رسپینا
راهنمای سفر

بهترین سایت خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی سال 1401

بهترین سایت خرید بلیط هواپیما علاوه بر ویژگی های عمومی یک سایت معتبر و مطمئن، باید نسبت به سایر سایت ها برتری هایی داشته باشد. وجود امکانات بهتر برای خرید بلیط هواپیما با قیمت بهتر و در کمترین زمان و پشتیبانی 24 ساعته پروازهای داخلی و خارجی، ویژگی هایی است که برای انتخاب بهترین سایت می توان در نظر گرفت. سایت رسپینا با ارائه امکانات مختلف برای رزرو بلیط با نرخ دلخواه به صورت خودکار و تضمین ارزانترین قیمت بلیط، از کاندیداهای اصلی بهترین سایت خرید بلیط است.

بهترین سایت خرید بلیط هواپیما چه ویژگی هایی دارد؟

شاید بسیاری از مردم از مشخصاتی که یک سایت مطمئن برای رزرو بلیط، اطلاع نداشته باشند و تنها دنبال سایتی هستند که بلیط خود را ارزان بخرند. غافل از این که مهم ترین مسئله این است که سایت ارائه دهنده بلیط شما معتبر باشد. در این قسمت به بررسی مسائلی که یک سایت باید از لحاظ امنیتی داشته باشد تا آن را بتوان سایت مرجعی برای رزو بلیط در نظر گرفت می پردازیم.

عبارت https در آدرس صفحهنماد اعتماد الکترونیکی سایت
ارائه تقویم پروازیامکان خرید آسان بلیط
خرید بلیط بدون ایجاد حساب کاربریامکان کنسلی آسان
ارائه پیشنهادات قیمتیپشتیبانی 24 ساعته
بهترین سایت خرید بلیط هواپیما
مشخصات بهترین سایت خرید بلیط هواپیما

عبارت https در آدرس صفحه

سایت هایی که در صفحات خود از عبارت https استفاده می کنند، می توانند سایت های معتبری برای رزرو بلیط هواپیما باشند. البته این اولین نکته ای است که باید قبل از رزرو بلیط به آن دقت کنید.

نماد اعتماد الکترونیکی سایت

نکته مهم دیگر این است که سایتی که انتخاب می کنید باید نماد اعتماد الکترونیکی داشته باشد. البته در این مورد دقت کنید باید لینک enamad در سایت مورد نظر وجود داشته باشد. در این صورت با انتخاب لینک مورد نظر، شناسنامه کسب و کار آن شرکت فروش بلیط به مسافر نمایش داده شود.

در این صفحه باید صاحب امتیاز، تاریخ اعطای مجوز، تاریخ اعتبار، اطلاعات تماس به همراه آدرس شرکت در آن قرار داده شود. به تاریخ اعتبار سایت توجه کنید که در زمان خرید بلیط، اعتبار آن تمام نشده باشد. چرا که بسیاری از سایت ها تنها با نمایش عکس این نماد الکترونیکی، سعی در فریب کاربران خود دارند.

نماد اعتماد
نماد اعتماد الکترونیک

داشتن کد شامد

از دیگر مسائل قابل اهمیت برای سایت قابل اعتماد برای رزرو بلیط، نماد و لینک سایت مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال است که تاییدیه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارد. در این قسمت کد شامد (شناسه الکترونیکی محتوای دیجیتال) سایت مورد نظر شما نمایش داده می شود که می توانید آن را از وب سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استعلام کنید.

لینک نرخ مصوب بلیط در سایت

در این صفحه که آخرین به روز رسانی قیمت های آن در تاریخ 1400/10/13 صورت گرفته است، حداکثر قیمت بلیط را نمایش داده و شرکتی که این نرخ  را در سایت خود داشته باشد، به این معنا است که قصد تخطی از این قوانین را ندارد. در این صفحه حداکثر نرخ بلیط مسیرهای مختلف مشخص شده است. اگر هر سایتی پروازهای این مسیر را با نرخ بیشتر از این قیمت ارائه دهد، مرتکب تخلف شده و نمی تواند سایت مطمئنی برای رزرو بلیط باشد.

در قسمت آدرس سایت، url صفحات دیگر نباشد

در صفحات درگاه اگر حتی از طریق گوگل وارد لینک های درگاه بانکی شدید و لینک درگاه دارای https بود بررسی کنید که بین آدرس صفحات لینک سایت دیگری وجود نداشته باشد.

درگاه بانکی شاپرک

یکی از مسائل دیگری که قبل از رزرو پروازهای خود باید آن را در سایت های مطمئن بلیط هواپیما مشاهده کنید، این است که درگاه سایت به سامانه شاپرک یا یکی از بانک های معتبر کشور متصل باشد. در این صورت امکان تقلب سایت کمتر می شود.

شاپرک
صفحه پرداخت شاپرک

امکان خرید بلیط بدون ایجاد حساب کاربری

برخی سایت ها برای ورود سریع مسافران و انجام مراحل رزرو، این کار را بدون نیاز به ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در سایت مقدور می سازند. این ویژگی مزیت مهمی است، چراکه ممکن است مسافر در آن لحظه زمان کافی برای ایجاد حساب کاربری و ورود نداشته باشد. پس این ویژگی که سرعت انجام رزرو را افزایش می دهد، از مهم ترین ابزار بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما است.

ارائه تقویم پروازی

با توجه به اینکه ایرلاین های مختلف در هر زمان نرخ های متفاوتی را برای پروازهای خود به مسافران ارائه می دهند، داشتن تقویم پروازی و ارائه جدول قیمتی برای مشخص کردن قیمت بلیط در روزهای مختلف الزامی است. با استفاده از این تقویم، می توانید از ارزانترین قیمت بلیط سفرهای هوایی در روزهای آینده مطلع شده و آن زمان را برای خود در نظر بگیرید. اگر سایت مدنظر شما این ویژگی را به مسافر ارائه ندهد، برای خرید بلیط می بایست تمام روزهای مدنظر برای پرواز را بررسی و از بین آن ها ارزانترین زمان را انتخاب کنید.

برای مسافرانی که در مورد تاریخ سفرهای هوایی خود، انعطاف پذیر هستند و زمان دقیقی برای پرواز در نظر ندارند، بسیار مهم است که هزینه پرواز در روزهای مختلف نشان داده شود. همچنین بسیاری از مسافران نیز می‌توانند تاریخ سفر خود را یک یا دو روز تغییر دهند که می توانند بلیط ارزان تر بخرند. برای این منظور بهترین سایت خرید بلیط هواپیما باید تصویری از نرخ پروازها برای بقیه روزهای هفته یا ماه را به مشتریان خود ارائه دهد.

بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما
امکانات بهترین سایت خرید بلیط هواپیما

کنسلی بدون دردسر

یک وبسایت مدعی بهترین سایت برای خرید بلیط هواپیما، می بایست کنسلی بلیط خود را در سریع ترین زمان برای مسافران انجام دهد. به این معنی که علاوه بر راحت و ساده بودن فرایند استرداد آنلاین در سایت، هزینه مسافر با کسر میزان جریمه ایرلاین در سریعترین زمان به حساب فرد مسترد گردد. مثلا در زمان کرونا پس از کنسلی پروازها، وب سایت رسپینا مبلغ کنسلی را در مدت زمان 72 ساعت به مسافران عودت داد که این زمان در سایت های دیگر تا 30 روز نیز طول کشید.

امکان ارائه پیشنهادهای قیمتی

برخی سایت ها سرویس های مختلفی برای قیمت گذاری پروازها به مشتریان ارائه می دهند. برای استفاده از این سرویس ها کافیست مبلغ پیشنهادی خود را برای خرید بلیط وارد کنید تا هنگام کاهش نرخ بلیط و رسیدن به مبلغ دلخواه، از طریق پیامک به مسافر اطلاع رسانی شود. علاوه بر این یکی دیگر از خدماتی که برخی از بهترین سایت های فروش بلیط هواپیما ارائه می دهند، امکان خرید بلیط به صورت خودکار و با هزینه دلخواه است. این سرویس در سایت های بسیار کمی مانند رسپینا وجود داشته و باعث می شود مسافر با افزایش موجودی حساب کاربری، بلیط را با نرخ دلخواه رزرو کند.

ویژگی بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما
ویژگی بهترین سایت خرید بلیط هواپیما

مجوزهای بهترین سایت خرید بلیط هواپیما

ارائه مجوز برای شروع فعالیت یک وب سایت خدمات مسافرتی یا خرید بلیط هواپیما با سایر دفاتر حضوری و آژانس های هواپیمایی تفاوتی ندارد و می بایست از سوی مراجع صنفی ذی صلاح حوزه گردشگری تایید صلاحیت شود. علاوه بر آن، برای فعالیت در فضای مجازی و ارائه خدمات به صورت آنلاین نیز مجوزات دیگری لازم است. بطور کلی مجوزهایی که بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما باید دریافت کنند شامل موارد زیر است.

مجوز رسمی سازمان میراث فرهنگی و صنایع گردشگری کشور

هر واحد صنفی که در حوزه خدمات مسافرتی و گردشگری فعالیت می کند (چه به صورت حضوری و چه به صورت آنلاین)، می بایست از سوی سازمان میراث فرهنگی و صنایع گردشگری کشور تایید صلاحیت شده و برای شروع فعالیت مجوز بگیرد. معمولا اکثر وب سایت ها، در پایین صفحه اصلی خود، لوگوی مربوط به این سازمان را درج می کنند. اما برای استعلام دقیق صحت مجوز، کافیست وارد سامانه جامع دفاتر خدمات مسافرتی و راهنمایان گشت شده و نام برند وب سایت یا آژانس هواپیمایی موردنظر خود را جست و جو کنید.

مجوز نماد رسمی مركز توسعه تجارت الكترونیكی

این مجوز که با نام “ای نماد” شناخته می شود، از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به صاحبان کسب و کارهای اینترنتی اعطا می شود و یکی از معتبرترین مراجع تشخیص صلاحیت و اعتبار یک وب سایت به شمار می رود. نماد اعتماد الكترونیكی به شكل یک علامت در قسمت بالایی و یا پایین سایت‌هایی كه از نظر قانونی فعالیت آن ها مورد تائید است، درج می شود.

 اگر بر روی این نماد کلیک کنید به صفحه دیگری هدایت می شوید که در آن اطلاعات مربوط به مشخصات دارنده امتیاز، تاریخ اعطا، تاریخ اعتبار، سوابق عملکرد کسب و کار، اطلاعات تماس، خدمات و مجوزهای کسب و کار قید شده است. هم چنین امکان ثبت تخلف و مشاهده تخلفات قبلی ثبت شده از سوی وب سایت نیز در همین صفحه قرار داده شده تا با خیال راحت بتوانید به خدمات آن اعتماد کنید.

مجوز ساماندهی
مجوز ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی

مجوز رسمی اتحادیه کسب و کارهای مجازی

مجوز رسمی از سوی این انجمن نیز یکی دیگر از گزینه های اعتماد به وب سایت های خدمات گردشگری است که طی آن بر اساس آئین نامه ماده 87 قانون نظام صنفی و پس از انجام استعلامات هویتی و مکانی توسط سازمان های ذیربط، برای وب سایت مجوز صادر می کند. نماد مربوط به این مجوز نیز در قسمت مخصوص به مجوزهای سایت در کنار سایرین درج می شود و می بایست پس از کلیک بر روی آن، کاربر را به صفحه ای دیگر هدایت کند که در آن تمامی اطلاعات کسب و کار و امتیازات وب سایت درج شده است.

رسپینا، اولین سایت رزرو اینترنتی بلیط در کشور

شرکت رسپینا به عنوان اولین ارائه دهنده بلیط آنلاین سیستمی در کشور، فعالیت خود را از سال 1389 آغاز و از سال 1392 اولین بلیط آنلاین را در کشور به فروش رساند. رسپینا که در ابتدا با نام رسپینا 24 شناخته می شد، علاوه بر رزرو بلیط سفرهای هوایی، خرید بلیط وسایل نقلیه دیگر از جمله قطار، اتوبوس و رزرو هتل و تور را در دستور کار قرار داد. علاوه بر این، رسپینا از معدود شرکت های خدمات مسافرتی در کشور است که امکان رزرو بیمه مسافرتی را در اختیار مسافران قرار می دهد. از مهم ترین خدمات رسپینا، خرید بلیط هواپیما ارزان قیمت و با کمترین میزان روکشی است.

 • شرکت ارائه دهنده: سامان سیر رسپینا
 • سرویس های فعال: بلیط هواپیما، قطار، اتوبوس، هتل، تور و بیمه مسافرتی
 • شروع فعالیت: از سال 1389
 • خدمات پشتیبانی: 24 ساعته، 7 روز هفته
وب سایت معتبر خرید بلیط هواپیما
رسپینا بهترین سایت خرید بلیط هواپیما

خدمات  سایت خرید بلیط هواپیما رسپینا

 • امکان رزرو بلیط بدون نیاز به ثبت نام در سایت: اگر دقت کنید در اکثر سایت های رزرو بلیط ابتدا نیاز به ثبت نام و ورود داخل سایت دارید، رسپینا برای خرید بلیط در سریعترین زمان، این امکان را بدون نیاز به ثبت نام به مشتریان ارائه می دهد.
 • دسترسی به جدول پروازی 30 روز آینده: شما می توانید ارزانترین بلیط هواپیما در هر روز را از طریق این جدول ها مطلع شوید.
 • تضمین قیمت بلیط: اگر پس از خرید بلیط هواپیما از سایت رسپینا، آن را در سایت های دیگر با نرخ کمتری مشاهده کردید، کافیست این موضوع را به اطلاع کارشناسان پرواز رسانده و در صورت بررسی و صحت موضوع، 2 برابر اختلاف قیمت را به مسافران پرداخت می کند.
 • اطلاع رسانی کلیه تاخیرهای پرواز به مسافر (حتی برای 1 دقیقه):  همانطور که گفته شد رسپینا برای ثانیه به ثانیه زمان مشتریان خود نیز ارزش قائل است. به همین منظور این مجموعه تنها شرکت خدمات مسافرتی کشور است که کمترین میزان تاخیر پرواز را از طریق انجام تماس های مکرر به اطلاع مشتریان می رساند. در این صورت مدت زمانی زیادی را در سالن پرواز منتظر نمی مانید.
اطلاع از تاخیر پروازها در رسپینا
اطلاع رسانی سریع تاخیر پرواز در بهترین سایت خرید بلیط هواپیما
 • ارسال پیامک کاهش قیمت بلیط به مسافر با سرویس رایگان خبرم کن: سایت های محدودی این امکان را در اختیار مسافران خود قرار داده اند. برای استفاده از این سرویس، شما درصد کاهش نرخ پیشنهاد خود را وارد می کنید و در صورت کاهش هزینه بلیط تا نرخ مدنظر شما، این موضوع از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی می شود.
 • امکان رزرو خودکار ارزان ترین بلیط با سرویس چند بخرم: یکی از ویژگی های جذاب سایت خرید بلیط هواپیما رسپینا، امکان سفارش بلیط پرواز با نرخ دلخواه است. برای استفاده از این سرویس، کافیست حساب کاربری خود را به اندازه مبلغ بلیط شارژ نموده و با کاهش نرخ پرواز تا قیمت بلیط هواپیما پیشنهادی، نیاز به حضور شما نبوده و رزرو بلیط شما به صورت خودکار انجام می شود.
 • استرداد بلیط در کمترین زمان: رسپینا تنها سایت خرید بلیط هواپیما در کشور است که استرداد وجه مسافران را حداکثر پس از 48 ساعت ممکن ساخته است. اگر در زمان شیوع کرونا اقدام به استرداد بلیط از سایت های مختلف کرده باشید، احتمالا پول خود را بعد از کلی ماجرا دریافت کرده اید. اما رسپینا در آن زمان نیز، هزینه پرداخت شده مشتریان را با کسر میزان جریمه کنسلی در کمتر از 72 ساعت به مشتریان خود عودت نمود.

بهترین سایت خرید بلیط هواپیما داخلی

در کنار وب سایت رسپینا، سایت های متعدد دیگری نیز وجود دارند که بلیط هواپیما را برای مسیرهای مختلف در اختیار مسافران قرار می دهد. از این سایت ها می توان به علی بابا، سفر مارکت، قاصدک 24، های هالیدی، فلایتیو و چندین سایت دیگر اشاره کرد.

بهترین سایت های خارجی خرید بلیط هواپیما

طبیعتا سایت های خارجی با توجه به قدمت بیشتر آن ها در زمینه فروش بلیط به صورت اینترنتی، پروازهای خود را به صورت آسانتر و با خدمات بیشتری به مسافران ارائه می دهند. یک ایراد بزرگ این وب سایت ها که رزرو بلیط پروازهای بین المللی را برای هم وطنان داخل کشور سخت می کند، غیرفعال بودن آن ها در ایران و مشکلات پرداخت بانکی است. لذا توصیه می کنیم برای خرید بلیط هواپیما خارجی به جای مراجعه به این وب سایت ها، از طریق سامانه های داخل کشور اقدام به رزرو بلیط نمائید.

سایت اکسپدیا

اکسپدیا یکی از معروفترین سایت های خرید بلیط هواپیما خارجی است که در زمینه خدمات مسافرتی آنلاین در جهان شهرت بسیاری دارد. همچنین این مجموعه، هشتمین آژانس بزرگ مسافرتی در فناوری جستجو شناخته می شود که بهترین گزینه ها را برای پرواز مسافران در اختیار آن ها قرار می دهد.

 • مزایا: داشتن شبکه بزرگ جهانی، کنسول مدیریت کسب و کار، کسب درآمد از سایت
 • معایب: کاربری پیچیده سایت، پرداخت دلاری
اکسپدیا
اکسپدیا

سایت خرید بلیط هواپیما Travelocity

یکی از بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما خارجی، Travelocity است که پروازهای خود را با گارانتی قیمت و استرداد بدون جریمه تا 24 ساعت پس از رزرو به مشتریان ارائه می دهد. یکی از جذابیت های گارانتی این سایت، ارائه بن 50 دلاری هتل علاوه بر پرداخت مابه التفاوت این هزینه است. علاوه بر این، سایت ارائه شده یک ویژگی منحصر بفرد دارد که شما پروازی را رزرو می کنید اما هزینه آن را پرداخت نخواهید کرد. سایت نیز یک صندلی در هواپیمای مربوطه برای شما رزرو می کند اما جزئیات این پرواز مثل ایرلاین یا زمان پرواز را به مسافر نمایش نمی دهد.

 • مزایا: گارانتی قیمت، استرداد بدون جریمه تا 24 ساعت
 • معایب : دریافت هزینه رزرو در برخی زمان ها از مشتریان
Travelocity
Travelocity

سایت خرید بلیط Google Flights

این سایت یک شرکت مرجع خدمات مسافرتی و ارائه دهنده پرواز نیست؛ بلکه بصورت واسطه بلیط ها و خدمات مسافرتی سایت های دیگر نشان می دهد. سایت Google Flight که از بهترین سایت های خرید بلیط هواپیما خارجی به شمار می رود، قابلیت خرید بلیط از شهر شما به مقصد و پرداخت به شیوه ریالی را نیز دارد. نمودارهایی که در این سایت نمایش داده می شود، به مسافر این اجازه را می دهد که در زمان مناسب بتوانند از کمترین قیمت های بلیط بهره مند شوند.

 • مزایا: گزینه های فیلتر زیاد، ارائه نمودارهای قیمتی
 • معایب: فیلتر بودن برای کاربران داخل ایران
گوگل فلایت
گوگل فلایت

سایت خرید بلیط CheapOair

یکی از سایت های معروف خرید بلیط هواپیما که به علت ارائه کارت اعتباری 50 دلاری آن شهرت دارد، CheapOair است. این سایت در سال 2005 تاسیس و تمام خدمات سفر را به مشتریان ارائه می دهد. این سایت به مسافران امکان کرایه اتومبیل را علاوه بر رزرو بلیط های پرواز، قطار، اتوبوس، بیمه مسافرتی و تور به مشتریان ارائه می دهد.

 • مزایای سایت CheapOair: ارائه کارت اعتباری، پاداش به مشتریان برای معرفی سایت به دوستان
 • معایب سایت CheapOair: قیمت نسبتا بالاتر نسبت به سایر سایت ها
سایت چیپوایر
سایت چیپوایر

سایت خرید بلیط Skyscanner

این سایت که یکی از شناخته شده ترین سایت های فروش بلیط است، با صدها شرکت خدمات مسافرتی برای یافتن بهترین و ارزانترین قیمت پروازها همکاری می کند. از نکات جالب توجه این سایت، استفاده از هواپیماهای حافظ محیط زیست است که مسافر قادر خواهد بود در این سایت، این پروازها را برای خود رزرو کند.

به علت گستردگی این سایت در سراسر دنیا، مسافر می تواند پرواز خود را به صورت آنلاین از بین 1200 ایرلاین در سراسر دنیا رزرو کند. تقریبا به هر نقطه ای از دنیا که در آن فرودگاه وجود داشته باشد می توان در این سایت بلیط مربوط موردنظر را به صورت آنلاین رزرو نمود.

معتبرترین سایت خرید بلیط مسافرتی
سایت اسکای اسکنر

برای خرید اینترنتی بلیط چه نکاتی باید رعایت کنیم؟

به منظور جلوگیری از خرید بلیط به صورت تقلبی و افشا نشدن اطلاعات بانکی، توصیه می کنیم موارد زیر را رعایت کنید:

 • سعی کنید آدرس سایت مورد نظر را خودتان در قسمت url وارد کرده و از کپی کردن یا رفتن به لینک هایی که در سایت های مختلف قرار دارد خودداری کنید.
 • حتما دقت نمایید هنگام پرداخت هزینه بلیط، درگاه بانک مورد نظر از پروتکل امن https استفاده کرده باشد.
 • از جستجوی شرکت ها و تعاونی های مختلف در موتورهای جستجو خودداری کنید به این علت که مجرمین سایبری با بارگزاری سایت های تقلبی و جعلی کاربران اینترنتی را به دام می اندازند.
 • هنگام وارد نمودن اطلاعات حساب، یا نام کاربری و… از صفحه کلید مجازی استفاده نمایید.

سوالات متداول

 بهترین سایت خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی که بتواند به راحتی خدمات مورد نیاز مسافران را ارائه دهد، چه ویژگی هایی دارد؟

سایتی را انتخاب کنید که امکان رزرو آسان بلیط با کمترین معطلی، جدول پروازی کامل با پوشش دهی تمامی بلیط های موجود، سرویس های اطلاع رسانی ارزان شدن بلیط با امکان رزرو خودکار و از همه مهمتر تضمین ارزان ترین قیمت را داشته باشد.

بهترین سایت برای رزرو پرواز خارجی کدام است؟ آیا می توان از وب سایت های ایرانی خرید بلیط، پروازهای بین المللی را رزرو کرد؟

برای رزرو پروازهای بین المللی با توجه به شرایط نسبتا مشکل انتقال وجه توصیه می شود بلیط خود را از سایت هایی خریداری کنید که امکان پرداخت به صورت ریالی و پشتیبانی 24 ساعته را داشته باشند. تقریبا اکثر وب سایت های اینترنتی رزرو بلیط مثل رسپینا این امکان را ارائه می دهند.

از کجا بفهمیم یک سایت تقلبی است؟      

اگر یک سایت در آدرس صفحات خود به جای https از http استفاده کرده بود، یا فاقد کد شامد قابل استعلام بود، همچنین آدرس شرکت در آن نمایش داده نشده بود، احتمال جعلی بودن آن زیاد است. همچنین سایتی که لینک های انجمن شرکت های هواپیمایی و نماد اعتماد الکترونیکی را تنها به صورت عکس در سایت خود قرار داده، سایت مطمئنی برای رزرو بلیط نیست.

آیا رسپینا قیمت بلیط هواپیمای خود را با تضمین قیمت ارائه می دهد؟

بله. این شرکت مدعی است در صورتی که پس از خرید بلیط هواپیما داخلی از رسپینا آن را با نرخ ارزانتری در سایت های دیگر مشاهده کردید 2 برابر اختلاف قیمت پرداختی به شما عودت می گردد.

خدمات پشتیبانی 24 ساعته رسپینا شامل چه مواردی می شود؟

پیگیری و پاسخگویی مشکلات مسافران رزرو خدمات – پشتیبانی بعد از رزرو خدمات از قبیل کنسلی خدمات رزرو شده، اطلاع رسانی موارد ناگهانی و از پیش تعیین نشده – رسیدگی به شکایات مسافران – اطلاع تاخیر پروازها حتی یک دقیقه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا