{{ctrl.notification}}

بلیط قطار نورالرضا

info پیش رزرو قطار در صورت باز شدن لیست قطار ها

قطار نورالرضا گزینه ی شایسته و مطمئن برای جایگزینی برای سفر های هوایی در مسیرهای داخلی می باشد. مطمئناً سفر با قطارهای لوکس و ویژه، جذابیت سفر در مسیرهای ریلی را دو برابر می کند. حالا اینکه چطور این قطار را در ردیف بهترین قطار ها در سطح کشور قرار گرفته را در ادامه خواهیم گفت. با سایت خرید بلیط قطار رسپینا همراه باشید تا به صورت کامل این قطار 5 ستاره را برای شما معرفی نماییم.

معرفی قطار نورالرضا

شرکت حمل و نقل ریلی نورالرضا اولین شرکت بخش خصوصی است که بدون واسطه، واگن های قطار را از سازنده های خارجی خریداری کرد و تلاش کرد مدل ها و تجهیزات قطارهای اروپایی را الگو قرار دهد. خوشبختانه حاصل تلاش های شرکت نور، ارائه ی قطارهایی است که با رعایت استاندارد بین المللی راه آهن (UIC) در رقابت با قطارهای اروپایی، وارد ناوگان ریلی کشورمان شده است.

درست زمانی که قرار بود قطارهای اروپائی در خدمت مسافران کشورمان قرار بگیرند؛ قطار های نور با کیفیت بالای سالن ها و امکانات ویژه، جایگزین خوبی برای قطارهای اروپایی شد و هم اکنون با در اختیار داشتن ۵۴ دستگاه واگن لوکس مسافربری ۴تخته، واگن ویژه ی بانوان، ۵ دستگاه واگن رستوران و ۵ دستگاه واگن مولد برق، در مسیرهای ریلی زیبای کشورمان، مسئولیت حمل مسافران را برعهده گرفته است.

مشخصات فنی قطار نور

امکانات این قطار تنها معطوف به خدمات رفاهی قابل استفاده توسط مسافران نمی شود و در ساختار قطار پنج ستاره نور نیز تجهیزاتی از بهترین کمپانی های سازننده قطعات استفاده شده است. شاید در جواب فرد که از شما بپرسد" قطار نورالرضا خوبه؟" با معرفی همین امکانات، جواب خود را خواهد گرفت.

سیستم ترمز قطارهای نور

واگن های قطار ۵ ستاره نور به سیستم ترمز آلمانی از نوع KNORR آلمان مجهز هستند. شما می توانید با خیالت راحت قطار نور را رزرو کنید و از امنیت بالای واگن ها آسوده باشید؛ چرا که سیستم ترمز این واگن ها از 3 دیسک ترمز بر روی هر محور تشکیل شده و EP (هماهنگی ترمز واگن ها) آن برای سرعت 160 کیلومتر بر ساعت است که به طبع ایمنی بالا تری را نسبت به واگن های قطارهای دیگر که 2دیسک روی محور سیستم ترمز دارند، ایجاد می کنند؛ همچنین سیستم چرخ و محور واگن های قطر نور از شرکت لوچینی ایتالیا تهیه شده است.

قطار نورالرضا

سیستم تهویه مطبوع قطار نورالرضا

سیتم تهویه قطارهای شرکت نور از شرکت فیولی ((FAIVELEY آلمان خریداری شده که از برند های معتبر اروپایی در زمینه سیستم های تهویه می باشد؛ بنابراین با خیال راحت می توانید در هوای مطبوع کوپه های خود و بدون نگرانی از سرما و گرمای هوای داخل، استراحت کنید. طراحی سیستم به گونه ای است که بر اساس شرایط محیطی بین 25 تا ۵۰ درجه سانتیگراد و در تابستان تا 22 درجه سانتیگراد با تلورانس 2 درجه، قابل تنظیم است. لازم به ذکر است که گاز سرد کننده ی این سیستم تهویه از برندی انتخاب شده که با محیط زیست سازگار باشد. مطمئناً با بلیط قطار نورالرضا، بهترین سیستم تهویه و تجهیزات قطارهای اروپایی را در اختیار خواهید داشت.

سیستم های قطار نور از معتبرترین برندهای دنیا

سیستم صوتی تصویری بکارگرفته شده و سیستم درب های انتهایی و کناری واگن ها، از معتبرترین برندهای اروپایی و همچنین ۸۵ درصد تجهیزات الکتریکال قطار نور از برندهای معتبر ژاپنی و یا اروپایی است. کیفیت بالای واگن ها و تجهیزات قطار 5ستاره نور، موجب استقبال مسافران شد.

امکانات قطار نورالرضا

زمانی که اسم قطار های لوکس نور الرضا را برای مسافرانی که با ان سفر کرده اند بیاورید، مطعنا تعریفاتی را خواهید شنید که در ذهنتان، کاخی مترحک را تصور خواهید کرد. ولی چه امکاناتی سبب این حجم از مجبوبیت می شود؟ درا دامه به بررسی این خدمات خواهیم پرداخت:

امکانات در کوپه قطار نور الرضا

* غذا * سطل زباله

* بسته پذیرایی * دو عدد LCD برروی دیواره کوپه

* چای * دو دستگاه پیجر مهماندار

* آب معدنی * سیستم روشنایی عمومی

* روزنامه * چراغ مطالعه و چراغ خواب

* لوازم خواب * ارائه هدفون

* بروشور اطلاعاتی در مورد قطار و ارائه کتاب جهت مطالعه مسافران * پخش موزیک در صورت تمایل مسافر

* سیستم تهویه مطبوع قابل تنظیم * سیستم صوتی اطلاع رسانی

قطار VIP متفاوت ترین قطار شرکت نور

اگر می خواهید از سرویس ویژه ی شرکت نورالرضا برخوردار شوید، بلیط قطار vip نورالرضا را خریداری کنید. در این قطار، ست کامل روکش صندلی و تخت خواب، ملحفه، وسایل شخصی یکبار مصرف، پذیرایی منحصر به فرد و ... ارائه می شود. در پایین می توانید داخل قطار نورالرضا را مشاهده کنید.

امکانات قطار نور

امکانات واگن قطار نور

* ماکروفر در سالن

* ۲ دستگاه سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی در هر واگن

* رستوران، بوفه ی فروش تنقلات

** نکته: شما می توانید در زمان خرید بلیط ، غذای همراه با بلیط را سفارش دهید.

منوی غذای قطار نورالرضا

شاید به جرات می توانیم نورالرضا را به عنوان مدرن ترین شرکت ریلی کشور معرفی کنیم. شاید کمی اغراق بنظر برسد ولی سطح ارائه خدمات این قطار در زمینه ی پذیرایی مسافران، خود گواه این موضوع می باشد. با رزور قطار نور شما در 4 کلاس مختلف قرار می گیرید که هر کدام پذیرایی متفاوتی را شامل می شود. در ادامه به بررسی دو کلاس فرست و بیزنس نور می پردازیم:

فرست کلاس نورالرضا

ویژگی این کلاس در تنوع بسیار بالای غذایی است. شما در هنگام خرید بلیط قطار نورالرضا امکان انتخاب غذا از میان چلوکباب میکس، اکبر جوجه، باقلا پلو با گشوت، سالاد یا ماست را دارید. همچنین در هنگام ورود شما به قطارهای نورالرضا، با نوشیدنی های گوارا پذیرایی خواهید شد. سرویس نوشیدنی های گرمی چون چای، نسکافه، دمنوش و شیرینی جات مانند: شکلات و کاکائو در کنار آجیل و انواع میوه های های فصل، دیگر امکانات قطار فرست نور الرضا می باشد.

قطار بیزنس نور

در این کلاس غذاهایی مانند چلوجوجه کباب، زرشک پلو با مرغ و ته چین مرغ را می توانید انتخاب کنید. همچنین در میان وعده با میوه و آجیل از شما پذیرایی به عمل خواهد آمد. چای و نسکافه در کنار شیرینی، دیگر ویژگی قطار های نور الرضا می باشد. امکان صرف غذا در کوپه و رستوران در هر دو کلاس وجود دارد.

خدمات قطار نورالرضا اکونومی

در کلاس اکونومی قطار پنج ستاره نور، با عصرانه ویژه از مسافران پذیرایی می شود. آب معدنی، آجیل، دو نوع میوه، پک بهداشتی، تتراپک، چای، نسکافه، کیک و دستمال کاغذی خدماتی است که در قطار به مسافران ارائه می گردد. لازم به ذکر است بدانید، امکان رزرو غذا از منوی پیشنهادی هنگام خرید بلیط این قطار وجود دارد.

خدمات قطار نور معمولی

پذیرایی در قطار پنج ستاره نورالرضا معمولی برای مسیرهای مختلف متفاوت می باشد. آبنبات، آب معدنی، آبمیوه، تتراپک، پک بهداشتی، چای، نسکافه، دستمال کاغذی و کیک بسته بندی، پذیرایی کلی در نظر گرفته شده از سمت شرکت نورالرضا برای مسافران در این قطار محسوب می شود. در برخی از مسیرها پذیرایی در رستوران نیز امکان پذیر است.

منوی غذای قطار نور

استرداد بلیط قطار نورالرضا

کنسلی قطار پنج ستاره نور در سایت رسپینا به صورت کاملا آنلاین صورت می پذیرد. شما در صورت خرید بلیط نورالرضا از رسپینا می توانید از قسمت پنل کاربری به تمامی خرید های خود دسترسی داشته باشید و در صورت نیاز، آن ها را استرداد دهید. تمامی پروسه ی کنسلی و بازگشت وجه در کمترین زمان ممکن صورت می پذیرد.

قطار نورالرضا بهتر است یا فدک؟

با توجه به امکانات کامل و منحصربفرد قطار فدک، بسیاری از مسافران برای انتخاب خصوصا در مسیرهای مشترک دچار تردید می شوند. با اینکه نتیجه این مقایسه ممکن است برای هر شخص متفاوت باشد، اما اصلی ترین مواردی که سبب تمایز این دو قطار از یکدیگر می شوند را در ادامه بررسی نموده ایم:

- از نظر قیمت، نرخ بلیط های قطار نور نسبت به فدک به صرفه تر است. لذا برای بهینه سازی هزینه ها خصوصا مسافرانی که به صورت خانوادگی سفر می کنند، انتخاب قطارهای نورالرضا بیش تر توصیه می شود.

- پذیرایی و منوی غذایی در قطارهای نورالرضا از تنوع کم تری نسبت به فدک برخوردار است.

- سرعت قطارهای فدک نسبت به نورالرضا بیش تر است. لذا مسافت کم تری در راه خواهید بود.

- از نظر مسیرهای تحت پوشش، قطارهای نورالرضا نسبت به فدک از فعالیت کم تری برخوردارند.

خرید بلیط قطار نورالرضا از رسپینا

در این مطلب به طور کامل و دقیق با قطار نور و خدمات آن آشنا شدید. جهت رزرو بلیط برای این قطار از رسپینا می توانید پس از تعیین مشخصات بلیط(مسیر و زمان) از بین گزینه های نمایش داده شده "5ستاره نور" را انتخاب نمایید؛ در این وسیله نقلیه بستر مناسبی برای تجربه یک سفر با کیفیت فراهم شده است. چنانچه در رابطه با رزرو بلیط سفر خود نیاز به راهنمایی بیشتری دارید با کارشناسان رسپینا در ارتباط باشید.

بلیط قطار

خدمات آنلاین سفر

.جستجوی بهترین قطار ، لطفا شکیبا باشید
لطفا منتظر بمانید ...

سوالات متداول بلیط قطار نورالرضا

قطار نور الرضا کوپه ای است یا اتوبوسی؟ expand_more

قطار نور الرضا یکی از قطارهای لوکس کوپه ای و 4 تخته می باشد

امکانات موجود در کوپه های قطار نور کدامند؟ expand_more

* غذا * سطل زباله * بسته پذیرایی * دو عدد LCD برروی دیواره کوپه * چای * سیستم روشنایی عمومی * روزنامه * چراغ مطالعه و چراغ خواب * لوازم خواب * پخش موزیک در صورت تمایل مسافر * سیستم تهویه مطبوع قابل تنظیم * سیستم صوتی اطلاع رسانی

قطار نور الرضا در کدام مسیرها تردد دارد؟ expand_more

این قطار در مسیرهای تهران مشهد، تهران شیراز و تهران اصفهان تردد دارد

امکانات در واگن های قطار نور کدامند؟ expand_more

* ماکروفر در سالن * ۲ دستگاه سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی در هر واگن * رستوران، بوفه ی فروش تنقلات ** نکته: شما می توانید در زمان خرید بلیط ، غذای همراه با بلیط را سفارش دهید.