بلیط هواپیما ترکیش

خرید بلیط هواپیما ترکیش

برای خرید بلیط ترکیش ایرلاین کافیست از قسمت زیر مبدا ، مقصد و تاریخ پرواز خود را انتخاب کرده و در صفحه بعد از قسمت ایرلاین Turkish airlines را انتخاب کنید.

هواپیمایی ترکیش (Turkish airlines) یا هواپیمایی ترکیه، شرکت هواپیمایی مربوط به کشور ترکیه بوده که مقر اصلی فعالیت آن، فرودگاه استانبول است. این شرکت هواپیمایی در بیشتر مسیرهای خارجی از مبدا ایران به ویژه از تهران، پروازهای متعددی به استانبول، دبی، آنتالیا و ازمیر برگزار می کند. امکان خرید بلیط هواپیما خارجی ترکیش در وب سایت رسپینا فراهم شده است که می توانید در کادرهای ابتدای صفحه، مبدا و مقصد و تاریخ را وارد کرده و لیستی از آخرین پروازهای موجود را مشاهده کنید.

بلیط هواپیمایی ترکیش رسپینا

وب سایت رسپینا، با پوشش شرکت های هواپیمایی مختلف داخلی و خارجی، امکان خرید بلیط برای مسیرهای هوایی متعدد را فراهم کرده است که ترکیش ایرلاین یکی از این شرکت های هواپیمایی است. با خرید بلیط هواپیمایی ترکیش در رسپینا می توانید از مزایا و امکانات زیر نیز بهره مند شوید:

 • تقویم پروازی: هنگام جستجوی پروازهای ترکیش،در ابتدای صفحه لیست پروازها، تقویم پروازی را مشاهده می کنید. این تقویم، ارزان ترین قیمت بلیط همان مسیر و همچنین نوع شرکت هواپیمایی را برای 30 روز آینده نشان می دهد. در صورتی که بلیط ترکیش ایرلاین نیز قیمت پایین تری داشته باشد، می توانید در این تقویم مشاهده کنید.
 • پشتیبانی 24 ساعته: کارشناسان رسپینا به صورت 24 ساعته، از لحظه ورود به وب سایت تا رسیدن به فرودگاه مقصد، همراه شماست. در صورتی که هر گونه مشکل در روند خرید بلیط ترکیش داشتید، یا سوالی برای شما پیش آمد با شماره تلفن 02191012900 تماس بگیرید.
خرید بلیط هواپیما ترکیش ایرلاین
تاریخچه هواپیمایی ترکیش ایرلاینز

مهم ترین پروازهای هواپیمایی ترکیش از ایران

از آنجائیکه این شرکت هواپیمایی متعلق به کشور ترکیه است، مهم ترین پروازهایی که از مبدا ایران برگزار می کند نیز به مقصد همین کشور است. بلیط هواپیما استانبول از مبدا شهرهای مهم ایران، یکی از پر فروش ترین بلیط هایی است که هواپیمایی ترکیش ارائه می دهد. همچنین این شرکت هواپیمایی از مبدا چندین شهر داخلی، به شهرهای دبی، مسقط و دوحه پرواز دارد.

اطلاعات پرواز ترکیش ایرلاین

پس از خرید بلیط هواپیما ترکیش ایرلاین، روی نسخه PDF بلیط، تمام اطلاعات مرتبط با پرواز از قبیل ساعت حرکت و ساعت فرود در فرودگاه مقصد، نام فرودگاه مقصد (برخی از شهرها دارای چند فرودگاه هستند)، میزان بار مجاز و هم چنین نوع هواپیما قید می شود. چنانچه تمایل دارید اطلاعات بیشتری از پرواز خود با هواپیمایی ترکیش بدانید (از قبیل میزان تاخیر)، می توانید وارد وب سایت رسمی هواپیمایی ترکیش شده و شماره پرواز خود را مطابق عکس زیر در کادر مربوطه وارد کرده و اطلاعات آن را مشاهده کنید.

مشاهده اطلاعات پرواز ترکیش ایرلاین

تاریخچه هواپیمایی ترکیش

هواپیمایی ترکیش، اولین شرکت هواپیمایی ترکیه است که تاسیس آن به سال 1933 باز می گردد. این هواپیمایی با کسب جوایز متعدد در سال های اخیر توانسته است شهرت جهانی کسب کند و به یکی از مطرح ترین ایرلاین های جهان تبدیل شود. فرودگاه اصلی این ایرلاین ملی ترکیه، فرودگاه آتاتورک استانبول بود که پس از تعطیلی این فرودگاه، به فرودگاه جدید استانبول انتقال یافت. جالب است بدانید ترکیش ایرلاینز بعد از شرکت هواپیمایی لوفت‌ هانزا بزرگ ‌ترین ناوگان هوایی جهان را در اختیار دارد و در سال 2016 هفتمین شرکت هواپیمایی برتر از نظر کیفیت را از آن خود کرد.

عکس قدیمی از هواپیمایی ترکیش

خدمات هواپیمایی ترکیش

با خرید بلیط هواپیمایی ترکیش و دریافت خدمات اضافی بیشتر قبل از پرواز مانند انتخاب صندلی، حمل چمدان اضافی، رزرو غذای دلخواه، ارتقاء کابین پرواز و بیمه مسافرتی می توانید سفر راحت تری تجربه کنید. مهم ترین خدماتی که در ترکیش ایرلاین ارائه می شود، شامل موارد زیر است:

انتخاب صندلی هواپیمایی ترکیش

پس از خرید بلیط پرواز ترکیش، می‌توانید صندلی خود را انتخاب کنید. می توانید صندلی‌ های جلوی هواپیما را برای زودتر پیاده‌شدن از هواپیما، یا صندلی هایی که فضای اضافی دارند را انتخاب نمایید. همچنین امکان انتخاب کالسکه برای کودک وجود دارد. در وب سایت ترکیش می توانید در منوی fly different و بخش Seat selection، با وارد کردن شماره بلیط و نام مسافر، صندلی خود را انتخاب کنید.

انتخاب صندلی در هواپیمایی ترکیش

امکان حمل اضافه بار و چمدان بیشتر

در صورتی که هنگام برگشت از استانبول به ایران، بار اضافی همراه شما باشد، می توانید با پرداخت هزینه در فرودگاه، از خدمات اضافه بار هواپیمایی ترکیش نیز استفاده کنید.  البته قبل از پرواز می توانید در وب سایت ترکیش، در منوی plane and book، گزینه extra baggage را انتخاب کرده و با ورود شماره بلیط و نام مسافر، هزینه اضافه بار را پرداخت کنید.

انتخاب منوی غذایی ترکیش ایرلاین

علاوه بر خدمات پذیرایی رایگان در هواپیمایی ترکیش، منوی غذایی شامل غذاهای سبک تا غذاهای بین‌المللی متنوع در طول پرواز ارائه می شود. تا 24 ساعت قبل از پرواز می‌توانید با استفاده از اطلاعات رزرو خود، منوی دلخواه را انتخاب کنید. می توانید در وب سایت ترکیش، در منوی plane and book، گزینه add-on-menu-selection را انتخاب کرده و غذای دلخواه را رزرو کنید. منوی غذایی ترکیش ایرلاین با توجه به نوع کلاس پروازی و مدت زمان مسیر پروازی متفاوت است، اما معمولا یک وعده صبحانه یا غذای گرم، در طول پرواز سرو می شود.

پذیرایی در هواپیمایی ترکیش

آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ترکیش

با توجه به محدودیت های کرونایی در سفرهای بین المللی، برای ورود به برخی از کشورها نیاز است تست pcr و یا تزریق واکسن ارائه نمود. در رابطه با پروازهای ترکیش ایرلاین،  گواهی های ارائه شده از طرف تمامی آزمایشگاه‌ های موردتایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران، موردتایید این ایرلاین نیز می باشد. برای اطلاعات بیشتر در این خصوص، توصیه می کنیم مقاله شرایط و قوانین سفرهای خارجی در کرونا را مطالعه نمائید.

دفاتر مرکزی و نمایندگی رسمی ترکیش ایرلاینز

هواپیمایی ترکیش در اکثر شهرهای بزرگ کشور از قبیل تهران، مشهد، شیراز، اصفهان و تبریز دارای نمایندگی فعال می باشد که در ترمینال پروازهای خارجی فرودگاه های آن قرار گرفته اند. آدرس و اطلاعات مهم ترین آن ها بصورت زیر است:

 • تلفن نمایندگی ترکیش ایرلاین در فرودگاه امام: 02155678330 (ساعت کاری: 11:30 ظهر الی 1:30 نیمه شب)
 • نمایندگی ترکیش ایرلاین درمشهد:  تقاطع احمدآباد و کلاهدوز، داخل هتل هما یک  – شماره تلفن : 51384432170
 • نمایندگی ترکیش ایرلاین دراصفهان: 3132358687 –3132359697
 • نمایندگی ترکیش ایرلاین در تبریز: 4133296353
 • نمایندگی ترکیش ایرلاین در کرمانشاه: 8314230030
 • نمایندگی ترکیش ایرلاین در شیراز: بلوار استقلال – نبش کوچه اول – 07132325040

میزان بار مجاز هواپیمایی ترکیش

در بیشتر مسیرها حداکثر وزن 1 چمدان که باید اندازه آن حداکثر 158 سانتی متر باشد، برای کلاس اقتصادی 23 کیلوگرم و برای کلاس تجاری 32 کیلوگرم است. همچنین برای مسافران نوزاد در هر پرواز می توان تا 23 کیلوگرم بار همراه داشت. علاوه بر این، کالسکه هایی که بیش از 115 سانتی متر نباشند امکان حمل در همه پروازها را دارند. برای بار اضافی با وزن بین 23 تا 32 کیلوگرم به ازای هر چمدان 80 دلار دریافت می شود و بارهایی که بیش از 32 کیلوگرم هستند باید به دو یا چند بار مجزا تقسیم و حمل شوند.

چمدان و هواپیمای ترکیش

شرایط حمل بار در کابین هواپیمایی ترکیش

در کلاس اکونومی هواپیمایی ترکیش می توان به ازای هر مسافر یک چمدان با ابعاد 55*40*23 و وزن 8 کیلوگرم و یک کیف که از اندازه آن بیشتر از 15*30*40 و وزن 4 کیلوگرم نباشد را در کلاس اقتصادی حمل کرد. مسافران کلاس بیزینس می‌توانند دو چمدان برای کابین حمل کنند، اگر اندازه و وزن چمدان‌ها از 23×40×55 و 8 کیلوگرم (در مجموع 16 کیلوگرم) بیشتر نباشد. همچنین یک کیف تا وزن 4 کیلوگرم را نیز می توان حمل کرد. در پروازهای داخلی و خارجی، بار مجاز کلاس اکونومی و تجاری برای مسافران نوزاد 1 ساک 8 کیلوگرمی است.

تخفیف دانشجویی ترکیش ایرلاین

مسافرانی که به دلیل شرایط تحصیلی خود سفر بین المللی و یا حتی بین قاره ای انجام می دهند، می توانند با خرید بلیط هواپیما ترکیش از این ایرلاین تخفیف بگیرند. برای این منظور کافیست یک اکانت دانشجویی ترکیش در وب سایت آن ایجاد کرده و حساب خود را از معمولی به یک حساب دانشجویی تغییر دهید. در نهایت با بارگذاری مدارک دانشجویی خود در این سایت و مراجعه به قسمت رزرو بلیط، می توانید پرواز را با تخفیف خریداری نمائید.

نوشته های مشابه

قوانین کنسلی ترکیش ایرلاین

برای کنسلی بلیط هواپیمایی ترکیش ایرلاین می توانید در سایت رسپینا به صورت تلفنی و آنلاین اقدام کنید. به دلیل تغییر قوانین کنسلی ترکیش، بهتر است قبل از اقدام به کنسلی، آخرین تغییرات را از کارشناسان رسپینا جویا شوید. بطور کلی تنها برخی از بلیط های قابل استرداد ترکیش را می توان کنسل کرد که هزینه کنسلی آن با توجه به زمان کنسلی و شناسه آن متفاوت است.

 • چنانچه بلیط رزرو شده از نوع چارتر باشد، قوانین کنسلی قید شده در مورد آن صدق نمی کند و قوانین کنسلی بر اساس تصمیم چارترکننده تعیین می شود.
 • بلیط هواپیما با شناسه های نرخی Q/T/L/V/P/W/U غیر قابل استرداد هستند.
 • اگر مسافر 24 ساعت پس از خرید بلیط هواپیما، پرواز خود را کنسل کند و یا اگر تا زمان پرواز 60 روز مانده باشد، هزینه ای از مسافر دریافت نخواهد شد.
 • اگر مسافر طی 59 تا 15 روز مانده به پرواز، بلیط خود را کنسل کند، باید 39 دلار پرداخت کند.
 • اگر مسافری طی 14 تا 7 روز پس از پرواز پرواز خود را کنسل کند، هزینه ای معادل 79 دلار آمریکا از وی دریافت خواهد شد.
 • در صورت کنسل کردن پرواز خود در مدت 1 ساعت پیش از پرواز، 79 دلار هزینه کنسلی از شما دریافت خواهد شد.
هواپیمایی ترکیش

قوانین و مقررات خرید بلیط هواپیما ترکیش

در این قسمت، برخی از قوانین ویژه و بخصوصی که ترکیش ایرلاین برای راحتی بیشتر مسافران خود وضع نموده است، بررسی کردیم که می توانید در سفرهای خود موردتوجه قرار دهید:

دریافت کارت پرواز ترکیش ایرلاینز به صورت آنلاین

از 24 ساعت تا 90 دقیقه پیش از پرواز می توانید برای دریافت کارت پرواز به صورت آنلاین از طریق سایت اقدام کرده و در پی آن صندلی خود را انتخاب کنید. به علاوه امکان دریافت کارت پرواز از طریق اپلیکیشن مویابل نیز وجود دارد. همچنین اگر چندین مسافر رزرو پرواز مشابه داشته باشند، می توانند به صورت هم زمان هشت کارت پرواز را آنلاین دریافت کنند.

قوانین حمل حیوان در ترکیش ایرلاینز

مسافرانی که دارای حیوان خانگی هستند با رعایت شرایط و قوانین خاص این هواپیمایی می توانند آنها را همراه خود به سفر ببرند. به عنوان مثال پرندگان زینتی در قفس یا سگ و گربه را در صورت حساسیت نداشتن سایر مسافرین می توانند با خود به داخل کابین هواپیما ببرند. حداکثر وزن مجاز قفس پرندگان برابر با 8 کیلوگرم تعیین شده است. به علاوه کلیه مسافرینی که از لحاظ روحی و جسمی به سگ های همراه نیاز دارند، می توانند با ارائه گواهی پزشکی، آنها را وارد کابین هواپیما کنند اما به شرط این که در طول سفر کنار صاحب خود بمانند.

حمل حیوان با ترکیش ایرلاین
قوانین حمل حیوان در ترکیش ایرلاینز

خدمات ترکیش ایرلاین برای کودکان و نوزادان

از جمله خدمات این هواپیمایی برای نوزادان 8 روزه تا 2 ساله در این است که بلیط ترکیش  را با تخفیف ارائه می دهد. البته نوزادان زیر 48 ساعت مجاز به پرواز نیستند و نوزادان 2 تا 7 روزه نیز با داشتن گواهی تایید پزشک اجازه پرواز دارند. همه مسافران کودک 2 ساله و بیشتر که هنوز به 12 سالگی نرسیده اند می توانند با سرپرست یا به صورت تنها نیز سفر کنند. با این حال، مسافران کودک بدون همراهی که 2 سال به بالا دارند و هنوز به 7 سالگی نرسیده اند، باید تحت نظر یکی از مهمانداران باشند.

کلاس های پروازی هواپیمایی ترکیش

پروازهای هواپیمایی ترکیش شامل کلاس Business، Comfort و کلاس Economy می باشد. امکانات و خدمات هر یک از این کلاس های پروازی متفاوت بوده و با افزایش امکانات، قیمت آن نیز افزایش می یابد.

کلاس اکونومی (Economy Class)

در کلاس “اکونومی” بلیط ترکیش ایرلاین، فضای بین صندلی ها حدود ۳۱-۳۲ اینچ (معادل ۷۸ سانتی‌متر) بوده که شامل فضای استراحتی جهت قرار گرفتن پا و پشتی صندلی ۱۵ سانتیمتری می ‌باشد. این صندلی ها مجهز به مانیتور هستند و شما می توانید از امکانات صوتی و تصویری به صورت شخصی استفاده کنید. این صندلی ها علاوه بر مانیتور به پورت USB، شارژ لپ ‌تاپ و تلفن همراه و هدفون مجهز هستند. پذیرایی در این کلاس پروازی، شامل مجموعه‌ ای از غذاهای ملل و سنتی ترکیه (سرد و گرم) در وعده های مختلف، بسته به زمان پرواز، انجام می شود.

صندلی های اکونومی هواپیمایی ترکیش

کلاس راحت (Comfort Class)

بلیط ترکیش ایرلاین با کلاس “Comfort” یا راحت، در هواپیماهای B777-300، فضایی با ابعاد معادل ۱۱۶ سانتیمتر در ۵۰ سانتیمتر و در سه ردیف (۲-۳-۲) در اختیار مسافران قرار می دهد. شما می توانید از صندلی تخت شو، مانیتورهای شخصی 10 اینچی، ماساژور، انواع نوشیدنی گرم و سرد، چراغ مطالعه مخصوص هر صندلی، کنسول بازی و امکان سرو غذای سرد در طول پرواز استفاده کنید. در رستوران این کلاس، غذاهای سرد در ظروف چینی، به همراه دسر، میوه و نوشیدنی های متنوع سرو می ‌شود.

کلاسی پروازی راحت یا comfort ترکیش

کلاس تجاری (Business Class)

در کلاس “بیزینس” ترکیش، صندلی ‌هایی به طول معادل ۱۸۸ سانتیمتر، با قابلیت خواباندن کامل صندلی و ماساژور داخل صندلی وجود دارد. همچنین در این کلاس های پروازی، منوی غذایی ارائه می شود که می توانید غذای دلخواه را سفارش دهید. همچنین مسافران کلاس بیزینس قبل از همه مسافران، سوار هواپیما شده و اولین مسافرانی هستند که از هواپیما پیاده می شوند.

صندلی بیزینس کلاس ترکیش ایرلاین

ناوگان هواپیمایی ترکیش

 • بوئینگ 787-9 دریم لاینر
 • ایرباس A350-900
 • بوئینگ 777-300 ER
 • ایرباس A330-300
 • ایرباس A330-200
 • ایرباس A321neo
 • بوئینگ 737-900ER
 • ایرباس A321-200
 • ایرباس A320-200
 • بوئینگ 737-800
 • ایرباس A319-132/100
 • بوئینگ 737 مکس 9
 • بوئینگ 737 مکس 8
ناوگان هواپیمایی ترکیش ایرلاین

گواهینامه های بین المللی و افتخارات هواپیمایی ترکیش ایر 

 • ایرلاین برتر در سال 2013
 • بهترین ایرلاین اروپایی در سال 2011 و 2014
 • موفق به دریافت 4 جایزه از Skytrax در سال 2017
 • بهترین صندلی کلاس اکونومی از سال 2011 تا سال 2013
 • بهترین پذیرایی در پروازهای تجاری از سال 2013 تا 2015
 • دریافت جایزه چهارمین ایرلاین دنیا در سال 2015 از Skytrax
 • دریافت جایزه بهترین هواپیمایی اروپایی از سال 2011 تا سال 2015
 • هفتمین ایرلاین برتر دنیا در سال 2016 از World Airline Awards
 • دریافت جایزه بهترین شرکت هواپیمایی اروپا در سال 2015 از Skttrax

سوالات متداول

بلیط هواپیما ترکیش از مبدا ایران برای چه مسیرهایی قابل رزرو است؟

بلیط های ترکیش به مقصد اکثر مسیرهای بین المللی به مقصد اروپا و آمریکا برگزار می شود اما پروازهای مقصد استانبول، ازمیر و آنکارا از مبدا تهران از پرفروش ترین مسیرهای پروازهای این ایرلاین است.

میزان بار مجاز در پروازهای ترکیش ایرلاین چقدر است؟

اگر پروازهای بین‌ المللی باشد، اکونومی 20 کیلوگرم، کلاس راحت: ۲۰ کیلوگرم و کلاس بیزنس: ۳۰ کیلوگرم است. اما اگر پروازهای داخلی کشور ترکیه باشد، میزان بار مجاز ترکیش ایرلاین برای کلاس اکونومی: 20 کیلوگرم، کلاس راحت: 15 کیلوگرم و کلاس بیزنس: ۳۰ کیلوگرم است.

آیا دانشجویان می توانند برای خرید بلیط ترکیش ایرلاین، تخفیف بگیرند؟

بله. کافیست یک حساب کاربری در سایت ایرلاین ترکیش ایجاد نموده و حساب خود را از معمولی به یک اکانت دانشجویی تغییر دهید. در نهایت با بارگذاری مدارک دانشجویی خود را در این سایت و مراجعه به قسمت بوکینگ بلیط، می توانید پرواز را با تخفیف خریداری نمائید.

آیا بلیط هواپیما ترکیش ایرلاین قابلیت کنسل شدن دارد؟ هزینه کنسلی بلیط ترکیش چقدر است؟

تنها برخی از پروازهای ترکیش قابلیت کنسلی دارند که جریمه کنسلی با توجه به مسیر و کلاس پروازی متفاوت است. در صورت کنسلی بلیط در 24 ساعت بعد از رزرو آن، نیاز به پرداخت جریمه نخواهید داشت. البته در صورتی که 7 روز تا پرواز باقی مانده باشد.

آیا می توان قبل از رفتن به فرودگاه، صندلی هواپیمایی ترکیش را انتخاب کنیم؟

بله- در وب سایت ترکیش از منوی fly different و بخش Seat selection، با وارد کردن شماره بلیط و نام مسافر، می توانید صندلی خود را انتخاب کنید.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا