بهترین سوغاتی هایی که می تونیم با خرید بلیط هواپیما کرمان بخریم

سفر یعنی برداشتن کوله بار و دل به جاده زدن. شهرها رو یکی بعد از دیگری طی می کنیم تا برسیم به مقصد. چند روز گشت و گذار و دیدن جاذبه های گردشگری حال و هوای آدمو حسابی خوب میکنه. اما سفر بدون خرید که نمیشه. باید یه روزایی رو برای  خرید سوغاتی های خشمزه یا صنایع دستی کنار بزاریم. می دونین چرا سوغاتی می خریم؟ جوابش ساده س. ما هزینه می کنیم و خرید بلیط هواپیما یا خرید بلیط قطار انجام میدیم، برای اقامتمون رزرو هتل انجام میدیم. چند روز گشت و گذار و روزای خوب رو تجربه می کنیم. حالا نوبت برگشتن به خونه س. چه خوبیه که یه یادگار از اون شهر با خودمون ببریم تا وقتی چشممون افتاد بهش، لبخندی روی لبامون بشینه و یاد روزای خوب زندگیمون بیوفتیم. علاوه بر این، می تونیم بخشی از خوبی های سفر رو با عزیزانمون تقسیم کنیم. دراین مطلب قصد داریم به کرمان سفر کنیم و با صنایع دستی و سوغاتی های خوشمزه ش بیشتر آشنا بشیم. با رسپینا24 همراه باشین

کرمان

کرمان از اون دسته شهرهای خوب کشورمونه که زمان خرید سوغاتی سردرگم میشی. صنایع دستی فوق العاده زیبا، شیرینی های خوشمزه و معروف که هر گردشگری رو از خود بیخود می کنه.

صنایع دستی کرمان

قالی کرمان

مطمئنا اسم و آوازه ی قالی کرمان رو شنیدین. قالی کرمان نفیس ترین قالی دنیاست که از پشم سبک و بسیار مرغوب بافته میشه. خیلی حیفه که این هنر بی نظیر داره اهمیت خودشو از دست میده. به کرمان که سفر کردین، به حجره های فرش بازار کرمان سر بزنین.

قالی کرمان

پته دوزی

پته دوزی که از ریشه ی پُت (pot) یعنی پشم گرفته شده، یکی از زیباترین و نفیس ترین سوزن دوزی های کرمانه. طرح های رنگی که اغلب ذهنی و الهام گرفته از افکار زنان و دختران هنرمند کرمانه روی پارچه های پشمی جلوه ی بی نظیری دارن. به یادگار بردن این سوغاتی زیبا ارزش خیلی زیادی داره.

گلیم

زنان روستایی و عشایر کرمان به صورت فصلی گلیم های زیبایی رو می بافن که گلیم افشاری معروف ترین نوع گلیم کرمانه.

گلیم کرمان

سوغاتی های کرمان

قسمت شیرین و خوشمزه ی سفر به کرمان خرید شیرینی های فوق العاده و بی نظیره کرمانه. در ادامه چند مورد از شیرینی های معروف کرمان رو معرفی می کنیم.

کُلُمپه

کلمپه ی کرمان نوعی کلوچه س که لایه ی میانی اون با خرما و گردو چرخ شده پوشیده میشه. بهترین کلمپه های کرمان رو مردم خونگرم بم تولید می کنن. روزایی که در حال گشت و گذار در کرمان هستین، کلمپه بخرین و موقع استراحت در هتل شیرینیه سفرتون رو چند برابر کنین.

کلمپه

قطاب

قطاب نوعی شیرینی سنتی ایرانه که پسته و گردو و شکر آسیاب شده داخل خمیری که با شیر درست میشه قرار می گیره و سرخ میشه. این شیرینی خوشمزه رو راحت از دست ندین.

قطاب

قاووت یا قوتو

قاووت که به زبان محلی قوتو گفته میشه، پودر خوراکی که مخلوطی از گندم، جو، کنجد و ادویه های مختلف و بذر گیاهان دارویی  مختلفه. جالبه بدونین این پودر مقوی به کشورهای زیادی صادر میشه.

قوتو کرمان

زیره

معروف ترین محصول کشاورزی کرمان زیره هست. زیره ی کرمان شهرت جهانی داره و همه ضرب المثل "زیره به کرمان بردن" به انجام دادن کار بیهوده رو شنیدیم. حیفه حالا که هزینه کردین وخرید بلیط هواپیما یا خرید بلیط قطار انجام دادین و به کرمان سفر کردین، به خرید زیره فکر نکنین. مطمئن باشین از خرید این سوغاتی فوق العاده مرغوب پشیمون نمیشین.

زیره

پسته

پسته ی کرمان نیاز به معرفی نداره. کرمان سهم 70 درصدی در صادر کردن پسته داره و شهرستان رفسنجان بیشترین سهم رو در تولید پسته ی کرمان داره. اگه میخواین دوستاتونو بعد سفر خوشحال کنین، پسته به سوغات ببرین.

پسته

خرما

مناطق جنوبی و گرمسیری کشورمون یکی از بهترین نقاط برای تولید خرما هستن. خرمای مضافتی بهترین نوع خرمای کرمانه که بم و فهرج بیشترین سهم رو در تولید این نوع خرما دارن.

خرما

حالا که با سوغاتی ها و صنایع دستی کرمان آشنا شدین، بهتر نیست برنامه ریزی کنین و سفر فوق العاده جذابی رو به این شهر داشته باشین؟

رسپینا24 این امکان رو فراهم میکنه تا بیش از 950 ایرلاین داخلی و خارجی رو با هم مقایسه کنین و بهترین برنامه ریزی رو برای سفر داشته باشین. شما همچنین می تونین خرید اینترنتی بلیط قطار رسپینا24 رو انجام بدین و روزهای خوبی رو برای خودتون رقم بزنین. اگه اهل سفر با تور هستین، کانال تلگرام رسپینا24 پیشنهادهای خوبی براتون داره.

از طریق راه های ارتباطی زیر می تونین برای داشتن سفر خوب با همکاران ما در ارتباط باشین.