رسپینا
حمل و نقلدانستنی ها

راهنمای کامل پرواز کانکشن در پروازهای خارجی

پرواز کانکشن به پروازهای غیر مستقیم گفته می شود که مسافر ابتدا در فرودگاهی دیگر پیاده شده و با پروازی دیگر به مقصد نهایی می رسد. در صورت خرید بلیط هواپیما خارجی برای برخی مقاصد ممکن است مجبور باشید پرواز کانکشن رزرو کنید. سفر به کشورهای خارجی و مخصوصا بین قاره ای نیاز به پرواز کانکشن دارد. در این پرواز مسافر باید از هواپیما پیاده شده و سوار هواپیمای دیگری شود تا به مقصد نهایی برسد. اگر پرواز مستقیمی از فرودگاه مبدا به فرودگاه مقصد نهایی وجود نداشته باشد، مسافر باید پرواز کانکشن یا غیرمستقیم رزرو کند.

هنگامی که مسافر برای انتقال به یک پرواز دیگر در فرودگاه فرود می‌آید، برنامه پروازی او شامل زمان انتقال از پرواز اول به پرواز دوم بوده  که این مدت زمان، توقف نامیده می شود تا مسافران بتوانند از طریق فرودگاه به سمت گیت پرواز جدید بروند. همچنین ممکن است تنها به این دلیل وجود داشته باشد که تنها پرواز موجود برای چند دقیقه یا چند ساعت پس از فرود پرواز اصلی حرکت نمی کند. بسته به برنامه پرواز، یک توقف می تواند فقط چند دقیقه یا چند ساعت طول بکشد.

پرواز کانکشن چیست؟

تفاوت پرواز کانکشن و پرواز خود کانکشن (self-connection)

پرواز کانکشن از نظر قانونی یک سفر پیوسته در نظر گرفته می شود که به صورت یک برنامه سفر کامل رزرو شده است که در مقصد اول مدتی را توقف دارید. پروازهای کانکشن نسبتاً رایج هستند وقتی به دنبال پروازی هستید، خطوط هوایی یا پرواز مستقیم ارائه می‌کنند، یا سعی می‌کنند راه دیگری برای رساندن شما از A به B پیدا کرده و از طریق فرودگاه دیگر مثلا نقطه C شما را به B برسانند. ممکن است با همان ایرلاین به سفر بروید یا ممکن است با یک شرکت هواپیمایی شریک کار کنند که شما را به مقصد برساند.

پرواز خود اتصال (self-connection) یا خود انتقال زمانی است که خودتان پرواز دوم را رزرو کنید. مثلا برای سفر به استانبول می توانید ابتدا به دوحه رفته و بلیط هواپیما استانبول را از دوحه رزرو کرده و با پروازی دیگر به استانبول بروید. در این روش مسیر پروازی که می‌روید ممکن است یکسان باشد – اما خطوط هوایی با پروازهای کانکشن و خود کانکشن بسیار متفاوت برخورد می‌کنند.

هنگامی که یک شرکت هواپیمایی برای شما پرواز کانکشن رزرو می کند، یک کد مرجع رزرو (booking reference) برای شما صادر خواهد شد. همچنین چمدان شما تنها یک مرتبه تحویل گرفته می شود. شرکت هواپیمایی مسئول کمک به شما در سوار شدن به پرواز دوم است – زیرا ایرلاین ها این بلیط را برای شما صادر کرده اند.

پرواز کانکشن

زمان بین پروازهای کانکشن می تواند بسیار کوتاه باشد و حتی برای برخی از فرودگاه ها 40 دقیقه باشد. شرکت هواپیمایی از پرواز دوم شما آگاه است و گاهی به شما می گوید که برای پرواز بعدی خود به کدام گیت نیاز دارید. نکته مهم این است که اگر اولین پروازتان با تأخیر مواجه شود و دومین پروازتان را از دست بدهید، شما را با پرواز دیگری به مقصد نهایی می‌رسانند. حتی ممکن است در صورت جا ماندن از پرواز، مجبور شوند به ازای هر مسافر جریمه پرداخت کنند.

اما هنگامی که دو پرواز مختلف را برای ایجاد یک پرواز خود کانکشن رزرو می کنید، هر پرواز دارای کد رزرو مختلفی است، بنابراین آنها کاملاً مستقل از یکدیگر هستند. در این صورت شما مسئول تمام جنبه های پرواز دوم هستید. این ممکن است به معنای جمع‌آوری چمدان‌ها و بررسی مجدد آن، بازرسی امنیت و رسیدن به موقع به هواپیمای بعدی باشد.

چگونه بفهمیم پرواز ما کانکشن یا ترانزیت است؟

خرید بلیط پرواز کانکشن با بلیط عادی تفاوتی ندارد. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، پس از انتخاب مبدا و مقصد در صورتی که پرواز مستقیمی وجود نداشته باشد، امکان مشاهده جزئیات مسیر پرواز کانشکن یا ترانزیت در وبسایت رسپینا برای شما فراهم می شود و به راحتی می توانید اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنید.

مشاهده جزیئات مسیر پروازهای کانکشن در رسپینا

تفاوت بین layover و پرواز کانکشن چیست؟

در حالی که این اصطلاحات اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند، اما با یکدیگر متفاوت هستند. توقف یا layover زمانی است که در فرودگاه بین دو پرواز می گذرانید. پرواز اتصال پرواز بعدی در برنامه سفر شما است که در فرودگاه منتظر آن هستید.

آیا پروازهای کانکشن ارزانتر از پروازهای مستقیم هستند؟

پروازهای کانکشن معمولاً گرانتر از پروازهای مستقیم یا بدون توقف هستند، زیرا مسافر در پروازهای دو مسیره و اتصالی هزینه های بیشتری را باید بپردازد. هنگام رزرو پرواز کانکشن، مهم است که هزینه هایی را که ممکن است در طول توقف در فرودگاه متحمل شوید، در نظر بگیرید. برای مثال، اگر قرار است با رزرو بلیط هواپیما تهران استانبول مدت طولانی در فرودگاه ترانزیت باشید، ممکن است مجبور شوید غذا و نوشیدنی بخرید که هزینه بالایی دارد. علاوه بر این، اگر برای انجام پرواز کانکشن خود نیاز به تغییر فرودگاه دارید،  باید هزینه حمل و نقل بین دو فرودگاه در مقصد اول را در نظر بگیرید.

مقایسه قیمت پرواز کانکشن و پرواز مستقیم
مقایسه قیمت پرواز کانکشن و پرواز مستقیم

قوانین پرواز کانکشن؛ چگونگی تعویض هواپیما در سفرهایی با 2 پرواز

به دلیل شرایط متفاوت رزرو و پرواز در این نوع پروازها، قوانین متفاوتی نیز برای آن ها در نظر گرفته شده که در ادامه مهم ترین این موارد بررسی می شود.

قوانین پرواز کانکشن

ویزای ترانزیت برای پروازهای توقف دار

یکی از قوانین پروازهای خارجی، لزوم دریافت ویزای ترانزیت در فرودگاه مقصد اول است. شما می توانید با مراجعه به باجه گمرک در فرودگاه، با پرداخت هزینه ویزا را دریافت کنید. البته در برخی فرودگاه ها مانند فرودگاه دوحه قطر، در صورتی که مدت توقف شما کمتر از 8 ساعت باشد، نیازی به دریافت ویزای ترانزیت ندارید.

اگر پرواز اتصال خود را از دست بدهید چه اتفاقی می افتد؟

این به برنامه سفر و نحوه رزرو بلیط کانکشن شما بستگی دارد. اگر پروازها را در یک بلیط رزرو کرده باشید و اولین پرواز با تاخیر انجام شود، شرکت هواپیمایی شما را برای پرواز دوم با هواپیمایی دیگر به مقصد نهایی برساند. در صورتی که پرواز کانکشن را جداگانه رزرو کرده باشید (یعنی دو پرواز را از طریق دو سیستم مختلف رزرو کرده اید) و تاخیر در پرواز اول باعث شود که پرواز دوم را از دست بدهید، شرایط شما متفاوت خواهد بود.

شرکت هواپیمایی دوم هیچ اطلاعی از اولین پرواز شما ندارد و  برای آنها مسافری هستید که از پرواز جا مانده اید و شامل قوانین نوشو (NO SHOW) خواهید شد. ممکن است ایرلاین دوم ممکن است برای شما یک پرواز دیگر رزرو کنند و یا پس از کسر جریمه بهای بلیط را به شما عودت دهند.

جا ماندن از پرواز کانکشن
جا ماندن از پرواز کانکشن

کنسلی پروازهای کانکشن

کنسلی پرواز کانکشن به نحوه رزرو آن ها بستگی دارد. در صورتی که هر دو پرواز را با یک رزرو تهیه کرده باشید نمی توانید پرواز دوم را کنسل کنید. اما در رزرو جداگانه می توانید بلیط پرواز دوم را کنسل کنید.

حداقل زمان بین پروازهای کانکشن چقدر باید باشد؟

اگرچه گفتن دقیق مدت زمان بین پروازهای اتصالی دشوار است، اما همیشه باید سعی کنید حداقل دو ساعت برای پروازهای بین‌المللی در نظر بگیرید. با این حال، عواملی مانند اندازه فرودگاه، فصل سفر و اینکه آیا با همان ایرلاین رزرو کرده اید یا خیر، بر میزان زمان مورد نیاز شما در طول توقف در فرودگاه موثر است. مسافرانی که به دلایلی به کمک ویژه در فرودگاه نیاز دارند، ممکن است بخواهند حتی مدت بیشتری را در فرودگاه توقف کنند.

توقف بین دو پرواز کانکشن

عبور از گمرک در پروازهای اتصالی

اگر پروازهای بین المللی را رزرو کرده اید، معمولاً باید از بخش گمرک و مهاجرت در فرودگاه کانکشن عبور کنید. اما در صورتی که پرواز داخلی رزرو کرده اید نیازی نیست که از گیت امنیت عبور کنید.

دریافت کارت پرواز برای پرواز کانکشن

هنگام ورود به اولین پرواز خود، چه به صورت آنلاین و چه در فرودگاه، همه کارت های پرواز را به یکباره دریافت خواهید کرد. با این حال، برای برخی از سفرهای بین‌المللی، شرکت هواپیمایی از شما درخواست می کند که کارت پرواز دوم خود را در زمان توقف دریافت کنید. در این صورت پس از تایید مدارک هویتی شما کارت پرواز برای شما صادر خواهد شد.

کارت پرواز کانکشن
کارت پرواز کانکشن

آیا یک پرواز کانکشن منتظر مسافران خواهد بود؟

پروازهای کانکشن مانند سایر پروازها طبق برنامه حرکت می کنند و در صورتی که به هر دلیل به پرواز دوم نرسید باید به فکر رزرو پروازی دیگر باشید. در برخی موارد نادر، اگر با یک گروه بزرگ سفر می‌کنید که بخش بزرگی از مسافران پرواز اتصال را تشکیل می‌دهند، یک شرکت هواپیمایی ممکن است با کمی تاخیر پرواز کرده و یا پرواز دیگری برای آن ها ترتیب دهد. که این مورد بسیار نادر است.

در پروازهای کانکشنی که جداگانه رزرو شده اند چه اتفاقی برای چمدان می افتد؟

اگر پروازهای اتصال خود را به طور مستقل رزرو کرده اید، شرکت هواپیمایی هیچ تعهدی برای انتقال چمدان شما به پرواز کانکشن شما ندارد. در این صورت، باید چمدان خود را پس از اولین پرواز خود تحویل گرفته و قبل از پرواز اتصال، چمدان خود را دوباره بررسی و تحویل دهید. به همین دلیل، مهم است که مطمئن شوید بین پروازهای اتصالی که جداگانه رزرو شده اند، زمان زیادی برای دریافت چمدان، بازرسی آن و تحویل مجدد خواهید داشت.

3 نکته که دردسر پرواز کانکشن را کمتر می کند!

از آنجایی که ممکن است برخی از مسافران برای تعویض هواپیما در پروازهای کانکشن با مشکل رو به رو شده یا به اصطلاح در فرودگاه گم شوند، راهنمای زیر می تواند برای این دسته از افراد مناسب باشد.

پروازهای چند مقصده

1) بررسی دقیق زمان بین پرواز کانکشن

توصیه می شود پیش از شروع سفر خود به دقت اطلاعات پرواز را چک کنید و نسبت به نام فرودگاه مقصد خود اطمینان حاصل کنید. در برخی از پروازهای چند مقصده بایستی فرودگاه عوض شود و بررسی این موضوع به شما کمک می کند زمان توقف بین مسیرهای پروازی را بهتر مدیریت کنید. هنگام خرید بلیط نام فرودگاه های بین مبدا و مقصد نوشته شده و توجه به این موضوع در تعویض هواپیما پرواز کانکشن به شما کمک می کند.

از نکات مهم دیگر برای مدیریت زمان در پرواز چند مقصده این است، که سعی کنید تا حد امکان نزدیک به خروجی هواپیما بنشینید. چرا که همیشه تنظیم زمان و ساعت بین دو پرواز اتصالی قابل کنترل نخواهد بود و گاهی بایست بیشترین سرعت را داشته باشید تا خود را به پرواز بعدی برسانید. بنابراین بهتر است در پرواز اول روی صندلی‌های نزدیک به در هواپیما بلیط رزرو کنید، تا بعد از فرود آمدن هواپیما راحت‌تر و سریع‌تر بتوانید از هواپیما خارج گردید.

2) همراه داشتن نقشه فرودگاه در پرواز کانکشن

اگر اگر پروازهای بین المللی را رزرو کرده اید و نگران تعویض هواپیما هستید توصیه می کنیم نقشه فرودگاه را همراه خود داشته باشید. این نقشه به شما کمک می کند سریع تر ترمینال مد نظر خود را پیدا کنید و نگرانی کمتری داشته باشید. اکثر وب سایت های فرودگاه های خارجی دارای نقشه قابل چاپ یا قابل دانلود هستند. معمولا این موضوع برای فرودگاه بزرگ امری ضروری است.

3) آمادگی برای پرواز کانکشن

بعد از فرود در فرودگاه مقصد اول پرواز کانکشن، باید شماره گیت ورودی  پرواز بعدی خود را پیدا کنید. برای کسب اطمینان بیشتر نسبت به صحت شماره گیت پرواز، بهتر است در مانتیور در فرودگاه ( Departure ) شماره پرواز درج شده در کارت پرواز و شماره نمایش داده شده تطابق دهید. سپس باید از گمرک و امنیت فرودگاه عبور کرده و وارد قسمت سالن انتظار شوید. از آنجایی که ممکن است توقف بین پروازها طولانی شود می توانید از خدمات داخل فرودگاه استفاده کرده یا از فرودگاه خارج شوید.

شرایط خروج از فرودگاه در پروازهای کانکشن

در برخی از پروازهای دو مسیره بین المللی ممکن است ساعات توقف طولانی شده و انتظار برای مسافران دشوار باشد. در این صورت با شرط داشتن ویزای ترانزیت می توانید از فرودگاه خارج شوید و از خدمات دیگر استفاده کنید.

تعویض هواپیما در پرواز کانکشن

درخواست ویلچر در پروازهای کانکشن

افراد دارای معلولیت و اشخاصی که نیاز به خدمات خاصی مانند ویلچر دارند باید هنگام خرید بلیط هواپیما درخواستی خدمات ویلچر که با نام ssr شناخته می شود را فعال نمایند. در پرواز کانکشن و چند مسیره بایستی زمان را در دقیق نظر بگیرید. احتمال اینکه مهمانداران یا مسئولین خدمات ویلچر هواپیما کمی با تاخیر دنبال شما بیایند، زیاد است.

درخواست ویلچر در پروازهای کانکشن

سوالات متداول

پرواز کانکشن چیست؟ آیا پرواز کانکشن ارزانتر است؟

پروازهای کانکشن پروازی است که مسافر برای رسیدن به مقصد نهایی باید به فروگاهی دیگر رفته و سپس با پروازی دیگر به مقصد اصلی می رسند. پروازهای کانکشن معمولا قیمت بالاتری نسبت به پروازهای مستقیم دارند.

آیا در پرواز کانکشن باید مجدداً چک-این کرد و چمدان خود را پس از پرواز اول تحویل بگیریم؟

خیر. در بیشتر پروازهای کانکشن، چمدان شما توسط ایرلاین به هواپیمای دوم انتقال می یابد و نیازی به تحویل مجدد ندارید.

آیا در پرواز کانکشن باید از گیت امنیت عبور کنیم یا خیر؟

بله. پس از رسیدن به فرودگاه مدارک شما از جمله ویزا و پاسپورت مسافران بررسی می شود.

پرواز کانکشن با پرواز ترانزیت تفاوتی دارد؟ آیا دریافت ویزای ترانزیت در فرودگاه الزامی است؟

پرواز ترانزیت همان پرواز کانکشن است. هنگام ورود به فرودگاه مقصد اول باید ویزای ترانزیت را از باجه گمرک دریافت کنید.

آیا در پرواز کانکشن باید از هواپیما پیاده شد و دوباره وارد هواپیمای جدید شد؟

بله پرواز کانکشن به همین معنا است که شما برای رسیدن به مقصد، در فرودگاه دیگری که اصطلاحا فرودگاه ترانزیت گفته می شود مدت زمانی توقف داشته باشید و سپس سوار هواپیمای جدید شوید.

اگر در پرواز ترانزیت به هواپیمای دوم نرسیم، بلیط سوخت می شود یا اینکه با پرواز جدید جایگزین می شود؟

اگر پرواز شما کانکشن یا ترانزیت باشد تمام مسئولیت و هماهنگی با ایرلاین مربوطه است. اما اگر پرواز شما خود کانکشن باشد، تاخیر در پرواز اول باعث شود که پرواز دوم را از دست بدهید.

چگونه میتوان بهترین پرواز کانکشن را برای سفر خود انتخاب کرد؟

برای سفری راحت و بدون دردسر می توانید از طریق وبسایت رسپینا بلیط خود را رزرو کنید. در این وبسایت امکان مشاهده جزئیات به صورت کامل برای مسافران فراهم شده است.

حمید شفیعی

به قول بنجامین فرانکلین یا چیزی بنویس که ارزش خواندن داشته باشد یا کاری انجام بده که ارزش نوشتن داشته باشد. از زمانی که عضوی از تیم رسپینا شدم، این جمله رو سرلوحه خودم قرار دادم تا با ذهنیت جویای نوآوری و خلاقیت، همراه با عشق و علاقه به سفر و کشف مقاصد جدید، تجربیات گردشگریم رو با شما به اشتراک بزارم. از شما دعوت می‌کنم در این سفر به دنیای جذاب گردشگری با من همراه شید تا تجربه های جدیدتری رو با هم تجربه کنیم. امیدوارم مث من از خواندن مقاله ها لذت کافی ببرین.

نوشته های مشابه

‫33 دیدگاه ها

 1. من از رسپینا خرید کردم عالی بود و تیم پشتیبانی خیلی کمکم کردن و قبل از سفرم این مقاله رو خوندم و خیلی مفید بود برام

 2. سلام، من بلیط هواپیما مشهد واشنگتن قطرایرویز رو خریدم که در دوحه و میامی توقف داره. برای هر پرواز باید چک این انجام بدم یا اینکه فقط یک بار تو فرودگاه مشهد چک این انجام میشه؟ و اینکه اگر در مدت توقف، اعتبار ویزای فرودگاهیم بخاطر تاخیر پرواز تموم شد باید چکار کنم؟ مسئولیتش با خود ایرلاین هست؟ ممنون میشم راهنماییم کنین

  1. سلام فاطمه عزیز
   از اونجایی که شما پروازتون کانکشن هست نیازی نیست برای هربار توقف چمدونتون رو باز کنید و چک این انجام بدین. چمدون شما توسط ایرلاین به هواپیمای دوم منتقل میشه.
   در پاسخ به سوال دومتون هم باید توجه داشته باشید که مسئولیت ویزای فرودگاهی با خود شماست و بهتره به توقف بین پروازهاتون دقت کنید تا ویزای مرتبط رو درخواست بدید.
   میتونید با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید تا با جزئیات بیشتری راهنماییتون کنند.
   شماره تماس: 02191012900
   در این مقاله هم ما به طور کامل درباره ویزای ترانزیت توضیح دادیم و مطالعه اون بهتون کمک می کنه: https://respina24.ir/mag/transit-visa/
   سفرتون به سلامت

 3. با سلام و تشکر بابت مقاله عالی تون
  بنده ۱۲ خزداد پرواز دارم به پوکت از طریق سلام ایر و بلیط سلف کانکشن دارم برای شانگهای باهواپیمایی شنزن ایرلاین به فاصله ۶ ساعت از پرواز قبل. در حال حاضر ویزای تایلند را دارم ولی قصد دارم پس از برگشت از چین ۴ روز اقامت داشته باشم در پوکت و ویزا را برای اون موقع نیاز دارم که میشه حدود ۲ تیر.
  الان مشکلم اینه که سفارت تایلند ویزای دبل صادر نمیکنه و حتی با توجه به اینکه ویزای توریستی دارم ویزای ترانزیت هم صادر نمیکنه. نمیدونم در بدو ورود به تایلند (۱۲ خرداد) و در زمان ترانزیت چطوری باید چمدان ها را تحویل بگیرم و سوار هواپیمایی شنزن ایرلاین بشم که هنگام چک این و چک اوت مجدد ویزام باطل نشه.

  1. سلام دوست عزیز
   با توجه به اینکه ورود به تایلند به هر شکلی نیازمند ویزا هست و قوانین ویزای توریستی برای اقامت در همان کشور به صورت یکبار وروده شما نمی تونید در سفر برگشت در تایلند توقف داشته باشید مگر اینکه بعد از ابطال ویزای توریستی در چین اقدام به گرفتن ویزای ترانزیت یا توریستی کنید.
   امیدواریم سفر خوبی داشته باشید.

 4. درود بر شما
  برای پرواز کانکشن پاسپورت چندبار مهر ورود و خروج می خورد آیا در کشور واسطه مهر ورود و خروج در پاسپورت می خورد?

  1. بله دوست عزیز. هنگام ورود و خروج به کشور مقصد باید پاسپورت رو مهر بزنن. در غیر این صورت هنگام ورود به کشور ممکه براتون مشکل پیش بیاد. برای کشورهای واسطه موضوع متفاوته و در برخی فرودگاه ها ممکنه مهر ورود و خروج بزنن.

 5. سلام، وقت بخیر
  مرسی از مطالب مفیدتون.
  من برای کانادا از شیراز بلیط گرفتم و دوبی ترانزیت ۱۳ ساعته دارم، سوالم از شما اینه که وقتی به فرودگاه دوبی رسیدم برای پرواز بعدی به کانادا، از کجا باید کارت پروازم رو بگیرم و به کجا مراجعه کنم؟
  من رو راهنمایی کنید ممنون میشم

  1. سلام دوست عزیز
   این موضوع بستگی داره به اینکه شما با کدوم شرکت هواپیمایی پرواز دارید. به این دلیل که هر شرکت هواپیمایی (ایرلاین) در یک ترمینال مخصوص فعال هستند.
   اول اطلاعات پرواز روی بلیطتون رو چک کنید و بعد توصیه می کنیم مقاله : https://respina24.ir/mag/dubai-international-airport/ رو مطالعه کنید.
   این مقاله اطلاعات کاملی درباره فرودگاه دبی رو به شما میده
   همچنین میتونید مقاله ویزای ترانزیت با لینک : https://respina24.ir/mag/transit-visa/ رو مطالعه کنید تا اطلاعاتتون درباره ویزای ترانزیت هم کامل باشه
   امیدواریم سفر خوبی داشته باشید. 🌸

 6. با سلام و تشکر از اطلاعات مفید و جامع و کاربردی
  لطفا در مورد قطر ایرویز توضیح دهید که برای پرواز کانکشن در فرودگاه امام برای مقصد دوم هم کارت پرواز صادر میشه؟
  در این صورت لازمه در دوحه از بخش امنیت عبور کنیم و پاسپورتمون مهر ورود به قطر بخوره ؟
  ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   برای پاسخ سوالتون بهتره با نمایندگی قطر ایرویز تماس بگیرید ولی به صورت کلی قطر ایرویز امکان چک این آنلاین رو فراهم کرده و 36 ساعت تا 90 دقیقه قبل پرواز میتونین کارت پرواز آنلاین رو دریافت کنین.
   برای کسب اطلاعات بیشتر بهتون توصیه می کنیم دو مقاله زیر رو حتما مطالعه کنین.
   فرودگاه دوحه قطر: https://respina24.ir/mag/hamad-doha-airport/
   هواپیمایی قطر ایرویز: https://respina24.ir/mag/qatar-airways/

 7. سلام

  من برای پرواز از استانبول به مادرید یک بلیط رزو کردم. بعدا متوجه شدم این پرواز یک توقف در شهر تلاویو پایتخت اسرائیل داره! سوال من بطور مشخص اینه که آیا برای من ایرانی مشکل ساز خواهد یود؟(چه از طرف دولت ایران موقع برگشت به کشور و چه از طرف اسرائیل)

  ممنونم

 8. درود..من پرواز اولم ایرانی هست پرواز دوم ترکیش خودمم تهییه کردم.الان نمیدونم آیا چمیدونم مستقیم به مقصد میرسه؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   در صورتی که هر دو پرواز را با یک رزرو تهیه کرده باشید نمی توانید پرواز دوم رو کنسل کنید. اما در رزرو جداگانه می توانید بلیط پرواز دوم رو کنسل کنید. 🌸😊

 9. سلام وقت بخیر
  من برای سفر به حوزه شینگن می خواهم از فرودگاه استانبول استفاده بکنم مثلا بلیط از تهران بخرم و توقف در استانبول و مدت توقف خیلی طولانیه به طور تقریبی 16 ساعت آیا می تونم بیرون از فرورودگاه برم و یه مدتی را در منطقه تکسیم بگردم بعدش دوباره برگردم فرودگاه گرچه همه بارهام قبلا از تهران تحویل هواپیمایی ترکیش داده بودم
  سپاس ازز راهنماییتون

  1. سلام آمنه جان
   ایرانی‌ها برای مهاجرت توریستی یا تجاری به ترکیه، نیازی به اخذ ویزای ترکیه ندارند و ترکیه جزو کشورهای بدون نیاز به ویزا برای ایرانیان است. شما می تونین به راحتی از فرودگاه خارج بشین 😊🌸

   1. اول اینکه ممنون بابت مقاله عالیتون کاملا راهنماییم کرد و در بخش نظرات دنبال همین مورد فرودگاه استانبول بودم چون پرواز من 18 ساعت توی استانیول توقف داره و بعدش به ارجان میره فقط اینکه چند ساعت قبل از پرواز دومم خودمو برسونم به فرودگاه استانبول؟

    1. سلام دوست عزیز بطور کلی بهتره حداکثر سه ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشین تا به مشکل نخورید 😊🌸

 10. سلام وقت بخیر .من پرواز از مبدا مشهد به اوبرلندیا در برزیل دارم با دو توقف یکی در دوحه و توقف بعدی در سائوپائولو و مقصد نهایی اوبرلندیا.دو سوال داشتم.زمان رسیدن به اوبرلندیا در بلیط برای من زده ۱۱:۴۵ شب.ایا این ساعت به وقت ایران است؟یا به وقت اوبرلندیا است؟
  و سوال دوم من بلیط مستقیم از مشهد به اوبرلندیا گرفتم آیا در فرودگاه سائوپائولو دوباره ساکهای ما چک میشود؟ و چون از سائوپائولو به اوبرلندیا پرواز داخلی محسوب میشه احتمال اضافه بار خوردن به ساکها هست؟

 11. سلام
  خیلی عالی راهنمایی میکنید
  ببخشین من از تبریز به سنگاپور پرواز ترکیش دارم و توقف در استانبول
  سوالم اینه اگه نخوام از فرودگاه خارج بشم ،فقط از قسمت سکوریتی عبور خواهم کرد؟یا نیاز به پاسپورت کنترل هم هست؟

 12. سلام .
  ممنون از توضیحات خوبتون .میخواستم بدونم در صورت تهیه بلیط کانکشن ،تایم بین دو پرواز از چند ساعت بیشتر باشه ، ایرلاین موظف به ارائه خدمات اقامتی خواهد بود..؟

 13. با سلام خدمت دوستان خواستم بپرسم من پرواز از استانبول به مقصد کانادا شهر مونترال دارم و بعد از ۳ ساعت توقف مجددا به پرواز دیگری متصل خواهم شد که پرواز داخلی به سمت شهر فریدریکتون کانادااست آیا در فرودگاه مونترال چمدانها را به من تحویل میدهند یا خیر لازم به ذکر هست که این پرواز را متصل خریدم برای رسیدن به شهر فریدریکتون نیوبرانزویک و در مونترال کانادا توقف داره

 14. وقت خوش.برای سفر به رم مجبورم در فرودگاه دوحه ۲ساعت توقف کنم.پرواز،قطری کانکشن دارم و به شدت مضطربم که نتونم مراحل رو طی کنم و درنهایت گیت رو پیدا کنم.میشه محبت کنید به ترتیب بگین باید وارد چه قسمتهای فرودگاه دوحه رو تا گیتم،پشت سر بزارم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا