بلیط هواپیما ایران ایر با اینکه قیمت ثابتی دارد ، به خاطر مزیت های زیادشان، همیشه طرفدارهای خودشان را دارند، در این مطلب قصد داریم، شما رو با خرید اینترنتی بلیط هواپیما، اولین شرکت هواپیمایی ملی ایران، بلیط هما آشنا کنیم. با سایت رزرو تور مسافرتی و پرواز رسپینا همراه باشید.

بلیط هما

 بلیط هواپیما ایران ایر از قدیمی ترین ایرلاین کشور

هما، مخفف شده ی اسمِ، اولین شرکت هواپیمایی ایران و از "هواپیمای ملی ایران " اختصار شده است. این شرکت هواپیمایی از سال 1340، تاسیس شده، و نزدیک به 6 دهه، در زمینه پروازخارجی وداخلی، فعالیت داشته است. در اوایل خرید بلیط ایران ایر به شما امکان سفر با  ناوگان کوچکی از هواپیماهای داگلاس DC3 ، DC4 و ویسکانت را میداد که هفته ای یک بار ،یک پرواز باری به اروپا انجام می داد. 20 سال بعد از تاسیس شرکت هواپیمایی هما، با پیروزی انقلاب، اسم این شرکت رو از هما، به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تغییر دادند.

لوگو ی شرکت هواپیمایی ایران ایر، که از سازه‌های سنگیِ پرنده‌ی اساطیری هما، در تخت‌ جمشید الهام گرفته شده، در سال 2013 در حالی که،خطوط هوایی ایران با تحریم‌های بین‌المللی مواجه بود، به عنوان، بهترین لوگوی خدمت رسانی هوایی معرفی شد. لوگو معروف هما، سه ویژگی منحصربه‌فرد دارد: سر عقاب، گوش گاو و یال اسب. در ضمن، جالب است  بدانید که، شرکت  هما در سال 1976 میلادی توانست، بعد از شرکت استرالیایی کوانتاس، عنوان ایمن ترین شرکت هواپیمایی جهان رو به خودش اختصاص دهد.

امروزه، دفتر های فروش بلیط هواپیما ایران ایر در 41 شعبه‌ی بین‌المللی در سراسر دنیا و 23 شعبه‌ی داخلی در سراسر کشور، در زمینه‌ی فروش بلیط ایران ایر و پشتیبانی و خدمات پس از فروش بلیط ایران ایر خارجی و داخلی ، به مسافران ایرانی و بین‌المللی خدمات رسانی می کنند.

شرکت هواپیمایی ایران ایر

برنامه ریزی بلیط هواپیمایی ایران ایر

اولین چیزی که باید راجع به خرید اینترنتی بلیط هواپیما ایران ایر  بدانید، این است که، بلیط هما، بلیط های سیستمی هستند، و پرواز های این شرکت، از طریق خطوط هوایی ایران ایر، که یکی از مهم ترین خطوط پروازی در ایران است، انجام میشود.

خرید آنلاین بلیط ایران ایر، هم مثل سایر بلیط های سیستمی، پرواز های منظمی هستند. بلیط پرواز ایران ایر برای ساعت های مشخصی، و معمولا برای یک دوره زمانی طولانی سازمان دهی شدند. ایران ایر به عنوان برگزار کننده ی پروازهای این شرکت، وظیفه ی مشخص کردن، نرخ قیمت بلیط هواپیما ایران ایر را بر عهده دارد. شما می توانید برای سفر با هواپیمایی  را، هم از طریق آژانس های مسافرتی و هم به صورت مستقیم از خط هوایی ایران ایر بخرید. در ادامه، طبق قوانینی که برای پرواز های سیستمی وجود دارد، مزیت های خرید اینترنتی بلیط ایران ایر را، برای شما عنوان خواهیم کرد.

ایران ایر

مزیت های خرید اینترنتی بلیط هواپیما ایران ایر

قیمت بلیط هواپیمایی ایران ایر، برای بچه ها، با رده ی سنی 2 تا 12 سال، با 50% تخفیف محاسبه میشود.

ایرلاین، ایران ایر برای ایثارگران واجد شرایط، قیمت بلیط را با تخفیف مخصوص ایثار گران محاسبه می کنند.

در پروازهای ایران ایر امکان استرداد بلیط برای مسافرها وجود دارد، شما می توانید با خرید بلیط هما، درصورتی که نتوانستید از پرواز استفاده کنید، مطابق قوانین استرداد بلیط در ایران ایر، می توانید بلیط تان را کنسل و مبلغ را با کسر مبلغ جریمه، پس بگیرید.

کلاس‌های پروازی در بلیط ایران ایر

ایران ایر بر اساس متغیرهای مختلف، کلاس‌های پروازی مختلفی، برای پروازهایش، تعریف کرده که تفاوت آنها هم از لحاظ ارایه‌ ی خدمات و شرایط قرار گیری صندلی هاست. این کلاس‌ها در دو گروه «هما کلاس» و «کلاس اکونومی» تعریف شدند، که مسافران هما کلاس خدمات ویژه‌ای در سطح بیزینس‌ کلاس، در ایرلاین ‌های دیگر دریافت می ‌کنند. زیرگروه‌ های این دو گروه اصلی به این ترتیب تعریف شدند:

بلیط ایران ایر کلاس: گروه‌های نرخی I, J, C

بلیط هواپیما ایران ایر کلاس اکونومی: گروه‌های نرخی L, N, M, Q, V, Y

هواپیمایی هما

چند نکته مهم و کاربردی در رزرو پرواز ایران ایر داخلی

1- هنگام درج نام و نام خانوادگي بایستی دقت شود که مطابق نام و نام خانوادگی مندرج درشناسنامه مسافر باشد تا هنگام پذیرش مشکلی بوجود نیاید و هر گونه جريمه اي بابت مغايرت اسمي به عهده خود مسافر ميباشد .تغيير نام در اين سيستم بعد از خرید بلیط از ایران ایر امكان پذير نمي باشد.

2-مسافراني كه از تخفيف هاي بهزيستي، جانبازي ، خانواده شهدا يا تخفیف ویژه کارکنان استفاده مي كنند بایستی حضوري به دفاتر ايران اير مراجعه فرمايند تا بلیط تخفیف دار ایران ایرا را تهیه کنند.

3-مسافراني كه خواستار خدمات ويژه ي پزشكي با خرید بلیط هواپیما ایران ایر هستند بايد حضوري به دفاتر ايران اير مراجعه كرده و فرم پزشكي را دريافت كنند.براي اطلاعات بيشتر پزشكي ميتوانيد با شماره تلفن46624071-46624333 تماس حاصل فرماييد.

4-مسافراني كه خواستار خدمات ويلچر، غذاي خاص و تخت نوزاد هستند مي توانند بعد از صدور بليط از طريق همين سامانه با شماره تلفن 46621888 تماس و تقاضاي خود را اعلام نماييد.

5-در خصوص حمل بار اضافي تلفن 46628856 ، در خصوص موجود زنده(حيوان و غیره ) تلفن 46628856 و همچنین در خصوص جسد تلفن 46628922 پاسخگو خواهند بود.

هواپیمایی جمهوری اسلامی

خرید بلیط شرکت هواپیمایی ایران ایر از رسپینا

برای خرید اینترنتی بلیط هما می توانید وارد سایت خرید بلیط رسپینا شوید و با وارد کردن مبدا و مقصد سفران، اقدام به خرید اینترنتی بلیط هواپیما ایران ایر، کنید. در حال حاضر، این سایت امکان استرداد آنلاین را برای خریداران بلیط ایران ایر فراهم کرده است و شما می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز، بدون مراجعه به آژانس هواپیمایی، درخواست کنسل کردن پرواز خودتان را در سایت رسپینا ثبت کنید. اهمیت این امکان وقتی مشخص می‌شود که بدانید درصد جریمه‌ی کنسلی که از هزینه‌ی بلیط کسر می شود، بر اساس فاصله‌ی کنسل کردن بلیط تا زمان پرواز محاسبه می شود. استفاده از رسپینا ، بیرون از ساعات اداری یا در روزهای تعطیل، آسان‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راه برای خرید و یا استرداد، خرید تور، ارائه انواع بلیط قطار ،هواپیما و بلیط اتوبوس ست.در صورت نیاز به راهنمایی خرید بلیط چارتر ایران ایر و یا  استعلام استرداد بلیط هواپیمایی ایران ایر و هر گونه مشاوره سفر می تونین از طریق شماره های زیر با همکاران ما تماس بگیرید.