رسپینا
استانبول

جاهای دیدنی استانبول؛ آشنایی با 20 جاذبه گردشگری و تاریخی

جاهای دیدنی استانبول فراتر از حد انتظار است، بنابراین اگر قصد سفر با تور استانبول به پایتخت فرهنگی اروپا را دارید، در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با گوشه ای از جاذبه های گردشگری این شهر زیبا آشنا کنیم. بدون شک از استانبول به عنوان بزرگترین و جذاب ترین شهر و همچنین مرکز فرهنگی و اقتصادی کشور ترکیه می توان نام برد. این شهر که بین دو قاره آسیا و اروپا واقع شده است، تلفیقی از فرهنگ شرق و غرب را دارا می باشد.

جاهای دیدنی استانبول

استانبول یادگاری از دوران امپراتوری روم و عثمانی است و به همین خاطر آثار برجسته ای از آن دوران باقی مانده است که دیدنشان خالی از لطف نخواهد بود.از لحاظ تعداد گردشگران خارجی سومین شهر توریستی جهان در سال 2010 به شمار آمده است و بهترین فصل سفر به آن شهر، فصل بهار و تابستان می باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با گوشه ای از این زیبایی ها آشنا کنیم.

جاهای دیدنی استانبول

اماکن تاریخی

استانبول یکی از شهر‌های تاریخی و شکوهمند ترکیه است که در گذشته به‌ عنوان پایتخت شرقی امپراطوری رم به حساب می‌آمده است. در عصر حاضر یکی از دلایل اصلی گردشگران برای سفر به استانبول، بازدید از اماکن تاریخی این شهر می باشد. در این مقاله برترین مکان‌های تاریخی شهر استانبول لیست شده‌اند که بازدید از آن‌ها را نباید در سفر خود به استانبول فراموش کنید.

آب انبار باسیلیکا سیسترن

این آب انبار در گذشته مخزن ذخیره آب استانبول به حساب می آمده است و همچنین بین مردم ترکیه به “یره باتان سیسترن” نیز معروف بوده است. باسیلیکا در لغت به معنای عبادت است. در شمال غربی باسیلیکا دو ستون از چهره “مدوسا” که از شخصیت های افسانه ای یونانی می باشد، قرار گرفته است، مدوسا بانوی زیبارویی بوده است که خدای دریا، پوسایدون، شیفته او می شود.

هنگامی که پوسایدون در معبد آتنا او را اغوا می کند، آتنا که به شدت خشمگین و آزرده گشته است، صورت مدوسا را زشت و موهایش را به مارهایی ترسناک تبدیل می کند. بعد از این داستان پرسئوس پسر زئوس، سر مدوسا را از تن جدا می کند و آن را به آتنا تحویل می دهد. در گذشته باور بر این بوده که نگاه خشمگین مدوسا افراد را به سنگ تبدیل می کند، به همین دلیل در گذشته برای محافظت از اماکن ویژه از مجسمه او استفاده می شده است.

علت استفاده از مجسمه مدوسا در آب انبار هم به همین موضوع می توان اشاره کرد. از آب انبارهای دیگر ترکیه می توان از آب انبار 1001 ستون و آب انبار شرفیه (تئودوسیوس) را نام برد.

ساعت بازدید:9 صبح تا 7 عصر
ورودی:190.00 لیر
آدرس: Alemdar, Yerebatan Cd. 1/3, 34110 Fatih/İstanbul, Turkey
آب انبار باسیلیکا سیسترن استانبول

مسجد سلطان احمد استانبول

از باشکوه ترین جاهای دیدنی استانبول، می توان به مسجد سلطان احمد اشاره کرد که با نام مسجد آبی نیز در بین مردم شناخته شده است. مسجد آبی نیز نامی است که این مسجد از کاشی های آبی سقف این مسجد گرفته است. این مسجد دارای 6 منار و گنبدهای آبشاری است که سبب شده اند، تا در بین مساجد بی همتا به شمار رود.

به طور کلی بهترین زمان بازدید از این مسجد صبح است. چرا که اگر در زمان اقامه نماز قصد دارید از این مسجد دیدن کنید، می بایست از میدان اسب وارد آن شوید. بازدید از این مسجد رایگان بوده و تنها خانم ها در زمان بازدید باید موها و دستان خود را بپوشانند.

ساعت بازدید: 08:30 تا 18:30 
ورودی: رایگان
آدرس:Sultan Ahmet, At Meydanı Cd No:7, 34122 Fatih/İstanbul, Turkey
مسجد سلطان احمد استانبول

مسجد ایاصوفیه استانبول

مسجد ایاصوفیه که با نام های حاجیا سوفیا یا هاگیا سوفیا نیز شناخته می شود، یکی از پربازدیدترین مساجد ترکیه و نماد این شهر می باشد. این مسجد در محله سلطان احمد و مرکز شهر استانبول قرار دارد. مسجد سلطان احمد (مسجد آبی) یکی دیگر از جاهای دیدنی استانبول نیز در نزدیکی این مسجد قرار دارد.

این مسجد حدود هزار سال بزرگترین کلیسای جهان محسوب می شده است و نمونه ای از معماری بیزانس به شمار می آید. معماری این بنای شکوهمند بسیار منحصربه فرد می باشد و همین موضوع سبب خواهد شد عزیزانی که از این بنا بازدید می کنند برای همیشه آن را به خاطر داشته باشند.

ساعت بازدید:  09:00 صبح تا 17:30 بعد از ظهر
ورودی: 30 لیر
آدرس: Sultan Ahmet, Ayasofya Meydanı No:1, 34122 Fatih/İstanbul, Turkey
مسجد ایاصوفیه استانبول

کلیسا ایا ایرنه استانبول

کلیسای ایا ایرنه یا کلیسای حاجیا ایرنه به معنای قطعه مقدس است. این بنا اولین کلیسایی است که در شهر قسطنطنیه بنا شد و تا قبل از ساختن ایاصوفیه، این کلیسا دفتر مسیحیان قسطنطنیه بوده است. کلیسای ایا ایرنه در حیاط بنای معروف توپکاپی (توپ قاپی) واقع شده است. امروزه کلیسای ایا‌ ایرنه به موزه و مکانی برای برگزاری کنسرت های فستیوال بین المللی و برگزاری موسیقی کلاسیک شده است.

از دیگر کلیساهای استانبول می توان به: کلیسا گریک اورتودوکس پاتریارچات، کلیسا ایایورگی، کلیسای ارتدکی آیا تریادا روم، کلیسای بلغاری سنت استفان یا کلیسای بلغاری آهن، کلیسای جامع سنت جرج استانبول، کلیسای چورا یا موزه کاریه، کلیسای سنت آنتونی آوپادوا اشاره کرد.

ساعت بازدید:9 صبح تا 6 عصر
ورودی: 60 لیر
آدرس: Sultanahmet Meydani Topkapi Sarayi 1. Avlusu | Sultanahmet, Fatih, Istanbul 34122,
کلیسا ایا ایرنه استانبول

کاخ دلما باغچه (دولماباغچه)

کاخ باشکوه دلما باغچه، یکی از جاهای دیدنی استانبول است که در سال های 1889 تا 1909 مرکز پادشاهان عثمانی بوده است. این کاخ از عظمت ویژه ای در میان دیگر کاخ ها برخوردار می باشد، زیرا نقاشی دیوارها و سقف این بنا را هنرمندان اروپایی انجام داده اند و برای تزئین آن از چندین تن ورقه های طلایی استفاده کرده اند. در اتاق ها و سالن این مجموعه تمام اشیا به یک رنگ انتخاب شده اند.

کف کاخ دلما باغچه، یکی دیگر از شگفتی ها می باشد که با استفاده از پارکت های چوبی بسیار هنرمندانه و با ظرافت طراحی شده است. بسیار هدایای زینتی و گران بها در این کاخ وجود دارد که معروف ترین آنها ” بزرگ ترین لوستر جهان ” است. شاید در قدیم اگر به این کاخ سفر کرده باشید، یک سئوالی ذهنتان را درگیر کرده باشد، اینکه چرا تمام ساعت ها به جز ساعت داخل اتاق آتاترک، بر روی ساعت 9:05 صبح متوقف شده اند. دلیل این موضوع این است که آتاترک در این مکان و در آن ساعت درگذشته است و بعد از فوت او، تمام ساعت ها را بر روی آن ساعت تنظیم و متوقف کرده اند.

نوشته های مشابه
ساعت بازدید: 9 صبح تا 6 بعداز ظهر
ورودی: 300 لیر
آدرس:Vişnezade, Dolmabahçe Cd., 34357 Beşiktaş/İstanbul, Turkey
کاخ دلما باغچه استانبول

مسجد سلیمانیه استانبول

مسجد سلیمانیه، یکی از جاهای دیدنی استانبول است که به دستور سلطان سلیمان اول، بزرگترین و ثروتمند‌ترین سلطان عثمانی ساخته شده است. مسجد سلیمانیه استانبول نه تنها یک مکان برای عبادت، بلکه مکانی برای اقامت فقیرهای سطح شهر با هر دین و آیینی بوده است. در این مسجد کاروانسرا، آشپزخانه، حمام، مدرسه و… تمام امکانات رفاهی لازم برای یک اقامت ایده آل فراهم بوده است.در نزدیکی این بنا (در باغی که پشت مسجد قرار دارد) مقبره سلطان سلیمان و همسر ایشان خرم سلطان واقع شده است.

ساعت بازدید:۹ صبح تا ۶ بعد از ظهر
ورودی:رایگان
آدرس:Süleymaniye Mah., Prof. Sıddık Sami Onar cad. No:1, 34116 Fatih/İstanbul, Turkey
مسجد سلیمانیه استانبول

مسجد شاهزاده استانبول

مسجد شاهزاده، از دیگر جاهای دیدنی استانبول به شمار می رود که بر روی تپه ای واقع شده است. زیباتر از بنای مسجد شاهزاده، داستان زیبایی است که پشت این مسجد و دلیل ساخت این بنای به یادماندنی بوده است. مسجد شاهزاده که با نام‌های مسجد شهزاده و مسجد شاهزاده محمت نیز معروف است، به دستور سلطان سلیمان اول به یاد فرزندش محمت (محمد) که در سال 1543در سن 22 سالگی در گذشته، ساخته شده است.

معمار این بنا “سینان” یکی از معروف ترین معماران زمان قلمرو عثمانی بوده و اغلب بناهای باشکوه استانبول به دست ایشان ساخته شده است. البته این مسجد جزء اولین ساخته های سینان بوده و ساخت آن 4 سال زمان برده است.

ساعت بازدید: ۹ صبح تا ۶ عصر
ورودی:رایگان
آدرس:Sehzadebasi Cad. | Vefa, Fatih, Istanbul, Turkey
مسجد شاهزاده استانبول

از معروف ترین جاهای دیدنی استانبول، برج گالاتا

یکی از معروف ترین جاهای دیدنی استانبول که به عنوان سمبل این شهر توریستی شناخته شده است، برج گالاتا می باشد. اگر قصد دارید از این برج دیدن کنید، پیشنهاد می کنیم زمان غروب را برای رفتن انتخاب کنید تا بتوانید نظاره گر نمایی زیبا از شهر استانبول باشید.

یکی از مزایای این برج، وجود رستوران در آن است که منویی متنوع از انواع غذاهای اصیل ترکی دارد. برای ورود به این برج و بازدید از آن، می بایست مبلغی را به عنوان هزینه ورودی پرداخت نمائید. همچنین برای بازدید از برج گالاتا، می توانید در تمام روزهای هفته از ساعت 9 صبح تا 20:30 به آن مراجعه نمائید.

ساعت بازدید:9 تا 20:30
ورودی:100 لیر
آدرس:  Bereketzade, Galata Kulesi, 34421 Beyoğlu/İstanbul
برج گالاتا استانبول

کاخ توپکاپی،‌ از مشهور ترین جاهای دیدنی استانبول

یکی دیگر از جاهای دیدنی استانبول، می توان به کاخ توپکاپی اشاره کرد که توسط سلطان محمد دوم بر روی یک شبه جزیره کوچک ساخته شده است. این کاخ در ابتدا از آن به عنوان موزه استفاده می شد. کاخ توپکاپی، دارای سه دروازه می باشد که در گذشته اجازه ورود به دروازه اول به صورت سوار با اسب، به هیچ فردی داده نمی شد و می بایست با پای پیاده وارد آن می شد. اکنون در این دروازه، یک پارک، یک کلیسا و چند نمایشگاه بین المللی وجود دارد.

همچنین دروازه دوم که به آن دروازه سلام گفته می شود، دو برج مراقبت را در خود جای داده است. دروازه سعادت که دروازه سوم موجود در کاخ توپکاپی است، در گذشته محل برگذاری رخ داد ها و جشن های بزرگ بوده است. برای بازدید از این کاخ می توانید در کلیه روزهای هفته به جز سه شنبه ها، از ساعت 9 صبح تا 5 عصر به آن مراجعه کنید. همچنین برای بازدید از کاخ توپکاپی باید مبلغی به عنوان ورودی پرداخت نمائید.

ساعت بازدید: 9 صبح تا 6 عصر
ورودی: 100 لیر
آدرس: Cankurtaran Mh., 34122 Fatih/Istanbul, Turkey
کاخ توپکاپی استانبول

کلیسای چورا، از قدیمی ترین جاهای دیدنی استانبول

اگر قصد دارید به استانبول سفر کنید، پیشنهاد می کنیم حتما بازدید از کلیسای چورا را در برنامه خود قرار دهید. این کلیسا یکی از قدیمی ترین جاهای دیدنی استانبول است که با نام های دیگری همچون موزه چورا و موزه کاریه هم معروف است. این کلیسا در ابتدا تنها یک زیارتگاه کوچک بود، اما امروزه  مورد توجه اکثر افراد قرار گرفته است.

ساعت بازدید:9 صبح تا 6:30 عصر
ورودی:رایگان
آدرس:Dervişali, Kariye Cami Sk. No:18, 34087 Fatih/İstanbul, Turkey
کلیسای چورا استانبول

پارک ها و مراکز گردشگری

استانبول هم مثل بقیه شهرها برای گردش روزهای تعطیل و عصرهای دل انگیز خود پارک های زیبا و سر سبزی را فراهم کرده است. همچنین مراکز خرید استانبول فرصتی برای گشت و گذار در فرهنگ کهن وهمزمان مدرنیته را برای شما به ارمغان می آورد. بنابراین ما شما را با گوشه ای از این زیبایی ها آشنا می کنیم تا از سفر به این شهر در فرصت اندک خود نهایت لذت را ببرید.

پارک اسفانبول استانبول (ویالند سابق)

این مجموعه یکی از بزرگترین جاهای دیدنی استانبول است که دارای پارک آبی، مرکز خرید، هتل و پارک موضوعی یا تم پارک است که در فضایی به وسعت یک میلیون متر مربع در سال 2011 بنا شده است. دو سال پس از افتتاح این بنا، در سال 2015 حدود 25 میلیون نفر از این مکان بازدید کرده اند و همین موضوع سبب شده است که اسفانبول جزء 10 پارک برتر اروپا محسوب شود.

ورودی:269.00 لیر
آدرس: Yeşilpınar, Şht. Metin Kaya Sk. No: 11/1, 34065 Eyüpsultan/İstanbul, Turkey
پارک اسفانبول استانبول

پارک مینیاتورک از جاهای دیدنی استانبول

پارک مینیاتورک استانبول از دیگر جاهای دیدنی استانبول است که این شهر را در مقیاس کوچک به نمایش می گذارد. در این پارک مینیاتوری می توانید بیش از 122 اثر تاریخی را مشاهده کنید. اگر زمان کافی برای بازدید از جاهای دیدنی استانبول زیبا را ندارید، می توانید با مراجعه به این پارک، از اکثر جاهای دیدنی موجود در آن بازدید کنید.

برج گالاتا،‌ ایاصوفیه، مسجد سلطان احمد و… از جمله مکان های تاریخی می باشند که بنای آن ها با ماکت و ابعاد بسیار کوچک در این پارک ساخته شده است. لازم است بدانید که پارک مهمترین جاهای دیدنی استانبول و معروف ترین پارک در جهان به شمار می رود.

ساعت بازدید:9 صبح تا 6 عصر
ورودی:90 لیر
آدرس:Örnektepe, İmrahor Cd. No:7, 34445 Beyoğlu/İstanbul, Turkey
پارک مینیاتورک استانبول

پارک ییلدیز یا باغ سلطنتی ییلدیز

از دیگر جاهای دیدنی استانبول می توان به پارک ییلدیز یا باغ سلطنتی ییلدیز اشاره کرد که در اردیبهشت ماه و فصل بهار، با خودنمایی لاله های خیره کننده و چشم نواز باغ چشمان شما را مبهوت زیبایی خود خواهد کرد. در این پارک علاوه بر تماشای گیاهان و درختان بسیار زیبا، می توانید به تماشای کاخ های باقیمانده از دولت عثمانی نیز بنشینید. قسمتی از این پارک در قرن 19 ساخته شده است و امروزه به عنوان یکی از بزرگترین پارک های استانبول شناخته می شود.

ساعت بازدید:9 صبح تا 6 عصر
ورودی:رایگان
آدرس:Ciragan Cad. | Besiktas, Istanbul, Turkey
پارک ییلدیز استانبول

جاهای دیدنی استانبول: آکواریوم فلوریا استانبول

آکواریوم فلوریا استانبول در سال 2011 در جنوب غربی استانبول و در نزدیکی فرودگاه بین المللی آتاتورک افتتاح شده است. از این آکواریوم به عنوان بزرگترین آکواریوم موضوعی جهان یاد می شود، چرا که بالغ بر 1500 گونه ی مختلف از جانوران آبی را در خود جای داده است. این آکواریوم در مساحتی به وسعت 22 هزار متر مربع در دو طبقه ساخته شده است.

در آکواریوم استانبول قسمت های آبی نقاط مختلف جهان را در بخش هایی متفاوت معرفی می کنند و هر یک از این نقاط طوری طراحی شده اند که بازدید کنندگان علاوه بر موجودات آبی، با پوشش گیاهی و محیط آن محدوده نیز آشنا شوند. دو آکواریوم تورکوازو و سی‌لایف نیز در این شهر زیبا نیز وجود دارند.

ساعت بازدید: 10 صبح تا 7 عصر
ورودی:315.00 لیر
آدرس:Şenlikköy, Yeşilköy Halkalı Cd. No:93, 34153 Florya/İstanbul, Turkey
آکواریوم استانبول

تنگه بسفر، یکی از محبوب ترین جاهای دیدنی استانبول در ش

تنگه دیدنی بسفر، دو قاره آسیا و اروپا را تقسیم کرده است و دریاهای سیاه و مرمره را به یکدیگر متصل می کند. به علت دارا بودن موقعیت مکانی مناسب و همچین دارا بودن پل های معروفی روی این تنگه، بسفر یکی از معروف ترین اماکن دیدنی استانبول می باشد. اگر قصد گشت و گذار از این تنگه زیبا را دارید، می توانید از کشتی های تفریحی که در آنجا برای مسافران و محلی ها فراهم شده است، استفاده کنید. حتی در شب با گردش در آن مناطق می توانید از کاخ زیبای دلما باغچه که یکی دیگر از جاهای دیدنی استانبول است، با نورپردازی زیبا و رویایی آن دیدن کنید.

از جمله جاهای دیدنی استانبول روی این تنگه می توان به پل های زیبای روی آن مثل پل سلطان سلیم یاووز، پل محمد فاتح و از همه مهمتر پل زیبا و نام آشنای بسفر اشاره کرد. از اماکنی که در نزدیکی تنگه بسفر قرار دارند و پس از بازدید بسفر می توانید از آنها هم دیدن کنید، می توان به رستوران های دیدنی اطراف تنگه و صرف غذاهای استانبول، کاخ بیلربی، پارک امیرگان، محله بشیکتاش و اورتاکای و همچنین کاخ های عثمانی اشاره کرد.

ساعت بازدید:بدون محدودیت
ورودی:رایگان
تنگه بسفر استانبول

از بزرگترین جاهای دیدنی استانبول: پارک فنر باغچه

یکی از بزرگترین پارک های استانبول در کنار در نزدیکی دریای مرمر قرار دارد، پارک فنر باغچه می باشد. این پارک یکی از پارک های مناسب برای پیک نیک دوستانه و یا خانوادگی است که معمولا در آخر هفته ها بسیار شلوغ می شود. یکی از بهترین زمان ها برای بازدید از این پارک، زمان غروب آفتاب است،‌ چرا که می توانید چشم انداز بسیار زیبایی از دریای مدیترانه را مشاهده کنید.

در این پارک تفریحات بسیاری همچون دوچرخه سواری، زمین فوتبال و زمین بازی برای کودکان ارائه شده است. همچنین پارک فنر باغچه دارای رستوران و کافی شاپی می باشد که می توانید برای صرف غذا به آن مراجعه نمائید. این پارک به صورت 24 ساعته باز است و برای ورود به آن نیازی به پرداخت ورودی نخواهید داشت.

ساعت بازدید:بدون محدودیت
ورودی:رایگان
آدرس:Fenerbahçe Mah, Tur Yolu Sk., 34726 Kadiköy/Kadıköy/İstanbul, Turkey
پارک فنر باغچه استانبول

پارک تکسیم گزی، کوچک ترین پارک در استانبول

پارک تکسیم گزی، یکی از کوچکترین جاهای دیدنی استانبول است که با معماری شگفت انگیز خود، در نزدیکی میدان تکسیم واقع شده است و از آن به عنوان مکانی مناسب برای استراحت استفاده می شود. در داخل این پارک رستورانی وجود ندارد،‌ اما می توانید برای صرف غذا به رستوران ها و کافه های موجود در حاشیه پارک مراجعه کنید. این پارک دارای امکاناتی نظیر سرویس بهداشتی، رستوران و کافه، دسترسی به اینترنت، فضای سبز و… می باشد.

ساعت بازدید:بدون محدودیت
ورودی:رایگان
آدرس:Asker OcagI Cd. | Gumussuyu Mah., Istanbul 34437, Turkey
پارک تکسیم گزی استانبول

موزه های استانبول

استانبول دربردارنده گنجینه ی با ارزشی از آثار و یادگارهای تمدن عثمانی، بیزانس، یونان و رم می باشد و این موضوع باعث می شود که در این شهر تعداد زیادی موزه و مکان های تاریخی وجود داشته باشد. در ادامه شما را با تعدادی از موزه های برتر استانبول که در بین بهترین جاهای دیدنی استانبول قرار گرفته اند، آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

موزه باستان شناسی استانبول

موزه باستان شناسی استانبول، مجموعه ای بی بدیل از آثار هنری دوره های مختلف تاریخی و ابزار آلات جنگی را در خود جای داده است. این گنجینه با ارزش در محله سلطان احمد واقع شده است و دسترسی آسانی به اماکن تاریخی دیگر را دارا می باشد. موزه باستان شناسی شامل دو موزه دیگر (موزه هنرهای ترکی و اسلامی و موزه شرق باستان) نیز می باشد. در این موزه بیش از یک میلیون اثر با ارزش نگهداری می شود که تمدن های مختلف را در خود جای داده است. این موزه در صدر لیست جاهای دیدنی استانبول قرار دارد.

ساعت بازدید:9 تا 18:30
ورودی:100 لیر
آدرس:Cankurtaran, 34122 Fatih/İstanbul, Turkey
موزه باستان شناسی استانبول

موزه هنرهای مدرن استانبول

موزه هنرهای مدرن استانبول یکی از شگفت انگیزترین موزه ها و جاهای دیدنی استانبول است که در سال 2004 با هدف به اشتراک گذاشتن هویت فرهنگی و خلاقیت مردمان ترکیه در سطح جهانی افتتاح شده است. این موزه اولین موزه غیردولتی ترکیه محسوب می شود و به عنوان اولین موزه هنر مدرن و معاصر مطرح می شود. در کنار این موزه و نمایشگاه دائمی که در آن برگزار می شود، هرساله نمایشگاه‌ های عکاسی، جشنواره‌ های فیلم و دیگر نمایش ‌های انفرادی و گروهی در متنوع ترین حالات برگزار می ‌شود و هنرمندانی شناخته شده از سراسر دنیا در آن شرکت می‌ کنند.

ساعت بازدید:10 صبح تا 6 عصر
ورودی:72 لیر
آدرس:Kılıçali Paşa, Tophane İskele Cd. No:1/1, 34433 Beyoğlu/İstanbul, Turkey
موزه هنرهای مدرن استانبول

موزه فرش استانبول

در این موزه فقط فرش های کشور ترکیه را به نمایش می گذارند. موزه فرش استانبول شامل ۴۴۸ عدد فرش می باشد و ۶۲ فرش به صورت چرخشی نمایش داده می شوند. تمامی این فرش ها مربوط به دوران عثمانی و سلجوقی هستند و تمام آثار این موزه برگرفته از هنرکاشی کاری و خطوط کوفی مربوط به دوره سلجوقی است که هر بیننده ای را مبهوت خود می کند.

همچنین در این موزه فرش هایی از قرن 14و 15 مربوط به دوران ملوک الطوایفی وجود دارند که بر روی آن ها، نقاشی هایی از حیوانات و طبیعت را می توان نظاره کرد. این موزه توانسته است گرانبها ترین فرش های تاریخ این کشور را در خود جای دهد و به علاقمندان نمایش دهد. در این موزه فرش های کوچک و بزرگ تفکیک شده اند و وقتی افراد به دیدن موزه می روند، علاوه بر فرش هایی که بر روی دیوارهای موزه قرار دارند، فرش هایی را مشاهده می کنند که به صورت چرخشی بر روی تخته های گردان به معرض نمایش گذاشته شده اند.

آدرس:Alemdar, Foundations Regional Directorate Carpet Museum Sultanahmet Mosque, 34122 Courtyard/İstanbul, Turkey
موزه فرش استانبول

موزه گالاتا، از زیباترین جاهای دیدنی استانبول

بدون شک یکی از جذاب ترین و متفاوت ترین جاهای دیدنی استانبول، برای عاشقان صوفی و دراویش، موزه مولوی خانه یا موزه گالاتا استانبول است. این بنا به دست یکی از نوادگان مولانا به نام “محمد سما” ساخته شده است که همین موضوع محبوبیت این مکان را دو چندان می کند. اگر از علاقمندان به رقص سماع باشید، می توانید به این مکان بروید و از دیدن رقص سماع دراویش که هر هفته در این مکان برگزار می شود، لذت ببرید.

ساختمان این بنا از دو طبقه تشکیل شده است که یک طبقه شامل سالن اجرای رقص سماع و طبقه ی دیگر موزه می باشد که در آن شعرهای دست نوشته حضرت مولانا، انواع ادوات موسیقی و لوازم دراویش مشاهده می شود. علاوه بر تمامی این جذابیت ها، در گوشه ای از محوطه صومعه، مقبره مولانا بزرگ قرار گرفته است که فضای بسیار معنوی و دل انگیزی را پدید می آورد. پس اگر از عاشقان مولانا هستید، دیدن این مکان ارزشمند را از دست ندهید. لازم به ذکر است که برج گالاتا یکی از بهترین جاهای دیدنی استانبول برای عکاسی محسوب می شود.

ساعت بازدید:10 صبح تا 7 عصر
ورودی:100 لیر
آدرس:Sahkulu Mah. Galip Dede Cad. No:15 | Beyoglu, Istanbul, Turkey
موزه گالاتا استانبول

بازدید از جاهای دیدنی استانبول با خرید تور از رسپینا

برای بازدید از جاهای دیدنی استانبول، می توانید از طریق سایت رسپینا، قسمت رزرو آنلاین تور و تور خارجی اقدام نمایید. همچنین شما عزیزان می توانید برای رزرو با شماره 02191012900 داخلی 244 تماس بگیرید تا با کارشناسان تور خارجی ما در ارتباط باشید.

میترا عزیزی

به رقص درآوردن واژگان، دنیایی است که من در آن زندگی می کنم. صفحه سفید، نمایشگاهی از احساسات و عواطف درونی یک نویسنده است که با نوشتن دنیا را از دید خود به خوانندگان انتقال می دهد. پس بیایید از دیدگاه من با دنیا آشنا شوید.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا