چگونه خرید بلیط های چارتری منجر به سفر ارزان می شوند؟

سفر ارزان این روزها مثل یک اتفاق مهم است که خیلی ها به دنبال آن هستند. حالا اگر قرار باشد این سفر با هواپیما باشد، اهمیت بیشتری پیدا می کند. با این حساب تنها راهکار، مناسب ترین بلیط چارتری برای سفر ارزان و بصرفه با هواپیما است. اگر نمی دانید که اصلاً بلیط چارتری چیست و چرا این بلیط ها برای سفر ارزان با هواپیما مناسب هستند، خواندن این مطلب به شما کمک می کند. با رسپینا24 همراه شوید تا ارزان ترین سفر هوایی خود را تجربه کنید.

هواپیما

بلیط چارتری چیست؟

در مورد بلیط های چارتری باید ابتدا با معنی چارتری آشنا شوید. چارتر (Charter) در لغت به معنی اجاره ی هواپيما یا تعدادی صندلی و گاهی اجاره ی کامل هتل و یا تعدادی از اتاق های آن است که از طرف ایرلاین ها و صاحبان هتل ها (چارتر دهنده) به موسسات گردشگری داخلی و خارجی و آژانس های هواپیمایی (چارتر کننده)٬ با قيمت های مناسب اجاره داده می شود.

چارتری

پروازهای چارتری چیست؟

پرواز چارتری (Charter Flight) به پروازهایی گفته می شود که بنا به سفارش چارتر کننده ها برای بعضی از مسيرها صورت می گیرد؛ بنابراین ممکن است این پروازها برای یک مقطع بسيار کوتاه یا ایام خاصی مثل عید نوروز و یا برای بازه های طولانی تر مثل تعطیلات تابستان، برنامه ریزی شده باشند؛ از مواردی که پروازهای چارتری را خاص می کند، ریسک حاصل از پر یا خالی بودن پرواز است که سود و ضرر حاصل از آن، مستقيماً متوجه چارترکننده (آژانس ها) است؛ درحالیکه در هر شرایطی چارتردهنده ها (ایرلاین ها)، هزینه کامل را دریافت می کنند. البته لازم است بدانید که مسئوليت حمل ونقل داخلی و بين المللی افراد، لوازم شخصی، کالا و مسئوليت بروز مشکلاتی نظیر تأخير در پرواز٬ لغو پرواز٬ گم شدن بار مسافر٬ بروز حوادث غير مترقبه برای مسافران و هواپيما و... بر عهده ی ایرلاین است و چارتر کننده پاسخگو نخواهد بود.

پرواز چارتری

چگونه بلیط های چارتری منجر به سفر ارزان می شوند؟

زمانیکه آژانس مسافرتی برخی از صندلی های هواپیما را از ایرلاین ها اجاره می کنند، در واقع آن پرواز را برای خود می خرد؛ بنابراین آژانس سعی می کند تا صندلی ها یا اتاق هایی را که چارتر کرده، در ابتدا با تبليغات و اطلاع رسانی از طریق کانال های تگرام و ... با سودی اندک٬ به فروش برساند. زمانیکه آژانس مسافرتی مجبور است برای کسب هزینه های چارتر خود، به هر نحو ممکن٬ بليط های هواپیما را به فروش برساند. شما می توانيد در فصل هایی که تقاضا برای سفر کاهش می یابد، ارزان ترین سفر خود را با بلیط های چارتری تخفیف خورده، تورهای مسافرتی زیر قیمت و پروازهای لحظه آخری تجربه کنید. مطمئناً تجربه ی شیرین چنین سفری را از یاد نخواهید برد.

سفر ارزان

بلیط های چارتری برای این زمان ها بصرفه نیست

خرید بلیط چارتری هواپیما برای زمان های پیک سفر که خطوط هوایی پرتردد می شوند به نسبت فصل های کم مسافرت، زیاد به نفع شما نخواهد بود؛ در این مواقع، قیمت بلیط چارتری بالا می رود و فرق چندانی با بلیط سیستمی ندارد؛ حتی ممکن است گران تر از بلیط های سیستمی باشند. اگر می خواهید سفر ارزان تری با هواپیما داشته باشید، خرید بلیط خود را در زمان هایی که مسافرت کاهش می یابد انجام دهید و در صورتی که برای سفر در زمان های پیک سفر اصرار دارید، می توانید در اواسط هفته مثل روزهای یکشنبه و دوشنبه، بلیط های چارتری را با کاهش 20 درصدی قیمت، ارزان تر بخرید.

سفر مناسب

خرید مناسب ترین بلیط هواپیما در رسپینا24

رسپینا24 یکی از معتبرترین سامانه های اینترنتی فروش بلیط هواپیما ( چارتری و سیستمی)، بلیط قطار، اتوبوس و همچنین رزرو هتل (داخلی و بین المللی) است که با ورود به این سامانه خیلی راحت می توانید مناسب ترین بلیط هواپیمای خود را خریداری کنید. فرآیند خرید بلیط هواپیما رسپینا24 خیلی راحت است؛ فقط کافی است وارد سایت بشوید و مشخصات خواسته شده  مربوط به مبدأ، مقصد و تاریخ حرکت را وارد کنید و در انتها روی عبارت جستجو کلیک کنید. در ادامه وارد صفحه ی انواع بلیط های هواپیما می شوید که می توانید با مقایسه ی قیمت بلیط ها، مناسب ترین بلیط هواپیما را خریداری کنید. جهت خرید بلیط هواپیما و برخورداری از حمایت تیم پشتیبانی، با شماره های زیر تماس بگیرید.