آشنایی با خرید بلیط هواپیما نفت، ایمن ترین ایرلاین خاورمیانه

یکی از مهمترین مواردی که اکثر مسافرها موقع خرید بلیط هواپیما بهش توجه می کنن و واسشون اهمیت زیادی داره، ایرلاین پروازشون هست. مثلاً شاید شما هم موقع خرید بلیط هواپیما نفت ایر، کلی سوال راجع به این شرکت هواپیمایی توی ذهنتون داشته باشین و دلتون بخواد بیشتر راجع به این ایرلاین بدونین و دنبال جواب هاتون بگردین، به همین دلیل ما تصمیم داریم تو این مطلب شما رو با شرکت هواپیمایی نفت (نفت ایر) آشنا کنیم. با رسپینا24 همراه باشین.

شرکت هواپیمایی نفت

شرکت هواپیمایی نفت

میشه گفت شرکت هواپیمایی نفت یکی از قدیمی ترین شرکت های هواپیمایی کشورمونه، که در سال 1305، با هدف پشتیبانی و تسهیل عملیات های مربوط به اکتشاف، استخراج و توسعه ی عملیاتی فعالیت خودش رو، تو منطقه های نفت خیز کشور شروع کرد.

این ایرلاین در ابتدا یه شرکت "خدمات هوایی" بود که بعدها زیر مجموعه ی "شرکت ملی نفت ایران" شد و اسم شرکتش رو به «شرکت هواپیمایی نفت ایران» تغییر داد و در سال 1397 به طور رسمی به ایرلاین کارون تغییر نام یافت.

هواپیمایی نفت ایمن ترین شرکت هواپیمایی خاورمیانه

جالبه بدونین یکی از مهمترین افتخارات شركت هواپيمايی نفت ايران، از زمان شروع به کار این شرکت تا به امروز، ضريب بالای ايمنی در پرواز هاش بوده. این شرکت هواپیمایی تا امروز هیچ سانحه ی پروازی همراه با مسافر تو کارنامه ی خودش نداشته و بر اساس آمار جامعه جهانی، هواپیمایی نفت تونسته لقب "ايمن ترين شركت هواپيمايی خاورميانه" رو به خودش اختصاص بده.

هواپیمایی نفت

ناوگان شرکت هواپیمایی نفت:

ناوگان هوایی شرکت هواپیمایی نفت ، شامل 11 فروند هواپیما میشه که در ادامه واستون لیست کردیم. جالبه بدونین که هر کدوم از هواپیما های این ایرلاین یه اسم خاص دارن.

۵ فروند هواپیمای فوکر ۵۰ به نام های گاز (EP-GAS)، نفت (EP-OIL)، نفت (EP-NFT)، پتروشیمی (EP-PET) و خارک (EP-NFK) هر هواپیما با ظرفیت 50 مسافر.
4 فروند هواپیمای فوکر ۱۰۰ به نام های مسجدسلیمان (EP-MIS)، شوش (EP-SUS)، اهواز (EP-AWZ) و اوپیک (EP-OPI) هر هواپیما با ظرفیت 100 مسافر.
در سال های اخیر ، یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷–۳۰۰ اجاره ای هم به ناوگان شرکت هواپیمایی نفت اضافه شده تا قدم هایی هر چند کوچیک در مسیر پیشرفت و نوسازی این ایرلاین برداشته بشه.

ناوگان هواپیمایی نفت

قطب های شرکت هواپیمایی نفت:

خیلی از ایرلاین های دنیا ، فرودگاه هایی رو به عنوان قطب انتخاب می کنن. انتخاب این فرودگاه ها به راه های دسترسی و ظرفیت شون و همینطور میزان هزینه ای که یک ایرلاین می تونه صرف قطب خودش کنه بستگی داره. به همین دلیل شرکت هواپیمایی نفت هم مثل سایر ایرلاین های کشور و دنیا، قطب هایی را برای خودش انتخاب کرده که شامل فرودگاه های بین المللی مهرآباد، بین المللی اهواز و فرودگاه سردار جنگل رشت میشه.

هواپیمایی نفت ایر

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی نفت:

در حال حاضر شرکت هواپیمایی نفت، تنها شامل کلاس پروازی اکونومی میشه و برای سفر با هواپیماهای نفت ایر می تونین بلیط هواپیما کلاس اکونومی بخرین و از سفری امن با این هواپیمایی لذت ببرین.

گواهینامه های شرکت هواپیمایی نفت:

شرکت هواپیمایی نفت ایران با رعایت مقررات و قوانین سازمان هواپیمایی کشوری، در راستای تامین ایمنی و امنیت پرواز ها تاامروز، همه ساله موفق به تمدید گواهینامه (Air Operator Certificate) یا گواهینامه صلاحیت پروازی (A.O.C) شده و این نشون دهنده ی اینه که سطح امنیت پروازی در هواپیمایی نفت بالاست.
 سازمان بین المللی هواپیمایی کشور ICAO        این گواهینامه رو بعد از بررسی بخش های زیر به شرکت های هواپیمایی میده 

0 برنامه وارسی جهانی ایمنی پرواز U.S.O.A.P (Universal Safety Oversight Audit Program )
0 برنامه وارسی جهانی از نحوه عملیات پروازی شرکت های هوایی دنیا (یاتا) I.O.S.A (IATA Operational Safety Audit Program)
0 سامانه مدیریت ایمنی پرواز S.M.S ( Safety Management System )
0 برنامه دستورالعمل مدیریت پرواز S.M.M (Security Management Manual)
0 برنامه دستورالعمل و شرح وظایف سازمانی مهندسی و تعمیرات M.O.E (Maintenance Organization Exposition)

ایمن ترین هواپیمایی خاورمیانه

این روزها شما می تونین حتی از طریق سیستم خرید اینترنتی بلیط هواپیما رسپینا24، خیلی راحت بلیط هواپیما این ایرلاین رو برای اغلب مسیرهای پروازی بخصوص شهرهای جنوب و جنوب غربی ایران بخرین.