بلیط چارتر

بلیط چارتر اغلب انتخاب مناسب تری برای روزهای خاص و کم تردد در مسیرهای هوایی می باشد که خرید بلیط هواپیما را به خرید بلیط وسایل نقلیه دیگر، ارجعیت داده است. از این میان بلیط های ارزان قیمت چارتری، سفر بهینه تر و مقرون به صرفه تری را برای مسافران هوایی به همراه دارد. اغلب مردم اکثرا به دنبال خرید ارزان قیمت بلیط با بلیط های چارتر هستند که باید بگوییم این نوع بلیط ها همیشه ارزان نیستند و ما در این مقاله به برسی این موضوع وتفاوت های بلیط چارتر و سیستمی می پردازیم. همین طور بسیاری از مسافران عزیز بلیط های در اخرین زمان ها به پرواز به فروش می رسد را با بلیط چارتری اشتباه میگیرند که باید اطلاعات کافی را از تفاوت این دو قبل از خرید بلیط بدانند اگر برای اولین بارتان است که وارد سایت خرید بلیط می شوید و نمی دانید بلیط چارتر به چه بلیطی می گویند و چطور می شود بلیط چارتر ارزان خرید؛ خواندن این مطلب را از دست ندهید.

بلیط چارتر

بلیط چارتر یعنی چی؟

چارتر در لغت به معنای اجاره ی در بست است؛ بنابراین بلیط چارتر یعنی بلیطی که اجاره شده می باشد. حالا در این میان کسی که بلیط را چارتر می کند، آژانس های هواپیمایی و کسی که بلیط را اجاره می دهد، خود ایرلاین ها هستند که همه یا تعدادی از صندلی های هواپیمای خود را در برخی مسیرهای درخواستی، به آژانس های هواپیمایی اجاره می دهند. حال اگر به عنوان مثال مسافر بلیط ماهان را از خود این ایرلاین خریداری کرده باشد، اصطلاح بلیط سیستمی به این بلیط تعلق می گیرد. حال به خوبی می دانید که وقتی در سایت با بلیط چارتر و سیستمی روبه رو می شوید، منظور چه نوع بلیط هایی است. پس حواستان باشد که اگر بلیط چارتر می خرید، طرف حساب شما دیگر ایرلاین نیست بلکه آژانس های هواپیمایی که بلیط را از آن ها خریداری کرده اید هستند و سود و ضرر حاصل از فروش بلیط متوجه خود آنان است، بنابراین قوانینی مربوط به این بلیط ها وضع شده که باعث تفاوت بلیط چارتر و بلیط های سیستمی شده است، مثل قابلیت استرداد، تغییر تاریخ، نرخ بلیط کودکان و ...

بلیط چارتر چرا ارزان می شود؟

فکر نکنید که آژانس هایی هواپیمایی در سراسر طول سال، صندلی های هواپیما را چارتر می کنند. آژانس ها با در نظر گرفتن رونق بیشتر برای فروش بلیط ها، تنها در بعضی زمان ها و برای مسیرهای پرتردد، صندلی های هواپیما را چارتر می کنند و بلیط ها را با قیمت بالایی به فروش می رسانند؛ حالا در این میان روزهایی هم هست که تقاضا برای خرید بلیط قطار و هواپیما به شدت پایین می آید که باعث می شود تمام بلیط چارتر به فروش نرود؛ بنابراین آژانس ها با تخفیف ویژه ای که به بلیط چارتر می دهند با ایجاد یک سفر هوایی ارزان قیمت، مسافران را برای خرید بلیط تشویق می کنند؛ جالب است بدانید که مسافران زیادی منتظر این لحظه و خرید بلیط ارزان چارتری هستند. همین امر سبب شده که بلیط های چارتر فقط در مسیرهای محدود تری به فروش می رسند و برای بعضی از مسیرهای پروازی در دسترس نباشند.

خرید بلیط چارتر

بلیط چارتر و بلیط سیستمی چه تفاوت هایی دارند؟

بلیط چارتر، همانطور که گفتیم از طرف آژانس ها فروخته می شود؛ بنابراین آن ها می توانند طبق در نظر گرفتن شرایط فروش و سود و زیان خود، شرایطی را برای بلیط چارتر، وضع کنند که این در آژانس های چارتر کننده، تقریباً یکسان است. یکی از وجه تمایزات بلیط های چارتر نسبت به بلیط سیستمی این است که شما در صورت کنسل شدن سفرتان، نمی توانید بلیط  پرواز را پس بدهید و هزینه ی بلیط شما سوخت می شود؛ حتی نمی توانید  تاریخ پرواز را تغییر دهید یا بلیط خود را به دیگران انتقال دهید. از تفاوت های دیگر بلیط چارتر با سیستمی، هزینه ی بلیط برای سنین مختلف است. در صورتی که شما در بلیط های سیستمی می توانید برای کودکان 2-12 سال خود بلیط نیم بها بخرید، در بلیط چارتر باید هزینه ی کاملی پرداخت کنید. مهم ترین مزیت بلیط چارتر که باعث شده، هواداران زیادی پیدا کند، قابلیت تغییر نرخ بلیط در زمان های مختلف است؛ یعنی در صورتیکه بلیط های سیستمی در روزهای مختلف سال با قیمت تقریبا ثابتی به فروش می رسند؛ بلیط چارتر شما را با قیمت های استثنائی و تخفیف های ویژه، سوپرایز می کند.

بلیط چارتر همان بلیطی است که آخرین لحظات پرواز به فروش می رسد؟

در جواب این سوال باید بگوییم بله اما عکس این قضیه درست نیست. در واقع در زمان هایی که صندلی های رزرو شده توسط چارتر کننده به فروش نرفته باشند، در زمان های کوتاه باقیمانده به پرواز چارتر کننده برای جلوگیری از ضرر بلیط ها را با قیمت پایین تر  برای فروش ارائه می کند. اما در زمان هایی که متقاضی برای خرید بلیط مسیر مورد نظر بیشتر باشد بلیط های چارتر شده به سرعت فروش رفته و گاهان قیمت آنها افزایش هم خواهد داشت.

اصطلاحات Full Charter ، Seat Charter و No Show به چه معنای هستند؟ 

Full Charter به معنی اجاره ی کامل تمام ظرفیت های یک هواپیما در مدت زمان مشخص توسط چارتر کننده می باشد. Seat Charter  نیز به معنیه اجاره ی مقدار مشخصی از ظرفیت صندلی های یک هواپیما توسط چارتر کننده است که خود به انوع شناور و بک تو بک مشخص تقسیم می شود. اما اصطلاح No Show به معنی مسافریست که پرواز خود را انجام نداده و هزینه ی بلیط او به طور کامل سوخت شده است، البته این اصطلاح برای مسافرانی که یک ساعت مانده به پرواز بلیط خود را کنسل کرده اند نیز به کار برده می شود.

خرید اینترنتی بلیط چارتر

زمان ایده آل برای خرید اینترنتی بلیط چارتر هواپیما:

زمانی که آخرین لحظات نزدیک به پروازمی رسیم به ناچار قیمت بلیط ها کاهش پیدا می کند تا فقط هواپیما مجبور به پرواز با صندلی های خالی نشود! چه زمانی بلیط چارتر ارزان می توان خرید؟ وقتی که تقاضای مردم برای سفر کردن کمتر و کمتر شده باشد، مثل دوران بعد از تعطیلات نوروزی و به طور کلی زمان هایی که مسافرها تازه از سفر برگشته اند، یا اواخر اسفند که همه مشغول برنامه ریزی سفر نوروزی خود و دنبال خرید برای عید هستند کسی به سفر کردن فکر هم نمیکند! در کل همه ی زمان هایی که اکثر مردم درگیر مشغله های زندگی خود هستند و برنامه ای برای سفر ندارند می توانید بلیط چارتر ارزان تری پیدا کنید، زیرا کم شدن تقاضای سفرهمیشه باعث ارزان شدن قیمت بلیط های چارتر میگردد.

نحوه ی خرید بلیط چارتر ارزان قیمت

برای اینکه بتوانید به بلیط چارتر ارزان قیمت دست پیدا کنید، باید پرواز هایی را که می خواهید مدام چک کنید تا اگر شامل تخفیف شد ، شما اولین کسی باشید که بلیط های ارزان را می خرد. چک کردن پروازهایی که در اخرین لحظات به فروش می رسند هم می تواند شما را به گزینه ی خرید ارزان بلیط چارتر نزدیک تر کند. اگر زمان سفر یا تخفیف 50 درصدی بلیط چارتر را برای سفرتان در نظر ندارید، و اصرار دارید در زمان پیک سفر، بلیط پرواز بخرید، بلیط هایی که به طور معمول در وسط هفته، فروخته می شوند کاهش 20 درصدی در هزینه ی بلیط را به همراه دارد.

چه موقع می توانیم بلیط چارتر ارزان پیدا کنیم؟

میتوان گفت، پیدا کردن بلیط چارتر ارزان به دو چیز بستگی دارد، یعنی باید به دو موضوع موقع خرید بلیط توجه کنید. یکی مقصد سفرتان، و دیگری زمانی که برای سفر در نظر گرفته اید.، اینطور می توان گفت که باید این دو موضوع رو با هم بررسی کنید و ببینید چه موقعی می خواهید به شهر دلخواهتان سفر کنید.

نکاتی مهم در مورد سفر های هوایی خارجی

  1. اعتبار کافی گذرنامه و تمدید آن درصورت نیاز
  2. کسب اطلاعات موردنیاز از کشور موردنیاز اعم از شرایط حقوقی و سیاسی مسافر
  3. کسب اطلاع از اینکه آیا برای سفر به کشور موردنیاز، نیاز به تهیه ویزا می باشد یا خیر؟
  4.  درصورت نیاز به تهیه ویزا، ایتدا به نمایندگی کشور مورد نظر در ایران مراجعه و از شرایط سفر به آن کشور و شرایط اخذ ویزا اطلاع حاصل نمایید.
  5.  درصورت زمان بر بودن مراحل اخذ ویزا و بعضاً شرایط دشوار اخذ ویزا بصورت شخصی، توصیه رسپینا 24 اینست که این مهم را به آژانس های مسافرتی یا شرکت های ارائه دهنده خدمات مسافرتی واگذار نمایید و پس از اخذ موفقیت آمیز ویزای سفر به کشور مقصد، اقدام به واریز وجه نمایید.
  6. به هیچ عنوان از افراد متفرقه و دلالان، خرید بلیط و تور و تقاضای دریافت ویزا نداشته باشید. بسیار بوده مواردی که هموطنان عزیزمان از روی ناآگاهی، به قول های این افراد، اعتماد کرده و متحمل ضررهای مالی و بعضا جانی و سرگردانی در کشور مقصد و ... گردیده اند.
  7. سعی کنید برای سفرهای خارجی، حتی الأمکان بلیط های یکسره و بدون توقف را انتخاب نمایید. زیرا سفرهای چند مقصدی، بسیار طولانی تر و گران تر از سفرهای یکسره و بدون توقف خواهد بود.
  8. برای خرید بلیط های چارتر در مسیرهای پرواز داخلی و خارجی، کافیست وارد سایت www.respina24.com شده و بلیط موردنظر خود را رزرو نمایید. 

خرید آنلاین بلیط چارتر

خرید آنلاین بلیط چارتر هواپیما

اگر بخواهید به صورت حضوری و مراجعه به خود آژانس های مسافرتی بلیط تان خریداری کنید؛ امکان اینکه تا آن زمان ظرفیت پرواز تکمیل شده باشد بسیار زیاد است. بلیط های چارتر ارزان  به خاطر قیمت مناسب و به صرفه بودن، طرفدارهای زیادی هم دارند و معمولا خیلی زود به فروش می رسند. به همین دلیل سرعت برای خرید بلیط چارتر زیر قیمت اهمیت بالایی دارد. پس پیشنهاد می شود به جای مراجعه ی حضوری و هدر دادن هزینه و وقت از روش سریع و آسان خرید آنلاین استفاده کنید.

خرید بلیط چارتر زیر قیمت از رسپینا

رسپینا یکی از سامانه های اینترنتی معتبر در زمینه فروش بلیط چارتر و سیستمی هواپیما است که با مراجعه به آن خیلی راحت می توانید در دنیای بلیط چارتر در مسیر پروازی مورد نظرتان، با مقایسه ی قیمت بلیط چارتر، ارزان ترین بلیط چارتر دلخواهتان را بخرید. این سامانه علاوه بر خدمات رسانی در زمینه ی فروش بلیط  بلیط اتوبوس ، هواپیما (خارجی و داخلی) و قطاررا بر عهده گرفته است و شما می توانید با خیال راحت و در سریع ترین زمان، بلیط دلخواهتان را خریداری کنید؛ همچنین با ورود به بخش رزرو هتل در این سامانه، می توانید با مشاهده ی جزئیات هتل ها در شهر دلخواهتان، هتل مرد نظر را برای هر چند روزی که می خواهید رزرو کنید. 

خرید بلیط چارتر از طریق اپلیکیشن رسپینا

علاوه بر خرید بلیط چارتر از سایت رسپینا مسافران گرامی می توانند با نصب اپلیکیشن رسپینا که در دو نسخه ی ios  و اندروید در دسترس می باشد از تمامی خدمات ارائه شده توسط رسپینا بهره مند شوند.