خود و کودکانتان خریداری نمایید.

موزه عروسک های ملل

آدرس موزه عروسک ها: دروازه دولت – ابتدای سعدی شمالی – کوچه فیات – پلاک 2
ساعت بازدید: پنجشنبه و جمعه ساعت 11 الی 18 – سایر روزهای هفته تعطیل

آدرس موزه عروسک ها روی نقشه

باغ موزه نگارستان

موزه نگارستان در محوطه باغی قرار گرفته در کنار آبنما، حوض، چمن ها و گل های سبز باغ می‌توانید ساختمان موزه را مشاهده نمایید. این مکان در واقع محل اقامتگاه تابستانی فتحعلی شاه قاجار بوده که امروزه  موزه نگارستان تبدیل کاربری داده است. این موزه دارای دو تالار مجموعه کمال الملک و ملک الشعرا بهار می باشد. همچنین در این موزه شما می توانید مجسمه های مینیاتوری مردم شناسی استاد جهانگیر ارجمند، کارهای استاد مینیاتور و معرق کار علی اسفرجانی و دیگر هنرمندان معروف را مشاهده نمایید.

موزه نگارستان

ساعت کاری: 10 صبح الی 19
آدرس موزه نگارستان: میدان بهارستان – خیابان دانشسرا – خیابان شریعتمداری

آدرس موزه نگارستان روی نقشه

باغ ‌موزه فردوس

این باغ که اکنون موزه پذیرای موزه سینما بوده سال ساخت آن به دوره محمدشاه قاجار باز می گردد. در ابتدا قرار بر این بود که از این بنا جهت اقامت شاه استفاده شود که عمر وی قد نداد. این باغ به پیروی از سایر باغ های ایرانی، فواره ای در وسط آن قرار دارد که فواره های داخل این مجموعه از طریق جوی و کانال های قرار داده شده در این مجموعه آب را به قسمت های مختلف باغ رسانده و گیاهان را آبیاری می کند.

کاخ های تهران از زیباترین اماکن دیدنی تهران

تهران به علت اینکه بیش 3 سده پایتخت ایران بوده دارای کاخ های متعدی می باشد که در ادامه به معرفی مشهورترین آنها می پردازیم.

کاخ گلستان

کاخ گلستان یکی از مهمترین کاخ های تهران بوده که تاریخ ساخت آن به دوره صفویه و حکومت شاه عباس صفوی باز گشته و بیش از 4 قرن قدمت دارد. این کاخ در اثر گذشت زمان تغییرات زیادی یافته به گونه ای ساختار اولیه آن بارها مورد تغییر قرار گرفت. نقطه عطف این کاخ پس از تاج گذاری آغا محمدخان قاجار بوده است. پس از آن این کاخ محل تاجگذاری احمد شاه، مظفرالدین شاه و رضا شاه بوده است.

کاخ گلستان

ساعت بازدید: شش ماه اول سال 9 صبح الی 18 بعد از ظهر – شش ماه دوم سال 9 صبح الی 17
آدرس کاخ گلستان: خیابان پانزده خرداد – ضلع شمالی میدان ارگ

آدرس کاخ گلستان روی نقشه

کاخ سعد آباد

این کاخ نشانه ای از تاریخ و فرهنگ معاصر ایرانی است که بنای چشم نوازی دارد. بنای کاخ مربوط به دوران قاجار و پهلوی می باشد. این باغ به عنوان یکی از معروف ترین جاهای دیدنی تهران به شمار می رود. مهمترین بخش مجموعه کاخ های سعدآباد بخش موزه های آن است. موزه های این قسمت شامل کاخ موزه ملت، پوشاک سلطنتی، کاخ سبز، میزه میرعماد، استاد حسین بهزاد، موزه سلاح های دربار  و. . . می باشند. چنانچه به سفر و ماجراجویی نیز علاقمند هستید، بازدید از موزه برادران امیدوار را از دست ندهید. 

کاخ سعد آباد

آدرس کاخ سعد آباد: زعفرانیه – خیابان ولیعصر، انتهای خیابان شهید کمال طاهری
ساعت بازدید: شش ماه اول سال از ساعت 9 صبح الی 19 و در 6 ماه دوم سال 9 صبح الی 18:30

آدرس موزه کاخ سعد آباد روی نقشه

کاخ نیاوران

مجموعه کاخ نیاوران از دیگر کاخ های به جا مانده از دوران پهلوی است که شامل چند کاخ و عمارت، فضای دلنشین تشکیل داده است. معروف ترین بنای این مجموعه را کاخ نیاوران تشکیل می دهد که سکونتگاه و محل زندگی اصلی محمدرضا شاه پهلوی و خانواده اش بوده است. از دیگر مجموعه های معروف این کاخ می توان کاخ صاحبقرانیه، کوشک احمد شاهی، موزه جهان نما، باغ کتیبه ها و موزه خودروهای لوکس اشاره کرد.

کاخ نیاوران

ساعت کاری:

شش ماه اول سال ساعت 9 الی 19
شش ماه دوم از ساعت 18 الی 17

آدرس کاخ نیاوران: میدان شهید باهنر (نیاوران)

آدرس موزه کاخ نیاوران روی نقشه

کاخ یاقوت

این کاخ از کاخ های شرق تهران بوده که در دوره ناصرالدین شاه قاجار احداث گردیده است. عمارت قصر یاقوت یا کاخ سرخه حصار که قدمت آن به سال 1262 بر می گردد شامل دو عمارت کوشک بیرونی و حرم خانه و حدود 200 اتاق بود. کاخ یاقوت یکی از کاخ های تهران می باشد که در طراحی آن از معماری ایرانی استفاده نشده است. این کاخ در سال های مختلف به عنوان بیمارستان استفاده شده که هم اکنون مرکز فوق تخصصی قلب دکتر لواسانی می باشد.

کاخ یاقوت جزء کاخ های اطراف تهران بوده که در منطقه سرخه حصار و در حاشیه جاده دماوند قرار دارد. برای بازدید از این کاخ بهترین مسیر استفاده از اتوبان زین الدین (شهید همت) و یاسینی می باشد. برای بازدید از کاخ یاقوت می توانید از خط 2 مترو و ایستگاه فرهنگسرا استفاده کنید.

آدرس کاخ یاقوت: تهران – اتوبان زین الدین – جنب پارکینگ اتوبوسرانی – بیمارستان شهید لواسانی

آدرس موزه کاخ یاقوت روی نقشه

عمارت کلاه فرنگی

عمارت کلاه فرنگی یا کاخ عشرت آباد یکی دیگر از کاخ های تهران می باشد که با فرمان ناصرالدین شاه ساخته شد. این کاخ به صورت چهار طبقه بوده و به منظور استراحتگاه ییلاقی شاه و زندگی همسران شاه استفاده می شد. در دوران پهلوی کاربری این کاخ به صورت زندان و پادگان بود که هم اکنون کاربرد نظامی داشته و امکان بازدید از آن وجود ندارد. این کاخ در میدان سپاه یا میدان عشرت آباد قرار دارد.

آدرس عمارت کلاه فرنگی: تهران – میدان عشرت آباد (میدان سپاه) – پادگان عشرت آباد (پادگان ولیعصر)

آدرس عمارت کلاه فرنگی روی نقشه

عمارت بهارستان: عمارت بهارستان که به دستور میرزا حسین خان سپهسالار ساخته شده است به عنوان دارالشورای ملی ایران شناخته می شود. در طراحی این کاخ از تلفیقی از معماری اروپایی و ایرانی استفاده شده و کاربری های مختلفی داشته است. بعد از مرگ سپهسالار، این کاخ توسط ناصرالدین شاه تصرف شده که مراسم های گوناگونی مانند تعزیه خوانی، مراسم دولتی و امور تشریفاتی در آن برگزار می شد. عمارت بهارستان در میدان بهارستان قرار دارد.

آدرس عمارت بهارستان: میدان بهارستان – مجموعه بهارستان

آدرس عمارت بهارستان روی نقشه

کاخ شهربانی: کاخ شهربانی یکی از قدیمی ترین کاخ های تهران بوده که در میدان مشق یا باغ ملی قرار دارد. کاخ شهربانی در سال 1315 هجری شمسی در سه طبقه و به دستور رضا خان بنا شده است. این کاخ در نزدیکی کاخ گلستان قرار دارد که می توانید همزمان از هر دو مجموعه بازدید نمایید. برای رفتن به کاخ شهربانی می توانید از مترو و ایستگاه امام خمینی استفاده کنید.

آدرس کاخ شهربانی: تهران – ضلع شمالی خیابان امام خمینی

آدرس کاخ شهربانی روی نقشه

کاخ مظفری تهران: کاخ مظفری یکی از جاهای دیدنی تهران می باشد که در دارآباد تهران و باغ مظفری قرار داشته که جزئی از محوطه بیمارستان دکتر مسیح دانشوری قرار دارد. این کاخ در دو طبقه و با فرمان مظفرالدین شاه قاجار بنا شد که در سال 1310 با تلاش های دکتر مسیح دانشوری به مدرسه پرستاری تغییر کاربری داد. کاخ مظفری نیز جزء قدیمی ترین کاخ های تهران بوده و در محله دارآباد، میدان باهنر و انتهای خیابان پورابتهاج واقع شده است.

آدرس کاخ مظفری تهران: میدان باهنر – انتهای خیابان پور ابتهاج (دارآباد) – بیمارستان مسیح دانشوری

آدرس کاخ مظفری روی نقشه

کاخ فرح آباد: کاخ فرح آباد یکی دیگر از کاخ های تهران بوده که به دستور مظفرالدین شاه قاجار احداث شده است. معماری نیم دایره این کاخ از طراحی استفاده شده در کاخ تروکادرو پاریس الهام گرفته است که دارای چندین ایوان و سه بخش جایگاه اقامت کارکنان، استخر و باغ می باشد. این کاخ هم اکنون به عنوان موزه نیروی دریایی سپاه پاسداران استفاده می شود و امکان بازدید از آن وجود ندارد.

آدرس کاخ فرح آباد: تهران –  بزرگراه شهید یاسینی – شهید دورا

آدرس کاخ فرح آباد روی نقشه

کاخ سلطنت آباد: این کاخ که بنای سلطنتی نیز نام دارد در سال 1265 شمسی و به فرمان ناصرالدین شاه قاجار در رستم آباد احداث گردید. در این عمارت از گچ بری ها و تزئینات مختلف استفاده شده و اتفاقات مهم تاریخی مانند محاکمه دکتر مصدق در آن رخ داده است. کاخ سلطنت آباد در خیابان پاسداران، میدان نوبنیاد و خیابان سلطنت آباد قرار گرفته است. برای بازدید از این مجموعه نیاز به مجوز خواهید داشت.
آدرس کاخ سلطنت آباد: خیابان پاسداران – نرسیده به نوبنیاد – خیابان سلطنت آباد – کاخ سلطنت آباد

آدرس کاخ سلطنت آباد روی نقشه

کاخ دادگستری از دیگر کاخ های تهران بوده که ساخت آن در سال 1317 آغاز شد و در سال 1325 افتتاح گردید که به دلیل وقع جنگ جهانی دوم، ساخت آن برای مدتی متوقف شد. معماری این کاخ با سبک نئوکلاسیک بوده که توسط گابریل گورکیان طراحی شده است.

در این کاخ، مجسمه های بزرگی مانند بانوی عدالت از ابوالحسن صدیقی و نقش برجسته انوشیروان دادگر از رحیم زاده ارژنگ وجود دارد. این کاخ در خیابان خیام واقع شده است.
آدرس کاخ دادگستری: بلوار خیام  – خیابان صور اسرافیل

آدرس کاخ دادگستری روی نقشه

کاخ سنا: ساختمان مجلس سنا یا کاخ سنا در زمان محمدرضا شاه و با هدف برگزای نشست های مجلس احداث گردید. در ساخت این کاخ از معماری ساختمان سنای کشورهای اروپایی الهام گرفته شده است. پس از انقلاب این کاخ برای نشست های مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی استفاده شد.

امروزه این کاخ برای جلسات سالیانه مجلس خبرگان مورد استفاده قرار می گیرد. این کاخ در نزدیکی میدان حر و در خیابان امام خمینی واقع شده است.
آدرس کاخ سنا: خیابان امام خمینی – بعد از تقاطع ولیعصر (چهار راه ولیعصر) – روبروی دانشگاه افسری امام علی (ع)

آدرس کاخ سنا روی نقشه

عمارت مسعودیه: عمارت یا کاخ مسعودیه در دوران قاجار و توسط یکی از فرزندان ناصرالدین شاه یعنی مسعود میرزا ملقب به ظل السلطان بنا شده است. یکی از اتفاقات مهمی که در این کاخ رخ داده است، تاسیس اولین کتابخانه ملی می باشد. کاخ مسعودیه دارای بخش های مختلفی مانند عمارت سفره خانه، دیوان خانه، حیاط خلوت و اتاق های مختلف می باشد. این عمارت در میدان بهارستان و خیابان اکباتان قرار گرفته است. 

آدرس عمارت مسعودیه: میدان بهارستان – خیابان اکباتان

آدرس عمارت مسعودیه روی نقشه

کاخ خرم: کاخ سنگی یا کاخ خرم در دوران پهلوی ساخته شده است که قرار بود به ولیعهد محمدرضا شاه اهدا گردد. این کاخ به رحیم علی خرم متعلق بود که پس از انقلاب نیمه کاره رها ماند و در حال حاضر از آن به عنوان پارکینگ کارکنان بیمارستان رسول اکرم استفاده می شود. این کاخ در خیابان ستارخان و خیابان نیایش قرار گرفته است.

آدرس کاخ خرم: خیابان امام خمینیخیابان ولیعصر

آدرس کاخ خرم روی نقشه

کاخ مرمر: کاخ مرمر یکی از کاخ های تهران در عصر پهلوی می باشد که ساخت آن در سال 1313 آغاز گردید. این کاخ در سال 1355 به موزه پهلوی تبدیل شد و در خرداد 1357 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید. در نهایت پس از کش و قوس های فراوان بعد از انقلاب، این کاخ هم اکنون به عنوان موزه هنر ایران فعالیت دارد. کاخ مرمر در چهارراه امام خمینی و در خیابان ولی عصر قرار دارد.

آدرس کاخ مرمر: بزرگراه شهید چمران  – ملکوتی – بین شهر آرا و پاتریس لومومبا

آدرس کاخ مرمر روی نقشه

سایر دیدنی های تاریخی تهران

    میدان حسن آباد از قدیمی ترین میدان های تهران بوده که به علت معماری منحصر به فرد خود توانسته گردشگران بسیاری را به سوی خود جلب کند. نورپردازی های انجام شده این میدان در شب ها جلوه گری خاصی دارد و یکی از جاهای دیدنی تهران در شب محسوب می شود.

موقعیت مکانی این میدان به گونه است که به گردشگران دسترسی خوبی به کافه های خیابان سی تیر، موزه پست و مخابرات باغ ملی، موزه آبگینه و موزه مقدم خواهد داد.

آدرس میدان حسن آباد: تقاطع خیابان امام خمینی (سپه) و خیابان وحدت اسلامی

آدرس میدان حسن آباد روی نقشه

خانه ظهیرالاسلام: این بنا از خانه های باقی مانده از عهد قاجار بوده که محل سکونت یکی از شخصیت های آن دوران بوده است. این خانه به علت استفاده از معماری روز اروپایی و محل قرارگیری خانه در آن قرار گرفته دارای ارزش می باشد. این خانه منسوب به داماد ناصرالدین شاه می باشد.

آدرس خانه ظهیرالاسلام: خیابان هدایت

آدرس خانه ظهیرالاسلام روی نقشه

جاهای تفریحی تهران

          پارک ها؛ مهم ترین مناطق گردشگری تهران

دریاچه چیتگر

دریاچه چیتگر یا همان شهدای خلیج فارس، یک جاذبه تفریحی است که در شمال غرب تهران واقع شده است. این دریاچه به عنوان بزرگترین دریاچه مصنوعی در شهر تهران می باشد که به دلیل وجود امکانات تفریحی گردشگری کامل در آن روزانه افراد زیادی برای گذراندن اوقات فراقت خود به این پارک می روند. از جمله امکاناتی که در این منطقه برای افراد در نظر گرفته شده است می توان به: امکان ماهیگیری، دوچرخه سواری در اطراف دریاچه، شهربازی، کارتینگ، سرزمین بازی و اسکیت هوایی اشاره کرد.

شرق دریاچه: بزرگراه شهید همت- خروجی بلوار کاشان، میدان موج، بلوار صدف

غرب دریاچه: اتوبان شهید همت(غرب)- اتوبان شهید خرازی، خروجی دریاچه چیتگر

راه های دسترسی به دریاچه چیتگر

مترو: برای رفتن با مترو به دریاچه، کافی است تا از یکی از قطارهای ایستگاه صادقیه-گلشهر استفاده کنید و در ایستگاه چیتگر از مترو پیاده شوید.

اتوبوس: برای اینکه از اتوبوس برای رفتن به چیتگر استفاده کنید، باید از پایانه صادقیه سوار اتوبوس های دریاچه شوید و در ایستگاه جوزانی پیاده شوید. فاصله پایانه تا چیتگر حدود 30 دقیقه است.

آدرس دریاچه چیتگر روی نقشه

سر در باغ ملی

سر در باغ ملی یکی از آثار زمان رضاشاه است که قدمت آن نزدیک به 100 سال می رسد. این سردر درواقع دروازه وروده به میدان مشق برای مناطق نظامی بوده است؛ در داخل محوطه این فضا ساختمان وزارت امور خارجه، موزه باستان و موزه ملک قرار دارد.

سر در باغ ملی تهران

آدرس: خیابان امام خمینی، ورودی خیابان سی تیر، پشت هتل فردوسی

ساعت بازدید: همه روزه از ساعت 7 صبح الی 19

آدرس سردر باغ ملی روی نقشه

باغ فردوس

این باغ در واقع به موزه سینما تخصیص یافته است و دارای امکاناتی همچون سالن سینما و کافه است. باغ فردوس مرتبط به دوره قاجار است و پاتوق افراد هنر دوست و اهل سینما می باشد.

باغ فردوس

آدرس: خیابان ولیعصر، بعد از محمودیه نرسیده به تجریش

ساعت بازدید: همه روزه از ساعت 9 صبح الی 17

آدرس باغ فردوس روی نقشه

پارک های تهران

تهران شهر بزرگی است و در کنار تمام شلوغی هایی که دارد مناطق زیادی برای تفریح و گردش در آن فراهم شده است. تعداد پارک های زیبا با چشم انداز های معرکه در این شهر زیاد می باشد، در این بخش قصد داریم چند پارک معروف تهران که می تواند محلی ایده آل برای استراحت، تفریح و استشمام هوای تازه باشد را معرفی کنیم.

پارک ملت

پارک ملت تهران، بوستان بزرگی در ناحیه شمالی این شهر است. این پارک از لحاظ قدمت یکی از قدیمی ترین مناطق تهران محسوب می شود که در یکی از خوش آب هواترین مناطق شهر قرار گرفته است. طراحی پارک ملت تهران به سبک پارک های انگلیسی است، امکانات و تجهیزات تعبیه شده در پارک اصلی ترین دلیل محبوبیت آن می باشد. پیشنهاد می کنیم اگر قصد بازدید یکی از پارک های تهران را دارید، پارک ملت را در لیست برنامه های خود قرار دهید؛ چرا که بازدید از فضا و دریاچه کوچک مصنوعی پارک خالی از لطف نخواهد بود.

پارک ملت تهران پارک ملت از جاهای دیدنی تهران
پارک ملت مشهد

راه های دسترسی  به پارک ملت تهران

مترو: برای سفر به پارک ملت از طریق مترو می بایست در ایستگاه جهاد یا فاطمی سوار مترو شوید و در ایستگاه صدر یا میرداماد از مترو پیاده شوید.

تاکسی: تاکسی های خطی که در پایانه ونک دارد برای رفتن به پارک ملت انتخاب خوبی خواهند بود.

اتوبوس: اتوبوس های مترو بی آر تی خط 7 (مسیر تجریش-راه آهن) شما را به پارک ملت خواهد رساند. (ایستگاه نیایش)

آدرس: خیابان آیت الله رفسنجانی- ولیعصر- چهارراه نیایش

آدرس پارک ملت تهران روی نقشه

پارک قیطریه

این پارک در واقع در گذشته باغ خواهر ناتنی ناصرالدین شاه بوده است و پس از از بین رفتن حکومت در نهایت در سال 1356 توسط شهردار تهران که خود از نوادگان ناصرالدین شاه بوده، به پارک تبدیل گردید است. پارک قیطریه در منطقه 7 تهران واقع شده و یکی از معروف ترین جاهای دیدنی تهران و یک زیستگاه طبیعی برای پرندگان محسوب می شود.

پارک قیطریه تهران از زیباترین جاهای دیدنی تهران
پارک قیطریه تهران از زیباترین جاهای دیدنی تهران

راه های دسترسی به پارک قیطریه

مترو: دسترسی به این پارک با استفاده از مترو نیز امکان پذیر است. بدین منظور شما می بایست در ایستگاه قیطریه از مترو پیاده شوید. از خروجی مترو تا پارک حدود 2 کیلومتر فاصله است که این فاصله را باید پیاده طی کنید.

تاکسی: ماشین هایی که به صورت خطی در این مسیر فعالیت دارند در نزدیکی میدان تجریش یا چیذر توقف دارند.

پارک قیطریه تهران از زیباترین جاهای دیدنی تهران

آدرس: خیابان قیطریه – نرسیده به میدان پیروزی – جنب خیابان روشنگر

آدرس پارک قیطریه روی نقشه

پارک جنگلی لویزان

یکی از جاهای دیدنی تهران پارک جنگلی لویزان می باشد. این پارک سهم زیادی در تفریح، پیک نیک و گردش های آخر هفته های خانواده های تهرانی دارد. این فضا با دارا بودن محیطی چشم نوار و دل انگیز از پارک های دنج تهران به شمار می رود. این پارک جنگلی با نام های شیان یا شیان لویزان نیز شناخته می شود و جزء بزرگترین و خوش آب و هوا ترین پارک های تفریحی تهران به شمار می رود.

پارک جنگلی لویزان
پارک جنگلی لویزان

راه های دسترسی به پارک جنگلی لویزان

مترو: نزدیک ترین ایستگاه مترو که به این پارک ختم می شود، ایستگاه حسین آباد و نوبنیاد خط سه مترو می باشد.

اتوبوس: در حال حاضر هیچ اتوبوس درون شهری برای دسترسی به این پارک وجود ندارد.

پارک جنگلی لویزان تهران پارک جنگلی لویزان از جاهای دیدنی تهران بوده که به آدرس زیر قرار گرفته است.

آدرس: بزرگراه امام علی – بعد از خروجی شهید زین العابدین، خروج شیان، پارک جنگلی لویزان

آدرس پارک جنگلی لویزان تهران روی نقشه

پارک شطرنج

این پارک یکی از دیگر از مناطق نسبتا قدیمی پایتخت است، که محیطی کوچک اما آرامی دارد. علت نام گذاری این پارک، به شطرنج طراحی ویژه و میزهای متعدد شطرنج در نقاط مختلف پارک می باشد. این فضا در سال 1370 ساخته شده است. قرار داشتن یک سالن کتابخانه نسبتا کامل و میزهای شطرنج اصلی ترین دلایل برای محبوبیت این پارک بین جوانان، سالمندان و کودکان می باشد. توجه داشته باشید که سالن شطرنج و کتابخانه پارک دارای ساعت کاری محدود می باشد.

پارک شطرنج

راه های دسترسی به پارک شطرنج

مترو: نزدیک ترین ایستگاه مترو، نزدیک به پارک ایستگاه اقدسیه می باشد. بعد از پیاده شدن از مترو، مابقی مسیر را باید با تاکسی های خطی طی کنید.

آدرس: خیابان آجودانیه، نبش کوچه سیزدهم شرقی

آدرس پارک شطرنج روی نقشه

پارک نیاوران

پارک نیاوران از زیباترین پارک های پایاخا بوده که امکانات مختلف رفاهی و تفریحی را برای  گردشگران خود در سنین  مختلف فراهم کرده است. از جمله امکانات این پارک می توان به سالن آمفی تئاتر، کانون زبان، کتابخانه، زمین های بازی و باشگاه های مختلف اشاره کرد. طراحی این پارک توسط معماران انگلیسی انجام شده و توسط سردار افخم اجرا گردیده است.

پارک نیاوران

آدرس پارک نیاوران: شمال خیابان پاسداران – میدان نیاوران (شهید باهنر)

آدرس پارک نیاوران روی نقشه

پارک آب و آتش

پارک آب و آتش تهران که در خیابان نلسون ماندلا قرار دارد، به دلیل طراحی منحصر به فرد و برنامه های مختلفی که در آن برگزار می شود، یکی از پربازدیدترین پارک های این شهر می باشد. در این پارک، در مناسبت های مختلف، برنامه های متعددی مانند جشنواره های آش و انار برگزار می شود. بخش های مختلف پارک را، برج های آتشین، فانوس دریای آب و آتش، زمین اسکیت، گنبد مینا تشکیل می دهد.

پارک آب و آتش

آدرس پارک آب و آتش: خیابان نلسون ماندلا – انتهای کوچه ژوبین

آدرس پارک آب و آتش روی نقشه

پارک طالقانی

این پارک در سال 1361 افتتاح شد اما بیشتر تغییرات آن در سال 1390 و پس از افتتاح پل طبیعت و اتصال آن به پارک آب و آتش اتفاق افتاد. امکانات این پارک زیبا را راه های چوبی، آلاچیق ها، امکانات ورزشی، مسجد خرمشهر و بزرگترین پرچم ایران تشکیل می دهد. پیشنهاد می شود رد رفتن به این پارک کفش ورزشی مناسب پوشیده و جهت برخورداری بهتر از این پارک در فصل بهار به این پارک مراجعه نمایید.  

پارک طالقانی تهران

آدرس پارک طالقانی: منطقه 3 تهران – بزرگراه حقانی – بعد از بزرگراه مدرس

آدرس پارک روی طالقانی روی نقشه

پارک لاله

مساحت پارک لاله تهران 35 هکتار بوده که باعث شده امکانات گوناگونی را درون خود جای دهد که از میان آنها می توان به زمین های ورزشی داخل پارک، نظیر فوتبال، والیبال، مراکز هنری و فرهنگی، میزهای مخصوص بازی تنیس و شطرنج و کتابخانه عمومی اشاره کرد. از دیگر بخش های این مجموعه می توان به مسجد، مجسمه ها و تندیس ها در بخش های مختلف پارک نام برد.همچنین در این پارک دستگاه های چند منظوره بدنسازی در این پارک قرار داده شده که باعث گردیده تا علاقمندان به این ورزش ها نیز بتوانند از این وسایل استفاده و از انجام این ورزش ها لذت ببرند.

پارک لاله
پارک لاله تهران

آلاچیق های متعدد، تی کراست، زمین بازی برای کودکان، آبنماهای گوناگون این پارک نظیر آبنمای مسجد، آبنمای سنگی، آبنما پلکانی، آب نمای مرکزی و ابوریحان بیرون بخش از امکانات این بوستان از تشکیل می دهد. در گوشه و کنار این پارک تندیس و مجسمه های بسیار زیادی وجود داشته که از میان آن های می توان به مجسمه ابوریحان بیرونی و مجسمه خیام اشاره کرد.

آدرس پارک لاله تهران: خیابان کارگر شمالی – تقاطع بلوار کشاورز

آدرس پارک لاله روی نقشه

پارک نوروز

بوستان نوروز تهران این پارک در زمینی به مساحت 90 هزار متربع و در اراضی عباس آباد  در سال 1392 ساخته شد. این مکان از پارک های تازه تاسیس پایتخت محسوب می شود. که به علت داشتن طبیعت زیبا و فضای سرسبز خود در بین پایتخت نشینان جایگاه ویژه ای دارد. امکانات این پارک را زمین بازی اسکیت کودکان، نمایشگاه گل و گیاه، میدان مشاهیر، مجموعه پلانتاریوم، اکوپارک و. . .  تشکیل می دهد.

آدرس پارک نوروز: بزرگراه شهید حقانی – خیابان دیدار جنوبی

آدرس پارک نوروز روی نقشه

          مراکز خرید تهران

تهران دارای بازارها و مراکز خرید بسیاری است و از همین رو فرقی ندارد که ساکن پایتخت باشید یا اینکه به این شهر سفر کرده اید، به هر حال پاساژ گردی یکی از بخش های مفرح  و لذت بخش تهران گردی محسوب می شود و البته افراد زیادی تنها به خاطر خرید و گشت و گذار در بازارها به این شهر سفر می کنند. در این بخش ما اطلاعات جامعی در رابطه با معروف ترین بازارهای تهران جمع آوری کرده ایم که شما می توانید برای انتخاب بازار مورد نظر از آن ها استفاده کنید.

مرکز خرید پالادیوم

مرکز خرید پالادیوم از بزرگ‌ترین و مدرن‌ترین مراکز خرید تهران است که در زعفرانیه قرار دارد. این مجتمع تجاری با عرضه بهترین برندهای داخلی و خارجی در زمینه‌ پوشاک، زیورآلات، کیف و کفش و… شهرت زیادی پیدا کرده است. از برندهای موجود در پالادیوم می‌توان به آدیداس، نایکی، پوما، ریباک، جین وست، منگو، جنیفر، تی تی، پاما، پونت و غیره اشاره کرد.

مرکز خرید پالادیوم

پالادیوم یک مجموعه تجاری و تفریحی کامل است که در کنار خرید طلا و جواهرات، اسباب‌بازی، خوراکی (انواع شیرینی و شکلات، خشکبار و قهوه)، محصولات فرهنگی، کتاب و لوازم‌التحریر و… می‌توانید از باشگاه ورزشی، مهدکودک، کتابخانه، خانه بازی و غیره نیز استفاده کنید.

ساعت کاری: 10 صبح الی 22:00
آدرس مرکز خرید پالادیوم: خیابان مقدس اردبیلی – نرسیده به میدان الف

آدرس مرکز خرید پالادیوم روی نقشه

مرکز خرید ارگ تجریش

مرکز خرید ارگ تجریش در ۱۰ طبقه در ضلع شمالی میدان تجریش واقع شده که  دارای پنج طبقه آن تجاری و مابقی طبقات به پارکینگ اختصاص یافته است. پارکینگ یکی از مهم‌ترین بخش های این پاساژ است؛ چراکه بازدیدکنندگان می‌توانند با آسودگی خیال و بدون دغدغه به خرید بپردازند. وجود امکاناتی از قبیل کافی‌شاپ، فود کورت، رستوران، کارواش، پردیس سینمایی، شهربازی فان تایم، آمفی‌تئاتر و بام سبز، این محل را برای خرید و گشت‌وگذار، مکانی ایده آل کرده ‌اند.

مرکز خرید ارگ تجریش
مرکز خرید ارگ تجریش

در خرید گزینه‌ های متنوعی از انواع پوشاک زنانه، بچه‌گانه، لباس مجلسی، کت و شلوار مردانه تا سیسمونی، کیف و کفش، عطر و ادکلن، لوازم‌خانگی، لوازم الکترونیکی، لوازم آرایشی و بهداشتی و… با برندهای معتبر داخلی و خارجی پیش روی شما قرار دارد.

ساعت کاری: شنبه تا پنجشنبه 10 صبح الی 22:00 – جمعه ها 10 صبح الی 22:30
آدرس مرکز خرید ارگ تجریش: میدان تجریش – ابتدای خیابان سعدآباد

آدرس مرکز خرید ارگ تجریش روی نقشه

مرکز خرید گالریا

از لوکس‌ترین مراکز خرید شمال تهران در منطقه ولنجک بوده که دارای دو بخش جنوبی (۱۵ طبقه) و شمالی (۱۷ طبقه) است. در این مرکز خرید از کیف و کفش، پوشاک و لوازم خواب گرفته تا لوازم تزیینی، لوازم آرایشی، طلا و جواهرات و… به فروش می‌رسد. از برندهای شناخته شده این مرکز خرید می‌توان به آرمانی، اسکچرز، اینگلوت، برتونیکس، پیرکاردین، دلسی و د‌ه ها برند دیگر اشاره کرد که علاقه‌مندان به کالاهای لوکس و لاکچری می‌توانند ساعت‌ها از گشت‌وگذار در این محل لذت ببرند.

مرکز خرید گالریا

آدرس مرکز خرید گالریا : ولنجك – انتهاي خيابان سيزدهم شرقی
ساعت کاری: شنبه تا پنجشنبه 10 صبح الی 20:00 – جمعه ها 11 صبح الی 20:00

آدرس مرکز خرید گالریا روی نقشه

مرکز خرید سام سنتر

در سال ۱۳۹۰ در ۹ طبقه آغاز به کار کرد و نمای سازه و نورپردازی جذابش در طول شب باعث شده‌ است که این مجموعه همچون جعبه‌ای زیبا به نظر برسد. معماری داخلی چشم‌نواز، آب‌نمای دیواری با جلوه‌ای خاص و لابی وسیع، جذابیتی دوچندان به این مجموعه بخشیده‌اند.

مرکز خرید سام سنتر

از آنجا که انواع برندهای معتبر خارجی و داخلی در این محل شعبه دارند، اجناس باکیفیت با قیمتی بسیار گران در آن عرضه می‌شود و در نتیجه انتخاب مناسبی برای سخت‌پسندهایی است که بودجه کافی خرید اجناس برند را دارند. برترین برندهای عطر، لوازم آرایشی، محصولات چرمی، اکسسوری، عینک، پوشاک زنانه و مردانه و… در این مرکز وجود دارد که برخی از این برندها عبارت‌اند از مون بلان، بولگاری و چروتی.

ساعت کاری: 10 صبح الی 22:30
آدرس مرکز خرید سام سنتر: الهیه، خیابان فرشته

آدرس مرکز خرید سام سنتر روی نقشه

مرکز خرید تندیس

در سال ۱۳۸۳ در میدان تجریش تهران آغاز به کار کرد و به مرکز خرید معروفی در منطقه یک تبدیل شد. این مجموعه چهار طبقه بیش از ۱۷۰ فروشگاه دارد که طیف گسترده‌ای از کالاها نظیر پوشاک، کیف و کفش، طلا و جواهرات، شال و روسری، اسباب‌بازی، عطر و ادکلن، محصولات آرایشی و بهداشتی، بدلیجات، لوازم خانه و… را از برندهای معروف خارجی و داخلی عرضه می‌کنند.

مرکز خرید تندیس

وجود پارکینگ طبقاتی اختصاصی در پنج طبقه این امکان را برای بازدیدکنندگان ایجاد کرده است که بدون نگرانی از شلوغی و ترافیک تجریش، از این مرکز خرید دیدن کنند. از دیگر امکانات و خدمات این محل می‌توان به پله برقی و آسانسور، دستگاه خودپرداز، بانک، اتاق سیگار، صندلی استراحت، سرویس بهداشتی، نمازخانه، آرایشگاه، مراکز تخصصی پوست و لیزر درمانی، کافی نت و غیره اشاره کرد.

ساعت کاری: 9:30 صبح الی 23:30
آدرس مرکز خرید تندیس: میدان تجریش – ابتدای خیابان جعفری

آدرس مرکز خرید تندیس روی نقشه

مرکز خرید سانا

این مرکز خرید در بلوار اندرزگو واقع شده و از طریق اتوبان های امام علی (ع)، صدر، نیایش و صیاد شیرازی قابل دسترس می باشد. سانا در سال 1396 و در 13 طبقه افتتاح گردید. مساحت این مجموعه 20 هزار متر مربع است. اجناس مرکز خرید سانا را پوشاک مردانه، زنانه و بچه‌گانه، لوازم و لباس ورزشی، کیف و کفش، لوازم لوکس خانه، عطر و آرایشی، الکترونیک و موبایل، فرهنگی و هنری و صنایع دستی، ساعت و عینک، سیسمونی، اسباب‌بازی و جواهرات تشکیل می دهد.

همچنین سانا برند های روز دنیا از قبیل بنتون، مانگو، اسپرینگ فیلد، جین وست، نیو بالانس، آدیداس، جی اوکس، درسا، سواروسکی و… را درون خود جای داده که این موضوع برای افرادی که علاقه به خرید برند دارند می تواند جذاب باشد.

از امکانات رفاهی این مرکز خرید می توان به پارکینگ طبقاتی بزرگ، نمازخانه، سرویس بهداشتی، بهداری، ارائه ویلچر و کالسکه، جایگاه تعویض نوزاد، خانه بازی و… اشاره کرد. همچنین قرار گیری شهربازی فانی‌باس، شهر مشاغل لیتل‌باس و موسسه ساینا یوگا، این مرکز خرید را به مکانی برای لذت بردن تمام افراد خانواده در کنار یکدیگر تبدیل کرده است. سانا مشهورترین مراکز خرید تهران در جنوب پایتخت بازار های نازی آباد می باشند.

آدرس مرکز خرید تندیس روی نقشه

بازار نازی آباد

نازی آباد از بازار های منطقه جنوب شهر تهران بوده که از دو بازار اول و دوم، تشکیل شده که در این بازارها می توانید انواع پوشاک بچه‌گانه، مردانه و زنانه، کیف و کفش را با قیمتی مناسب از این محله تهیه نمایید. بازار دوم نازی آباد جزو پرترافیک ترین و شلوغ ترین مراکز خرید تهران بوده که انواع مراکز خرید کوچک و بزرگ را درون خود جای داده است.

کالا های این بازار به پوشاک خلاصه نشده و علاوه بر پوشاک به عرضه کیف و کفش، چمدان، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم‌خانگی، لوازم آشپزخانه و مواد خوراکی می پردازد.
آدرس بازار نازی آباد: انتهای بزرگراه نواب، ورودی نازی آباد، خیابان بازار دوم

آدرس بازار نازی آباد روی نقشه

ایران مال

بزرگترین مرکز خرید خاورمیانه با 700 واحد تجاری و در فضایی به وسعت 300 هزار مربع ایجاد شده است. فروشگاه های این مرکز خرید را اجناس برند تشکیل داده و از این لحاظ مرکز خرید گرانی محسوب می شود. امکانات این مجموعه می توان به هایپر استار، مرکز تفریحی، نمایشگاه خودرو، سالن‌ ورزشی، کتابخانه، سالن‌های سینما، فودکورت، باغ ماهان، مسجد، زمین بازی اسکواش، پیست پاتیناژ، گالری، کافه و. . . اشاره کرد. نزدیکی این مجتمع به پارک چیتگر سبب شده که پس از یک بازارگردی حسابی بتوانید ساعاتی را به استراحت بپردازید.

این مجموعه از معماری منحصر به فردی استفاده کرده به گونه ای در بخش های مختلف مرکز خرید می توانید از معماری ایرانی، اسلامی بهره بگیرید. از بخش های ایران مال می توان به قرار گیری بانک آینده در سالن همکف و منفی یک مجموعه اشاره کرد. مجموعه باغ ایرانی که به شیوه و تقلید از باغ شازده ماهان کرمان طراحی گردیده و لوکیشن بسیار جذابی برای عکاسی می باشد.

همچنین برای رفاه حال خانواده ها در این مجموعه پیست پاتیناژ کوچکی برای کودکان در نظر گرفته شده که می تواند ساعت ها کودکان را سرگرم کند. کتابخانه در طبقات فوقانی این مرکز خرید قرار گرفته و مجسمه شاعران بزرگی چون فردوسی درون آن قرار دارد.
ساعت بازدید: ۱۰ صبح الی ۲۲ شب و بخش سینما از ۱۱ صبح الی ۲۴ شب
آدرس ایران مال: تهران – بزرگراه شهید خرازی

آدرس ایران مال روی نقشه

مرکز خرید روشا

مرکز خرید روشا اولین فروشگاه بدون مرز در ایران است که در آن از واحدهای تجاری مجزا خبری نیست و به سبک دپارتمان استور طراحی شده است. این مرکز خرید که در سال ۱۳۹۴ افتتاح شد. هفت دپارتمان جداگانه برای کالاهای مختلف دارد و بدون اینکه نیازی به ورود به مغازه های متعدد باشد، بازدیدکنندگان می‌توانند اجناس را یک‌ جا مقایسه و خرید کنند. مرکز خرید روشا اولین فروشگاه بدون مرز در ایران است

مرکز خرید روشا
مرکز خرید روشا

از جمله اقلامی که در این محل به فروش می‌رسد، می‌توان به لوازم آرایشی و بهداشتی، کیف و کفش، ساعت و زیورآلات، پوشاک زنانه (انواع لباس مجلسی، مانتو و پالتو)، پوشاک آقایان و کودکان، لوازم ورزشی، ست‌های کامل سفر (چادر مسافرتی، کوله، ظروف مسافرتی، لباس کوهنوردی و طبیعت گردی) و… اشاره کرد. مجتمع تجاری روشا با گذاشتن تمام اجناس و کالاهای خود در سامانه فروشی اینترنتی، امکان خرید اینترنتی را برای مشتریان خود فراهم کرده است که مزیت بزرگی به حساب می‌آید.

آدرس مرکز خرید روشا: نیاوران – تقاطع خیابان عمار و فرمانیه
ساعت کاری: 11:00 صبح الی 21:30

آدرس مرکز خرید کیش روی نقشه

مرکز خرید اسکای سنتر لواسان

مرکز خرید اسکای سنتر، از لاکچری‌ترین مراکز خرید شمال تهران در منطقه خوش‌آب‌وهوای لواسان است که با معماری مجلل و تزیینات شیک، سقف‌ زیبا و رفیع و ستون‌های باشکوه، نگاه هر بازدیدکننده‌ای را به خود خیره می‌کند. این مجموعه در سال ۱۳۹۴ در ۹ طبقه افتتاح شد و شامل بخش های متنوعی برای گردش و خرید می‌شود؛ به‌خصوص که هنگام قدم‌ زدن  در راهروی طبقه اول، منظره سد لتیان یا طبیعت سرسبز لواسان پیش روی شما قرار می‌گیرد.

انواع مبلمان، فرش، میز ناهارخوری و عسلی، پوشاک، جواهرات و… از برندهای معتبر در این مجموعه وجود دارد. هایپرمارکت، فروشگاه بزرگ کتاب، تالار بسیار لوکس، رستوران‌های متعدد با غذاهای لذیذ و باکیفیت، پارکینگ طبقاتی و غیره سایر بخش های این مرکز خرید را تشکیل می دهند.

مرکز خرید اسکای سنتر لواسان

مجتمع تجاری اداری ساعت کاری: 10 صبح الی 21:00
آدرس مرکز خرید اسکای سنتر: لواسان – بلوار امام خمینی (ره) – خیابان گلها (نمایش روی نقشه)

آدرس مرکز خرید اسکای سنتر لواسان روی نقشه

مرکز خرید مدرن الهیه

مدرن الهیه در سال ۱۳۹۰ افتتاح شد که دو طبقه از ۱۱ طبقه آن به ۴۰ واحد تجاری اختصاص دارد. اگر به‌دنبال کالاهایی مثل پوشاک زنانه و مردانه، لوازم آرایشی و بهداشتی، کیف و کفش، عطر و لوازم ورزشی از برندهای معروف هستید، این مرکز خرید می‌تواند پاسخگوی نیاز شما باشد.

مرکز خرید الهیه

تعدادی بوتیک، جواهر فروشی، رستوران و کافی‌شاپ در طبقه پنجم این مرکز وجود دارد که ضمن خرید می‌توانید نوشیدنی‌ها و غذاهای دلچسب را بچشید و لذت ببرید. پارکینگ اختصاصی، سالن اجتماعات، اینترنت رایگان و سرویس بهداشتی از دیگر امکانات این مجموعه هستند.

ساعت کاری: 10 صبح الی 22:00
آدرس: خیابان آفریقای شمالی، رو‌به‌روی کوچه گلنار، مرکز تجاری مدرن الهیه

آدرس مرکز خرید مدرن الهیه روی نقشه

اطلس مال

اطلس مال از جدیدترین مراکز خرید پایتخت در مجاورت پارک نیاوران است که هشت طبقه اداری، چهار طبقه تجاری، ۶ طبقه پارکینگ و یک طبقه فودکورت دارد. ایجاد فضاهای سبز با آبشار، آسانسورهای پانوراما، استفاده بهینه از انرژی خورشید و قرارگیری در کنار پارک نیاوران با چشم‌انداز عالی، گوشه‌ای از جذابیت‌های این مرکز خرید هستند. ضمن اینکه وجود روف گاردن (باغ بام) زیبایی بصری خاصی به آن داده است و مانند عایق در هر طول سال‌ از اتلاف انرژی جلوگیری می‌کند.

مرکز خرید اطللس

برای خرید انواع پوشاک، کیف و کفش، وسایل بهداشتی،‌ زیورآلات و… می‌توانید به این مرکز خرید بروید که به‌لطف وجود ایستگاه های استراحت با مبلمان راحت، پله های برقی، کافی‌شاپ های متعدد و سرویس های بهداشتی، کلیه وسایل رفاه شما فراهم است.

ساعت کاری: 7:30 صبح الی 22:00
آدرس: خیابان پاسداران، ضلع جنوبی پارک نیاوران، اطلس مال (نمایش روی نقشه)

آدرس اطلس مال روی نقشه

بام لند

مجموعه تفریحی تجاری بام لند از معروف‌ترین مراکز خرید لوکس تهران به حساب می‌آید که علاوه بر خرید، امکان انجام تفریح‌هایی همچون ماهیگیری، پیاده‌روی، قایق سواری و… را برای بازدیدکنندگان فراهم کرده است. مرکز خرید بام لند از ۱۲ ویلای دو طبقه تشکیل شده که تعدادی از لوکس‌ترین و بهترین فروشگاه های مد و لباس، لوازم‌خانگی، جواهرات و. . . را در خود جای داده است و با عرضه کالاهای باکیفیت و متنوعی از برندهای معروف دنیا، طرفداران زیادی دارد.

مرکز خرید اطلس

تفریحات بام لند شامل وی آر لند، قایق‌سواری، واقعیت مجازی زاویه، ماهیگیری، شهر بادی (دارت بادی، فوتبال حبابی و فوتبال صابونی)، فوتبال دستی انسانی، اسکای فلایر، شهربازی سرپوشیده کیدز گاردن، پرش آزاد، مجموعه ساحل شنی پرشین و پیست پاتیناژ می‌شود. در کنار خرید و تفریح می‌توانید از کافه، فست فود و رستوران های بام لند استفاده کنید.

ساعت کاری: شنبه تا چهارشنبه 11 صبح الی 23:00 – پنجشنبه و جمعه ها 11 صبح الی 24:00

آدرس مرکز تجاری تفریحی بام لند: انتهای اتوبان همت – خروجی بلوار کاشان – میدان موج – خیابان موج – بلوار صدف

آدرس بام لند روی نقشه

مراکز خرید معروف سعادت آباد

مرکز خرید میلاد نور

مرکز خرید میلاد نور از معروف‌ترین مراکز خرید شهرک غرب است که با ۳۵۷ واحد تجاری، کالاها و خدمات متنوعی را به مشتریان عرضه می‌کند. این مجتمع تجاری – تفریحی در سال ۱۳۷۸ افتتاح شد و به‌لطف وجود برندهای مشهوری همچون آدیداس، پوما، پیرگاردین، دسینی، مادرکر، فورجینال، آیس، ورساچه، دیزل، لیوایز، جوردانو، دولچه گابانا بامبو، بوفالو، ماکسیم و… به‌ شدت مورد استقبال علاقه‌مندان قرار گرفت.

مرکز خرید میلاد نور
مرکز خرید میلاد نور

طبقه های مختلف مرکز خرید میلاد نور شامل فروشگاه های گوناگون و متنوعی است؛ به‌طوری که طبقه اول به کیف و کفش، پوشاک، لوازم آرایشی بهداشتی، شال و روسری، طبقه دوم به بورس جواهرات، طلا و ساعت و طبقه سوم به پوشاک، لوازم تولد و تزیینی اختصاص دارد.

در طبقه چهارم می‌توانید از میان مغازه ها پوشاک، کیف و کفش، فرش، لوازم دکوری، لوازم جانبی کامپیوتر، صنایع دستی و… دست به انتخاب بزنید و از طبقه پنجم، سرویس خواب کودک و نوجوان، لوستر، لوازم تزیینی، لوازم آشپزخانه، مبلمان، کمد، سیسمونی و غیره خریداری کنید.

ساعت کاری: شنبه تا پنجشنبه 10 صبح الی 22:00 – جمعه ها 16 الی 22:30
آدرس مرکز خرید میلاد نور: شهرک غرب، بلوار فرحزادی

آدرس مرکز خرید میلاد نور نمایش روی نقشه

مرکز خرید آرن

مرکز خرید آرن، مجتمعی تجاری در سعادت آباد است که بیشتر مغازه های آن به فروش اجناس برند (نیو بالانس، بادی اسپینر، اسکیچرز) با قیمت‌های بالا اختصاص دارد. این مجتمع لوکس و زیبا در سال ۱۳۹۴ در هشت طبقه شروع به کار کرد و اجناسی مانند لباس، لوازم ورزشی، وسایل دکوری، اسباب‌بازی، پوشاک کودک و کتاب را در بیش از ۷۰ فروشگاه خود عرضه می‌کند.

مرکز خرید آرن

امکاناتی مانند سرویس بهداشتی، آسانسور، پارکینگ، کارواش و نمازخانه نیز در این پاساژ در نظر گرفته شده است. از آنجا که مرکز خرید آرن در نزدیکی دانشگاه آزاد تهران غرب قرار دارد، دانشجویان زیادی از این محل دیدن می‌کنند.

ساعت کاری: شنبه تا پنجشنبه 10 صبح الی 23:00 – جمعه ها 11 صبح الی  23:00
آدرس مرکز خرید آرن: شهرک غرب – بلوار فرحزادی – بلوار دادمان – خیابان فخار مقدم – نبش حافظی

آدرس مرکز خرید آرن روی نقشه

مجتمع تجاری رویال

مجتمع تجاری اداری رویال در زمینی به وسعت حدود ۳,۷۰۰ متر مربع در ۱۸ طبقه ساخته شده است که شامل دو طبقه تجاری، هشت طبقه، یک طبقه فودکورت با تراس بزرگ و هفت طبقه پارکینگ می‌شود.

مجتمع تجاری رویال

۶ آسانسور و چهار پله برقی در این پاساژ وجود دارد تا بازدیدکنندگان بدون مشکل بتوانند به‌راحتی جابه‌جا شوند. حدود ۵۰ فروشگاه در دو طبقه تجاری این مرکز فعال هستند که از لوازم آرایشی بهداشتی و وسایل دکوراسیون داخلی تا پوشاک، وسایل کودک، کیف و کفش و غیره را به فروش می‌رسانند. ضمن اینکه در میان این فروشگاه ها، برند‌های معتبری نظیر نوین چرم و اسپرینگ فیلد به چشم می‌خورد.

ساعت کاری: 7 صبح الی 19:00
آدرس مجتمع تجاری اداری رویال: سعادت آباد – بلوار دریا – تقاطع بلوار خوردین

آدرس مرکز خرید رویال روی نقشه

مرکز خرید اپال

مرکز تجاری اپال با ۲۳ طبقه در زمینی به مساحت بیش از هفت هزار مترمربع احداث شد که ۹ طبقه آن در زیر زمین و مابقی در روی زمین هستند. این مرکز به‌لطف تنوع محصولات و مغازه های شیک و زیبا به مقصد علاقه‌مندان به خرید و پاساژ‌گردی تبدیل شده است؛ به‌ویژه که در کنار خرید می‌توان از امکانات تفریحی آن مانند سینما و سالن بولینگ و بیلیارد لذت برد. فودکورت و رستوران‌های مجلل این مجموعه نیز فرصتی ایده آل برای صرف غذایی خوش‌طعم محسوب می‌شوند.

مرکز خرید اوپال

لوازم‌خانگی، طلا، بورس ساعت، لباس عروس، لباس شب، لباس داماد، آینه و شمعدان، بورس پوشاک و لباس های جدید، گوشی‌های هوشمند، رایانه، لپ‌تاپ، بازی‌های کامپیوتری و لوازم صوتی و تصویری از جمله اجناسی هستند که در مرکز خرید اپال به فروش می‌رسند. امکانات این مجموعه شامل اتاق اختصاصی «پدر و کودک» و «مادر و کودک»، کارواش، هایپرمارکت و هفت طبقه پارکینگ می‌شود.

ساعت کاری: 9 صبح الی 23:00
آدرس مرکز تجاری اپال: شهرک غرب – بلوار فرحزادی – میدان کتاب – بلوار کوهستان

آدرس مرکز خرید اپال روی نقشه

مراکز خرید پوشاک تهران – خیابان جمهوری

خیابان جمهوری مراکز خرید متعددی را در خود جای داده است که می‌توانید اکثر لباس ها نظیر مانتو و پالتو را با قیمت مناسبی خریداری کنید؛ زیرا اغلب آن‌ها بدون واسطه به دست خریدار می‌رسند. در واقع از آنجا که بیشتر این لباس ها محصول داخل کشور هستند و حتی از فروشگاه های خود تولیدی عرضه می‌‌شوند، قیمت ارزان‌تری دارند.

علاوه بر پوشاک، بورس‌ کالاهای متنوعی در طول این خیابان وجود دارد که از آن جمله می‌توان به راسته لوازم‌خانگی و صوتی-تصویری، سيسمونی، ساعت مچی، تجهیزات و سیستم‌های صوتی، مرکز فروش دوربين‌های عکاسی و فيلم‌برداری، لوازم موسیقی و انواع سازها و لوازم جانبی اشاره کرد.

مراکز خرید متعددی مثل مرکز خرید شانزلیزه و کوچه برلن، در حدفاصل میدان جمهوری تا چهارراه ظهیر الاسلام فعالیت می‌کنند که می‌توانید در هر کدام خریدهای خوبی داشته باشید. اکثر مغازه های چهارراه امیر اکرم و کوچه برلن به عرضه پوشاک، به‌خصوص لباس زنانه و مجلسی اختصاص دارند که قیمت آن‌ها در مقایسه با سایر نقاط تهران ارزان‌تر است.

بازار بزرگ تهران: از شلوغ ترین مراکز خرید تهران بوده که مساحتی بیش از 105 هکتار را در بر می گیرد. موقعیت جغرافیایی این بازار به گونه ای است که دسترسی خوبی به خیابان های مولوی، پانزده خرداد و خیام دارد. این موضوع سبب شده که این بازار بزرگ تبدیل به یکی از قطب های تجاری کشور شود.

در این مرکز خرید می توانید مجموعه ای خرده‌ فروش‌ها، عمده‌فروش‌ها، کارگاه‌های تولیدی، انبارهای کالا و… را در کنار یکدیگر ببینید. این بازار ارزان ترین مرکز خرید تهران بوده که می توانید از آن لباس و زیورآلات تا چرم، کیف و کفش، فرش، لوازم‌خانگی و… را با قیمت و تنوع بالا تهیه نمایید. هم اکنون بازار بزرگ تهران از مهم ترین مجتمع های تاریخی و تجاری پایتخت می باشد.

از دیگر جاذبه های این بازار می توان به قهوه خانه حاج علی درویش، مسجد جامع تهران، مسجد امام، بازار بین‌ الحرمین، امام زاده سید ولی (ع)، تیمچه حاجب الدوله، امامزاده زید (ع)، امامزاده سید اسماعیل (ع)، خانه موزه شهید چمران و… اشاره کرد.

آدرس بازار بزرگ تهران: میدان پانزده خرداد

آدرس مراکز خرید پوشاک تهران – خیابان جمهوری روی نقشه

میدان ولیعصر تهران

میدان ولیعصر از دیگر مراکز خرید تهران بوده که در بین پایتخت نشینان، به علت داشتن فروشگاه های گوناگون و با قیمت مناسب و مقرون به صرفه خود مشهور گردیده است. اغلب مغازه های این منطقه به فروش پوشاک زنانه، بچه گانه و مردانه مشغول می باشند.

از مهمترین مراکز خرید تهران در محدوده میدان ولیعصر می توان به مرکز خرید پردیس، مجتمع تجاری نور تهران و مرکز خرید دبی اشاره کرد. مجموعه بازارهای تجریش از بازار های به نام و قدیمی پایتخت بوده که همچنان از معروفیت و محبوبیت بالایی برخوردار می باشد. اجناس معروف این بازار را لوازم منزل، صنایع دستی، پوشاک، ادویه، ترشیجات و… تشکیل می دهد.

مرکز خرید  ولیعصر

قرارگیری بازار میوه تره بار در این منطقه باعث می شود که شما بتوانید خرید های روزانه ی خود را نیز از این بازار انجام دهید. پس از بازدید از بازار های تجریش می توانید از سایر مراکز خرید تهران که در همسایگی آن قرارگرفته نظیر پاساژ قائم، البرز، و بعثت نیز بازدید کنید.

آدرس: تهران، ضلع جنوب غربی میدان تجریش – جنب ایستگاه مترو – بازار تجریش

مراکز خرید مقرون به صرفه تهران

آدرس میدان ولیعصر تهران روی نقشه

مرکز خرید ونک

اغلب اجناس مجتمع خرید ونک را پوشاک تشکیل داده که این موضوع برای بانوان مشکل پسند فرصت مناسبی را ایجاد کرده تا با مراجعه این مرکز خرید از بهترین پوشاک برندهای داخلی و بین المللی بازدید کرده و با دست باز تری انتخاب خود را انجام دهند. در ونک می توانید مانتوهای مجلسی و لباس های شب گرفته تا کیف و کفش زنانه، لوازم آرایشی، عطر و بدلیجات را تهیه نمایید.

مرکز خرید ونک
مرکز خرید ونک

امکانات این مرکز خرید را، پارکینگ اختصاصی، سرویس بهداشتی، نمازخانه، سیستم گرمایش و سرمایش، رستوران و کافی شاپ را تشکیل می دهد.

آدرس: میدان ونک، خیابان ونک، نبش خیابان کار و تجارت، مرکز خرید ونک

آدرس مرکز خرید ونک روی نقشه

  • خیابان صف (سپهسالار سابق)
  • پاساژ لاله
  • مرکز خرید کوروش
  • پاساژ قائم تهران
  • مرکز خرید میلاد نور
  • بازارچه مولوی

بازار تجریش یکی از جاهای دیدنی تهران که نباید از دست دهید!

بازار تجریش یکی از جاهای دیدنی تهران به شمار می آید. این بازار بزرگ در محله تاریخی تجریش و در نزدیکی امامزاده صالح قرار دارد. بازار تجریش تهران به دلیل قدمت تاریخی سالانه پذیرای هزاران بازدید کننده از اقسا نقاط ایران و جهان می باشد.

سطح هزینه: اقتصادی

آدرس: شمیرانات-حد فاصل میدان قدس و تجریش

ساعت کاری مجموعه: همه روزه از ساعت 9 الی 22

بازار تجریش

راه های دسترسی به بازار تجریش

مترو: برای دسترسی به این بازار با مترو، باید از مسیر تجریش-کهریزک به سمت بازار حرکت کنید. آخرین ایستگاه این قطار تجریش است که از آن تنها چند قدم تا بازار فاصله است.

اتوبوس: برای دسترسی با اتوبوس به بازار تجریش دو راه پیش رو دارید، یک استفاده از اتوبوس های مسیر رسالت-قدس، دو اتوبوس های بی آرتی مسیر راه آهن-تجریش؛ هر دو گزینه شما را به نزدیکی بازار خواهد رساند.

بازار تجریش تهران بازار تجریش تهران

آدرس بازار تجریش روی نقشه

بازار بین الحرمین

این بازار در راسته بازار بزرگ و تاریخی تهران قرار گرفته و عمده اجناس آن را لوازم التحریر و کتاب تشکیل می دهد. این بازار در نزدیکی مسجد شاه (امام) قرار گرفته است. این بازار در نزدیکی مدارس بسیار شلوغ می شود.

سطح هزینه: اقتصادی – متوسط

آدرس بازار بین الحرمین: خیابان 15 خرداد – ورودی پله نوروزخان – جنب مسجد امام

ساعت کاری: 9 صبح الی 17

راه های دسترسی به بازار بین الحرمین

بهترین راه برای دسترسی به بسیاری از جاهای دیدنی تهران استفاده از مترو می باشد. برای سفر با مترو در این مسیر، باید از خط1 استفاده کنید و در ایستگاه پانزده خرداد از قطار پیاده شوید.

بازار بین الحرمین تهران بازار بین الحرمین تهران

آدرس بازار بین الحرمین روی نقشه

بازارچه سنتی ستارخان

سطح هزینه: متوسط

آدرس: خیابان ستارخان – بلوار گلاب – پل یادگار امام

ساعت کاری: 9:30 صبح الی 21

راه های دسترسی به بازار ستارخان

مترو: نزدیک ترین ایستگاه مترو به این بازار، ایستگاه طرشت – صادقیه می باشد، شما بدین منظور باید از قطار در ایستگاه صادقیه پیاده شوید و فاصله باقیمانده تا خیابان ستارخان را با تاکسی طی کنید.

اتوبوس: تمامی اتوبوس هایی که در صادقیه تردد دارند برای رفتن به این بازار مناسب هستند.

بازارچه سنتی ستارخان تهران بازارچه سنتی ستارخان تهران

آدرس بازارچه سنتی ستارخان روی نقشه

سایر مراکز خرید ارزان تهران

مجتمع تجاری کوروش (کوروش مال)

مجتمع تجاری کوروش یا کوروش مال یکی دیگر از مراکز لوکس و مدرن در شمال غرب پایتخت است که در واحدهای تجاری آن محصولات متنوعی همچون پوشاک زنانه و مردانه، اسباب‌بازی، لوازم‌خانگی، سیسمونی، لوازم آرایشی، طلا و جواهر، موبایل، آجیل خشکبار و… به فروش می‌رسد. حضور پررنگ برندهای ایرانی و بین‌المللی نظیر آدیداس، اورسی، ریباک، اسکیچرز، پوما، نوین چرم و غیره، نویدبخش خریدی باکیفیت هستند.

کووش مال

یکی از وجوه تمایز کوروش ‌مال نسبت به سایر مراکز خرید را می‌توان تراریوم یا باغ شیشه‌ای آن دانست که جلوه زیبایی به بورس موبایل کوروش در ورودی شمالی مرکز خرید داده است.

امکانات دیگری همچون سرزمین بازی، کافی‌شاپ و رستوران، کتاب‌فروشی، بورس موبایل و رایانه، باجه بانک ملت، داروخانه، کارواش، هایپر استار، گل‌فروشی، خانه کودک، پارکینگ و غیره نیز در مجتمع تجاری کوروش وجود دارد تا به این ترتیب پاساژگردی متفاوت و جذابی را تجربه کنید.

ساعت کاری: 9:00 صبح الی 23:00

آدرس مجتمع تجاری کوروش: بزرگراه شهید ستاری – نبش خیابان پیامبر مرکزی

آدرس کوروش مال روی نقشه

مراکز خرید تهرانسطح
خیابان صف (سپه سالار سابق)ارزان
 میدان ونکارزان
پاساژ لالهارزان
مرکز خرید کوروشارزان
پاساژ قائم تهرانارزان
مرکز خرید میلاد نورارزان
بازارچه مولویارزان
سام سنترلوکس و گران
مرکز خرید الماس ایرانلوکس و گران
 بام لندلوکس و گران
مگامال اکباتانلوکس و گران
 مجتمع ارگ تجاری تجریشلوکس و گران
اسکای سنتر لواسانلوکس و گران
گالریالوکس و گران
مراکز خرید لوکس و ارزان در جاهای دیدنی تهران

           شهربازی های تهران

شهربازی ژوپیتر: شهربازی سرپوشیده واقع در مرکز خرید کوروش. آدرس: بزرگراه ستاری. ساعت کاری:11 الی 23

واندرلند: سرزمین عجایب تهران. آدرس: میدان پونک- بلوار اشرفی-بعد از پل همت- مرکز خرید تیراژه. ساعت کاری: 16 الی 24

شهربازی فان تایم پالادیوم: مناسب همه سنین. آدرس: زعفرانیه-خیابان مقدس اردبیلی-مرکز خرید پالادیوم. ساعت کاری: 10 الی 23

سرزمین شادی: واقع در مرکز خرید الماس. آدرس: میدان هروی-مجتمع تجاری الماس- طبقه 4 و 5. ساعت کار: 15 الی 23

شهربازی پارک ارم: دارای 3 مجموعه بازی سرپوشیده و باز. آدرس: کیلومتر 4 اتوبان تهران-کرج. ساعت کاری: 18 الی 24

شهربازی پارک ارم تهران شهربازی پارک ارم یکی دیگر از جاهاي تفريحي تهران

          رستوران های تهران

بدون شک هر مسافر در کنار نیاز به داشتن اطلاعات در رابطه با مناطق دیدنی تهران، نیاز دارد تا درباره رستوران ها و کافه های این شهر نیز اطلاعاتی داشته باشد. در ادامه می توانید لیست رستوران ها و کافه های تهران در سطح کلاسی متفاوت را مشاهده کنید.

رستوران و کافی شاپ هاساعت سرویس دهیآدرسمحدوده قیمت
بلامونیکا12الی16/19الی 23خالد اسلامبولی،نبش کوچه یازدهم، پلاک32ارزان
قجری11الی16خیابان کریم خان زند، ابتدای ایرانشهر پلاک280ارزان
فیلیپر12الی 16/19:30الی23فلسطین شمالی-پایین ترین زرتشت-رو به روی  ساختمان یکتاارزان
بیستانگو12الی15/19الی23خیابان ولی عصر-500متری جنوب پارک ساعیلاکچری
هتل پارسیان6الی10/12الی23بزرگراه شهید چمران-تقاطع خیابان یادگار اماملاکچری
تاج محل12الی15/19الی23میدان ونک-بلوار ملاصدرا-خیابان شیخ بهاییلاکچری
رستوران گلپایگان12الی24ولیعصر-لبافی نژاد-بین فخر رازی و12فروردینمتوسط
کافه موگه11الی24کامرانیه شمالی-فرمانیه-ابتدای خیابان آریا پلاک3متوسط
کافه ویکولو9 الی24الهیه-آفریقای شمالی-مجتمع الهیه-رویال فلورلاکچری
کافه لوکال9الی23تهران-ولنجک-کوچه هفتم-کافه لوکاللاکچری

       و …

اماکن مذهبی تهران

تهران از نظر اماکن مذهبی انتخاب های گسترده ای را به گردشگران خود می دهد و از این لحاظ تنوع بسیار بالایی در مناطق مذهبی دارد. در این شهر شما می توانید علاوه بر مسجد امام خمینی، حرم شاه عبدالعظیم، حرم امامزاده صالح، کلیسای سنت سرکیس، آتشکده زرتشتیان (آدریان)، مسجد مصلی، امام زاده یحیی، امامزاده داوود، امام زاده عینعلی و زینعلی بازدید نمایید.  

جاهای دیدنی تهران در ماه رمضان

در ماه رمضان و به علت اینکه بسیاری از غذاخوری در این ماه در طول روز فعالیت ندارند، خانواده های تهرانی ترجیح می دهند که گردش خود را به شب ها موکول نمایند. این موضوع باعث شده که سبک زندگی بسیاری از پایتخت نشینان دچار تغییر شود. از اینرو زندگی شبانه در این ماه پر رنگ تر می شود.

جاهای دیدنی اطراف تهران

در اطراف تهران جاذبه بسیار زیادی وجود داشته که بسته به زمان و علاقه شما، کوه، جنگل، آب، تفریحات و شکم گردی می تواند منطقه پیشنهادی به شما متفاوت باشد. به علت مشخص نبودن مرزهای شهر تهران، مبدا مسیریابی را در رسیدن به جاذبه های اطراف این شهر را مرکز تهران (دانشگاه تهران) در نظر گرفته و تمامی مسیریابی ها از این نقطه صورت گرفته است.

شهرستانک: برای رفتن به این منطقه از دانشگاه تهران با خودور حدود یک ساعت و نیم زمان در پیش دارید. از دیدنی های شهرستانک می توان به طبیعت فوق العاده زیبای این منطقه در فصل خزان، کاخ ییلاقی مربوط به دوران قاجار، قلعه دزدبند و تپه باستانی روستا اشاره کرد.

شهرستانک

برگ جهان: برای رفتن به این روستای زیبا از مبدا دانشگاه تهران، در حدود یک ساعت با خودرو، زمان نیاز خواهید داشت. رودخانه درگهان از میان این روستا عبور کرده که ضمن جذابیت بیشتر، باعث اعتدال هوای این منطقه نیز می شود.

همچنین از دیدنی های این روستا می توان به امامزاده اسماعیل، قلعه دختر یا قلعه بند و تپه تنگل خانه و آبشار روستا اشاره کرد. قرار گیری روستا در مسیر کوه های  قله های سرسیاه غار یا سیاه چال‌ها باعث توجه کوهنوردان به این منطقه شده و غار خمیره از دیگر جاذبه های روستا بوده که در گذشته به عنوان زندان از آن مورد استفاده قرار گرفته است.

برگه جهان

ایگل: از دیگر روستای خوش آب و هوای تهران بوده که برای رسیدن به این روستا 60 دقیقه زمان از دانشگاه تهران با ماشین بایستی بپیمایید. باغ های گیلاس، آلبالو و سیب آن شهرت بسیار زیادی داشته و در مسیر صعود به قله توچال قرار گرفته است. از دیگر جذابیت های این روستا می توان قلعه کیقباد و آبشار ایگل اشاره کرد.

ایگل

آبشار سنگان در فاصله 64 دقیقه ای از مبدا دانشگاه تهران با خودرو در نزدیکی روستایی به همین نام و دامنه های قله پهنه حصار واقع شده است. جهت دسترسی به این روستای کوهستانی بایستی مقداری کوهنوردی و دره نوردی نیز انجام دهید.

آبشار سنگان

روستای زرین دشت: چنانچه قصد بازدید از این روستا را با خودرو داشته باشید، برای رسیدن به زرین دشت از مبدا دانشگاه تهران، حدود 2 ساعت زمان احتیاج دارید. دیدنی های روستا را رودخانه حبله رود، چشمه های معدنی خُمِده و دریابک تشکیل می دهد. از دیگر جاذبه های های روستا می توان به چشمه خمده در نزدیکی استخر آب معدنی خمبوبه اشاره کرد.

روستای زرین دشت
روستای زرین دشت

وردیج و واریش: برای رفتن به این روستا با خودرو 40 دقیقه زمان خود را از دانشگاه تهران و با خودرو و کنار بگذارید. وردیج به داشتن صخره های بسیار زیبا و عجیب آن مشهور می باشد. اما جاذبه های روستا به صخره های آن محدود نبوده و در بازدید از این روستا می توانید از  آبشار لت مال و باغ های میوه خوش آب و رنگ آن نیز دیدن نمایید.

وردیج و واریش

غار یخ مراد: اگر قصد بازدید این منطقه را دارید از دانشگاه تهران 1 ساعت و 40 دقیقه با خودرو مسیر در پیش  خواهید داشت. این غار به دلیل داشتن قندیل های تماشایی یخ آن مشهور می باشد. قدمت غار مراد به 50 الی 230 میلیون سال پیش تخمین زده شده است. این غار در تمامی ایام سال قابل بازدید بوده اما بهترین زمان بازدید این غار اوایل اسفند تا آخر فروردین ماه می باشد.

غار یخ مراد

حوض سلطان: دریاچه حوض 37 هکتار وسعت داشته به علت کفه نمکی و حاشیه باتلاقی دریاچه، به یکی از بزرگترین دریاچه طبیعی ایران تبدیل شده است. برای رفتن به این منطقه  با خودرو از دانشگاه تهران حدود 1 ساعت و 40 دقیقه از زمان خود را در نظر بگیرید. 

حوض سلطان

دشت لار: از مناطق دیدنی اطراف تهران بوده که در دامنه کوه دماوند قرار دارد. دشت لار به عنوان پارک ملی و از مناطق حفاظت شده است. لار به دلیل رشد شقایق های وحشی آن مشهور می باشد. به گونه ای که اگر اواخر بهار به این منطقه مراجعه کنید زیبایی وصف نشدنی این منطقه را با چشمان خود مشاهده خواهید کرد.

به علت داشتن رودهای و چشمه های دماوند در این منطقه کوهستانی، پوشش گیاهی و جانوری بسیار متنوعی دارد. به همین علت این منطقه از گذشته مورد توجه پادشاهان و شکارگاه آنها بوده است. هم اکنون شکار در این منطقه ممنوع می باشد. در نظر داشته باشید که برای بازدید از این منطقه زمانی از دانشگاه تهران در حدود 1 ساعت وقت خود را در خودرو صرف خواهید کرد.

دشت لار

روستای افجه: یکی از روستاهای اطراف تهران بوده که به علت داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی متعددی که دارد می تواند به راحتی پاسخگوی طیف وسیعی از سلیقه ها باشد. این روستا در شمیرانات تهران واقع شده است. از معروف ترین جاذبه های این روستا می توان به دشت هویج، قله های آتشکده، ساکا، یخچال و مهرچال در نزدیکی این روستا سبب شده که تبدیل به یکی از مکان های مورد علاقه کوهنوردان شده باشد.

از دیگر مناطق که در بازدید از افجه می توانید دیدن نمایید می توان به باغ‌های گیلاس، حمام تاریخی، کوچه ‌پس‌کوچه های و خانه های قدیمی، سقاخانه، درخت چنار ۴۰۰ ساله و قلعه ساکا اشاره کرد. در صورتی که قصد گردش در روستای افجه را دارید، در حدود 1 ساعت از دانشگاه تهران را خودرو، پیش از رسیدن به این منطقه در پیش دارید.

روستای افجه

سد لتیان: از دیگر مناطق دیدنی اطراف تهران بوده که دلیل معروفیت این منطقه می توان به امکان، ماهیگیری، قایق‌سواری و اسکی روی آب این مجموعه اشاره کرد همچنین به علت نزدیکی به جنگل های لتیان و تلو در این منطقه، می توانید از جنگل گردی در این منطقه نیز لذت ببرید.

سد لتیان از جاهای دیدنی اطراف تهران برای پیک نیک بوده که می تواند یک گردش خاطره انگیز برای شما ایجاد نماید. مدت زمان شما برای رسیدن به این منطقه با خودرو در حدود 50 دقیقه الی 1 ساعت از دانشگاه تهران است.

سد لتیان

برغان از جاهای دیدنی اطراف تهران بوده و برای رسیدن به این منطقه حدود 1 ساعت و نیم از وقت خود را در میسر رسیدن به روستا سپری خواهید کرد. به علت برخورد دو رودخانه شاهرود و سنج، آب و هوا و مناظری بی نظیری در بازدید از این روستا تجربه خواهید کرد. از دیدنی های این روستا می توان به مسجد و حسینیه تاریخی، درخت چنار با قدمت بیش از هزار سال، تپه باستانی کش کلا، پل تاریخی و حمام قدیمی آن اشاره کرد.

برغان

آبشار هریجان: این روستا از مرکز تهران با خودرو 1 ساعت با خودرو از شما برای رسیدن به خود، از شما زمان صرف خواهد کرد. به خاطر داشته باشید که برای بازدید از آبشار هریجان نیاز به گرفتن مجوز خواهید داشت. این آبشار به علت ارتفاع 9 متری و برخورد آن به صخره های کوه در مسیر فضایی رویایی ایجاد کرده است. همچنین پس از بازدید از آبشار می توانید به روستای هریجان نیز مراجعه نمایید.

آبشار هریجان

آهار و شکراب: مسیر پیاده روی آهار به شکراب بسیار زیبا بوده به گونه ای که سراسر این مسیر را رودخانه های  زلال، کوه های مرتفع، درختان سرسبز، باغ‌های گیلاس و آلبالو پوشانده است. مدت رسیدن به این جاذبه با خودرو از دانشگاه تهران حدود یک ساعت و نیم می باشد. جهت بهره مندی از  گیلاس و آلبالوهای آهار، ابتدای تیر تا مرداد به این روستا مراجعه نمایید. شکراب نیز به علت داشتن قنات و چشمه سار های آن معروف است.

آهار و شکراب

لالون: این روستا در فاصله 74 دقیقه ای دانشگاه تهران با خودرو واقع شده است. این روستا به علت داشتن رودخانه ها و چشمه های جوشان خود شهرت بالایی دارد. همچنین به علت قرار گرفتن در در نزدیکی کوه های خُلِه نو یا خلنو و همچنین غارهای ارهای اسکول، لی یا لو و غار اسپول باعث حضور غارنوردان و کوهنوردان منطقه گردیده است.

لالون

آبشار شاهاندشت در فاصله 120 کیلومتری و حدود 2 ساعته با خودرو از دانشگاه تهران قرار گرفته است. این آبشار دومین آبشار بلند ایران بوده که از هشت آبشار تشکیل شده که مجموعه به حدود 180 متر می رسد. برای رسیدن به آبشار های این منطقه از پارکینگ بایستی حدود 15 دقیقه پیاده روی نمایید. به علت سرمای بالای این منطقه پیشنهاد می شود در بازید از این منطقه لباس گرم همراه داشته باشید.

شاهاندشت

مجموعه تفریحی توچال

مجموعه تفریحی توچال یکی از مناطق قدیمی گردشگری در شمال تهران است که در میان رشته کوه های البرز قرار گرفته است. این مجموعه گردشگری دارای بخش های گوناگونی همچون: باشگاه تیراندازی، باشگاه اسکی، اتاق فرار، زیپ لاین، تله کابین، تله سیژ، باشگاه بگ جامپ و رستوران و کافی شاپ می باشد. تجهیز این منطقه به باشگاه اسکی و قرار گیری در بلندترین نقطه تهران اصلی ترین دلیل محبوبیت آن می باشد.

مجموعه تفریحی توچال مجموعه از جاهای دیدنی تهران
مجموعه تفریحی توچال مجموعه از جاهای دیدنی تهران

آدرس: بزرگراه شهید چمران-خیابان یمن-انتهای خیابان ولنجک

زمان بازدید: تمام روزهای هفته به صور 24 ساعته(بخش ورزشی و گردشی مجموعه ساعت کاری محدود دارند.)

راه های دسترسی به مجموعه توچال با اتوبوس

برای اینکه با اتوبوس به توچال بروید می توانید از اتوبوس های میدان ولنجک – پایانه شهید افشار استفاده کنید، اما ادامه مسیر را تا مجموعه می توانید پیاده یا با ماشین های برقی طی کنید.

آدرس پیست توچال روی نقشه

پیست اسکی شمشک

این منطقه یکی از بهترین مکانهای دیدنی تهران برای فصل زمستان می باشد که در بخش شمال شرقی شهر واقع شده است. جالب است بدانید، این مکان به یک پیست بین المللی تبدیل شده است و سالانه اسکی بازان بسیاری هر در فصل پاییز و زمستان برای تفریح به آنجا می روند. مجتمع شمشک دارای 4 پیست است که هر کدام از آن ها مخصوص به افراد و زمان خاصی می باشد، برای نمونه پیست 1 مجموعه برای آموزش برای افراد مبتدی اختصاص یافته است.

پیست اسکی شمشک

زمان بازدید: همه روزه از 8 صبح الی 24 بامداد

آدرس پیست اسکی شمشک: واقع در شمشک، از توابع رودبار قصران شهرستان شمیرانات (57 کیلومتر تهران)

آدرس پیست اسکی شمشک روی نقشه

دربند، شبی خوش در اطراف تهران

از دیرباز منطقه دربند یکی از ییلاقات و مکان های دیدنی اطراف تهران در شب بوده که هر ساله در فصول مختلف توریست های ایرانی و خارجی متعددی از این مکان خوش آب و هوا دیدن می کنند. دربند در هر فصل حال و هوای خاص خود را دارد، در فصول سرد شما شاهد گاری ها و چرخ دستی های لبو و باقالی هستید و در فصول گرم سال نیز بساط بلال، چاقاله بادام و. . . به راه است.

همچنین در در سفر به دربند  به بازدید از امامزاده ابراهیم، آبشار سوتک، آبشار دوقلو رفته و از رستوران های سنتی آن منطقه لذت برد. این منطقه شامل رستوران هایی مانند کوهپایه، باغ بهشت، پای کوه، باغ ایرانی، سفره خانه آبشار و. . . می شود.

دربند

راه های ورودی به دربند تهران:

برای رفتن به دربند می توانید از ماشین شخصی، اتوبوس و مترو استفاده کنید. شما می توانید از طریق خطوط مترو منتهی به ایستگاه مترو کهریزک تجریش استفاده کنید و پس از رسیدن به میدان تجریش از طریق تاکسی های آن محدوده به دربند برسید. اگر با ماشین شخصی عازم دربند هستید، باید به میدان تجریش بروید و سپس ماشین خود را در میدان سربند خیابان دربند پارک کرده و باقی مسیر را پیاده به دربند بروید. اگر قصد اقامت شبانه در این منطقه را دارید. دربند هتل و واحد های اقامتی متعددی را در اختیار گردشگران خود قرار داده است.

آدرس دربند روی نقشه

حرم شاه عبدالعظیم حسنی، جاهای دیدنی اطراف تهران

حرم شاه عبدالعظیم حسنی یکی از معروفترین مکان های دیدنی اطراف تهران بوده که در در شهر ری واقع شده است. از مکان های دیدنی حرم می توان به رواق ها و صحن ها متعدد، مدرسه امین السلطان، مدرسه برهان، موزه شاه عبدالعظیم حسنی، باغ جیران، بازار عبدالعظیم و. . . نیز اشاره کرد. برای دسترسی به این حرم می توانید از خطوط مترو استفاده  و در ایستگاه شهر ری خط 1 پیاده شوید. چنانچه قصد استفاده از ماشین را دارید از یکی از طرق زیر مسیریابی کرده و خود را به حرم برسانید.

مسیرهای دسترسی به حرم شاه عبدالعظیم حسنی با خودرو

اگر قصد بازدید از این مکان دیدنی تهران در شب با ماشین را دارید باید از چهار مسیر به حرم برسید که مسیرها به ترتیب زیر است:

مسیر شماره 1: وارد بزرگراه آزادگان جنوب شوید و از خیابان شهید رجایی به پل فتح رسیده و سپس با قرارگیری در بلوار شهید دستواره از درب جنوبی حرم وارد حرم شوید.

مسیر شماره 2: از محور جنوبی نواب صفوی وارد بزرگراه شهید تندگویان شده و از بزرگراه آزادگان به خیابان شهید رجایی، پل فتح، بلوار شهید دستواره بروید.

مسیر شماره 3: خیابان وحدت را به خیابان شوش رفته سپس خیابان شهید رجایی و پل فتح طی کنید و وارد بلوار شهید دستواره شوید.

مسیر شماره4: به خیابان دماوند رفته و از سی متری نیرو هوایی به بزرگراه بسیج، آزادگان و و به سمت کمربندی شهر ری بروید و از درب شرقی وارد حرم شوید.

آدرس شابدالعظیم حسنی: تهران – شهر ری – خیابان مدرس – میدان مدرس

آدرس حرم شاه عبدالعظیم حسنی روی نقشه

جاهای دیدنی تهران برای سالمندان

جاهای دیدنی تهران که رد این بخش معرفی می کنیم جهت استفاده سالمندان بوده که نسبت به جوانان و نوجوانان کمتر فعال بوده و توانایی بدنی کمتری نبست به این افراد دارند از اینرو مکان های زیر را برای بازدید این قشر پیشنهاد می شود. بدین منظور پیشنهاد می شود از موزه هایی و مکان هایی استفاده کرده که پله کمتری داشته و یا از تورهای مجازی استفاده کنید.

جاهای دیدنی تهران برای نوجوانان

در صورتی که قصد استفاده از جاهای دیدنی تهران برای کودکان خود را دارید، این شهر تفریحات متعددی را برای این گروه سنی تدارک دیده است. که تر ادامه با آنها اشاره خواهیم کرد. که از جمله آن می توان به دریاچه چیتگر، پیست های اسکی شمشک و دیزین، پارک ژوراسیک، موزه عروسک ها و سورتمه سواری در تهران اشاره کرد.

پارک بیلینو: این پارک نخستین پارک عمرانی کشور بوده که در آن کودکان می توانند ضمن آشنایی با فرآیند های معماری و ساخت بنا، با دستگاه ها و ماشین های جرثقیل، بیل مکانیکی و حمل الوار تجربه ای نزدیک به واقعیت را بدست خواهند آورد.

بولینگ عبدو: از دیگر جاهای دیدنی تهران، بولینگ عبدو که با سابقه درخشان خود و همچنین فراهم آوردن 11 سالن ورزشی، فضای مناسبی را برای بازدید کنندگان خود فراهم آورده است. سالن های این مجموعه شامل بولینگ، استخر، پینگ پنگ و سالن های چند منظوره می باشد.

فوتبال دستی انسانی: فوتبال دستی از جمله بازی های پر تحرک و شاد برای برای سنین مختلف می باشد. اخیرا باشگاه پاس اکباتان در ابتکاری جدید، این بازی را در ابعاد بسیار بزرگ ایجاد کرده و در این بازی انسان ها به جای آدمک ها قرار گرفته اند. انجام این بازی ها به صورت 6 الی 14 نفره انجام شده و بانوان نیز می توانید با رعایت پوشش اسلامی از انجام این بازی ها لذت ببرند.

ساعت کاری : 7 صبح الی 23

آدرس: اکباتان – فاز 1 – خیابان ورزش باشگاه پاس قوانین – مجموعه تفریحی فوتبال انسانی

فوتبال حبابی بام لند: این بازی که به صورت تیمی انجام می شود و در آن بازیکنان با پوشیدن لباس های مخصوص که درون آن باد پر شده و باعث می شود که برخوردهای فیزیکی در حین بازی لحظات شاد و مفرحی را ایجاد کند. این بازی به صورت تیم های 6 نفره قابل انجام است. برای استفاده از این ورزش باید به مجموعه بام لند تهران مراجعه کنید.

بوستان مینیاتوری: این بوستان در شرق تهران و به فضای بیش از سه هکتار و با هدف نمایش نمایش ماکتهای آثار میراث فرهنگی ایران که در یونسکو به ثبت رسیده اند، ساخته شده است. ساعت کاری این بوستان همه روزه 8 الی 20 می باشد.

آدرس بوستان مینیاتوری: خیابان جانبازان غربی – نبش اتوبان امام علی (ع) 

دلفیناریوم: دیدن جست و خیز و شنای شیرهای دریایی و دلفین ها برای بسیاری از افراد جذاب بوده آدمی را به حیرت وا می دارد. اما در صورتی که شما در شهری مانند تهران زندگی کرده و کیلومترها از نزدیک ترین دریا فاصله داشته باشید امکانی برای دیدن زیبایی ها نخواهید داشت. بدین منظور برج میلاد با ساخت مرتفعترین دلفیناریوم جهان و جذب مربیان با تجربه بین المللی، فضای منحصر به فردی را برای بازدید کنندگان خود فراهم آورده است.

پرواز با پاراگلایدر: لذت پرواز به محدوده جغرافیایی خاصی تعلق نداشته و از ابتدای تاریخ انسان علاقه به کشف آسمان را بوده است. چنانچه قصد دارید تا از یک پرواز مطمئن لذت ببرید، بازدید از سایت پاراگلایدر تهران را از دست ندهید.

جاهای دیدنی تهران برای کودکان

یکی از ذغذغه های خانواده ها در گردش ها و بازدید از جاهای دیدنی تهران یافتن تفریح مناسب کودکان خود می باشد در ادامه با ذکر نام و معرفی برخی از تفریحاتی که برای کودکان تدارک دیده شده است آشنا خواهیم کرد.

بوستان آب و آتش: این پارک که در اراضی عباس آباد تهران قرار گرفته است. مکان های تفریحی متعددی را برای کودکان فراهم کرده که از میان آن می توان پارک بازی سرباز، 24 هزار متری این منطقه اشاره کرد. همچنین در پارک کودکان می توانند علاوه بر انجام تفریحات تدارک دیده شده پارک از آبتنی نیز لذت ببرند.

آدرس بوستان آب و آتش: بخش شمالی عباس آباد – تقاطع خیابان های دیدار و آفریقا

باغ پرندگان تهران: باغ پرندگان از دیگر مناطقی که خانوادها می توانند با همراه داشتن کودکان خود از مشاهده پرندگان زیبا این مکان لذت برده و با محیط و شرایط زندگی این جانوران آشنا شوند. پلیکان، جغد، طاووس، فلامینگو و قوهای سپید از جمله حیواناتی هستند که در بازدید از این مجموعه، می توانید از مشاهده آن لذت ببرید.

جاهای دیدنی تهران در شب

به لطف وجود برخی از جاذبه های گردشگری همچون، برج میلاد، بام تهران، پل طبیعت و حتی پارک چیتگر گشت و گذار در شب های تهران انتخاب ایده آلی است و نباید از آن غافل شد؛ چرا که دیدن شهر در شب به خصوص از بام تهران یا برج میلاد تجربه ای خاطره انگیز برایتان رقم خواهد زد و پیشنهاد می کنیم در سفر به پایتخت این برنامه را در تهران گردی خود بگنجانید.

بام تهران

بام تهران، یکی از معروف ترین اماکن دیدنی تهران است که در واقع جزو مجموعه گردشگری توچال محسوب می شود. این بام در بالاترین نقطه ولنجک قرار دارد و بهترین چشم انداز پایتخت را می توان از آنجا نظاره کرد. امکانات تفریحی و رفاهی این مجموعه را بگ جامپینگ، بانجی جامپینگ، صخره نوردی، ترامپولین، جامپینگ، سورتمه، زمین تنیس، زیپ لاین و اتاق فرار تشکیل می دهد.

زمان بازدید: همه روزه از 5 صبح تا 24 بامداد

آدرس: حد فاصل انتهای خیابان ولنجک، مجموعه تفریحی توچال، قبل از ایستگاه اول تله کابین

آدرس بام تهران روی نقشه

برج میلاد

برج میلاد، بلندترین ساختمان در ایران است. بازدید شهر در ساعات تاریکی هوا از این برج خاطره سفر را تا سال ها در ذهنتان ماندگار می کند. امکانات تفریحی و رفاهی این مجموعه شامل: اتاق فرار، سکوی بازدید از شهر، زیپ لاین و پل معلق، سینمای شش بعدی و گیم هفت بعدی، رستوران، کافی شاپ، دلفیناریوم، لیزریوم، زمین پینت بال تشکیل می دهد.

زمان بازدید: همه روزه 9 صبح الی 23

آدرس: بزرگراه همت به غرب-خروجی خیابان شیخ فضل الله مسیر اختصاصی برج میلاد

آدرس برج میلاد روی نقشه

جاهای دیدنی تهران در روز

چنانچه قصد دارید از جاهای دیدنی تهران بازدید کرده و تصویر آن را در قاب دوربین خود ثبت نمایید پیشنهاد می شود این کار را در روز انجام دهید. زیرا به علت نور طبیعی خورشید در محیط عکس های شما با کیفیت بالاتری گرفته خواهد شد ضمن اینکه نگرانی بابت روشنایی در طول مسیر گردش خود نخواهید داشت.

بهترین زمان بازدید از جاهای دیدنی تهران برای توریست ها

به طور کلی سفر به تهران زمان خاصی ندارد و این شهر در تمامی روزهای سال میزبان مسافرانی است که برای بازدید از جاهای گردشگری تهران به آن سفر می کنند. اگر زمان سفر از نظر آب و هوا برای شما ملاک اصلی سفر می باشد، فصل پاییز و اوایل بهار می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد.

جاهای دیدنی تهران در تابستان

به علت گرمای هوای پایتخت در فصل تابستان، ساکنین این شهر ترجیح می دهند که گردش خود را در مناطق ییلاقی این شهر نظیر دربند و درکه صرف کنند. چنانچه قصد بازدید از جاهای دیدنی تهران در تابستان را دارید، آبشارهای شاهاندشت، لالون، آهار و شکراب در برنامه خود قرار دهید.

جاهای دیدنی تهران در پاییز

حتما شنیده اید که در فصل پاییز مكان هاي تفريحي تهران نسبت به سایر زمان ها حال و هوای دیگری دارند؛ در فصل  پاییز می توان گشت و گذار متفاوتی را در تهران تجربه کرد. جالب است بدانید، از نظر بسیاری از مردم تهران، پاییز زیباترین فصل در پایتخت برای قدم زدن و لذت بردن از طبیعت است. بهترین جاذبه های گردشگری که در این دو فصل باید از آن ها دیدن کنید، عبارت اند از: توچال، شمشک، کاخ سعدآباد، دربند، روستای گرمابدر، باغ نگارستان؛ اما به طور کلی تهرانگردی در هر فصلی لذت بخش است و جذابیت های خاص به خود را دارد.

جاهای دیدنی تهران در زمستان

چنانچه قصد بازدید از جاهای دیدنی پایتخت در تهران را دارید پیشنهاد می شود که از جاهای سرپوشیده همانند موزه ها استفاده نمایید همچنین شما می توانید از غار رودافشان، وردیج و واریش، غار یخ مراد، حوض سلطان و پیست های اسکی دیزین، توچال، آبعل، دربندسر و شمشک در این فصل استفاده نمایید.

جاهای دیدنی تهران بهار

بهار و نوروز به علت نو شدن طبیعت به هر نقطه ای از تهران و پارک های این منطقه بروید شاهد زیبایی منحصر به فرد در این منطقه خواهد بود ولی چناچه قصد بازدید از جاهای دیدنی تهران در نوروز را دارید پیشنهاد می کنیم بازدید از دشت لار، روستای افجه، سدلتیان، برغان و آبشار هریجان را در برنامه خود داشته باشید.

راهنمای بازدید از جاهای دیدنی تهران با مترو

7 خط مترو تهران به گونه ای قرار گرفته اند که دسترسی خوبی به مکان های دیدنی و گردشگری پایتخت می دهند.  همچنین به علت سرعت بالا، هزینه پایین و امنیت این وسیله نقلیه باعث شده که به یکی از محبوب ترین وسایل جهت رسیدن به مقاصد مسافران تبدیل گردد.

آیا جاهای دیدنی تهران در کرونا باز است؟

بیماری کرونا بیش از 2 سال است که مهمان ناخوانده ایران و سایر نقاط جهان شده و با توجه به شیوه نامه ها و بخشنامه های صادر شده در بازه های زمانی مختلف متفاوت می باشد پیشنهاد می شود پیش از رفتن به مکان مورد نظر خود با تماس گرفتن با آن مجموعه از آخرین تغییرات و دستورالعمل ها آگاهی یابید زیرا ممکن است از زمان نگارش این مقاله تا زمانی که شما این مقاله را مطالعه می نمایید وضعیت این بیماری تغییر کند.

بازدید از جاهای دیدنی تهران با خرید تور از رسپینا

احتمالا تاکنون با همه آن چه از ديدني های تهران گفته شد، به اندازه کافی برای انتخاب مقصد سفر، مطمئن شده اید! در این مقاله سعی شده تمامی اطلاعات جامعی که برای سفر به تهران نیاز است بدانید را بررسی و جمع آوری کنیم. شما مسافران عزیز می توانید با رزرو تور به مقصد تهران از سایت رسپینا که یکی از معتبرترین مجموعه های فروش تور و بلیط می باشد، سفری لذت بخش را تجربه کنید.

سخن آخر

در این مقاله تلاش شده شما را با جاهای دیدنی تهران آشنا کرده و بهترین مکان های این شهر را در فصول مختلف، جاهای دیدنی در شب و روز و اماکن مذهبی را معرفی نماییم. امیدواریم گردش خاطره انگیزی در پایتخت داشته باشید.

سوالات متداول

کدام یک از جاهای دیدنی تهران ورودی رایگان دارد؟

از بهترین دیدنی های تهران که نیاز به پرداخت ورودی ندارد، می توان به پل طبیعت، کاروانسرای خانات، خانه کاظمی، مدرسه دارالفنون، مسجد و مدرسه سپهسالار و دریاچه شهدای خلیج فارس نیز اشاره کرد.

بهترین جاهای دیدنی تهران در شب کدام ها هستند؟

پل طبیعت، بام تهران و برج میلاد از بهترین گزینه ها برای شب گردی در تهران هستند.

بهترین زمان برای تهران گردی کدام فصل است؟

از نظر آب و هوایی فصل پاییز، بهترین زمان برای بازدید بسیاری از جاهای دیدنی تهران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا