{{ctrl.notification}}

تور مشهد با قطار نورالرضا

تضمین ارزان ترین نرخ تور مشهد با قطار نورالرضا

تور مشهد با قطار نورالرضا می تواند از بهترین انتخاب های هر مسافر برای سفری لوکس به این شهر باشد که می توانید به دو روش اینترنتی و تلفنی از رسپینا خریداری کنید. رسپینا مجری مستقیم ارائه تور مشهد با قطار نورالرضا، تور اعلام شده را با تخفیف و آفرهای ویژه با ارزانترین قیمت به مسافران ارائه می دهد. در این مطلب قصد داریم به بررسی مهم ترین مسائل برای رزرو تور مشهد با قطار بپردازیم.

رزرو تور مشهد با قطار نورالرضا

خرید تور مشهد با قطار نورالرضا

مجموعه رسپینا، یکی از وب سایت های معتبر ارائه دهنده خدمات مسافرتی و گردشگری است که از سال 1389 به مرکزیت مشهد، فعالیت خود را آغاز کرده است. این وب سایت این امکان را برای شما فراهم کرده است تا بتوانید به 2 صورت اینترنتی و تلفنی تور مشهد با قطار نورالرضا را از رسپینا رزرو و از مزایای قطارهای 4 ستاره یا 5 ستاره نورالرضا و همچنین پشتیبانی 24 ساعته تیم کارشناسان رسپینا بهره مند شوید. در ادامه مراحل رزرو هر یک از روش های رزرو تور مشهد را شرح می دهیم.

خرید اینترنتی تور مشهد با قطار نورالرضا

با انتخاب خرید آنلاین تور مشهد با قطار نورالرضا از رسپینا، می توانید در کنار رزرو راحت، از خدمات ویژه رسپینا که شامل رزرو تور بدون ایجاد حساب و یا لاگین شدن، امکان انتخاب هتل محل اقامت، امکان استرداد تور با تضمین دریافت وجه و... برخوردار شوید. برای این منظور کافیست مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید و تور خود را با قطار 4 ستاره نورالرضا در کمتر از 2 دقیقه رزرو کنید. اگر این بخواهیم مراحل رزرو تور اینترنتی مشهد با قطارهای نوالرضا را به صورت سریع بررسی کنیم، باید ابتدا به انتخاب تاریخ رفت و برگشت بپردازیم. سپس انتخاب این قطار، ورود مشخصات و تایید آن ها و در نهایت پرداخت اینترنتی را به شما ارائه دهیم. اما در این بین برخی جزئیات وجود دارد که با رعایت آن ها می توانید با خیال راحت بلیط خود را رزرو کنید. به همین دلیل به بررسی این مسائل در ادامه می پردازیم.

 1. ابتدا در بالای همین صفحه قسمت سربرگ، تعداد مسافرانی که در سفر همراه شما هستند را اعم از بزرگسال، کودک (2 تا 12 سال) و نوزاد (زیر 2 سال) وارد کنید. سپس مبدا سفر را به همراه تاریخ رفت خود وارد نموده و با در نظر گرفتن مدت زمان تور، زمان بازگشت خود را نیز مشخص کنید. در انتها با انتخاب گزینه جستجو وارد صفحه لیست قطارها شوید.
 2. در قسمت جستجو وسیله نقلیه، با چند لحظه مکث لیست قطارهای ارائه دهنده این مسیر برای شما نمایش داده می شود. در این بخش باید از قسمت لیست شرکت های ریلی در سمت راست صفحه، گزینه نورالرضا را انتخاب کنید تا تنها قطارهای این شرکت بر روی صفحه برای شما نمایش داده شود. سپس یکی از قطارهای نورالرضا را با توجه به قیمت، کیفیت و خدمات و زمان حرکت به سمت مقصد و زمان بازگشت انتخاب و همین مراحل را در قسمت انتخاب وسیله نقلیه نیز تکرار کنید. در مورد زمان حرکت وسیله نقلیه به سمت مشهد و زمان بازگشت توجه کنید که تا حد امکان حرکت خود را طوری تنظیم کنید که قبل از زمان پذیرش هتل ها در مشهد (ساعت 14) به مشهد رسیده و پس از ساعت 12 (زمان تحویل) از مشهد حرکت کنید تا هزینه شما سوخت نشود.
 3. در مرحله آخر می بایست اقامتگاه مورد نظر خود را از بین هتل های ارائه شده انتخاب کنید. همچنین اگر اقامتگاه خاصی مدنظر دارید، کافیست از بخش جستجو هتل، نام آن مجموعه را وارد کنید. همچنین اگر اتاق مورد نظر خود را مشاهده نکردید، گزینه نمایش همه اتاق ها را کلیک کنید تا تمام اتاق ها به همراه قیمت آن برای شما نمایش داده شود. اگر از امکانات هتل ها اطلاع ندارید و قصد رزرو اتاق ها را با اطلاعات کامل از جزئیات، خدمات و امکانات هتل دارید، کافیست گزینه جزئیات هتل (کنار عکس هتل) را کلیک نمایید تا از این موارد مطلع شوید. علاوه بر این در صورتی که قصد رزرو اقامتگاه در مناطق مخصوصی از مشهد را دارید، می توانید آدرس و مکان هتل را از قسمت نمایش بر روی نقشه مشاهده فرمائید. در انتها با مشخص کردن تعداد و نوع اتاق، گزینه انتخاب را کلیک کنید تا به صفحه تایید اطلاعات هدایت شوید.
 4. سپس در مرحله بعد، به صفحه ورود اطلاعات مسافران هدایت می شوید که باید کد ملی، نام و نام خانوادگی، مسافران را وارد کنید. در این قسمت نکات مهم ارائه شده را مطالعه کنید و با شرایط تور خود بررسی کنید. در نهایت شماره تلفن همراه و آدرس ایمیل مسافر اصلی و کد امنیتی نمایش داده شده را در قسمت مربوطه وارد کنید. با انجام این مراحل، گزینه ثبت اطلاعات را کلیک نمایید تا وارد صفحه بعدی شوید.
 5. در این قسمت پیش فاکتور تور شامل بلیط و رسید هتل برای شما نمایش داده می شود. همچنین در این قسمت باید مشخصات وارد شده را مجددا بررسی کنید تا در صورت ورود اشتباه این مشخصات، با انتخاب گزینه ویرایش اطلاعات مجددا مشخصات مسافران را وارد کنید. به مشخصات وارد شده در این قسمت اعم از مبدا و مقصد، نام و نام خانوادگی و تلفن همراه دقت کنید. به این علت که در صورت ورود اشتباه این مشخصات و تایید آن، قبل از ورود به سالن قطارهای نورالرضا از شما ممانعت به عمل می آید. همچنین اگر تور خود را برای فرد دیگری رزرو می کنید، با انتخاب گزینه پیامک پیش فاکتور، مسافر اصلی را به صفحه پرداخت هدایت کنید تا مسافر شما تور خود  را تنها با ورود مشخصات بانکی، رزرو کند. با تایید اطلاعات وارد شده دکمه ادامه را کلیک نمایید و گزینه پرداخت آنلاین را کلیک و وارد صفحه پرداخت شوید.
 6. در این قسمت باید اطلاعات بانکی خواسته شده را وارد کنید. پس از واریز هزینه، تور مشهد با قطار نورالرضا برای شما رزرو می شود. در این صورت فایل دانلود تور شامل بلیط و واچر هتل موجود در صفحه برای شما فعال می شود. همچنین مشخصات این تور برای شما ارسال می شود که می توانید آن را پرینت بگیرید و به شرکت ریلی و هتل تحویل دهید.

* پیشنهاد می شود اگر تور مشهد با قطار نور الرضا را تنها برای زیارت رزرو نکرده اید، هتل های خود را در فاصله ای دور از حرم مطهر رزرو کنید. چرا که معمولا هتل های نزدیک قیمت نسبتا گران تری برای مسافران در پی دارد.

خرید اینترنتی تور مشهد با قطار نورالرضا

خرید تور مشهد با قطار نورالرضا تلفنی

چنانچه امکان انجام مراحل فوق را ندارید و یا به رمز دوم کارت خود نیز دسترسی ندارید، می توانید از طریق تماس تلفنی با کارشناسان رسپینا تور مشهد با قطار نورالرضا را رزرو کنید. برای این منظور کافیست با شماره تلفن های پایین صفحه تماس گرفته و ضمن ارتباط با کارشناسان تور رسپینا، شهر مبدا و مقصد خود، نوع قطار نورالرضا (3 ستاره، 4 ستاره یا 5 ستاره) و مدت زمان این سفر را اعلام کنید. در این صورت می توانید از ارزان ترین قیمت های تور قطار نورالرضا مشهد در روزهای آینده مطلع شده و زمان دلخواه خود را برای انجام سفر به کارشناسان تور رسپینا اعلام کنید. در این صورت هزینه تور و شماره حساب رسپینا به شما اعلام و پیامک می گردد. پس از واریز هزینه تور به شماره حساب ارسالی، مجددا با کارشناسان رسپینا ارتباط برقرار و ضمن اعلام مشخصات فیش واریزی، فایل رزرو تور قطار نور مشهد را از پیامرسان های مختلف دریافت کنید.

ویژگی های قطار نورالرضا

قطارهای نورالرضا با دارا بودن 8 تا 10 کوپه در هر واگن، می تواند بیش از 300 مسافر را در خود جای دهد. هر کدام از این واگن ها، دارای یک سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی می باشد. یکی از مهم ترین ویژگی های این قطارها در نظر گرفتن یک واگن مخصوص بانوان است که مناسب برای مسافران بانوان تنها است. قطار نورالرضا در هر کوپه گنجایش 4 نفر را دارد که برای هر نفر یک سرویس بهداشتی تمیز و بهداشتی در نظر گرفته است. همچنین این قطار دارای امکانات دیگری است عبارتند از:

 • سیستم صوتی و تصویری
 • دکمه احضار مهماندار
 • سیستم GPS
 • پذیرایی از مسافران
 • ارائه ویلچر به معلولین و گهواره برای کودکان
 • ارائه روزنامه، کتاب و مجله به درخواست مسافران
 • اینترنت و wifi
 • بیمه مسافرتی
 • رستوران قطار نورالرضا 

معرفی کلاس های مختلف قطار نورالرضا

قطار نورالرضا یکی از قطارهای 5 ستاره است و جدای از امکانات بی نظیری که دارد، دارای 4 کلاس مختلف شامل کلاس های معمولی، اکونومی، بیزینس و ویژه می باشد. هیچ تفاوتی بین این کلاس ها وجود ندارد و قیمت های متفاوت آنها، تنها به دلیل خدمات متفاوت ارائه شده در هر قطار است. به عنوان مثال، اگر قطار ویژه ای را برای سفر خود انتخاب کنید، هزینه ای که می پردازید، بسیار بیشتر از هزینه قطار اکونومی نورالرضا خواهد بود. چرا که قطارهای ویژه امکانات و خدمات بیشتری را برای مسافران خود در نظر می گیرند.

قیمت تور مشهد با قطار نورالرضا

برای اطلاع از قیمت تور مشهد با قطار نورالرضا، کافیست تاریخ رفت و برگشت سفر خود را وارد کنید و از هزینه های تقریبی آن مطلع شوید. به علت وجود امکانات رفاهی مختلف در قطارهای نور الرضا، نمی توان برای این تور قیمت مشخصی را بیان کرد. اما عوامل بسیاری همچون بازه زمانی سفر، نوع و کیفیت قطار و سن مسافر (بزرگسال، کودک و نوزاد) وجود دارد که در تعیین قیمت این تور، می توانند تاثیر گذار باشند. در ادامه نیز به بررسی این موارد می پردازیم.

بازه زمانی سفر: این موضوع می تواند قیمت تور مشهد با قطار نورالرضا با همان هتل و نوع قطار را تحت تاثیر قرار دهد. این تغییر قیمت نیز می تواند تا چند میلیون تومان متغیر باشد. توجه داشته باشید زمان خرید تور در قیمت قطارهای نور تاثیرگذار نیست. اما هتل های شهر مشهد با توجه به میزان تفاضای مسافران در زمان های مختلف، نرخ متفاوتی را ارائه می دهند. بهترین زمان برای رزرو تور مشهد با قطار 4 تخته و با ارزان ترین قیمت، نیمه اسفند ماه قبل از حرکت زائران در ماه های آذر، فروردین و اردیبهشت به دلیل شروع فصل امتحانات مدارس می باشد. چرا که مشهد خلوت تر از زمان های دیگر است. البته این زمان ها به جز ایام تعطیلات شهادت و اعیاد مذهبی است. چرا که این زمان ها از زمان های پیک سفر به مشهد به شمار می رود.

نوع و کیفیت قطار: علی رغم این که قطارهای 5 ستاره نورالرضا از بهترین کیفیت و خدمات برخوردار هستند، اما انواع قطارهای این شرکت شامل قطارهای 3 ستاره 6 تخته مهدیس، 4 ستاره 4 تخته نور، 5 ستاره اکونومی و 5 ستاره بیزینس می شود. طبیعتا قطارهای 3 ستاره 6 تخته این شرکت، ارزان تر از سایر قطارهای این شرکت ریلی هستند. نکته قابل توجه در مورد شرکت نورالرضا، استفاده از تمیز ترین قطارها و ارائه بهترین کیفیت و خدمات به مسافران است. بنابراین قطار 4 ستاره 4 تخته این شرکت، با توجه به قیمت ارزان تر نسبت به قطارهای 5 ستاره، سریع تر از سایر قطارها با تکمیل ظرفیت مواجه می شوند.

سن مسافر: جالب است بدانید قیمت تور مشهد با قطار نورالرضا، برای نوزادان تنها 10 درصد بزرگسالان ارائه می شود. همچنین این قطار برای کودکان به صورت نیمه بها محاسبه می شود. علاوه بر این قیمت اکثر هتل ها در شهر مشهد مثل قصر طلایی برای کودکان 2 تا 6 ساله به صورت نیمه بها محاسبه می شود. ابن نرخ برای نوزاد، رایگان است.

نرخ بلیط کودکان (2 تا 12 سال)نیم بها
نرخ بلیط نوزادان (زیر 2 سال)10 درصد بزرگسالان

عوامل موثر بر قیمت تور مشهد با قطار نورالرضا

تور مشهد با قطار نورالرضا یا فدک

در صورتی که این تور را با قطارهای 5 ستاره نورالرضا رزرو کنید، تقریبا خدمات مشابه تور مشهد با قطار فدک را از این شرکت دریافت می کنید. اگر بخواهیم به مقایسه این تورها با یکدیگر بپردازیم، باید به خدمات و کیفیت پذیرایی بهتر قطارهای فدک و استفاده از لوازم و تجهیزات ایمن و ایتالیایی در قطارهای نورالرضا اشاره کنیم. به همین علت اگر قصد دارید آرامش واقعی را تجربه کنید، تور مشهد با قطار نورالرضا به شما پیشنهاد می شود. قیمت این تورها نیز مشابه یکدیگر هستند. البته اگر بهترین قطارهای این 2 شرکت را با هم مقایسه کنیم، نرخ این تور با قطارهای فدک کمی گران تر است.

تور مشهد با قطار نورالرضا ارزان

اگر می خواهید با استفاده از آفرهای رسپینا، تور مشهد با قطار نورالرضا را رزرو کنید و قیمت این تور را کاهش دهید، می توانید از پیشنهادات رسپینا در بالای صفحه استفاده کنید. برای استفاده از این آفر و تخفیف ها کافیست در قسمت بالای صفحه، تور مدنظر خود را با توجه به درجه کیفی هتل و قیمت تور قطار نورالرضا مشهد انتخاب کنید. سپس با شماره تلفن کارشناس مربوطه که در کادر انتخاب شده نمایش داده می شود، تماس برقرار و از آفر تور مشهد استفاده کنید. توجه داشته باشید استفاده از این آفر تنها به صورت تلفنی امکان پذیر بوده و در صورت رزرو اینترنتی نمی توانید از این خدمات بهره مند شوید. 

آفرهای رسپینا برای تور مشهد قطار نورالرضا

نکات رزرو تور مشهد با قطار نورالرضا

 1. سعی کنید حداکثر 1 ساعت قبل از حرکت قطار در راه آهن شهر مبدا خود حضور داشته باشید تا بتوانید به راحتی به کارهای خود در راه آهن برسید.
 2. در برخی موارد برای سوار شدن به قطارهای نورالرضا قبل از رد شدن از باجه بررسی اطلاعات، بلیط کاغذی از شما درخواست می شود. لذا قبل از ورود به این بخش، پرینت بلیط اینترنتی خود را همراه داشته باشید.
 3. اگر قصد رزرو تور مشهد با قطار نورالرضا از تهران برای یک شب را دارید، حتما باید تاییدیه پشتیبانی را گرفته باشید. همچنین برخی قوانین در زمان پیک سفر وجود دارد که شامل موارد زیر می شوند:
 • در این زمان نمی توان این تور را برای مدت زمان کمتر از 3 شب رزرو کرد.
 • کنسلی این تورها خصوصا در ایام عید نوروز ممکن نیست و در صورت عدم استفاده از تور، هزینه پرداختی شما سوخت می شود.
 • کنسلی این تور شامل کنسلی بلیط و هزینه هتل می شود در نتیجه دچار ضررهای زیادی می شوید. به همین خاطر قبل از رزرو آن کاملا مطمئن شوید.

نیاز به راهنمایی دارید؟

سوالات متداول تور مشهد با قطار نورالرضا

بهترین زمان برای خرید تور مشهد با قطار نورالرضا چه زمانی است؟ در چه زمان تور مشهد با قطار نورالرضا را ارزان بخریم؟ expand_more

به طور کلی بهترین زمان برای خرید تور مشهد با قطار نورالرضا، اواسط اسفند ماه قبل از شروع حرکت زائرین در تعطیلات، دی ماه، اواخر فروردین و اردیبهشت می باشد. همچنین با توجه به این که مشهد از شهرهای مذهبی کشور به شمار می رود، در نتیجه پیک سفر به این شهر زمان اعیاد و عزاداری های مذهبی است. به همین علت قیمت هتل ها در شهر مشهد با افزایش چشمگیر همراه می شوند.

آیا تور مشهد با قطار نورالرضا گران قیمت است؟ قیمت تور مشهد با قطار نورالرضا به چه عواملی بستگی دارد؟ expand_more

خیر قطارهای نورالرضا برعکس قطارهای فدک، از 3 ستاره تا 5 ستاره درجه بندی می شوند. در صورتی که تور مشهد با قطارهای 3 ستاره نورالرضا را خریداری کنید، می توانید با کمترین هزینه این تور را رزرو کنید. به طور کلی نرخ این تور به نوع و کیفیت قطار ارائه دهنده، بازه زمانی سفر، خدمات و درجه کیفی هتل و بازه سنی مسافر بستگی دارد. البته نرخ قطارهای این شرکت ریلی با میزان تقاضای مسافران تغییر نمی کند.

آیا در قطار نورالرضا، برای راحتی بانوان واگن اختصاصی در نظر گرفته شده است؟ expand_more

بله شما با انتخاب قطارهای نورالرضا، این امکان را دارید تا بتوانید در واگن مخصوص بانوان قرار بگیرید.