بلیط هواپیما پگاسوس

خرید بلیط هواپیما پگاسوس

برای خرید پرواز های هواپیمایی پگاسوس کافیست از قسمت زیر مبدا ، مقصد و تاریخ پرواز خود را انتخاب کرده و در صفحه بعد از قسمت ایرلاین pegasus airlines را انتخاب کنید.

هواپیمایی پگاسوس امروزه به عنوان یکی از شرکت های هواپیمایی ارائه دهنده ارزانترین بلیط هواپیما خارجی نسبت به سایر ایرلاین های خارجی دیگر در ایران شناخته می شود. این شرکت هواپیمایی در سال 1989 به عنوان ایرلاین ارزان قیمت با مشارکت نت ایر و سیلک ایر، در ترکیه تاسیس شد. شما می توانید بلیط این شرکت هواپیمایی را در ابتدای همین صفحه و با ورود مبدا و مقصد پرواز رزرو کنید.

راهنمای خرید بلیط هواپیما پگاسوس از رسپینا

هواپیمایی پگاسوس به دلیل ارائه بلیط ارزانتر نسبت به سایر ایرلاین های دیگر گزینه مناسب تری برای سفرهای خارجی است. شما می توانید بلیط این ایرلاین را از شهرهای مختلف برای اصلی ترین مقصد آن یعنی استانبول تهیه کنید. در اینجا نحوه خرید بلیط هواپیما از ایرلاین پگاسوس را به صورت گام به گام بررسی می کنیم.

  • در ابتدای همین صفحه، مبدا (برای تهران با کد یاتا IKA) و مقصد را وارد کنید. پس از انتخاب تاریخ سفر، کلاس پروازی و تعداد مسافرین، روی جستجو کلیک کنید.
  • پس از جستجو، لیست پروازها را مشاهده می کنید که با استفاده از فیلتر نوع ایرلاین می توانید هواپیمایی پگاسوس را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه لیستی از پروازهای مربوط به این شرکت هواپیمایی را مشاهده می کنید.
  • پس از انتخاب بلیط مورد نظر وارد صفحه اطلاعات مسافرین خواهید شد که با وارد کردن اطلاعات آنها می توانید وارد صفحه پرداخت شوید. در این صفحه می توانید تعداد مسافران کودک، نوزاد و بزرگسال را نیز مشخص کنید.
  • پس از پرداخت وجه با کارت شتاب لینک بلیط برای شماره تلفن و ایمیل شما ارسال خواهد شد.
خرید بلیط هواپیمایی پگاسوس در رسپینا

مقاصد پروازی شرکت هوایی پگاسوس

مقاصد پروازی پگاسوس در حال حاضر شامل بیش از 128 شهر در 44 کشور خارجی از جمله ایران می باشد و به بیش از 33 مقصد در داخل ترکیه نیز پرواز مستقیم دارد. پر فروش ترین مسیرهای پروازی داخلی هواپیمایی پگاسوس در ترکیه، ازمیر، آنتالیا، آلانیا، بدروم، آنکارا و وان می باشند. بلیط هواپیما استانبول از مبدا شهرهای تهران، مشهد و تبریز مهم ترین پرواز هواپیمایی پگاسوس است.

هواپیمای پگاسوس ایرلاین

درباره هواپیمایی پگاسوس

سال 1997 پگاسوس توسط خانواده سوبانجی از شرکت های نت ایر و ایر لینگاس خریداری شد و فعالیت خود را از هواپیمایی چارتر به ارزان قیمت تغییر داد. پگاسوس یک شرکت هواپیمایی ارزان قیمت در ترکیه است که فرصت های حمل و نقل با قیمت مناسب را به صورت نقطه به نقطه در خطوط پروازی کوتاه و متوسط فراهم کرده و هدف آن راه اندازی یک شبکه پروازی گسترده با قیمت مناسب است.

با گسترش ناوگان هوایی و افزایش مقاصد پروازی، پگاسوس در سال 2007 موفق به جا به جایی بیشترین مسافر در بخش خطوط هوایی خصوصی ترکیه شد و در نهایت لقب دومین شرکت هواپیمایی برتر ترکیه را در سال 2012 به خود اختصاص داد. در حال حاضر فرودگاه بین المللی صبیحا، مقر اصلی و فرودگاه های بین المللی آدانا، عدنان مندرس، آنتالیا و اسن بوغا از شهرهای کانونی این شرکت به شمار می آید. دفتر مرکزی این ایرلاین در پندیک استانبول قرار دارد.

هواپیمای بوئینگ هواپیمایی پگاسوس

هواپیمایی پگاسوس دفتر تهران

دقت داشته باشید که دفتر هواپیمایی پگاسوس در فرودگاه امام وجود ندارد و تنها دفتر پگاسوس در فرودگاه امام مربوط به کارگو این شرکت می باشد. اما دفتر مرکزی شرکت هواپیمایی پگاسوس در تهران واقع در بلوار میرداماد بعد از میدان مادر و پلاک 30 می باشد.

  • شماره تماس شرکت هواپیمایی پگاسوس در میرداماد – شماره تلفن: 26407529 021 – 26407530 021 – 22902563 021 – 22902564 021
  • شماره تلفن دفتر هواپیمایی پگاسوس در فرودگاه امام خمینی (کارگو) – شماره تلفن: 55678125 021
  • دفتر هواپیمایی پگاسوس در تبریز: جاده ائل گلی – بعد از فلکه گلشهر – نرسیده به کوی سهند – شماره تلفن: 0413148

آیا برای هواپیمایی پگاسوس تست کرونا ضروری است؟

بطور کلی محدودیت های مربوط به استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی در هواپیمایی پگاسوس وجود ندارد. همچنین هنگام سفر به ترکیه یا سایر کشورها نیازی به ارائه تست کرونا نیست اما هنگام ورود به ایران از هر کشوری باید کارت واکسن و یا تست کرونا در 72 ساعت قبلی را ارائه دهید. با این وجود در صورت نیاز به تهیه تست پی سی آر، کلیه مراکز مورد تایید وزارت بهداشت ایران از آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی پگاسوس هستند که می توانید به این مراکز مراجعه کنید.

کلاس های پروازی بلیط هواپیمایی پگاسوس

ایرلاین پگاسوس، 4 کلاس پروازی را برای مشتریان خود در نظر گرفته است که شرایط و خدمات هر کدام از آن ها متفاوت است. بیسیک کلاس، اسنشال کلاس، ادونتیج و کامفورت از کلاس های پروازی این شرکت می باشد.

بیسیک کلاس (Basic Class)

اگر سفری آسان را ترجیح می دهید و یک چمدان کوچک که قابلیت حمل در کابین را دارد، برای شما کافی است، بیسیک کلاس ارزانترین پرواز خواهد بود. معمولا خرید بلیط هواپیما ترکیه از شرکت های هواپیمایی خارجی هزینه بالایی دارد اما با خرید بلیط هواپیمایی پگاسوس با این کلاس پروازی هزینه پایین تری پرداخت خواهید کرد. در صورت رزرو بلیط پگاسوس با کلاس بیسیک، با توجه به این که یک پرواز اقتصادی است، شما می توانید یک چمدان به ابعاد حداکثر 20*40*55 سانتی متری و یا یک وسیله شخصی با حداکثر ابعاد 15*30*40 سانتیمتر به همراه خود داخل کابین ببرید.

اسنشال کلاس (Essentials Class)

در خرید بلیط هواپیما پگاسوس با کلاس اسنشال که یک پرواز اقتصادی محسوب می شود، امکانات بیشتری نسبت به کلاس بیسیک برای مسافران فراهم می شود. می توانید در کلاس Essentials خدمات خاصی که مایل هستید را دریافت کنید. با رزرو بلیط هواپیما پگاسوس در کلاس پروازی اسنشال، میزان بار مجاز هر مسافر حداکثر 15 کیلوگرم وزن در پروازهای داخلی ترکیه و 20 کیلوگرم در پروازهای خارجی تعیین شده است. همچنین می توانید فقط یک چمدان با حداکثر ابعاد 20*40*55 سانتی متری یا یک وسیله شخصی در ابعاد حداکثر 15*30*40 سانتیمتر با خود داخل کابین هواپیما ببرید.

صندلی های اسنشال کلاس پگاسوس

کلاس ادونتیج (Advantage Class)

در کلاس پروازی ادونتیج شركت هواپيمايي پگاسوس، مسافران زمان خرید بلیط خارجی از پگاسوس و رزرو پرواز داخلی با قیمت مقرون به صرفه ای می توانند صندلی را به صورت رایگان انتخاب کنند و یا در صورت نیاز صندلی هایی که فضای بزرگتری برای پا دارند، ررزرو کنند. یک وعده ساندویچ، پذیرایی هواپیمایی پگاسوس در این کلاس است. به علاوه با سیستم سرگرمی Fly & Watch در پرواز، می‌توانید با فیلم، سریال، بازی و موارد دیگر پرواز لذت‌ بخش‌ تری داشته باشید.

مسافران کلاس پروازی ادونتیج در پگاسوس مجاز به حمل بار به وزن 20 کیلوگرم در پروازهای داخلی و خارجی هستند. همچنین تنها 1 چمدان با ابعاد 20*40*55 سانتی متر و یا یک وسیله شخصی با حداکثر ابعاد 15*30*40 سانتی متر می توانند با خود به داخل کابین ببرند.

کلاس کامفورت فلکس (Comfort Flex Class)

پکیج Comfort Flex سفری فوق العاده راحت و انعطاف پذیر را به مسافران ارائه می دهد. انعطاف پذیری برای تغییر و کنسل کردن بلیط بدون جریمه، 20 کیلوگرم بار مجاز رایگان، یک وعده غذایی، حمل چمدان در کابین، انتخاب صندلی و استفاده از  سیستم Fly & Watch از امکانات این کلاس پروازی است. در صورت کنسلی بلیط، هزینه آن به طور کامل، بدون احتساب هزینه خدمات، مسترد می شود. در صورت درخواست تغییر یا کنسلی کمتر از 2 ساعت قبل از زمان حرکت برنامه ریزی شده پرواز، فقط مالیات فرودگاهی برای بلیط های صادر شده دریافت می شود.

کلاس کامفورت کلاس پگاسوس

میزان بار مجاز هواپیمایی پگاسوس

میزان بار مجاز در هواپیمایی پگاسوس طبق کلاس پروازی و نوع پرواز متفاوت است.

نوشته های مشابه
نوع پروازکلاس بیسیککلاس اسنشالکلاس ادونتیجکلاس کامفورت فلکس
داخلی15 کیلوگرم20 کیلوگرم20 کیلوگرم
پرواز خارجی020 کیلوگرم20 کیلوگرم20 کیلوگرم

کیفیت هواپیمایی پگاسوس

شرکت هواپیمایی پگاسوس به دلیل خدمات متفاوت و متنوعی که ارائه می دهد، کیفیت بالایی دارد. این خدمات شامل رزرو غذا قبل از پرواز، انتخاب صندلی، خدمات بار اضافه، امکانات سرگرمی که داخل پرواز ارائه می شود و خدمات متنوع دیگر است.

پذیرایی هواپیمایی پگاسوس

در صورتی که بلیط هواپیما با ایرلاین پگاسوس را خریداری کرده باشید می توانید در طول پرواز یا قبل از پرواز غذای خود را سفارش دهید. اما در صورتی که قبل از پرواز غذای خود را سفارش دهید از 20 درصد تخفیف برخوردار خواهید شد. البته تنها می توانید 24 ساعت قبل از پرواز رزرو غذا را انجام دهید. غذاهای این ایرلاین شامل صبحانه، سالاد، غذای اصلی و منوی ویژه است. در منوی ویژه انواع غذای کم چرب‌، بدون گلوتن‌، دیابتی، کم کالری و انواع دیگر وجود دارد. برای دانلود فایل پی دی اف منوی غذایی پگاسوس، کلیک کنید.

پذیرایی در هواپیمایی پگاسوس

سیستم FLY & WATCH پگاسوس

سیستم سرگرمی داخل هواپیما Fly & Watch، به مسافران این امکان را می دهد که با تلفن همراه یا تبلت به وای فای هواپیما متصل شده و از خدمات آن استفاده کنند. این برنامه ها شامل مجموعه گسترده ای از فیلم های روز دنیا، سریال های تلویزیونی، بازی ها، محتویات کودک و موارد متنوع دیگر است.

انتخاب صندلی دلخواه

در وب سایت شرکت هواپیمایی می توانید صندلی دلخواه را با توجه به موقعیت آن انتخاب کنید. هنگام ورود به صفحه انتخاب صندلی پگاسوس، چندین باکس مشاهده می کنید که هر کدام از آن ها برای انتخاب صندلی های ویژه ای بوده که با بردن نشانگر موس روی آن، صندلی های آن در نقشه هواپیما در سمت راست با رنگ متفاوت نشان داده می شود. این صندلی ها شامل صندلی هایی با فضای پای بیشتر، کنار پنجره، کنار راهرو و صندلی های میانی دیگر است. در هر قسمت با ورود شماره PNR و نام خانوادگی، می توانید همان صندلی را رزرو کنید. هزینه انتخاب هر صندلی نیز در همان کادر مشخص شده است.

انتخاب صندلی در هواپیمایی پگاسوس

خرید بار اضافه قبل از پرواز

با توجه به اینکه حداکثر بار مجاز در پروازهای پگاسوس، 20 کیلوگرم است، ممکن است بخواهید بار بیشتری همراه داشته باشید. پس از خرید بلیط هواپیمایی پگاسوس می توانید با مراجعه به وب سایت آن، در منوی services و قسمت additional baggage، نسبت به خرید بار اضافی اقدام کنید. در این صفحه با وارد کردن شماره PNR و نام خانوادگی، می توانید اطلاعات بلیط خود را مشاهده کرده و بار اضافه بیشتری بخرید.

سامانه بلبل یا BOLBOL پگاسوس

با استفاده از این سامانه می توانید در وب سایت هواپیمایی پگاسوس عضو شده و از خدمات ویژه مشتریان آن استفاده کنید. در این سامانه می توانید با شماره تلفن همراه و آدرس ایمیل خود به صورت رایگان ثبت نام کنید. سپس می توانید کارت اعتباری، گذرنامه و مشخصات خود را در قسمت پروفایل خود ذخیره کرده و بلیط خود را سریع تر رزرو کنید. همچنین با خرید بلیط، اعتباری تحت عنوان بولپوینت کسب می کنید که می توانید با آن، بلیط هواپیما پگاسوس رزرو کنید.

هواپیمایی پگاسوس

چک این آنلاین بلیط هواپیمایی پگاسوس

یکی دیگر از خدمات ایرلاین پگاسوس، چک این آنلاین بلیط هواپیما و دریافت کارت پرواز به صورت اینترنتی قبل از مراجعه به فرودگاه است. پس از ورود به وب سایت هواپیمایی پگاسوس، در صفحه ابتدایی آن، گزینه چک این را می توانید مشاهده کنید. با انتخاب این گزینه و وارد کردن شماره PNR و نام خانوادگی، می توانید نسبت به دریافت کارت پرواز اقدام کنید. با این کار نیازی به حضور در صف چک این فرودگاه ندارید و تنها با تحویل چمدان می توانید سوار هواپیما شوید.

اطلاعات پرواز شرکت پگاسوس

پروازهای شرکت هواپیمایی پگاسوس در مسیرهای متعدد داخلی و خارجی انجام می شود که می توانید با مراجعه به صفحه پروازهای ورودی و خروجی هواپیمایی پگاسوس، لیست پروازهای مسیر مورد نظر را مشاهده کنید. پس از ورود به این صفحه، مبدا و مقصد و سپس تاریخ پرواز را وارد کنید تا لیست پروازها به شما نشان داده شود.

مشاهده اطلاعات پرواز پگاسوس

ناوگان هواپیمایی پگاسوس

گسترش ناوگان هوایی یکی از برنامه های اصلی ایرلاین پگاسوس بوده که با سفارش ایرباس A320 neo  ، این شرکت به اولین مشتری ترکیه ای این مدل ایرباس تبدیل شد.

نوع هواپیماتعداد
B737-80033 فروند
A320-200 neo42 فروند
A320-200 ceo12 فروند
A321-200 neo7 فروند
ناوگان هواپیمایی پگاسوس

کنسلی بلیط هواپیما پگاسوس

پس از خرید بلیط هواپیمایی پگاسوس از رسپینا در صورتی که بخواهید آن را کنسل کنید، می توانید به کارشناسان پشتیبانی تماس بگیرید. پس از کنسلی بلیط و کسر جریمه کنسلی با توجه به قوانین شرکت هواپیمایی، هزینه آن به حساب شما عودت خواهد شد. بطور کلی برخی از شرایط کنسلی بلیط هواپیمایی پگاسوس در ادامه ذکر شده است.

  • اگر بلیط هواپیما ظرف 24 ساعت پس از خرید لغو شود، پگاسوس هیچ جریمه یا هزینه ای برای کنسلی دریافت نمی کند.
  • اگر می خواهید بلیط پرواز خود را پس از 24 ساعت رزرو، کنسل یا تغییر دهید، باید هزینه کنسلی را برای برنامه سفر خود بپردازید.
  • در صورتی که بلیط خود را در ساعات نزدیک به پرواز کنسل کنید، باید 20 تا 50 درصد بیشتر برای کنسلی نسبت به روزهای دیگر بپردازید.

سوالات متداول

میزان بار مجاز در ایرلاین پگاسوس در پروازهای داخلی و خارجی چند کیلوگرم است؟

بار مجاز ایرلاین پگاسوس در پروازهای داخلی و خارجی با توجه به کلاس آن از 15 الی 20 کیلوگرم متغیر است.

استرداد بلیط در ایرلاین پگاسوس چقدر طول می کشد و هزینه کنسلی آن چقدر است؟

رسیدگی به درخواست بازپرداخت هواپیمایی پگاسوس ظرف 7 تا 10 روز کاری انجام می شود. اگر در 24 ساعت پس از رزو، بلیط را کنسل کنید، هزینه ای از شما دریافت نمی شود. در غیر اینصورت با توجه به کلاس پروازی و زمان کنسلی، جریمه آن متفاوت است.

آیا می توان برای هواپیمایی پگاسوس غذا رزرو کرد؟ منوی غذایی پگاسوس شامل چه نوع غذایی است؟

بله. مسافران می توانند پس از خرید بلیط، تا 24 ساعت قبل از پرواز، غذای دلخواه را سفارش دهند. همچنین امکان سفارش غذا در هواپیما نیز وجود دارد.

برای پرواز استانبول، بلیط هواپیما پگاسوس بخریم یا ترکیش؟

با توجه به اینکه قیمت بلیط هواپیمایی پگاسوس ارزان تر است، به نظر می رسد، این هواپیمایی گزینه بهتری باشد. اما میزان بار مجاز به ازای هر مسافر در ترکیش ایرلاینز بیشتر است. در صورتی که بار زیادی ندارید، پگاسوس گزینه مناسب تری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا