حمل و نقل

معرفی کامل ترکیش ایرلاین (ترکیش ایرلاینز)

جالب است بدانید، ترکیه به عنوان یک کشور توریستی پر طرفدار، با داشتن بزرگترین ناوگان هواپیمایی جهان بعد از لوفت هانزا، به شهرت جهانی رسیده است. همچنین این ایرلاین دارای قدمت بسیار زیادی است و هم اکنون روزانه حدودا به 300 مقصد متفاوت در دنیا پرواز دارد. در این مطلب می خواهیم شما را با ترکیش ایرلاین حامل پرچم ترکیه، بیشتر آشنا کنیم و به شما راهنمایی کنیم پرواز خارجی را در سایت رسمی رسپینا انجام دهید.

خرید بلیط ترکیش ایرلاین

تاریخچه هواپیمایی ترکیش ایرلاین

اولین شرکت هواپیمایی ترکیه، با نام “ترکیش ایر” در سال 1933 تاسیس شد. ترکیش ایرلاین با کسب جوایز متعدد در سال های اخیر توانسته است شهرت جهانی کسب کند و به یکی از مطرح ترین ایرلاین های جهان تبدیل شود. فرودگاه اصلی این ایرلاین ملی ترکیه، فرودگاه آتاتورک استانبول است. این ایرلاین ترکی در  ناوگان خود، 331 فروند هواپیمای ایرباس، بویینگ و امبرائر را جای داده که باعث شده بعد از هولدینگ لوفت‌ هانزا (شرکت هواپیمایی حامل پرچم آلمان) بزرگ‌ترین ناوگان هوایی جهان را در اختیار بگیرد.

غذاهایی که در پروازهای این شرکت هواپیمایی سرو می شود زبانزد است. در پرواز کردن با این ایرلاین ترکی، طعم غذاهای سفره‌ پادشاهان عثمانی را خواهید چشید. شهرت جهانی خدمات و غذاهای سرو شده در ترکیش ایرلایز، این ایرلاین را به یکی از محبوب ترین ایرلاین های جهان تبدیل کرده است. پایگاه اصلی هوایی این شرکت هواپیمایی در دو فرودگاه بین المللی استانبول و صبیحه گومچن واقع شده است.
لازم به ذکر است که ترکیش ایرلاین مصطلح غلط بوده که رواج پیدا کرده است و تلفظ درست آن ترکیش ایرلاینز می باشد.

تاریخچه هواپیمایی ترکیش ایرلاین
تاریخچه هواپیمایی ترکیش ایرلاینز

دریافت کارت پرواز ترکیش ایرلاینز به صورت آنلاین

از 24 ساعت تا 90 دقیقه پیش از پرواز می توانید برای دریافت کارت پرواز به صورت آنلاین از طریق سایت اقدام کرده و در پی آن صندلی خود را انتخاب کنید. به علاوه امکان دریافت کارت پرواز از طریق اپلیکیشن مویابل نیز وجود دارد. همچنین اگر چندین مسافر رزرو پرواز مشابه داشته باشند، می توانند به صورت هم زمان هشت کارت پرواز را آنلاین دریافت کنند.

قوانین حمل حیوان در ترکیش ایرلاینز

مسافرانی که دارای حیوان خانگی هستند با رعایت شرایط و قوانین خاص این هواپیمایی می توانند آنها را همراه خود به سفر ببرند. به عنوان مثال پرندگان زینتی در قفس یا سگ و گربه را در صورت حساسیت نداشتن سایر مسافرین می توانند با خود به داخل کابین هواپیما ببرند. حداکثر وزن مجاز قفس پرندگان برابر با 8 کیلوگرم تعیین شده است. به علاوه کلیه مسافرینی که از لحاظ روحی و جسمی به سگ های همراه نیاز دارند، می توانند با ارائه گواهی پزشکی، آنها را وارد کابین خود در هواپیما کنند اما به شرط این که در طول سفر کنار صاحب خود بمانند.

قوانین حمل حیوان در ترکیش ایرلاینز
قوانین حمل حیوان در ترکیش ایرلاینز

خدمات ترکیش ایرلاین برای کودکان و نوزادان

از جمله خدمات این هواپیمایی برای نوزادان 8 روزه تا 2 ساله در این است که بلیط هواپیما را با تخفیف ارائه می دهد. البته نوزادان زیر 48 ساعت مجاز به پرواز نیستند و نوزادان 2 تا 7 روزه نیز با داشتن گواهی تایید پزشک اجازه پرواز دارند.

گواهینامه های بین المللی و افتخارات هواپیمایی ترکیش ایر 

  • ایرلاین برتر در سال 2013
  • بهترین ایرلاین اروپایی در سال 2011 و 2014
  • موفق به دریافت 4 جایزه از Skytrax در سال 2017
  • بهترین صندلی کلاس اکونومی از سال 2011 تا سال 2013
  • بهترین پذیرایی در پروازهای تجاری از سال 2013 تا 2015
  • دریافت جایزه چهارمین ایرلاین دنیا در سال 2015 از Skytrax
  • دریافت جایزه بهترین هواپیمایی اروپایی از سال 2011 تا سال 2015
  • هفتمین ایرلاین برتر دنیا در سال 2016 از World Airline Awards
  • دریافت جایزه بهترین شرکت هواپیمایی اروپا در سال 2015 از Skttrax
خدمات ترکیش ایرلاین برای کودکان و نوزادان
خدمات ترکیش ایرلاین برای کودکان و نوزادان

کلاس های پروازی بلیط ترکیش ایرلاین

در پروازهای این شرکت سه نوع صندلی کلاس Business، کلاس Comfort و کلاس Economy ارائه می‌شود.

کلاس اکونومی (Economy Class)

در کلاس “اکونومی” بلیط ترکیش ایرلاین، فضایی بین ۳۱-۳۲ اینچ (معادل ۷۸ سانتی‌متر) به شما ارائه می ‌شود که شامل فضای استراحتی جهت قرار گرفتن پا و پشتی صندلی ۱۵ سانتیمتری می ‌باشد. این صندلی ها مجهز به مانیتور هستند و شما می توانید از امکانات صوتی و تصویری به صورت شخصی استفاده کنید. این صندلی ها علاوه بر مانیتور به پورت USB، شارژ لپ ‌تاپ و تلفن همراه، مجهز هستند. پذیرایی در این کلاس پروازی، شامل مجموعه‌ای از غذاهای ملل و سنتی ترکیه (سرد و گرم) در وعده های مختلف، بسته به زمان پرواز، انجام می شود.

کلاس راحتی Class) (Comfort

بلیط ترکیش ایرلاین با کلاس “Comfort” یا راحت، در هواپیماهای B777-300، فضایی با ابعاد ۴۶ اینچ (معادل ۱۱۶ سانتیمتر) در ۱۹.۵ اینچ (معادل ۵۰ سانتیمتر) و در سه ردیف (۲-۳-۲) در اختیار شما می گذارد. شما می توانید از صندلی تخت شو، مانیتورهای شخصی 10 اینچی، ماساژور، انواع نوشیدنی گرم و سرد، چراغ مطالعه مخصوص هر صندلی، کنسول بازی، امکان سرو غذار سرد و. . . در طول پرواز استفاده کنید. در رستوران این کلاس، غذاهای سرد در ظروف چینی، به همراه دسر، میوه و مخلفات دیگر سرو می ‌شود.

کلاس تجاری (Business Class)

بلیط ترکیش ایرلاین با کلاس “بیزینس” با در اختیار گذاشتن صندلی ‌هایی به طول ۷۵ اینچ (معادل ۱۸۸ سانتیمتر)، با قابلیت خواباندن کامل صندلی و ماساژور دخل صندلی، چراغ مطالعه، میز مرکزی و همچنین در اختیار گذاشتن یک رستوران واقعی در زمینه پذیرایی، بالاترین سطح کلاسی این ایرلاین را به خود اختصاص داده است. اگر این کلاس پروازی را انتخاب کرده اید، ورود و خروج شما، جدا از مسافران دیگر انجام می گیرد. در این کلاس بعد از خوش آمدگویی و پذیرایی، پیژامه و دمپایی مخصوص خواب و منوی کامل غذاها و نوشیدنی های لوکس داخلی و خارجی در اختیارتان قرار می گیرد.

کلاس های پروازی بلیط ترکیش ایرلاین
کلاس های پروازی بلیط ترکیش ایرلاین

وزن بار مجاز در خرید بلیط ترکیش ایرلاین

در مورد ایرلاین ‌ها باید ذکر کنیم که میزان بار مجاز برای جابجایی به نوع بلیط، مبدأ و مقصد سفر شما بستگی دارد. همچنین بار مجاز قابل حمل در کابین هم بسته به کلاس پرواز متغیر است. اما در کل چمدان باید در ابعاد 55*40*23 سانتیمتر باشد و تعداد و وزن آنها در اکونومی و کامفورت کلاس مجاز به یک بار دستی به وزن 8 کیلوگرم، در بیزینس کلاس مجاز به 2 بار دستی و هر کدام به وزن 8 کیلوگرم می باشد.

به علاوه هر مسافر همراه بار دستی مجاز می تواند یک بار کوچک مثل دوربین، کیف دستی، لپ تاپ و. . . با خود به داخل کابین ببرد.
 لازم است قبل از خرید بلیط، شرایط میزان بار مجاز مربوط به ایرلاین مورد نظر را مطالعه کنید. میزان بار مجاز پروازهای بین‌ المللی ترکیش ایرلاینز برای بیشتر مقاصد به این صورت است:

کلاس اکونومی: 20 کیلوگرم
کلاس راحت: ۲۰ کیلوگرم
کلاس بیزنس: ۳۰ کیلوگرم

میزان بار مجاز پروازهای داخلی ترکیش ایرلاینز به این صورت است:

کلاس اکونومی: 20 کیلوگرم
کلاس تبلیغاتی: 15 کیلوگرم
کلاس بیزنس: ۳۰ کیلوگرم

میزان بار مجاز برای نوزاد (تا دو سال) ده کیلوگرم و یک کهریر جمع شدنی است.

وزن بار مجاز ترکیش ایرلاین
میزان وزن بار مجاز ترکیش ایرلاین

دفاتر مرکزی و نمایندگی رسمی ترکیش ایرلاینز

مجموعه ترکیش ایرلاین در اکثر شهرهای بزرگ ایران مانند تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز و کرمانشاه دارای دفتر مرکزی است.

سخن پایانی

شما می توانید با پروازهای این ایرلاین، از امکانات ویژه این شرکت هواپیمایی ترکی بهره مند شوید. اگر می خواهید تجربه متفاوتی از پرواز را لمس کنید، سایت رسمی خرید بلیط ترکیش ایرلاین رسپینا شما را در انتخاب بهترین پروازهای این هواپیمایی راهنمایی می کند. این سایت گردشگری، مرجع بلیط ترکیش ایرلانز را در اختیار شما می گذارد و شما می توانید با مشاهده نرخ قیمت های پروازهای این ایرلاین، اقدام به تهیه بلیط کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا