بلیط هواپیما وارش

خرید بلیط هواپیما وارش

برای خرید بلیط هواپیما وارش کافیست از قسمت زیر مبدا ، مقصد و تاریخ پرواز خود را انتخاب کرده و در صفحه بعد از قسمت ایرلاین، گزینه وارش را انتخاب کنید.

هواپیمایی وارش، یکی از شرکت های هواپیمایی جوان ایرانی است که در سال 1396 با محوریت مازندران در شهر ساری، فعالیت خود را آغاز کرد و قطب دوم آن نیز در فرودگاه مهرآباد است. این هواپیمایی در کمترین زمان پروازهای خود گسترش داد و هم اکنون حدود 35 مقصد داخلی و خارجی را پوشش داده که البته بیشتر آن ها شامل مقاصد داخلی است.

با راهنمایی که در ادامه ارائه داده ایم می توانید در کمتر از چند دقیقه، بلیط هواپیما وارش را به صورت اینترنتی از سایت رسپینا خریداری کنید. اطلاعات بیشتر در مورد تاریخچه این شرکت هواپیمایی، مسیرهای پروازی، کیفیت و پذیرایی در طول پرواز، قوانین کنسلی و سایر اطلاعات مفید دیگر در مورد پرواز با وارش نیز در بخش پایانی مقاله بررسی شده است.

خرید آنلاین بلیط هواپیمایی وارش

در سایت رسپینا می توانید به بیش از 400 شرکت هواپیمایی داخلی و خارجی دسترسی داشته باشید و  بلیط هواپیما خود را با استفاده از فیلترهای جستجو در ایرلاین مد نظر رزرو کنید.

برای رزرو بلیط هواپیما وارش در فیلدهای بالای صفحه، مبدا، مقصد و تاریخ سفر را وارد کرده و پس از ورود به جدول بلیط های سایت از فیلتر انتخاب شرکت هواپیمایی گزینه وارش را انتخاب کنید. 

 1. چنانچه در بازه زمانی و مسیر مد نظر شما، هواپیمایی وارش پروازی برگزار کرده باشد، بلیط های آن قابل مشاهده خواهد بود. بلیطی که از نظر قیمت و ساعت پرواز با سفر شما هماهنگ است
 2. را انتخاب کرده و با ورود مشخصات مسافر و تایید اطلاعات بلیط، به درگاه پرداخت هدایت خواهید شد.
 3. اگر پرداخت موفقیت آمیز باشد، لینک دانلود فایل چاپی بلیط برای شما نمایش خواهد یافت و همزمان به شماره تلفن همراهی که در سایت وارد کرده اید، پیامک می شود.
 4. پس از صدور بلیط، امکان ویرایش مشخصات مسافر یا تغییر پرواز وجود ندارد. بنابراین حتما در زمان ورود اطلاعات، دقت داشته باشید.
 5. برای گرفتن کارت پرواز در فرودگاه نیازی به تهیه نسخه چاپی بلیط ندارید. اما حتما فایل بلیط را در تلفن همراه خود داشته باشید.
 6. همراه داشتن مدارک شناسایی عکس دار معتبر مانند شناسنامه، کارت ملی یا گواهینامه الزامی است.
 7. اگر در زمان خرید بلیط یا بعد از آن با مشکلی مواجه شدید، تیم پشتیبانی رسپینا به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته حتی روزهای تعطیل رسمی آماده پاسخگویی و رفع مشکل شما خواهند بود.
خرید بلیط هواپیما وارش بصورت تلفنی

قیمت بلیط هواپیما وارش

قیمت بلیط هواپیمایی وارش را عوامل مختلفی مانند طول مسیر، زمان سفر یا نوع بلیط (چارتر و سیستمی) مشخص می کند. برای بررسی دقیق قیمت بلیط وارش می توانید از تقویم پروازی رسپینا کمک بگیرید. این تقویم به شما کمک می کند قیمت بلیط ها را در تاریخ های مختلف مشاهده کرده و با یکدیگر مقایسه کنید.

همچنین تقویم پروازی رسپینا امکان دسترسی و رزرو بلیط هواپیما وارش تا 30 روز آینده را فراهم کرده است. ارزان ترین نرخ نیز با رنگ سبز مشخص شده تا ارزانترین روز سفر را پیدا کنید.

نحوه جستجو ارزان ترین پروازهای هواپیمایی وارش

محبوب ترین پروازهای داخلی وارش

بلیط چارتر هواپیمایی وارش

برای رزرو بلیط چارتر هواپیمایی وارش، پس از طی کردن مراحل بالا، فقط باید روی فیلتر نوع بلیط کلیک کرده و گزینه چارتر را انتخاب کنید. سپس تمامی بلیط های چارتر هواپیمایی وارش به نمایش درآمده و با انتخاب پرواز مد نظر وارد مرحله خرید می شوید. رزرو این نوع بلیط با قوانین متفاوتی همراه است که توصیه می شود پیش از رزرو حتما مطالب صفحه بلیط چارتر را مطالعه نمایید.

رزرو پرواز وارش بصورت چارتر

بلیط سیستمی هواپیمایی وارش

بلیط سیستمی مستقیم به وسیله این شرکت هواپیمایی به فروش می رسد و تابع قوانین ایرلاین است. خرید بلیط وارش سیستمی نسبت به چارتر آن دارای مزایایی است که بهتر است قبل از رزرو بلیط به آن توجه داشته باشید:

 1. بلیط سیستمی وارش برای کودکان (2 تا 12 سال) معادل 85 درصد بلیط بزرگسال محاسبه می شود؛ در صورتیکه چارترها نرخ کودک ندارند.
 2. در صورتیکه که از پرواز جا بمانید، هواپیمایی وارش بخشی از مبلغ بلیط را به عنوان مسافر نوشو (No show) به حساب شما عودت خواهد داد. در صورتیکه اگر بلیط شما چارتر باشد، کل مبلغ سوخت خواهد شد.

بلیط لحظه آخری هواپیمایی وارش

بلیط هواپیما لحظه آخری در واقع همان بلیط چارتر است که در ساعات نزدیک به پرواز با نرخی متفاوت به فروش می رسد. علت این تخفیف هم خالی ماندن صندلی هایی است که چارترکننده از هواپیمایی وارش اجاره کرده است.

این حالت، بیشتر در روزهای خلوت سال که تقاضای سفر کمتر می شود، اتفاق می افتد. اگر میخواهید از تغییرات قیمت بلیط لحظه آخری وارش مطلع شوید، می توانید سرویس خبرم کن رسپینا را فعال کنید. دراینصورت به محض کاهش قیمت بلیط از طریق پیامک مطلع خواهید شد. پس از ورود به جدول بلیط های سایت، روی آیکون زنگوله کلیک و سپس اطلاعات خواسته شده را وارد کنید. با ورود کد تاییدی که به شماره تلفن همراه شما پیامک می شود، خبرم کن فعال می شود.

پروازهای رفت و برگشت وارش

رزرو بلیط هواپیما وارش و برگشت نسبت به رزرو جداگانه بلیط از نظر قیمتی تفاوتی ندارد. اما این مزیت را دارد که تنها یک مرتبه پرواز را جستجو و اطلاعات را وارد کرده و با یک تراکنش بانکی بلیط خود را رزرو می کنید. همچنین برای یافتن پرواز برگشت به ویژه در ایام شلوغ سال نگرانی نخواهید داشت.

برای اینکار می توانید از بالای صفحه ، گزینه رفت و برگشت را انتخاب و سپس تاریخ رفت و برگشت را وارد کنید. به این ترتیب سامانه رسپینا در ابتدا بلیط های تاریخ رفت و سپس بلیط های مسیر بالعکس در تاریخ برگشت را نمایش می دهد.

رزرو بلیط هواپیمایی وارش بصورت رفت و برگشت

برنامه پروازهای داخلی وارش

هواپیمایی وارش به 35 مقصد داخلی پرواز برگزار می کند. برنامه پروازهای داخلی وارش طبق زمان بندی خاصی انجام می شود که اطلاعات بروز آن از طریق وب سایت این هواپیمایی در دسترس است. در لیست زیر می توانید لیست مقاصد پروازی و شهرهای مبدا آن را مشاهده نمایید. 

مبدا پروازمقصد پروازی هواپیمایی وارش
تهران چابهار،  اصفهان، عسلویه، ساری،  شیراز،  کیش،  آبادان،  اهواز 
مشهد           عسلویه،  ساری، شیراز،  کیش
ساریتهران، مشهد، کیش، بندر 
عسلویه  اصفهان، تهران، مشهد 
اصفهانتهران،  عسلویه، مشهد
کیش      تهران، مشهد، ساری 
شیراز       تهران، مشهد
اهواز          تهران
چابهارتهران
آبادانتهران
مقاصد پروازهای داخلی هواپیمایی وارش

برنامه پروازهای خارجی وارش

ایرلاین وارش با کد ایتا VR، علاوه بر مقاصد داخلی، 2 تا از مقاصد خارجی را نیز پوشش می دهد و از مبدا دو شهر تهران و مشهد به سمت تاجیکستان و قرقیزستان پرواز دارد. همچنین هواپیمایی وارش چندین پرواز خارجی را بصورت فصلی ارائه می کند.

نوشته های مشابه

ترمینال هواپیمایی وارش

اگر مبدا پرواز شما با هواپیمایی وارش تهران است و قصد سفر به یکی از مقاصد داخلی را دارید باید به فرودگاه مهرآباد تهران مراجعه کنید. از آنجائیکه این فرودگاه دارای 6 ترمینال بوده و هر کدام به پروازهای یک شرکت هواپیمایی اختصاص داده شده است.

لذا مسافران معمولا پس از رزرو بلیط هواپیما وارش درباره دسترسی به ترمینال این هواپیمایی دچار سردرگمی می شوند. به این منظور در صورت سفر با وارش باید به ترمینال شماره 1 فرودگاه مهرآباد مراجعه کنید. همچنین هنگام بازگشت به تهران نیز از ترمینال شماره 1 خارج می شوید. 

ورودی ترمینال شماره 1 فرودگاه مهرآباد

قوانین بار هواپیمایی وارش

میزان بار مجاز هواپیمایی در مقاصد داخلی به ازای هر بلیط، 20 کیلوگرم و در سفر های خارجی نیز 25 کیلوگرم است. همچنین میزان باری که مسافران می توانند به همراه خود به داخل کابین حمل کنند، 6 کیلوگرم است.    

هزینه اضافه بار هواپیمایی وارش

در صورتی که میزان بار شما از حد مجاز بیشتر شود، باید هزینه اضافه بار خود را به شرکت هواپیمایی وارش پرداخت کنید. این میزان هزینه معادل یک درصد قیمت بلیط هواپیما در همان مسیر پرواز شما است. هزینه اضافه بار را می توانید در فرودگاه پرداخت کنید.

کنسلی بلیط هواپیمایی وارش

قوانین کنسلی بلیط هواپیما وارش با توجه نوع بلیط (چارتر یا سیستمی)، شناسه نرخی بلیط و زمان باقی مانده تا پرواز متفاوت است. هم چنین کنسل کردن بلیط با اعمال جریمه ایرلاین یا شرکت چارترکننده همراه خواهد بود.
اگر از سایت رسپینا، بلیط وارش را خریداری کرده اید، برای ثبت درخواست کنسلی بلیط می توانید به 2 شیوه اینترنتی (از طریق حساب کاربری مسافر در سایت) و تلفنی (برقراری تماس با کارشناسان پشتیبانی) اقدام کنید. قوانین کنسلی بلیط چارتر هواپیمایی اما متفاوت است و براساس قوانین چارترکننده تغییر می کند. برای اطلاع دقیق تر، می توانید با کارشناسان رسپینا در ارتباط باشید تا قوانین استعلام گرفته شوند.

جریمه کنسلی هواپیمایی وارش

در تصویر زیر جریمه کنسلی هواپیمایی وارش بر اساس کلاس نرخی و زمان باقی مانده تا پرواز بررسی شده است.همچنین کلیه بلیط‌ها با کلاس نرخی متفاوت از هنگام صدور تا 15 دقیقه پس از آن قابل استرداد است و مشمول پرداخت جریمه نمی شوند.

قوانین کنسلی بلیط هواپیما وارش

ناوگان هوایی هواپیمایی وارش

ناوگان هوایی وارش شامل 5 فروند هواپیمای بوئینگ است. 3 فروند از بوئینگ مدل B 737 سری 500 آن ظرفیت 126 تا 132 مسافر را دارند. در تصویر زیر اطلاعات ناوگان وارش بررسی شده است. برای مشاهده جزئیات آن روی هر تصویر کلیک کنید.

کلاس‌های پروازی هواپیمایی وارش

هواپیمایی وارش در حال حاضر تنها کلاس پروازی اکونومی را در پروازهای داخلی و خارجی ارائه می دهد. از خدمات این کلاس پروازی می توان به ارائه وعده غذایی رایگان اشاره کرد. 

مهمانداران هواپیمایی وارش در کلاس اکونومی

دریافت آنلاین کارت پرواز هواپیمایی وارش

در حال حاضر امکان دریافت دریافت کارت پرواز ایرلاین وارش بصورت آنلاین وجود ندارد. جهت انجام فرآیند چک‌این و دریافت کارت پرواز وارش باید پیش از شروع پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید. معمولا توصیه می شود در پروازهای داخلی 2 ساعت و در پروازهای خارجی 3 ساعت پیش از ساعت تعیین شده، مسافر در فرودگاه مبدا حضور داشته باشد. 

خدمات هواپیمایی وارش برای مسافران مختلف

بعضی از مسافران شرایط خاصی دارند که برای سفر با هواپیمایی وارش نیاز به مجوز داشته و باید قوانین مهمی را رعایت کنند. در ادامه به بررسی 3 دسته از این مسافران و شرایط پرواز آن ها با وارش بررسی شده است. 

امکان رزرو بلیط هواپیما وارش برای مسافران با شرایط پزشکی ویژه

هواپیمایی وارش امکان رزرو مسافران با شرایط پزشکی را فراهم نموده است. منظور از مسافران با شرایط پزشکی ویژه، دارا بودن یکی از شرایط زیر است:

 1. مسافرانی که در طول پرواز، قادر به مراقبت از خود نیستند و نیاز به همراه دارند.
 2. مسافرانی که به دلیل شرایط حاد پزشکی می توانند سبب تاخیر، تعجیل، تغییر مسیر یا فرود اضطراری شوند.
 3. مسافرانی که شرایط فیزیکی یا رفتاری آن ها می تواند به بقیه مسافران در کابین هواپیما آسیب برساند.
 4. مسافرانی که احتمال ابتلا به بیماری های مسری یا عفونی را دارند.

این افراد قبل از خرید بلیط هواپیما وارش، باید فرم پزشکی مجوز پرواز را از سایت رسمی این هواپیمایی تهیه کرده و برای تایید کتبی به پزشک معالج خود ارائه دهند. تاییدیه پزشک باید قبل از سفر به مراکز به مراکز پزشکی وارش و یا دفاتر فروش بلیط تحویل داده شود.

امکان خرید بلیط هواپیما وارش برای کودک بدون همراه

کودکی که 5 الی 12 سال دارد که بدون ولی و با قیم قانونی خود سفر کند، کودک بدون همراه اتلاق گردیده و باید اطلاعات کامل کودک به همراه کد UMNR در سیستم رزرواسیون ثبت شود. همچنین در زمان پرواز، مدارکی چون کارت شناسایی کودک و در صورت عدم تحویل کودک توسط قیم قانونی، رضایت نامه برای سوار شدن به پرواز الزامی است.

لازم به ذکر است هزینه بلیط کودک، همانند فرد بزرگسال محاسبه می شود. هواپیمایی وارش قوانین زیر را برای سفر کودک بدون همراه ضروری می داند:

 • حضور در فرودگاه جهت انجام امور پذیرش 2 ساعت پیش از زمان پرواز الزامی است.
 • کودک نباید تا تحویل وی توسط مهماندار ارشد به نماینده وارش در فرودگاه مقصد از هواپیما خارج شود.

امکان حمل حیوان خانگی در هواپیمایی وارش

برای حمل حیوانات خانگی در این هواپیمایی باید قوانین مشخصی رعایت شود. برخی از این قوانین مهم بشرح زیر است:

 • ارائه شناسنامه و یا گذرنامه حیوان
 • ارائه مدارک واکسیناسیون
 • دارا بودن قفس مناسب جهت حمل در بخش
 • هماهنگی با دفتر فروش ایرلاین وارش جهت درج کد AVIH در رزرو و اخذ تائیدیه آن تا ۴۸ ساعت پیش از پرواز
 • حضور مسافر به همراه حیوان تا 3 ساعت پیش از پرواز
 • مراجعه به دفاتر خدمات ترافیک جهت طی مراحل پذیرش
 • دادن غذا در حجم مناسب ، چند ساعت پیش از پرواز و قرار دادن آب کافی در قفس
داخل هواپیما وارش

تاریخچه هواپیمایی وارش

شرکت هواپیمایی وارش، در سال 1396 و تنها با سه فروند بوئینگ 737 که به صورت اجاره ای در اختیار هواپیمایی آتا بودند، کار خود را آغاز کرد. این شرکت هواپیمایی از تاریخ 17 مهر 1397 با پرواز از فرودگاه مهرآباد به سمت ساری،‌ رسما فعالیت خود را آغاز کرد.

دومین پرواز این شرکت هواپیمایی نیز در همان تاریخ از فرودگاه ساری به سمت فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد صورت گرفت. پس از دو سال فعالیت در زمینه پروازهای داخلی، وارش اولین سفر بین‌المللی‌اش را در سال 1398 انجام داد. هم اکنون نیز این شرکت هواپیمایی با هدف توسعه زیرساخت‌های صنعت هوایی استان مازندران در حال فعالیت است. 

اهداف و عملکرد هواپیمایی وارش

شرکت وارش با هدف رشد و توسعه صنعت هوانوردی استان مازندران آغاز به کار کرد و اکنون یکی از از اولویت‌های اصلی خویش را تضمین ایمنی پرواز در کنار ارتقاء سطح کیفی پروازها قرارداده، تا گامی عظیم در صنعت هوایی کشور برداشته شود.

هواپیمایی وارش پس از عبور از بررسی‌ها و بازرسی‌های گوناگون در زمینه‌های مختلفی همچون عملیات پرواز، امنیت هوایی و بازرگانی، ایمنی، صلاحیت پرواز توانست گواهی AOC همان گواهینامه بهره‌برداری هوایی را به دست بیاورد. همچنین این ایرلاین با قراردادی که با بیمه ایران بست، تحت پوشش کامل بدنه، مسافر و شخص ثالث قرار گرفته‌است.

لوگو هواپیمایی وارش

سایر اطلاعات شرکت هواپیمایی وارش

 • کد یاتا: VR   
 • کد ایکائو: VRH
 • سال تاسیس: 1396
 • قطب های فرودگاهی: فرودگاه دشت ناز ساری، فرودگاه مهرآباد
 • سایت رسمی: varesh.aero

سوالات متداول هواپیمایی وارش

در صورت مواجه شدن با خطا در خرید اینترنتی بلیط وارش چه اقدامی باید انجام دهیم؟

ر صورت وجود هر گونه مشکل در هنگام خرید بلیط اینترنتی (از وب سایت یا اپلیکیشن)، شما می توانید با استفاده از شماره های درج شده در پایین صفحه با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.

هواپیمایی وارش کدام مقاصد پروازی داخلی را پوشش می دهد؟

هواپیمایی وارش، اکنون بیش از 20 مقصد در داخل کشور را از مبدا های مختلفی چون تهران، شیراز، مشهد، کیش، ساری، پوشش می دهد که به شهر هایی چون اصفهان، اهواز، رشت، بندرعباس، گرگان، رامسر، تبریز، آبادان پرواز دارند.

آیا در مسیرهای خارجی هم پرواز وارش وجود دارد؟

هواپیمایی وارش بصورت فصلی از مبدا دو شهر تهران و مشهد به سمت تاجیکستان و قرقیزستان پرواز برگزار می کند.

میزان بار مجاز هواپیمایی وارش برای مقاصد داخلی و خارجی چقدر است؟

میزان بار مجاز این ایرلاین در مقاصد داخلی به ازای هر بلیط، 20 کیلوگرم و در سفر های خارجی نیز 25 کیلوگرم است. همچنین میزان باری که مسافران می توانند به همراه خود به داخل کابین حمل کنند، 6 کیلوگرم است.

آیا می توان برای سفرهای داخلی با وارش، بلیط بیزینس کلاس رزرو کرد؟

پروازهای هواپیمایی وارش فقط با کلاس پروازی اکونومی برگزار می شود.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا