{{ctrl.notification}}
شرایط و قوانین خرید بلیط هواپیما خارجی

شرایط و قوانین خرید بلیط هواپیما خارجی

لازم است مسافر قبل از هرگونه اقدام برای خرید بلیط هواپیما خارجی از اعتبار ویزا و پاسپورت خود مطمئن گردد. در صورت عدم تطابق در تاریخ بلیط و ویزا، تمامی مسئولیت بر عهده ی مسافر خواهد بود.

در صورت آماده نشدن ویزا توسط سفارت، رسپینا هیچ گونه مسئولیتی را عهده دار نخواهد شد.

در صورتی که مسافر موفق به دریافت بلیط نگردد، جهت استعلام از وضعیت بلیت خود با پشتیبانی رسپینا تماس حاصل فرمایید .

مسافران پروازهای خارجی حداقل 3 ساعت قبل از پرواز باید در فرودگاه حضور داشته باشند.

خرید بلیط هواپیما یک طرفه، تنها زمانی امکان پذیر خواهد بود که مسافر اقامت دائم یا موقت کشور مقصد را داشته باشد یا بلیط ادامه ی مسیر تهیه کرده باشد.

در برنامه ریزی برای خرید بلیط هواپیما و محاسبه ی زمان برای جلوگیری از جا ماندن از پرواز، فاصله ی بین فرودگاه و ترمینال های ورودی و خروجی باید مد نظر قرار گرفته شوند

با توجه به اینکه مدت زمان توقف ترانزیتی در هر فرودگاه متفاوت می باشد، در نتیجه لازم است مسافر قبل از خرید یا رزرو پرواز، مدت زمان توقف را کاملا بررسی کند. در صورت جا ماندن از پرواز، حضور با ویزای ترانزیت بیشتر از زمان مجاز، غیرقانونی می باشد.

سن کودک و نوزاد در زمان انجام پرواز رفت و زمان انجام پرواز برگشت باید مطابق با شرایط و قوانین کودک یا نوزاد باشد. طبق قانون هواپیمایی، سن نوزاد کمتر از 2 سال و کودکان بین 2 تا 12 سال می باشد.

لازم است در زمان رزرو یا خرید بلیط هواپیما تهران استانبول یا هر مقصد دیگری به میزان بار مجاز ایرلاین مورد نظر دقت شود. میزان بار مجاز در ایرلاین های مختلف با هم متفاوت می باشند.

هزینه های مربوط به کنسلی، تغییر تاریخ و عدم حضور مسافر در گیت پرواز (no show)، متناسب با قوانین ایرلاین محاسبه می گردد.

تنها امکان تغییر شماره پاسپورت و انقضای پاسپورت بصورت رایگان وجود دارد اما در صورت درخواست مسافر برای تغییر مسیر یا تاریخ یا نام ، جهت اطلاع از شرایط و هزینه با پشتیبانی رسپینا تماس حاصل نمایید. 

در پروازهایی که بلیط رفت و برگشت در یک PNR (ایرلاین های متفاوت و یا پروازهای چارتری و...) ثبت نمی گردد با توجه به اینکه فرآیند صدور بلیط در هر مسیر به صورت جدا انجام میشود در صورتی که به هر دلیلی مشکلی در فرآیند رزرو پرواز در یک مسیر پیش بیاید استرداد مسیر رزرو شده شامل کسر خسارت قانونی خواهد شد.

ارسال تصویر ویزا و آدرس محل اقامت مسافرین امریکا ، کانادا و استرالیا الزامیست.

رسپینا هیچ گونه مسئولیتی در قبال تاخیر یا کنسل شدن پروازها بر عهده نخواهد گرفت و کاملا بر عهده ی ایرلاین مربوطه می باشد.

شرایط و قوانین اخذ ویزا و اقامت

مسافرانی که قصد خرید بلیط هواپیما را دارند، باید در زمان شروع سفر، پاسپورتشان بیش از 6 ماه اعتبار داشته باشد.

قبل از خرید و رزرو بلیط هواپیما خارجی، لازم است شرایط ویزای کشور مقصد و کشورهای ترانزیت (کشورهایی که در فرودگاهشان توقف صورت می گیرد) بررسی شوند.بررسی صحت مدارک لازمه سفر از جهت ورود به کشور مقصد و یا نقطه میانی از قبیل دارا بودن بلیط دوطرفه، واچر هتل، انواع ویزا و سایر مدارک و فرم های مورد نیاز و محدودیت های گمرکی، ارزی و ... به عهده مسافر می باشد.در صورت سوال و ابهام در قوانین ویزا، مسافران محترم میتوانند با پشتیبانی رسپینا تماس بگیرند. در غیر این صورت، رسپینا هیچگونه مسئولیتی را عهده دار نخواهد شد و مسئولیت کامل مشکلات احتمالی بر عهده ی مسافر خواهد بود.

با داشتن ویزای آمریکا و کانادا، تنها در یک مقصد اروپایی (شنگن)، امکان ترانزیت وجود دارد. برای توقف بیشتر از یک مقصد اروپایی دریافت ویزای شنگن ضروری می باشد.

برای سفر با ویزای توریستی شنگن، ورود باید از کشوری باشد که ویزای توریستی از همان کشور دریافت شده است.

اگر مسافر ویزای شنگن یک بار ورود داشته باشد، مجاز به خروج از شنگن و ورود مجدد نمی باشد.

سفر به مسیرهای چین جنوبی (هنگ کنگ)، با ویزای چین امکانپذیر نمیباشد و باید بصورت جداگانه ویزای هنگ کنگ دریافت گردد .

مسافرانی که در مسیر بلاروس و قزاقستان قصد دارند با ایرلاین ایرفلوت سفر کنند، لازم است تا ویزای روسیه تهیه نمایند. در صورت داشتن بلیط یک طرفه، ویزای یک بار ورود و برای بلیط های دو طرفه، باید ویزای 2 بار ورود تهیه نمایند.

در سفر به شهرهای آمریکای جنوبی توقف در اروپا حتی به صورت ترانزیت مجاز نمی باشد. در صورت انتخاب پرواز با ایرلاین های اروپایی، داشتن ویزای شنگن (متناسب با تعداد ورود به این ناحیه) الزامی می باشد. 

اتباع خارجی برای خرید بلیط نیاز به پاسپورت یا برگه تردد دارای اعتبار داشته و لازم است در زمان خرید، شماره گذرنامه را وارد نمایند و کودکان اتباع امکان خرید بلیط برای آنها با پاسپورت والدین وجود ندارد.

قبل از خرید بلیط برای اتباع خارجی حتما با پشتیبانی رسپینا هماهنگ نمایید.

درصورت کنسل شدن بلیط از سمت ایرلاین مسئولیت آن به عهده رسپینا نمی باشد.

قوانین شرکت های هواپیمایی مختلف

برای پروازهای ایرلاین کویت با ترانزیت بالای 8 ساعت، لازم است مسافر از 24 ساعت قبل در کویت درخواست رزرو هتل ترانزیت انجام داده باشد.

برای سفر به مقاصد بدون ویزا، امکان استفاده از ایرلاین هایی که در نقطه ی توقف برای ملیت ایرانی نیاز به ویزا هست (به جز دبی و دوحه کمتر از 24 ساعت و عدم خروج از فرودگاه) وجود ندارد. 

لازم به ذکر است، در صورت عدم رعایت هر یک از قوانین فوق، رسپینا هیچ گونه مسئولیتی را عهده دار نخواهد شد و تمام مسئولیت بر عهده ی مسافر خواهد بود.