ایرلاین ها

هواپیمایی قطر ایرویز

هواپیمایی قطر ایرویز برای کیفیت ارائه خدمات و آسودگی و راحتی مسافران خود، اهمیت فراوانی قائل است، تا جایی که چندین سال پیاپی، به عنوان ایرلاین برتر در زمینه فروش بلیط هواپیما با ارائه خدمات بهینه به مسافران، در جهان انتخاب شد. هواپیمایی قطر، حتی برای نوع ارائه خدمات توسط خدمه پروازی خود نیز بسیار حساسیت و اهمیت قائل است و تدابیر سخت گیرانه ای در جذب خدمه پروازی و حتی مهمانداران خود به کار گرفته است. هواپیمایی قطر ایرویز مقاصد متنوعی را در اختیار مسافران خود قرار می دهد، فقط کافیست مبدأ و مقصد خود را تعیین کنید.

جستجو و خرید آنلاین بلیط هواپیما از رسپینا

قطر ایرویز چیست؟

قطر ایرویز، (به انگلیسی: Qatar Airways) شرکت هواپیمایی حامل پرچم قطر است که از ماه اکتبر ۲۰۱۳ به‌ عنوان یکی از اعضای اصلی اتحادیه وان‌ ورلد به شمار می آید.
شرکت قطر ایرویز در سال ۱۹۹۳ راه‌اندازی شد و در حال حاضر روزانه به بیشتر از 150 مقصد در آفریقا، آسیای میانه، اروپا، خاور دور، آسیای جنوبی، خاورمیانه، آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی و اقیانوسیه پروازهای مستقیم دارد. جالب است بدانید ایرلاین قطر ایرویز، از معدود شرکت های هواپیمایی هست که به طور مرتب و مداوم به هر 6 قاره ی جهان پرواز دارد.

شرکت هواپیمایی قطر ایرویز Qatar Airways به عنوان یک ایرلاین 5 ستاره موفق، با خدمات ویژه ای که برای مسافرانش در نظر گرفته، شما را به پروازی استثنائی می برد. اگر دوست دارید راجع به ویژگی هایی دومین ایرلاین برتر جهان بدانید و بلیط قطر ایرویز را خریداری کنید، سایت رسپینا یکی از بهترین سایت ها برای ارائه انواع بلیط هواپیما خارجی و داخلی می باشد.

اگر تا به حال به صورت اینترنتی خرید بلیط هواپیما برای پروازهای خارجی انجام داده باشید، در لیست بلیط های پرواز که سایت ها به شما پیشنهاد می دهند، حتما بلیط قطر ایرویز، این ایرلاین معروف و 5 ستاره قطر به چشمتان خورده است، این شرکت هواپیمایی قبل از این که هواپیمایی امارات در سال 2016 اولین ایرلاین برتر جهان شود، هر سال موفق به کسب لقب برترین ایرلاین جهان شده است.

شرکت هواپیمایی قطر ایرویز

خدمات هواپیمایی قطر ایرویز

هواپیمایی قطر ایرویز تمام تلاش خود را برای خدمت رسانی بهتر به مشتریانش می کند. در همین راستا خواهشمند است زمان رزرو پرواز یا حداقل 48 ساعت قبل، مسافران نیازهای ویژه خود را با مسئولین مرتبط در میان بگذارند. همچنین می توانید در قسمت “مدیریت رزرو” بعضی از درخواست های معمول مانند انتخاب صندلی، غذاهای ویژه مطابق با رژیم پزشکی، کمک در جابجایی با ویلچر، نگهداری وسایل کمکی، خدمات همراهی ویژه افراد کم بینا و نگهداری وسایل کمکی را ثبت کنید.

البته برای بعضی از درخواست ها ممکن است نیاز باشد فرم اطلاعات پزشکی (MEDIF) را پر کنید. به عنوان مثال برای سفر هوایی در دوران بارداری وابسته به مرحله بارداری مسافر است که گاها نیاز به ارائه مدارک پزشکی است.
قوانین هواپیمایی قطر ایرویز در رابطه با پذیرش حیوانات زنده مانند سگ و گربه با قوانین حیوانات زنده یاتا و سایر مقررات دولتی کشورهای مبدا، مقصد و ترانزیت سازگاری دارد. همچنین در بعضی از مسیرهای پروازی به مسافران این اجازه را می دهد که دو قلاده سگ خدمت رسان را به طور رایگان به منظور کمک به مسافرین دچار معلولیت، وارد کابین کنند.

بیمه مسافرتی

با بیمه مسافرتی ما از برنامه های سفر خود محافظت کنید و خیالتان راحت باشد.
شما می توانید هنگام رزرو بلیط خود در قطر ایرویز یا با استفاده از گزینه مدیریت رزرو پس از انجام رزرو، بیمه مسافرتی را برای سفر خود خریداری کنید.
بیمه مسافرتی در حال حاضر به ساکنان کشورهای زیر ارائه می شود: فرانسه، آلمان، ایتالیا، کویت، لبنان، نروژ، عمان، قطر، اسپانیا، سوئد، امارات متحده عربی و انگلستان.

خدمات قطر ایرویز
خدمات قطر ایرویز

هزینه اضافه بار هواپیمایی قطر

هزینه اضافه بار پروازهای قطر ایرویز بسته به مناطق تحت پوشش سفر تغییر خواهد کرد. برای اطلاع از نرخ هزینه بار و شرایط آن بهتر است با نردیک ترین دفتر فروش بلیط های هواپیما یا مرکز قطر ایرویز تماس برقرار کنید.

چه موقع می توانید بلیط ارزان قطر ایرویز را بخرید؟

در اوایل پاییز و اواسط بهار به دلیل پشت سر گذاشتن تعطیلات و کم شدن حجم سفر ها، ایرلاین ها برای جذب مشتری، آفرهایی را اعلام می کنند. البته با وجود این که مدت زمان فروش ممکن است کم بوده و بازه زمانی سفر محدود به 4-5 ماه است، شما به عنوان مسافر می توانید با برنامه ریزی، بلیط هواپیما را با نرخ ارزان تر تهیه کنید.

خرید بلیط قطر ایرویز
خرید بلیط از هواپیمایی قطر ایرویز

شرکت هواپیمایی قطر ایرویز اسپانسر باشگاه بارسلونا

جالب است بدانید چند سالی است که پول های شیخ نشین های امارات و قطر در فوتبال های اروپا خرج می شود و شرکت های هواپیمایی هم به رقابت بین باشگاه رئال مادرید و باشگاه بارسلونا، پیوستند. شرکت هواپیمایی قطر به مدت سه سال اسپانسر باشگاه بارسلونا بوده ولی خبرهای جدید حاکی از این است که قطر ایرویز می خواهد با spotify قرارداد جدیدی را امضا کند.

قطر ایرویز اسپانسر باشگاه بارسلونا

دفتر مرکزی و قطب شرکت هواپیمایی قطر ایرویز

دفتر مرکزی شرکت هواپیمایی قطر ایرویز در شهر دوحه قطر قرار گرفته است و فرودگاه بین‌ المللی دوحه (حَمَد) قطب این ایرلاین به‌ شمار می آید. تعداد کارکنان شرکت هواپیمایی قطر در سال ۲۰۱۳ بیش از ۳۰٫۰۰۰ نفر اعلام شد. در سال ۲۰۱۶ سایت معتبر‌ی که رده‌ بندی ‌های شرکت‌ های هواپیمایی رو در کل جهان به عهده دارد، شرکت هوایی قطر را که پیش از این در مقام اول بود، با یک پله سقوط به عنوان دومین خط هوایی برتر سال انتخاب کرد.

دفتر مرکزی قطر ایرویز
دفتر مرکزی قطر ایرویز

کلاس های پروازی و میزان بار قطر ایرویز

اطلاعات زیر به شما کمک می کند تا تعداد و وزن بارهایی را که مجاز به حمل در طول سفر با قطر ایرویز هستید، تعیین کنید. مقدار مجاز چمدان ممکن است بسته به مسیر و کلاس کابین متفاوت باشد. لطفاً قوانین دقیق چمدان را که روی بلیط شما چاپ شده است بررسی کنید. کلاس‌های پروازی بلیط قطر ایرویز شامل 3 کلاس: فرست کلاس، بیزینس و اکونومیک می شود که در ادامه به توضیحاتی در مورد هر یک می پردازیم.

بلیط فرست کلاس قطر ایرویز

در قسمت فرست کلاس، صندلی‌ها مجهز به ماساژور، سیستم حرارتی و خنک‌ کننده، تلویزیون، حمام، تختخواب و در بعضی موارد اتاق خصوصی هستند. میزان بار بلیط فرست کلاس قطر ایرویز معادل 50 کیلوگرم به همراه 2 کیف دستی به وزن 15 کیلوگرم می باشد.

بلیط بیزینس کلاس قطر ایرویز

صندلی های قسمت بیزینس کلاس، قابلیت خم شدن تا 180 درجه و تخت خواب شدن دارند. همچنین استانداردهای کلاس تجاری در بلیط هواپیما قطر ایرویز، نسبت به سایر هواپیمایی ها از سطح بالاتری برخوردار هستند. میزان بار بلیط بیزینس کلاس قطر ایرویز معادل 40 کیلوگرم به همراه 2 کیف دستی به وزن 15 کیلوگرم تعیین شده است.

بلیط اکونومی کلاس قطر ایرویز

در این کلاس پروازی برای هر صندلی یک صفحه نمایش مخصوص در نظر گرفته شده تا مسافران بتوانند هر برنامه ای که خودشان دوست دارند، تماشا کنند. میزان بار بلیط بیزینس کلاس قطر ایرویز معادل 30 کیلوگرم به همراه 1 کیف دستی به وزن 7 کیلوگرم است.

کلاس های پروازی قطر ایرویز

ناوگان هوایی هواپیمایی قطر ایرویز

شرکت قطر ایرویز اولین پرواز خودش را با هواپیمای قرضی بوئینگ 767 که از شرکت هواپیمایی کویت ایرویز قرض گرفته بود، انجام داد و امروز قطر ایرویز در ناوگان هوایی خودش بیشتر از 340 فروند هواپیمای جت مسافربری دارد و شامل 777 بوئینگ و 787 ایرباس A380 و A350 می شود که یکی از مجهز ترین ایرلاین های جهان است.

ناوگان هوایی قطر ایرویز
ناوگان هوایی قطر ایرویز

مسیرهای پر سفر هواپیمایی قطر از تهران

از مسیرهای پر تردد در ایرلین قطر ایرویز می توان به پروازهای زیر اشاره کرد:

پرواز تهران ـ برلینپرواز تهران ـ مادرید
پرواز تهران ـ فرانکفورتپرواز تهران ـ بارسلون
پرواز تهران ـ مونیخپرواز تهران ـ لس آنجلس
پرواز تهران ـ رمتهران ـ سان‌فرانسیسکو
پرواز تهران ـ لندنپرواز تهران ـ ونکوور
پرواز تهران ـ پاریسپرواز تهران ـ تورنتو
پرواز تهران ـ استکهلمتهران ـ سائوپائولو
پرواز تهران ـ کیپ‌تاونپرواز تهران ـ تونس
تهران ـ ژوهانسبورگتهران ـ استانبول

شرکت هواپیمایی قطر؛ اسپانسر فیفا تا 2022

چند وقت پیش با خبری که از طرف فیفا اعلام شد، شرکت هواپیمایی قطر ایرویز به عنوان شریک و هواپیمایی رسمی این سازمان، تا پایان سال 2022 معرفی شد. همکاری بین فیفا و قطر ایرویز یکی از بزرگ‌ ترین حمایت ‌های مالی ورزشی در جهان و نیز بزرگ ترین قرارداد همکاری در تاریخ شرکت هواپیمایی قطر بوده که تا به امروز صورت گرفته است. به خاطر این همکاری قرار است شرکت هواپیمایی قطر، حامی مالی رویداد جام‌جهانی 2018 فیفا در روسیه، جام کنفدراسیون‌ های فیفا، جام جهانی 2022 در قطر، جام باشگاه‌های جهان و جام جهانی فوتبال زنان باشد.

قطر ایرویز اسپانسر فیفا
قطر ایرویز اسپانسر فیفا

خرید بلیط های قطر ایرویز رسپینا

می توانید برای پرواز با این ایرلان لوکس و مجهز، از سامانه خرید بلیط رسپینا اقدام به خرید بلیط قطر ایرویز کنید. کافیست وارد صفحه پروازهای خارجی شده و بعد از این که مبدا و مقصد سفرتان را انتخاب کردید، وارد لیست بلیط ها شوید، از قسمت انتخاب ایرلاین، ایرلاین قطر ایرویز رو انتخاب کنید و از بین بلیط های پیشنهادی مناسب ترین بلیط قطر ایرویز را رزرو کنید. در ضمن می توانید برای مشاوره سفر از طریق شماره های زیر با همکاران ما در بخش فروش تماس برقرار کنید.

05191012900 – 05131402 – 02191012900

سوالات متداول

آدرس دفتر هواپیمایی قطر ایرویز در تهران کجاست؟ شماره تلفن و ساعت کاری دفتر به چه صورت است؟

دفتر ایرلاین قطر ایرویز واقع در خیابان ولیعصر، مقابل پارک ملت برج سایه، طبقه دوم، واحد 8 قرار دارد. از ساعت 8 الی 16 این دفتر فعالیت دارد.

آیا هواپیمایی قطر در ایران فعالیت دارد؟ پروازهای این هواپیمایی از کدام شهرها است؟

بله. بیشتر پروازهای هواپیمایی قطر ایرویز از مشهد، تهران، اصفهان و شیراز است.

کلاس پرواز هواپیمایی قطر شامل چه کلاس های پروازی است؟

کلاس بیزینس، اکونومی و فرست از کلاس های پروازی این ایرلاین است که خدمات متنوعی دارد.

لیلی عسکری

در سفر، دنیای جدیدی را می‌بینید؛ از مهمان‌نوازی مردم و فرهنگ آنان تا طبیعت بکر و جاذبه‌های تاریخی، سفر به دور از روتین زندگی فرصتی است برای رشد! با مطالعه و تجربیات شخصی، جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری رو معرفی می‌کنم و نکاتی که به مسافران در طی سفر کمک می‌کنه رو ارائه میدم.

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام دیروز تو واتساپ برام پیامی امد که شرکت هواپیمایی قطر به مناسبت سالگرد تاسیسش۷۰۰یورو جایزه میده. وبرای در یافتش باید به ۵گروه یا۲۰نفر تو واتساپ پیام جایزه را بفرستید من بعد ۲ساعت که به گروهها ومخاطبهایم پیام را فرستادم نوار ابی که باید ۱۰۰درصد پر میشد از ۹۶درصد بالاتر نمی رفت. اخرش خسته شدم ادامه ندادم. امروز قبض موبالم را نگاه کردم دیدم ۵۲هزار تومن بخاطر پیامها رو قبضم امده، حالا از شما تقاضا دارم حداقل همینو به من برگردانید. با تشکر

    1. سلام دوست عزیز
      لطفا صحت پیام ها رو از نمایندگی های رسمی قطر ایرویز پیگیری کنید.
      بابت خسارت وارد شده هم متاسفیم اما چون مرجع مشخصی نداره متاسفانه از سمت هیچ مرجع قضایی قابل پیگیری نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا