بلیط هواپیما ایران ایر در عین اینکه قیمت ثابتی دارد، به خاطر مزیت های فراوان دیگر، همیشه طرفداران خاص خودش را دارا می باشد. در این مطلب قصد داریم، شما را با بلیط هواپیما این ایرلاین بزرگ که حامل پرچم مقدس ایران است، آشنا کنیم. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

بلیط ایران ایر

برنامه ریزی بلیط هواپیما ایران ایر

اولین مساله ای که در مورد خرید بلیط های این هواپیمایی می بایست مدنظر قرار دهید، این است که بلیط های این شرکت، سیستمی می باشند. بلیط ها مانند سایر بلیط های سیستمی از پرواز های منظمی برخوردارند و برای ساعات مشخص و معمولا یک دوره زمانی طولانی سازمان دهی شده است. ایران ایر به عنوان برگزار کننده ی پروازهای این شرکت، وظیفه ی مشخص کردن نرخ قیمت بلیط را عهده دار است. تهیه بلیط های این شرکت، هم از طریق آژانس های مسافرتی و هم به صورت مستقیم از خط هوایی ایران ایر میسر می باشد.

مزیت خرید بلیط از شرکت ایران ایر

شرکت  هما در سال 1976 میلادی توانست بعد از شرکت استرالیایی کوانتاس، عنوان ایمن ترین شرکت هواپیمایی جهان را از آن خود کند. با خرید بلیط های ایران ایر، ضمن بهره مندی از کیفیت خدمات و ایمنی در پرواز، می توانید از مزیت های دیگر نیز بهره مند شوید. این مزیت ها در ادامه بررسی شده است.

امکان استرداد بلیط هواپیما ایران ایر

درصورتی که مسافر نتواند از پرواز استفاده کند مطابق قوانین از امکان استرداد بلیط ایران ایر برخوردار می باشد. پس از کنسل کردن بلیط، مبلغ آن با کسر مبلغ جریمه به مسافر عودت می گردد که در ادامه مقاله کامل تر بررسی شده است.

انتخاب غذای رژیمی

بسیاری از افراد رژیم غذایی خاصی را رعایت می کنند و یا به دلیل داشتن بیماری یا امکان بروز آلرژی، از مصرف بعضی موارد غذایی پرهیز می کنند. در بلیط های شرکت ایران ایر این امکان برای شما فراهم شده است تا هنگام خرید بلیط، غذای خود را مطابق با سلیقه یا رژیم خود انتخاب کنید.

ارائه تخفیفات ویژه  با خرید بلیط ایران ایر

قیمت بلیط در این شرکت هواپیمایی برای افراد با رده ی سنی 2 الی 12 سال، نیم بها محاسبه می شود. هم چنین خرید بلیط هواپیما ایران ایر جانبازان، نیز از جمله خدماتی است که این شرکت برای جانبازان و ایثارگران عزیز کشورمان فراهم نموده است. ایران ایر برای واجدین شرایط، قیمت بلیط های خود را با تخفیف مخصوص ایثارگران محاسبه می کند.

امکان مسافرت با حیوانات خانگی

بر اساس قوانین بلیط ایران ایر، حمل هر نوع حیوان خانگی در بخش مسافری ممنوع می باشد. اما حیواناتی که دارای شناسنامه و مدارک پزشکی می باشند به شرط داشتن قفس مناسب و پرداخت هزینه حمل بار اضافی، در قسمت بار پذیرش می شوند. هم چنین اگر به حمل سگ راهنما نیاز داشته باشید، می توانید حیوان خود را به صورت رایگان در بخش بار پذیرش نمائید.

خرید دو بلیط برای یک مسافر

اگر قصد دارید طی سفر، راحت تر باشید، یک صندلی برای شما کوچک است یا این که ساک یا چمدان با محتوای ارزشمند دارید با خرید بلیط ایران ایر می توانید از امکان رزرو و خرید دو صندلی بهره مند شوید. خرید دو صندلی برای یک مسافر از جمله خدمات این ایرلاین است که در پروازهای طولانی مدت می تواند بسیار کارآمد باشد.

شرکت هواپیمایی ایران ایر

جریمه کنسلی در پرواز های ایران ایر

همان طور که پیش تر نیز عنوان شد، امکان کنسل کردن بلیط ایران ایر و عودت وجه بلیط در پرواز های این شرکت وجود دارد. در صورتی که کنسلی تا ساعت 12 ظهر یک روز تا سه روز قبل از پرواز انجام گیرد، خسارت شامل 30% هزینه بلیط می باشد. در صورتی که کنسلی طی یکی از شرایط زیر صورت پذیرد، خسارت کنسل کردن بلیط هواپیما ایران ایر 60% هزینه بلیط خواهد بود:

- تا 3 ساعت قبل از پرواز

- از 3 ساعت تا 30 دقیقه قبل از پرواز

- از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد

خدمات بارهوایی بلیط ایران ایر

در سفرهای داخلی، میزان بار رایگان در کلاس معمولی، برای هر مسافر 20 کیلوگرم و برای کودکان زیر 2 سال نیز 10 کیلوگرم می باشد. در پرواز های خارجی با کلاس معمولی نیز میزان حمل بار مجاز 30 کیلوگرم و برای افراد زیر 2 سال، 10 کیلوگرم می باشد. هم چنین افراد ناتوان می توانند ضمن بار مجازی که ذکر شد، یک عدد صندلی چرخدار حداکثر تا وزن 20 کیلوگرم را با خود همراه داشته باشند.

کلاس های پروازی در بلیط هواپیما ایران ایر

ایران ایر بر اساس متغیرهای مختلف، کلاس‌های پروازی مختلفی را تعریف نموده است. تفاوت این کلاس ها متاثر از ارائه‌ ی خدمات و شرایط قرار گیری صندلی ها می باشد که در دو گروه «هما کلاس» و «کلاس اکونومی» تعریف می شود.

هما کلاس

در این کلاس، خدماتی شبیه به بیزینس کلاس به مسافران ارائه می شود که خود شامل کلاس های نرخی متفاوتی شامل C، I و J می باشد. دقت کنید تخفیف ایران ایر در کلاس های C و J به جز مسافر کودک و نوزاد برای هیچ کدام از گروه های دیگر، مجاز نمی باشد.

کلاس اکونومی در بلیط هواپیما ایران ایر

این کلاس نیز همان کلاس معمولی می باشد که در ایرلاین های دیگر هم با همین نام شناخته می شود. از لحاظ نرخ نیز این کلاس خود شامل کلاس های V، Q، N، M، L و Y می باشد که در خرید بلیط ایران ایر قید می گردد.

هواپیمایی هما

چند نکته مهم و کاربردی در پذیرش آنلاین ایران ایر داخلی

1- هنگام تهیه بلیط دقت کنید که مشخصات فردی مسافر مطابق با مندرجات شناسنامه باشد. در غیر این صورت ممکن است هنگام پذیرش با مشکل رو به رو گردد که عواقب و جریمه آن به عهده خود مسافر می باشد. تغییر نام مسافر بعد از خرید بلیط از شرکت ایران ایر امكان پذير نمي باشد.

2- در صورت تمایل به خرید بلیط ایران ایر خانواده شهدا، ایثارگران، جانبازان، یا بهره مندی از  تخفیفات بهزيستي یا تخفیف ویژه کارکنان،  باید به صورت حضوري به دفاتر ايران اير مراجعه نمایید.

3- مسافراني كه خواستار خدمات ويژه ي پزشكي در پروازهای ایران ایر می باشند، بايد به صورت حضوري به دفاتر شرکت مراجعه نمایند و فرم پزشكي دريافت كنند. براي اطلاعات بيش تر در این خصوص مي توانيد با شماره تلفن46624071-46624333 تماس حاصل فرماييد.

4- مسافراني كه خواستار خدمات ويلچر، غذاي خاص و تخت نوزاد می باشند، مي توانند پس از صدور بليط با شماره تلفن 46621888 تماس بگیرند و تقاضاي خود را اعلام نمايند.

5-در خصوص حمل بار اضافي تلفن 46628856 ، در خصوص موجود زنده(حيوان و غیره ) تلفن 46628856 و همچنین در خصوص جسد تلفن 46628922 پاسخگو خواهند بود.

خرید بلیط هواپیما ایران ایر از رسپینا

برای خرید اینترنتی بلیط های پرواز این ایرلاین می توانید به راحتی از سایت رسپینا که یکی از معتبرترین سایت های ارائه خدمات گردشگری در کشور می باشد، اقدام فرمائید. کافی است وارد صفحه اصلی وب سایت شده و مبدا و مقصد خود را وارد نمائید. در صفحه بعدی سامانه از شما می خواهد تاریخ رفت و برگشت سفر خود را مشخص نمائید. بعد از انتخاب تاریخ، لیست کلیه پروازها به مقصد موردنظر شما نمایش می یابد. اکنون کافی است از منوی ایرلاین ها در سمت راست صفحه با انتخاب ایران ایر، لیست پرواز را فیلتر نمائید. هم چنین در صورت کنسل شدن برنامه سفر، می توانید از منوی آبی رنگ بالای صفحه قسمت کنسلی، فرم مربوطه را پر کنید تا هزینه بلیط پس از کسر جریمه به شما عودت گردد.

ایران ایر

 ایران ایر، قدیمی ترین ایرلاین کشور

این شرکت که از ابتدای تاسیس با نام اختصاری هما شناخته می شود، یکی از قدیمی ترین شرکت های هواپیمایی خاورمیانه می باشد که سالیانه بیش از 6 میلیون مسافر را جابه جا می کند. واژه ی هما در نام این شرکت از "هواپیمای ملی ایران " اختصار شده است. شروع به کار رسمی این شرکت از سال 1340 با ادغام دو شرکت ایرانیان ایرویز و پرشین ایرسرویس صورت گرفت که شرکت هواپیمایی ملی ایران (هما)  با نام بین المللی ایران ایر را شکل داد.

امروزه دفاتر فروش بلیط هواپیما ایران ایر در 33 شعبه‌ی بین‌المللی در سراسر دنیا و 25 شعبه‌ی داخلی در داخل کشور، در زمینه‌ی فروش بلیط، پشتیبانی و خدمات پس از فروش بلیط های خارجی و داخلی، به مسافران خدمات رسانی می کنند. دفتر مرکزی شرکت در فرودگاه مهرآباد تهران مستقر است که پایگاه اصلی پروازی آن برای پروازهای داخلی نیز می باشد. پایگاه اصلی پروازی برای پروازی خارجی شرکت نیز فرودگاه امام خمینی تهران می باشد. با رسپینا روی زمین نمی مانید…