• بلیط هواپیما

  • بلیط قطار

  • بلیط اتوبوس

  • رزرو هتل

  • رزرو آنلاین تور

  • بیمه مسافرتی

  • پیگیری

  • وبلاگ

  • بلیط هواپیما ماهان

expand_more
{{ctrl.notification}}

بلیط هواپیما ماهان

تضمین بهترین قیمت

رسپینایی عزیز ! برای اینکه مطمئن باشید بهترین نرخ پرواز را رسپینا به شما نمایش میدهد کافی است بعد از خرید پرواز مورد نظر ، اگر همین بلیط را با نرخ کمتری پیدا کردید ، به کارشناسان رسپینا اطلاع دهید پس از بررسی موضوع ، رسپینا معادل دو برابر اختلاف قیمت را به شما پس خواهد داد.

بلیط هواپیما ماهان به دلیل کیفیت بالا و امنیت پروازهای آن، یکی از پرطرفدارترین گزینه ها برای سفرهای داخلی و خارجی به شمار می رود. در این مطلب قصد داریم اطلاعات جامعی درباره قوانین استرداد، امکانات و منوی غذایی، کلاس های پروازی و هر آنچه که لازم است برای خرید بلیط هواپیما پرواز ماهان بدانید، ارائه دهیم. لذا دعوت می کنیم با ما تا انتهای آن همراه باشید.

بلیط هواپیما ماهان

خرید بلیط هواپیما ماهان اینترنتی

رسپینا یکی از کامل ترین و جامع ترین سیستم های فروش بلیط ماهان و سایر ایرلاین ها می باشد که تمام نرخ های ارائه شده در آن بر اساس نرخ های مصوب هواپیمایی کشوری است. هم چنین با رزرو و خرید بلیط از این سامانه می توانید به صورت کاملا آنلاین نسبت به استرداد وجه بلیط اقدام نمایید. کافی است وارد وب سایت رسمی رسپینا شده و مبدا و مقصد را وارد نمائید. در صفحه بعدی، با انتخاب تاریخ رفت و برگشت بلیط، لیست پرواز نمایش می یابد. اکنون از قسمت ایرلاین ها در منوی سمت راست، می توانید لیست پرواز را بر اساس بلیط های شرکت ماهان فیلتر کنید. علاوه براین، تمام بلیط های ماهان که از طریق این سامانه به فروش میرسند، از امکان پشتیبانی آنلاین و 24 ساعته رسپینا برخوردار می باشند.

کلاس های پروازی که برای خرید بلیط هواپیما ماهان باید بشناسید

در فرآیند خرید بلیط های این شرکت با کد یا کلاس های نرخی متعددی روبرو خواهید شد که با حروف لاتین نمایش داده می شوند. این کلاس های پروازی در مسیر های داخلی و خارجی خدمات مختلفی را ارائه می دهند که در ادامه بررسی شده است.

کلاس های پروازی ماهان در مسیرهای خارجی

هم چنین در مسیرهای خارجی، شرکت ماهان 2 کلاس پروازی اکونومی و بیزینس را دارا می باشد. امکانات و شرایط موجود در کلاس اکونومی تقریبا مشابه با پروازهای داخلی بوده، اما نوع صندلی های ارائه شده بلیط بیزنس کلاس ماهان در پرواز خارجی با داخلی متفاوت است. در کلاس پروازی بیزینس خارجی ماهان، بسته های آرایشی و بهداشتی و تحریر به مسافران ارائه شده و کودکان 2 تا 12 سال نیز هدایایی به یادگار دریافت می کنند. همچنین لازم به ذکر است که پتو و بالشت های ارائه شده در این کلاس پروازی کاملا ضدعفونی شده و به صورت بسته بندی به مسافران ارائه می گردد.

کلاس های پروازی ماهان در مسیرهای داخلی

برای خرید بلیط هواپیما ماهان در پروازهای داخلی می توانید از 2 کلاس پرواز که هر کدام متناسب با هزینه خود، امکانات متعددی را ارائه می دهند انتخاب خود را انجام دهید. این کلاس ها عبارتند از:

کلاس اکونومی ماهان

کلاس اکونومی یا معمولی در پرواز ماهان، شامل 31 صندلی در کابین هواپیما می باشد که از نظر قیمت در ارزان ترین سطح نسبت به سایر بلیط ها قرار گرفته اند. پذیرایی صورت گرفته در این کلاس پروازی معمولی می باشد و سرگرمی مسافران در طول پرواز شامل برنامه های ورزشی و سرگرم کننده تلویزیون 42 اینچی نصب شده در کابین می باشد.

نماد این کلاس در بلیط ها، حرف Y می باشد. ممکن است به جای آن، حروف ، B، H، M، K، L، W، S، N ، Q و O را نیز مشاهده کنید که همگی از همین کلاس هستند. در این میان O و Q جزو ارزان ترین بلیط ها در کلاس اقتصادی هستند.

بیزینس کلاس ماهان

بهترین گزینه ها برای رزرو بلیط برای پروازهای داخلی هواپیمایی ماهان، خرید بلیط های کلاس بیزینس یا تجاری می باشد. صندلی های این کلاس پروازی، فضای بیشتری را برای استراحت مسافران ارائه داده است و در آن با انواع غذاهای ایرانی و بین المللی و انواع نوشیدنی از مسافران پذیرایی می شود. نماد این کلاس در بلیط ها، حرف J می باشد و R وD نیز از دیگر هم خانواده های این گروه می باشند.

بلیط فرست کلاس ماهان

بسیاری از مسافران که راحتی سفر را اولویت اصلی خود قلمداد می کنند، هنگام تهیه بلیط پرواز ماهان به دنبال بلیط های فرست کلاس می باشند. نکته ای که مدنظر می بایست قرار دهید، این است که ایرلاین های ایرانی همانند ماهان، پرواز فرست کلاس را دارا نمی باشند. زیرا یکی از شروط اساسی این بلیط ها، سرو نوشیدنی های الکی می باشد که به دلیل مذهب مقدس اسلام، در کشور ایران ممنوع می باشد. بنابراین مسافرت با ایرلاین های ایرانی چه در پروازهای خارجی و چه در پروازهای داخلی، شامل کلاس پروازی درجه یک یا فرست کلاس نمی باشد.

کلاس های پروازی ماهان در مسیرهای داخلی

سیستم شناسه نرخی در کلاس های پروازی ماهان

زمانی که بلیط تهیه می کنید، یک حرف انگلیسی را به عنوان شناسه نرخی یا کلاس نرخی مشاهده می کنید که برای هر ایرلاین متفاوت است. این شناسه در خرید بلیط هواپیما ماهان شامل WH7LNR می باشد که معانی آن عبارت است از:

W نشان دهنده کلاس اقتصادی این بلیط، H به این معنی است که این بلیط در ایام شلوغی سفر رزرو شده است. 7 یعنی مسافران حداقل 7 روز قبل از پرواز باید بلیط خود را خریداری کند. L یک پرواز طولانی مدت را نشان می دهد. N هم به معنای غیرقابل استرداد بودن وجه پرواز است و R خلاف این نشانه است.

شرایط استرداد پرواز ماهان

با توجه به اینکه به دلایل مختلف ممکن است پس از رزرو و تهیه بلیط، برنامه سفر شما تغییر کند بنابراین شرایط استرداد و درصد جریمه ای که باید برای آن پرداخت گردد، در هر کلاس نرخی متفاوت است. می توانید در زمان خرید بلیط با توجه به کلاس پروازی که انتخاب کرده اید، از شرایط استرداد وجه مطلع گردید. به عنوان مثال، در حال حاضر (تابستان 1400) شرایط استرداد بلیط های شرکت ماهان به این صورت می باشد:

مسافران کلاس های نرخی S,X,T,V,Q,P,R,Y,B تا 12 ظهر 1 تا 3 روز قبل از پرواز با پرداخت 10 درصد از مبلغ بلیط هواپیمایی ماهان می توانند پرواز را کنسل کنند. در صورتی که کنسلی تا 3 ساعت قبل از پرواز صورت گیرد، درصد جریمه 30 درصد از هزینه بلیط می باشد. چنانچه 3 ساعت تا 30 دقیقه قبل از پرواز یا از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد کنسلی صورت پذیرد، مبلغ جریمه 50 درصد خواهد بود.

قیمت بلیط هواپیما ماهان

قیمت پرواز ماهان برای کودکان با توجه به نوع بلیط تعیین می گردد و در پروازهای سیستمی هواپیما ماهان این گروه از بلیط ها ارزان تر از بلیط بزرگسالان به فروش می رسد. قیمت بلیط با نوع چارتر نیز به شرایط و قوانین چارترکننده بستگی دارد.

نکات مهم در خرید بلیط هواپیما ماهان

در خرید یا رزرو آنلاین بلیط های ماهان ایر لازم است دو نکته مهم را مد نظر داشته باشید که عبارتند از:

- در ورود اطلاعات مسافران برای خرید بلیط های خارجی در زمان خرید بلیط دقت کنید. این اطلاعات باید کاملا با اطلاعات موجود بر روی کارت شناسایی مسافر مطابقت داشته باشد. در غیر این صورت برای اصلاح اشتباهات نیاز به پرداخت جریمه می باشد.

نحوه پذیرایی در پروازهای شرکت ماهان

یکی از ویژگی های منحصر به فرد شرکت ماهان، امکان سفارش غذا و اطلاع دهی از رژیم غذایی مسافران است. با خرید پرواز ماهان تا 36 ساعت قبل از پرواز و از طریق تماس با رزرواسیون ماهان می توانید غذای خود را ثبت کنید. توجه داشته باشید که پس از ثبت غذا امکان ویرایش و ثبت مجدد آن وجود ندارد. منوی غذایی ماهان شامل موارد زیر می باشد:

- غذای کودکان که در طبخ آن از ماهی، گوشت با استخوان ، دانه گیاهان استفاده نمی شود.

- غذای هندی: در تهیه آن از گوشت بره، ماکیان، ماهی و محصولات لبنی در جایگزین گوشت گوساله و گاو استفاده می شود.

- غذاهای دریایی و ماهی

- غذاهای بی نمک یا کم نمک: مناسب برای مبتلایان به فشار خون

- غذاهای گیاهی سرشار از پروتئین، کلسیم و آهن: مانند محصولات لبنی، تخم مرغ و شیر کم چرب

- غذاهای گیاهی که مناسب برای افراد گیاه خوار است و در طبخ آن از گوشت پرندگان، آبزیان و محصولات لبنی استفاده نمی شود.

- غذاهای گیاهی هندی – آسیایی: این دسته شامل برنج با ادویه کاری و مقدار کمی لبنیات است.

- غذاهای با کربوهیدرات مرکب، فیبر بالا و چربی کم: این غذا مناسب افراد دیابتی و انسولینی است اما سایرین نیز می توانند آن را مصرف کنند.

- غذاهای فاقد گلوتن برای افرادی که به گلوتن حساسیت دارند.

- غذاهای فاقد لاکتوز: که در طبخ این غذاها از شیر و مشتقات آن خبری نیست.

- غذاهای کم کلسترول: مانند میوه ها و سبزیجات تازه، گوشت و البته شیر کم چرب

خرید بلیط هواپیما ماهان

میزان بار مجاز در بلیط هواپیما ماهان

وزن مجاز بار دستی که مسافر حمل می کند، چه پرواز داخلی باشد یا خارجی، اگر بلیط اکونومی باشد، 5 کیلوگرم و اگر تجاری باشد، 7 کیلوگرم می باشد. هم چنین میزان بار مجاز چمدان ها، متاثر از اینکه مقصد داخلی باشد یا خارجی و هم چنین کلاس کاری پرواز، متفاوت است که عبارتند از:

میزان حمل بار مجاز در پروازهای داخلی هواپیمایی ماهان

بلیط پرواز ماهان، در مسیرهای داخلی به شما این امکان را می دهد که در کلاس های اکونومی حداکثر 20 کیلوگرم و در کلاس های بیزنسی حداکثر تا 25 کیلوگرم بار همراه داشته باشید.

میزان حمل بار مجاز در پروازهای خارجی

هم چنین در پروازهای خارجی ماهان چنانچه کلاس پرواز اکونومی باشد حداکثر 30 کیلوگرم و در کلاس بیزنسی حداکثر 40 کیلوگرم میزان حمل بار مجاز توسط مسافر می باشد. همراه داشتن بار اضافی مستلزم پرداخت هزینه بیش تر به شرکت هواپیمایی ماهان می باشد.

تاریخچه شرکت ماهان ایر

شرکت ماهان ایر، یک شرکت خصوصی و بزرگ ترین شرکت هواپیمایی ایران می باشد. تاسیس آن به سال 1371 در شهر کرمان بر می گردد که با بهره مندی از 2 فروند هواپیما، به برقراری پرواز بین تهران و کرمان پرداخت. در حال حاضر، بلیط هواپیما ماهان با برخورداری این شرکت از 60 فروند هواپیما به 24 مقصد بین المللی و 32 مقصد داخلی در کشور ارائه می گردد.

با شیوع ویروس کرونا و اعلام همه گیری جهانی، شرکت ماهان از سوی بسیاری، متهم اصلی ورود ویروس به ایران شناخته شد. علی رغم هشدارها و دستورات وزارت بهداشت، متاسفانه این هواپیمایی پروازهای خود به شهرهای چین که کانون اصلی ویروس بود را ادامه داد و سبب شد اولین نمونه های ویروس وارد ایران شود. هم چنین این هواپیمایی به دلیل خدمات رسانی به سپاه پاسداران جمهوری اسلامی، از سال 2011 در لیست تحریم های آمریکا و در سال 2019 در لیست ممنوعیت پروازهای فرانسه و آلمان قرار گرفته است. با رسپینا روی زمین نمی مانید...

رضا صادقی: من شخصا از رسپینا بلیط هواپیما تهیه میکنم و راحت بودن ماجرا برام لذت بخشه.
error_outline شما رسپینا را نصب نکرده‌اید.

برای استفاده بهینه، رسپینا را نصب کنید.

سوالات متداول

کلاس های پروازی ماهان شامل چه مواردی می باشد؟ expand_more

در پروازهای داخلی و خارجی ماهان می توان بلیط را از کلاس های اکونومی و بیزینس خریداری نمود. تفاوت این دو کلاس پروازی در منوی غذایی و نوع صندلی ها و میزان فضای اختصاص داده شده به هر مسافر می باشد

آیا قیمت بلیط هواپیما ماهان برای کودکان و بزرگسالان یکسان است؟ expand_more

در بلیط های سیستمی قیمت بلیط کودکان ارزان تر از بزرگسالان محاسبه شده اما در پروازهای چارتری ماهان به قوانین چارترکننده بستگی دارد.

آیا امکان استرداد بلیط هواپیما ماهان وجود دارد؟ expand_more

بله. شرایط استرداد و میزان درصد جریمه کنسلی بلیط های پرواز ماهان با توجه به کلاس نرخی و چارتری یا سیستمی بودن پرواز و مدت زمان باقی مانده تا پرواز تعیین می شود.

آیا امکان اصلاح اطلاعات بلیط ماهان وجود دارد؟ expand_more

برای اصلاح اشتباهات تایپی در اطلاعات مسافران با توجه به قوانین ایرلاین باید مبلغی به عنوان درصد جریمه پرداخت گردد