{{ctrl.notification}}

بلیط اتوبوس ترمینال امام رضا مشهد

بلیط اتوبوس ترمینال امام رضا مشهد را می توانید با انتخاب جایگاه صندلی به دلخواه و ارزان ترین قیمت از رسپینا رزرو کنید. رسپینا همچنین برای رزرو این بلیط، خدماتی از قبیل انتخاب شرکت ریلی و نوع اتوبوس را در اختیار مسافرین قرار داده است. در این مطلب به بررسی مهم ترین مسائل در خرید این بلیط اشاره می کنیم.

رزرو بلیط اتوبوس ترمینال امام رضا مشهد رسپینا

رزرو بلیط اتوبوس ترمینال امام رضا مشهد

بسیاری از مسافرین برای خرید این بلیط، آن را از همین پایانه و به صورت حضوری خریداری می کنند. در این صورت علاوه بر مبلغ بلیط، هزینه ای به عنوان کارمزد به شرکت های ارائه دهنده بلیط پرداخت می کنند. با توجه به این که ترمینال امام رضا مشهد یکی از بزرگ ترین پایانه های کشور محسوب می شود، بلیط اتوبوس شرکت های اتوبوس رانی مختلف فعال در این این پایانه را می توانید از رسپینا خریداری کنید. این شرکت بلیط های خود را به 2 صورت اینترنتی و تلفنی با کمترین میزان روکشی و ارزانترین قیمت به مشتریان ارائه می دهد. در ادامه به راهنمای رزرو این بلیط از رسپینا می پردازیم.

خرید اینترنتی بلیط اتوبوس پایانه امام رضا مشهد

برای این منظور کافیست مراحل زیر را به ترتیب انجام داده تا بلیط خود را در کمتر از 1 دقیقه ررو کنید.

ابتدا از بالای همین صفحه در بخش سربرگ، شهرهای مبدا، مقصد و تاریخ سفر جاده ای خود را مشخص کنید.

در قسمت لیست اتوبوس ها، گزینه مورد نظر را با توجه به قیمت، شرکت اتوبوس رانی ارائه دهنده و نوع اتوبوس انتخاب نمائید.

در صفحه بعد ابتدا در بالای صفحه، جایگاه صندلی دلخواه خود را انتخاب نموده و در پایین صفحه مشخصات مسافرین را با توجه به اطلاعات کارت ملی و شناسنامه افراد وارد فرمائید.

* توجه داشته باشید این مشخصات را به دقت وارد کنید چرا که در صورت ورود اشتباه مشخصات، می بایست بلیط خود را استرداد نموده و مجددا اقدام به خرید آن کنید.

با ثبت اطلاعات وارد شده، این مشخصات مجددا برای شما نمایش داده شده که در صورت بررسی و صحت این اطلاعات، می توانید گزینه ادامه و پرداخت آنلاین را کلیک نموده و به درگاه الکترونیکی بانک هدایت شوید.

با پرداخت هزینه بلیط به صورت آنلاین، لینک بلیط این ترمینال در صفحه نمایش گر شما قابل مشاهده و دانلود بوده و مشخصات بلیط برای شما ارسال می گردد.

خرید اینترنتی بلیط اتوبوس ترمینال امام رضا مشهد

خرید تلفنی بلیط اتوبوس ترمینال امام رضا مشهد

در صورت عدم دسترسی به رمز دوم کارت خود می توانید این بلیط را از طریق تماس با شماره تلفن های رسپینا رزرو کنید. برای این منظور کافیست با شماره تلفن های پایین صفحه تماس گرفته و ضمن مشخص کردن شهرهای مبدا، مقصد و ترمینال های مد نظر، از ارزان ترین نرخ این بلیط در 15 روز آینده مطلع شوید. سپس زمان سفر خود را به کارشناس مربوطه اعلام نموده و شماره حساب رسپینا را جهت واریز هزینه بلیط دریافت کنید. با واریز وجه به شماره کارت ارسالی، مجددا با کارشناسان اتوبوس رسپینا تماس گرفته و با اعلام مشخصات فیش واریزی، لینک دانلود این بلیط را از طریق پیامرسان های مختلف دریافت کنید.

قیمت بلیط اتوبوس ترمینال امام رضا ع مشهد

نرخ بلیط های این ترمینال مسافربری بر خلاف قیمت پرواز ها، با افزایش و کاهش تقاضای مسافرین، تغییر نمی کند. بلکه تنها یک بار در سال (معمولا اواخر سال) زیر نظر سازمان راهداری قیمت این بلیط افزایش پیدا می کند. اما در برخی زمان ها، شرکت های اتوبوسرانی تصمیم به ارائه تخفیف های مختلف گرفته و باعث کاهش نرخ بلیط های شرکت مربوطه می شوند. قیمت این بلیط به فاصله جاده ای، شرکت اتوبوس رانی، نوع اتوبوس، برند اتوبوس و بازه سنی مسافر بستگی دارد. در این قسمت به بررسی هر کدام از این موارد می پردازیم.

طول مسیر جاده ای: مهم ترین عامل در نوسان نرخ بلیط، طول مسافت جاده ای و مدت زمان پیمایش این مسیر است. این میزان می تواند در برخی زمان ها تا 2 برابر در نوسان نرخ بلیط موثر باشد. مثلا نرخ بلیط اتوبوس ترمینال امام رضا مشهد به اهواز حدودا 2 برابر نرخ این بلیط به مقصد تهران ارائه می شود.

شرکت اتوبوس رانی: شرکت های پر طرفدار رویال سفر، همسفر، آریا سفر، گیتی پیما، سیر و سفر و ایران پیما در ترمینال مسافر بری مشهد دارای فعالیت هستند. هر کدام از این شرکت ها در مسیر های مختلف، نرخ های متفاوتی دارند. مثلا برای خرید بلیط اتوبوس مشهد تهران، نرخ بلیط شرکت های ایران پیما و همسفر نسبت به سایر شرکت ها بیشتر است.

برند اتوبوس: شرکت های اسکانیا (مارال و درسا)، مان و ولوو ارائه دهنده بلیط های اتوبوس این مسیر هستند. در بین این شرکت ها اتوبوس های اسکانیا، ارزان ترین قیمت را به مسافرین ارائه می دهد.

عوامل موثر در قیمت بلیط اتوبوس ترمینال امام رضا مشهد

قیمت بلیط اتوبوس وی آی پی ترمینال امام رضا مشهد

نرخ اتوبوس های vip با توجه به خدماتی از جمله پذیرایی در حین سفر، صندلی های تخت خواب شو، سر و صدای کمتر داخل کابین، داشتن تلویزیون در هر صندلی و ... نرخ بیشتری (بین 1.5 تا 2 برابر) نسبت به اتوبوس های معمولی در پی دارد. البته این اتوبوس ها برای مسیرهای بیشتر از 600 کیلومتر (8 ساعت) پیشنهاد می شود. اما در صورتی که سفر شما کمتر از 6 ساعت زمان می برد، می توانید برای کاهش قیمت، سفر خود را با اتوبوس های معمولی انجام دهید.

قیمت بلیط اتوبوس پایانه امام رضا مشهد برای کودکان

نرخ بلیط این وسیله نقلیه در صورت استفاده از صندلی برای تمام سنین یکسان است. اما اگر که قصد کاهش هزینه های سفر جاده ای را دارید، می توانید در صورت داشتن فرزند خردسال (زیر 5 سال) وی را در بغل خود گرفته و به وی صندلی اختصاص ندهید. در این صورت از پرداخت هزینه بلیط معاف خواهید بود. اما قیمت این بلیط برای افراد بالای 5 سال به میزان نرخ برگسال محاسبه می شود.

نرخ رایگان بلیط اتوبوس ترمینال امام رضا مشهد برای کودکان در صورت عدم تخصیص صندلی

خرید اینترنتی بلیط هواپیما، قطار، اتوبوس، رزرو هتل و تور از رسپینا

در این مطلب به بررسی مهم ترین مسائل خرید این بلیط پرداخته شد. همچنین برای استرداد بلیط اتوبوس پایانه امام رضا می توانید آن را از زمان خرید تا 1 ساعت قبل از حرکت اتوبوس، با 10 درصد و پس از این زمان با 50 درصد جریمه عودت نمائید. جهت دریافت مشاوره و راهنمایی در زمینه های خرید، مشاوره یا استرداد این بلیط، می توانید روی پشتیبانی 24 ساعته رسپینا حتی در ترمینال مقصد حساب باز کنید. برای ارتباط با کارشناسان رسپینا می توانید از بخش نیاز به راهنمایی، سوال و درخواست خود را ارائه داده و ضمن قرار دادن شماره تلفن، منتظر تماس کارشناسان رسپینا باشید. با رسپینا روی زمین نمی مانید ...

خدمات آنلاین سفر

.جستجوی بهترین اتوبوس ، لطفا شکیبا باشید
لطفا منتظر بمانید ...

سوالات متداول بلیط اتوبوس ترمینال امام رضا مشهد

چگونه می توان از ارزان ترین بلیط اتوبوس ترمینال امام رضا مشهد مطلع شد؟ expand_more

با بررسی نمودار قیمتی در پایین صفحه می توانید از این موضوع مطلع شده و بلیط خود را در بهترین زمان خریداری کنید. همچنین در بالای صفحات مسیر، می توانید از ارزان ترین زمان برای خرید بلیط اتوبوس امام رضا مشهد مطلع شوید.

اگر بلیط اتوبوس ترمینال امام رضا مشهد را بخریم ولی سوار اتوبوس نشویم می توانیم هزینه ی آن را پس بگیریم؟ expand_more

در این صورت باید با تعاونی ذکر شده در بلیط تماس بگیرید و اعلام کنید که نمی خواهید سوار اتوبوس شوید. هزینه استرداد بلیط‌ اتوبوس ترمینال امام رضا در صورتی که از ساعت حرکتشان گذشته باشد، طبق قوانین با کسر ۵۰ درصد حساب می شود.

آیا قیمت بلیط اتوبوس ترمینال امام رضا مشهد برای کودکان و افراد بزرگسال متفاوت است ؟ expand_more

قیمت بلیط اتوبوس از این ترمینال برای کودکان و افراد بزرگسال هیچ تفاوتی ندارد. اما طبق قانون راهداری اگه بچه‌ای زیر 2 سال داشته باشید در صورت عدم تخصیص صندلی، لزومی به تهیه بلیط نیست ولی برای کودکان بالای 2 سال شما ملزم به رزرو صندلی هستید.