{{ctrl.notification}}

بلیط قطار بن ریل

info پیش رزرو قطار در صورت باز شدن لیست قطار ها

قطار بن ریل برای سفر در شرق کشور می تواند گزینه ای بسیار جذاب باشد. قبل از خرید بلیط قطار سوالاتی در ذهن شما ممکن است نقش ببند. مثلا چطور این بلیط را رزرو کنید؟ و آیا قطارهای بن ریل با هم تفاوت دارند؟ آیا نوع قطار در قیمت بلیط موثر است؟ و سوالاتی از این قبیل. به همین دلیل برای پاسخگویی به نحوه خرید اینترنتی بلیط بن ریل و کسب اطلاعات کامل راجع به آن این مقاله را برای شما نگارش کردیم. با رسپینا همراه باشید.

قطار بن ریل

خرید بلیط قطار بن ریل

هسته اولیه شرکت راه آهن شرقی بنیاد در سال هزار و سیصد و هفتاد و یک در تهران به ثبت رسید و در حال حاضر راه آهن شرقی بنیاد با نام تجاری (بن ریل) شناخته می شود. این شرکت در سال هزار و سیصد نود و شش تعداد واگن های خود را از ده دستگاه به صد و سی و یک دستگاه رساند. اکنون شرکت بن ریل نه درصد از سهم جابجایی ریلی کشور را به خود اختصاص داده و امکان خرید بلیط قطار غزال، سروش، پرستو، پارسی و سفیر که مالکیت ان در دست این شرکت است ظرفیت دو میلیون نفر مسافر را در محور اصلی دارد.

مقایسه قطار های شرکت بن ریل

قطار بن ریل در نوع ارائه امکانات با یکدیگر متفاوت هستند. در اینجا شما را با امکاناتی که هر قطار دارد اشنا می کنید

قطار سروش

در این قطار امکاناتی مانند چای ، اب معدنی ، مانیتور در کوپه ، روزنامه ، لوازم خواب ، سرویس بهداشتی فرنگی ، وای فای دارد.

توضیحاتی راجع قطار سروش: واگن ها با کوپه ها ی4 تخته و امکانات عال و ایدهال که به سامانه ارتباط با مشتری CRM مجهز است. امکانات بیشتری در این قطار تعبیه شده است مثل توزیع هدفون به مسافرانی که در خواست هدفون دارند و ارائه ویلچر برای کسانی که مشکل جسمی دارند یا سالمند هستند.

مسیر های تردد قطار بن ریل سروش:

با توجه با اینکه قطار ها در کشور مان بیشتر شده است و تعدد مسیر ها نیز بیشتر شده است قطار سروش در مسیر های زیر ترنسفر مسافران را دارد:

مسیر تهران به مشهد و بالعکس

مسیر قم مشهد و بالعکس

قطار بن ریل غزال

در این قطار امکاناتی مانند چای ، اب معدنی ، مانیتور در کوپه ، روزنامه ، لوازم خواب ، سرویس بهداشتی فرنگی ، وای فای ، کتابخانه دارد.

توضیحاتی راجع قطار غزال: واگن ها یاین قطار 9 کوپه دارد که هر کدام از کوپه ها 4 سرنشین ظرفیت دارد و بطور کلی هر واگن 36 نفر ظرفیت دارد. در این قطار نیز ویلچر برای ناتوان ها و افراد سالمند ارائه می شود. مسیر تردد برای این قطار بیشتر مشهد به تهران و بالعکس است.

یکی از مزیت های سفر با این قطار است که می توانید از مهمانداران قطار بخواهید تا درخواست های شما را انجام دهند. به عنوان مثال، شما می توانید از آن ها بخواهید تا برای شما صبحانه، ناهار یا شام سرو کنند. البته باید هزینه این سرویس ها را بعداً جداگانه بپردازید.

مهمانداران حرفه ای و خوش برخورد قطار غزال با گشاده رویی از مسافران استقبال و پذیرایی می‌کنند. علاوه بر این، هر زمانی که نیاز به کمک داشته باشید، می‌توانید با استفاده از سیستم احضار مهماندار، خواسته‌های‌ خود را با آنها در میان بگذارید. از مزیت های خرید بلیط قطار بن ریل است.

قطارهایی پرستو

قطار پرستو امکاناتی مانند چای ، اب معدنی ، مانیتور در کوپه ، روزنامه ، لوازم خواب ، سرویس بهداشتی فرنگی دارد.

قطار ها ی پرستو از 10 واگن 4 نفره تشکیل شده اند. د رمجموع پذیرای 40 نفر مسافر است.و یک کوپه برای استراحت مهمانداران است.

قطار پارسی

4. قطار پارسی که در دو مدل می باشد:

(۶ تخته): غذا ، چای ، آب معدنی ، روزنامه ، لوازم خواب و وای‌فای

(4 تخته): صبحانه ، غذا ، چای ، آب معدنی ، روزنامه، مانیتور در کوپه ، لوازم خواب ، سرویس بهداشتی فرنگی و وای‌فای

در قطار بن ریل پارسی هر واگن به 10 کوپه مجهز شده است و در مجموع 60 نفر مسافر را پذیرایی می کند. بدنه کوپه های قطار دولایه است و شیشه های قطار دوجداره است که از بروز صدا ، گرما وسرما جلو گیری می کند.

قطارهای پلور

قطار پلور دارای امکاناتی هم چون غذا ، چای ، آب معدنی ، روزنامه ، مانیتور در کوپه ، لوازم خواب ، سرویس بهداشتی فرنگی و وای‌فای می باشد.

همین طور می توانید از امکانات عمومی قطار استفاده کنید و به رستوران آن بروید و از غذاهای رستوران استفاده کنید . برای نوشیدنی های گرم حتما از پرسنل خدمات قطار کمک بگیرید و سفارس دهید.

مزایای خرید اینترنتی بلیط قطار بن ریل چیست؟

هر روز به تعداد خریداران بلیط اینترنتی بلیط قطار افزوده می شود ، خرید اینترنتی مزایایی دارد که به آنها اشاره می کنیم:

امکان مقایسه قیمت بلیط قطار بن ریل و نوع آن

اولین مزیت خرید اینترنتی ، امکان مقایسه قیمت هاست. زمانی که برا ی خرید اینترنتی وارد سایت رسپینا می شوید، می توانید انواع بلیط ها ی قطار و قیمت آنها را ببینید از این رو خیلی بهتر می توانید روی قیمت بلیط تصمیم گیری کنید. هر کدام که به بودجه شما نزدیک بود خریداری کنید و به سفرتان با کمال آرامش ادامه دهید. اگر قصد سفر دارید به قسمت خرید اینترنتی بلیط قطار رسپینا سری بزنید.

خرید اینترنتی بلیط قطار امکان مقایسه قطار ها رابه شما می دهد .به شما کمک می کند که بلیط چه قطاری را با چه امکاناتی خریداری کنید. شما با توجه به امکانات قطار شرکت بن ریل که در بالا برای تان توضیح دادم می توانید خرید آنلاین بلیط قطار را داشته باشید و سفری طبق انتخاب خودتان را تجربه کنید.

مشاهده زمان حرکت

شما با خرید آنلاین بلیط قطار خیال راحت تر می توانید زمان حرکت قطار بن ریل و زمان رسیدن به مقصدتان را معین کنید . این نکته حائز اهمیت است به دلیل اینکه اگر شما خودتان بلیط را بخرید در انتخاب هتل و و مکانی که می خواهید در آنجا اقامت کنید را حت تر می توانید تصمیم بگیرید و با خرید انلاین بلیط قطار شما امکان برنامه ریزی بهتری را برای سفرتان دارید.

پشتیبانی 24 ساعته و استرداد انلاین بلیط قطار بن ریل

خرید اینترنتی بلیط قطار این امکان را به شما می دهد که ازخرید انلاین بلیط قطار رسپینا که همیشه و بصورت شبانه روزی حامی شما در سفر هایتان هست استفاده کنید. هر گونه مشکل و سوالی داشتید کارشناسان ما در بخش خرید انلاین بلیط اینترنتی قطار پاسخگوی شما هستند و از این بابت با خیال راحت خریدتان را انجام دهید . ما در سایر مراحل سفر تان به شما کمک می کنیم.

نکته بسیا رمهم اینکه در خرید انلاین بلیط قطار شما امکان استرداد وجه دارید. اگر به هر دلیلی سفر شما کنسل شد ، پیش از زمان حرکت قطار می توانید بلیط را پس بدهید . البته استرداد بلیط قطار شرایط خاص خودش را دارد.

رزرو کوپه دربست

از مزایا دیگر خرید اینترنتی قطار این است که شما می توانید از کوپه ای دربست استفاده کنید زمانی که شما می خواهید بلیط قطار بن ریل را رزرو کنید ، می توانید از کوپه دربست با بهترین زمان و متناسب با شرایطی که خودتان انتخاب می کنید استفاده کنید.

شرکت بن ریل

چرا شرکت بن ریل را انتخاب کنیم؟

را ه اندازی سیستم وای فا و قابلیت نمایش فیلم های خارجی و ایرانی در قطار ها با خرید بلیط قطار بن ریل بهترین گزینه می باشد.

وعده ها ی غذایی گرم و سرد درکوپه ها سرو می شود و رستوران زیبا و شیک از جمله دلایل انتخاب بن ریل است.

ارائه سرویس های نوشیدنی گرم و سرد و پذیرایی از مسافران از ویژگی های خدمات قطار های وابسته به شرکت بن ریل می باشد.

کادر حرفه ای و آموزش دیده در بن ریل فعال هستند پس شما به راحتی با خرید بلیط قطار بن ریل ازخدمات قطار ها بن ریل بهره بگیرید .

این شرکت از مسافران در ایستگاه میزبانی به عمل می آورد و انها را در امر حمل و نفل بار راهنمایی می کندارایه این خدمات با خرید انلاین بن ریل قطار میسر می باشد..

امکانات قطار بن ریل

شرکت بن ریل در کنار تمامی ویژگی های مثبتی که دارد از امکانات خاص نیز برخوردار است که در اختیار مسافرانش قرار می دهد.

رزرو آنلاین غذا

یکی از دغدغه ها ی مسافرین قطار معمولا غذا می باشد که این مشکل در قطار های شرکت بن ریل برطرف شده است. منوی متنوعی برا ی رزرو غذا در این شرکت ایجاد شده و غذای های این قطار توسط شرکت فارسی( مطبخی در تهران) سپرده شده است. در مسافرانی که بلیط VIP رزرو کردند غذا رایگان می باشد. شما در زمان خرید اینترنتی بلیط قطار می توانید با مراجعه به قسمت منوی غذای مورد علاقه تان را رزرو کنید.

صندلی کودک

یکی از خدماتی که در این قطار ها وجود دارد صندلی کودک است که در طول سفر محافظ کودک می باشد . این مورد رایگان است و هیچ گونه هزینه ای برای این صندلی در یافت نمی شود و این بهترین نوع خدمت از سمت شرکت بن ریل می باشد و شما مجبور نیستید در طول مسیر کودکتان را در آغوش تان نگهدارید و کودک با ارامش در سفر شما را همراهی می کند.بعد از خرید انلاین بلیط قطار و استقرار در کوپه مورد نظر از مهماندار تقاضای صندلی کودک کنید. با رزرو بلیط قطار بن ریل امکانات فوق العاده را تجربه کنید.

خرید کارت مترو

اگر شما عازم سفر به تهران یا مشهد هستید در زمان خرید بلیط قطار تهران مشهد ، می توانید کارت مترو هم خریداری کنید و آن را د رقطار تحویل بگیرید و براحتی از مترو در شهر مورد نظر استفاده کنید و این یکی دیگر از مزایای خرید بلیط بن ریل می باشد .

سرویس رایگان مینی بوس

این سرویس به مسافران VIP تعلق می گیرد. سرویس ی که بیش از سی هتل را در مسیرش ساپورت می کند شما بعد از اینکه سوار شدید و در جای خود مستقر شدید از مهمان بخواهید این سرویس را برا ی شما رزرو کند. این سرویس از راه آهن به سمت حرم می رود. با خرید انلاین بلیط قطار تمام این موارد امکان پذیر می باشد.

قوانین استرداد بلیط قطار بن ریل

برای استرداد بلیط قطارهای بن ریل می توانید از دو روش کنسلی انلاین و حضوری استفاده کنید. سایت رسپینا این امکان را برای شما فراهم کرده است تابلیط قطار بن ریل خود را طبق قوانین زیر کنسل کنید.

قوانین پرداخت بهای بلیط پس از استرداد آن

اگر بلیط خود را تا ساعت ۱۲ روز قبل از حرکت کنسل نمایید، ۹۰ درصد بهای بلیط به شما بازگردانده خواهد شد.

همچنین اگر بلیط خود را از ساعت ۱۲ روز قبل تا ۳ ساعت مانده به حرکت قطار کنسل نمائید؛ ۷۰ درصد بهای بلیط به شما باز گردانده خواهد شد.

علاوه بر این اگر تنها ۳ ساعت مانده به حرکت قطار بلیط خود را کنسل کنید، ۵۰ درصد بهای بلیط به شما پس داده خواهد شد.

لازم به ذکر است که کنسلی بلیط و عودت وجه پس از حرکت قطار امکان پذیر نمی‌باشد.

حمل خودرو با قطار های بن ریل

حمل خودرو با قطار توسط قطار های مختلف از دیگر امکانات شرکت های ریلی می باشد، اگر ارتفاع خودروی شما کمتر از ۱۵۸ سانتی متر باشد و عرض آن کمتر از ۱۸۰ باشد می توان اتومبیل خود را با قطار های حمل خودرو، به شهر مقصد ارسال کنید. حمل خودرو با قطار در ایستگاه‌ها و مسیرهای خاصی ممکن است و پیش از خرید بلیط قطار بن ریل برای حمل اتومبیل خود لازم است از وجود ایستگاه قطار حمل خودرو در شهر مبدا و مقصد مطلع شوید.

بن ریل قطار

دلایل خرید بلیط قطار بن ریل

ایا تا به حال فکر کرده اید که چرا با قطار سفر می کنید؟ سفر کردن با قطار از یک سری مزایا برخوردار است که دلیل انتخاب شما می شود از مزایای سفر با قطار می توان به فرصتی که شما برای استراحت دارید اشاره کرد و رانندگی شما را خسته نمی کند. مزیت دیگر اینکه استرس پرواز را ندارید و از سفرتان نهایت لذت را می برید، اما در سفر با قطار مدت زمان بیشتری سپری می شود. سفر کردن با قطار این مزیت را دارد که شما دیگر نیاز به رنت اتومبیل و حتی خرید بلیط اتوبوس ارزان و حتی خرید بلیط هواپیما و بلیط چارتر را از شما برطرف می کند و شما باید فقط خرید بلیط قطار را از سایت اینترنتی خرید بلیط قطار رسپینا داشته باشید. حتی شما با خرید از این سایت می توانیداز خدمات رزرو هتل رسپینا استفاده کنید .

اکنون این عوامل را به اختصار برای شما شرح می دهیم :

دسترسی آسان

مععمولا هر شهری یک ایستگاه قطار دارد و اگرشهر پر رفت و امدی باشد حتما یکی دو بار در روز قطار در آنجا توقف می کند پس خیلی راحت شما میتوانید باقطار به بیشتر شهر ها سفر کنید و از سفر کردن با قطار لذت ببرید.

کاربردی و راحت

در سفر با قطار بن ریل ، با یک چک و بررسی ساده توسط ماموران راه آهن، به راحتی سوار قطار خواهید شد.لازم نیست که تا ساعت ها قبل از حرکت قطار، در ترمینال راه آهن به انتظار بنشینید. در داخل قطار می توانید از قید و بند لباس های رسمی رها شوید و می توانید با لباس راحت در طول سفر باشید و در داخل کوپه، مثل خانه خودتان، آزادانه به استراحت و امور روزمره خود بپردازید. همچنین می توانید از غذاهای لذیذ و متنوع قطار برای وعده های مختلف بهره مند شوید و نیز بوفه های داخل واگن ها، آماده خدمات رسانی در زمینه انواع نوشیدنی ها، خوراکی ها به مسافران می باشند. (دقیقا همانند یک سوپرمارکت)

آزادی عمل و آسایش قطار بن ریل

با سقر به وسیله قطار شما می توانید در داخل کوپه، به مبلمان نرم خود تکیه داده و از نمایش فیلم های جذاب و بروز لذت ببرید. با دیگر مسافران و همسفران خود به گپ و گفت دوستانه بپردازید. در سالن های قطار، آزادانه قدم بزنید. و به مطالعه کتاب های مورد علاقه خود بپردازید. و حتی با شرکای کاری خود، در داخل کوپه ها یا رستوران قطار، به مذاکرات کاری بپردازید. و شب هنگام، با خوابیدن بر روی تخت های آن، از سفر خود لذت ببرید.

سازگار با محیط زیست

زمان که شما انتخاب می کنید که با قطار سفر بروید، شما یک وسیله عمومی حمل و نقل که آلودگی بسیار کمی دارد انتخاب می کنید قطار از وسایل نقلیه مانند ماشین و هواپیما با محیط سازگار تر است. قطار بن ریل وسیله ای سازگار با محیط زیست و مناسب ترین وسیله برای سفر است.

ایستگاه توقف در مراکز شهرهای بزرگ

یکی ا زمهمترین مزیت های در مورد سفر با قطار، تنوع و تعدد ایستگاه ها جهت سوار و پیاده شدن مسافران است. از از مزایای دیگر این وسیله، ایستگاه های اصلی آن است که دقیقا درمرکز شهرهای بزرگ قرار دارد، با نزدیکی به مغازه ها، رستوران ها و هتل. (حتی در برخی ایستگاه ها، فقط چند قدم دور)

عکس قطار بن ریل

در سفر با قطار بن ریل تاخیر در حرکت وجود ندارد.

به دلیل اینکه درمسییر قطار ترافیک وجود ندارد و در ساعت مقرر، حرکت می کند؛ می تواند بهترین وسیله برای تنظیم کردن ساعت قرار های کاری و رسیدن به مقصد باشد. چون همیشه بموقع از ایستگاه حرکت می کند و به موقع به مقصد می رسد.

مناظر زیبا و شگفت انگیز

وقتی با شرکت بن ریل سفر می کنید، دیگر مجبور نیستید ساعت ها پشت کامیون های کندو غول پیکر بمانید. و یا ساعت ها در ترافیک و راه بندان شهرها مانده و آلودگی شهرها و دود خودروها را تحمل کنید.

خرید بلیط قطار بن ریل ، به شما کمک می کند تا زیبایی های طبیعی را ببینید؛ وقتی در تپه های سرسبز، شهرهای رنگارنگ و حتی حومه های عجیب و جالب این شهرها را ببینید.

نکته این که شما در همگام کنترل مدارک شناسایی و پاسپورت و ویزا، در مرزهای کشور، زمانی که قصد سفر به خارج از کشور با قطار دارید اذیت نمی شوید.

مسافران قطار، دیگر لازم نیست هویت خود را برای بررسی به نگهبانان مرزی هنگام عبور از مرزهای ایران و ورود به کشور مقصد با انتظار در صف های طولانی اعلام نمایند. (چک های امنیتی تصادفی هنوز هم هر چند رخ می دهد.)

مقرون به صرفه و اقتصادی بودن سفر با قطار

سفر با قطار بن ریل، اغلب ارزان تر از پرواز است. همچنین ممکن است کارآمد تر و جذاب تر از رانندگی ماشین شخصی شما باشد. وقتی با قطار سفر می کنید، دیگر لازم نیست که برای پر کردن باک خودرو با بنزین یا گاز، خودرو خود را متوقف کنید. سفر با قطار، به طور معمول، سریع تر از خودرو شخصی و اتوبوس است. زیرا گیر افتادن در ترافیک ندارد. در نهایت، قطار را می توان یک هتل سیار دانست که با آن، می توانید در هزینه های خود، از قبیل نیاز به اقامت در هتل های بین راهی، صرفه جویی کنید.

امنیت در هنگام سفر با قطار بن ریل

هر روزه شاهد بسیاری از تصادفات خودرو یا سقوط هواپیما در نقاط مختلفی از جهان هسستیم. اما در مسافرت با قطار، این خطا بسیار ناچیز و نزدیک به صفر است و سفر با قطار، بدلیل امنیت بالا و اینکه خود ما رهبر و راننده نیستیم، در نتیجه خستگی و خواب آلودگی در هنگام سفر و خطرات پس از آن را نخواهیم داشت.

حمل چمدان های بیشتر، بدون محدودیت

تقریبا تمام خطوط هوایی، برای چمدان های همراه مسافر، محدودیت دارند و برای اضافه بار مسافر، از او هزینه جداگانه اخذ می کنند که مبلغ کمی هم نیست. اما در مسافرت با خرید اینترنتی بلیط قطار، اینگونه نیست. و مسافر آزاد است تا حد امکان و گنجایش کوپه، چمدان همراه خود ببرد. وهیچگونه هزینه ای پرداخت نکند.

خرید اینترنتی بلیط قطار بن ریل از رسپینا

شما می توانید بن ریل را برای سفر های خود در سطح کشور از سایت رسپینا رزرو کنید تا در کنار بهره مند شدن از خدمات بسیار عالی این شرکت ریلی، بتوانید در صورت بروز هر گونه مشکلی استرداد بلیط قطار بن ریل را کاملا آنلاین به انجام برسانید

بلیط قطار

خدمات آنلاین سفر

.جستجوی بهترین قطار ، لطفا شکیبا باشید
لطفا منتظر بمانید ...

سوالات متداول بلیط قطار بن ریل

نام دیگر قطارهای بن ریل چیست؟ expand_more

راه آهن شرقی بنیاد که با نام تجاری (بن ریل) شناخته می شود

آیا نوع قطار بن ریل در قیمت بلیط موثر است؟ expand_more

این قطار ها در نوع ارائه امکانات با یکدیگر متفاوت هستند از اینرو قیمت آنها متفاوت است.