{{ctrl.notification}}
respina

بلیط هواپیما لحظه آخری

بلیط هواپیما لحظه آخری را می توانید با ارزانترین نرخ های تضمین شده از رسپینا به صورت تلفنی و اینترنتی خریداری کنید. سرویس خبرم کن و چند بخرم وب سایت رسپینا ویژه اطلاع و رزرو خودکار بلیط هواپیما با ارزانترین نرخ طراحی شده است که به مسافر به محض ارزان شدن پیامک ارسال کرده و در صورت تمایل، پرواز را بصورت خودکار رزرو می کند.

بلیط هواپیما لحظه آخری را می توانید با استفاده از سرویس های خدماتی هوشمند سایت رسپینا جستجو کرده و با تضمین قیمت خریداری کنید. با مشخص کردن مبدا و مقصد سفر خود، رسپینا به محض ارزان شدن بلیط ها برای شما پیامک ارسال کرده و حتی در صورت تمایل، بصورت خودکار بلیط را خریداری می کند. علاوه برآن، تقویم پروازی کاملی از کلیه بلیط های موجود در 30 روز آینده را نشان می دهد و ارزانترین بلیط هر روز را هم مشخص می کند تا بتوانید در کمترین زمان، بلیط دلخواه خود را پیدا و رزرو کنید. اما بلیط های لحظه آخری دارای قوانین و شرایط به خصوصی هستند که لازم است قبل از رزرو، آن ها را مدنظر قرار دهید که در ادامه این مطلب، آن را بصورت کامل بررسی کرده ایم.

بلیط هواپیما لحظه آخری چیست؟

بلیط لحظه آخری در حقیقت همان بلیط چارتر است که با نزدیک شدن به زمان پرواز، چنانچه تمامی صندلی های هواپیما از طرف ایرلاین یا شرکت های چارترکننده به فروش نرسند با نرخ کمتر بفروش می رسد. به همین علت نیز اغلب مسافران، بصورت مستمر سایت های مختلف را چک می کنند تا به محض ارزان شدن پروازها، بتوانند با نرخ ارزان تر بلیط موردنظر خود را خریداری کنند. البته این شرایط همیشگی نیست و در بازه های شلوغ سال که تقاضای خرید بلیط برای مسیرهای خاص زیاد است، بلیط لحظه آخری نه تنها ارزان تر نیست بلکه ممکن است در ساعات نزدیک به پرواز افزایش قیمت چند برابری هم داشته باشد.

خرید بلیط لحظه آخری

برای خرید بلیط هواپیما لحظه آخری می بایست وسایل سفر را آماده کرده و بصورت مداوم سایت های مختلف را جستجو کنید تا به محض پیداشدن بلیط ارزان، بلافاصله بلیط را خریداری کرده و راهی فرودگاه شوید. اما وب سایت رسپینا، سرویس های هوشمندی را طراحی کرده است که با استفاده از آن، فقط با واردکردن مبدا، مقصد و تاریخ سفر، جستجو و خرید بلیط های لحظه آخری و ارزان را بصورت کامل برعهده سایت بگذارید. راهنمای فعال سازی بصورت زیر است.

اطلاع از بلیط ارزان لحظه آخری با سرویس خبرم کن

سرویس خبرم کن رسپینا، ویژه اطلاع از ارزان شدن بلیط لحظه آخری در پروازهای داخلی و یک طرفه است. هم چنین، افزایش ظرفیت پروازهایی که پیش تر تکمیل شده اند نیز بصورت رایگان به مسافر اطلاع رسانی می کند. اطلاع رسانی ها بصورت ارسال پیامک و کاملا رایگان انجام می شود که برای آن می بایست مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

 1. از بالای همین صفحه، مبدا، مقصد و تاریخ رفت را وارد کرده و بر روی دکمه جستجو کلیک کنید.
 2. در صفحه بعد، رسپینا تمامی بلیط های موجود را در تاریخ انتخابی نمایش می دهد. اگر تاریخ دیگری را مدنظر دارید، می توانید از تقویم موجود در بالای همان صفحه، آن را انتخاب کنید.
 3. اگر بلیط دلخواه خود را پیدا نکردید و قصد دارید برای ارزانترشدن بلیط ها صبر کنید، بر روی زنگوله خبرم کن بالای صفحه کلیک کنید.
 4. در صفحه باز شده، میزان کاهش نرخ بلیط، بازه زمانی اطلاع رسانی و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید.
 5. در نهایت، کد تاییدی که برای شماره همراه شما پیامک می شود را وارد کنید تا فعال سازی سرویس خبرم کن تکمیل گردد.

پس از طی کردن مراحل بالا، می بایست منتظر پیامک اطلاع رسانی بمانید. حتی اگر نرخ بلیط ها تغییر نکند، باز هم رسپینا از طریق ارسال پیامک به شما خبر می دهد که بتوانید برای سفر خود برنامه ریزی کنید.

ارزان ترین بلیط هواپیما لحظه آخری

خرید ارزان ترین بلیط هواپیما لحظه آخری با چند بخرم

اگر فرصتی برای پیگیری مدام بلیط ها و رزرو آن ندارید، می توانید نرخ پیشنهادی برای خرید بلیط را به سایت رسپینا بدهید تا در صورت کاهش قیمت ها تا نرخ موردنظرتان، بلیط بصورت خودکار رزرو شود. این کار با فعال سازی سرویس چند بخرم رسپینا براحتی قابل انجام است که برای آن باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. ابتدا در سایت یک حساب کاربری ایجاد و موجودی مالی آن را تا میزان تقریبی بلیط شارژ کنید. برای این کار می بایست بر روی آیکون حساب کاربری (بالا و سمت چپ صفحه) کلیک کنید.
 2. اگر قبلا از سایت خریدی انجام داده اید، یک حساب کاربری برای شما ایجاد شده است و نیازی به ایجاد حساب جدید نیست. نام کاربری شماره تلفن همراهی است که در سایت وارد کرده اید و رمز عبور هم بصورت یک بار مصرف پیامک می شود.
 3. پس از شارژ موجودی حساب، مجدد به جدول بلیط های سایت باز گردید و بلیطی را که از نظر قیمت، ساعت پرواز، ساعت لندینگ در مقصد و ... با برنامه شما هماهنگ است را انتخاب کنید.
 4. مشخصات مسافر یا مسافران را بصورت صحیح و بدون غلط وارد کرده و از پایین صفحه بر روی گزینه چند بخرم کلیک کنید.
 5. در پنجره باز شده حداکثر زمان رزرو بلیط و مبلغ پیشنهادی خود وارد نمائید. برای اینکه رزرو بلیط انجام شود، مبلغ فاکتور شده می بایست از میزان موجودی حساب کاربری شما کمتر باشد.

اگر قیمت بلیط به میزان موردنظر شما نرسید، شارژ موجودی حساب شما باقی خواهد ماند و می توانید با ثبت درخواست استرداد، تمام مبلغ را مسترد کنید.

رزرو اینترنتی بلیط هواپیما لحظه آخری

پرفروش ترین بلیط های لحظه آخری

خرید بلیط کنسلی هواپیما

برخی مسافران این تصور اشتباه را دارند که در صورت کنسلی بلیط از طرف سایرین، می توان همان بلیط را مشابه سایر کالای مرجوعی با نرخ پایین تر خریداری کرد. درنظر داشته باشید که هیچ کدام از مراکز خدمات مسافرتی، آژانس های هواپیمایی و یا وب سایت هایی که این خدمات را ارائه می دهند، قادر به نرخ گذاری بلیط های پرواز نیستند. تعیین نرخ بلیط، تنها به عهده ایرلاین (برای پروازهای سیستمی) و یا شرکت های چارترکننده (برای پروازهای چارتر) است.

بنابراین حتی اگر مسافری بلیط خود را کنسل کند، هیچ کدام از مراکز ارائه دهنده بلیط (اعم از حضوری یا اینترنتی) نمی توانند آن را با تخفیف و آف خورده بصورت بلیط هواپیما لحظه آخری به مسافر دیگری بفروشند. بنابراین با کنسلی بلیط توسط یک مسافر، بلیط بصورت ظرفیت بازشده بفروش می رسد و چیزی به عنوان بلیط کنسلی هواپیما با نرخ ارزانتر وجود ندارد.

خرید بلیط هواپیما 80 درصد تخفیف

معمولا تصوری که مسافران از بلیط لحظه آخری دارند خرید بلیط هواپیما ۸۰ درصد است که باعث می شود برای رسیدن به این تخفیف، زمان سفر خود را مرتبا به تعویق بیندازند. با اینکه در حالت عادی تقریبا غیرممکن است اما چندین روش برای خرید بلیط 80 درصد تخفیف وجود دارد که عبارتند از:

رزرو بلیط هواپیما 80 تخفیف با سهمیه جانبازان

اگر از خانواده محترم شهدا و یا جانباز بالای 25 درصد هستید، مطابق مصوبه مجلس شورای اسلامی و با داشتن کارت ایثارگران و جانبازان، می توانید از خرید بلیط هواپیما تا ۸۰ درصد تخفیف ویژه برخوردار شوید. 3 شرکت هواپیمایی آسمان، ماهان و ایران ایر، این خدمات تخفیف را ارائه می دهند. البته خرید این بلیط ها بصورت اینترنتی امکان پذیر نیست و می بایست با در دست داشتن مدارک، به شعب مرکزی هواپیمایی نامبرده شده مراجعه کنید.

انتخاب ایرلاین های ارزان برای خرید بلیط 80 درصد تخفیف

در مساله نرخ گذاری بلیط های پرواز، ایرلاین ها در خط مقدم داستان قرار گرفته اند. نوع ناوگان (کیفیت و عمر)، خدمات پرواز (شامل کترینگ، پذیرایی و ...)، کیفیت کابین (اندازه صندلی ها، فاصله آن ها نسبت به هم و ...)، میزان مالیات و ... همگی بر تعیین نرخ بلیط هواپیما موثر است. البته برخی از ایرلاین ها، قدمت و سابقه برند خود را نیز در کنار موارد نامبرده لحاظ می کنند. به همین دلیل است که گاهی در جدول لیست پروازها مشاهده می کنید که در یک روز و یک مسیر پروازی، بلیط ها با نرخ های مختلف ارائه شده است.

بلیط هواپیما با 80 درصد تخفیف رسپینا

در پیج اینستاگرام رسپینا هر شب کد تخفیف ویژه خرید بلیط هواپیما استوری می شود که می توانید در هنگام رزرو از سایت، در قسمت (کد تخفیف دارم) آن را وارد کنید. در بعضی مناسبت های خاص، می توانید از رسپینا کدهای تخفیف استثنایی حتی تا ۸۰ درصد نیز دریافت کنید. علاوه برآن، مشتریان قدیمی و وفادار سایت رسپینا برای خریدهای خود مشمول تخفیف ویژه خواهند شد.

نکات مهم خرید بلیط هواپیما با تخفیف 80 درصد

سعی کنید تا حد ممکن بلیط را انلاین خریداری کنید؛ چراکه بلیط در اینصورت خرید شما مطابق تعرفه های مصوب ایرلاین و شرکت چارترکننده خواهد بود. اما در خرید بلیط به صورت حضوری می بایست مبلغ بیش تری را به عنوان کمیسیون آژانس صادرکننده بلیط بپردازید.
برای رزرو بلیط هواپیما با 80% تخفیف ابتدا باید بدانید که تنها برخی شرکت های چارتر کننده برای پروازهای لحظه آخری که با تکمیل ظرفیت مواجه نشده باشند، این تخفیف را به مسافران ارائه می دهند.
خرید بلیط هواپیما ۸۰ درصد تخفیف با اینکه غیرممکن نیست اما تقریبا جزء عجایب است. توصیه می کنیم خیلی وقت خود را بیهوده برای یافتن این چنین تخفیف عجیب و غریبی تلف نکنید.
در اکثر مواقع، بلیط هواپیما 80 درصد تخفیف قابلیت کنسلی ندارد و قبل از رزرو این بلیط باید نظر قطعی نسبت به انجام پرواز مدنظر داشته باشید. در صورت عدم استفاده از این بلیط، هیچ هزینه ای به شما عودت نخواهد شد.

خرید بلیط پرواز لحظه آخری چه مزایایی دارد؟

مهم ترین مزیت بلیط لحظه آخری، نرخ های پایین تر آن است که گاهی هزینه های سفرهای را تا چند برابر برای مسافر کاهش می دهد. تخفیف هایی که شرکت های چارترکننده و ایرلاین ها در آخرین لحظات ارائه می دهد حتی گاهی امکان خرید بلیط تا 80 درصد تخفیف را برای مسافران فراهم می کند. از طرف دیگر، امکانات ارائه شده در پرواز به مسافرانی که بلیط هواپیما لحظه آخری را خریداری نموده اند، با سایر مسافران هیچ تفاوتی ندارد و همان امکانات و خدمات شامل این مسافران نیز خواهند شد.

بلیط لحظه آخری

بلیط لحظه آخری چارتر

بلیط هواپیما لحظه آخری در حقیقت همان بلیط چارتر است که در ساعات نزدیک به پرواز با نرخ کمتر به فروش می رسد. در بلیط های سیستمی که مستقیما توسط ایرلاین بفروش می رسد، حتی اگر ظرفیت پرواز تکمیل نشود، احتمال تخفیف خوردن بلیط ها بسیار کم است. اما شرکت های چارترکننده برای جلوگیری از ضرر و زیان های مالی، بلیط لحظه آخری هواپیما را با ارزانترین قیمت و تخفیف های ویژه به مسافران ارائه می دهند. البته در زمان «های سیزن» (highseason) این شرایط روند معکوس پیدا می کند و قیمت بلیط لحظه آخری حتی تا چند برابر هم گران تر می شود. بنابراین توصیه می کنیم حتما از چند روز قبل تا ساعات قبل از پرواز، نرخ بلیط را چک و مقایسه کنید.

قیمت بلیط هواپیما لحظه آخری

بطور کلی نمی توان نرخ دقیقی برای میزان کاهش قیمت بلیط هواپیما لحظه آخری نام برد؛ چراکه قیمت این بلیط ها بیشتر بر اساس تصمیم چارترکننده تعیین می شود. اما بازه ی زمانی و مقصد سفر در کنار ایرلاین برگزارکننده پرواز، تاثیر چشم گیری بر این موضوع خواهد داشت. بطوریکه در ایام خلوت سال، گاهی دیده می شود قیمت بلیط لحظه آخری حتی تا نزدیک 80 درصد نیز کاهش می یابد. اما در ایامی که تقاضای خرید بلیط برای یک مسیر پروازی افزایش می یابد، نرخ بلیط های لحظه آخری آن مسیر نیز چندبرابر خواهد بود. مثل ایام نزدیک به اربعین که قیمت بلیط های نجف و بغداد در آخرین لحظات حتی بیش از 3 برابر افزایش قیمت را تجربه می کنند.

استرداد بلیط هواپیما لحظه آخری

بعد از خرید بلیط هواپیما لحظه آخری ممکن است فرصت زیادی تا پرواز نداشته باشید و مجبور باشید در اسرع وقت خودتان را به فرودگاه برسانید. از طرف دیگر، از آنجائیکه بلیط خریداری شده چارتر است، بنابراین در کنسلی و استرداد بلیط با محدودیت هایی مواجه خواهید بود.

اولا درنظر داشته باشید اکثر بلیط های لحظه آخری چارتر امکان کنسلی ندارند و در صورت عدم استفاده از پرواز، هزینه بلیط سوخت خواهد شد. البته در مواردی نیز امکان کنسلی قبل از پرواز وجود دارد، اما با میزان جریمه بالایی همراه است. با نزدیک شدن به زمان پرواز، میزان جریمه کنسلی نیز بیشتر و بیشتر می شود. درصورت جاماندن از پرواز هم هیچ مبلغی به حساب شما عودت نخواهد شد. بنابراین توصیه می کنیم پیش از رزرو بلیط، حتما از قطعی بودن برنامه سفر خود مطمئن شوید.

ارزان ترین بلیط هواپیما لحظه آخری

خرید بلیط هواپیما داخلی لحظه آخری

امکان خرید بلیط هواپیما لحظه آخری در مسیرهای داخلی پرتردد نسبت به مسیرهای بین الملل و یا مسیرهای داخلی کم تردد بیشتر است. علت آن هم استقبال مسافر در برخی مسیرهای خاص است که معمولا در تمامی ایام سال پربازدید هستند. مسیرهای پروازی مشهد، کیش، شیراز و اصفهان از جمله مسیرهای پرترددی هستند که تقریبا در اکثر ماه های سال مملو از مسافر هستند. در ادامه، برای ۲ مسیر مهم مشهد و کیش و بهترین زمان هایی که می توانید بلیط لحظه آخری آن ها را با قیمت مناسب بیابید، معرفی کرده ایم.

بلیط لحظه آخری مشهد

برای خرید بلیط لحظه آخری مشهد توصیه می کنیم به زمان سفر خود توجه ویژه ای داشته باشید. در بازه زمانی تعطیلات عید و ماه های محرم و صفر که جمعیت زائران مشهد بیش از 3 برابر می شود، قیمت بلیط های لحظه ی آخر این شهر نیز گران تر از همیشه خواهد بود. معمولا اردیبهشت و مهرماه و فصل زمستان از بهترین زمان ها برای یافتن ارزان ترین بلیط هواپیما لحظه آخری مشهد به شمار می روند.

بلیط لحظه آخری کیش

از نیمه دوم اریبهشت ماه تا پایان فصل تابستان که مسافر کم تری راهی جزیره کیش می شود، بهترین زمان برای رزرو بلیط لحظه آخری کیش است. در مقابل از نیمه دی ماه تا پایان فروردین بخصوص تعطیلات نوروز، بلیط های این جزیره معمولا با رشد قیمت همراه هستند. لذا توصیه می کنیم در این بازه زمانی به هیچ عنوان خرید بلیط را به لحظات آخر موکول نکنید.

کانال بلیط لحظه آخری

بلیط لحظه آخری خارجی

در پروازهای خارجی که مسافر کمتری تردد می کند و شرکت های چارترکننده نیز فعالیت ندارند، احتمال پیداکردن پرواز لحظه آخری ارزان خیلی کم است. اما در برخی مسیرها مثل تهران استانبول یا تهران دبی که پرتردد هستند و روزانه چندین پرواز منظم برای آن ها برگزار می شود، احتمال پیدا کردن بلیط هواپیما لحظه آخری ارزان وجود دارد. سرویس های خدماتی سایت رسپینا که پیش تر گفتیم، برای مسیرهای خارجی امکان استفاده ندارند و فعلا برای مسیرهای داخل کشور بکار می روند. اما اگر در جستجو بلیط لحظه آخری خارجی هستید، تیم کارشناسان رسپینا می توانند به شما کمک کنند. شماره تماس های درج شده در پایین صفحه بصورت 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره به شما خواهند بود.

بلیط لحظه آخری استانبول

در رابطه با رزرو بلیط لحظه آخری استانبول درنظر داشته باشید که بلیط های چارتر لحظه آخری بیشتر برای پروازهایی که توسط ایرلاین های ایرانی مثل ماهان و معراج برگزار می شوند، وجود دارد. برای ایرلاین های خارجی مثل ترکیش و پگاسوس معمولا نمی توان بلیط لحظه آخری ارزان قیمتی پیدا کرد، چراکه به دلیل خدمات بهتر پروازی، اختلاف قیمت ارز و ... نرخ بلیط های آن ها نسبت به بلیط ایرلاین های داخلی گران تر است. بازه های زمانی لوسیزن مثل فصل پاییز و تابستان بهترین زمان برای رزرو ارزان ترین بلیط های لحظه آخری استانبول است.

بلیط لحظه آخری نجف

در رابطه با رزرو بلیط لحظه آخری نجف، بدترین زمان برای رزرو، ایام نزدیک به عاشورا و اربعین است؛ چراکه جمعیت زائران در این بازه زمانی چند برابر می شود و به دنبال آن خرید بلیط در آخرین لحظات با قیمت چند برابری همراه خواهد بود. اگر قصد دارید در این بازه زمانی راهی نجف شوید، توصیه می کنیم از چند هفته قبل تر، رزرو بلیط را انجام دهید.

سایت بلیط لحظه اخری هواپیما

مزایای خرید بلیط لحظه آخری رسپینا

وب سایت رسپینا، علاوه بر سرویس های خدماتی هوشمندی که بصورت ویژه برای خرید بلیط هواپیما لحظه آخری ارائه داده است، با خدمات پشتیبانی 24 ساعته، به شما این اطمینان را می‌دهد تا در صورت بروز مشکل و یا نیاز به راهنمایی، در هر ساعتی از شبانه روز با کارشناسان مجرب در تماس باشید.

سرویس خبرم کن⭐اطلاع از ارزان شدن بلیط
سرویس چند بخرم⭐رزرو خودکار بلیط
تقویم پروازی⭐مشاهده ارزانترین نرخ
پشتیبانی خرید24 ساعته 7 روز هفته

رزرو بلیط لحظه آخری در سریعترین زمان

پروسه رزرو از سایت رسپینا به آسان ترین شیوه ممکن طراحی شده است تا بتوانید در اسرع وقت خدمات موردنیاز خود را خریداری کنید. چراکه زمان و رضایت شما برای ما ارزشمند است. از زمانیکه بلیط دلخواه خود را انتخاب می کنید تا صدور بلیط کمتر از چند دقیقه زمان می برد و با استفاده از درگاه های امن بانکی می توانید بدون نگرانی هزینه بلیط را بصورت آنلاین پرداخت کرده و فایل بلیط (واچر) را دریافت کنید.

پشتیبانی 24 ساعته پرواز لحظه آخری

رسپینا با برخورداری از تیم کارشناسان حرفه ای، از لحظه ورود مسافر به سایت تا زمان رسیدن به مقصد، آماده پاسخگویی و رفع مشکلات مسافران به صورت 24 ساعته می باشد. اگر پروسه رزرو شما در سایت طولانی شود، کارشناسان رسپینا برای راهنمایی با شما تماس می گیرند و حتی اگر پرواز رزرو شده ۱ دقیقه تاخیر داشته باشد، از طریق ارسال پیام صوتی به شما اطلاع رسانی خواهند کرد.

قوانین بلیط لحظه آخری هواپیما

با تمام مزایایی که برای خرید بلیط لحظه آخری برشمردیم، توصیه می کنیم قبل از رزرو، حتما قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 1. در زمان واردکردن اطلاعات مسافر حتما دقت فرمائید که بصورت صحیح و مطابق با مندرجات شناسنامه ای انجام شود. در صورت ورود اطلاعات اشتباه، پرداخت جریمه برای اصلاح مشخصات برعهده مسافر خواهد بود.
 2. امکان تغییر مشخصات نیست و می بایست بلیط یک بار کنسل شده و مجدد با اطلاعات صحیح خریداری شود.
 3. در صورتی که پرواز بیش از 2 ساعت تاخیر داشته باشد، امکان کنسلی بدون جریمه وجود خواهد داشت. اما از آنجائی که بلیط از نوع چارتر است، قوانین و مراتب آن نسبت به سیستمی ها سخت تر است و گاهی نیاز به ارسال اصل بلیط مهر شده برای شرکت چارترکننده است.
 4. در صورت جا به جایی پرواز و یا کنسلی از طرف برگزارکننده (ایرلاین یا شرکت چارترکننده)، رسپینا مسئولیتی از بابت خسارت وارد شده به مسافر ندارد. اما تیم کارشناسان شرکت تمام تلاش خود را برای پیگیری حقوق و یا جایگزینی با پرواز دیگر انجام خواهد داد.

در این مطلب به صورت کامل در مورد بلیط لحظه آخری هواپیما، تفاوت قیمت با بلیط های سیستمی و نحوه رزرو این بلیط به بحث پرداخته شد. اگر برای رزرو این بلیط قصد دریافت مشاوره و راهنمایی داشتید یا برای رزرو آن با مشکل مواجه شدید، می توانید به صورت 24 ساعته از طریق تماس رایگان اینترنتی (لینک پایین صفحه) با کارشناسان ارتباط برقرار کنید. با رسپینا روی زمین نمی مانید ...

error_outline شما رسپینا را نصب نکرده‌اید.

برای استفاده بهینه، رسپینا را نصب کنید.

سوالات متداول بلیط هواپیما لحظه آخری

آیا اگر مسافر از پرواز جا بماند، هزینه پرداخت شده برای بلیط هواپیما لحظه آخری به وی عودت می گردد یا اینکه تمام مبلغ آن سوخت می شود؟ expand_more

خیر، در صورت خرید بلیط، اگر از پرواز جا بمانید، هیچ هزینه ای به شما عودت نمی گردد و به منزله ی خسارت کامل خواهد بود.

آیا بلیط لحظه آخری همیشه ارزان است یا اینکه فقط در بازه های زمانی خاصی، پروازهای لحظه آخری ارزانتر می شوند؟ expand_more

خیر. بلیط های لحظه آخری در همه زمان ها، ارزان نیستند. در واقع زمانی که پرواز مورد نظر با کمبود مسافر رو به رو می شود، قیمت آن کاهش پیدا می کند. در مقابل زمانی که تقاضا برای خرید بلیط هواپیما لحظه آخری زیاد باشد، مثل زمان پیک سفر، دیگر این کاهش قیمت وجود نخواهد داشت.

با رزرو بلیط لحظه آخری، قیمت بلیط کودکان کمتر درنظر گرفته می شود یا اینکه با بلیط بزرگسال برابر است؟ expand_more

از آنجائی که این بلیط ها، نوعی از بلیط های چارتری می باشند لذا نرخ کودک ندارد و برای مسافران 2 تا 12 سال، قیمت بلیط با بلیط بزرگسال یکسان در نظر گرفته می شود. البته برای نوازدان فقط 10 درصد مبلغ بلیط برای حق بیمه گرفته می شود.

آیا بلیط های که مسافران در لحظات آخر کنسل می کنند، با نرخ کمتر برای سایرین قابل خریداری است؟ expand_more

کنسلی بلیط های لحظه آخری بستگی به قوانین و سیاست ها شرکت چارتر کننده دارد.هر بلیطی که توسط مسافران کنسل شود، به صورت مجدد به عنوان ظرفیت جدید بر روی پرواز باز می شود. تعیین نرخ آن نیز مستقیما به عهده شرکت هواپیمایی و یا چارترکننده است. در مورد پروازهای سیستمی که بدون لحاظ شدن تغییرات ارائه می گردد. اگر چارتری باشد نیز با تصمیم چارتر کننده به فروش می رسد. ممکن است اگر در ساعت های پایانی مانده به پرواز اقدام به کنسلی بلیط خود کنید، هزینه ای به شما عودت نگردد. اما در صورت استرداد بلیط، مجددا در سیستم رزرواسیون قرار خواهد گرفت.

آیا می توان پس از خرید بلیط هواپیما لحظه آخری، اطلاعات وارد شده را تغییر داد؟ expand_more

به طور کلی امکان ویرایش اطلاعات پس از خرید بلیط لحظه آخری وجود ندارد. اما در برخی شرایط مسافران می توانند با پرداخت مبلغی به عنوان جریمه، اطلاعات خود را تغییر دهند.

چقدر قبل از پرواز می توان برای رزرو بلیط لحظه آخری اقدام کرد؟ expand_more

برای پاسخ به این موضوع، نمی توان زمان دقیق و مشخصی را بیان کرد. چرا که در برخی از مواقع، کمی تاخیر در خرید بلیط لحظه آخری باعث از دادن آن می شود.

چگونه می توان بلیط لحظه آخری را از رسپینا خریداری کرد؟ expand_more

شما می توانید با استفاده از سرویس -خبرم کن- رسپینا، از بلیط های لحظه آخری مطلع شوید. برای این منظور کافیست در صفحه لیست پروازها، آیکون زنگوله را انتخاب و درصد تخفیف پیشنهادی خود برای سفر را اعلام کنید. در صورت کاهش قیمت بلیط ها تا مبلغ پیشنهادی شما، از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

آیا بلیط لحظه آخری برای همه مسیر ها وجود دارد؟ expand_more

بلیط های لحظه آخری بیشتر در مسیر های پرتردد داخلی و خارجی ارائه می شوند.

آیا بلیط لحظه آخری همان چارتر است؟ expand_more

بله، بلیط لحظه آخری نوعی بلیط چارتر است که در آخرین ساعات باقی مانده تا پرواز، در صورت عدم فروش بلیط ها، با چند درصد کاهش ارائه می شوند.

در حالت عادی چه افرادی می توانند بلیط هواپیما 80 درصد خریداری کنند؟ آیا تخفیف 80 درصد فقط مختص کودکان و نوزادان است؟ expand_more

خرید بلیط با این میزان تخفیف تنها برای نوزاد زیر 2 سال امکان پذیر است. علاوه بر این کودکان نیز در برخی ایرلاین ها قادر به استفاده از بلیط 80 درصد تخفیف هستند. اما در صورتی که با پروازهای ماهان و آسمان، سفر کنید، می توان از تخفیف 50 درصدی برای افراد جانباز 25 درصد به بالا بهره مند شد.