سفری کوتاه به روستای ارواح سنگی وردیج با خرید بلیط هواپیما تهران

روستای وردیج بزرگ‌ترین روستای حریم شمال غرب تهران است و آب آن از چشمه متعددی خصوصا چشمه شاه و چشمه پااورزا تامین می‌شود بلیط قطار، بلیط چارتر، بلیط هواپیما ، رزرو هتل، در رسپینا24

روستای وردیج در شمال غرب تهران، با فاصله کمی از شهر قرار گرفته است. بالاتر از محله وردآورد تهران، جاده آسفالته و کوهستانی پر پیچ وخمی وجود دارد که ساختار آن مانند جاده امامزاده داوود است. این مسیر زیبا در امتداد رودخانه‌ای که در دره‌ای تنگ و عمیق در سمت غرب دره کن جریان دارد، به روستای وردیج و پس از آن به واریش منتهی می‌شود.

وردیج

انتهای اتوبان همت غرب به هنگام گذر از کنار دریاچه تابلوی وردیج و واریش به چشم می‌خورد. با ورود به جاده کوهستانی و طی حدود ۱۰ کیلومتر در حالیکه ۵۰۰ متر ارتفاع گرفته‌اید به روستای وردیج در سمت راست خواهید رسید. پس از وردیج با ادامه مسیر در حدود ۵ کیلومتر، به روستای واریش و انتهای جاده آسفالته می‌رسید.

در انتهای اتوبان همت با ورود به بلوار پژوهش و رسیدن به شهرک دانشگاه شریف به خیابان شهید اردستانی وارد شوید. در انتهای شمالی خیابان تابلوی کوچک سفید رنگی با عنوان «روستای وردیج-روستای واریش» وجود دارد که ابتدای جاده کوهستانی وردیج و واریش را نشان می‌دهد.

در مسیر دیگر از اتوبان تهران-کرج از پشت پمپ بنزین وردآورد (ورودی از پمپ بنزین) به سمت خیابان شهید اردستانی بروید و وارد جاده کوهستانی این منطقه ییلاقی شوید

روستای وردیج بزرگ‌ترین روستای حریم شمال غرب تهران است و آب آن از چشمه متعددی خصوصا چشمه شاه و چشمه پااورزا تامین می‌شود.

سایت رسمی خرید بلیط هواپیما

حوضچه‌هایی در شمال این روستا تعبیه شده‌اند که برای جمع‌آوری آب رودها، چشمه‌ها و آب‌های سطحی جهت آبیاری باغ‌ها و آب شرب روستا مورد استفاده قرار می‌گیرد. در میانه روستا، باغ‌های وسیع گردو، سیب، خرمالو، توت و شاتوت منظره زیبایی را به وجود آورده است. خانه‌های روستاییان در جنوبی‌ترین بخش قرار دارد که پنجره‌های شکسته تعداد زیادی از آن‌ها، خالی از سکنه بودنشان را نشان می‌دهد. در میان خانه‌های اهالی و بومیان، ویلاهای بزرگ و کوچک و رنگارنگی وجود دارند که محل تعطیلات آخر هفته صاحبانشان هستند و برای این روستا وصله ناجوری به حساب می‌آیند.

روستای وردیج در منطقه کوهستانی قرار دارد و همین موجب شده که آب و هوای روستا در فصول سرد سال به قدری است که روستاییان از روستا خارج می شوند.

آبشار لت مال از جاذبه های طبیعی و دیدنی این روستا محسوب می شود، لت یعنی سنگ و مال یعنی مالیده شدن و مالش، و این نام آبشار تمثیلی از مالیده شدن آب روی سنگ‌ها است.

اگر وارد روستای وردیج نشوید و از آن عبور کنید به دامنه ارواح سنگی می رسید. سنگ‌هایی که با اشکال خاص خود منظره جالبی را به نمایش گذاشته‌اند. این شکل‌ها بیش از هر چیز جمجمه انسان و بدن جانوران وحشی را به خود گرفته‌اند.

بهترین زمان سفر به روستای وردیج در فصل تابستان می باشد. اما توجه داشته باشید که این روستا، در چهار فصل دیدنی و زیباست. در بهار شکوفه‌ها لباس تازه‌ای بر تن طبیعت می‌کنند و مناظر بدیعی را به وجود می‌آورند، در تابستان همه جا سرسبز است و خنکای نسیم جریان دارد، پاییز هزار رنگ به همه جا رنگ می‌پاشد و زمستان همه جا را سفیدپوش می‌کندبلیط قطار، بلیط چارتر، بلیط هواپیما ، رزرو هتل، در رسپینا24.