{{ctrl.notification}}

تور کاشان

تضمین ارزان ترین نرخ تور کاشان

با نزدیک شدن به تعطیلات نوروزی اکثریت مردم به دنبال سفرهایی هستند که آرامش و راحتی را در برداشته باشد و همین طور با هزینه های کمتر و مقرون به صرفه امکان پذیر باشد، تور کاشان پیشنهاد فوق العاده برای سفر متنوع نوروزی می باشد و اکثر این تورهای داخلی با رزرو هتل همراه است. بطور کلی وقتی نام تور برده می شود یعنی شما بسته سفری نوروزی را خریداری می کنید که در این بسته سفری خرید بلیط هواپیما، قطار و یا اتوبوس همراه با رزرو هتل یا اقامتگاهی برای اسکان موجود است. این نوع از بسته های سفری ممکن است  گاهی اوقات با نام  تور ارزان کاشان نوروز ارائه شود یعنی در این بسته سفری عیدانه به شما یکسری تخفیفاتی تعلق می گیرد که بیشتر این تخفیفات زمانی لحاظ می شود که در اسرع وقت اقدام به خرید کنید. خرید تور کاشان با قطار نوروز نیز می تواند سفری جذاب و دیدنی را برای شما رقم بزند.

تور نوروزی کاشان - رسپینا 24

چرا تور کاشان را خریداری کنیم؟

تور کاشان انتخاب مناسبی به عنوان بسته سفری نوروزی می باشد. این شهر دارای آثار و بناهای باشکوه و تاریخی قرن نوزدهم که در دوره حکومت قاجار بنا شده است می باشد. بازار سر پوشیده کاشان پر از سفال و فرش محلی است. قمصر کاشان به پایتخت گل و گلاب ایران شهرت دارد. در قسمت های بعدی به توصیف کامل شهرکاشان و جاذبه های آن، آداب و رسوم، فرهنگ مردم کاشان می پردازیم.

چطور می توانیم تور کاشان را به صورت تور ارزان کاشان نوروز خریداری کنیم؟

خرید تور ارزان کاشان نوروز را زمانی می توانید انجام دهید که در لحظات پایانی و نزدیک به عید نوروزی نباشید. برای خرید ارزان  تور کاشان تنها کافی ست که در بازه زمانی دو سه هفته جلوتر برنامه ریزی کنید و بسته سفری عیدانه خود را که با رزرو هتل و هواپیما یا خرید بلیط قطار یا خرید بلیط اتوبوس همراه است، از طریق سایت های گردشگری انتخاب کنید. گاهی اوقات  تور کاشان با قطار نوروز هزینه کمتری برای گردشگران دارد چرا که پرواز از بلیط قطار گرانتر است.

تور نوروزی کاشان - رسپینا 24

حقایقی درباره کاشان

با خرید تور کاشان به ملاقات شهر کاشان در استان اصفهان بروید . این شهر در امتداد جاده قم - کرمان ، واقع در حاشیه کویرهای مرکزی ایران است. شهر کاشان از جذابیت های بسیاری برخوردار است و اکتشافات باستان شناسی نشان می دهد که  شهر کاشان ایران در دوران های قبل یکی از مراکز اصلی تمدن  و فرهنگ ایران  بوده است و قدمت آن به دوره ایلامیان ایران برمی گردد. گذشته از تاریخ رنگارنگ،  کالاهایی مانند فرش و همین طورگلاب کاشان از عمده ترین محصولات کاشان شناخته شده است.

تور نوروزی کاشان - رسپینا 24

کاشان قطب گردشگری جذاب در سراسر دنیا

گردشگران  خارجی برای کشف تاریخ و فرهنگ کاشان بسیار به این شهر زیبا سفر می کنند. اغلب توریست ها علاقمند هستند تا جاذبه های باستانی و تاریخی این شهر را ملاقات کنند و از تاریخ کهن و عظیم پایتخت گل و گلاب ایران مطلع شوند. چنانچه شما خرید تور کاشان را جهت تعطیلات نوروزی انتخاب کنید حضور گردشگران خارجی را در این شهر ملاحظه خواهید کرد. کاشان فقط 3 ساعت با تهران فاصله دارد از این رو گردشگران خیلی راحت می توانند با خرید بلیط اتوبوس کاشان  از تهران به این شهر سفر کنند. البته برخی از تورهای نوروزی کاشان با بسته های سفری طراحی می شود که با  خرید بلیط قطار یا خرید بلیط اتوبوس همراه است. بعنوان مثال تور کاشان از مبدا تهران با خرید بلیط اتوبوس تهران به کاشان چیده می شود. اکنون به بخش های تاریخی شهر کاشان می پردازیم:

خانه های تاریخی کاشان

استفاده تور کاشان با قطار نوروز شما را از حاشیه شهرها با طی کردن مسیر دردل کوه ودشت به کاشان می  رساند، تا برای دیدار از جاذبه های گردشگری آماده شوید.

 یکی از مشهور ترین شهرهای تاریخی ایران شهر کاشان است که در میان کوههای کرکس و کویر مرکزی ایران قرار دارد و از لحاظ پوشش گیاهی بسیار فقیر می باشد در این شهر خانه های تاریخی بسیاری دیده می شود که معماری سنتی و کهن دارند. در اینجا برخی از این خانه ها را به شما معرفی میکنیم:

خانه طبا طبائی ها

یکی از این خانه های مشهور با معماری کهن و تاریخی خانه طباطبایی ها ست که نزدیک به دوصده قدمت دارد و گردشگران بسیرای به خود جذب کرده است.  این عمارت با شکوه و جلال بی نظیر خود در خیابان علوی قرار دارد.

خانه عامری-ها

این خانه سنتی کاشان در اواسط قرن نوزدهم میلادی در دوره قاجار ساخته شده است ، خانه یکی از چندین خانه بزرگ و دیدنی در منطقه مرکزی کاشان است. مانند سایر خانه های اطراف آن ، بعد از خرابی از زلزله ای که در کاشان اتفاق افتاد تحت مرمت و باز سازی قرار گرفت ودر حال حاضر ، این خانه به یک موزه عمومی تبدیل شده است.

خانه عباسیان

این خانه بزرگ تاریخی سنتی در اواخر قرن 18 بنا شد و یک نمونه زیبا از معماری مسکونی کاشانی است. گفته می شود که مالک این خانه شخصت روحانی معروف و مشهوری بوده است. اتاق های این خانه دارای سقف های ست که با قطعات آینه ای و رنگی طراحی شده اند. هم اکنون از این خانه نیز به عنوان یک موزه عمومی استفاده می شود.

تور نوروزی کاشان - رسپینا 24

خانه مرشدی

یکی از خانه های تاریخی کاشان که اکنون کاربری آن به عنوان هتلی سنتی می باشد. این هتل به سبک سنتی و معماری قدیمی دارد و اقامت در آن برای تمامی گردشگران چه خارجی و چه داخلی آزاد می باشد.

خانه بروجردی ها

تاریخ این عمارت به دروه ی قاجاریه بر می گردد و قدمت 130 ساله دارد. معماری این بنا جز شاهکارهای بی نظیر شهر کاشان بوده و این بنا در محله سلطان میر احمد در خیابان علوی واقع است.  

خانه شریفیان

این عمارت در حدود 200 سال سن دارد و در سال 1230 در کاسان بنا شده است. این خانه در خیابان علوی، کوی صدر واقع است.

خانه منوچهری

جالب است بدانید قدمت این خانه به 400 سال پیش برمی گردد و در طبقه ی بالای این عمارت نگارخانه ای قرار دارد که پذیرای هنرمندان ومی باشد. این عمارت در خیابان محتشم کاشانی، کوچه شهید ثابت، عمارت هفت واقع است.

خانه رئیسیان

محله سلطان میر احمد از مکان های است که در آن خانه رئیسیان واقع است و فضاهای مهم معماری این بنا شامل شاه نشین، مهتابی، هشتی ورودی، ایوان تابستانی، بهار خواب، حوض خانه، شارم و باد گیر می باشد.

خانه تاریخی احسان کاشان

قدمت این بنا به صد سال پیش می رسد و در سال 1384 به عنوان آثر تاریخی به ثبت ملی رسیده و در حال حاضر به اقامتگاه سنتی گردشگران ایرانی و خارجی تبدیل شده است.

تور نوروزی کاشان - رسپینا 24

خانه رزاقیان

این عمارت با معماری سرداب، شاه نشین، مهتابی، هشتی ورودی، ایوان تابستانی و یک باد گیر، که فضای شاه نشین ان در فضای بین دو حیاط واقع است در محله ترآباد قرار دارد. قدمت این اثر به دوره ی قاجاریه بر می گردد.

خانه راهب

این عمارت که شاه یلانی هم گفته می شود در دوره ی قاجاریه و پهلوی بناشده و در محله درب باغ قرار دارد. در حال حاضر به عنوان مهمانسرای سنتی می باشد.

خانه حسینی و بنی کاظمی

در محله کوشک صفی خانه تاریخی دیگری قرار دارد که فضاهای اصلی معماری این بنا شامل: سرداب های جنوبی و شمالی، شاه نشین، پنج دری، هشتی ورودی و ایوان تابستانی است و در سال 1377 به ثبت آثار ملی رسید، این بنا به دوره ی قاجاریه برمی گردد.

خانه مشکی

این خانه در دو طبقه و به صورت سه طرفه بنا شده و در عصر قاجاریه احداث گردیده است. سرداب، مهتابی، شاه نشین، هشتی ورودی، ایوان تابستانی، شارم، پنج دری و بهار خواب از فضاهای مهم معماری این خانه است.

خانه عطارها

از خانه های تاریخی که در دوره ی قاجاریه بنا شده و در سال 1377 به ثبت ملی رسیده است. این خانه در محله ی پنجه شاه قرار دارد. این بنا از سه بابا حیاط تشکیل شده است.

خانه دستمالچی

در اواخر دوره ی قاحاریه در محله درب گلان خانه ای با نان خانه دستمالچی بنا شد که دارای تزئینات گچبری در ایوان و طاقچه های زیبا می باشد. این خان در اطراف حیاط در سه طبقه ساخته شده است.

خانه تاریخی بالاچی

این خانه مقابل خانه احسان که راجع به آن در بالا توضیحاتی دادیم قرارد ارد و بیش از 130 سال پیش بنا شده است. به سبکی بناشده که دو طبقه آن بالاتر از ورودی و گذر عام قرار دارد و یک طبقه در پایین تر قرار گرفته است و مساحت ان تقریبا 600 متر مربع است و در سال 1379 به ثبت ملی رسد. از این خانه درب فرعی به محله ی مسجد بزرگ آقا دارد.

خانه حشمت اله خان

ساخت این بنا به اوایل دوره ی قاجاریه بر می گردد و این خانه هفت درب داردکه یکی از مولفه های مطرح آن می باشد.

تور نوروزی کاشان - رسپینا 24

بازار کاشان

بازار کاشان یکی از ارزشمندترین آثارهای تاریخی این شهر و با معماری خارق العاده منحصر و فرد است. دهانه بزرگ شاه نشین هفت دری بیش از ۸ متر است که از همه شاه نشین های خانه های کاشان بزرگ تر است.

در تور کاشان بعد از دیدار از خانه های تاریخی کاشان به سراغ دیگر جاذبه های گردشگری این شهر بروید:

حمام و باغ فین

از مهم ترین باغ های ایران باغ فین کاشان است و به لحاظ تاریخی بسیار ارزشمند و مهم است به گونه ای که در تاریخ قم نیز از ان یاد شده است این باغ مورد توجه پادشاهان ایرانی بوده و در دوران آل بویه و ایلخانان نیز گسترش یافته و مورد بازسازی قرار گرفته است. دو حمام نیز در جنوب این باغ قرارداردکه به دستور فتحعلی شاه ساخته شده بود؛ که شامل حمام بزرگ و سلطنتی برای شاهان و شاهزادگان  و حمام کوچک مختص خدمتکاران بوده است. حمام خدمتکاران در دوران حکومت صفویان ساخته شده بود که نسبت به حمام سلطنتی از  بیشینه کخن تری بیشتری برخوردار است و قتل امیر کبیر بزرگ دراین حمام اتفاق افتاده است.

تور نوروزی کاشان - رسپینا 24

مسجد جامع کاشان

مسجد  تاریخی به همت دختر مالک اشتر «صفیه خاتون»، بنا شد و در دوران کریم خان زند و عبدالرزاق خان مورد بازسازی قرار گرفت. این مسجد کهن ترین بنا است و در دوره ی سلجوقیان بنا شده است.

مسجد و مدرسه آقا بزرگ کاشان

این مسجد یکی از آثار زیبا و با شکوه به جا مانده از دوران قاجار است و با کمک حاج محمد تقی خانبان احداث شده است. این بنا در زمان سلطنت ناصرالدین شاه ساخته شده است و از معماری زیبا و چشم نوازی برخوردار است.این بنا از لحاظ نوع ساخت و معماری جزوء کم نظیرترین بناها می باشد.

تور نوروزی کاشان - رسپینا 24

آتشکده نیاسر کاشان

این آتشکده از دوران حکومت ساسانیان در ارتفاعات نیاسر بنا شده که مکانی برای برگزاری آیین و رسوم پیروان دین زرتشت بوده است. این اثر تاریخی نام های دیگری نیز دارد که  چهار قاپو یا چهار دروازه گفته می شود.

تپه های سیلک کاشان

این تپه ها با قدمتی در حدود 3000 تا 3500 سال پیش  از کهن ترین تمدن های تاریخ بشری است . این زیگورات از گل رس و سفال ساخته شده است و بع از جاری شدن سیل در هشتاد سال پیش سر از خاک بر آورد و بعد از کارشناسی باستان شناسان به عنوان اثر تاریخی و باستانی بسیار کهن معرفی شد.

آرامگاه شاعر معاصر سهراب سپهری

در 24 کیلومتری شهر کاشان به مشهد اردهال آرامگاه نقاش و شاعر معاصر کشورمان سهراب سپهری در صحن امامزاده سلطان علی ابن محمد باقر در روستای مشهد اردهال قرار دارد.

جشنواره گلاب و گلاب

تور ارزان کاشان نوروز  در بازه زمانی جشنواره ی گلابگیری  کمیاب است. همه ساله در نیمه دوم  اردیبهشت ماه ، جشنواره گل محمدی  در کاشان برگزاری می شود. بسیاری از مردم از نقاط مختلف کشورمان ایران و توریست های خارجی  به کاشان می ایند تا نظاره گر این جشن باشند. گلاب کاشان بسیار معروف بوده و  در انواع غذاهای سنتی و شیرینی ها استفاده می شود.

تور نوروزی کاشان - رسپینا 24

از کاشان چه چیزهایی بخریم ؟

خوراکی های کاشان

از مهمترین سوغات کاشان گلاب و گل محمدی است. گلاب که بصورت بطری می باشد و گل محمدی خشک شده که بصورت بسته بندی تهیه می شود.عرفیجات دیگر نظیر عرق نعناع، عرق بیدمشک، عرق دارچین را نیز می توانید به عنوان سوغات و رهاورد تهیه کنید.شیرین های معروف کاشان نیز خوردن دارد که شامل: کلوچه های کاشانی، پشمک ، باقلوا ، سوهان و نقل می باشد.

صنایع دستی کاشان

یکی از مهمترین صتایع دستی کاشان انواع فرش دست بافت می باشد و اکثر مردم این شهر به بافت فرش مشغولند. این حرفه به عنوان مهمترین مهارت در کاشان شناخته شده است و خلاقیت و هنر مردم کاشان را نمایان می کند. سفالگری نیز یکی از حرفه هایی است که در کاشان رایج است و جزئی از صنایهع دستی می باشند.  از دیگر هنرهای مختص این شهر شعربافی، زری بافی، مخمل بافی، زیلوبافی، گیوه بافی، نمد مالی، مسگری، مشبک کاری و منبت کاری می باشد.

تور نوروزی کاشان - رسپینا 24

رزرو هتل در کاشان

در سفرهای شخصی یعنی سفرهایی که  افراد از تور  کاشان استفاده نمی کنند بعد از خرید بلیط مهمترین گام رزرو هتل می باشد و دراین قسمت به شما هتل هایی را معرفی می کنیم تا بنوانید با اطلاعات جامع و کاملی  آن ها را رزو کنید:

هتل نگارستان :

این هتل درسال 1390 در نزدیک باغ فین کاشان بنا گردید و دارای امکانات مدرن و تجهیزات استاندارد  روز دنیاست. در خیابان امیر کبیر قرار  دارد.

هتل خانه رز:

این هتل در منطقه ی توریستی فین و سیلک در سال 1390 تاسیس شد و معماری ساختمان اصلی این هتل بسیار جذاب و چشم نواز است.

هتل آمیر کبیر:

 این هتل در سال 1360  به بهره برداری رسید و در سال 1378 مورد بازسازی قرار گرفت. این هتل با خدماتی استاندارد و مجهز اماده ارائه خدمات به گردشگران عزیز می باشد. این هتل دارای رستوران سنتی .فضای باز می باشد.

تور ارزان کاشان نوروز معمولا با هتل آپارتمان هایی مانند هتل آپارتمان شیرین  و هتل آپارتمان مریم برای اقامت برنامه ریزی می شود تا هزینه کمتری برای اقامت داشته باشید.

تور نوروزی کاشان - رسپینا 24

نحوه اطلاع از قیمت تور کاشان 

رسپینا 24 همیشه درکنار شما ست. از کارشناسان ما برای خرید بلیط و خرید تور به هر مقصدی که دوست دارید سفر کنید کمک بگیرید. تور کاشان  را با " اپلیکیشن رسپینا "خریداری کنید. شبانه روزی پاسخگوی سوالات شما هستیم . نظرات تان را برای ما ارسال کنید و ما را در بهبود کیفیت سایت و اپلیکیشن هدایت کنید. با خرید اینترنتی بلیط انواع وسایل نقلیه مثل هواپیما، قطار و اتوبوش رسپینا به بهترین نقاط دنیا سفر کنید. با ماروی زمین نمی مانید.

نیاز به راهنمایی دارید؟