بلیط هواپیما کارون میتواند تجربه ای راحت و ایمن برای یک سفر خاطره انگیز باشد. این هواپیمایی قدیمی ترین ایرلاین ایران بوده و در سال 1305 تاسیس شده است. این ایرلاین با نام خدمات هوایی نفت شروع به فعالیت کرده و سپس به عنوان زیر مجموعه از شرکت نفت ایران به فعالیت خود ادامه داد. درنهایت در تابستان سال 1396 نام هواپیمایی کارون به این ایرلاین تخصیص داده شد. قطب این ایرلاین فرودگاه اهواز و فرودگاه مهر آباد بوده و دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی در شهرک اکباتان تهران واقع است.  در حال حاضر شرکت هواپیمایی کارون در هفته حدود 190 پرواز دارد. از مقاصد داخلی این هواپیمایی میتوان به شهرهای اهواز، ‌اصفهان، رشت،‌کیش، مشهد،‌ شیراز،‌ شهرکرد، تهران، یزد، بندر ماهشهر، تبریز، آغاجاری،‌ خارک،‌ ساری،‌ اردبیل، و بندر عسلویه و همچنین در پروازهای خارجی آن می ‌توان به ارمنستان و امارات متحده عربی اشاره کرد.

بلیط هواپیما کارون

خرید بلیط هواپیما کارون

شما میتوانید برای خرید بلیط هواپیما از این ایرلاین با بهترین قیمت به وب سایت رسپینا مراجعه کرده و در مسیر هایی که هواپیمایی کارون ارائه میدهد ، هواپیمایی کارون را فیلتر کنید. هواپیمایی کارون دارای 10 فروند هواپیما از نوع فوکر 50 و فوکر 100 بوده و کلاس ارائه شده توسط این هواپیمایی فقط اکونومی است. میانگین عمر هواپیماهای این ایرلاین 26 سال است و تا کنون هیچ سقوطی در سابقه این هواپیمایی وجود ندارد. این هواپیمایی انواع بلیط چارتر و بلیط سیستمی را ارائه میدهد که تماما توسط رسپینا ارائه میگردد. پشتیبانی 24 ساعته رسپینا این امکان را میدهد تا در صورت بروز هرگونه مشکل مانند تاخیر و یا استرداد بلیط در کنار شما باشد.

تاریخچه هواپیمایی کارون

شرکت هواپیمایی کارون با سابقه ترین ایرلاین ایران بوده که در طی دوره های مختلف توانسته خدمات شایانی در زمینه حمل و نقل مسافر و بار علی الخصوص در مسیر شهرهای جنوبی انجام دهد. بلیط هواپیما کارون به عنوان ایرلاینی با سابقه و ایمن در بسیاری از مسیرهای پروازی داخلی ارائه میشود. این شرکت هواپیمایی با نام هواپیمایی نفت در 85 سال پیش شروع به کار کرده و بعد از اتفاقاتی در سال 1357 افتاد و طی آن عده زیادی از کارشناسان خارجی که در مناطق آبادان (مرکز اصلی فعالیت) و اهواز مشغول به کار بودند از ایران رفتند، سپس 8 سال جنگ تحمیلی آغاز شد که در اثر بمباران های انجام شده ، تجهیزات و دفتر این هواپیمایی در آبادان آسیب های فراوانی دیدند که در نتیجه خلبانان و کارکنان این شرکت به تنهایی و در آن شرایط بحرانی هواپیماها و تجهیزات این شرکت هواپیمایی را از آبادان به آغاجاری منتقل کردند.

هواپیمایی کارون

دوران شکوفایی هواپیمایی کارون

در جریان جنگ تحمیلی این ایرلاین نقش مهمی در انتقال تجهیزات و مجروحان از مناطق جنگی به سایر مناطق امن داشته که این امر موجب شد تا کارشناسان این شرکت با خودباوری و امیدی دوباره تصمیم گرفتند تا قطب اصلی این ایرلاین را به شهر اهواز انتقال دهند. این ایرلاین از سال ۱۳۷۲ تا سال ۱۳۸۸ با نام شرکت حمل‌ونقل هوایی ایران به فعالیت خود ادامه می‌داد، اما از آذر ماه سال ۱۳۸۸ به شرکت هواپیمایی نفت، تغییر نام داد. نهایتا در تابستان سال ۱۳۹۶ نام این شرکت از هواپیمایی نفت به کارون تغییر پیدا کرد تا کار واگذاری و فروش این شرکت توسط شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی صنعت نفت انجام شود. امروزه بلیط هواپیما کارون در بسیاری از مسیرهای داخلی مهم ارائه میشود و از لحاظ امنیت نیز یکی از امن ترین ایرلاین ها داخلی است.

قوانین حمل بار در هواپیمایی کارون

در شرکت های هواپیمایی شما مجاز به حمل دو نوع بار دستی و بار انبار هواپیما هستید که در هواپیمایی کارون برای این دو نوع بار قوانین واضح و مشخصی وجود دارد. برای بارهای داخل کابین که شامل وسایل ضروری مسافرین می باشد، شما مجاز به حمل بارهایی با ابعاد بین ۵۰ تا ۷۰ سانتی‌متر هستید و وزن این محموله باید بین 5 تا 8 کیلو گرم باشد . بارهایی که در قسمت انبار هواپیما در حین مسافرت میتوانید با خود حمل کنید متغییر بوده و بین 23 تا 50 کیلوگرم است. شما میتوانید بعد از خرید بلیط هواپیما کارون با کارشناسان رسپینا تماس گرفته و از جزییات سفر و قوانین حمل بار در این شرکت با خبر شوید.

خرید بلیط هواپیما کارون

 قوانین مربوط به استرداد بلیط هواپیما کارون

درخواست استرداد بلیط های سیستمی از سمت مسافر، برطبق قوانین قید شده در بلیط و اعلامی از طرف ایرلاین مربوطه می‌باشد. پس از درخواست کنسلی از طرف مسافر، مبلغ جریمه و مبلغ کارمزد انتقال وجه از مبلغ پرداخت شده توسط مسافر کسر شده و باقیمانده مبلغ، به‌طور آنلاین به حساب مسافر برمی‌گردد. این مورد در باره پروازهای چارتر یا غیر قابل استرداد صادق نیست.در هنگام خریط بلیط هواپیما کارون جهت استرداد بلیط، تا 24 ساعت قبل از انجام پرواز هزینه جریمه 30 درصد مبلغ کل بلیط و تا 2 ساعت قبل از پرواز این هزینه 50 درصد مبلغ بلیط می‌باشد. برای آگاهی از جریمه کنسلی بلیط و استرداد وجه همه ایرلاین های کشور می‌توانید به وبسایت رسپینا مراجعه کنید.

بلیط هواپیما کارون رسپینا

رسپینا با ارائه کلیه بلیط های چارتری و سیستمی این هواپیمایی به شما عزیزان این امکان را میدهد به راحتی خرید خود را از طریق وب سایت رسپینا و همچینین اپلیکیشن رسپینا انجام دهید. پشتیبانی 24 ساعته رسپینا  این امکان را فراهم میکند تا در هنگام خرید و یا استرداد بلیط اگر دچار مشکلی بودید به راحتی اقدام به رفع آن کنید.