رسپینا
کیش

اسکله مارینا کیش؛ تجربه تفریحات و اقامت لوکس

اسکله مارینا کیش نخستین مارینای ایران بوده که دارای امکانات مختلف مانند هتل، رستوران، مجموعه تفریحی، فروشگاه های مختلف و خدمات مربوط به اجاره قایق های لوکس می باشد. علاوه بر موارد بالا، اسکله مارینا کیش دارای تنها لانژ در سواحل این جزیره و یکی از جاهای دیدنی کیش است. در ادامه مقاله، مطالب بیشتری در مورد مارینا جزیره کیش در اختیار شما قرار داده می شود. با رسپینا همراه باشید.

اسکله مارینا کیش چیست؟

مارینا شامل مجموعه های ساحلی بوده که دارای حوضچه اختصاصی و اسکله های شناور روی آب به منظور نگهداری شناورها می باشد. مارینا مربوط به نگهداری و سرویس دهی به قایق ها و شناورهای مختلف لوکس تفریحی و شخصی می باشد. اما امروزه برخی از ماریناها فضای ساحلی وسیع تری داشته و خدمات دیگری را نیز ارائه می دهد. نخستین مارینا در ایران مارینا جزیره کیش بوده که در ادامه به بررسی این مجموعه گردشگری می پردازیم.

هتل های کیش

اسکله مارینا کیش کجاست؟

مجموعه تفریحی و اقامتی مارینا جزیره کیش در بلوار مرجان و مرجان 7 قرار دارد. فاصله مجموعه مارینا با فرودگاه جزیره کیش حدود 10 کیلومتر می باشد که از طریق بزرگراه خلیج فارس و بلوار حافظ در دسترس می باشد. 

اسکله مارینا کیش کجاست

بخش های اسکله تفریحی مارینا کیش

مارینای جزیره کیش به عنوان نخستین مارینا در ساحل مرجان و در سال 1392 احداث شده است که دارای اسکله اختصاصی با 278 جای پارک برای شناورها و قایق های مختلف می باشد. هدف از احداث مارینای کیش ایجاد مکانی به منظور نگهداری و سرویس دهی به شناورها در محیطی لوکس و ایجاد کلوپ تفریحات دریایی، رستوران و هتل بوده است. این امکانات در ادامه، عنوان شده است.

کافه های مارینا کیش

رستوران اسکله مارینا کیش

رستوران مارینا کیش در هتل و همچنین لانژ ساحلی آن قرار دارد. رستوران بین المللی مارینا تحت عنوان لوتوس، در قسمت یات کلاب و هتل 5 ستاره آن قرار داشته که دارای انواع غذاهای ایرانی، بین المللی، پیش غذا، غذاهای دریایی و سالادهای متنوع می باشد. همچنین نوشیدنی های مختلف مانند چای، دمنوش و قهوه نیز در این رستوران سرو می شود.

رستوران مارینا کیش

پیشنهاد ویژه رسپینا: تور کیش از تهران با یک میلیون و ششصد هزار تومان خدمات گردشگری

مجموعه اقامتی مارینا کیش

هتل مارینا پارک کیش در یکی از بهترین مناطق جزیره کیش قرار داشته که در زمینی به مساحت 10 هکتار احداث شده است. این هتل دارای اتاق ها و سوئیت های متنوعی بوده که چشم انداز آن ها رو به دریای خلیج فارس می باشد. مسافرانی که این هتل را رزرو می کنند وعده های صبحانه و ناهار را بطور رایگان دریافت می کنند. از امکانات آن می توان به ماساژ، استخر، کافی شاپ، رستوران، فروشگاه های مختلف و سالن همایش اشاره کرد.

هتل مارینا کیش

لانژ ساحلی اسکله مارینا کیش

یکی دیگر از امکانات مارینا در کیش، لانژ ساحلی آن می باشد که برای استراحت و سرو نوشیدنی های متنوع مناسب می باشد. در این لانژ می توانید ضمن انجام گشت و تفریحات دریایی، نوشیدنی و غذای خود را سفارش داده و بطور همزمان از نوشیدنی و تفریح دریایی لذت ببرید. این لانژ دارای سه غرفه گرین مارینا (green marine) با غذاهای ایرانی و فرنگی، فست فود رد مارینا (red marine) با انواع ساندویچ و همبرگر و کافی شاپ بلو مارینا (Blue Marine) با نوشیدنی های سرد و گرم و بستنی می باشد.

لانژ ساحلی مارینا کیش

تفریحات اسکله مارینا کیش

علاوه بر امکانات اقامتی و رفاهی در مارینای کیش، تفریحات آبی متنوعی در کلوپ تفریحات دریایی وجود دارد. کلوپ مارینا کاملا به روز بوده و از تجهیزات ورزش های دریایی معتبر دنیا استفاده می کند. تفریحات دریایی مارینا کیش شامل پدل بورد، کایاک پارویی، پدل بورد دوچرخه ای، بنانا، شاتل سواری، غواصی، پاراسل، گشت های دریایی، اجاره یات یا قایق تفریحی و ورزش های بادبانی می باشد.

تفریحات مارینا کیش
تفریحات مارینا کیش

قیمت تفریحات مارینا جزیره کیش

تفریحات مارینا تنوع بالایی داشته و قیمت آن از 60 هزار تومان تا دو میلیون و 500 تومان می باشد. لیست تفریحات و قیمت آن ها در جدول زیر مشخص شده است.

تفریحزمانقیمت (تومان)
پدل بورد60 دقیقه100000
پاراسل6 دقیقه160000
کایاک دو نفره60 دقیقه250000
غواصی20 دقیقه195000
شاتل سواری20 دقیقه65000
غواصی ویژه20 دقیقه500000
قایق بادبانی30 دقیقه200000
بنانا20 دقیقه60000
اجاره یات60 دقیقه2500000
گشت دریایی20 دقیقه200000 الی 700000

خدمات مارینای کیش شامل چه مواردی است؟

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا امکانات متنوع دیگر شامل اجاره قایق، یات کلاب و فروشگاه های مختلف دیگر نیز در این مجموعه وجود دارد که در ادامه بررسی شده است.

خدمات اسکله مارینا کیش
اسکله مارینا کیش

یات کلاب مارینا در جزیره کیش

باشگاه مالکین شناور یا یات کلاب، مکانی است که علاوه بر ارائه خدمات مربوط به نگهداری شناور، خدمات مشاوره ای به منظور خرید یا فروش و اجاره یات را نیز برای مشتریان خود فراهم می کند. از خدمات یات کلاب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 -اسکله اختصاصی جهت پهلوگیری شناورها

-مرکز فروش شناورهای تفریحی

-اجاره یات ویژه

-حفاظت از شناورهای پارک شده

-شستشو و نگهداری از یات ها و شناورها

-رسیدگی به شناورها و پر کردن مخزن آب شیرین و مخزن سوخت در صورت درخواست مالک

-تعمیرات و سرویس یات و شناورها

-خدمات کاپیتانی

یات کلاب مارینا کیش

اجاره قایق در اسکله مارینا کیش

از خدمات مهم مارینا، اجاره یات یا قایق های لوکس تفریحی می باشد. انواع مختلفی از قایق های کوچک موتوری و اسپرت در این مجموعه وجود دارد که شامل برندهای ژانو و پرستیژ فرانسه و برندهای معتبر بوده که تعداد آن ها حدود 200 قایق است. یات ها در مارینای کیش به همراه کاپیتان به اجاره داده می شود و نیازی به گواهینامه دریانوردی ندارید.

غواصی در مارینا کیش

این قایق ها شامل قایق های لوکس و قایق های اسپرت است. یات ها در کورس های 1 الی 3 ساعت اجاره می شود اما می توانید در مدت زمان بیشتر نیز این قایق ها را اجاره کنید. این یات ها به صورت تلفنی نیز اجاره شده و کافی است با کلوپ تفریحات دریایی مارینا تماس بگیرید و روز و ساعت مورد نظر خود را تعیین کنید.

اجاره قایق در مارینا

خرید قایق در اسکله مارینا کیش

علاوه بر اجاره قایق می توانید قایق های تفریحی مجموعه مارینا کیش را نیز خریداری کنید. با خرید قایق از این مجموعه می توانید علاوه بر تهیه قایق با کیفیت نسبت به محل نگهداری آن نیز مطمئن شوید. شما می توانید قایق خود را در اسکله ویژه این مجموعه نگهداری کرده و با درخواست از عوامل مجموعه، سرویس و سرکشی از قایق شما انجام می شود.

واحد عکاسی و مدیا در مارینا

از خدمات متنوع دیگر در این مجموعه، می توان به واحد عکاسی اشاره کرد. واحد عکاسی از شما در تفریحات مختلف روی آب یا زیر آب عکس های با کیفیت تهیه می کنند. این واحد دارای به روزترین تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری بوده که در موقعیت های مختلف مانند زیر آب، ورزش های پارویی، گشت های دریایی، تفریحات دریایی مانند شاتل مارینا کیش سواری بهترین عکس ها را تهیه می کنند. دوربین های اکشن، اسمو و SLR بخشی از دوربین های این مجموعه می باشد.

واحد عکاسی در اسکله مارینا کیش

فروشگاه مارینا جزیره کیش

در این مجموعه فروشگاه های متنوع تجهیزات ورزشی و دریایی نیز وجود دارد. در این فروشگاه ها برندهای معتبری همچون ژانو، ردپدل، هوبی کت و ویبیت به فروش می رسد. از کالاهای این فروشگاه می توان به تجهیزات غواصی، تجهیزات ساحلی، پوشاک، پدل بورد، کایاک، لوازم ماهیگیری، تجهیزات شنا و بادبانی اشاره کرد.

فروشگاه مارینا کیش

آیا خدمات اسکله مارینا کیش قابل رزرو می باشد؟

رزرو مارینا پارک کیش شامل رزرو تلفنی و اینترنتی می باشد. برخی از خدمات مارینا در کیش مانند اجاره یات به صورت تلفنی قابل رزرو می باشد. برخی از خدمات دیگر مانند هتل موجود در این مجموعه به صورت اینترنتی قابل رزرو می باشد.

خدمات مارینا کیش

مکان های مهم اطراف مارینا جزیره کیش

موقعیت مناسب این مجموعه تفریحی در ساحل مرجان باعث شده است که دسترسی مناسبی به مکان های مختلف مانند مراکز تجاری و هتل های جزیره کیش داشته باشید. این مکان ها در ادامه مشخص شده است.

مکان های اطراف مارینا کیش

کدام مراکز تجاری در نزدیکی مارینا کیش قرار دارد؟

از مراکز تجاری مهم در نزدیکی اسکله مارینا کیش می توان به مرکز خرید کوروش در سه کیلومتری و مرکز تجاری کیش در 5 کیلومتری اسکله مارینا کیش اشاره کرد. این دو مرکز تجاری مهم از طریق بلوار نیما در دسترس می باشد.

مراکز تجاری اطراف مارینا کیش

هتل های نزدیک به اسکله مارینا کیش

هتل گاردنیا کیش در بلوار هرمز قرار داشته که هتلی 3 ستاره می باشد. فاصله این هتل با اسکله مارینا کیش حدود 3 کیلومتر است.

هتل های اطراف مارینا کیش

مطلب پایانی

در این مقاله، توضیح کاملی از مجموعه اقامتی و گردشگری اسکله مارینا کیش ارائه دادیم. این مجموعه دارای هتل و تفریحات دریایی متنوع مانند اجاره یات می باشد. با رزرو تور از سایت رسپینا می توانید علاوه بر بازدید از این مجموعه از پکیج تفریحی ویژه مسافران رسپینا نیز استفاده کنید. با مراجعه به صفحه تور و یا تماس با کارشناسان رسپینا می توانید از جزئیات این پکیج آگاه شوید. اگر شما نیز در سفر به کیش از اسکله مارینا کیش بازدید کرده اید، تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

مارینا جزیره کیش چه امکاناتی دارد؟

در مارینا کیش امکانات متنوعی مانند کلوپ تفریحات دریایی، هتل، رستوران بین المللی، لانژ ساحلی و اجاره قایق وجود دارد.


تفریحات آبی مارینا در کیش شامل چه مواردی است؟

تفریحات آبی متنوع مانند غواصی، گشت دریایی، پاراسل، بنانا، شاتل سواری، پدل برد و کایاک در این مجموعه وجود دارد.

حمید شفیعی

به قول بنجامین فرانکلین یا چیزی بنویس که ارزش خواندن داشته باشد یا کاری انجام بده که ارزش نوشتن داشته باشد. از زمانی که عضوی از تیم رسپینا شدم، این جمله رو سرلوحه خودم قرار دادم تا با ذهنیت جویای نوآوری و خلاقیت، همراه با عشق و علاقه به سفر و کشف مقاصد جدید، تجربیات گردشگریم رو با شما به اشتراک بزارم. از شما دعوت می‌کنم در این سفر به دنیای جذاب گردشگری با من همراه شید تا تجربه های جدیدتری رو با هم تجربه کنیم. امیدوارم مث من از خواندن مقاله ها لذت کافی ببرین.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا