قطار سیمرغ

قطار سیمرغ؛ اولین قطار ویژه در شبکه ی حمل و نقل ریلی ایران، با ارائه ی خدمات ویژه؛ سفری امن و راحت را برایتان به ارمغان می آورد. با رسپینا  همراه شوید تا با امکانات و خدمات این قطار آشنا شوید.

قطار سیمرغ

در لیست قطارهای ویژه ی  رجا، قطار سیمرغ به عنوان اولین قطار ویژه ی ایران، بعد از قطار زندگی در جایگاه دوم قرار دارد. کلیه ی قطارهای ویژه ی رجا از جمله قطار سیمرغ، جزء چهار تخته هستند. واگن های این قطار همانند قطار سبز، از 8 کوپه ی 4 نفره تشکیل شده اند. ظرفیت این قطار 32 نفر و جزء بهترین انتخاب ها برای سفرهای خانوادگی است. این قطار نسبت به قطار سبز از امکانات ویژه و بیشتری برخوردار است و نسبت به قطار لوکس زندگی از نظر هزینه مناسب تر است.

قطار سیمرغ تحت عنوان کلاس ویژه و درجه ی فنی A، مسئولیت حمل مسافران را مسیرهای زیبای ریلی بر عهده دارد. شما با خرید بلیط قطار سیمرغ می توانید از امکانات رفاهی و ویژه ی کوپه ی خود استفاده کنید.

بهترین امکانات قطار سیمرغ

قطاری بی سر و صدا

کیفیت ساخت قطار و شیشه های دوجداره، کوپه ی شما را به محیطی ساکت و ایمن از سرما تبدیل کرده است. چیزی که شما در کوپه می شنوید، فقط صدای دوستان و همراهان خودتان در کوپه است. سیستم تهویه ی کوپه، هوای داخل را مطبوع می کند و بدون اذیت شدن از گرما و سرمای هوای بیرون می توانید در سکوت و آرامش روی تخت خود استراحت کنید یا به تماشای تلویزیون بپردازید. مسافرانی که قصد دارند با قطار تهران مشهد لحظات زیبایی را در طول مسیر تجربه کنند، بدون شک قطار سیمرغ یکی از بهترین گزینه ها خواهد بود.

کوپه ی 4 تخته

شاید اولین چیزی که مسافران بعد از ورود به کوپه و نشستن روی صندلی های خود در نظر می گیرند تخت های کوپه است. تخت ها را چک می کنند که راحت باشد و خیالشان از بابت استراحت و خوابیدن در شب راحت بشود. خب حالا از داشتن یک اتاق خواب خیالتان راحت است و می توانید از امکانات دیگر کوپه ی خود استفاده کنید.

قطار سیمرغ رجا

از این تجهیزات کوپه لذت ببرید:

قطار یکی از مناسب ترین و راحت ترین وسیله های نقلیه در مسافت های طولانی برای عموم مردم است. درست است که مسیرهای زیبای ریلی همچون تصاویری متحرک، شما را سرگرم می کند؛ اما در طولانی مدت ممکن است حوصله ی شما سر برود. مجهز بودن کوپه های قطار سیمرغ به سیستم های صوتی و تصویری که قابلیت پخش برنامه های جمهوری اسلامی ایران را دارد، سرگرم کننده ترین امکانات این قطار است. شما می توانید برنامه های مورد علاقه خود را در قطار هم دنبال کنید. سیستم تهویه ی مطبوع و سیستم ارتباط داخلی از تجهیزات دیگری است که در کوپه قرار دارد. شما می توانید از طریق سیستم ارتباط داخلی با مهمانداران و مأمور قطار ارتباط برقرار کنید. اگر مطالعه کردن سرگرمی مورد علاقه ی شما است، نیازی نیست برای مسیری که سپری می کنید، مجله یا کتاب همراه خود بیاورید؛ مگر آنکه کتاب خاصی مورد علاقه شما باشد. قطار سیمرغ با در اختیار گذاشتن کتابخانه و نشریات، نیاز مسافران کتاب دوست خود را بر آورده می کند.

رستوران

در طول مسیر مهمانداران خوش برخورد این قطار با بسته های پذیرایی رایگان و آب معدنی از شما پذیرایی می کنند. رستوران زیبای این قطار، خدمات قابل توجهی را به شما  ارائه می دهد. مهمان داران آموزش دیده ی قطار سیمرغ، با انواع نوشیدنی های سرد و گرم و تنقلات، آماده ی پذیرایی از شما در این رستوران هستند. پذیرایی شام در این قطار اختیاری است و اگر میل دارید که شام را در این رستوران میل کنید، بلیط خود را همراه با پذیرایی شام رزرو کنید و هزینه ی آن را روی بلیط پرداخت کنید؛ در غیر این صورت فقط خرید بلیط بدون پذیرایی کافی است؛ همچنین خرید جداگانه ی غذا و کرایه کردن پلی استیشن در این رستوران، از امکانات دیگر قطار سیمرغ است.

قطار 4 ستاره سیمرغ

امکانات دیگر

سرویس بهداشتی، از مهمترین امکاناتی است در همه ی قطارها وجود دارد. قطار سیمرغ، با توجه به مسافت های طولانی و ظرفیت 32 مسافر، مجهز به دو دستگاه سرویس بهداشتی (ایرانی، فرنگی) می باشد. ویلچر و جعبه ی کمک های اولیه، از دیگر امکاناتی است که در قطار سیمرغ ارائه می شود. در صورت نیاز می توانید از آنها استفاده کنید.

نحوه ی رزرو قطار سیمرغ

اگر قطار سیمرغ را برای سفر انتخاب کرده اید؛ نیازی نیست برای خرید بلیط آن به مراکز فروش بلیط مراجعه کنید. رسپینا، آسان ترین روش را برای خرید بلیط  در اختیار شما می گذارد. شما در سریع ترین زمان ممکن، به صورت اینترنتی از بخش بالای همین صفحه یا ورود به سایت رسپینا، برای مسیر مورد نظر قطار سیمرغ را انتخاب و رزرو کنید. فقط کافی است مبدأ، مقصد و تاریخ حرکت خود را انتخاب کنید و روی کلمه ی جستجو کلیک کنید تا لیست نرخ بلیط که به مقصد مورد نظر شما حرکت دارند را مشاهده کنید و با مقایسه آن ها بلیط دلخواهتان را خریداری کنید.