قطار سیمرغ

قطار سیمرغ

قطار سیمرغ رجا

اولین نکته ای که در هنگام سوار شدن به قطار 4 ستاره سیمرغ جلب توجه می کند، سه خط قرمز موجود در لوگوی این قطار می باشد. در هر واگن سیمرغ نوین، 8 کوپه وجود دارد.  قطار های سیمرغ تحت عنوان کلاس ویژه و درجه ی فنی A، مسئولیت حمل مسافران را مسیرهای زیبای ریلی بر عهده دارد. شما با خرید بلیط قطار سیمرغ می توانید از امکانات رفاهی و ویژه ی کوپه ی خود استفاده کنید.

امکانات قطارهای سیمرغ

کیفیت ساخت قطار و شیشه های دوجداره، کوپه ی شما را به محیطی ساکت و ایمن از سرما تبدیل کرده است. چیزی که شما در کوپه می شنوید، فقط صدای دوستان و همراهان خودتان در کوپه است. سیستم تهویه ی کوپه، هوای داخل را مطبوع می کند و بدون اذیت شدن از گرما و سرمای هوای بیرون می توانید در سکوت و آرامش روی تخت خود استراحت کنید یا به تماشای تلویزیون بپردازید. سایر امکانات این قطار به شرح زیر است:

- پذیرایی میان وعده و در طول مسیر

- فروش تنقلات و غذا (در رستوران، کوپه و سالن)

- امکان سفارش غذا هنگام رزرو بلیط

- سیستم تهویه مطبوع

- سرویس خواب

- ویلچر

- کتابخانه

- سیستم صوتی و تصویری در کوپه یا مانیتور

- توالت فرنگی (ثابت و سیار)

- آب آشامیدنی رایگان (یک بطری 1.5 لیتری به ازای هر مسافر)

- ماسک و محلول ضدعفونی

- فوریت های پزشکی و جعبه کمک های اولیه

رستوران قطار ۴ ستاره نوین سیمرغ

در طول مسیر مهمانداران خوش برخورد این قطار با بسته های پذیرایی رایگان و آب معدنی از شما پذیرایی می کنند. رستوران زیبای این قطار، خدمات قابل توجهی را به شما  ارائه می دهد. مهمان داران آموزش دیده ی قطار سیمرغ، با انواع نوشیدنی های سرد و گرم و تنقلات، آماده ی پذیرایی از شما در این رستوران هستند. پذیرایی شام در این قطار اختیاری است و اگر میل دارید که شام را در این رستوران میل کنید، بلیط خود را همراه با پذیرایی شام رزرو کنید و هزینه ی آن را روی بلیط پرداخت کنید؛ در غیر این صورت فقط خرید بلیط بدون پذیرایی کافی است؛ همچنین خرید جداگانه ی غذا و کرایه کردن پلی استیشن در این رستوران، از امکانات دیگر سیمرغ است.

بلیط قطار 4 ستاره سیمرغ

قیمت بلیط قطار سیمرغ

بطور کلی نمی توان نرخ ثابت و مصوبی را برای بلیط های این مسیر نامبرد. اما قیمت ها متاثر از عوامل زیر دست خوش تغییر خواهند شد:

- نوع مسیر ریلی (قیمت های بلیط یک قطار مشابه در دو مسیر، متفاوت خواهد بود.)

- سن مسافرین (هزینه بلیط مسافرین 2 تا 12 سال به صورت نیم بها و هزینه بلیط مسافرین زیر 2 سال معادل 10 درصد بلیط بزرگسال است.)

- پذیرایی غذا (وعده های غذایی اصلی که در قطار ارائه می شود، با هزینه مازاد بر بلیط ارائه می گردد.)

شما می توانید با مراجعه به وب سایت رسپینا، از بروز ترین نرخ های مصوب شرکت رجا برای بلیط های این قطار مطلع گردید. کافیست به وب سایت رسمی شرکت به نشانی respina24.ir مراجعه نموده و از سربرگ بالای صفحه، گزینه مربوط به قطار را انتخاب نمائید. در صفحه بعد با وارد کردن اطلاعات مبدا و مقصد به کلیه بلیط های موجود طی 30 روز آینده هدایت خواهید شد. با استفاده از فیلترهای جست و جوی سمت راست صفحه، می توانید گزینه مربوط به قطارهای سیمرغ را فعال نموده تا به صورت یک جا به بلیط های آن به همراه جزئیات (ساعت حرکت و قیمت) دسترسی داشته باشید.

مقایسه قطار 4 ستاره سیمرغ با سایر قطار ها

پیش تر و در مقاله ی قطار سبز، مقایسه ای را میان این دوقطار 4 ستاره شناخته شده انجام دادیم که برای انتخاب بهترین بلیط می توان به آن مراجعه نمائید. اما به طور کلی در نظر داشته باشید که در لیست قطارهای ویژه ی رجا، قطار سیمرغ به عنوان اولین قطار ویژه ی ایران، بعد از قطار زندگی در جایگاه دوم قرار دارد. کلیه ی قطارهای ویژه ی از جمله قطار چهار ستاره سیمرغ، چهار تخته هستند. واگن های این قطار همانند قطار سبز، از 8 کوپه ی 4 نفره تشکیل شده اند. ظرفیت این قطار 32 نفر و جزء بهترین انتخاب ها برای سفرهای خانوادگی است. این قطار نسبت به قطار سبز از امکانات ویژه و بیشتری برخوردار است و نسبت به قطار لوکس زندگی از نظر هزینه مناسب تر است.

خرید بلیط قطار سیمرغ از رسپینا

اگربلیط سیمرغ را برای سفر انتخاب کرده اید؛ نیازی نیست برای خرید بلیط آن به مراکز فروش بلیط مراجعه کنید. رسپینا، آسان ترین روش را برای خرید بلیط در اختیار شما می گذارد. شما در سریع ترین زمان ممکن، به صورت اینترنتی از بخش بالای همین صفحه یا ورود به سایت رسپینا، برای مسیر مورد نظر قطار سیمرغ را انتخاب و رزرو کنید. فقط کافی است مبدأ، مقصد و تاریخ حرکت خود را انتخاب کنید و روی کلمه ی جستجو کلیک کنید تا لیست نرخ بلیط که به مقصد مورد نظر شما حرکت دارند را مشاهده کنید و با مقایسه آن ها بلیط دلخواهتان را خریداری کنید.