با خرید بلیط هواپیما تبریز این جاذبه ها رو از دست ندین

با اومدن تابستون و گرم شدن هوا، بهترین راه فرار از گرما و خورشید، سفر کردن به شهرهای سرده، البته نه این که فکر کنین منظورمون اینه که مثل پرنده ها کل فصل رو بزارین برین از خونتون، نه !! همین که یه چند روزی پاشین برین یه سمتی یه هوایی بخورین هم خوبه. یکی از شهرهایی که جون میده واسه سفرهای تابستونی تبریزه. با ما باشین تا با جاذبه های گردشگری این شهر آشناتون کنیم.

تبریز

حالا که تصمیم دارین برای یه سفر چند روزه، به شمال غربی کشور آماده بشین ،یکی از بهترین انتخاب هاتون میتونه تبریز باشه، تبریز یکی از پرجمعیت ترین شهر های ایرانه، و در طول تاریخ، پایتختِ سیاسی اتابکان ، خوارزمشاهیان ، ایلخانان ، چوپانیان ، جلایریان ، قراقویونلوها، آق‌قویونلوها، صفویان و ولیعهد نشین ایران در دورهٔ قاجاربوده. چه خوبه که برای یک سفر ماجراجویانه به تبریز، قبل از خرید بلیط هواپیما تبریز ، با خوندن این مطلب، تبریز رو با بهترین دیدنی هاش بشناسین. از آب و هوای چهار فصلش، تا آثار تاریخی و مراکز تفریحیش، در ادامه هم بهتون می گیم که چطوری کارای رزرو هتل تون رو به صورت آنلاین انجام بدین.

ائل گلی

شاه گلی یا همون ائل گلی که امروز، یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری تبریزه، تو همه ی فصل های سال منظره ی فوق العاده ای داره،شاه گلی قبل از اینکه یه منطقه تفریحی بشه، یه آبگیر در نزدیکی مرکز شهر بود که آق قویونلوها با ساخت عمارت کلاه فرنگی ای در وسط این آبگیر، یه فضای دلچسب، با منظره ی چشم نواز، به تبریز اضافه کردن. بعد ها در دوره ی صفویان توجه زیادی به شاه گلی شد، و دورش رودیواره سنگی کشیدن ، قاجاریان هم با کاشت درخت های بید مجنون، درخت تبریزی و گل های اطلسی در محوطه ی اطراف شاه گلی، بوستان زیبایی به وجود آوردن. جالبه بدونین که شاه گلی، در دوران قاجار تفریگاه شاه و درباریان بوده و مردم از این تفریگاه بی نصیب بودن. در دوران پهلوی شاه گلی به یک گردشگاه عمومی تبدیل شد. عمارت کلاه فرنگی هشت ضلعی که امروز در شاه گلی وجود داره و به کاخ ائل گلی معروفه، اون عمارت کلاه فرنگی که، آق قویونلوها ساخته بودن نیست، بنای اصلی در سال 1364 تخریب شد و این امارت با یه ساختمون زیبا و مقاوم جایگزین عمارت قبلی شد. اسم شاه ‌گلی (دریاچهٔ بزرگ) بعد از انقلاب به "ائل گلی" یعنی دریاچه مردم تغییرنام پیدا کرده.داخل این تفریگاه و همین تور اطرافش پرشده از اقامتگاه ها و می تونین داخل محوطه دریاچه هم از قایق رانی لذت ببرین.

ائل گلی

ارگ علی شاه

دیوار بلندی که ایوان جنوبی ارگ علی شاه بوده،امروز به عنوان ارگ علی شاه، یکی ازجاذبه های دیدنیه تبریزه. تاریخ ساخت این ارگ به قرن هشتم هجری بر می گرده، این بنا اول قرار بوده که یه مسجد باشه ولی بنا به دلایلی ساختش نیمه کاره رها میشه، وچند سال بعد با بنای اولیه یه قلعه ی نظامی می سازن، که این قلعه تا اواخرِ دورهی قاجاریان هم سرپا بوده و مورد استفاده قرار می گرفته. قسمت های زیادی از ارگ تبریز دوران پهلوی و بعد از انقلاب تخریب می شن، و همینطور که الان می بینین، فقط ایوان جنوبی ارگ باقی مونده  و به ارگ تبریز شهرت داره.

ارگ علی شاه

برج ساعت تبریز

شاید از دیدن همچین ساختمونی تو ایران تعجب کنین، این ساختمون به سبک معماری آلمانی ها ساخته شده. این کاخ، در دوران پهلوی به دستور رضا شاه، با نظارت چندین معمار آلمانی به این با شکوهی در مرکز شهر ساخته شده. این بنا امروز کاخ شهرداری تبریزه. ساعتی که در بالای این کاخ قرار گرفته از هر چهار طرف، نظر رهگذران رو به ساعت جلب می کنه، و هر یک ربع ، گذر زمان رو به مردم شهر یادآوری می کنه.

برج ساعت تبریز

روستای کندوان

یکی دیگه از جاذبه های تبریز، روستای کندوانه، که با خونه های عجیب غریبش که تو دل کوه ساخته شدن. اسم این روستا رو، به این دلیل کندوان گذاشتن که، وقتی از دور به این روستا نگاه می کنین، خونه هاش شبیه کندو های زنبور عسل به نظر میان. جالبه که بدونین، تو کل جهان فقط 3 تا روستا ی صخره ای وجود دارن که یکی روستای کاپادوکیه ترکیه ست و یکی دیگه روستای داکوتای آمریکا و کندوان هم بین این 3 تا تنها روستای صخره ای جهانه که هنوز داخلش زندگی می کنن.  هتل صخره‌ای کندوان به عنوان تنها هتل بوتیک ایران هر ساله پذیرای تعداد زیادی گردشگره.

روستای کندوان

می تونین برای خرید بلیط هواپیما تبریز وارد سایت خرید بلیط هواپیما رسپینا24 بشین، مبدا و مقصد سفرتون رو مشخص کنین، و بلیط هواپیما تون رو از لیست پیشنهادی سایت انتخاب کنین. برای رزرو هتل هم وارد بخش رزرو هتل داخلی، سایت می شین، مقصد و مدت اقامت تون رو وارد می کنین، سایت ما هتل ها و مسافرخونه های تبریز رو با نرخ های متفاوت بهتون نشون میده و شما می تونین اتاق مناسب خودتون رو انتخاب و رزرو کنین به همین راحتی.

 در ضمن برای خرید تور، اطلاع از تورهای لحظه آخری و یا مشاوره سفر، می تونین، از طریق شماره های زیر با همکاران ما در بخش فروش تماس بگیرین.

با رسپینا۲۴ روی زمین نمی مانید.بلیط هواپیما ، بلیط قطار ، بلیط چارتر ، رزرو هتل