خرید بلیط اتوبوس تهران شیراز رسپینا 24

خرید بلیط اتوبوس تهران شیراز چه قیمتی است؟ در هنگام خرید بلیط اتوبوس چه نکاتی را باید مد نظر قرار دهید؟ بهترین زمان برای خرید بلیط اتوبوس شیراز کدام زمان است؟

 شهر شیراز به دلیل محبوبیت ای که بین سایر شهرها به دلیل جاذبه های گردشگری خود دارد،  خیلی به دور از انتظار نیست که دسترسی خوبی به سایر شهرها داشته باشد.

هم اکنون از شهر تهران، مشهد، اصفهان، رشت، کرمانشاه، همدان،  بوشهر،  زاهدان، کرج، اراک، بندرعباس و … می توانید به این شهر با اتوبوس سفر کنید.

استفاده از اتوبوس در سفرهای بین شهری همچنان با وجود افزایش امکانات متنوع حمل و نقلی،  همچنان در بین مردم محبوب است. ارزان و همچنین در دسترس بودن اتوبوس مهمترین دلایلی است که مردم استفاده از آن را همچنان ترجیح می دهند.علاوه بر موارد گفته شده،  بسیاری از شهرهای دور افتاده تنها با اتوبوس قابل سفر هستند.

استعلام بلیط اتوبوس

مدت زمان سفر با اتوبوس از شیراز به تهران چقدر است؟

بین تهران تا شیراز حدود ۹۰۰ کیلومتر فاصله است و تنها یک حساب کتاب بسیار ساده کافی است تا به شما مدت زمان سفر را بدهد. اگر فرض کنیم اتوبوس شما با سرعت ۹۰ کیلومتر در ساعت در حرکت باشد حدود ۱۰ ساعت بعد شما در مقصد هستید. از آن جایی که مسافت میان شیراز و تهران تغییر نمی کند هر دو طرف حدود 10 ساعت با یکدیگر فاصله دارند. 

اتوبوس های شیراز

 -خرید بلیط اتوبوس تهران شیراز لوان نور

 -خرید بلیط اتوبوس تهران شیراز از جهان گشت مهر

 -خرید بلیط اتوبوس تهران شیراز شرکت پیک صبا مشهد

خرید بلیط اتوبوس شیراز

پایانه های مسافربری شیراز

 بهتر است قبل از سفر با اتوبوس پایانه های مسافربری را چک کنید که متوجه شوید کدام محل به هتل و اقامتگاه شما نزدیک می باشد و سرویس همان پایان را دریافت کنید. شهر شیراز دارای 4 پایانه مسافربری است. این پایانه ها شامل موارد زیر هستند:

1-پایانه شهید کاراندیش شیراز

اولین پایانه تاسیس شده در شهر شیراز پایانه شهید کاراندیش است. این پایانه که در دی ماه سال 1366 به بهره برداری رسید دارای ۴ سالن می باشد.در پایان به قسمت‌های شمالی جنوبی شرقی و غرب شیراز خدمت‌ رسانی می‌کنند

2- پایانه شهید مدرس یا همان پایانه کاوه شیراز

پایانه شهید مدرس که در شرق شیراز واقع شده است به همراه  پایانه امیرکبیر در اردیبهشت‌ ماه سال ۱۳۷۵ به بهره برداری رسیدند و فعالیت خود را از زمان آغاز کرد.

این ترمینال مطابق برنامه ریزی های شهری قرار است با ترمینال جدیدی که در تقاطع شیرودی و ولایت در حال ساخت می باشد جایگزین شود و این پایانه در آینده به عنوان یک مجتمع ایستگاهی به فعالیت ادامه می دهد.

3-پایانه امیرکبیر

ترمینال امیرکبیر در منطقه ۴ شیراز واقع شده است این ترمینال که مساحتی حدود 4 هکتار مساحت دارد به یک ساختمان جدید در نزدیکی محل ابتدایی خود ، منتقل شده است.

4- پایانه غیرمتمرکز سپیدان ( شمال غرب )

این پایانه که در میان قصر دشت و پایانه درون شهری قرار دارد به مسافرین بخش های شمال غربی شیراز سرویس دهی می کند.

قیمت خرید بلیط اتوبوس تهران شیراز

قیمت خرید بلیط اتوبوس تهران شیراز 

قیمت خرید بلیط اتوبوس تهران شیراز می توان گفت نسبت به خرید بلیط قطار تهران شیراز و یا خرید بلیط هواپیما مناسب تر است .اما برای معین کردن رقم آن احتیاج به معیارهای متغیر دیگر دارید و از آن جایی که این معیارها ثابت نمی مانند تعیین نمودن یک رقم ثابت بسیار دشوار و نشدنی است.

اما می‌توان به معیارهای خرید بلیط اتوبوس تهران شیراز اشاره کرد:

زمان فاکتور اول در تعیین قیمت خرید بلیط اتوبوس تهران شیراز

مهمترین چیزی که در هنگام خرید بلیط اتوبوس شیراز باید در نظر داشته باشید زمان سفر است. چنانچه سفر شما قابل انعطاف می باشد یعنی می توانید آن را به سایر روزهای سال موکول کنید بهتر است ایامی را برای سفر خود انتخاب نمایید که شهر شیراز در خلوت ترین حالت خود قرار داشته باشد.

با انتخاب یک یک زمان خوب ممکن است تا ۲۰ درصد قیمت خرید اینترنتی بلیط اتوبوس شیراز شما کاهش پیدا کند.

امکانات فاکتور دوم در تعیین قیمت خرید بلیط اتوبوس تهران شیراز

طبیعی است که اگر شما بخواهید به امکانات بیشتری دسترسی داشته باشید باید هزینه بیشتری هم کنید. به عنوان مثال اتوبوس های وی آی پی امکانات بیشتری برای مسافران خود ارائه می دهد و طبیعتا نسبت به سایر اتوبوس ها قیمت بیشتری برای فعالیت خود ارائه می دهند.

نحوه خرید بلیط اتوبوس تهران شیراز رسپینا 24

بعد از خرید بلیط اتوبوس شیراز کافی است وارد صفحه اصلی وب سایت خرید اینترنتی بلیط اتوبوس رسپینا 24 شوید. در این صفحه بر روی گزینه " بلیط اتوبوس " کلیک کنید.

پس از آن با انتخاب گزینه انتخاب " مبدا " ، " مقصد " و " تاریخ" جست و جو را بزنید تا پس از آن تمامی اتوبوس های شهر شیراز در تاریخ مقرر ، برای شما نمایش داده شوند.

نکته :  شما می توانید اتوبوس و همچنین ساعت حرکت خود را در فیلتر سمت راست صفحه تنظیم کنید. تا لیست نمایش داده شده برای شما کوچکتر و تصمیم گیری آسان تر شود.

پایانه شهید مدرس

سخن اخر درباره خرید بلیط اتوبوس تهران شیراز

در این مقاله سعی شده به شما نکاتی درباره خرید بلیط اتوبوس تهران شیراز گفته شود اما اگر نقطه مبهم و جای سوالی هم برای شما باقی مانده است می توانید در همین صفحه نظر خود را ارسال کنید و یا با یکی از کارشناسان رسپینا ۲۴ تماس حاصل فرمایید.

همچنین جهت راحت تر شدن کار شما در خرید بلیط هواپیما ، خرید بلیط قطار ، استعلام بلیط اتوبوس ،  رزرو هتل  و خرید تور می توانید از اپلیکیشن رسپینا ۲۴ استفاده کنید.