رسپینا
ایرلاین ها

هواپیمایی لوفت هانزا، بزرگترین ایرلاین در اروپا

نام لوفت هانزا در آلمانی از دو کلمه “لوفت” به معنی هوا و “هانسا” به معنای صنف تشکیل شده است. شرکت هواپیمایی لوفت هانزا در 6 ژانویه 1953 در کلن به طور مشترک توسط دولت فدرال، راه آهن ملی آلمان و ایالت نوردراین-وستفالن سازماندهی شد و به تدریج در صنعت هوایی اعتبار بیشتری کسب کرد. به نحوی که در فهرست اعلام شده توسط پایگاه رتبه بندی خطوط هوایی (Airlineratings) شرکت لوفت هانزا در بین بیست شرکت هواپیمایی برتر جهان در سال 2021 قرار گرفته است. این هواپیمایی در ایران نیز نمایندگی فعال دارد و بلیط هواپیما خارجی را از مبدا تهران به چندین کشور مهم و پرتردد از جمله آلمان، کانادا و ایالات متحده آمریکا ارائه می دهد.

جستجو و خرید آنلاین بلیط هواپیما از رسپینا

از جمله معیارهایی که در تهیه این رنکینگ توسط این پایگاه رتبه بندی مورد سنجش قرار می گیرند، عملکرد مالی، ایمنی پرواز، نوسازی ناوگان هوایی تعهد نسبت به مسافرین در طول همه گیری ویروس کرونا است. لوفت هانزا به عنوان یک شرکت هواپیمایی 4 ستاره برای کیفیت فرودگاه، محصولات و خدمات کارکنان خود گواهینامه دریافت کرده است. رتبه بندی محصول شامل صندلی ها، امکانات رفاهی، غذا و نوشیدنی، IFE، تمیزی و. . . است و رتبه خدمات هم برای کارکنان کابین و هم برای کارکنان زمینی است.

شرکت هواپیمایی لوفت هانزا
شرکت هواپیمایی لوفت هانزا

10 واقعیت در مورد لوفت هانزا

 1. لوفت هانزا مشتری راه اندازی بوئینگ 737 بود.
 2. لوفت هانزا بزرگترین اپراتور 8-747 جدید است.
 3. لوفت هانزا بزرگترین ناوگان ایرباس A380 را دارد.
 4. لوفت هانزا بزرگترین خریدار خاویار در جهان است.
 5. لوفت هانزا بزرگترین شرکت هواپیمایی در اروپا است.
 6. لوفت هانزا یکی از اعضای موسس Star Alliance است.
 7. طولانی ترین پرواز لوفت هانزا 13 ساعت و 55 دقیقه است.
 8. لوفت هانزا اولین ایرلاین  بود که اینترنت داخل پرواز را ارائه کرد.
 9. قهرمانان جام جهانی آلمان در 14 جولای 2014 با پرواز لوفت هانزا به خانه آمدند.
 10. فرودگاه فرانکفورت مرکز اصلی لوفت هانزا به بیشترین مقاصد دنیا خدمت رسانی می کند.
فرودگاه فرانکفورت
فرودگاه فرانکفورت

شرکت هواپیمایی لوفت هانزا و مقابله با پیامدهای کرونا

کسب جایگاه دهم از این جهت ارزشمند است که مروری بر رخدادهای یکسال اخیر جهان داشته باشیم. از جمله مهم ترین این رخدادها می توان به شیوع بیماری کرونا در سطح جهان اشاره نمود که تاثیرات منفی به سزایی بر کلیه کسب کارها اعم از بحث گردشگری داشته و آژانس هواپیمایی لوفت هانزا نیز از این قاعده نیز مستثنی نبوده است. به نحوی که می توان به خطر حذف 22 هزار موقعیت شغلی دائم در این شرکت در سال 2020 اشاره نمود.

چرا که مسافران این شرکت از 350 هزار نفر به حدود 3000 نفر کاهش یافتند که در نتیجه این اتفاق حدود 700 فروند از بین 763 فروند هواپیما دراوج دوران قرنطینه زمین گیر شدند و با لغو پرواز های لوفت هانزا مجبور شد ساعت کاری 87 هزار نفر از پرسنل خود را کاهش دهد.
در نهایت هواپیمایی لوفتهانزا توانست با مدیریت کردن شرایط و دادن طرح هایی از جمله فروش 20 درصد از سهام خود به دولت آلمان به مبلغ 9 میلیارد یورو از خطر ورشکستگی رهایی یابد.

هواپیمایی لوفت هانزا در کرونا
شرکت هواپیمایی لوفت هانزا در کرونا

شرایط سفر با هواپیمایی لوفت هانزا در دوران کرونا

 • در صورتی که کشور مقصد نیاز به تست منفی کرونا داشته باشد، تمامی مسافران بالای 6 سال ایرلاین لوفتهانزا موظف به ارائه تست منفی PCR در فرودگاه امام خمینی می باشند، نتیجه تست PCR باید به زبان انگلیسی، بر روی کاغذ و با مشخص بودن تاریخ و ساعت تست باشد.
 • نتیجه تست از آزمایشگاه های مورد تایید شرکت هواپیمایی لوفت هانزا آلمان قابل قبول است.
 • چنانچه کشور مقصد مسافران واکسینه شده را بپذیرد، شرکت لوفت هانزا مسافرانی را که دو هفته از تاریخ دریافت دوز دوم واکسن آن ها گذشته باشد، فقط در صورت ارائه مدرک می پذیرد. البته در این مورد هم حتی با وجود واکسینه بودن مسافر همچنان به ارائه تست PCR نیاز است.
 • واکسن های مورد تائید اتحادیه اروپا شامل آسترازنکا، جانسون، فایزر و مدرنا هستند.
شرایط سفر با هواپیمایی لوفت هانزا در دوران کرونا
شرایط سفر با هواپیمایی لوفت هانزا در دوران کرونا

شرکت هواپیمایی لوفت هانزا در ایران

خطوط هوایی لوفت هانزا اولین پروازهای بین المللی خود را با پروازهایی به مقصد نیویورک، پاریس و لندن آغاز کرد و به تدریج پروازهای خود را به سایر نقاط جهان و مقاصد جدید افزایش داد. به نحوی که پس از مدتی تهران نیز با سه پرواز مستمر در برنامه های این شرکت جای گرفت و تا ژانویه 2020 این پروازها ادامه داشت که در آن مقطع شرکت هواپیمایی لوفت هانزا به دلیل حادثه هواپیمای اوکراینی پروازهای خود به مقصد تهران را به حالت تعلیق در آورد و در نهایت در تاریخ 16 آوریل 2021 از سرگیری پروازهای لوفت هانزا به مقصد تهران آغاز شد.

آدرس شرکت هواپیمایی لوفتهانزا در ایران

نمایندگی شرکت هواپیمایی لوفت هانزا در تهران به آدرس خیابان ولیعصر، بالاتر از خیابان بهشتی، رو به روی هتل سیمرغ، پلاک 2208، طبقه اول واقع شده است.
شماره تلفن شرکت هواپیمایی لوفت هانزا تهران: 83388 021
شماره تلفن دفتر هواپیمایی لوفت هانزا در فرودگاه امام: 510076400 021

شرکت هواپیمایی لوفت هانزا در ایران
شرکت هواپیمایی لوفت هانزا در ایران

کلاس پروازی ایرلاین لوفت هانزا

لوفت هانزا به تنهایی 267 هواپیما به نام خود ثبت کرده است. از نظر اندازه با امارات قابل مقایسه است که 245 شرکت هواپیمایی پهن پیکر را اداره می کند و آن را به یکی از بزرگترین خطوط هوایی جهان تبدیل می کند. کلاس های پروازی در داخل هواپیمای لوفت هانزا شامل 4 نوع می شوند که در ادامه به صورت مختصر اطلاعاتی در مورد هر کلاس پروازی ارائه می دهیم.

اکونومی کلاس

به لطف تکیه گاه های باریکی که برای صندلی ها در نظر گرفته شده فضای بیشتری به نفرات پشت سر داده می شود تا بتوانند در پروازهای کوتاه برد و یا میان برد بدون مزاحمت و به راحتی پاهای خود را دراز کرده و استراحت نمایند. همچنین در پروازهای طولانی مدت، بالشتک های 40 سانتی متری عریض و قابلیت تنظیم جداگانه در قسمت های مختلف تکیه گاه روی هر صندلی باعث شده مسافران راحتی بیشتری را در طول سفر احساس کنند.

اکونومی کلاس لوفت هانزا
اکونومی کلاس لوفت هانزا

اکونومی پرمیوم

 در این نوع پرواز لوفتهانزا 50 درصد فضای بیشتر در اختیار مسافر قرار می گیرد، در نتیجه فضای اختصاصی بیشتری خواهد داشت. خدمات کلاس پروازی اکونومی پرمیوم شامل بار اضافی چک‌شده، وعده‌های غذایی و کیت‌های رفاهی ارتقا یافته، دسترسی به سالن با پرداخت هزینه، کابین کوچک‌تر و صمیمی‌تر در جلو یا نزدیک بخش اقتصادی است.

همچنین مسافران می توانند دو چمدان به وزن 23 کیلوگرم را به صورت رایگان در داخل کابین، همراه خود داشته باشند. در این کلاس پروازی برای هر صندلی یک مانیتور 11 الی 12 اینچی در نظر گرفته شده که می توانند از آن استفاده نمایند. زمان ورود مسافران، به منظور خوش آمدگویی از آنها با یک نوشیدنی غیر الکلی پذیرایی خواهد شد و غذا هم در ظروف چینی برای مسافرین سرو خواهد شد.

اکونومی پرمیوم لوفت هانزا
اکونومی پرمیوم لوفت هانزا

بیزینس کلاس

تفاوت ها در این کلاس پروازی لوفتانزا ایرلاین از همان لحظه اول پرواز و قبل از سوار شدن شما به هواپیما آغاز خواهد شد. به شکلی که مسافرین این نوع کلاس پروازی در اولویت سوار شدن به هواپیما قرار می گیرند. به علاوه داخل هواپیما لوفت هانزا نیز وعده های غذایی منحصر به فردی در انتظار مسافران بیزنس کلاس است. همچنین صندلی ها این قابلیت را دارند که به تخت های دو متری تبدیل شوند تا مسافران شرایط راحت تری را در حین سفر خود تجربه کنند. البته در پروازهای ساعت هشت شب به بعد ایرلاین لوفتهانزا سرویس های خوابی در نظر گرفته شده که به مسافران ارائه می گردد.

بیزینس کلاس لوفت هانزا
بیزینس کلاس لوفت هانزا

فرست کلاس

 این پرواز لوفت هانزا توسط هواپیماهای بوئینگ 747 و ایرباس A380 و A330 انجام می شود. لوفت هانزا ایرلاین در این کلاس پروازی دستیاری در اختیار مسافران قرار خواهد داد تا مراحل سوار شدن به هواپیما را با سرعت بیشتری طی کنند. اینترنت پر سرعت، دسترسی به آرشیو موسیقی و فیلم سایت ها و شرکت های بزرگ دنیا از جمله دیگر امکانات این کلاس پروازی می باشد. به اضافه این که برای انتقال مسافر به فرودگاه مبدا و خارج شدن از فرودگاه مقصد از مینی ون و یا لیموزین استفاده می شود.

در مجموع می توان گفت هر آنچه یک مسافر در طی یک سفر به آن احتیاج دارد به شکلی جذاب و بی نقص در اختیارش قرار می گیرد. در فرست کلاس لوفت هانزا، تجربه سفر شما را با توجه زیاد به جزئیات و با در نظر گرفتن خواسته های شخصی شما شکل می دهند. بنابراین از راحتی و خدمات عالی لذت ببرید و لحظات خاص خود را در فرست کلاس لوفت هانزا تجربه کنید.

فرست کلاس لوفت هانزا
فرست کلاس لوفت هانزا

میزان بار مجاز هواپیمایی لوفت هانزا

پرواز فرست کلاس: مجاز به 3 چمدان با حداکثر وزن 32 کیلوگرم
پرواز بیزینس کلاس: مجاز به 2 چمدان با حداکثر وزن 32 کیلوگرم
پرواز پریمیوم اکونومی کلاس: مجاز به 2 چمدان با حداکثرر وزن 23 کیلوگرم
پرواز اکونومی کلاس: مجاز به 1 چمدان با حداکثر وزن 23 کیلوگرم

لازم به ذکر است که شرکت هواپیمایی لوفت هانزا میزان باز مجاز برای کودکان بین 0 الی 2 سال بدون در نظر گرفتن کلاس پروازی برابر با 1 چمدان با حداکثر وزن 23 کیلوگرم تعیین کرده است.

میزان بار مجاز هواپیمایی لوفت هانزا
میزان بار مجاز هواپیمایی لوفت هانزا

خرید بلیط هواپیما لوفت هانزا

دفتر هواپیمایی لوفت هانزا مسیرهای پروازی مختلفی را پوشش می دهد که در این بین می توان پرواز تهران به فرانکفورت، تهران به تورنتو، تهران به مونیخ و تهران به پاریس را از پر ترددترین مسیرهای پروازی این شرکت دانست. همچنین هامبورگ، ژنو، دوسلدورف، میلان و مونترال دیگر مسیرهای شرکت هواپیمایی لوفت هانزا از مبدا تهران انجام می شود که شما می توانید برای استعلام بلیط هواپیما لوفت هانزا از بخش خرید بلیط در سایت رسپینا با وارد کردن مبدا و مقصد و همچنین انتخاب تاریخ رفت و برگشت اقدام به خرید بلیط نمایید.

سوالات متداول

آیا لوفت هانزا بزرگترین شرکت هواپیمایی است؟

Deutsche Lufthansa AG که معمولاً به عنوان Lufthansa شناخته می شود، بزرگترین شرکت هواپیمایی آلمانی است و در صورت ترکیب با شرکت های تابعه آن، همچنین از نظر اندازه ناوگان و مسافران در طول سال 2019 بزرگترین شرکت هواپیمایی در اروپا است.

آیا لوفت هانزا بخشی از یونایتد است؟ آیا خطوط هوایی یونایتد و لوفت هانزا شریک هستند؟

بله. یونایتد ایرلاینز و لوفت هانزا شرکای مشترک هستند که پروازها را برای یکدیگر اجرا، بازاریابی و به فروش می رسانند. همچنین هر دو عضو Star Alliance هستند.

لیلی عسکری

در سفر، دنیای جدیدی را می‌بینید؛ از مهمان‌نوازی مردم و فرهنگ آنان تا طبیعت بکر و جاذبه‌های تاریخی، سفر به دور از روتین زندگی فرصتی است برای رشد! با مطالعه و تجربیات شخصی، جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری رو معرفی می‌کنم و نکاتی که به مسافران در طی سفر کمک می‌کنه رو ارائه میدم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا