{{ctrl.notification}}

بلیط هواپیما مشهد آبادان

ارزانترین نرخ پرواز مشهد آبادان معمولا در روز های است

بلیط هواپیما مشهد آبادان

بروز رسانی :

تضمین بهترین قیمت

رسپینایی عزیز ! برای اینکه مطمئن باشید بهترین نرخ پرواز را رسپینا به شما نمایش میدهد کافی است بعد از خرید پرواز مورد نظر ، اگر همین بلیط را با نرخ کمتری پیدا کردید ، به کارشناسان رسپینا اطلاع دهید پس از بررسی موضوع ، رسپینا معادل دو برابر اختلاف قیمت را به شما پس خواهد داد.

پرواز مشهد آبادان

اطلاعات مهم پرواز در این مسیر
فرودگاه مبدا :
فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد
فرودگاه مقصد :
فرودگاه بین المللی آبادان
مدت زمان سفر :
-
مسافت :
-

نرخ پرواز مشهد آبادان

میانگین نرخ پرواز درماه های گذشته

بلیط هواپیما مشهد آبادان امروز

نرخ بلیط امروز در روزهای گذشته چقدر بوده است ؟

درمسیر مشهد به آبادان چه ایرلاینهایی پرواز دارند ؟

چرا رسپینا ؟

خرید آسان و کنسلی بی دردسر

خرید آسان و کنسلی بی دردسر

به راحتی بلیط بخرید و بدون نگرانی کنسل کنید
از خرید خود لذت ببرید

از خرید خود لذت ببرید

بهترین نرخ ها و کد های تخفیف رات دریافت کنید
سفر لذت بخش را تجریه کنید

سفر لذت بخش را تجریه کنید

پشتیبانی رسپینا در تمام طول سفر همراه شماست
به ما امتیاز دهید
میانگین رای های داده شده : 5
تعداد رای ها : 3

بلیط هواپیما مشهد آبادان یکی از پرمتقاضی ترین بلیط های پرواز در مسیر شمال شرق به جنوب غرب کشور می باشد که توسط ایرلاین های متعددی نیز پوشش دهی می شود. وب سایت رسپینا به عنوان یکی از بزرگ ترین سامانه های آنلاین فروش بلیط هواپیما در کشور، در کنار تیم کارشناسان خبره پرواز داخلی خود آماده ارائه خدمات به صورت 24 ساعته به مسافران عزیز می باشد. هم چنین در ادامه مقاله کلیه نکات مهم از قبیل قیمت بلیط، اطلاعات مربوط به پرواز، نحوه رزرو و ... بررسی شده است که توصیه می کنیم حتما تا پایان همراه ما بمانید.

بلیط هواپیما مشهد آبادان رسپینا

چرا خرید بلیط هواپیما مشهد آبادان؟

با سفر از مشهد به آبادان، شما از شمال شرقی کشور به سمت نقطه ی متناظر آن در جنوب غربی کشور جا به جا خواهید شد. این مسیر طولانی بیش از 1700 کیلومتر طول دارد که در صورت انتخاب سفرهای زمینی خسته کننده خواهد بود؛ بطوری که با انتخاب اتوبوس بیش از 20 ساعت در راه خواهید بود. هم چنین خط ریلی مستقیمی نیز این مسیر را پوشش دهی نمی کند. لذا بلیط هواپیما مشهد به آبادان علی رغم نرخ های گران تر، از هر لحاظ برای این مسیر طولانی به صرفه خواهد بود.

اطلاعات پرواز مشهد آبادان

اطلاعات پرواز شامل مواردی هم چون زمان و ساعت پرواز، ایرلاین های ارائه دهنده، مسافت هوایی، میزان بار مجاز و مواردی از این قبیل می باشد که به مسافر در برنامه ریزی سفر کمک شایانی خواهد کرد. این اطلاعات به شرح زیر است:

زمان و ساعت بلیط مشهد آبادان

به دلیل تقاضای بالای مسافران و پوشش دهی مسیر توسط ایرلاین های متعدد، بلیط های این مسیر نیز طی تمامی روزهای هفته ارائه می گردد. هم چنین حهت اطلاع از ساعت دقیق پرواز نیز می توانید به جدول پروازهای سایت مراجعه نمائید.

مسافت هوایی و مدت زمان پرواز مشهد آبادان

مسافت هوایی میان این دو شهر حدودا 1240 کیلومتر است که با هواپیما در مدت زمان تقریبی 2 ساعت پیموده می شود. البته متذکر می شویم که مدت زمان پرواز می تواند با توجه به شرایط جوی و نوع ناوگان هوایی متفاوت باشد.

ایرلاین های ارائه دهنده بلیط هواپیما مشهد به آبادان

ایران ایرتور، زاگرس و سپهران از جمله شرکت های هواپیمایی برگزارکننده این پرواز می باشند.

میزان بار مجاز برای پرواز

بر اساس ایرلاین و کلاس پروازی متغیر است. اما به طور معمول میزان بار مجاز برای بلیط های بیزینس کلاس 30 کیلوگرم و برای بلیط های اکونومی کلاس، 20 کیلوگرم می باشد.

مدت پرواز مشهد آبادان

قیمت بلیط هواپیما مشهد آبادان

قیمت بلیط پرواز مشهد آبادان نرخ ثابتی ندارد و متاثر از چند معیار مختلف می باشد که آگاهی از آن ها به خرید ارزان تر بلیط کمک شایانی خواهد داشت. این معیارها در ادامه یک به یک بررسی شده اند.

بازه زمانی خرید بلیط

با افزایش تقاضا برای خرید بلیط، نرخ آن نیز به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. به عنوان مثال، در هنگام مناسبت های مذهبی و تعطیلاتی که طی آن تردد و جا به جایی مسافر میان این مسیر بالاتر است، نرخ های بلیط نیز معمولا روند افزایشی به خود می گیرند.

ایرلاین و کلاس پروازی

از آنجائی که تعیین نرخ بلیط هواپیما مشهد آبادان سیستمی بر عهده ایرلاین می باشد، لذا این عامل نیز خود در قیمت بلیط تاثیرگذار خواهد بود. همچنین صندلی های پرواز بر اساس امکانات و محل چینش آن ها در هواپیما در دو دسته اکونومی کلاس و بیزینس کلاس (البته در ایرلاین های ایرانی) طبقه بندی می گردند که بلیط های اکونومی نسبت به بلیط های بیزینس کلاس از امکانات و قیمت های پایین تری برخوردار می باشند.

نوع بلیط (سیستمی یا چارتر)

چارتری یا سیستمی بودن بلیط نیز خود عامل مهمی در تعیین قیمت آن می باشد. معمولا و طی اغلب اوقات سال، بلیط مشهد آبادان سیستمی از چارتر گران تر می باشد و گاهی نیز این روند معکوس می گردد. در ادامه به تفاوت های این دو بلیط و مزایای و معایب هر یک بیش تر پرداخته شده است.

بلیط هواپیما مشهد آبادان چارتر خریداری کنیم یا سیستمی؟

هر کدام از بلیط های سیستمی و چارتر، با محدودیت ها، مزایا و معایب خاص خود همراه اند. قبل از رزرو هر کدام، حتما موارد زیر را مدنظر بگیرید.

از نظر قیمت

از نظر رنج قیمتی می بایست در نظر داشته باشید که تعیین نرخ بلیط چارتر بر عهده شرکت چارترکننده است که به صورت لحظه ای تعیین می گردد. اما بلیط پروازهای سیستمی مطابق مصوبه شرکت هواپیمایی (ایرلاین) تعیین می گردد. در این سیستم نرخ گذاری، معمولا بلیط های نوع چارتر از سیستمی ارزان ترند، در برخی از موارد نیز این روند معکوس می شود. هم چنین نحوه نرخ گذاری برای هر کدام از بلیط های نوع سیستمی یا چارتر برای رده های سنی مختلف، متفاوت است.

بلیط چارتری

بلیط سیستمی

رده سنی

برابر با بلیط بزرگسال

ده درصد بلیط بزرگسال

زیر 2 سال (نوزاد)

برابر با بلیط بزرگسال

بین 50 تا 75 درصد بلیط بزرگسال

بین 2 تا 12 سال

نرخ هایی که در قسمت بلیط های سیستمی ارائه شده است، برای هر ایرلاین با اندکی تفاوت همراه می باشد.

قوانین کنسلی و عودت وجه

دقت داشته باشید که بلیط پروازهای چارتری غیر قابل کنسل شدن و عودت وجه است. اما بلیط سیستمی با اعمال تعرفه جریمه ایرلاین قابل کنسل شدن و استرداد وجه (مطابق تعرفه جریمه ایرلاین) می باشند.

بلیط لحظه آخری آبادان مشهد

بلیط های لحظه آخری پرواز در حقیقت همان چارتر است که در آخرین ساعات باقی مانده تا پرواز زیر قیمت اصلی بلیط ارائه می گردد. علت این افت قیمت نیز جلوگیری از ضرر و زیانی است که شرکت های چارترکننده به دلیل عدم تکمیل ظرفیت پرواز با آن مواجه می باشند. این بلیط ها معمولا در ایام پرترافیک خیلی سخت پیدا می شوند؛ اما چنانچه در جست و جوی این بلیط ها برای سفر خود می باشید بهتر است از قبل مدارک و وسایل موردنیاز سفر خود را آماده کنید؛ چراکه کمتر از چند ساعت زمان تا پرواز خود دارید که می بایست در اسرع وقت به فرودگاه برسید.

پرواز مشهد به آبادان

معرفی فرودگاه مبدا و مقصد

حالا که قصد خرید بلیط هواپیما مشهد آبادان را دارید، توصیه می کنیم قبل از سفر کمی در مورد جزئیات پایانه مسافربری هوایی سفر خود نیز اطلاعات داشته باشید. در ادامه با فرودگاه مشهد و آبادان بیش تر آشنا خواهید شد.

فرودگاه مشهد

این فرودگاه به سبب اهمیت شهر مشهد و تعدد پروازهای آن، سومین فرودگاه مهم کشور (بعد از مهرآباد و فرودگاه امام تهران) تلقی می شود. کلیه پروازهای داخلی شهر مشهد، از طریق ترمینال 1 این فرودگاه میزبانی می شود. جهت مطالعه بیش تر در مورد این فرودگاه توصیه می کنیم مقاله فرودگاه هاشمی نژاد مشهد را مطالعه فرمائید.

فرودگاه آبادان

فرودگاه آبادان یا همان فرودگاه بین المللی آیت الله جمی بعد از ملی شدن صنعت نفت ایران تاسیس شده است و امروزه به عنوان یکی از مهم ترین فرودگاه های ایران فعالیت دمی کند. این فرودگاه با کد یاتا ABD روزانه بیش از 110 پرواز داخلی و خارجی را پشتیبانی می کند و نقش بسیار مهمی در سفرهای هوایی جنوب ایران دارد. از جمله امکانات موجود در این فرودگاه می توان به غرفه های خرید سوغات، رستوران، نمازخانه، دستگاه های خودپرداز و شعب بانک های متعدد اشاره نمود. لازم به ذکر است که تنها راه برای دسترسی به مرکز شهر از این فرودگاه، تاکسی می باشد.

مزایای رزرو بلیط هواپیما مشهد آبادان رسپینا

خرید خدمات مسافرتی و بلیط به صورت اینترنتی، خدمتی نوین از شرکت رسپینا به عنوان بزرگ ترین آژانس مسافرتی و هواپیمایی شرق کشور می باشد که براحتی چند کلیک در اختیار مسافر قرار می گیرد. این خرید اینترنتی، علاوه بر سهولت، با مزایای زیر همراه خواهد بود که خود نقش مهمی را در اعتماد و جلب رضایت مسافران عزیز تاکنون بر عهده داشته است:

بهره مندی از ارزان ترین نرخ های بلیط پرواز (سیستمی و چارتری)

امکان برقراری تماس رایگان با کارشناسان متخصص پرواز داخلی شرکت

اطلاع از ارزان ترین نرخ بلیط های لحظه آخری با "سرویس خبرم کن"

رزرو خودکار بلیط توسط سامانه "چند بخرم"

دریافت مشاوره اختصاصی با استفاده از بخش"نیاز به راهنمایی"

امکان رزرو همزمان سایر خدمات گردشگری از قبیل اقامت هتل و تور گردشگری

امکانات انتخاب جزئیات سفر (ایرلاین، زمان پرواز و نوع پرواز (سیستمی یا چارتر)

بهره مندی از تخفیفات ویژه خرید از سایت

اطلاع رسانی تاخیرات پرواز از سوی کارشناسان پرواز (در صورت تاخیر با مسافر تماس گرفته خواهد شد.)

راهنمای رزرو بلیط مشهد آبادان از رسپینا

برای این منظور می بایست ابتدا وارد وب سایت رسمی رسپینا به نشانی respina24.irشده و مراحل زیر را به ترتیب دنبال نمائید:

1- جست و جو و انتخاب بلیط

از صفحه اصلی سایت و تب پروازهای داخلی، مشهد را در قسمت مبدا، آبادان را در قسمت مقصد و تاریخ مدنظر خود را انتخاب نمائید. با کلیک بر روی دکمه جست و جو، به جدول و ساعت پرواز مشهد آبادان امروز تا 30 روز آینده هدایت خواهید شد.

2- ثبت اطلاعات

پس از انتخاب بلیط هواپیما مشهد آبادان موردنظر، جهت صدور بلیط می بایست اطلاعات مسافر را به صورت دقیق و بر اساس مندرجات شناسنامه ای وی وارد نموده و بعد از بررسی مجدد، تایید نمائید.

3- پرداخت

در آخرین مرحله، جهت واریز هزینه بلیط مشهد آبادان، به درگاه های بانکی هدایت خواهید شد. پس از پرداخت، لینک دانلود بلیط برای شما فعال خواهد شد.

آیا رزرو بلیط از رسپینا تنها به صورت اینترنتی امکان پذیر است؟

خیر. در صورت عدم دسترسی مسافر به رمز دوم اینترنتی این امکان برای او فراهم است تا از طریق واریز وجه به صورت کارت به کارت، اقدام به خریداری بلیط نماید. برای این منظور کافیست با تیم پشتیبانی شرکت تماس حاصل فرمائید تا از راهنمایی و کمک کارشناسان خبره پرواز داخلی بهره مند گردید. هم چنین دفاتر شرکت رسپینا با دو شعبه فعال در مشهد، آماده خدمات رسانی به صورت حضوری به مسافران عزیز می باشند.

سرویس خبرم کن و چند بخرم رسپینا

با استفاده از سرویس خبرم کن رسپینا، مسافران قادر خواهند بود تا از آخرین تغییر قیمت بلیط هواپیما مشهد آبادان چارتر مطلع گردند. برای این منظور کافیست هنگام مشاهده لیست پروازها، از سمت راست بر روی آیکون زنگونه خبرم کن کلیک کرده و جزئیات خواسته شده را وارد نمائید. در این صورت به محض تغییر قیمت بلیط، شما نیز به صورت پیامکی مطالع خواهید شد. هم چنین با فعال سازی سرویس چند بخرم و شارژ حساب کاربری، رزرو بلیط به محض تغییر قیمت دلخواه شما به صورت خودکار از سوی سامانه انجام خواهد شد.

خدمات تماس رایگان با پشتیبانی

شما هم چنین می توانید با مراجعه به وب سایت رسپینا، به صورت اینترنتی از تماس رایگان با تیم پشتیبانی مجموعه بهره مند شوید. کافیست میکروفن سیستم یا گوشی خود را فعال کنید و گزینه برقراری تماس را از قسمت پایین صفحه انتخاب کنید.

خدمات ویژه خرید بلیط هواپیما مشهد به آبادان

بلیط هواپیما مشهد آبادان رسپینا

تا اینجای مقاله، کلیه نکاتی که مسافران محترم قبل از رزرو بلیط می بایست از آن مطلع گردند، مورد بررسی قرار گرفت. چنانچه سوال دیگری مدنظر دارید، می توانید از تیم کارشناسان رسپینا نیز جویا شوید. برای این منظور می توانید از قسمت درخواست راهنمایی سایت (گوشه سمت راست صفحه) سوال و شماره تماس خود را وارد نمائید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود. از اینکه تا اینجای مقاله همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم. با رسپینا، روی زمین نمی مانید ...

نیاز به راهنمایی دارید؟

سوالات متداول

برای خرید بلیط نیم بها با سهمیه خانواده جانبازان چه اقداماتی باید از سوی مسافر انجام شود؟ expand_more

ایرلاین هایی از قبیل ماهان، آسمان و ایران ایر برای خانواده جانبازان و ایثارگران بلیط با تخفیف ارائه می دهند. برای راهنمای خرید این بلیط ها با کارشناسان پشتیبانی 24 ساعته رسپینا تماس بگیرید.

امکان استرداد بلیط بعد از پرواز وجود دارد؟ expand_more

در صورت عدم مراجعه مسافر به فرودگاه، بلیط no show بوده و می توانید نسبت به استرداد آن اقدام کنید. البته استرداد وجه تنها برای بلیط های سیستمی امکان پذیر است و بلیط های چارتر غیرقابل کنسلی و عودت وجه می باشند.

هزینه بلیط پرواز برای کودکان چگونه محاسبه می شود؟ expand_more

در بلیط های چارتر، هزینه بلیط برای همه رده های سنی یکسان محاسبه می گردد. اما برای بلیط های سیستمی، بهای بلیط کودکان زیر 2 سال معادل 10 تا 15 درصد و کودکان بین 2 تا 12 معادل 50 تا 75 درصد بلیط بزرگسال محاسبه می گردد.