مسیر بالعکس
ارزان ترین نرخ : شنبه ها 02191012900
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...
... ... ...

در حال جستجوی بلیط اتوبوس تهران به استانبول

questIcon curve Left curve right

سوالات متداول بلیط اتوبوس تهران استانبول

questions مسافت تهران استانبول با اتوبوس چقدر است؟
arrow down icon

مدت زمان اتوبوس تهران استانبول به مسیری که اتوبوس انتخاب می کند بستگی دارد. همانطور که گفته شد فاصله بین تهران تا استانبول 2 هزار و 442 کیلومتر می باشد. اگر این فاصله را با سرعت مجاز اتوبوس محاسبه کنید و آن را با زمانی که در گمرک صرف بررسی مدارک شما می شود جمع نمایید باید گفت که این مسیر حدودا بین ۳۴ تا ۳۶ ساعت از وقت شما را خواهد گرفت

questions چگونه می توانیم بلیط اتوبوس تهران استانبول را رزرو کنیم؟
arrow down icon

1- در صفحه اصلی بر روی گزینه بلیط اتوبوس کلیک کنید. 2- در داخل جدول ظاهر شده مبدا، مقصد و تاریخ را وارد نمایید. 3- از میان لیست اتوبوس های نمایش داده شده گزینه‌ای که مد نظرتان می باشد را انتخاب کنید ( توجه نمایید که برای تصمیم گیری راحت شما فیلترهایی در سمت راست صفحه تعبیه شده است) 4- حال کافی است اطلاعات خود را ثبت کنید تا به صفحه پرداخت بلیط هدایت شوید.

questions قیمت بلیط اتوبوس تهران استانبول چقدر است؟
arrow down icon

تعیین قیمت ثابت برای خرید بلیط اتوبوس تهران استانبول منطقی نیست زیرا این رقم در طول سال و براساس شرایط متفاوت، مختلف خواهد بود. به عنوان مثال قیمت این بلیط در مهرماه سال ۹۸ برابر ۶۰۰ هزار تومان بوده است اما نباید انتظار داشت که این رقم همچنان ثابت مانده باشد، زیرا این قیمت نیز مانند سایر سرویس های گردشگری تحت تاثیر عوامل مختلفی می باشد

 • support24 پشتیبانی 24 ساعته
  پشتیبانی رسپینا در تمام طول سفر همراه شماست
 • bestPrice تضمین بهترین قیمت
  بهترین نرخ ها و کد های تخفیف را دریافت کنید
 • reserveOnline رزرو کاملا آنلاین
  رزرو آنی و بدون درد سر را، با رسپینا تجربه کنید
 • allLicense کلیه مجوزها
  دارای کلیه مجوزهای رسمی در حوزه گردشگری

بلیط اتوبوس تهران استانبول چه قیمتی دارد؟ جهت سفر به شهر استانبول گزینه های متفاوتی پیش روی شما است. برای افرادی که قصد دارند سفر آسان و سریعی داشته باشند بهترین گزینه سفرهوایی و خرید تور می باشد؛ اما برای افرادی که قصد دارند سفری مقرون به صرفه را تجربه کنند، خرید بلیط اتوبوس انتخاب مناسبی خواهد بود. اگر قصد دارید سفر زمینی به استانبول داشته باشید با ما همراه شوید تا شما را با چگونگی انجام این سفر آشنا سازیم. قابل ذکر است در حال حاضر به دلیل شیوع کرونا کلیه تردد های جاده ای در این مسیر تا اطلاع ثانوی متوقف شده است.

بلیط اتوبوس تهران استانبول

قیمت بلیط اتوبوس تهران استانبول1400

تعیین قیمت ثابت برای خرید این بلیط منطقی نیست زیرا این رقم در طول سال و براساس شرایط متفاوت، مختلف خواهد بود. به عنوان مثال قیمت این بلیط در مهرماه سال ۹۸ برابر ۶۰۰ هزار تومان بوده است اما نباید انتظار داشت که این رقم همچنان ثابت مانده باشد، زیرا این قیمت نیز مانند سایر سرویس های گردشگری تحت تاثیر عوامل مختلفی می باشد که عبارتند از:

1- زمان سفر

مهم ترین عاملی که قیمت بلیط شما را تعیین می کند زمان سفر است. اگر شما در بازه ای که استانبول در شلوغ ترین وضعیت خود قرار دارد به آن شهر سفر کنید، نباید انتظار بلیط قیمت مناسبی داشته باشید.

2- نوع اتوبوس

هرچند قیمت بلیط های اتوبوس با اختلافات بسیار کمی نوسان می‌یابند اما بسیاری از مسافران تمایل دارند که حتی از قیمت تعیین شده هم ارزان تر خریداری کنند. اما درمورد بلیط اتوبوس تهران استانبول خوب است بدانید که این اتوبوس ها تنها در نوع وی آی ارائه می شوند تا سفر راحتی را برای مسافرین خود فراهم سازند.

3- قیمت لیر

قیمت بلیط اتوبوس تهران به استانبول با لیر محاسبه می گردد و مشخص است که بنا بر رشد و یا افول ارزش ریال قیمت ثابتی نخواهد داشت.

4- شرکت اتوبوس رانی

شرکت های اتوبوسرانی که وظیفه انتقال شما به استانبول را بر عهده دارند تاثیر زیادی بر قیمت بلیط خواهند گذاشت. هر شرکت اتوبوسرانی بر اساس امکاناتی که به مشتریان خود ارائه می دهد قیمت بلیط را افزایش یا کاهش می دهد.

اتوبوس تهران استانبول

مسیر زمینی تهران استانبول از کدام شهرها عبور می کند؟

از تهران تا استانبول ۲۴۴۲ کیلومتر راه است. این مسافت بین شهرهای قزوین، زنجان، تبریز، بازرگان، ارزروم، ارزنجان، بولو و استانبول تقسیم می شود. اتوبوس های این مسیر معمولاً از مرز بازرگان و مرز رازی ترکیه وارد خاک این کشور می‌شوند. در مرز بازرگان جهت کنترل مدارک توسط مامورین ایران باید به صورت تک به تک از اتوبوس خارج شوید و بازرسی شوید؛ پس از آن در مرز رازی ترکیه تمامی مدارک شما توسط مأمورین ترکیه مورد بررسی مجدد قرار خواهد گرفت. پس از کنترل مدارک و بررسی کامل وسایل، می توانید به مسیر خود ادامه دهید.

از کدام ترمینال تهران به استانبول حرکت خواهیم کرد؟

پس از خرید بلیط اتوبوس تهران استانبول باید خود را به پایانه بیهقی یا پایانه آزادی (پایانه غرب) برسانید. ازاین دو پایانه امکان حرکت اتوبوس های استانبول وجود دارد. البته در بلیط شما پایانه ای که از آن حرکت خواهید کرد، قید شده است اما اگر مشکلی از این نظر داشتید کافیست با یکی از کارشناسان رسپینا تماس حاصل فرمایید.

اتوبوس های تهران به استانبول از کدام نوع هستند؟

موضوع دیگری که خوب است به آن اشاره شود، نوع اتوبوس تهران به استانبول است. اتوبوس تهران استانبول از نوع اتوبوس های وی آی پی هستند و امکانات بسیار خوبی در طول سفر برای مسافران ارائه می دهند.

امکانات اتوبوس vip تهران استانبول

اتوبوس های وی آی پی از نظر راحتی سفر در صدر لیست دسته بندی اتوبوس ها بر اساس کیفیت قرار دارند. امکانات اتوبوس های وی آی پی به شرح زیر می باشد:

- صندلی های بسیار راحت تخت خواب شو به اندازه ۱۴۰ درجه

- مانیتور اختصاصی هر صندلی جهت تماشای فیلم در طول مسیر

- پذیرایی با پک های خوراکی در طول سفر

- سیستم تهویه مناسب

بلیط زمینی تهران استانبول

زمان حرکت بلیط اتوبوس تهران استانبول

به دلیل استقبال بسیار خوب مسافران ایرانی از بلیط های اتوبوس استانبول شرکت اتوبوسرانی آذرآهو، گیتی پیما و تابان سیر اتوبوس های ایران را معمولا هر روزه از ساعت 9 تا 12 ظهر راهی مقصد استانبول می کنند.

مدت زمان سفر زمینی از تهران به استانبول

مدت زمان اتوبوس تهران استانبول به مسیری که اتوبوس انتخاب می کند بستگی دارد. همانطور که گفته شد فاصله بین تهران تا استانبول 2 هزار و 442 کیلومتر می باشد. اگر این فاصله را با سرعت مجاز اتوبوس محاسبه کنید و آن را با زمانی که در گمرک صرف بررسی مدارک شما می شود جمع نمایید باید گفت که این مسیر حدودا بین ۳۴ تا ۳۶ ساعت از وقت شما را خواهد گرفت. البته ذکر این نکته بسیار اهمیت دارد که اتوبوس های مسیر استانبول بسیار راحت هستند به گونه ای که شما در مسیر به هیچ عنوان رنج سفر نخواهید داشت.

راهنمای سفر زمینی به استانبول از تهران

اگر برای رفتن به استانبول سفر زمینی را انتخاب نموده اید، هزینه آن به نسبت سفرهای هوایی بسیار به صرفه تر خواهد بود. اما این سفر نیز شرایط و ضوابط خود را دارد که به شرح زیر است:

- سفر به ترکیه برای اتباع ایرانی که به قصد سفر وارد این کشور می شوند، نیازی به ویزا ندارد. اما حتما می بایست پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار را همراه خود داشته باشید.

- اقامت بیش از 3 ماه مشمول شرایط توریستی نمی شود. لذا در این مورد می بایست بر اساس قوانین و شرایط درخواست صدور ویزا نمائید.

- با توجه به شرایط کرونایی حال حاضر و مطابق مصوبه دولت ترکیه، مسافران این کشور حتما لازم است که کارت دیجیتال واکسن به زبان انگلیسی که از دریافت دز دوم حداقل 14 روز گذشته باشد، داشته باشند. در غیراینصورت می بایست تست منفی PCR با اعتبار 72 ساعت ارائه دهند.

- هم چنین، بعد از رزرو بلیط می بایست QR حس کد را دریافت نموده و پرینت آن را در مرز تحویل دهید.

نحوه خرید بلیط اتوبوس تهران استانبول رسپینا

بهترین شیوه تهیه بلیط این مسیر، خرید اینترنتی است. خرید اینترنتی این بلیط مزایای زیادی دارد که از مهمترین آنها می توان به امکان مقایسه تمام اتوبوس های این مسیراشاره کرد. برای رزرو بلیط اتوبوس تهران به استانبول از رسپینا کافیست مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

1- در صفحه اصلی بر روی گزینه بلیط اتوبوس کلیک کنید.

2- در داخل جدول ظاهر شده مبدا، مقصد و تاریخ را وارد نمایید.

3- از میان لیست اتوبوس های نمایش داده شده گزینه‌ای که مد نظرتان می باشد را انتخاب کنید ( توجه نمایید که برای تصمیم گیری راحت شما فیلترهایی در سمت راست صفحه تعبیه شده است)

4- حال کافی است اطلاعات خود را ثبت کنید تا به صفحه پرداخت بلیط هدایت شوید.

خرید بلیط اتوبوس تهران استانبول

سخن آخر درباره خرید بلیط اتوبوس تهران استانبول

در این مقاله سعی شده است هر آنچه درباره خرید بلیط برای این مسیر نیاز دارید گفته شود با این وجود کارشناسان رسمی رسپینا به صورت شبانه روزی برای پاسخ به سوالات شما درباره سفر زمینی به استانبول آماده هستند. در نظر داشته باشید که بلیط اتوبوس استانبول به تهران ممکن است به راحتی در دسترس نباشند لذا پیشنهاد می شود هنگام خرید بلیط حتماً بلیط برگشت خود را نیز تهیه کنید. اتوبوس های مسیر استانبول تهران معمولاً از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲ از آکسارای به سمت تهران حرکت خواهند کرد.

آیا به بلیط برگشت از استانبول به تهران نیاز دارید ؟

بلیط اتوبوس استانبول تهران